ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCN-VLAANDEREN. ASPIRIN De dolende Juweelen No. 8479. MAANDAG 20 JANUARI 1930. 70e Jaargang* BINNEKLAHD. FEPILLEXOW. BUITENLAND. door K. R. G. BROWNE. 33) TABLET TE N De winter is in't land boudt ASPIRIN by'de hand TER NEUZENSCHE COURANT AnONNKMENTSI'RUS: Binnen Ter Neuzei. 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen *r oer post 1 SO per 3 maanden Br) voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Poor Belgie en Amerika f 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post aixnmementen voor Pet buttenland alleen oij voorutt.betallng. Ultgeefster: Ftrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,2t> Grootere letters en* cllcM's wor den naar plaatsrulmte berekend. t Handelsadvertentien bfl regelabonnement tegen vermlnderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar Is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHUNT IEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVONB DIENSTPLICHT. Inspectie. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in JUNI a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstpllchtigen der landnuuht van de lichtingen 1918 en 1921. Plaats en tijd van het onderzoek zullen aader worden bekend" gemaakt. Ter Neuzen, 20 Januari 1930. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. EERSTE KAMER. Afschaffing Verdedigingsbelasting U en der opcenten op den suiker accijns enz. Blijkens de memorie van antwoord over het wetsontwerp houdende afschaffing van de Verdedigingsbelasting II en van de opcenten ep den suikeraccijns; heffing van opcenten op de Inkomstenbelasting ten behoeve van het Leeningsfonds 1914 en wijziging van het tarief dier belasting en van het tarief van invoer- rechten, erkent de regeering, dat haar stand- punt 6ok had kunnen leiden tot een besteding ran het saldo van het leeningsfonds tot ver- snelde aflossing der crisisleeningen. Waai evenwel het tegenwoordig geslacht nog steeds awaar gebukt gaat onder de lasten van den oorlogstoestand en waar het tempo, waarin die lasten naar het bestaande plan worden af- gewikkeld, niet onredelijk langzaam is, scheen een verlichting van den jaarlijkschen druk de roorkeur te verdienen boven een verkorting van het aantal jaren, waarin de druk gevoeld zal worden. De minister zet voorts uiteen, dat de crisis- lasten, voor niemand worden verzwaard. maar voor alle contribuabelen aanmerkelijk rerlicht. Wat voortaan betaald zal worden aan inkomstenbelasting plus opcenten daarop, is over de geheele linie minder dan wat tot dus- rer betaald werd aan inkomstenbelasting plus verdedigingsbelasting II. Op de vraag waarom de procedure van het ontwerp gevolgd is, vindt men het antwoord in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, waar als bet „dubbele oordeel" hier- ran wordt genoemd; le. dat een administra- tieve vereenvoudiging intreed; 2e. dat een logge heffing wordt vervangen door elastische opcenten, zoodat, als latere saldp's tot verdere ontheffing kunnen leiden, op hoogst eenvoudi- ge wijze een geleidelijk voortgaande verlich ting van druk zal kunnen worden aange- bracht". De opmerking, dat men door het aanhangige wetsontwerp niet ,,in de lijn zou zijn gebleven die by de vorige belastingverlaging te we- ten, die der inkomstenbelasting is gevolgd", moet op een misverstand berusten. De leden die dit aanvoeren, denken hierbij aan de hoo- gere inkomens. Toen de minister in 1926 zijn tegenwoordig ambt aanvaardde, werd, als .totale inkomensheffing van het rijk (derhalve aan inkomstenbelasting plus leeningsopcenten op de inkomstenbelasting plus Verdedigings belasting II), van de hoogste toenemingen ge- heven 24,75 pet. Op 1 Mei 1927 werd dit 21 pet. Op 1 Mei 1928 werd dit 18 pet. Op 1 Mei 1930 zal dit worden 16.2 pet. De iyn wordt dus voortgezet. Over de toekomst valt kwalijk te oordeelen, maar bij een gunstigen loop van zaken lijkt het den minister niet uitgesloten, dat nog voor het einde der huidige parlemen- taire periode, immers tegen 1 Mei 1933, dit percentage zal worden 14,85 pet., doortiat de thans te scheppen 20 leeningsopcenten zullen kunnen worden gehalveerd. In zeven jaar tijds zal men dan gedaald zijn van 24,75 pet. tot 14,85 pet. Dit resultaat zal dan zijn verkre- gen voor de inkomensgroepen, die naar den indruk ontvangen door de leden in het voor- loopig verslag aan het woord, nog het slechts bedacht zijn. De minister wijst op een en an- der, omdat hij niet gaarne zou zien, dat de Vervolq. ,,Nee, dat do'k neit", weiqerde ze posi- tief. ,,Ik he'm net in 't bed estopt van een heer, die ze neit plaatse konde in t loze- ment en nou ie drin is, blaift-ie drin, hoal ik 'em der neit nut. En ten minste neit veur zooan ouwe kerel, die zukke lillike praat doeat. En nou proeat ik jullie, want ik bin nop druk en dat binne jului neit as ik je zoa ibekaik teminste..." Ze keek haar bezoekers een voor een nop eens extra venijnip aan, snoof min- achtend, keerde zich om en staple wep. De voordeur viel toe met een slap, die het kleine huisje deed dreunen. Daarna werd het stil. Na vij'f minuten ..Gommie", bepon Mr. Todd zwakjes. ,,Hbe vin-je me dat? Hoe kon ik nou we- ten, dat ze zoo pauw op der teentjes qe- trapt was. Gom, Millie, ik sta der nop van..." ,,Heilipe Mozes!" viel Miss Milliqan hem onpeduldip in de rede. ,,Dat een man niet pienterder is, dan met zoo'n' soort vrouw over dat soort dinpen qrapjes te maken. Eerst jaapt Georpe haar op stanp en dan paat u haar vertellen, dat ze een kleine tweehonderd weept... En dan bent terugkeer van naar het buitenland vertrokken belastingbetalers, waarop hij de aandacht ves- tigde, in de memorie van antwoord over het aanhangige ontwerp aan de Tweede Kamer door het thans gerezen misverstand zou wor den geremd. Op de vraag, of bij stijging van de opbrengst der inkomstenbelasting het aantal opcenten zal kunnen worden verminderd, ligt het ant woord voor de hand. Zooals reeds in de memo rie van toelichting is opgemerkt, is op een jaarlijks accres van drie ton van de gezamen- lijke crisisheffingen gerekend. Gaat het accres daarboven uit, dan zal eerlang een verdere verlaging der crisisheffingen kunnen worden overwogen. Inzake de afschaffing van de opcenten op den suikeraccijns sluit de minister zich aan bij wat andere leden tegen het geopperde bezwaar hebben aangevoerd. De besparing van enkele centen per week geldt niet per gezin, maar per hoofd der bevolking. Voor eenigszins groote gezinnen zal zij dus aanzienlijk meer bedragen. Bovendien ligt deze afschaffing in de lijn van wat destijds de bedoeling was bij de instelling van het leeningsfonds en geeft zij gevolg aan een aanbeveling van het econo- misch volkenbondscomite, voor ons land van te meer gewicht, nu onze suikeraccijns tot de hoogste in Europa behoort. Afschaffing van de opcenten op de grond- belasting scheen niet in die mate urgent als de in het ontwerp vervatte voorstellen. Ontkend wordt wel niet, dat uit een oog- punt van landbouwbeiangen of andere prak- tische overwegingen een vervroegde afschaf fing kan worden verdedigd, maar de voor die afschaffing aangevoerde theoretische gronden schijnen eer te pleiten voor het tegencleel. DE DIPHTERITIS-EPIDEMIE TE OTJDE-PEKELA. Te Oude-Pekela zijn opnieuw drie gevallen van diphteritis geconstateerd. Hiermede is het aantal zieken tot 24 gestegen. EEN BANKBILJET VAN f 50,— De directie van De Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zij een bankbiljet van 50 in omloop zal brengen. De voorzijde van dit biljet heeft een lichtbruinen ondergrond. Hierop is van uit het watermerk een zonsge- wijze uitstraling aangebracht, welke is opge- bouwd uit het waardecijfer „50" en de initia- len van De Nederlandsche Bank ,,N. B.". Ter rechterzijde is een gestyleerde gehelmde kop afgebeeld, voorstellende de Wijsheid, met op den helm een zinnebeeldige voorstelling van de scherpzinnigheid (de uil) en de ingetogen- heid (de paardentoom). BELASTINGBETAL.EN OP POST- KANTOREN. Het Tweede Kamerlid Bakker heeft den Minister van Financien gevraagd: 1. Is het juist, dat al die postkantoren, hulpkantoren en agentschappen, waarvan een iy»t gepubliceerd is door de pers, op 2 Januari jl. zijn en op 1 Februari e.k. zullen worden opengesteld als betalingsgelegenheden ten dienste der Rjjksbelastingen 2. Zoo ja, welke motieven hebben den Mi nister dan geleid tot het besluit, om de in de eerste vraag bedoelde betalingsgelegenheden niet te beperken tot die in de steden, gelijk de Tweede Kamer in haar vergadering van 3 December 1929 beslist heeft, en welke beslis- sing door Zijn Excellentie geaccepteerd is? De Minister van Financien heeft op deze vragen geantwoord: 1. Het antwoord op de eerste vraag luidt bevestigend. 2. De uitvoering is overeenkomstig de be doeling van het aangenomen amendement. De bedoeling daarvan was, dat ten gevolge van den thans te nemen maatregel geen ontvan- gerskantoren ten plattelande zouden worden opgeheven en evenmin ,,zitdagen", voor zoo- ver die thans gehouden worden, zouden ver- u paf dat ze woedend is..." 'Haar beide helpers accepteerden het standije in alle nederiqheid. Mr. Todd maakte allerlei bedroefde peluiden en schudde berouwvol z'n hoofd. Georpe keek met starre oopen naar de dichte deur en pinp zich te buiten aan een heele serie vleiende benaminpen aan zijn eipen adres. Zoo super-schuldbewust en peslapen was hun houdinp, dat Carmencita tepen wil en dank moest lachen. ,,Kop op, vrienden Carr en Todd", zei ze. .Jullie bedoelen 't poed, maar wat di plomatic betreft zijn jullie nu eenmaal peen eerste klassers. En ten slotte heb ik, na alles wat jullie voor me pedaan hebt, niet t recht om zoo teen jullie van leer te trekken. Maar 't was een teleurstellinp, zie je en dan ben je wel eens onredelijk. Enfin 't is pebeurd. Maar nu moeten we naar het hotel terup om een nieuw plan de campapne te ontwerpen. We zijn nop niet peslapen!" i Zwijpend keerden ze zich om. liepen het pad naar het he'kije af en sloepen naar links af, den kant van het Wapen van Croyde op. Ze liepen lanpzaam, of ze lood aan hun schoenen hadden. Maar het Lot had nop een verrassinp voor hen klaar. Toen ze onder de poort van de dorpsstraat op het kleine voorplein waren pekomen, zapen ze daar iets, dat hen aan de plaats penapeld deed staan. Vlak aohter de Weston-Winchester zoo dat haar bemodderde motorkap bijna het achiterliclht van den prooten priizen wapen raakte, stond een proene auto. En op de houten bank voor het huis met zijn hoed achter op zijn hoofd en een prooten pot bier in zijn eene hand, zat Mr. Repi- dwijnen. Dit nu is door de huidige uitvoering verzekerd. De nieuwe gelegenheid tot post- betaling is slechts opengesteld in de steden en in die dusgenaamde „buitengemeenten", die tot dusver op een daartoe ingesteld stedelijk belastingkantoor waren aangewezen. Reeds in de memorie van antwoord over het betreffen- de ontwerp aan de Eerste Kamer (bladz. 4) werd op deize laatste noodzakelijke aanvul- j ling gewezen. Bedenking daartegen rees niet, i wat overigens vanzelf sprak, daar het belang, waarvoor men meende te moeten opkomen, intact bleef. DE KWESTIE DER LINIE-SCHEPEN. De Engelsche pers heeft in koor ingestemd met het door MacDonald geopperde denkbeeld om de kapitale schepen eerst aan een proces van ouderdomsaftakeling over te leveren en ze daarna misschien geheel van de lijsten der vloten te schrappen of althans door kleinere eenheden te vervangen' Die eensgezindheid van opvatting stemt, schrijft de N. R. Crt., tot nadenken en doet vermoeden dat ook de Britsche marine-deskundjgen het groote linie- schip geen toekomst mder geven in de ver- anderde omstanidigheden van den zee-oorlog met zijn geniepige moderne wapens uit de lucht en onder water. Het is ook wel heel erg om 85 millioen gulden of daaromtrent te ver- doen aan een schip dat twijfelachtige waarde heeft gekregen. Maar als het niet tot afschaf fing komt, is het streven naar verkleining van de tonnemaat ervan licht verklaarbaar. Dat behoeft niet alleen op bezumigingsneigingen gegrond te zijn. Men wil nu het aantal sche pen van alle eategorieen gaan verminderen en daar komen de dure groote schepen natuurlijk het eerst voor in aanmerking. Maar met de inkrimping van het aantal dier monster- schepen zou het risico sterk stijgen. Stel dat twee groote zeemogendheden die elk op dit oogenblik twaalf superdreadnoughts hebben, overeenkomen dit getal op den duur tot zes te verminderen en dat zij daarmee later aan een strijd deelnemen (gelukkig, maar een onder- stelling)Dan kan het - obanron dat dp ppn er drie verspeelt en de ander geen enkel. Het gevolg zou zijn dat de mogendheid voor wie de krijgskansen het slechtst zijn geweest, 50 pCt. van haar voomaamste gevechtskracht ter zee verloor en in vergelijking met de ander plotseling als izeemogendheid in sterk infe- rieure positie geraakte. Hadden zij echter in plaats van de zes groote schepen van zeg 30.000 ton er negen van 20.000 ton gebouwd, dan zou, bij het verlies van drie eenheden op 180.000 ton gezamenlijke tonnemaat, de ver- houding in het aantal eenheden 3 2 worden, in plaats van 2:1. Het zou, bij zulk een ver- mindering van risico, begrijpelijk zijn, indien alle zeemogendheden, zoo zij het nog niet over de afschaffing van de reusachtige vecht- machines eens werden, zich over hun verklei ning verstonden. Voor andere eategorieen van schepen, met name de kruisers, geldt het- zelfde. Voor Amerika telt natuurlijk het bezwaar van de beurs veel minder dan voor Engeland, welks kanselier der Schatkist reeds in zoo zware zorgen zit. Dat weerspiegelt zich in de eenigszins gereserveerde houding, die men te Washington tegenover het denkbeeld van MacDonald aanneemt. Men verzekerl dat het idee van MacDonald voor de Amerikanen een „verrassing" is geweest, maar het moet daar toch bekend zijn dat de Britsche admiraliteit reeds op de Geneefsche vlootconferentie al thans voor een verlenging van de ,,vacantie'' voor de groote linieschepen tot 1936 heeft ge- pleit. De twee nieuwste Engelsche linie schepen, de „Nelson" en de „Rodney", die van 1925 als jaar van hun opstapelzetting dag- teekenen, hebben echter een waterverplaat- nald Featherstone FanshaweSmith, zooals gewoonlij'k ,,tire Toen hij hun vehbaasde oogen op zich pevestifld zap, zette hij de kroes neer, stond lanpzaam cp, nam zijn hoed af en boop. ,,Goeden avond! Goeden avond", be- proette hij hen oppeweikt. ,,Niet vermoeid na de lanpe reis?" Die vriendelijke beproetinp had een halve minuut absolute stilte ten pevolpe. Door de pebeurtenissen van den dap was de complicatie FanshaweSmith en hel pers wat hun pedachten betreft, tijdelijk uitpeschakeld peweest en dus sloep zijn plotselinp ten tooneele verschijnen hen met stomheid. Een poos lanp waren ze tot niet anders in staat dan stokstijf staan en hulipeloos staren. Carmencita was de eer ste, die het pebrui'k over haar spraak- orpanen terup kreep. „Je bent nop erper dan een klit, Smith! Wat ben je nu weer van plan FanshaweSmith lachte haar met z'n beminnelij'ksten plimlach toe. ,,Maar, mijn beste Carmencita! Ie dacht toch niet, dat ik het op zou peven, alleen omdat die eene popinp mislukt is. Neen. zoo zijn w'ij, Smithen, niet! Van pister- middap af hebben ik en mijn trawanten in een eenvoudip, besc'heiden cafetje tepen- over de Repal op de loer pelepen d.w.z. zij hebben het loeren pedaan en ik het lip- pen. En vanmorpen ik beprijp niet poed waarom judiie zoo overhaast ver trokken zijt toch peen moeilijikheden met de directie werd ons pedild be- loond. Maar wij waren, evenals de mlari- ne en de padvinders, cp alles voorbereid. ,,Waarmee je zeppen wilt", zei Georpe met iets van bewonderinp in zijn stem, sing van onderscheidenlijk 39.000 en 40.400 ton (bij voile uitrusting; de constructie-waterver- plaatsingen bedragen 34.000 en 35.500 ton) en Amerika heeft daartegenover als grootste en nieuwste linie-schepen drie superdreadnoughts uit 1921 van 34.100 ton (constructie-water- verplaatsing 33.100 ton). De Amerikanen voe- len zich dus reeds wat achterop en zij voeren nu aan dat een verlenging van de vacantie tot 1936 het bereiken van hun pariteit voor vrjf jaar zou uitstellen. Wat de verkleining van de tonnemaat betreft. zou men, volgens berichten uit New-York, daar meer voelen voor de grens van 30.000 ton, in plaats van 25.000 ton, zooals men meent dat Engeland wenscht. Vermoedelijk zal Amerika nochtans op het stuk van linie-schepen wel met zich laten praten, als Engeland in de kruiser- kwestie geheel zijn zin doet. Uit Japan komt bericht dat men daar bereid is met de Engel sche linie-schip-politiek mee te gaan en dit is een reden te meer, om Amerika op dit punt inschikkelijk te maken. Zaterdag is de Amerikaansche delegatie in Engeland aangekomen en daar de Japanners er al waren, kan het voorloopig overleg tus- schen de vertegenwoordigers van de drie grootste zeemogendheden dus onverwijld be- ginnen. De Amerikanen zullen zeker geen uur ongebruikt laten. ZEVENTIEN TERECHTSTELLINGEN. Uit Moskou wordt gemeld, dat het dood- vonnis voltrokken is aan zeventien tegen- standers van het huidige regeeringssysteem. Dertien der veroordeelden waren beschul- digd van conta-revolutionnaire pogingen, vier werden veroordeeld, omdat zij tijdens den burgeroorlog in het witte leger als scherp- rechter waren opgetreden. De 'vier scherprechters hadden tijdens den burgeroorlog 150 bolsjewiki ter dood gebracht. Te Urjupinsk werden 6 koelaki (rijke boe- ren) die aanslagen op bolsjewiki hadden ge- pleegd, ter dood veroordeeld. DE MIJNWERKERS-ONLUSTEN IN NIEUW-ZUID-WALES. De premier Scullen besprak Vrijdag den toestand in Nieuw-Zuid-Wales, waar emstige strubbelingen op de kolenvelden voorkomen, mot oon dolog-atip van pi\jnwP.rkerS. Hij verklaarde, dat geweld geen oplossing zou brengen. Hij is voornemens met den pre mier van Nieuw-Zuid-Wales en de mijnwer- kers besprekingen te voeren, teneinde het con flict uit den weg te ruimen. Bavin, de premier van Nieuw-Zuid-Wales, heeft de politie bevel gegeven om de mijn- werkers die te Abermain patrouilleeren, met de gummistok uiteen te drijven. Hij verklaarde, dat de regeering tot het uiterste zal doorzetten en niet zal aarzelen, een speciale politie op te roepen. DRIJVENDE HOTELS. Men verwacht ter gelegenheid van de we- reldtentoonstelling te Luik zooveel vreemde- lingen, dat het niet onmogelijk is, dat de ho tels en pensions hen niet allemaal zullen kun nen bergen. Men is nu op het denkbeeld geko- men om 12 schepen in drijvende hotels te veranderen. Zij zullen in de Maas, vlak voor het tentoonstellingsterrein, voor anker komen te liggen. Er zal daarin plaats zijn voor 500 vreemdelingen. Drie andere schepen zullen worden ingericht voor bureaudiensten en die- nen als restaurant voor op bezoek komende scholen. DE POKKEN TE LONDEN. Te Londen z\jn thans 498 gevallen van pok- ken in behandeling, wat het hoogste aantal sedert 1901 is. De epidemie heeft zulk een goedaardig ka- rakter, dat de gevallen licht voor griep aan- gezien en dientengevolge de gewone voor- zorgsmaatregelen verwaarloosd worden. Dit werkt de verspreiding van de ziekte in de hand. ,,dat je ons van Londen aif natjeqaan bent?" ,,Zoo is t vriend Carr. We hebben je spoor qevolqd, zooals de vakterm luidt. Ik beqrijp niet, hoe t komt, dat jullie ons niet gezien hebt. Misschien niet aan pe- dacht eens achterom te kijken. Ik moet toepevendit met een edelmoediq air ,,dat het een paar keer 'n haartje qe~ scheeld heeft of we waren jullie kwijt pe weest. Een Weston-Winchester voipen is peen kieinipheid. Maar ons vehikel kan er ook 'n sdhepje oppooien, als hij wil, on- danks zijn lichtelijk aftandsch voorkomen en ik ben een peboren speurder, al zep i'k het zelf. En dan hadden we de voor- zienipheid aan onzen kant. Toen even voonbij Yeobury die band spronp bijvoor- beeld, dacht ik, dat wij uitpebeld waren. Maar we paven alle hoop niet op, reden verder en ziedaar, in het eerstvolpende dorpje zapen we jullie woonauto voor de plaatselijke verfrisschinpen-inric'htinp staan. Alls dat nu peen poed voortee'ken is ,,Je bent als causeur onbetaalbaar, Smith", zei Carmencita koeltjes. ,,Maar wat kom je hier doen?" Fanshawe-Smith keek haar lichtelijk verwonderd aan. jDe ooblopskas halen, natuurlijk, wat anders? Ik heb nop wel een heele week voor Reilly terupkomt -ja, daar weet ik alles van mjaar ik kan niet riskeeren, dat jij op een pepeven oopenblik met de juweelen spoorloos verdwijnt. Daarom ben ik je achterna pepaan. Maar wat ik vrapen wou wat komen we hier doen? 't Is een schilderachtipe nederzettinp on- petwijfeld, maar..." nn-n-m, LET OP OPANJE BAH® Weiger namaak en le+ er op dat op e!k« tablet het woord ,,BAYLR" staat, Prijs75cts (Ingez. lied.;, RUSLAND. Kerkklokken voor de industrle. De sovjet te Petersburg heeft besloten de klokken van de oude Isaacs-kathedraal af Ut nemen. Deze klokken zullen voor de Industrie gebruikt worden. Bovendien werd besloten. de kleine kerk, die ter eere van Alexander II werd opgericht, af te breken. De regeering heeft verklaard, dat waarschijnlijk alle kerlneffi te Petersburg gesloten zullen worden. Het plan is in de Isaaoskathedraal een anti- godsdienstig museum te vestigen. Het in een Moskousche voorstad gelegest Simonsklooster, dat een bouwwerk is uit de 15e eeuw zal worden afgebroken. Het personeel van de groote munitie- en wapenfabriek te Petersburg heeft aan de sovjet-regeering voorgesteld alle kerken, sy- nagogen en moskeeen te Petersburg en Mos kou te sluiten. net lig-t in <fc bodooiing campagne tegen de kerken te gaan voeren m men hoopt, dat de sovjet-regeering- zj«*fe tegenover de eerediensten niet meer toegevend zal betoonen. Te Petersburg werden twee pastoors ge- arresteerd, die geweigerd hadden het vedbort; g66n klokken meer te luiden, na te koines Beiden worden naar Siberie verbannen. BEVORDERING VAN HET RIJST- VERBRUIK IN ITALIe. De voorzitter van de nationale cooperatieve organisatle heeft de aandacht der verbruikecs gevestigd op het nut van het eten van ryet om het verbruik van rijst te bevorderen. propaganda voor het rijstgebruik, die elk hemieuwd wordt is een aanrvulling op ,,veldslag voor het graan" en heeft daara** het doel gemeen, te zorgen. dat Italie de noo- dige levensmiddelen voortbrengt voor het oa- derhoud van zijn bevolking. DE GESCHIEDENIS DER V. S. IN GRANIET GEGRIFT IN 500 WOORDEN- In het granieten oppervlak van de BlaekMil- bergen in Z.-Dakota, waarin thans de reus achtige beelden worden gehouwen van Was hington, Jefferson, Lincoln en Roosevelt, eveneens een samenvatting in 500 woontoa worden gegrift van de geschiedenis van <fe V. S. Ex-president Coolidge heeft de uitnao- diging aanvaard am die samenvatting op te stellen. De letters zullen 12% c.M. groot en op kilometers afstanden kunnen warden gelezen. Geologen schatten dat de letter* 'n half millioen jaren zichtbaar zullen bljjven. ,,We komen hier een tante van me op- zoeken", vertelde Georpe hem zoo over- tuipend mopelijk, „anders niet." ,,Zoo!" zeide Fanshawe-Smith peiK- zend. ,.Daar doe je een poed werk aan. Maar is het ook Garmencita's tante? Ik bedoel 'het klinikt een beetje zonder- linp..." Hij zweep omdat Carmencita o,p dat oopenblik hem den rtiip toekeerde en het woord tot Georpe richtte. ,.Ik pa naar binnen en ik pa wat lipqesL. Ik voel hoofdpijn opkomen." ,,N.ietelinpen en Hoe ze Klein te Krq- penzei FanshaweSmith in een ter- zijde. ,,Ga je panp, Carmencita. Een kopje lekkere warme thee en een uurtje rust en je bent weer heelemaal oppeknapt. Wat ik zeppen wou... de meneer van deze urt- spanninp vertelde me zooeven dat we vannacht hier blijven. Ik vind het puik. Zoo'n sohilderachtip dorpje en zoo'n mooie rustipe streek! Maar wat ik minder puik vind", >pinp hij opeens op vaderlijk verwijtenden toon voort, ,,is dat jullie alfe besdhiklbare ruimte hier in beslap aeno- men hebt. Nu moeten de tweelinp Bvna zich met een zolderkamertje tevreden stellen en ik ben erqens hier in de buurt inpekwartierd. Mijn vriend Balitho zeqt, dat mijn hospita-in-spe den fraaien naam van Turtle draapt, dat ze onpeveer even- veel weept als het stadhuis in Yeoburv en dat ze een handelsreiziper omver kan praten. Ik heb nop niet het penoeqen qe- had, maar..." Hij zrweeq, een ooqenbli'k van de w«s pelbraoht door een qesmloord qeqorqel. dat uit de keel van Georqe leek te komen (Wordt vervolpd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1