ALGEMEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Ophalen Straatvuil te Sluiskil. De dolende Juweelen No. 8480. WOENSDAG 22 JANUARI 1930. 70e Jaarg ang„ BINNENLAND. FEUILI.ET0N. 1UITEVLAVD. ZaP JW f T&&C9 het ophalen en vervoeren van straat- en huisvuil te Sluiskil in 1930. TER NEUZEN, 22 JANUARI 1930- Wybert-tabletten on der het oefenen ter bescherming van de keel, voor het op- treden ter zuivering van de stem. TER NEUZENSCHE COURANT. AROVWRMKN'TSPBIJS: Bimien Ter NeoizeL 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen -*i- ner post f l.SO per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Betgie en Amerika 2,25, overige lan den /2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen Drj vooruftbetaling. fciin Ciitgeefster: Firms P. J. VAN DE SANDK, GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTKN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,26. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. r Handelsadvertentien bfl regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrilgbaar Is. Inzending van advertentien liefst AAn dag voor de uitgave^ DIT BEAD VERSCHIJNT IE I) Eli EN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRI.TDAGA VOND Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen v66r 28 Januari 1930, prijsopgave voor Voorwaarden te vragen aan den gemeente- bouwmeester. Ter Neuzen, den 22 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DIENSTPLICHT. Uitspraak lnzake vrysteiling. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeene kennis, dat twee uit- spraken op aanvragen om vrrjstelling van den Dienstplicht, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Tegen deze uitspraken kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen. A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door hunne wettlge vertegen- woordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft nlet gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Konlngin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen- ding. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Konlngin, binnen den- zelfden termijn by de Konlngin in beroep komen. Ter Neuzen, den 21 Januari 1930. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. TELEGRAM VAN DE KONINGIN AAN MINISTER JASPAR. De Koningin heeft het volgende telegram gezonden aan den heer Jaspar, president van de Internationale Conferentie van 's-Graven- bage. Uwe Excellentie dank zeggende voor de uitdrukking der gevoelens, welke gij mij wel hebt willen mededeelen uit naam van de ge- delegeerden ter conferentie bij een, verzoek ik u, mijne oprechte gelukwenschen te aanvaar- den op het oogenblik, waarop de werkzaam- beden van de conferentie tot een zoo gelukkig resultaat hebben geleid. ONZE NATION ALE NIJVERHEID. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw beeft tot de gemeentebesturen een rondschrijven gericht van den volgenden in- boud: „Reeds meermalen werd de aandacht van een college gevestigd op de wenschelijkheid bet geven van opdrachten door de overheid aan de nationale nijverheid te bevorderen en op de bemiddelende taak, welke daarbij aan de Rijkscommissie voor Werkverruiming is fcoegedacht. Genoemde Rijkscommissie meent de erva- ring te hebben opgedaan, dat bedoelde aan- door K. R. G. BROWNE. 34) Vervolq. ..Bedoel je..." bracht George er einde- lijk met moeite uit, ,,dat je daar ingekwar- tierd bent?' De vraag ging vergeze'd van een gebaar in de richting van het huisje van Mrs. Turtle. ,,Zoo is 't vriend Carr. Ik ben met je eens dat het niet de Ritz is, maar wij, samenzweerders, moeten ons op onzen tijd kunnen behelpen. Wat ik zeggen wou ben ik misschien jullie gast aan 't diner?... Niet? Jammer, maar ik ver- wachtte niet anders. Dan maar me en- canailleeren met de Byngs... 't vervelende is, dat ik al hun moppen ken. En nu wip ik eerst even over naar Mrs. Hoe-heet-ze- ook-weer, om poolshoogte 'te nemen en mijn ooren van het overtollige stof te ont- doen. Als jullie me noodig mochten heb ben, roepen jullie maar even." Hij nam zijn hoed af, knikte het trio vriendschappelijk toe en wandelde, flui- tend tussclhen zijn tanden door, weg. Car- mencita en haar cavaliers zagen hem het kileine witte hekje van Mrs. Turtle open- doen, het pad langs loopen, op de deur kloppen en verdwijnen, Dan keerden ze zich om en keken elkaar met overblufte gezichten aan. ,.Gom!" zei Mr. Todd zwakjes. ,.En wat nu?" zei Carmencita. schrijvingen in bet vergeetboek beginnen te geraken. Ik vind daarin aanleiding een en ander opnieuw naar voren te brengen en uw College te verzoeken te willen bevorderen, dat geen orders aan de buitenlandsche nijverheid worden toegewezen, alvorens met de Commis- sie overleg is gepleegd." DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Engelsche persstemmen. In een slotartikel over de Haagscbe confe rentie schrijft de Times, dat thans een lang en moeilijk hoofdstuk van de oorlogsgeschie- denis is afgesloten. Het in Den Haag be- reikte resultaat is de gelukkigste inleiding voor de gisteren te Lonuen bcgonnen Vloot conferentie. Na besprekingen, die meer dan een jaar duurden is het herstelvraagstuk ein- delijk uit het politieke moeras terecht geko men op den vasten bodem van het internatio- nale geldwezen. De tijd van sancties is op grond van het plan-Young voorgoed voorbij. De zeer groote politieke beteekenis van het in Den Haag bereikte zal eerst later blijken. Het lijdt echter geen twijfel, dat de Haagsche overeenkomst zoowel politiek als econornisch de belangrijkste stap is, die sedert 1919 voor het vestigen van den vrede werd ondemomen. Overigens moet ook het plan-Young, evenals het plan-Dawes, wat betreft de belangrijkste gedeelten als een experiment beschouwd wor den. Maar de Times acht het nu wel zeker, dat het plan-Young door de Duitsche regee- ring en door den Duitschen Rijksdag zal wor den aanvaard. Andere bladen achten het resultaat heug- iijker dan de grootste optimisten hadden dur- ven bopen. De Daily Herald zegt: Nu is de weg voor goed vrij voor het terugtrekken van de laat ste Fransche troepen van Duitsch gebied. De na-oorlogsperiode is geeindigd. HET EINDE VAN DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Het laatste gedeelte van de Haagsche con ferentie heeft schrijft de N. R. Crt."lan- ger geduurd dan men dezen zomer verwacht had, toen het leek of de overeenstemming, die na veel moeilijkheden ten aanzien van het hoofdwerk bereikt was, den stevigen grond- slag zou vormen waarop het laatste stuk van het gebouw snel voltooid kon worden. Maar zij is dan toch met een succes geeindigd op den dag v6<5r de Londensche vlootconferentie begon en men zal dit als een goed voorteeken voor de nieuwe samenkomst willen aanvaar- den, want, gelijk de Koning van Engeland in zijn openingsrede zeide, ook te Londen zullen van alle partijen offers gevraagd worden, om tot eensgezindheid te komen. Zonder zulke offers heeft ook de Haagsche conferentie haar werk niet eendrachtig tot stand kunnen brengen. In de toespraak, die Snowden, de Engelsche Kanselier der Schat- kist, uit naam van de andere delegaties hield, zeide hij: ,,De overeenkomsten, welke thans zijn geteekend, zijn, geljjk alle dergelijke stuk- ken, een soort van compromissen. Niemand heeft precies datgene verkregen, wat hij wel had willen hebben, maar zij zijn alle he t resultaat van de vriendschappelijkste bespre kingen en de edelmoedigste waardeering van ieders standpunt. Deze compromissen zijn eer- lijk gemeend, en geven alles wat men in deze omstandigheden zou kunnen wenschen". Het is een bijzondere voldoening voor de conferentie geweest dat zij haar werk geheel af heeft kunnen maken, want het heeft er tot verleden week nog naar uitgezien, of men de regeling der herstelbetaJingen voor het Oosten nog tot later zou moeten bewaren, na ze van de groote herstelregeling met Duitsch- George was de eenige, die met een voorstel voor den dag kwam. „Ga mee naar binnen", zei hij, ,,voor alles moeten wij wat te driniken zien te krijgen!" HOOFDSTUK XT In een nieuwe functie. Het diner" of liever de on-appeti- telijke maaltijd, die in een uitspanning voor middageten doorgaat was afge- loopen. Op de houten bank, die den gevel van het Wapen van Croyde versierde, met een tafeltje, waarop twee potten schuimlend bier stonden, voor hen, zaten Carmencita, Mr. Todd en George. Door het open raam schuin achter hen kwa- men de geluiden van een algemeen ge- sprek, waarbij de schorre stemmen van de gebroeders Byng, die aan 't „aanpap- pen waren, met de inboorlingen van Qqantock Royal, den boventoon voerden. In het zachte licht van den warmen zo- meravond zag het dorpje met zijn stille huisjes er schilderachtig en vredig uit. In de harten van Carmencita en haar beide metgezellen heerschte echter het tegen- deel van vrede. ,,I'k word gewoonweg woedend", zei Carmencita na een lange en drukkende stilte opeens, ,,als ik eraan denk, dat mijn juweelen op het oogenblik in het bed van Smith liggen." Mr. Todd ging zich te buiten aan een grinnik. ..Hij is waarschijnlijk de eerste snuiter, die zijn voeten warmt aan iets, dat vijf- tig duizend dollars waard is. Moar bee kriigen we ze bij hem vandaan?" George dronk, diep in gedachten land, waarop zij een aanhangsel vormden, los- gemaakt te hebben. Het werk van Den Haag zal nu aan de prak- tjjk getoest worden en het instrument dat daartoe gebruikt zal worden is de Internatio nale Bank voor Betall^gen met haar nieuwe machinerie. Door haar is het betalingsplan aan alle politieke invloeden onttrokken en de commissie van herstel verdwijnt met alle financieele voogdij over Duitschland. In den loop van dit jaar zal tegelijk het Duitsche gebied door den laatsten vreemden soldaat ontruimd worden. Het vertrouwen, waarin dit geschiedt, moet ten slotte de oplossing van het algemeene ontwapeningsvraagstuk bevorderen. Maar v66r men (jjaarmee werke- lijke vorderingen kan maken, "moet eerst het vandaag te Londen begonnen werk geslaagd zijn. In de redevoeringen, die bij de opening van de vlootconferentie,'te iibnden zijn ge- houden, is hier telkens op gezijspeeld. Men kan verwachten—dat alle belangheb- bende parlementen, nadat d,e tegenstanders zich geweerd zullen hebben, de nieuwe rege- lingen zullen bekrachtigeii. De verantwoor- delijkheid om ze ongeda-ui te maken, kan geen volk straffeloos aanvaarden. Een belangrijke vraag blijft natuurlijk, of de commei cialisatie van het eerste gedeelte van de Duitsche herstelschuld, dat hiervoor in aanmerking komt, zal slagen. Het publiek van beleggers zal nu zijn vertrouwen moeten toonen. De nerveus reruni is ditmaal niet de onmisbare factor voor het voeren van een oor- log, maar voor het bevestigen van den vrede. DE OPENING VAN DE VLOOTCONFERENTIE. In de Koninklijke Galerij van het Hooger- huis is de Vlootconferentie gistermorgen, even na den vastgestelden Lijd door den Koning geopend met een rede die door alle Engelsche draadlooze stations uitgezohden is. De Koning sprak met heldere, zeer duidelijk verstaanbare stem als volgt: Met de levendigste voldoening roep ik den afgevaardigden van de vijf groote maritieme mogendheden, die hier vereenigd zijn met de nobele bedoeling om de drukkende wapening te bestrijden, het welkom toe. Ieder volk is trotscb op zijn marine, op zijn maritieme tra- dities en op de daden in het verleden door die marine verricht. Het is geen fout van die traditie, dat de wapening geleid heeft tot een onderlingen wedstrijd die op den duur weer een gevoel van onveiligheid en zelfs het risico van een nieuwen oorlog moest scheppen. Sedert den laatsten oorlog zyn alle volken eensge- zind geweest in den eisch dat hun staatslie- den niets onbeproefd zouden laten om een her- haling van het grimmige en ontzaglijk treur- spel van den laatsten oorlog te voorkomen. Wij willen een gebouw des vredes oprichten en een der hechtste zuilen in dit gebouw zal de beperking der bewapening ter zee moeten worden tot de grens, die nog vereenigbaar is met de nationale veiligheid. De practische toepassing van dit beginsel is echter in het verleden op groote moeilijkheden gestuit. Wij hebben op de conferentie te Was hington in 1922 overeenstemming kunnen be- reiken nopens een beperking van het bouw- program van groote schepen en moedersche- pen voor vliegtuigen, maar tot dusver zijn alle pogingen om verder dan dit punt te gaan mislukt. Het is een prachtige taak, mijne heeren, om het te Washington begonnen werk voort te zetten. Gij zijt alien bezield met de ernstige bedoeling om niet te werken voor zelfzuchtige of nationale doeleinden en uw be- sluit is ongetwijfeld om voor nu en altijd deze hindemis op den weg van vooruitgang en be- schaving weg te nemen. Alle volken hebben bijzondere plannen, die bijzonder onderzoek vereischen, maar indien alien evenzeer besloten zijn om een of ander offer te brengen als bijdrage tot het algemeen welzijn, ben ik overtuigd dat uwe beraad- slagingen niet alleen van groot en blijvend zijn glas 'bier voor de helft leeg, stak een sigaret op en blies een langen sliert rook de stille lucht in. ,,'t Is een malle boel", zei hij, „of eigen- lijk niet mal, maar verduiveld irriteerend. Onze eenige troost is het weten, dat noch Smith, noch Mrs. Turtle er eenig idee van heeft, dat de steenen in de kruik zitten." „Ja", stemde Mr. Todd in. ,,Als die dikke dame ze gevonden had, wist het heele dorp het binnen de vijf minuten en als Smith ze gevonden had, zou hij niet zoo armoedig om ons heen hangen." ,,Mr. Smith weet niet waar hij zich aan te houden heeft", zei Carmencita. ,,Maar wat (hebben we daaraan? Over een paar uur gaat hij met mijn juweelen naar bed. Op het oogenblik weet hij dat nog niet, maar 't zou mij niet verwonderen als hij voor morgen erachter kwam. En als hij er niet achter komit. komt Mrs. Turtle erachter als ze 't ding leeggooit. We mo- gen de Voorzienigheid wel op onze knieen danken, dat ze ze niet gevonden heeft toen ze 't heete water er in gooide." Alles, wat de qeachte spreekster aan- voert zei George, ,,is niet alleen zeer waar, maar onderstreept tevens de nood- zaak om den buit onverwijld terug te gaan halen." ,,Hetgeen ook ongetwijfeld zeer waar is. Maar hoe wil je 't aanleggen? Als we zonder politie-agent dat witte hek inko- men, .loop je de kans dat ze ons met heet water of zoo iets derqelijks bewerken gaat." George zuchtte en staarde met ge- fronste wen'klbrauwen de dorpstraat af Het ongelukkige figuur, dat kij als r''p!c- maat geslagen had eerst met Fans- hawe-Smith in de Unus Club en geen half nut zullen zjjn voor het land dat ieder van u vertegenwoordigt, maar voor het menschdom in het algemeen. Ik geloof stellig dat deze conferentie zal leiden tot onmiddellijke ver- lichting van de lasten der volkeren en ook het toekomstige werk van de voorbereidende Geneefsche commissie van ontwapening zul len vergemakkelijken en het aanbreken van den tijd zal bespoedigen, waarop de algemeene ontwapeningsconferentie het vraagstuk nog op uitgebreider wijze zal kunnen behandelen. In deze verwachting zal ik den arbeid van deze conferentie met de meeste belangstelling en aandacht volgen. Toen de Koning uitgesproken had, ging hij zitten en nam ook de vergadering weer plaats, waama de tolk een Fransche vertaling van de rede voorlas. Daama vertrok de Koning. Vervolgens stond minister Stimson op en stelde voor Mac Donald tot voorzitter dezer conferentie te benoemen in overeenstemming met de traditie die wil dat de voorzitter uit, het land zal gekozen worden, dat de rol van gastheer vervult. Uit naam van de andere delegaties sloot Tardieu zich in enkele vriendelijke woorden bij "Stimson's voorstel aan. M]ac Donald dankte voor de hem bewezen i eer en zeide dat hij zijn uiterste best zou doen om alle gedelegeerden te oyertuigen van zijn onpartijdigheid, en hun werk, zooveel in zijn vermogen was, te vergemakkeljjken. INVOER VAN TARWE IN BELGIE. Bij Koninklijk besluit, dat onmiddellrjk van kracht wordt, is bepaald dat voor den in- en doorvoer van tarwe en tarwemeel een speciale krachtiging van de ministers van landbouw en van nijverheid zal noodig zijn. Een mede- deeling van het ministerie van landbouw legt er den nadruk op, dat de invoer van tarwe en tarwemeel, om direct weer per spoor of over zee geexporteerd te worden, geenerlei moei lijkheden zal behoeven te ondervinden. TIEN JAREN DRANKVERBOD. Donderdag werd het tienjarig bestaan van het absolute drankverbod „herdacht". In al die jaren hebben v66r- en tegenstanders van de afschaffing hun vinnigen strijd voorlgezet en waar de ,,drogen" de welvaart des lands en de ontwikkeling van handel, wetenschap en opvoeding toeschrijven aan het verbod van sterken drank, beweren de ,,natten" in ver- bitterde kranten-artikelen, dat de politieke en maatschappelijke schijnheiligheid, de smokke- larij, de misdaad en dronkenschap onder jong en oud zijn toegenomen en dat alles, zeggen zij, is het beste bewijs, dat het drankverbod een volkomen mislukking is. De tegenstanders van de afschaffing be weren, dat alcoholisme thans op een iyn staat met typhus en auto-ongelukken, als oorzaak van het grootste aantal slachtoffers onder de menschen. Zij publiceeren cijfers, om van te rillen. Zoo zouden in de afgeloopen tien jaar niet minder dan 35.000 personen gestorven zijn tengevolge van bet gebruik van ondeug- delijken drank, 555.000 personen zijn gearres- teerd wegens overtrading van de drankwet, 230.000 hebben totaal 33.000 jaren gevange- nisstraf opgeknapt aan drankwet-vonnissen, terwijl de regeering de fabelacbtige som van 3 milliard dollars zou hebben besteed, om het drankverbod uit te voeren. Officieele statistieken zeggen, dat van de gewapende macbt, die gebruikt werd om de toepassing der drankwet te verzekeren, 56 man gedood werden en dat zij zelf 143 bur gers hebben gedood, maar de ,,natten" bestrij den deze cijfers en verklaren, dat meer dan 1000 personen gedood zijn. Volgens een verklaring van den regeerings- commissaris voor de.drankwet zou er jaar- lijks een som van minstens 300 millioen dol- uur geleden met Mrs. Turtle stak hem nog zoo, dat hij met het meeste genoegen de grootste Don Quichotterie uitgehaald zou hebben om zijn gekwetst gevoel van eigenwaiarde te balsemen en Carmencita van de overtuiging die ze wel niet uit- sprak maar die ze ten opzichte van hem moest hebben af te heipen, dat hij als dolende ridder of eigenlijk beter redder in den nood- eigenlijk geen kniip voor zijn neus waard was. Maar al pijnigde hij zijn hersenen tot de ongewone inspanning hem hoofdpijn bezorgde, er kwam geen enkel plan bij hem op. Bij de gedachte, om voor den tweeden keer met Mrs. Turtle den strijd aan te binden, voelde hij zijn knieen al knikken, en ondertus- sehen werd het later en later. Met een half gesmoorden uitroep ging 'hij redhtop zitten. Verduiveld zei hij. ,,Kijk wat daar aankoimt." ,,Waar iniformeerde mr. Todd. ..Daar Mrs. Turtle Ze gaat uit." Dit geschiedde inderdaad. Als een galei onder voile zeilen kwam de pootige gestalte van Smith's hospita het pad naar de straat af. /.onder een blik in hun richting sloot ze het hek zorgvuldig ach ter zich dicht en schoof de dorpsstraat in de richting van de kerk in. .Verduiveldzei George voor den tweeden keer. ,,En waar is Smith nou?" ,.In de koffiekamier," gaf Mr. Todd ten antwoord. ..Ik ben 'em een kwartiertje geleden in de gang tegengekomen en toen beeft-ie me verteld, dattie een paar brie- ven most schrijven. Maar as je 't mijn vraagt, zit-ie daar om een oogje op ons te houen... Was je wat van plan, jong?" ,,Ja, om een kleine personificatie van Mr. Charles Peace te zien te geven", zei lars noodig zijn, om de naleving der ■wet prompt te verzekeren. De bladen, die ultvoerig die drankkwestie behandelen, komen tot de slotsom, dat roan thans tien jaren na de invoering van bet ver bod, in de 35.000 z.g. speak easies geheimK drankgelegenhedente New-York gemak&e- lrjker drank kan verkrijgen, dan v66r dien tijd. De .Chicago Tribune" is van oordeel, dat. het sterke drankgebruik op groote sciiaal voortduurt en dat blootlegging dranksrnafc- kelarrj) een der grootste nationale in- dustrieen is geworden. Er waren maar wei- nig menschen, die geen glaasje konden drin- ken bij gelegenheid van de „viering" van bet drankverbod. Nog heden is de strijdvraag over succes of mislukking van bet drankverbod niet opge- lost. In bet Congres te Washington hebben de ,,natten" een nieuwen aanval op de drank wet ondemomen. De republikeinsche afge- vaardigde voor New-York, La Guardia en de republikeinsche senator, Blaine (Wisconsint hebben afschaffing van het absolute drank verbod voorgesteld. Intusschen heeft president Hoover oniangs scherpere maatregelen aangekondigd voor het beteugelen van de dranksmokkelarif en volgens den regeeringscommissaris, Doran, zjjn er in die richting reeds aanmerketpce vorderingen gemaakt. BENOEMD. Met ingang van 1 April a.s. is de heer J. Oppe, onderwijzer te Noordeloos, vroeger woonachtig te Zaamslag, benoemd aan een Chr. School met elf leerkrachten te Rotter dam. BUITENGEWONE ZITTING DER PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De Commissaris der Koningin is bij Kon Besluit van 13 dezer gemachtigd tot het bijeen roepen der Staten van Zeeland -in buitenge- wone zitting tot behandeiing van onderwer- pen, betrekking bebbende op de eleotriciteits- voorziening en de Provinciate stoomboot- diensten, welke zitting zal worden gebonden op Dinsdag 18 Februari a.s. des avonds te half acht en de daarop volgende openbare vergadering op Donderdag 13 Maart a.s. te twee uur. NEDERLAND EN BELGIe. Voor een. nieuwe zeesluis te Ter Neuzen. Gent en Brugge hebben geen belang by het Moerdijkkanaal. Een Belgisch oordset over een verkeerde politiek. In een artikel getiteld La nouvelle 6cluse de Ter Neuzien komt schrijft de N. R. Crt., het te Gent in de Fransche taal verschynende blad La Flandre Lib^rale met aandrang op voor een spoedige regeling tusschen Brussel en Den Haag, buiten de NederlandschBel- gische onderhandelingen om, van de kwestie (Ingez. Geonge, terwijl hij opstond. ..Moriturns te saiuto, of hoe die fraaie woorden ook mogen zijn... Ik kom gauw terug." Bravo, George," zei Carmencita. ,,Dat is moedig bedacht. Als je even wacht.. ga ik mee..." ,,Dank-je wel. Dit voorzichtige soort inbreken moet je alleen doen. Jullie blij- ven rustig hier en terwijl ik weg ben be- denken jullie een alibi." ,,Pas op, dat je niet gezien wordt L" ried Mr. Todd. ,,Daar zorg ik wel voor", gaf George lachend ten antwoord... de gedachte, dat hij nu tenmtinste iets doen qino dat hem opeens uit zijn depressie gehaald. ..Avon- turen van Sluipvoet, Inbreker. Eerste deel: ,,In het Geheimzinnige Huis". Tot straks IHij slenterde met zijn handen in ziyn za'kken voort tot een hoek van den gevei heml, wat de ,/kof'fie"-(kamer betrof, aais het gezicht onttrok. Dan spurtte hij weg en stond, na een half dozijn passen, die een athleet op de honderd meter eer aan- gedaan zouden hebben, voor het bewusfe witte hekje. Geen vijf seconden daarna draaide hij voorzichtig aan den ring, die den grendel uit de klin'k moest lichten. IZooals (hij gedacht had, was de deur niet gesloten. Na even pauseeren om een aanvechtimg om in een jubelzang los te barsten te onderdruk'ken, deed hij haar zoo zachtjes mogelij'k open, wrong zich door den kier been, deed de deur weer dicht, sloop op z'n teenen de miniatuuf- gang door en zette zijn eenen voet op de onderste tree van de trap. Welke daad samenviel met het hooren van een stem ergens achter hem, die zei ..Hallo!" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1