Feuillet on-ve rtellingen. V A R I A. BURGERLIJKEN STAND. HIDDELEN VAN VEKV0EB. BRABANTSCHE BRIEVEN. INGEZONDEN STUKKEN. WISSELKOERSEN. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPII - TER NEUZE SCHEEPVAARTBEWEGING. SPOORWEG MECHELEN—TER NEUZEN. Wat de tarieven aangaat, beoogt de admini- stratie door het na 1 Januari a.s. geldende nieuwe tarief ook veel nieuwe geabonneerden te krijgen. Elke aansluiting meer draagt er toe bij, dat het locale en het interlocale net meefr beantwoordt aan haar bestemming, welke is te zijn een algemeen verkeersmiddel. Uit een grafiek, welke spreker opgehangen had, toonde de heer Claassen vervolgens aan, dat de grondbedragen in Belgie en Frankrijk iets lager, doch in de overige landen hooger zijn dan de Nederlandsche grondbedragen, terwijl het tarief per gesprek voor Nederland weinig ver- schilt met hetgeen per gesprek verschuldigd is in Belgie en Frankrijk, doch belangrijk lager is dan in de overige landen, welke het gesprek- kentarief hebben. In de lasten van de veraf gelegen aansluitin- gen, die met een lange lijn, zal verlichting komen door een verlaging van het afstandsgeld van f 2 per 100 M tot 1,50. Voortgegaan moet worden met het bestudee- ren van het voorname vraagstuk, hoe de telefoon het platteland verder uit zijn isolement kan ver- lossen. Deze taak zal eerst volbracht zijn, wan- neer alle telefooncentrales dag en nacht bedrijfs- klaar zijn en men dus ook des nachts met iede- ren aangeslotene van den eenen hoek van het land naar den anderen hoek kan telefoneeren. Dit zal eerst bereikt zijn na algeheele automati- seering van alle centrales zoodanig, dat men niet alleen locaal automatisch elke andere aangeslo tene van zijn net kan oproepen, doch ook inter- locaal automatisch kan inkiezen. Dit laatste automatische verkeer zal dan groepen van netten omvatten. Elke groep zal voor het buiten de groep gaande verkeer noodig hebben de tusschenkomst van wat spreker voor het gemak een moedercentrale zou willen noemen. Van deze centrales zullen er een twintigtal zijn, waar dan telefonisten voor het verder dirigeeren van het interlocale en inter- nationale telefoonverkeer zullen zorgen. (Alg. Hbl.) Ulvenhout, 1 December 1929. Menier, 't Hee me van de week wa-d-af- gesaust, ee! Bjj de wilde kemijnen afAs pap, zoo is 't ier op d'n oogenblik ieve- raans. D'n erft, de wegels, 't is alles 66nen groo- ten pappot. D'n blubber spat oew mee klodders om de ooren. Ennouw en dan, dan gulpt 'r zo'n straal van dieen vetten kledder oew klompen in, da-d-et allemaal tusschen oew teenen siepert. Heele dagen, ja 's nachts nog in bed, dan heur ik niks aanders as't geklad- derdekledder van 't klaterende water da-d- over de goten henen kwatst op de klinker- stoepkes om ons huis. En 't is z66 gladdig iveraams, mee die rottende blaaikes, da ge net op oew klompen de deur uitlopt of ge wa-d-in oew broek gedaan hfet! Maar, amcio ik klaag nie, horre. Lot 't maar sauzen. Lot de drfippels maar as knakkers zoo groot teugen d'n Sbrde patsen. Hij wordt er vet van; smeu'ig! En da motten me net emmen veur d'n winterzaai. As-t-er dan strak 'n werm dekseltje op mag sneeuwen, dan is ie g6bf veur mekaar. Ja, amico, me meugen wel 'n bietje veurspoed emmen. 't Leste jaar ee ons gin gouw' eiers geleed. Alle boeren klagen steen en been; ok veur de tuinders is 't dunnekes. Affrjn, da's gelijk! Waant of g"oew bullen onder de vrjje locht bn t zon- neke vandaan mot slbpen, of da-ge ze in 'n glazenkastje kweekt mee ingemokte zon, op 't end van 't liedje mot er mee naar de mart en sjuust daar zit'm d'n kneep. De prij- aen zijn te laag gewiest! De veeboeren em men 'nen das g'aald aan de drogte; de run- ders en de vSrkens zijn versmacht om 't zoo te zeggen; 't eten was allegaar aangebraand, «ooda-d-eel ons vak 'n kap een g'ad, 'n op- lababber, da-d-et m6br as bar is. Z6o is dieen klap aangekomen, da ze'r deus week in de Tweede Kamer over ebben leggen te zeeveren; houw dan wit et wel! Waant let er maar op, amico, zoo is 't altij en euwig, eer d'r iets gezeed wordt veur 'nen boer, nouw dan mot 't er naauwen, Jong! Dan mot 't de spuigaten uitloopen. Maar van d'n aanderen kant, bs 't ons n keer wa teugenlopt, ollee, dan is da mee gin smoesje goed te maken. Ok mee gin hon- derd smoesjes van honderd kamerlejen! En ik kan d'r niks aan doen, maar as die kearels 't over d'n laandbouw emmen; as zuil- lie mee mekaar d'r over gaan leggen fielese- feeren, dan hb'k altij 'n aangstig gevuul. Zoo op de manier as van 'n wefke dat d'r hart vasthouwt, as er 'n paar kbrels mee groote vuile voeten in d'r selonneke baggeren om b.v. de kachel te zetten en blij is as ze weer buiten de deur staan. Kek, zo'n gevuul hb'k zoo eenigszins as de Tweede Kamer aan't tui- nieren gaat. Ben 'k altij bang da ze perbeert de korenblommekes te veredelen en onder- wijle 't koren plattrapt. Feit is, dat er van alles meer dan genogt is gewiest van 't jaar. Veul te veul, zelfs! Da's 'n teer punt, amico, veur d'n stads- mensch, as 'nen boer da zeet. Maar teer of nie, 't is dan toch maar zoo! Basta. Wem- men veur niks gewerkt. Ende menschen in de stad geven 't ons ook nie veur niks, horre. Belange nie. Maar genogt. Qnzen das was dus, asdat er van alles te veul was. Komkommers zoo groot da ge ze mee twee haanden vast moes houwen, brochten, och- brme, nog gin dubbeltje-n-op. 'nen Krop slaai van 't zelfste. 'n -Benneke boontjes aamper- kes twee of drie stuivers. Nen bos peeen van 't zelfde laken. 'k Gong dikkels mee 'nen gruuntelwagel van huis om in te bijten! Maar 'k kwam trug mee 'n portemonee mee suikere pinnen. En wa zeet er nouw zo'nen Kamertiep? Mee 'n gezicbt of ie 't de menisters en ons allemaal 's gaauw effekes leeren zouw: „Dat de ontginning van woeste gronden veuls te laankzaam gaat!" ,,De wanverhouding," zee- verde-n-ie, „tusschen de aanwassende bevol- king en de beschikbaar komende cultuur- gronden (da's 't bouw- en hooiland) nimt dientengevolge (,,daarom", zeggen ze bij ons) onrustbarend toe." Nouw gij Diee kbrel prot heelemaal naar z'nen eigen zak, amico, wa'k oew op 'n briefke geef! Volgens Vanderhummes mot er dus nog mb£r bouwlaand, motten er n6g meer boeren komen. Mot er dus nog veul mee aan de mart komen, zooda-d'nen komkommer, zoo groot as 'n kamerlid b.v., verkocht zou motten worren veur 'n dubbeltje-n-'t dozijn? D'n diee weet et wel, zeg! Dat ie nouiw gaauw d'n woesten grond, d'n woesten grond lot. En waar mot't toch naar toe, as er gin stukske hei en ginnen krumel bosch meer ongerept bljjft? Amico, 'k zouw 't wel uit kunnen bteren,,Blijf mee oew groffe, ongevuulige handen van onze bosschen af, van ons schoone hei, Lot ier en daar nog wa gedijen zooas 't zelvers wil. Da's beter dan eel de Tweede Kamer bij mekaar!" Maar ollee; zukke woorden zjjn pbrels veur de zwijnen. Wa kan huillie 'nen zonsonder- gang botteren achter 'n stuk donker bosch? Wa kan huillie 'n hei verstaampen, die diep- pfers te gloeen leet as 't zonneke-n-er aan d'n horizont in gaat verdrinken. Wa-d-emmen ze daar kbbs gegeten van 'n onweer, of 'nen sturm zooas in de leste dagen, die over de hei tekeer kan gaan da g'as 'n rietje staat te bib- beren van de indrukwekkendheid van de Schepping. As dan boven oew hoofd de zwarte wolkenflarren deur de locht jachten en aan d'n gezichtsender't klare en pure zul- ver mee plakaten teugen d'n hemel zit ge- plekf zoo schoon, da ge 'r bekaanst tranen van in oew oogen krijgt! As dan 't rengel- water mee stralen over die hei gutst da-d-et 66n gerausch is van 't vallende water lijk of g'aan d'n zeekaant staat. En da g'oew dan z66 eenzaam vuult in al die goddelijke groot- heid of 't is da ge veur altij van de menschen weggetrokken zijt, of ge dood bent en op reis naar de Eeuwigheidspoorten. Dan wor 't benaauwd van binnen en as ge dan oew eigen wakker mokt deur 's haard te roe- pen over de eenizame hei en 't water uit oewen nek te vegen, om dan 'n pepke aan te steken mee veul moeite, as ge dan oewen rookwolk heel ver weg, laag over de dophei krinkelen ziet tot ie mee stukskes uit mekaar is geslagen deur d'n raanselenden rengel, kek, dan zoude kunnen springen en dansen, zingen en gek-doen omda ge vuult da geleeft tebft in 'n stuk natuur waar g'olleen bent mee den Schepper Kek, wa-d-emmen ze daar op da Binnen- hof mee da fonteintje mee da vergulde ko- ninkske d'r op, wa-d-emmen ze 'r kbbs van gegeten as ze mee 'n aangstig gezicht d'n vijver opkijken die onder teugen de gebouwen aanleet en waar nouw d'n rengel op slaat die 'r olleen denken doet om 'n pbrepluu en over- sdhoenen. Of om 'nen sjaffeur! Begrbpte nouw goed, amico, goed, wa'k bedoel as 'k zee daamet: da 'k aangst vuul as die tiepen aan 't laandbouwen gaan, lijk da wefke dat d'r selonneke deur 'n paar klos- bberen ziet besmeuren Begrepte da D'r zijn mementen da'k wel 's denk; 'k wouw da'k daar zelvers bijgewiest was, wa- d-ak-ik-ze te pakken genomen. Dan zouw 'k in deus geval gezeed emmen: Menier de Veurzitter, Hekselensies, Kelee- ga's! Wa-d-'n kwaai, wa-d-'n vuil wirke, ee? Zie-ge-'t toch 's rengelen en kekt 's aan hoe donker of 't is. Hoort de wind 's teugen de ram en van deus kamer tieren! Hoort 'm on- zen Veurzitter in z'nen nek blazen?" Dan wier ik tot de orde geroepen, waant ge mag daar nooit ,,persoonljjk" zijn, noemen ze da. Ge mot daar net doen of oew 99 aandere ke- leega's gin vleesch en gin visch, ldcht zijn! Mjjn gerste!) Menier de Veurzitter, 't is schandalig weer. Daar motten wij wa-d-aan doen! 't Volk mot beschermd worren teugen zukke tierannie. (De vust op den lessenaar da-d-oewen buurman-keleega d'r van wakker wordt). 't Motuitzijn!" (de vust; da z' alle maal wakker worren!) Dan zou er eenen intrompeeren,,Maar hoe?!" Maar dan gong ik op de baank staan en zou deurredevoeren „Is da 'n soort van 'n werk da wij, ver- staan jullie da wij daar strak deurmotten. Da me dalek 'nen rimmeltiek op zullen loo- pen da me zoo krom worren as 'nen knot- wilg?" (Efkes wachten nouw, om dieen knot- wilg tot z'n recht te laten komen). j „Menier de veurzitter, ik prottesteer. Da's gin weer om nen hand deur te jagen! Motten wij daar deur? Emmen daarom ier 'nen hee- len dag in de koffiekamer ons volk zitten te vertegenwoordiger? Ozoo!" (de vust!) En as dan alles stil geworren was van d'n indruk die ik mee 't slechte weer gemokt had, as ze dan allemaal de rimmeltiek al langs d'ren rug vuulden opkruipen as 'n gevaar- lijke slang; as ze dan begonnen te kuchen van de kriebel in d'r keel en d'r koppen schudden over t barre, kwaaje weer, dan zee ik: ,,,En nouw, nouw moesen guillie 's op ons hei kunnen zien. Nouw moesten guillie d'n sturm 's heuren tieren deur de masten bosschen die d'r eigen strek- ken van Berda tot Aantwarpen; nouw moeste daar 's meemaken de grot- sigheid van de natuur die daar deunhenen spokt mee d'r donderend geweldDan be- schreef ik, amico, de hei, zooas ierboven. Ik sprak van 't zulver, van 't pbbrs, van de jacht da-d-allemaal in de locht zat. Van de zware dennenlocht die krinkelde deur 't rengelwater asof ze'r uit geraanseld wier deur d'n sturm en d'n slagregen. Van de lage mast en d'n lagen elk, die teugen de natte berde wier ge- beukt, terwijl ie glom van 't zulverige nat. En dan zou 'k zeggen: Da's wa-d-aanders as pbreplujenweer, ee? Lot 't rauschen! Wij emmen 't noodig. Lot 't rengelen en speurt naar de schoonheid van de Schepping. As jullie noodhulp of dienstmeid 'n schilderij af- boendert mee 'nen borstel mee zeep, omda ze nie beter wit, dan schupte ze de deur uit. Welnou, blijven guillie mee oew harde borstels van mijn schilderijen af die veul schonder zijn as de schonste! Die teven! Mok van zo'n hei, van zo'n bosch, gin vlak stuk graslaand mee 'n reclamebord d'rin van Breukbaand, pas gekamd. Mjjn koeien emmen ruinate ge nogt om goeie, echten hotter te leveren. D'r is genogt: Van alles! D'r is bekaanst te veul!" Da zou 'k zeggen, amico! En as 't afgeloo- pen was gong ik naar Ulvenhout trug om daar later dan in de kraanten te lezen da-ze'rgin bal van begrepen hadden. Omda-d-et zoo eenvoudig, zoo simpel was! Sjuust ha'k dit briefke geschreven, toen 'k in de Berdasche kraant 'n hoofdartikel lezen moes, waar in groote, vetgedrukte letters boven sting Werken en streven der hedendaagsche Vrouw. Open brief aan Mevr. „Truike", Echtgenoote van den Brabantsc.hen Briefschrijver. D'n brief kwam van zekere Betsy B.v. B. uit Heemstede. Hoor 's ier Betje, m'n velleke is z66 staampvol da'k oew deuzen keer nog nie aant- woorden kan, meske! Waant ge hfet wel aan Trui geschreven, maar 't was oew d'r om te doen, om mijn m'nen huid vol schellis te geven. Omweggeskes ee? Da doen de wefkes altij! Maar volgende week, horre, za'k oew bmmen. Zet oew broekske alvast maar strak! Wa-d-in 't vat zit, verzuur nie, wa zegde gg, amico? O ja, veur ik er afschei, Trui is weer heele- gaar opgeknapt. Goddaank! Ze hee weer net zooveul prots as vruuger; 't beste bewijs da ze weer 't ventje-n-is! Amico, ik schei 'r nouw toch af. Veul groe- ten van Trui en as altij gin horke min der van oewen toet a voe DR<§. voering van de nieuwe wet op de Naamlooze Vennootschappen, en dat tegen hem toepas- seljjk is. De Gemeenteraad van Ter Neuzen mag over de waterleiding besluiten nemen, zooveel hij wil: ze komt er niet. Mijn dank voor de plaatsing. H. A. VAN DALSUM. Hulst, 5 Dec. 1929. KLASSIEKE POSTZEGELS. Tegenwoordig nu iedere regeering in het aan maken van nieuwe zegels als het ware een bron van inkomsten ziet, die met meer te verismaden is, wordt er veelal door ver- zamelaars over gekiaagd, dat het steeds aan- koopen van de z.g. „nieuwtjes" bijna niet meer mogeijjk is. Het is zeer zeker waar, dat enor- me beuragen in de laatste jaren vereischt wer- den om die verzameling „up to date" te hou- den. En was het nu maar geen feit, dat door deze aankoopen geen veriiezen werden gele- den, dan zou het nog niet zoo erg zijn. Maar in de meeste gevallen, enkele uitge- zondend, blijkt het, dat dergelijke aankoopen nu niet direct voordeelig zijn. Natuurlijk wordt voor nieuwe zegeis bij het verschijnen behalve de nominate waarde nog 'n bedrag daanboven betaald als commissie voor den leverancier. En wanneer we dan aan het be gin van het seizoen de nieuwe internationale prijslijsten raadplegen en de waarde der nieuwe zegels omrekenen tegen den, laten we zeggen koers van den dag, dan ontdekken we dat we deze nieuwe zegels veelal te duur be- taalden. Dit zal natuurlijk op den duur bij den ver- zamelaar een zekere degout verwekken. iNu is het natuurlijk moeilijk om hdervoor een oplossing te geven, die werkelijk een op- lossing is. Zooals we reeds zeiden gebeurt het een enkelen keer, dat een nieuw zegel, na het verschijnen, zeer in prijs stijgt. Doch dit zijn werkelijk unieke gevallen. De uitgevers zor gen wel tegenwoordig voor zulke oplagen, dat aan iedere vraag redelijk kan worden voldaan. Het meest aan te bevelen is zeker, om tot een zekere periode te verzamelen, bijv. tot en met 1914 of tot en met 1920 en alles daaraa te verwaarloozen. Bovendien komt het spe- ciaal-verzamelen steeds meer in zwang en kiest de philatelist enkele landen, welke hem het meest interesseeren. En dan nog een feit, dat vermeld dient te worden, is dat de aankoop van oud'e klassieke zegels is gebleken steeds voordeeliger te zijn dan alle mogelijke nieuwigheden. Een goed oud zegel van f 10 krijgt waarde. Voor een zegel van 10 krijgt men altijd de waarde terug, terwijl 100 zegels van 10 cent zoo goed als geen tegenwaarde bezitten. (Buiten verantwoordeljjkheid der Bedactle.) Mijnheer de Redacteur! Ik zeg U dank voor de toezending van het verslag van de zitting van den gemeenteraad van Ter Neuzen over de waterleiding, in welk verslag ook mijn naam is genoemd. Dat achter mij staat de heer Dr. Jenny Weijermans is niet waar! Mijn oordeel over de waterwinplaats staat geheel op zich zelf. Wat burgemeester J. Huizinga in den Raad heeft gezegd over de waterwinplaats is in strijd met de feiten. Ik heb tegen hem bij den heer Officier van Justitie te Middelburg een formeele klacht in- gediend op grond van artikel 335 Wetboek van Strafrecht, zooals dit luidt sedert de in- WAT AMBER IS. Reeds in de oudheid wordt over amber ge- sproken en tallooze overleveringen zijn ont- staan, vooral in het Oosten over het ontstaan ervan en over de Jbijzondere bovennatuurlijke krachten. Vandaar dat in de oude receptuur telkens van deze stof gebruik gemaakt werd, terwijl latere wetenschappelijke onderzoekin- gen aangetoond hebben, dat van eenige genees- krachtige werking geen sprake kan zijn. Toch is de waarde ervan nog steeds zeer hoog, om- dat de aangenaam riekend'e stof alom gebruikt wordt in de parfumerie als fixeermiddel voor allerlei andere reukstoffen. Amber werd vroeger uitsluitend verkregen, doordat het aanspoelde aan de kusten van China, Ned, Oost-Lndie, Japan, Engelsch Indie etc. Nog steeds wordt het aan die kusten gezocht en dan dikwijls gebruikt bij allerlei godsdienstige ceremonien, terwijl de rest in den Europeeschen handel komt. Het is ge bleken, dat amber een afscheidingsprod'uct is in de ingewanden van de chachelots (een wal- vischsoort) vooral bij een bepaalde leverzieate. Het komt er dan in voor in stukken van on- geveer 100 gram tot vete ponden toe. Er zijn zelfs wel stukken gevonden van meer dan 100 K.G. Meestal wordt het drjjvende gevonden. Voor de beste (grijze) soort werd onlangs in Engeland per ounce (ongeveer 30 gram) 56 gulden genoteerd en voor de slechtste (don- kerste) kwaliteit nog 21 gulden. iDe versch verkregen amber riekt zeer on- aangenaam, maar door blootstelling aan de atmosfeer ontstaat een aangenaam aroma, iets, gelijkend op dat van muskus en van ben- zoe, terwijl de oppervlakte langzamerhand' wasachtig en glad wordt. De stof is iets lich- ter dan water en wordt zalfachtig bij onge- veer 60 graden Celsius. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Josephua Jonkheijm, oud 29 j., jm. en Angela Maria, Rosalia Lansue, oud 24 j., jd. 22 Nov. AloQ- sius Jacobus de Nrjs, oud 32 j., jm. en Inna Maria de Roeck, oud 28 j., jd. Honord Petrua Claessens, oud 25 j., jm. en Amelie Marie de Kerf, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Petrus z. van Mich. Theod. Fretjzer en van M. L. Annaart. 5 Nov. Alouis, z. van Andr. van Denderen en van M. J. L. de Klerk. 8 Nov. Jacobus, z. van Petr. Lev. Everaert en van I. E. M. Herreman. 14 Nov. Jozef, z. van Eduard Steijns en van R. L. A. van der Velpen. 17 Nov. Paula Maria, d. van Jos. Burm en van M. A. Verschooten. 19 Nov. Piet, z. van Jos. Com. van Damme en van M. C. Baart. 20 Nov. Martha Louisa, d. van Leo Ad. Pateer en van M. L. Platjouw. Andreas Franciscus, z. van Adr. van Denderen en van E. R. Lauret. 21 Nov. Elza Emelia, d. van Rend Jac. de Therje en van B. A. En- gels. Agnes Mathilda, d. van Eduardus van Belle en van H. Neve. 22 Nov. Irena, d. van Alph. Annaert en van A. M. Want. 23 No*. Jozef, z. van Silv. Com. Normemam en van C. de Smit. Alouis Eduardus, z. van Eduard de Booij en van M. A. Sloot. 24 Nov. Maria Louisa, d. van Anth. Al. Mangnus en van E. P. C. L. Truijman. Overlijden. 2 Nov. Johanna de Therje, oud 44 j., wed. van Emanuel Eysaekers. 5 Nov. Jacobus van Dixhoom, oud 72 j., echtg. van Elisabeth van Dixhoom. Jan Francies Du- rinck, oud 82 j., wedn. van Prudentia Kint. S Nov. Eduardus Adriaansens, oud 74 j., z. van Jan Francies en van M. A. .Buijsrogge. 13 Nov. Anna Catharina Setj (van Bosch- kapelle, oud 78 j., wed. van Josephus de Bac ker. 14 Nov. Comelis de Bakker, oud 66 j., eohtg. van Coleta Cambeen. OVERSLAG. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. Amsterdam, 6 December 1929. Londen Berlijn Parijs Brussel Weenen (100 sh. 12,09 59,30 9,75 34,68 34,85 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,25 Fransch 9,72 Belgisch 6,92(4 Oostenrijksch (100 sh.) 34,85 12,10 59,32% 9,77% 34,70 34,90 59,35 9,80 6,95 34,90 HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 7 Nov. Aloijsius Ja cobus de Nijs, oud 32 j., jm. en Irma Maria de Roeck, oud 28 j., jd. 8 Nov. Honors Petrus Olaessens, oud 25 j., jm. en Amelie Marie de Kerf, oud 23 j., jd. s.s. HELENA in lading te Swansea voor Duinkerken. s.s. MAGDALENA wordt heden te Moss ver- wacht. s.s. TERNEUZEN in lading te Bilbao voor Rotterdam. Voor Ter Neuzen: 4 Dec. Eng. s.s. THE VICEROY, 405, ijzer, Millom. 5 Dec. Eng. s.s. ASTRA, 1808, hout, Riga. Van Ter Neuzen: 5 Dec. Eng. s.s. SHEAF- FIELD, 1682, ledig, New-Castle. Van GentTer Neuzen: 5 Dec. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 4 Dec. Duitsch s.s. DORIS, 321, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. ARETE, 209, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BARON NAIRN, 1914, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. RUM- MELSTONE, 427, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. FORTUNA, 1673, hout, Lohrenzen; Lett, s.s. DUNDAGA, 705, hout, Windau; Lett. s.s. KRIMULDA, 115, hout en vlas, Riga; Eng. s.s. WAYPARK, 837, kolen, Hull; Lett. s.s. DAGMAR, 1278, hout, Riga. 5 Dec. Eng. s.s. CROXDALE, 806 ledig, Londen; Noorsoh s.s. TERFE, 693, hout, Trangsund; Eng. s.s. YORKVALLEY, 292, ledig, Southampton; Noorsch s.s. FIOREL- LA, 769, kunstmest, Odda; Ital. s.s. CARPE- NA, 3420, petroleum, Philadelphia; Eng. s.s. SHILDON, 1215, kolen, New-Castle; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. sjg. BARON AILSA, 1428, pyTiet, Huelva. Van Gent: 4 Dec. Eng. s.s. WHARFE, 387, stukg., Goole! Fransch s.s. NIOB6, 882, ledig, New-Castle; Duitsch s.s. HERMINE, 195, ledig, Antwerpen; Deensch s.s. VIOLA, 934, led., Middlesborough; Eng. s.s. MICKLE- TON, 364, steen, Londen; Eng. s.s. SHEAJF CREST, 1617, ledig, Tyne; Belg. ss.. HOUT- HULST, 1187, ijzer, Newport; Fransch s.s. CAP. D'AILLY, 1115, restant, Antwerpen; Fransch s.s. ASTREE, 427, ledig, R'dam; Noorsch s.s. TRES, 460, stukg., Goole; Belg. s.s. MARCEL, 841, ijzer, Boness; Duitsch s.s. ROSE, 879, ijzer, Stettin; Zweedsch s.s. THE MIS, 482, ledig, Antwerpen. 5 Dec. Noorsch s.s. ELDRIA, 998, ledig, Londen; Eng. s.s. TOSTO, 1028, ledig, Tyne; Greiksch s.s. CALAFATIS, 2573, led., R'dam. Dienstregeling ingaande 6 October 1929. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. Lijn Drie SchouwenTer Neuzen. V. Drieschouwen 4.45 5.30 7.40 11.30 14.35 18.02 v. Ter Neuzen 7.40 11.25 14.30 18.— 19.48 22.12 •1 Axel 4.50 5.35 7.45 11.35 14.40 18.07 Driewegen 7.50 11.35 14.40 18.10 19.58 22.22 a Zaamslag 5.10 5.55 8.05 11.57 14.59 18.27 a. Zaamslag 8.05 11.50 14.55 18.25 20.13 22.37 v. Zaamslag 5.15 8.10 12.01 15.05 18.30 20.16 v. Zaamslag 8.07 12.— 15.02 18.28 20.17 22.42 «i Driewegen 5.30 8.25 12.16 15.20 18.45 20.31 n Axel 8.27 12.15 15.22 18.48 20.37 23.02 a. Ter Neuzen 5.40 8.35 12.26 15.30 18.55 20.41 a. Drieschouwen 8.32 12.20 15.27 18.53 20.42 23.07 v. Zaamslag 5.56 8.07 12.— 15.— 18.30 Rapenburg Dorp 6.10 8.21 12.14 15.14 18.44 Hengstdijk 6.20 8.31 12.24 15.24 18.54 »f Groenendijk 6.30 8.41 12.34 15.34 19.06 It Kloosterz. wissel 6.35 8.46 12.39 15.39 19.12 a. Walsoorden 6.41 8.52 12.45 15.45 19.18 Lijn ZaamslagWalsoorden. v. Walsoorden Kloosterz. wissel Groenendijk Hengstdijk Rapenburg Dorp Zaamslag 7.20 7.26 7.31 7.41 7.51 8.05 11.15 11.20 11.25 11.35 11.45 11.59 v. Ter Neuzen Hoek a. Philippine 5.41 5.56 6.09 9.20 9.35 9.50 12.58 13.13 13.28 Lijn Ter NeuzenPhilippine. 16.10 21.10 I v. Phlli 16.25 16.39 21.10 21.25 21.40 a. lippine Hoek Ter Neuzen 6.15 6.30 6.45 Aank. v. Schoondtjke 8.46 v. IJzendijke 5.30 9.13 Pyramide 5.46 9.26 Philippine 6.12 9.53 Sas van Gent 6.55 10.45 Westdorpe 7.15 11.05 a. Drieschouwen 7.35 11.25 Lijn IJzendijke-Sas van GentDrie Schouwen. Schoondijke IJzendjjke 8.28 8.46 12.31 12.50 12.50 12.52 13.07 13.36 14.01 14.14 14.34 14.51 15.13 15.13 16.01 16.15 16.42 17.20 17.40 18.— 20.48 20.58 21.14 21.45 22.11 22.26 t22.46 v. Drieschouwen Westdorpe Sas van Gent Philippine Pyramide a. IJzendijke Vertr. n. Schoondijke Lijn SchoondijkeIJzendijke. 5.05 5.25 5.41 6.12 6.38 6.50 6.51 9.57 10.07 10.22 8.34 8.54 9.20 9.52 10.23 10.38 10.39 14.10 14.16 14.20 14.30 14.43 14.59 13.36 13.50 14.05 17.40 17.46 17.51 18.01 18.11 18.25 16.45 17.— 17.15 18.01 18.20 20.25 20.48 v. IJzendijke 8.47 15.30 18.21 a. Veldzicht Grens 8.55 15.40 18.30 IJzendijke Liin Breskens v. 6.22 10.07 13.43 16.50 a. Pyramide 6.37 10.21 13.58 17.03 v. Pyramide 6.39 10.24 14.01 17.05 Biervliet 6.49 10.34 14.10 17.13 ■41 Hoofdplaat 7.05 10.55 14.26 17.26 t Rijdt op verzoek door tot Axel-Brug. v. IJzendjjke 6.51 10.39 a. Schoondijke 7.14 11.02 eldzicht Grens. 12.21 12.36 13.05 13.36 14.01 14.13 14.14 14.14 14.35 15.34 15.49 16.10 16.41 17.05 17.20 17.26 17.26 17.49 19.30 19.36 19.41 19.51 20.01 20.15 21.46 21.56 22.11 20.43 21.— §21.19 21.45 22.11 22.23 18.47 19.10 v. Veldzicht Grens 9.— 15.50 18.35 a. IJzendijke 9.10 16.— 18.45 -HoofdplaatPyramide. a. Breskens 7.30 11.25 14.55 17.55 v. Breskens 8.35 12.10 15.27 18.05 Hoofdplaat 9.— 12.40 15.52 18.30 Biervliet 9.15 12.55 16.05 18.45 a. Pyramide 9.25 13.05 16.14 18.55 Wacht 's Zondags 10 min. op aankomst trein uit Gent. Lijn Drie Schouwen Hollandsche tijd. v. Drieschouwen Zuiddorpe Roodesluis (H. douane) Belgische tijd. Kruisstraat (B. douane) 6.44 a. Moerbeke eo v. Hulst Station v. Terhote Kuitaart Kloosterzande a. Walsoorden v. Walsoorden Kloosterzande Kuitaart Terhole a. Hulst Station 6.35 9.40 12.25 15.30 6.40 9.45 12.30 15.35 6.52 9.57 12.42 15.47 6.44 9.49 12.34 15.39 6.52 9.57 12.42 15.47 Amsterdamsche tjjd. v. Ter Neuzen 6.15 Sluiskil 6.24 Axel 6.33 Kijkuit 6.41 Hulst 6.53 Greenwichtijd. Clinge (Tol) 6.51 St. Gilles a7.02 St. Nicolaas 8.19 Mechelen b9.28 a. Brussel (Nrd) 9.53 10.43 10.52 11.01 11.09 11.20 11.14 11.22 12.09 13.15 14.02 AxelMoerbeke. Belgische tjjd. v. Moerbeke 7.30 Kruisstraat (B. douane) 7.40 Hollandsche tijd. Roodesluis (H. douane) 8.11 Zuiddorpe 8.19 a. Drieschouwen 8.26 11.25 13.35 16.25 11.35 13.45 16.35 12.05 14.16 17.06 12.13 14.24 17.14 12.19 14.31 17.21 Lijn H ulstWalsoorden. 6.— a8.25 al0.05 12.18 al5. bl7.40 al8.10 20.40 6.18 a8.43 al0.28 12.36 al5.23 bl8.03 al8.33 21.03 6.26 a8.51 al0.41 12.44 al5.36 bl8.16 al8.46 21.13 6.35 a9.. aJ.0.50 12.53 al5.45 bl8.25 al8.55 21.20 6.40 a9.05 all.— 12.58 al5.55 bl8.35 al9.05 21.30 a6.47 a9.10 b9.45 all.16 al3.10 bl4.50 al6.35 19.20 21.40 a6.57 a9.15 b9.55 all.21 al3.20 bl5. al6.45 19.30 21.50 a7.06 a9.24 bl0.04 all.30 al3.29 bl5.09 al6.54 19.39 21.59 a7.19 a9.32 bl0.17 all.38 al3.42 bl5.22 al7.07 19.52 22.12 a7.42 a9.50 bl0.40 all.56 al4.05 bl5.45 al7.30 20.15 22.35 14.04 14.13 14.21 14.29 14.40 14.34 14.42 15.06 16.22 16.49 C17.02 17.11 17.21 17.28 17.42 17.36 17.49 18.09 19.21 19.50 Trein 713 D. dl8.20 18.29 18.38 18.46 18.58 18.56 19.06 19.30 20.38 21.24 Greenwichtijd. v. Brussel (Noord) e5.25 9.42 fl3.27 Mechelen 6.13 10.27 13.58 St. Nicolaas 7.25 12.10 15.11 St. Gilles Z 7.34 12.21 15.20 Clinge 7.44 12.32 15.30 Amsterdamsche tjjd. Hulst (Tol) 8.20 13.03 16.00 Kijkuit 8.27 13.11 16.08 Axel 8.36 13.19 16.16 Sluiskil 8.46 13.28 16.25 a. Ter Neuzen 8.53 13.37 16.34 x> 17.53 18.24 19.48 19.59 20.12 20.44 20.53 21.00 21.09 21.18 a. 's Zondags te 7.08. b. 's Maandags en op 26 Dec. te 9.39. c. Rijdt niet op Zon- en Feestdagen. d. Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen. e. 's Zondags geschorst. f. 's Zaterdags te 13.01. AANMERKING. Aan de treinen gaande van Mechelen naar Ter Neuzen en van Ter Neuzen naar Mechelen verandert men van trein te 9t_ Nicolaas, behalve aan de trein 713 D.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 7