ALGEMEEN NSEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De yelieeie wereld Aspirin, Tweede Blad. buitenland. No. 8469. VRIJDAG 27 DECEMBER 1929. 69e JAARGANG, SPORT. een echfe PREDIKBEURTEW. De abonne's van het Gei'llustreerd Zondagsbiad, H.H. Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland de strijd tegen de kinder- TER NEUZEN, 27 DECEMBER 1929. ^T\ steeds Wybert-tabletten nieenemen, zoo gauvv yhebt U kou gevat, lastig -zijn de gevolgen. VOETBAL. kent Aspirin-Tabletten en hun Uitstekende working bij alie verkoudheidsziekten en rhett- matische pijnen. Maar van even veei betang is het te weten, dat er maa? RECHTSZAKEN. welke het blad per post ontvangen, wor- den verzocht, hun abonnementsgeld voor 1 Jan. a.s., in te zenden daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. worden verzocht het abonnementsgeld over het 4e kwartaal 1929 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 Ian. a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze aixmne's op, dat wij bij terug-ontvangst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezending van het blad zullen stskcn DE UITGEEFSTER. worden dringend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 15 Jan. a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- betalinq. DE UITGEEFSTER. DE TUNNEL ONDER DE SCHELDE. Omtrent de uitschrijving van de aanbeste- ding der werken van den tunnel onder de ■chelde, te Antwerpen, kan worden medege- deeld, dat het aangenomen trace hetgene is, dat door den „Dienst der Bruggen en Wegen" werd voorgesteld. Dit trace vertrekt van de Oude Leeuwenrui, gaat onder de Schelde door rechts van het Steen en komt uit op den lin.- keroever, dicht bij den paal 52 K.M. 500 van de baan Gent—Antwerpen. De aanbiedende firma's mogen echter voor- stellen doen voor een ander trace dat zij gun- «tiger zouden achteil, op voorwaarde nochtans dat de afmetingen van de tunnel ongewijizgd blijven. Aanbiedingen zijn door de Intercommunale Maatschappij, die de aanbesteding zal toewij- zen, voor twee mogelijke oplossingen van het tunnelprobleem gevraagd. De eerste voorziet »en tunnel met hellingen en liften voor voet- gangers, de tweede een tunnel met hellingen •n Often voor voetgangers en ook voor voer- tuigen. Aan de belanghebbenden wordt 9 maanden tjjd toegestaan voor het bestudeeren van het uit te voeren werk en het indienen der aan biedingen. De opening der aanbiedingen zal plaats hebben 16 September 1930 ten kantore van de Maatschappij, Arenbergstraat 26, te Antwerpen. De Maatschappij' behoudt zich het recht voor de offerten gedurende drie maanden te bestudeeren. De toewijzing zal dus nog v66r bet einde van December 1930 plaats hebben. Aan de ontwerpen die tiweede en derde wor den geclasseerd, zullen premien van 500.000 en 250.000 francs worden toegekend. De te itorten waarborgsom is gesteld op 10 millioen francs. HET GOUDEN PRIESTERJUBILEUM VAN DEN PAUS. Zaterdagmiddag heeft de aanbieding plaats gehad van het nieuwe altaar in de San Carlo al Corso, dat met de internationale j*iften ter gelegenheid van 's Pausen gouden jubi!6 ge- •ticht werd. Eersc werd de Pauselijke bulle voorgelezen, waarbij de kardinaal-vicaris Pompili tot Pau- zelijk delegaat wordt benoemd en aan het altaar bijzondere privilegien worden verleend. Tegelijkertijd wordt de kerk tot bisilica minor verheven. Vervolgens las de secretaris van het comite, mgr. Trezzi, de passages uit de bulle voor, waarin de H. Vader zijn vreugde er over uit- drukt, dat de geheele wereld aan de oprich- ting van dit altaar deelnam, zelfs de verste missielanden. Mgr. Trezzi gaf een overzicht over de ge- •chiedenis van het altaar, waarna de presi dent van het internationale comitA kardineel Locatelli, het altaar aan den kardinaal-vicaris aanbood, die het heeft geconsacreerd. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig 20 kardinalen, vele bisschoppen en prelaten. alle leden van het internationale comitd, onder wie mgr. dr. Eras, het corps diplomatique, de Pau- lelijke hofstoet en alle bloedverwanten van den Paus. Van de geloovigen konden wegens de be- perkte ruimte slechts de pelgrims uit Milaan de plechtigheid bijwonen. De prelaten en medewerkers van de drie •ecties van de Pauselijke staatssecretarie bo- den den Paus als jubil<5geschenk vijftig kelken voor de missies aan, waarbij kardinaal Gas- parri een adres van gelukwensch voorlas. VERLAMMING Uit Brussel schrijft men aan de N. R. Crt. Terwyl men in den loop van dit jaar van officieele zijde, vermoedelijk met de bedoeling bet ontstaan van een paniekstemming te voorkomen, de in de pers verschenen berich- ten betreffende de epidemie van kinderver-, Itmrning overdreven heette en af en toe Zelfs gtheel logenstrafte, heeft nu de bekende arts J, Laruelle, in een door hem gehouden leizing *»or het, ..Centre Neurologique" alhier, op de istbarende uitbreiding, welke deze aandoening in 1929 heeft gekregen, met nadruk gewetzen. Volgens dr. Laruelle is de ziekte uit Neder- land de provincie Antwerpen btnnengekomen, waar het eerste geval, in April j.l., werd vast- gesteld. Limburg volgde zeer kort daarop. In de provincie Antwerpen alleen werden 250 gevallen aangegeven verplichte aangifte van deze aandoening bestaat er in Belgie niet en in de stad Antwerpen telde men er 50. Omstreeks einde Juni waren Waalsdh-Bra- bant, Henegouwen, het Doomiksche en de provincien Oost- en West-Vlaanderen even- eens aangetast. De epidemie gleed als het ware in de richting Noord-Oost, Zuid-West en heeft thans het Noorden van Franikrijk be- reikt. In Belgie zijn 500 personen, brjna alien kinderen, door de epidemie getroffen. Onge- veer 50 tot 60 dezer kinderen stderven, twee derden van het totaal bleven in mindere of meerdere mate verlamd en zullen ten minste nog twee jaar verplegmg noodig hebben. Ongeveer 150 dezer verlamden zullen het, naar het oordeel van dr. Laruelle, ook wel definitief blijven. Berekent men hun onder- houdskosten voor 30 jaar op 10.000 francs per jaar en per hoofd, dan komt men tot een totaal van 45 millioen francs, die dan toch ten laste van het rijk zullen komen. De her- haling van een dergelijken epidemietoestand zou wel eens een gevaar kunnen worden voor de staatsfinancien. Ook om deze reden, ge- voegd bij vele andere, zou dr. Laruelle gaame samen met Nederland en andere laniden, die de kinderverlammingepidemie doormaakten, een internationale actie willen organiseeren ten einde voortaan alle epidemiie-gevaar te voorkomen of gezamenlijk te keeren. HOOFDEN VAN GROOTE GEZINNEN BELOOND. De Fransche Academie heeft zich in deze laatste dagen van het jaar als gewoonlijk bezig gehouden met het toekennen van prij- zen, geenszins voor letterkundige deugden alleen. Dank zij de mildheid van wijlen het echtpaar Cognacq-Jay kan de academie jaar- lijiks belooningen toekennen o.a. aan de hoof- den van gezinnen met veel kinderen. Wanneer men rekent, dat er alleen uit het Seine- departement duizend candidaten d.w.z. echt- paren, dlie ten minste negen kinderen hebben naar den prijs meedongen, dan moet men erkennen, dat, hoe nijpend het bevolkings- vraagstuk in Frankrijk ook mag zijn, een groot gezin niet zulk een zeldzaamheid is als men misschien zou denken. Ddt jaar zijn er dan ook niet minder dan negentig belooningen van 25.000 frank elk en vele andere van 10.000 frank toegekend. Er was onder de be- loonde gezinnen 6en gezin met vijftien en 6dn gezin met veertien kinderen. Zeven gezinnen waren er met dertien kinderen; vijf-en-twin- tig met twaalf; negen-en-twintig met elf; negentien met tien kinderen. KERSTFEEST. Gisteravond hield de afd. Ter Neuzen der Geref. Zondagschoolvereeniging „Jaehin" met de kinderen, ouders en verdere belangstellen- den in de Chr. Bewaarschool alhier haar jaar- lijksch Kerstfeest. Als leider van het feest trad op de Weleerw. heer Ds. S. Groeneveld, die in een kernachtige rede de kleinen zoowel als de grooten wist te boeien door de betee- kenis van het Kerstevangelie uiteen te zetten. De vragen die hij meermalen openliet, werden door de kleinen tot eer van hun onderwrjzers op keurige wijze aangevuld. Spreker herdacht in warme bewoordingen het werk van den heer P. J. Koole, die de Zondagschool reeds 25 jaar met toewijding heeft gediend en nu door ziekte verhinderd was dit feest bij te won en en die door alien noode op dit feest werd gemist. Het verdere van den avond werd op gezel- lige wijze doorgebracht door het zingen van Kerstliederen, het toedienen van versnape- ringen en het vertellen door de onderwijzers, de heeren Meijer en Van Overbeeke. Op aardige wijze werd hiema door Leen van der Meijden namens zijn mede-scholieren die de Zondagschool gaan verlaten een woord van afscheid en dank voor het genoten onder- wijs aan het onderwijzend personeel gebracht. Het slotwoord werd gesproken door den heer W. Bedet, die met zijn gehoor de ge- schiedenis doorliep vanaf Gen. 3 tot op den heuvel van Golgotha en daama met dank- gebed eindigde. Hiema werden aan de leerlingen de hun toebedachte boeken uitgereikt, terwijl de tra- ditioneele sinaasappelen niet ontbraken. AANGEREDEN. Hedenmiddag wilde de 67jarige logement- houder J. Lansen, in de Axelschestraat een vrachtauto aanhouden, om een boodschap af te geven. De auto reed in de richting Ter Neuzen en stopte. Lansen stak toen de straat over, doch op hetzelfde oogenblik kwam uit de richting Ter Neuzen de vrachtauto van Begheijn uit Hulst, welke den man aanreed. Hevig bloedend aan het achterhoofd werd hij opgenomen en op eigen verzoek door den aan- rijdenden chauffeur naar zijn woning ver- voerd. Hij klaagde ook over pijn in de borst. Of de auto hem echter over de bonst is ge- gaan, was niet zoo direct uit te maken. Volgens ooggetuigen had de chauffeur sig- nalen gegeven, doch kon hij niet meer stop- pen om een aanrijding te voorkomen. KIND OVERREDEN. Dinsdag reed de heen N. met zijn auto over Sluiskil, toen plotseling een uit een zijstraat komend kind den weg overstak en een aan- rijdirg, niet te voorkomen was. Het kind werd met een hersenschudding opgenomen. Uit het politie-onderzoek blijkt, naar we vememen, dat den bestuurder geen schuld treft. EEN KALENDER. Het is de tijd der kalenders, en dat alleen zou een teeken zijn, dat het loopende jaar ten einde spoed. We ontvingen er een die der Firma Albert Heijn onder haar clienteele ver- spredd. Het is een kwartaal-kalender, samen- gesteld uit vier schilden, die behalve het aan- geven van dag en datum ieder een leuik tafreeltje uit het kinderleven weergeven en daardoor een sieraad voor de huiskamer zijn. De lialender zal daardoor zijn doel: reclame voor de betrokken firma, wel niet missen. INTREDE. Ds. M. van Wijk, predikant bij de Ger. kerk te Oostbung, die het beroep naar Bolnes heeft aangenomen, hoopt Zondag 2 Februari intrede bij die gemeente te doen. DE PROVINCIALE STOOMBOOTDIENST WALZOORDEN—HANSWEERT. Op 1 Januari 1930 zal het 25 jaar geleden zijn, dat de provincie Zeeland de lijn Walzoor- denHansweert in exploitatie nam. Deze kwarteeuw is er schrijft de VI. Crt. op deze lijn heel wat veranderd. Werd in het begin van 1905 de dienst nog uitgeoefend met de stoomboot „Walzoorden", in den loop van hetzelfde jaar werd deze reeds vervan- gen door het nieuw gebouwde stoomschip ,,Walzoorden", hetwelk inmiddels door het steeds toenemend verkeer vervangen moest worden door het meer comfortabele schip ,,Schouwen", dat op het oogenblik ook al weer te klein geworden is voor het steeds toe nemend snelverkeer van auto's enz., alsmede door het zeer drukke goederenvervoer. Daar- om moet er nu reeds sprake zijn van het in de vaart brengen yan een motorveerboot, daar de tegenwoordige boot de vele en groote automobielen en vrachtauto's niet altijd kan vervoeren. De oude diligence werd vervangen door een aardig stoomtrammetje, terwijl ook de aan- legplaatsen veel veranderingen ondergingen. Te Hansweert werd een nieuwe ponton gelegd, alsmede een nieuw kantoor met remise en steenkolenloods gebouwd. Te Walzoorden is de oude steiger afgebroken en een nieuwe ge bouwd met drie bruggen, waaraan nog dit jaar een vierde brug met neergaande klep is aan gebracht. Werden in 1905 vier reizen gemaakt, nu is dit reeds uitgebreid tot acht reizen heen en weer, zoodat men spreken kan van een aan de eischen voldoend correspondeerend ver- voermiddel. Dit vervoermiddel zou perfect wezen als hier een veerboot zal zijn in de vaart gebracht, waardoor dan aan de eischen van het snelverkeer zal zijn voldaan. Met ver- trouwen kan evenwel deze oplossing worden tegemoet gezien, daar het verleden getoond heeft, dat steeds, waar noodig, die verande ringen worden aangebracht, die de tijds- omstandigheden vorderen. Van het toen- malige personeel, dat in 1905 in dienst trad is nog in functie de heer G. Adriaansens te Walzoorden, die dus op 1 Januari 25 jaren aan den dienst verbonden is. Deze lijn, waarvan bekend is, dat men in alle omstandigheden bijna zeker is den over- tocht te kunnen maken, is dan ook van het allergrootste belang voor Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderefi, het baart dan ook geen verwon- dering, dat men reikhalzend naar een veer- boot uitziet, daar deze lijn wegens haar lig- ging de kortste en zekerste verbinding geeft met overig Nederland en dit zeker voor het toenemend autoverkeer. mededeelinigen van den heer Oggel door de vergadering van aandeelhouders bij meerder- heid van stemmen is besloten verplichte aan- sluiting te laten vervallen. De Voorzitter was het daarover echter niet met hem eens. Tot lid van het Burgerlijik Armlbestuur is herbenoemd de heer I. J. Brakman. Afgewezen werd het verzoek van den heer D. J. Dees, tweeden keuringsveearts te Zaam- slag, om vergoeding voor telefoon en onder- houd van laboratorium. De vorige vergade ring staakten daarover de stemmen. Afgewezen werd een verzoek van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Overheidsddenst om verhooging van loon voor H. Mobach. Aan eenige ouders van te Spud wonende leerlingen werd als vergoeding voor kleeren en schoeisel f 15 per leerling over het afge- loopen jaar toegekend. Nog werden verschillende begrootingswijzi- gingen vastgesteld. Bij de omvraag bestreed de heer't Gilde de in de vorige vergadering door den heer Van de Bilt gehouden pessimistische beschouwin- gen over de gasfabriek, aan de hand van de uitkomsten der laatste jaren aantoonende dat de ramingen in de begyooting geenszins als te optimistisch moeten beschouwd worden. Hij acht de financieele positie van het gasbedrijf volkomen gezond. SAS VAN GENT. Door den voorzitter van den raad ds de ge- meenteraad opgeroepen om in eene vergade ring, welke Zaterdagavond ten 6 uur zal ge houden worden o.a. de volgende belangrijke punten te behandelen: Voorstel tot adhaesiebetuiging aan het adres inzake de classificatie der gemeenten volgens het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1928, in verband met de onderwijsbelangen ten plattenlande. Verzoekschrift van de R. K. Werkldeden- vereeniging te Sas van Gent om invoering van een steunregeling voor uitgetrokken werkeloozen. Verzoekschrift van het R. K. Kerkbestuur om beschikbaarstelling van gelden voor schoolbouw in de Zandstraat. (Ingez. Med.) GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de Dinsdag gehouden vergadering be- hoorde o.m. tot de ingekomen stukken het be- richt van het gemeentebestuur van Ter Neu zen betreffende intrekking van het bekende ontbindingsbesluit der N.V. Zeeuwsch-Vlaam- sche Waterleidingmaatschappij. Op grond van de door den gemeenteraad van Axel in den laatsten tijd reeds genomen besluiten, stelden Burg, en Weth. voor die mededeeling voor kennisgeving aan te nemen. Dit punt werd echter door den heer't Gilde aangegrepen tot een vemieuwde wijdloopige bestrijding der waterleiding en een bestrijding van door den burgemeester van Ter Neuzen in den raad dier gemeente gedane mededeelingen, waarbij de voorzitter ten slotte te kennen gaf niet verder te kunnen toelaten dat afwezige per sonen daar basproken werden. Vervolgens voerden nog verschillende leden over de waterleidingkwestie het woord. Met 10 tegen 3 stemmen is hieromtrent aangenomen een voorstel van den heer Van de Bilt om op de eerstvolgende agenda van de aandeelhoudersvergadering der N.V. Z.- Vlaamsche waterleidingmaatschappij als punt van behandeling te plaatsen ontbinding der vennootsehap en voorts den afgevaardigde op- dracht te geven te stemmen tegen een even- tueel voorstel tot storting der 10 op de aandeelen en daartoe in geen geval over te gaan. De heer Oggel vroeg daarop ontheven te worden van de vertegenwoordiging der ge meente bij de waterleidingmaatschappij. Be noemd werd daarop de heer Van de Bilt. Bij de besprekingen trok in het bijzonder de aandacht, dat tegenover het besluit van den gemeenteraad van Ter Neuzen, die zijn nader besluit grondt op tegemoetkoming aan de vroeger bestaande bezwaren tegen te hoog tarief, de heer't Gilde beweerde dat er in het tarief geen noemenswaard verschil is ge- komen, dat dit zelfs voor den middenstand en de gegoeden nog hooger is geworden. Als men hierbij overweegt dat met name de wo- ningen in de Julianastraat te Axel volgens het vroeger tarief moesten berekend worden op f 33 of f 35 per jaar, thans op 11 of hoog- stens 15, ds dat toch een vermindering met ongeveer 50 en moet er dus ergens een misverstand bestaan. Ook trok het de aandacht, dat volgens de Terneuzen 1Union Sportive Lessinoise. 6—2. le Kerstdag had het eerste elftal van Ter neuzen de vereeniging Union Sportive Lessi noise, van Lessines, op bezoek. Jammer was het, dat er zoo'n sterke wind over het veld stond, want dit heeft aan het spel nogal wat afbreuk gedaan. De thuisclub speelde met 2 invallers, in de middenlinie. In de voorhoede was de linksbin- nen weer van de partij, waardoor vooral de linksbuiten zijn gewone spel weer kon ont- plooien. Om 2 uur worden door scheidsrechter Harms de elftallen in het veld geroepen. Door den voorzitter van U. S. L. worden, onder har- telijke bewoordingen, waarin o.a. tot uiting kwam, dat hij het op zeer hoogen prijs stelde, dat aan zijn vereeniging een uitnoodiging was gericht om hier een wedstrijd te komen spe- len en waarbij verder de sportgroeten werden overgebracht aan de Hollandsche sportbroe- ders aan Terneuzen bloemen aangeboden. Nadat hierop door den secretaris van Terneu zen is geantwoord, wordt getost. De aanvoer- der van Lessines blijkt de gelukkige en ver- kiest met den wind in het voordeel te willen beginnen. Door Terneuzen wordt dan afgetrapt. Door beide partijen worden eenige verkenningen ondernomen. Lessines komt dan, als gevolg van den wind, meer in den aanval. Na zes mi- nuten neemt zij reeds, doordat Terneuzens keeper de bal uit zgn handen laat vallen, door haar rechtsbinnen de leiding. Eenige minuten latet krijgen de Belgen, vanaf het midden van het veld, een vrije trap te nemen. De midden- half plaatst zich acnter de bal en het leder verdwijnt voor de tweede maal in Terneuzens doel. 02. De achterhoede van Terneuzen heeft de han den vol werk. Zij moet keer op keer ingrijpen. De rechtsback blijkt niet geheel zeker, hij mist nogal eens gevaarlijk. Na eenigen tijd verwisselen bij Terneuzen de middenhalf en linkshalf van plaats. Dit wordt een groote verbetering; zij komt er nu langzamerhand beter in en het overwicht van Lessines begint te verminderen. Vooral de lin- kervleugel van Terneuzen combineert voor- treffelijk. Uit een der daaruit voortvloeiende voorzetten van den linksbuiten, doelpunt de middenvoor prachtig. 12. Tien minuten voor de rust maakt de rechtsbinnen gelijk. 22. Met dezen stand wordt gedraaid. In de tweede helft is Terneuzen, welke nu den wind in het voordeel heeft, de meerdere. Ze zijn nauiwelijks bezig, of het is reeds 32. Kort daarop wordt hier weer een doelpunt aan toegevoegd. 42. Het spel gaat nu eenigen tijd op en neer. Wanneer door Terneuzen de bal voor het doel van Lessines wordt geplaatst en deze door den keeper wordt opgevangen, kopt de links- binnen hem het leder uit de handen en depo- neert het in de touwen. 52. Bij een volgen- den aanval slaat de rechtsback van Lessines de bal met de hand weg. De hiervoor toege- kende penalty wordt niet benut. Tenslotte wordt door Terneuzen nog een doelpunt ge maakt. 62. Nu begint de voorhoede der thuisclub de zaak een beetje kalmer aan te pakken. Door Lessines echter wordt geen krimp gegeven. Zij probeeren steeds den achterstand te ver- kleinen, doch de verdediging van Terneuzen is voor hen een te groot struikelblok. Zonder dat er door een van beide partijen nog ge- scoord wordt, komt het einde van dezen aan- genamen en door den scheidsrechter goed ge- leiden wedstrijd. De overwinning van Terneuzen was ver- diend. De puntenverhouding was echter wel wat te groot, daar de keeper van Lessines twee doelpunten toch zeker had kunnen voor komen. Terneuzen ISassche Boys. 81. 2e Kerstdag waren de Sassche Boys bij Terneuzen te gast. De thuisclub speelde met 3 invallers (twee in de middenlinie en de an dere op de middenvoorplaats)Sas van Gent bestaat. Het onmisbare kert" teeken is het Bayerkruis op- iedereverpakking en opelke tablet. Is dit niet het geval, dan hebt ge niet de echte Aspirin. Bovendien komt op iedere verpakking de U be kende oranje band voor. Let in Uw eigen belang op \deze onbedriegelijke ken* teekenen. Prijs 75 cts* (Ingez. MfelLX had er vier (ook twee in de middenlinie er, verder twee in de voorhoede). ScheidsrecMar was weder de heer Harms. De aanvoerder van Terneuzen wint dee toss en verkiest met zon en wind in het mt- deel te willen beginnen. Terneuzen speelt in het begin met 10 ausaa- Dit belet haar echter niet, reeds spoedig «fe leiding te nemen. Door Sas van Gent ward) vlug daarna gelijk gemaakt, doch kort daarop heroverde Terneuzen wederom de leiding. Z)y weet daama in de eerste helft de score, ge- leidelijk op te voeren tot 51. In de tweede helft maakt Terneuzen crag; drie doelpunten. Door Sas van Gent wordt gje- weldig gezwoegd om den achterstand te ver- kleinen, doch de achterhoede van Temeuzea houdt de Sassche voorhoede, en voomamelijk den rechtsbinnen, zeer goed in bedwang, zoo dat zij tot scoren hoegenaamd geen kans krg- gen. Een kans, om uit een aan haar toege- kende penalty een tegenpunt te maken, wondU cadeau gegeven. De groote overwinning heeft Terneuzen hoofdzakelijk te danken gehad aan haar opes spel, waardoor de buitenspelers herhaaldelgSt; de bal voor doel konden plaatsen. Was voor de rust de keeper van Sas van Gent niet al te schitterend, in de tweede he£S: wist hij talrijke malen de bal prachtig tie stoppen. ZONDAG 29 DECEMBER 1929. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Ds. G. van Dis en 2 u. Ds. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9 y2 u. en 2 u., de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u., Ds. L. J. Cazemier en S u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9 y2 u., Ds. H. Akersloot vaat Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houtec: Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9^2 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9% u., leesdienst en 2 u., Ds. Kbfc Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5)J u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Iterkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, %VZ en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. MAANDAG 30 DECEMBER 1929. Geref. Gemeente. Axel, 's Avonds 6 u., Ds. B. van Neerbos van Ter Neuzen. Oudejaarspreek. Door P. F. d. N., landbouwer te Ter Neu zen is hooger beroep aangeteekend tegen hot vonnis vein den kantonrechter te Ter Neuzeas waarbij hij wegens het besturen van een motorrijtuig, op den openbaren weg, tersyp hij verkeert onder zoodanigen invloed vxn alcoholhoudenden drank, dat hij niet in stant moet worden geacht het motorrijtuig naar be— hooren te besturen, en daarmede rij den tap zoodaniige wijze, dat de vrijheid en de veilig- heid van het verkeer in gevaar werden ge bracht, is veroordeeld tot f 50 of 10 dagen hechtenis, met ontzegging van het recht con een motorrijtuig te besturen gedurende den tjjd van een half jaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5