ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Pjjjjjote jeteele wereld Eerste Blad. De dolende Juweelen No. 8460. WOENSDAG 4 DECEMBER 1929. 69 e Jaargang. B IHNENLAND. FETTILLET0B. B U I T E N L A N D. <ei Aspirin eenig op de wereld TER NEUZENSCHE ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen rr per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar JToor Belgie en Amerika /2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bultenland alleen bij vooruitbetaling. Uttgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. AD VERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,20. Grootere letters en clichd's wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertemtien bjj regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzendtng van advertentien liefst edn dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRI.TDAGAVOND DIENSTPEICHT. Uitspraak inzake vrjjstelllng. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeeme kermis, dat een uit spraak op aanvragen om vrijstelling van den Dienstplicht, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen. A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde licbting ingeschreven per- sonen of door hunne wettige vertegen- woordigers. Het verzoekschrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen- ding. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin, binnen den- zelfden termijn by de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, 3 December 1929. De Burgemeester voomoemd. J. HUIZINGA. HINDER WET. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN brengen, ter voldoening aan het bepaalde in bet laatste lid van art. 8 der Hin- derwet, het navolgende ibesliuit van Burge meester en Wethouders van AXEL ter open- bare kennis: Burgemeester en Wetbouders van AXEL; gelet op bet verzoek onder dagteekening van 5 October 1929 ingediend door de Com- pagnie de L'Azote te Brussel waarbij vergun- ning wordt gevraagd tot het bouwen "an een electrische centrale; overwegende: dat de beslissing op dit ver zoek niet kan worden genomen binnen den termijn bepaald in artikel 8, eerste lid der Hinderwet, op grond, dat de adviezen, ge vraagd aan den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid te Utrecht, nog niet zijn jngekomen; gelet op artikel 8, tweede lid, der Hinder- wet; BESLUITEN de beslissing vermeld te verdagen. Afschrift van dit besluit zal aan verzoek- ster worden uitgereikt. Axel, 28 November 1929. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, (get.) BLOK, Burgemeester. (get.) MARIS, Secretaris. Ter Neuzen, 4 December 1929. Burgemeester en Wethouders 'voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Aan de agenda wordt toegevoegd, ter be- handeling in een avondvergadering, de be- grooting van posterijen, telegrafie en telefonie door K. R. G. BROWNE. 14) Vervolg. Een dezer clubs is de Unus-club. Zij heeft haar pied-a-terre in een cul-de-sac eroens in het St. Jamesdistrict. Het club- gebouw is pretentieloos eenvoudig, de keuken buitengewoon goed, de contribu- tie opvallend gematigd en de adspirant- lijst merkwaardig lanp. Dit laatste. door- dat de club een halve eeuw peleden uit- sluitend ten behoeve van menschen, die bedankten om in hun vrijen tijd ook over „zaken" te praten, oppencht is. Van elk vak, of ambacht, of bedrijT, of beroep, of professie onder de zon van zebrafok- ker tot accountant wordt maar een ver- tepenwoordiper als lid toepelaten; de pr'ootste financier, de machtipste diplo- rnaat wordt onherroepelijk peweiperd als de club bereids een financier of een diplo- maat onder haar leden telt. Aan deze be- palinp wordt strikt de hand pehouden en daaraan is het dan ook te danken, dat de Unus zich in zoo'n proote populariteit verheupen map. Het liep al tepen achten toen George M. A. Carr de hierboven beschreven vreedzame instellinp bereikt had. Hij liep resoluut de stoap op, meldde zich bij den portier aan, vertelde den man van zijn verlanpen om met Mr. FanshaweSmith een praatje te houden en pinp zitten om te wachten. Hij had er peen flauw idee van hoe hij de zaak moest aanpakken, maar hij hoopte op co-operatie van de en ter behandeling in een dagvergadering de begrooting van kolonien. Op Sint-Nicolaasdag zal 's avonds niet wor den vergaderd. De begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw wordt aangenomen met 68 stem- men tegen 1 stem. De heer Wijnkoop (comm.) stemde tegen uit hoofde van de houding der regeering ten opzichte van de burgerwaphten, de burge- meesters en de werkverschaffing. Hierop komt aan de orde het ontwerp tot verlenging van de opschorting van de ver- plichte vaccinatie. Mevrouw De Vries-Bruyns (s.d.) meent, dat verslapping van vaccinatie het pokkengevaar vergroot. Echter moet vaccinatie plaats heb- ben door overreding, aangezien dwang niet mag worden uitgeoefend met het oog op het encephalitisgevaar. Zij gaat dus met het ont werp mee. DE LUIDSPREKER-INSTALLATIE IN DE TWEEDE KAMER. Betreffende de luidspreker-installatie, waar- mee Donderdag in de Tweede Kamer een proef is genomen, kunnen wij het volgende mededeelen. De installatie moet niet als een verster- kingsinrichting worden beschouwd, doch is veeleer een accoustische corrector, welke de stem van den spreker met niet meer dan nor- male sterkte ook daar verstaanbaar maakt. waar zij tot nu toe verloren ging. Het ligt in de bedoeling tien Philips' luid- sprekers op verschillende punten van de ver- gaderzaal aan te brengen en drie microfoons, die onderscheidenlijk op de ministerstafel, die van den voorzitter en op het spreekgestoelte. Voor deze installatie benut de N. S. F. te Hilversum, welke het experiment op initiatief van den voorzitter mr. Van Schaik volvoerde, haar ruime ervaring op het gebied van geluid- versterking en -weergave. Het is dan ook b.v. mogelijk om de kwaliteit der weergave, even- als de kwantiteit te regelen, opdat de over- gebrachte stem de luisteraars niet zal ver- moeien; luisteren immers naar stemmen van onnatuurlijke kwantiteit en kwaliteit kan een groote vermoeidheid veroorzaken. VRIJSTELLING VAN MILITAIUEN DIENST OP GROND VAN GEWETENSBEZWAREN. De Algemeene Nederlandsche Vrouwen- Vredebond heeft zich met een adres tot den Minister van Defensie gericht in het belang van de jonge mannen, die op grond van ge- wetensbezwaren vrijstelling van den militai- ren dienst vragen. Deze jongens, door de Nederlandsche wet- geving nog als onmondigen beschouwd, zul- len aldus het adres wanneer hun ver zoek behandeld wordt en zij hebben aan te toonen, wat hen er toe dreef, door de span ning, waarin zij verkeeren, niet altijd in staat zijn, duidelijk aan te toonen, dat hun bezwa- ren voortkomen uit het geweten. Waar het zoo moeilijk blijkt, over eigen ge weten te spreken, moet 't nog veel moeilijker zijn, over anderer geweten te oordeelen, en daarom verzoekt adressant den minister, mild te zijn tegenover deze jongens en een ruim gebruik te maken van de macht tot vrijstel ling van den militairen dienst, hem verleend bij de wet van 13 Juli 1923. POKKEN TE LEIDEN. Te Leiden is een geval van pokken (variola major) geconstateerd bij een dertigjarigen man, "wonende in de Magdalena Moonstraat. De patient, wiens toestand redelijk is, werd in het Acad. Ziekenhuis opgenomen. De ge- meentelijke geneeskundige dienst heeft uitge- breide maatregelen genomen tegen verbrei- ding. EEN BESCHULDIGING HEKBOEPEN. De „Echo de Paris" bevat de volgende mededeeling ,,Er is een boek verschenen, waarin melding gemaakt wordt van een document, gepubli- ceerd in den ,,Echo de Paris", volgens hetwelk tegen het eind van den oorlog de Nederland sche regeering, in geheim overleg met de Duitsche, de spoorwf gen in Nederlandsch Limburg zou hebben opengesteld voor Duitsch militair vervoer. Hoewel de echtheid van het bedoelde document bewezen kon worden, heb ben wij sedert de publicatie ons er van kunnen overtuigen, dat de Nederlandsche regeering het militair vervoer op genoemde lijnen juist verboden had en dat de geheime instructies, die een paar maanden geleden door de Frankf. Ztg. gepubliceerd zijn, wel verre van voort te komen uit een overeehkomst met de Neder landsche regeering, integendeel blijkbaar ten doel hadden de Nederlandsche autoriteiten te misleiden ten aanzien van het werkelijke karakter der militaire transporten, die voor civiele werden uitgegeven." Dit nootje, waarin de beschuldiging herroe- pen wordt van op dit punt met de Duitschers geheuld te hebben, die eenige maanden gele den, na de publicatie van het z.g. geheime militaire verdrag tusschen Belgie en Frank- rijk in het „U. D.", in den „Echo de Paris" was uitgesproken, geeft ons volkomen voldoe ning. Dat zij werd opgenomen, is het gevolg van het optreden van onzen gezant alhier, die den beschuldigers de bewijzen heeft voorge- legd van onze absolute goede trouw ook in deze aangelegenheid. Aanleiding tot deze herroeping die de redactie van den ,,Echo de Paris" tot eer strekt is het verschijnen van een, overigens zeer onbeduidend en op sensatie gericht boekje van een vrijwel onbekenden journalist, waarvan ik den titel zelfs niet wil noemen om er geen reclame voor te maken, en waar in met dwaze overdrijving en bp een toon, die al dadelijk aanduidt, hoe weinig serieus dit allemaal is, ons land verweten wordt, dat het gedurende den oorlog de Duitschers op alle manierengeholpen en bevoorrecht zou heb ben. Uit wat daarin gezegd werd over het vervoer door Limburg bleek, dat de beschul- diging van den „Echo de Paris" was blijven doorwerken; vandaar thans deze herroeping. Het doet ons genoegen schrijft het Hbl. dat een groot blad als de „Echo de Paris" zoo ruiterlyk een fout herstelt. Dezer dagen konden wij hetzelfde zeggen van het ..Journal des Debats", dat inzake de legende der bur- gemeesters-candidatuur te Doorn een verkeerd bericht herriep. Wij krijgen den indruk dat er in Parijs thans een juistere aandacht wordt gewijd aan de voorlichting omtrent Neder- land, en dat onze gezant zich dit belang ter- dege heeft aangetrokken, stemt tot voldoe ning, en moge elders tot navolging opwekken. Want nog altijd dolen er „canards" rond die een wonderlijke Nederlandsche reputatie op hun wieken dragen. En wij herhalen wat wij een paar dagen geleden schreven: De jacht blijft open! JUBILEUM BARON VAN GEEN. Baron van Geen, particulier secretaris en kamerheer van H. M. de Koningin, herdacht 1 December, den dag dat hij 25 jaar geleden tot particulier secretaris werd benoemd. H. M. vereerde hem o.m. met een fraai bloemstuk. Van het personeel der intendance ontving de chef een fruitmand met inlandsche en exis- tische vruchten. Het bestuur van den Journalistenkring zond aan baron Van Geen, een telegram van geluk wensch, waarin de dank werd betuigd voor de groote welwillendheid en de medewerking door hem steeds jegens de pers betoond. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN CURASAO. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Janu- ari, benoemd tot gouvemeur van Curasao, de Voorzienigheid, als het psychologische moment daar was. Een ding alleen stond bij hem vast: hij moest en zou de juwee len buit maken, ook al zou het hem zijn leven kosten. Over het marmer van de hall kwamen voetstappen naderbij en even later stond Mr. Reginald Featherstone Fanshawe- Smith voor hem, ,,tire" zooals gewoonlijk, maar voor deze speciale gelegenheid lich- telijk verwonderd. ,,Dat is een onverwacht genoegen, vriend Carr", begroette Fanshawe-Smith hem. „Welkom binnen deze gastvrije mu- ren! Ik stond juist op het punt aan mijn dagelijksch rantsoen te beginnen, maar een diner a deux is veel beter voor de spijsverteringszenuwen". ,,Afgelast, F.S.! Ik kan tot mijn spijt niet blijven", zei George pompeus door het samenzweerdersgevoel, dat hem bij het zien van zijn ex-schoolkameraad over- vallen had. „Ik moest toevallig in deze buurt zijn en toen dacht ik, laat ik even binnenwippen. „Een nobele gedachte! Dezen kant op, wil je? Als je niet met me eten wilt, moet je het tegenovergestelde maar doen." George liep achter zijn gastheer aan de hall door en ging, in dezelfde volgorde, de rookkamer binnen, een groot vertrek met verscheidene clubfauteuils, waarin een kwantum van de leden lag te dutten. ,,De slaapzaal", kondigde Fanshawe Smith aan. „Praat maar zoo hard je wilt je krijgt ze toch niet wakker. In deze zaal hebben de Zeven Slapers van Ephe- sus zich voor den match getraind. Ga zitten, vriend Carr, en zeg wat het zijn zal." George aarzelde. Het leek hem op zijn zachtst gesproken onopgevoed om met iemand, dien hij, zoodra hij de kans schoon zag, voor het luttele bedrag van vij'ftigduizend pond lichter wilde maken, genoeglijk wat te gaan zitten drinken. ,,De kwestie is," zei hij onhandig, ,,dat ik, wat drinken betreft, op rantsoen ge- steld ben F.S. IMijn lever FanshaweSmith knikte deelnemend. ,,Dan is een Bishop's Benediction je ,,het"Voor een lever gewoonweg onweerstaanbaar". Hij legde zijn vinger op het ivoren schelknopje, drukte en iiet zich, langzaam en gracieus, naast George op den divan neer. Hk apprecieer het bui- tengewoon dat je je kerngezond manne- lijk aanschijn zoo spoedig bent komen vertoonen." De eigenaar van het kerngezonde man- nelijke aanschijn gaf niet dadelijk ant- woord. Hij zat den dandy voor hem met de meedoogenloozen avonturier, dien Carmencita hem beschreven had, te ver- gelijken en het resultaat was, dat de ge- schiedenis hoe langer hoe onbegrijpelij- ker werd. Maar Carmentica had hem verzekerd, dat het zoo was en dus was het zoo. ,,En", begon hij, toen de club-lijleigene met het roode vest, die in sluipbewegin- gen excelleerde, de glazen voor hem neer- gezet had en weer verdwenen was. ,,Wat heb jij sinds Oxford uitgevoerd, F.-S. Fanshawe-Smith gaapte met onnavolg- bare gratie. ,,Dit en dat en nogeens dit, vriend Carr. Ik ben op zoek naar mijn nis ge- weest en tot mijn genoegen kan ik ver- tellen dat ik haar ten leste gevonden heb. Maar ik ben zoo ongeveer alles geweest, van prive secretaris bij een van de Kamer- leden tot handelsreiziger... Dat laatste, omdat ik lid van deze club wou worden, en dat was de eenige professie die niet vertegenwoordigd was. t Is een amu- sant loarweitje... niet om geld mee te ver- dienen, maar om ondervinding mee op te doen. Ik ben negen maanden lang in Zuid Amerika aan het gras-machines verkoopen geweest... Als je de ware be- teekenis van het woord verkoopkracht heer B. W. T. van Slobbe, thans majoor van den generalen staf, leeraar aan de Hoogere Krijgsschool te 's-Gravenhage. Van Slobbe werd 31 October 1882 te Schie dam geboren en trad 6 December 1899 als vrflwillig soldaat by het leger in dienst. Hij werd ingedeeld bij het zesde regiment infan- terie. Bij Kon. Besluit van 17 September 1906 werd hij benoemd tot tweede luitenant bij dat corps en 4 jaar later kwam zijn bevordering af tot eerste luitenant. In dezen rang werd de heer Van Slobbe in 1915 overgeplaatst naar den staf der zesde infanteriebrigade, waar hij werkzaam bleef tot 16 Juli 1919. Toen werd hij bevorderd tot kapitein en ging over naar het dertiende regiment infanterie. In 1921 keerde hij terug naar het zesde regiment en 1 October 1923 werd hij in rang en ouderdom van rang overgeplaatst naar den generalen staf. Op 1 October j.l. volgde zijn benoeming tot majoor. De heer Van Slobbe is leeraar aan de Hoo gere Krijgsschool, waar hy de vakken stra- tegie, krijgsgeschiedenis en militaire aard- rijkskunde doceert. Hij is voorzitter van de Haagsche afdeeling van de Alg. Roomsch- Katholieke Officieren-Vereeniging. EEN KERKORGEL NIET VOLGENS DE SCHRIFT Men schrijft aan „De Standaard" Nu de nieuwe kerk der Geref. Gemeente te Krabbendijke nagenoeg voltooid is, hadden een aantal leden der gemeente het plan opge- vat den kerkeraad een kerkorgel aan te bie- den, althans was men van zins hiervoor een flink bedrag bijeen te verzamelen. Eenige lijsten werden opgemaakt, er werd op inge- teekend, doch de arbeid hiervoor is plots ge- staakt. De kerkeraad, kennis genomen heb- bende van dit plan, was het hiermede vol- strekt niet eens. Met spoed werd een verga dering bijeen geroepen en de orgellievende leden ter verantwoording geroepen. In deze nu gehouden vergadering werden door ds. M. Hofman de bezwaren tegen een orgel naar voren gebracht, als niet volgens de Schrift zijnde, wereldgelijkvormigheid in de hand werkende enz. De verschillende ouder- lingen onderstreepten dit betoog. Alleen twee diakenen verklaarden zich het eens met het orgel-comitA Natuurlijk moest er nu een beslissing geno men worden, of men een eventueel orgel zou aanvaarden. Met zitten en opstaan werd er gestemd en 97 leden verklaarden zich tegen 53 voor een orgel. De prachtige, nieuwe kerk, die electrisch verlicht wordt en centrale verwarming heeft krijgt dus geen orgel, of- schoon de architect met den bouw op de plaatsinig ervan vast gerekend had. En de veel kleinere aangrenzende gemeenten Ierseke en Waarde hebben er wel een. TWEE CONGRESSEN IN BELGIe. Twee belangrijke comgressen hadden Zon- dag de aandacht van het in politiek belang- stellende deel der bevolking. De algemeene raad der liberale partij en het algemeen Christen arbeidersverbond vergaderden te Brussel, de eerste ter bepaling van de positie der liberale partij ten aanzien van het Vlaam- sche vraagstuk en de kabinetscrisis, de twee de ter behandeling van een aantal punten, onder welke ook de Vlaamsche kwestie, trou- wens het heele jaar 1930 door de Belgische politiek wel zal blijven beheerschen. Het voomaamste was, zooals te voorzien was, het door honderden afgevaardigden by- gewoonde debat bij de liberalen, dat met een pauze van anderhalf uur den heelen dag duurde en soms zeer bewogen was. Herhaal- delijtk moest voorzitter Deveze ingrijpen om voor de Vlaamschgezinde liberalen beleedi- gende of kwetsende woorden, door anti- Vlaamsche sprekers geuit, te doen intrekken. Ten slotte werd men het eens over de vol gende motie: Het congres, den wil van de liberale partij bevestigend om het algemeen programma en namelijk het fiskaal en maatschappelijk pro gramma te verwezenlijken, dat zij verdedig- de by de verkiezingen van Mei 1929; vast- stellend, dat de oplossing van de politieke crisis niet mogelijk is tenzij de liberale lin- kerzijde en de rechterzijde het eens zijn om de kwestie van de Gentsche hoogeschool niet te scheiden van het taalvraagstuk in zijn ge- heel; erkennende, dat die gezamenlijke her- vorming rekening moet houden met het onbe- twiste recht van de Vlamingen om te Gent de moest wel ten deel vallen aan een product als ASPIRIN, dat bij alle verkoudheidsziek- ten, rheumatiek, hoofd- en kiespijn, griep, zenuwpijn enz, een zoo zekeren en genees- krachtigen invloed uitoefent, zonder schadelijke bijwerking. Het is daarom geen wonder, dat thans de roem van Aspirin tot in de meest afgelegen landen is doorgedrongen. (ingez. Med.) wil leeren kennen, vriend Carr, moet je probeeren grasmachines te verkoopen aan menschen, die geen gras in hun tuin heb ben. Ik ben er dozijnen kwijtgeraakt, door bij elke een flesch whisky cadeau te doen tenminste, ik zei dat het whisky was... Hier, daar ga je... dat alle afschaffers de kluts mogen kwijt raken Hij dronk zijn glas leeg. ,,Qp je gezondheid," zei George en volgde het goede voorbeeld. Daarna bleef het een paar oogenblikken stil. De beide Bishop's Benedictions deden, wat van hen verwacht werd en George pijnigde zijn hoofd met het zoeken naar een behoor- lijken aanloop van het onderwerp, dat ter sprake gebracht moest worden. ,,Hoe zou Sherlock Holmes in een ge val als dit te werk gegaan zijn vroeg hij zich af. ,,Zou hij den verdachte zijn misdaad brutaalweg onder den neus ge- wreven hebben en hem dan, door de kracht van zijn persoonlijkheid gedwon- gen hebben, den buit over te geven Dat was ontegenzeggelijk een manier, maar een manier, waarvoor je routine moest hebben en dat had hij, George, niet. Hoe moest iemand zonder routine dan te werk gaan Op diplomatieke manier Door handig uitvragen zijn slachtoffer zoo in het nauw brengen, dat hem niets anders overbleef dat te bekennen Juist, dat was 't em! Hij moest sluw zijn, listig... geslepen. In een geval als dit was het rapier beter dan de knots. lEn dus werd hij een en al diplomatic. ,,Zuid-Amerika herhaalde hij luch- tig. ,,Merkwaardig Toevallig heb ik in den laatsten tijd er dikwijls over ge- dacht of ik niet werstandig zou doen daar- naartoe te gagn. Voor een energiek iemand meer gelegenheid om vooruit te komen, enz., enz. In welk gedeelte ben jij geweest (Dat was werkelijk bewon- derenswaardig sluw, zoo de manier, waarop een advocaat van naam een ge- tuige van de tegenpartij tot allerlei ver- klaringen-tegen-zijn-zin bracht „Hier en daar en overal", gaf Fans hawe-Smith kalm ten antwoord. Overal en daar en hier." ,,Ik heb wel eens gehoord". ging George voorzichtig de diplomatic kwam nu in druppels door zijn porien naar buiten voort, ,,dat je daar zoo on geveer om de week revolutie hebt. Is dat z oo Fanshawe-Smith lachte toegeeflijk. „Je hebt te veel feuilletons gelezen, vriend Carr Revoluties zijn vieux jeu Die zijn tegelijk met de „aapjes" en de beleefdheid op sterk water gezet. Zuid- Amerika kon Engeland zijn als het er niet zoo warm was..." ,,'Qzei George, pijnlijk bewust dat zijn voorraad diplomatic uitgeput begon te raken. „En ben je ook wel eens in Guayacuador geweest?" Terwijl hij de vraag deed had hij zichzelf kunnen trap- pen. Ezel, die hij was Op dat oogen- blik merkte hij (a) dat FanshaweSmith hem strak zat aan te kijken en (b) dat hij zelf een hoofd als een boei gekregen had. Guayacuador harhaalde Fanshawe- Smith. ,,0, ja. Een landje van niets zand en vlooien. Waarom ,,0... ik... ik heb er laatst 't een en ander over in de krant gelezen legde de kampioen op het rapier hem haastig uit. ,,'t Is warmjes hier, vin-je niet?" ,,Tot dusver me niet opgevallen," zei. Fanshawe Smith, ,,maar dat is gemakke- lijk te verhelpen. Ik zal zoo... moedig- zijn om een raam open te zetten, een ge- beurtenis die sedert 1875 in deze club niet heeft plaats gehad. Hij stond langzaam op en wandelde dwars de kamer door. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1