ALGEMEEN NIEUWS- C.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. m Eerste Blad. De dolende Juweelen No. 8461. VRIJDAG 6 DECEMBER 1929. 69e Jaargang. BINNENLAND, BUITENLAND. FEUILLET0N. LANDBOUWBEaiCHTEN. PROVINCIATE STATEN VAN ZEELAND. U RANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 j>er jaar Vtyor Belgie en Amerika. 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Aboonementen voor het buitenland alleen bi) i-ooruitbetaling. Cttgeefster: Firma P. J. VAN DE 8ANI)E. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentlen bi] regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave, DIT BLAD VERSCHIJNT IF.DEKEN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND S*- - TWEEDE KAMF.li. Vergadering van Woensdag. De motie-Ter Laan tot herziening van de penisoenen der oud-gepensionneerden en hun weduwen en weezen en tot opneming van de weduwen van v66r 1909 gepensionneerden in den pensioenwet worden verworpen met 49 tegen 31 stemmen. De begrooting van financien wordt aange- nomen zonder stemming. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van arbeid 1930. De heer Joekes (v.-d.) verheugt zich over de toenemende samenwerking tusschen werk- gevers en werknemers, doch wijst er op, dat de tegenstellingen nog met tot het verleden behooren. Hij hoopt, dat de Minister zich alsnog zal richten naar het advies van den Hoogen Raad van Arbeid inzake den land- arbeid. Hij wenscht, dat de regeering het vraagstuk der vacantieregeling in onderzoek neemt, en dringt asm op spoedige opneming van kantoorpersoneel onder de Arbeidswet. Mej. Meyer (R.-K.) pleit voor aanstelling van meer vrouwen bij de arbeidsinspectie, omdat het aantal vrouwen in de industrie werkzaam, is toegenomen. De heer Bakker (c.-h.) wensoht intematio- nale regeling van de Zondagsrust aan boord van schepen en opneming van bepalingen der arbeidsovereenkomst in de bestekken van rijkswerken. De heer Kortenhorst (R.-K.) meent, dat voor vraagstukken als bedrijfsorganisatie en sociaJisatie niet zooveel belangstelling be- staat als 10 jaar geleden. Hi) wenscht een algemeene wet op de bedrijfsvereenigingen. Om voor de bedrijfsorganisaties emplooi te vinden, wil hij de uitvoering van de arbeids- wetgeving decentraliseeren en aan de be drijfsorganisaties opdragen het fondsen- beheer, de regeling van den kinderbijslag, het leerlingenwezen, enz. VRIJSTELLING WEGENBELASTING. Buitenlanders, die hier te lande op vrijstel- ling van wegenbelasting aanspraak kunnen maken, zullen ten kantore van den ontvanger in plaats van met een formulier van aangifte, voortaan met een mondeling verzoek kunnen vols ta an. HET NIEUWE GEBOUW VAN DEN K. R. O. Woqnsdagmiddag is het nieuwe gebouw van den Roomsch-Katholieken radio-omroep aan de Heerengracht 118 te Amsterdam ge- opend. Zoowel de kantoren als de studio's zijn in dit gebouw ondergebracht. De bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, heeft het gebouw ingewijd. Verscheidene heeren hehben bp deze plech- tigheid het woord gevoerd. HET TESTAMENT VAN OLEMENCEAU. Het testament van Clemenceau, voor zoo- ver dit betrekking heeft op zijn begrafenis, luidt, naar de N. R. Crt. meldt, als volgt: „Parijs, 28 Maart 1929. Dit is mrjn testament. Ik wil begraven worden bij den Colombier, door K. R. G. BROWNE. 15) (Vervolg.) George keek hem met gefronste wenk- brauwen na. Met de minuut begon hij zich minder oip zijn gemak te voelen. Daar zat hij nu al een kwartier en nog had de Voorzienigheid hem geen teeken gege- ven, dat ze hem wilde helpen. En met diplomatic bereikte hij evenmin iets, dat begon nu zoo langzamerhand wel tot hem door te dringen. Als Carmencita's bewe- ring, dat F.<S. ,,ze" in een van zijn zak- ken zou hebben zitten, waarheid bevatte, dan zou het in handen krijgen geen peul- schilletje zijn. George had een vrij be- hoorlijke en veel-omvattende opvoeding genoten, maar de kunst van het zakken- rollen bij klaarlichten dag was niet onder de leervakken begrepen geweest. Hij zou den man natuurlijk wel met behulp van een stoel hebben kunnen neerslaan en dan zijn zakken hebben kunnen nazoeken, maar die tactiek stond hem niet aan. Zijn fijnere gevoelens opponeerden tegen het denkbeeid om zijn gastheer in de rook- kamer van deszelfs club aan te vallen en te berooven. Zoo iets deedt je als heer nietMaar wat deedt je als heer dan wel Op dat oogenblik kwam de Voorzie nigheid den ongelukkige te hulp. Fans haweSmith had juist het raam overge- haald am open te gaan en kwam nu op naast mrjn vader. Mijn lichaam, dat onge- schonden moet blijven, moet van het sterfhuis naar de plek, waar ik begraven wordt, wor den overgebraeht zonder eenigen stoet of plechtigheid van welken aard ook. Geen be- tooging, geen uitnoodiging, geen ceremonie. Rondom het graf niets dan een ijzeren trek- j zonder naam, evenals bij mijn vader. Ik wil, dat in de kist gelegd worden mijn wandelstok met den ijzeren knop, die uit mijn jeugd af- komstig is en het kistje van geitenvel, dat in I den linkerhoek staat op de bovenste plank van mijn spiegelkast. 't Boekje, dat er door de hand van mijn lieve moeder is ingelegd, moet er in blijven. Dan moeten er de twee bosjes gedroogde bloemen worden bijgelegd, die op den schoorsteen staan in de kamer, die op den tuin uitkomt. Het kleine boeketje moet in den granaat worden geplaatst, waar de groote bos in staat en dan moet alles naast mij worden gelegd. Ik benoem mijn zeer dierbaren vriend Nico las Petri tot uitvoerder van mijn laatsten wil en voeg hem toe Mr. Poumin, advocaat, en mijn zoon Michel en ik dank hen voor de moeite, die dat hun zal kunnen veroorzaken. Gedaan te Parijs op den 28n Maart 1929. G. CLEMENCEAU." Het kistje, dat Clemenceau in deze uiterste wilsbeschikking bedoelt, is een geschenk ge weest van zijn moeder toen hij een jongen was. Elk nieuwjaar nam mevrouw Clemen ceau het kistje terug, legde er enkele franken en een geschenk in en gaf het dan weer aan haar zoon terug. Zoo kreeg deze eens van haar een uitgave van de Mariage de Figaro, van 1828. Dit boek is met Clemenceau in zijn kist gelegd. Wat de bloemen betreft, daarvan weet een Parijeoh blad te vertellen, dat hij die een paar dagen voor het Juli-offensief van de Duit- schers aan het front van Champagne heeft ontvangen. Generaal Pdtain paste toen een nieuwe taktiek toe, die n.l. hierin bestond de eerste linie zwak te laten bezetten door ele- menten, die wel eenige tegenstand konden bieden maar gemakkelijk te overweldigen waren door Hen vijand, die vervolgens zich te pletter zou loopen tegen een uiterst sterk ge- organiseerde tweede linie. Clemenceau had gewenscht nog eenmaal de troepen te zien, die zouden worden opgeofferd. Toen hij langs een groep onder-officieren kwam, bood een der mannen, die den volgenden dag zou sterven, hem een handvol bloemen aan. Toen heeft Clemenceau, die tot tranen toe ont- roerd was, gezegd, dat die bloemen met hem de kist zouden ingaan. Zoo is geschied. DE PLANNEN VOOR EEN VUURPIJU- L.U CHTSCHIP. Naar een Wolff-telegram uit het Oostzee- bad Horst meldt, zal in een der eerstkomende dagen -de eerste proefneming met een vuur- prjl-luchtscbip gehouden worden, Zoodra hel- der weer intreedt, zal men van een hiervoor opgerichte stellage aan de kust van de Oost- zee een proef-raket van twee meter lengte afschieten. De schotrichting zal loodrecht naar boven zijn. Slaagt deze proef, dan is men van plan, na eenige weken een „volwaardige" raket, volgens de aanwijzingen van professor Oberth gebouwd, naar Amerika af te schieten. Het experiment met de twee meter-raket zal moe ten leeren, welke wijzigingen aan den „Amerika-vuurpijl" eventueel nog zullen moe ten worden aangebracht. Eveneens hangt van dezen uitslag de nauwkeurige datum van het afschieten der Oberth-raket naar de over- zijde van den oceaan af. zijn gemak naar den divan terug. Het is reeds vroeger vermeld dat Fanshawe Smith in zijn kleedig op end' op de dandy was, hetgeen bij heerschende mode be- teekende, dat zijn kleeren hem pasten, alsof hij door den meester-kleermaker ge- smolten en erin gegoten was. En daar zag George opeens, dat zijn jaszak aan den rechterkant uitpuildeDe bobbel was nauwelijks zichtbaar als de jas iets minder onberispelijk gezeten had, zou die klene afwijking van de correcte lijn niet opgevallen zijn... Maar dat nam met weg, dat zij bestonden dat terwijl F.S. er niet de man naar was om bobbelige dingen in zijn zak te dragen, als hij daar geen zeer goede en geldige reden voor had. Ongetwijfeld een zaak, die de moeite van een grondig onderzoek waard was Fanshawe-T-£<mith liet zich op den divan neer nu gelukkig aan zijn linker- leant en lachte zijn gast beminnelijk toe. ,,Alle kans dat ik geroyeerd word frissche lucht binnen iaten zonder goed- keuring van hoogerhand zal wel verbo- den zijn... Maar dat doet er niet toe... Vertel me nu eens wat over jezelf, vriend Carr Welk beroep begunstig jij op het oogenblik met je klandisie „Op het oogenblik geen enkelDaar- voor ben ik zoo'n beetje aan 't makelaren in thee geweest...'' „Thee zei Fanshawe.Smith met een gezicht of hij diepzinnig nadacht. ,,Thee dat woord heb ik den laatsten tijd meer hooren noemen. Een van die bizarre vloeistoffen, die in de mode schijnen te komen, net als water... Ik moet er wer- kelijk eens aan... maar al dat geexperi- menteer is zoo slecht voor je gezondheid. Hoe makelaar je thee „He vroeg George verstrooid. TER NEUZEN, 4 DECEMBER 1929. POST EN TELEGRAFIE. Bij Kon. besluit van 2 Dec. is aan de adjunet-referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie C. M. van AkenHarte, wegens huwelijk, eervol ontslag verleend als ztoodanig, hetwelk geacht wordt te zijn inge- gaan op 30 October a.s. BIERVLJET. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan school A te Biervliet, de heer A. Jansen te Aarden- burg. DE BASTAARD-SATIJNVLINDER. Men meldt uit Kruiningen: In ruim een week tjjds werden niet minder dan circa 5000 rupsennesten ingeleverd. Naar we vememen is men ook in Waarde nu druk aan het vangen en te Biezelinge werden er eveneens 2000 nesten meegebracht naar school. In de heden gehouden vergadering werden de volgende afdeelingsverslagen uitgebracht: Subsidie Autobus. Bij het voorstel om aan de N.V. Auto-, Motorhandel en verhuurinrichting v/h Man- naertGeers te Ter Neuzen, voor de uitoefe- ning van een autobusdienst SluiskilHulst, heeft een lid bezwaar omdat er op Zondag gereden wordt, een ander lid doet het eigen- aardig aan, dat het besluit terugwerkende kracht zal hebben en hij vraagt of het mate- rieel geschat wordt. Eerst was de onderne- ming van een N.V., nu komt P. Scheele om subsidie vragen. Hij voelt er niet veel voor deze ondememing te steunen. Een ander lid juicht het voorstel juist toe, aangezien de dienst noodig is. Nog een lid bespreekt ook de terugwerkende kracht, maar is voor de subsidie nu een lid uit de streek verzekerd, dat de dienst noodig is. Nog een lid merkt op, dat de voorwaarde van gemeenten om 's Zondags te rijden in hoofdzaak is opgelegd ten behoeve van het kerkbezoek. Een lid van Ged. Staten zegt dat het hier een noodgeval is, dat er altijd busdiensten zullen blijven, die steun noodig hebben; dat de dienst van be- lang is voor de streek, dat het verzoek om verhooging meestal een gevolg is van het on- bekend zijn van den ondernemer met de alge meene regelen voor steunverleening en dat f 4000 de geschatte waarde van het materieel is. In de beide andere afdeelingen konden alle leden zich met het voorstel vereenigen. Wijziging jaarweddenverordening. Bij het voorstel tot verhooging van de jaar- wedden van den griffier, de hoofdeommiezen, den hoofdingenieur en de ingenieurs van den waterstaat, den assistent van de bibliotheek en van den directeur der bootdiensten, was men in een afdeeling van oordeel, dat de motie-Wallien inzake opheffing van het direc- teurschap van den Ooster-Scheldedienst, los stond van dit voorstel en kan worden behan- deld ook als dit voorstel naar Ged. Staten wordt gerenvoyeerd, dat men algemeen goed zou vinden, slechts e6n lid verklaarde zich voor directe behandeling. Een lid zou wen- schen, dat Ged. Staten in de a.s. zomerzitting met een nader omlijnd voorstel komen. Voor de eerste maal, aldus enkele leden, kon de commissie voor georganiseerd overleg worden gehoord en in meerderheid verklaarde zij zich tegen partieele regeling. Een lid meent dat men zich niet moet gedragen naar den w(il der commissie van overleg, doch een ander lid meent dat een eenzijdige traktementsver- hooging het verband zal verbreken. De amb- ..Verkoop je 't per blad of per ton of per el of per kilo Zakelijke details in- teresseeren me altijd geweldig." ,,0, ja," zei George. ,,Dat is te zeg- gen... ja George sprak afgetrokken, omdat hij aan andere dingen zat te denken. Hij had het rapier weggeworpen en was aan het greep-experimenteeren met de knots. Of met andere woorden, hij maakte zich op om F.S.'s zak te rollen. Als stelen bij klaarlichten dag onder de iKunsten ressorteert, dan behoort zakken- rollen bij klaarlichten dag bij Weten- schappen thuis. Niemand, hoe groot zijn vingervaardigheid ook moge zijn, kan van deze helpt-u-zelf methode succes ver- wachten, als hij geen langdurige en ijve- cige voor-studies gemaakt heeft. George had dus als beginneling evenveel kans op den ,,buit" als een schatter van de belas- tingen tijdens de dag-des-oordeels-dis- tributie op een harp. Maar hij deed zijn best en meer kon iemand, zelfs Carmen- cita Milligan, niet verwachten. iHeel, heel voorzichtig, met zijn oogen strak in een gespannen staren op het pla fond stak hij zijn wijswinger en midden- vinger in den bewusten zak. Heel, heel voorzichtig... „Je bent wat distrait, vriend Carr zei de stem van zijn slachtoffer. ,,Ik hoop niet, dat die Bishop's Benediction onaan- genaamheden met je lever gekregen heeft. Zoo ja..." „Zeker zei George. ,,Zeker!" ...Zoo ja, dan zou ik je aanraden als numero twee een Pale Pink Paradiis te nemen. Daar zit mindhr Bols in." ,,Zeker", zei George. (lets dat klein was en hard net een erwt en daarnaast nog een en nog een. Juweelen tenaren bedoeld in het voorstel behoeven er geen schade bij te hebben als men later terug werkende kracht aan het besluit verleent. Ook wii een lid bij nieuwe regeling het verschil tusschen ambtenaren, die voor en die na 1923 zijn aangesteld ten opzichte van pensioenaf- trek en huurtoeslag nivelleeren. Men moet volgens sommige leden niet alleen kijKen nat\, wat in andere provincies wordt betaald, maar ook naar wat er geeischt wordt voor werk. Een lid vraagt het vraagstuk van kindertoe- slag onder de oogen te zien. Een ander vraagt of het niet goed is verschil te maken tusscnen gehuwde en ongehuwde arnbtenaren. Een lid meent, dat wat de griffier betreft al leen wordt gekeken naar wat in andere pro vincies wordt betaald en meent, dat het werk voor de betrekking verhooging niet noodig maakt. Verschillende leden vreezen dat uitstel illu- sies bij het geheele ambtenarencorps zullen wekken, waarvan er verschillende niet kun nen worden vervuld. Toch wenschen zij een nader onderzoek doch zonder zich te binden aan een algemeene verhooging. Andere leden wenschten niet, dat Ged. Staten met een ge- heel nieuwe salarisregeling zullenkomen, maar verschillende onregelmatigheden zullen moe ten worden weggenomen. Een lid vraagt of het bootpersoneel onder de ambtenaren be hoort en verschillende leden wenschen ook de financieele gevolgen van een en ander te ver- nemen. Van de zijde van Ged. Staten werd erkend, dat de commissie voor georganiseerd overleg bijna eenparig van meening was, dat geene partieele herziening moest plaats heb ben. Na een overtuigend woord van den Voorzitter ging de meerderheid er mede accoord advies over het voorstel uit te bren- gen, mits er bij Ged. Staten op werd aange- drongen, dat eene algeheele herziening toch onder het oog zou worden gezien. Omdat in 1921/22 de hoogere ambtenaren vooral de griffier niet zoo zijn vooruitgegaan als de lagere, meenen Ged. Staten dat dit voorstel den voorrang kan hebben. Het bootpersoneel valt zeer zeker in deze jaarwedde-verorde- ning. De commissie voor georganiseerd over- leg zal vanzelf over de nieuwe voorstellen worden gehoord. In hun antwoord op het algemeen verslag geven Ged. Staten in overweging het thans ingediende voorstel aan te houden, totdat door hen een onderzoek zal zijn ingesteld naar de noodzakelijkheid van herziening van andere, dan de in dit voorstel ogenomen bezoldigin- gen en uitslag van het onderzoek ter kennis van de Staten zal zijn gebracht. De motie-Wallien. De door den heer Wallien ingediende motie om den directeur van den Wester-Schelde- dienst ook het directoraat der andere veer- diensten op te dragen, heeft in de afdeelingen tot vrij langdurige discussie aanleiding ge- geven. Een lid herinnerde er aan, dat reeds bij de ovemame van den Ooster-Scheldedienst in 1910 met 21 tegen 19 stemmen een motie daartoe is verworpen. Hij acht het in het werkelijk belang der provincie, dat de direc teur van den Wester-Scheldedienst met de technische leiding van alle diensten wordt belast. Op een desbetreffende vraag wordt van de zijde van Ged. Staten medegedeeld, dat de directeur van den. Ooster-Scheldedienst steeds naar behooren zijn dienst heeft uitge- voerd, hierover is alle lof. Aannemen der motie zou niet in het financieel belang der provincie zijn. Het eerst aan het woord ge weest zijnde lid heeft geen mindere waardee- ring voor den directeur van den Ooster- Scheldedienst, maar kan niet begrijpen, dat bij den waterstaat wel en hier niet een hoofd- leiding mogelijk is. Een directeur, die adviseur van Ged. Staten kan worden, zou wellicht kunnen leiden tot het liquideeren der bootcommissA ter zijner- tijd. Er staat trouwens in de instructie van 't Is nog nooit -behoorlijk onderzocht hoe Bols op de lever inwerkt. De een zegt dit... Heel, heel voorzichtig, nog steeds met zijn oogen op het plafond, maar nu daarbij ook zwaar en diep ade- mend door z'n neus, stak George zijn heele hand in den zak, de ander' dat. Maar ik zeg..." Op dat oogenblik kwam aan de onderneming van George een on- tijdig einde, doordat een lange, magere, maar ondanks dat zeer gespierde hand ook in den bewusten zak dook en zijn indringerige soortgenoot vastgreep. „...Als je mijn lucifers moet hebben, vriend Carr", ging FanshaweSmith op denzelfden toon voort, „waarom doe je je mond dan niet open Op de vraag volgde stilte. Een lange, en wat George betrof, een pijnlijke stilte. Na een poosje keek hij op en merkte, dat FanshaweSmith hem komisch verwij- tend zat aan te kijken. Vriend Carr", begon Smith bij het zien van zijn blik, op den toon van een schoolmeester die een ondeugenden jon gen beknort, ,,is dat zooals 't behoort Denk eens aan al de jaren, dat wij samen op de schoolbanken gezeten hebben en bloos van schaamte Is dit een Cam bridge gewoonte of doodgewone, huis, tuin en keuken-oneerlij.kheid Foei, schaam je George zag er ontegenzeggelijk uit, of hij zich schaamde. Er behoort een groot quantum savoir-faire en brutaliteit toe om een poging tot zakkenrollen in een van de chicste clubs in Londen voor een grapje te doen doorgaan. Onder gewone om- standigheden had George niet over een tekort aan die eigenschappen te klagen, maar op dat oogenblik was hij te over- bluft, om er gebrtiik van te maken. Hij Tbeodorus Niemeiier Groningen (Ingez. Med.) den directeur van den Wester-Schelde reeds iets in deze richting. Verder werd van andere zijde beweerd, dat de directeur van den Ooster-Scheldedienst juist op zijn plaats is, een ander wil den direc teur van den Wester-Scheldedienst tot alge meen directeur en de directeur van den Ooster-Scheldedienst tot onder-directeur van beide diensten benoemen. Een lid, gesteund door anderen meent de directeur van den Ooster-Scheldedienst te Zierikzee moet wonen. Een lid van Ged. Staten zegt, dat de directeur van de Wester-Scheldedienst niet technisch is op het gebied van scheepsbouw. Wel op dat van navigatie, doch een ander lid meent, dat een oud-kapitein der Holland-Amerikalijn wel tot op zekere hoogte als technisch ambte- naar mag worden aangemerkt. In een andere afdeeling wordt naar aanleiding van een op- merking gezegd, dat de directeur van den Ooster-Scheldedienst meer doet dan dienst- regelingen maken. Verder wordt opgemerkt, dat het technische deel van de diensten toch reeds in een hand is, omdat de schepen te Vlissingen worden hersteld en daar ook de kolen worden gekocht. Ook een lid van Ged. Staten zegt, dat de directeur van den Ooster- Scheldedienst controle heeft op het vervoer, op de agenten en het personeel. Men zou toch een walkapitein moeten hebben en van een directeur met zulk een klein salaris is niet te eischen dat hij te Zierikzee gaat wonen. Een ander lid van Ged. Staten voelt wel voor een directeur. In de derde afdeeling komen dezelfde opmerkingen naar voren en verder o.a., dat er altijd nog plannen zijn om den dienst VlissingenTer Neuzen op te hef- fen wat blrjft er dan nog over voor twee directeuren. Een ander lid wil alles naar Vlissingen overbrengen onder leiding van den directeur en daar dan alles laten verrichten wat nu de bootcommissie doet. Een lid van Ged. Staten zegt, dat het twee geheel afzon- derlijke diensten zijn, financieel voordeel zit niet in een alles onder e6n hoofd br°ugen. Iemand, die schepen kan bouwen, zou een heel hoog salaris moeten hebben en is dan nog slecht te krijgen. Door het wonen in. Zierikzee van het lid der bootcommissie, den beer v. d. Weijde, is er toch contact met Zierikzee. Nadat verschillende leden gere- pliceerd hadden stemden vier leden tegen de motie en 9 hielden zich hun stem voor. Naar aanleiding van deze beschouwingen verklaren Ged. Staten, dat zij de kwestie opnieuw in overweging hebben genomen en zij voorstellen de motie-Wallien in hun handen te stellen. zat met zijn mond open en met zijn ge zicht zoo rood als een kreeft zijn gastheer aan te kijken. ,,Kom. kom!" zei FanshaweSmith, vertel 't oom Reginald maar. Hoe ben je ertoe gekomen, arme jongen Wat draagt de schuld Alcohol Paarden Kaarten Vrouwen George dwong zich tot qeregeld denken. Met hulpeloos zitten kijken kwam hij niet verder. Hij moest iets zeggen of iets doen en liefst zoo gauw moqeliik. De pogingen om door diplomatic of vinger vaardigheid zijn doel te bereiken, waren op niets uitgeloopen. Dus restte hem nog maar een manier er niet langer omheen draaien, zijn kaarten op tafel leggen. Het geen hij met bekwamen spoed deed. ,,iDd quaestie is, F.S.", zei hij, ,,dat ik die juweelen moet hebben." Gp die woorden volgde ten tweede male stilte. Een stilte, gedurende welke de oogen van Mr. FanshaweSmith wer den tot stiletto's, stiletto's die George doorboorden. ,,Zoo zei F.-Smith dan met een lan- gen uithaal. ,,Zoo En hoe komt 't, dat jij van die juweelen afweet, vriend Carr?" Nu de lucht door dien eenen donder- slag gezuiverd was, trok George's ver- legenheid weg. En daar het tot de onmo- gelijkheden behoorde om in tegenwoor- digheid van FanshaweSmith melodra- matisch te zijn, gaf hij zoo luchtig moge lijk antwoord. ,,Ik weet, dat jij ze vanmiddaq uit den koffer van Miss Milligan gehaald hebt, F.S.En zij heeft me gestuurd om ze terug te halen. (Wordt vervolqd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1