ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De dolende Juweelen No. 8476. MAANDAG 13 JANUARI 1930. 70s Jaargang, BINNED LAND. FETTILLET0N. BUITENLAND. Aangifte Hengsten. TREKHONDEN. HET TOTALE VERMOGEN VAN ALLE VAKVEREENIGINGEN. Dubbel is het genot met Wybert-tabletten, de keel is tegen ontsteking be- veiligd, de adeni zuiver! A HONNEMENTSPRTJSBinmen Ter Neuzel 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen t nrwl f 1 *0 ner 3 maanden Bi) voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per Jaar Vnor Belgie en Ar.ierika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden tr. per post Abounementer; voor bet buitesnland alleen Drj voorultbetaline. t;tS»efster; Flrma P. i. VAN MS SANDE. GIRO 38150 - TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20, Grootere letters en clichfe's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvra&g verkrtjgbaar Is. Inzendlng van advertentien liefst een dag voor de ultgave. I)IT BLAB VER8CHIJNT IEDEREN MA ANDAO-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND Be Burgemeester van TER NEUZEN krengt ter openbare kennis, dat ieder, die •Igenaar of bouder van tweejarige of oudere kengsten is, daarvan v6or een Febrnari 1930, aangifte moet doen ter gemeente-secretarie. Ter Neuizen, 13 Jan. 1930. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. INKOMENS EN VERMOGENS IN NEDERLAND. Als no. 10 van den jaargang 1929 der Ver- slagen en Mededeeltngen van de Afdeeling Handel en Njjverbeid van bet Departement van Arbeld, Handel en Nrjverbeid, is verscbe- *en een studie over bovengenoemd onderwerp, gamengesteld door bet Secretariaat der Sub- •ommissie voor de Economische Politiek, waar in een beknopt overzicht gegeven wordt van den loop der inkomens en vermogens in Nederland van af de eerste jaren van den wereldoorlog tot aan bet jaar 1928. De statistische gegevens over de Inkom- sten- en Vermogensbelastingen h ebb en daar- toe als basis gediend; tevens is gepoogd ook den omvang van de verdere samenstellende deelen van bet totale particuliere volksinko- aaen en volksvermogen zoo nauwkeurig moge- Jflk vast te stellen. Hierbij zijn met name de iotalen der onbelaste inkomens en vermogens berekend. Aldus ontstond voor het Neder- landscbe volksinkomen van het jaar 1915/T6 ile som van 2380 mill, gulden welke som in het jaar 1927/'28 was opgeloopen tot 5043 millioen. Volgens de berekeningen van bet rapport steeg bet volksvermogen in dit tijds- verloop van 11.190 millioen tot 21.714 millioen gulden. Intusschen kunnen de aldus gevonden ver- meerderingen geen reeele worden genoemd aangezien daarbij geen rekening is gehouden met de gedaalde koopkracbt van den gulden •n de toeneming der bevolking in het onder- havig trjdvak. In het rapport is dan ook de inyloed dier beide factoren mede in aanmer- klng genomen; aldus werd voor de inkomens hier te lande sinds 1915 een werkelijke stij- ging van ruim 7 gevonden, terwijl ander- hijds bleek, dat de omvang van het volksver mogen in dezelfde periode een daling van 2 heeft ondergaan. Mogen er in de gevolg- 4e berekeningen al onzekere elementen voor- komen, zoo kan mitsdien niettemin worden aangenomen, dat de vermogensvorming hier te lande is achtergebleven bij den groei van het inkomen. Overigens worden in het kort de wijzigin- gen opgespoord, welke plaats hebben gegre- »en in de verdeeling van inkomen en ver- mogen onder de bevolking. Daaruit blfjkt, een gestadige toeneming van het aandeel, dat de lagere inkomens en vermogens van de totalen tot zich trekken. Dit proces van toenemende gelijkmatigheid in de verdeeling voltrekt zich bij het inkomen in sneller tempo dan bij het vermogen. DE VEILINGSVEREENIGINGEN EN DE •IVIDEND- EN TANTIEME-BELASTING. De Minister van Einancien heeft aan de di- recteuren der directe belastingen bet volgen- ale geschrerven: Bij arresten van den Hoogen Raad dd. 7 en 21 Maart 1929 is beslist, dat veilingsvereeni- gingen op cooperatieven grondslag een aan dividend- en tantibme-belasting onderworpen witkearing doen, indien zij aan degenen, voor wie zij de producten verkocbten, na afloop van bet boekjaar uitbetalen het gedeelte van aanvankelfjk als veilingskosten gevorderde of door K. R. G. BROWNE. 30) (Vervolg.) Op Carmencita's verzuchting, dat er zoo iets als Quantock in Guayaouador niet bestond, antwoordde mr. Todd edhter ,,Neen, 'dat zal wel," riep hij uit. ,,Wat de landelijkheid ibetreft is Engeland wis en drie kampioen. Kildare uitgezonderd naturelik... Is dit 't huis van je tante, jong 7" George kni'kte. De auto hield stil voor een klein, wit-gestuct landhuisje met een popperig voortuintje achter een gesohoren naag. ,,)a, dit is het", zei hij. ,,,Ik zal eerst even alleen gaan om de ouwe vrouw zachtjes op ons drieen voor te bereiden." Dit lofwaardig voornemen behoefde hij niet ten uitvoer te brengen, want de „ouwe vrouw bleek niet thuis te zijn. Een lang aangehouden roffel op een keu- rige groene deur bleef onbeantwoord een ommegang rondom (het huis leverde de kennisgeving verstrekt door een exem- plaar der dochteren Eva's met boeren- hondenhaar en een loopneus dat Mr. Springle ,,'der met de thee wel geweest was", als resultaat op. Met dezen mage- ren oogst keerde George ng vijf minuten hard werken, naar de auto terug. ingehouden bedragen, dat de werkelijk ge- maakte kosten bleek te overtreffen. Bij nadere overweging komt het mjj voor, dat deze toepassing van de wet, zij moge gegrond zijn op haar letter - niet met haar geest en bedoeling in overeenstemming is, omdat hier in werkeljjkheid niets anders plaats heeft dan teruggarve van een gedeelte van 'n voorloopig in de kas der vereeniging, die als tusschen persoon bij de veilingen op- treedt, voor kosten, gestort bedrag. Bedoelde wetstoepassing heeft bovendien tengevolge, dat de veilingsvereenigingen, ter besparing van belastingen, ertoe zullen overgaan de ge vorderde of ingehouden bedragen lager te stellen dan met een goed commercieel beleid vereenigbaar is, wat eenerzijds de belasting tocb doet verloren gaan en anderzijds' niet in het algemeen belang is te achten. Ik acht het daarom wenschelrjk in het ver- volg uitkeeringen als hiervoor bedoeld zjjn, niet met dividend- en tantibmebelasting te treffen. Dit geldt ook voor uitkeering van te veel gestorte z.g. huur van kisten enz. Bij sommige veilingsvereenigingen echter, die ook producten van niet-leden veilen, wordt aan niet-leden geen restitutie van teveel ge- heven brjdragen verleend met het gevolg, dat aan de leden meer wordt uitgekeerd. Dit meerdere is niet een restitutie van aanvanke- Ijjk gedeponeerde bijdragen, maar een werke- Ijjke winstuitdeeling en behoort als zoodanig te worden belast. DE VOORLOOPIGE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Men meldt, dat de Minister van Waterstaat tbans een voorloopig besluit heeft genomen inzake de verdeeling van de golflengten. Voor den tijd van drie maanden, na 18 Januari, is tbans bepaald, dat de omroepvereenigingen, over Hilversum uitzendend, de A.V.R.O., de V.A.R.A. en gedeeltelijk de V.P.R.O., uitslui- tend beschikken over de golf van 1875 M. De omroepvereenigingen, die over Huizen uitzenden, de K.R.O., de N.C.R.V. en gedeelte lijk de V.P.R.O., zich gedurende deze drie maanden in de middaguren met een golf- lengte van 298 M. en in de avonduren op 1071 M. zullen uitzenden. Naar bet Hdbl. vemeemt, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zich gewend tot de rijksveeteeltconsulenten, om de oprichting te bevorderen van fokstations, stamboekhouding en premiekeuringen voor trekbonden. Wil de eisch van een minimum-borstbreedte tusschen de punten der boegen van 16 c.M. kunnen blijven gehandhaafd, dan zullen vol gens de faculteit der veeartsenrjkunde der rijksuniversiteit te Utrecht, welke den Minis ter in dezen van advies heeft gediend, kracb- tige maatregelen moeten worden genomen tot het bevorderen van de fokkerij van goede trekhonden. Het ligt in de bedoeling van den Minister, voor 1931 gelden aan te vragen voor bet ver- leenen van subsidies, noodig .voor bet oprich- ten van fokstations, stamboekhonderij en pre miekeuringen. Een rij'ksambtenaar zal wor den belast met het algemeen toezicht op de wjjze waarop in de onderscheidene gemeenten de band wordt gehouden aan de bepalingen der Trekhondenwet. VOORGEOEFENDHEID VAN HET LEGER. Ten einde den Minister een volledig oordeel te geven nopens de maatregelen, welke zou- den kunnen worden getroffen om de voor- oefeningen in 't leger zoo doeltreffend moge- lijk te doen zijn, heeft de Minister van Defen- sie een onderzoek doen instellen door een commissie onder voorzitterschap van gene- ,,Ze kan niet ver weg zijn", verklaarde hij daar, ,,'t Beste is, over een hall uur- tje terug te komen. En ondertusschen moesten we maar naar het Wapen van Croyde gaan om kamers te bespreken, want we zitten toch voor vannacht hier vast en tante Helen heeft geen logeer- kamer." ,,Dat is nou wat je noemt goed be- dacht", zei Mr. Todd goedkeurend. ,,Ik hou der van te zijn, waar je wat te drin- ken kan krijgen." Carmencita bekeek de stille straat met droomerige oagen. „Iik zou hier wel een heele maand wil- len blijven", verklaarde ze. Mr. Joseph B-olitho, de gerant van het Wapen van Croyde, was niet weinig ver- baasd toen er, om kwart over zessen pre- cies, een auto de grootste, die hij ooit gezien had gevolgd door een processie van belangstellende plaatselij'ke jongeren, voor zijn deur stilhield en er achtereen- volgens uitstapten (1) de neef van Miss Pringle, die hij, van eenige malen een glas 'bier samen, .kende (2) een buitengewoon knap jong meisje en (3) een heer van middelbaren leeftijd met een embonpoint, dat het zijne in de schadurw stelde een trio, dat, zooals na de paar eerste woor- den bleek, met het plan rondliep, om in het Wapen van Croyde te overnachten. Mr. Joseplh Bolitho een zoon Adams met een tiguur, die iemand aan een bier- vat met voeten de grootste voeten, die er bestonden deed denken was ech ter man van zaken genoeg, om zijn ver- bazing te verbergen en zijn huis en al zijn hebben en houden ter beschik'king van zijn gasten te stellen. En zoo kwam het, dat ons trio een kwartier later gewas- raal-majoor J. H. Borel, inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm. I'UBLIEKE TELEFOON AAN SLUITIN GEN IN HOTELS ENZ. In de locale rijkstelefoonnetten waar tbans het gesprekkentarief is ingevoerd, kan op ver- langen van de eigenaren of exploitanten van hotels, restaurants-, koffiehuizen enz. ten be- boeve van de toezoekers van die inrichtingen, aldaar van rijkswege een telefoonaansluiting met incasseerinrichting worden aangebracbt. Elchter moet een minimum-opbrengst wor den gewaarborgd van ten minste het abonne- metsbedrag (en eventueel afstandsgeld) der aansluiting. De kosten bedragen f 0,1(5 per lokaal ge- sprek en komen ten bate van bet rijk. MAATREGELEN TE PEKELA TEGEN DIPHTHERIE. A.s. Woensdag zal te Oude Pekela een aan- vang worden geanaakt met de maatregelen om de schoolkinderen tegen de aldaar, zoo als gemeld, epidemisch heerschende diphtberi- tis, onvatbaar te maken. De vaders van de kinderen zijn door den burgemeester uitge- noodigd zich Zaterdag of Maandag van 2 tot 4 uur te vervoegen aan de school waar ge- legenheid zal worden gegeven zich te verkla- ren of al dan geen bezwaren hiertegen be- staan, die driemaal in totaal moettgeschieden in drie achtereenvolgende weken. Er zijn te Oude Pekela refeds achttien ge- vallen aangegeven en, gelrjk gemeld, reeds vier sterfgevallen. GEBRUIK VAN DE 1071 M. GOLF VOOR DEN OMROEP. Men meldt aan de N. R. Crt. De voorloopig verlengde duur voor bet ge- bruik van deze golf voor den algemeenen om- roep vereischt eenige toelichting. De golf- lengte 1071 M. toch ligt in den band, welke bij internationale overeenkomst welke ook Nederland onderteekende voor andere doel- einden dan den algemeenen omroep. is be- scbikbaar gesteld. Onder de tegenwoordige omstandigbeden echter, waarbij de uitzending op de 298 M. golf niet in alle deelen van het land op alle uren van den dag behoorlijk kan worden ont- vangen, zou het ontberen van de 1071 M. golf voor de luisteraars een groot ongerief betee- kenen. De Minister van Waterstaat heeft daarom beslist, dat de 1071 M. golf, welke aan Neder land voor de radiotelefonische uitzending van mededeelingen van zakelijken aard, ook wel, doch minder juist, zakelijke omroep genoemd, is toegewezen, nog tijdelijk na 18 uur ter be- schikking van bet station Hilversum blijft. Debevoegdbeid daartoe steunt op art. 5 van het' bij bet intemationaal Radiotelegraafver- drag van Washington betooorende algemeene regleanent, dat de administratien een wille- keurige frequentie en golflengte kunnen toe- kennen aan ieder radiostation onder haar ge- zag, mits daaruit geen storingen met eenigen dienst van een ander land voortvloeien. Moch- ten tengevolge van de tbans getroffen rege- ling voor andere landen of voor andere dien- sten in Nederland, die zich terecht bevinden in den golfband, waartoe de 1071 M. behoort, onverhoopt storingen ontstaan, dan zal bet gebruik van die golf moeten worden gestaakt en zullen nadere maatregelen worden over- wogen. In ieder geval zal deze tijdelijke maatregel slechts vein kracht blijven tot dat door het aan de orde tftellen van maatregelen voor een verbeterde zend- en antenneapparatuur het gebruik daarvan algemeen een behoorlijke ontvangst van uitzendingen op de korte golf verzekert. In „Het Volk" van 3 Januari j.l. verscbeen een overzicht van den stand der vakbeweging in ons land, waarin o.a. aan de band van ge- gegevens, vermeld door het Centraal Bureau voor de Statistiek, cijfers worden gegeven betreffende het collecbief vermogen der cen- trale organisaties. Deize cijfers luiden: Het totale vermogen van alle vakvereeni- gingen met inbegrip dus van die niet bij een vakcentrale aangesloten was op 1 Ja nuari 1929 p.lm. 21.9 millioen gulden. Hiervan hadden het N.V.V. en de daarbij aangesloten organisaties pl.m. 13.2 millioen gulden; bet R.-Kath. Werkliedenverbond 3.6 millioen; het Chr. Nat. Vakverbond 1.8 millioen en bet N.A. S. ongeveer 67 duizend gulden. Per lid beteekent dit een weerstandsver- mogen in het N.V.V. van 60,61 RJC.W. 31,63 C.N.V30,72 V.V.H. 34,53 N.A.S. 4,14 Hierbij is niet het vermogen der werkloos- heidskassen, zoodat het vorenstaande een graadmeter is van het weerstandvermogen der vakvereenigingen. VOORIXJOPIG VERSLAG OVER HET WETS- ONTWERP TOT REGELING VAN DE PACHT EN DE PACHTCOMMISSIES. Hieraan is bet volgende ontleend: Verscbeiden leden hadden tegen deze wets- ontwerpen emstige bezwaren. Zij erkenden, dat de positie van pachters in sommige deelen van het land te wenschen laat, doch waren van oor deel, dat ingrijpen slechts behoort te geschieden, indien daarvan eenerzijds verbetering van be- staande misstanden mag worden verwacht, an derzijds nieuwe euvelen niet behoeven te worden gevreesd. Het kwam hun voor, dat de voorge- stelde wettelijke regeling aan deze voorwaarden niet voldoet, Zij stelden de vraag, of en in hoe- ver gegevens bestaan omtrent misstanden in zake de verhouding van pacbter en verpachter en welken omvang deze wanverboudingen heb ben aangenomen. Naar bun meening komen deze niet zoozeer vooUbtf de vei pachters, die boer.le- rijen voor geldbelegging koopen, maar eerder bij de z.g. boerenverpachters. Sommige dezer leden betwistten den Staat bet recbt, in de eigendomsverhoudingen in te grijpen op een wijze, welke veel gelijkt op gedeeltelijke onteigening. y Instemming. Andere leden betuigden hun instemming met de voorgestelde bepalingen. Zij achten het niet toelaatbaar, dat de buidige pachtverhoudingen, waarvan de pachters en de arbeiders de dupe zijn, bestendigd blijven. Het is een economische quaestie van algemeen belang en elke bescbeiden stap, welke gedaan wordt om de moeilijkheden weg te nemen, welke aan bet pacbtvraagstuk kleven, moet worden toegejuicht. De hier aan het woord zijnde leden erkenden, dat er nog veel goede verpacbters zijn, doch dezen zullen van de voorgestelde bepalingen geen hinder onder- vinden. Verschillende opmerkingen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de voorgestelde regeling niet de gewenschte uit- j komst zal brengen, tenzij daarin ingrijpende wijzigingen worden aangebracht. De voorstellen der regeering blijven beneden het minimum, dat men zou mogen verwachten en geven niets dan schijnverbeteringen. Naar hun meening zal een afdoende verbetering slechts worden verkregen door diep in te grijpen in den eigendom. Sommige leden betoogden, dat vele misstanden op pachtgebied de schuld van de boeren zelf zijn. De landbouwers moeten zich beter organiseeren. De hoeveelheid grand is beperkt; niet alle kin deren van een landbouwer kunnen boer worden. Deze leden vroegen, hoe de regeering denkt over een regeling in de richting van het Duits(«3» Anerbenrecht. Enkele leden merkten op, dat de bodem it- nemende mate object wordt voor geldbele^gicqg- Het aantal grondeigenaren, niet grondbewerfcm. wordt voortdurend grooter. De bodem is niet in staat fen de thans berekende rente a%. brengen en den pacbter-bewerker een be bo en aan zgn zwaren arbeid geevenredigd be te verschaffen. Daarom ontstaat steeds stertar aandrang om bet aandeel van pachter en pachter naar andere maatstaven dan dien rentabiliteit te doen plaats hebben,. Dieper ingrijpende maatregelen dan de gestelde achtten de bier aan bet woord leden noodig om den pachteT te geven wat toekomt, n.l. de voile vrucht van zijn arbe*L Grondeigendom en grondbewerbn^- De staat kan slechts met den middel zjn pircftt doen om ook aan den grondbewerker bet sgne te verzekeren, n.l. door zoodanige wijziging m Ac rechtsorde, dat uitzonderingen voorbeboode* de grondbewerking wordt gesteld als voor- waarde voor bet grondbezit. Verscheidene andere leden verklaarden, dSafc xj bezwaar hadden tegen de generaliseerende king van dit betoog. Verscheidene leden. b principieel bezwaar tegen het voorgestelde tinuatierecht van den pachter, mede op de - den, door de Staatscommissie-Diepenborst tegen aangevoerd. Andere leden juichten het toe, dat een, z(j bat zeer beperkt, continuatierecht wordt voorgesfceSd. Verscheidene leden, zoowel v6or- als tegan- standers van de voorgestelde bepalingen, ooiG-d- den dat de beteekenis van die bepalingen, 'irellca, slechts een beperkt continuatierecht bevafchen, verre wordt overschat. Sommige leden achtten de voorgestelde r«se- ling betreffende vergoeding voor aangebraebte verbeteringen onaannemelijk. Verscheidene leden juichten toe, dat de p&ebEec aanspraak zal krijgen op vergoeding voor ttat- gebracbte verbeteringen; zij waren echter *am oordeel, dat de voorgestelde regeling practiadk van geen beteekenis is. Eenige leden konden zich met de voorgesw&fc regeling betreffende bet remissierecht niet t- eenigen. DE HERSTELCONFERENTIEl Zaterdagochtend is in de vergadering vao de zes uitnoodigende mogendheden de <H»- cussie van Vrijdag over de Duitsche betailn- gen, waarover men optimistiscb gestemd was. voortgezet. De crediteurstaten verwachten, dat dezae voortgang ook Zaterdag zou doorgaaa en spraken openlijk hun teleurstelling uit over den langzamen voortgang, nu het bleek. bij den aanvang van deze zitting geen Duit sche voorstellen waren ingediend. Zij wez>?n. er op, dat nu reeds eenige dagen geen tast- bare resultaten waren bereikt. Als een gevolg van een beroep door Chenon en Snowden op de Duitschers gedaan om im tot een zakelijke behandeling te komen, heatt de heer Curtius eenige voorstellen betreffenofe schen, gesdhuierd en wat George en Mr. Todd betrof, versterkt door eenige glazen landwijn, ero>p uit tro'k om tante Helen te zoeken. Hun tocht door de straat,. richting de kenk, begon zwijgend. George dacht aan Carmencita, Carmencita dacht aan wie weet wat, Mr. 1 odd dacht aan... ,,Zeg", zei Mr. Todd opeens, op den toon van iemand, di& met alles en ieder- een vrede heeft, ,,wat (heeft die snuiter in die herberg een puik bier Wat denk je, zou-ie me der 'n vaatje van willen ver- koope..." Op dat oogenblik kregen ze het kleine, witte landhuisje naast de kerk in zicht. George liet een uitroep van verbazing hooren en stapte vlugger aan. Voor het kleine 'hekje stond een groote, creme-kleu- rige Rolls Royce en langs het pad van deur naar hek kwam een kittig, oud dametje met een ouderwetschen zonne- hoed, op den voet gevolgd door een chauffeur in keurige livrei, op de auto af. „Wel, van alle...!" begon George. Dan zette hij 't opeens op een loopen, on der het roepen van Hallo, tante Helen! He, wacht eens even... verdorie...!" Het oude dametje maakte vlak voor het witte hek halt en keek verbaasd om zich heen. Ze was 'heel oud en heel tenger, zoo tenger, dat iemand zich onwillekeu- rig afvroeg, hoe ze zich in den frisschen bries, die er stond, op de been hield. Des te vreemider deed de stem aan, waarmee ze haar geagiteerden neef op zijn aanroep antwoord gaf. Tante Helen was de ge- lukkige bezitster van een stemgeluid, zoo krachtig en zoo resoneerend en zoo laag, dat een jonge man van zes-en-twintig er trotsch op geweest zou zijn. ,,Wel heb ik van mijn leven!" zei tante Helen. ,,Ben jij 't, George?" ,,Ja", zei George, terwijl hij op een manier, die aan eerst spurten en dan op eens remmen deed denken, vlak voor haar op de plaats rust kwam. „H'oe gaat het er mee, tante Helen ,,Met mij goed", gaf de oude dame met een onderzoekenden blik op Mr. Todd en een onderzoekenden blik in het guadraat op Carmencita, ten antwoord, ,,als je den venijnigsten likdoorn. dien ik in jaren ge- had heb, niet meerekent. Wat kom je hier uitvoeren, George?" „Q gaf George ten antwoord. ,,Ik... eh... O laat ik u eerst even voorstellen, tante. Miss Carmencita Milligan uit Guayacuador Zuid-Amerika, u weet wel, ging hij onhandig door, nerveus omdat de formidabele persoonlijkheid van het oude dametje hem geestelijk tot een jog van een jaar of acht reduceerde. ,,Ja, dat weet ik wel", zei tante Helen. ,.In mijn jeugd hadden we ook aardrijks- 'kunde. Prettig om kennis met je te maiken, kind", ging ze tegen Carmencita voort. ,,Je hebt een merkwaardigen naam en een menkwaardig knap gezichtje. ,,En dit hier", voegde George er haas- tig aan toe, „is Mr. Decimus Todd." Mr. Todd werd aandaohtig bekeken en kreeg toen een hand te drukken, die in de zijne verdween. ,,Aangenaam, Mr. Todd", zei tante Helen dan, .Jersc'h-Amerikaansch, is t niet? 'n Goeie kruising... volgens imij! De hoogmogendheden zijn 't er nog niet over eens... En George, wat kom je nu hier doen? Je bent natuurlijk altijd welkom, maar dit is een beetje onverwadht." George kuchte een paar maal achter In origin, doozen a 45 en 65 cis. (Ingez. SfenL) zijn hand. Het zakelijke optreden en het scherpziend oog van hun drieer komsi nog bizarder en onmogelijker dam het al was. Als het hem lukte tijd te win- nen, misschien dat zich dan een goede ge- legenheid, om de kwestie ter spralke be brengen, voordeed. ,,Gaat u uit, tante?" informeerde met een blik op de Rolls Royce. ,,Ja", zei Miss Pringle, „naar Croyde Park. De achtermuur van mijn huis is aan het invailen en morgen krijgen we eea invasie van werklui, die een poging gaan doen om te redden wat er nog te redden is en die dus den heelen dag mekaar in den weg loopen en op de poes traopea. Daarom ga ik een paar dagen bij de Crory- des logeeren. Maar als ik had geweteu dat jij van plan was te komen...' „0, nee, absoluut niet", weerde Georat-- afwezig af. ,.Eh... de kwestie is... we ziiu hier gedeeltelijk... eh... omdat we op een autotochtje zijn en gedeeltelijk... eh... a. ja, wat ik zeggen wou, heeft u m'n ca- deautje ontvangen?" ,,He? O, ja. natuurlijk, vanmorgen al: Wel bedankt, hoor, ofschoon ik, eerliSr gezegd. al vier van die dingen had... De menschenging tante Helen 'n ti'kje on- tevreden voort, ,,sdhijnen te denken, om dat ik vijf en zestig ben, dat ik s nacbtf; in warm-waterkruiken verpakt moet wor den. Niet dat ik daarom de intentie niet apprecieer, jongen, ik vond het erg liet van je... En ik wist, dat je het niet erg zous vinden als ik 'm weggaf". Tien tellen lang bleef het stil. (Wordt vervolgd.'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1930 | | pagina 1