ALGEMEEN NIEUWS- C.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De dolende Juweelen De Leidsche Wonderdokter Klingers No. 8459. MAANDAG 2 DECEMBER 1929. 69e Jaargang. Schoolbehoeften. BUITENLAND, Kantoor- en Schrijfbehoeften. Kantoor- en Schrijfbehoeften BINNENLAND. FEUILLETON, a.s. Woensdag 4 Dec. laW* de LEVERING van Schoolbehoeften voor de Openbare Lagere Seholen A, C en D en de Openbare U.L.O. School, voor het dienstjaar 1930. te TER NEUZEN, 10,30-1 uur, 2—6 uur en 7—9 uur 's avonds. ABONNEMENTSPRIJS: Binmen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bfl voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerlka 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenlaad alleen bij vooruitbetaling. tJltgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 88150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootete letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. HandelsadvertentiSn bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvra&g verkrtjgbaar is. Inzending van advertentien liefst Sen dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen uiterlijk Dinsdag 10 Decem ber .1929, des namiddags drie uur, op het ge- meentehuis aldaar prijsopgaaf inwachten voor De voorwaarden, opgaven, monsters enz. liggen op de gemeente-secretarie ter inzage, waar tevens nadere inlichtingen zijn te be- komen. Ter Neuzen, den 30 November 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen uiterlijk Dinsdag 10 Decem ber 1929, des namiddags drie uur, op het gemeentehuis aldaar prjjsopgaaf inwachten van ten behoeve der gemeente-administratie te leveren voor het dienstjaar 1930. De voorwaarden, opgaven, monsters enz. liggen voor belanghebbenden op de gemeente- secretarie ter inzage, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Ter Neuzen, den 30 November 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Aan de orde is de voortzetting van de be- grooting van Binnenlandsche Zaken en Land- bouw. De heer Bierema (lib.) noemt den toestand van den iandbouw eorgwekkend. Hij acht het verder uiterst moeilijk, verbetering te bren gen in de verhouding tusschen de prijzen en de productiekosten. Met de rationalisatie, in de industrie ver doorgevoerd, is het in den Iandbouw slecht gesteld, wat echter begrrjpe- ljjk is, omdat zij in den Iandbouw moeilijk is door te voeren. Het zelfde is het geval met •pecialisatie en eoncentratie. De landbou- wers hebben niet aan zichzelf den toestand te wijten. De eenige weg, dien spreker ziet ter verbetering, is krachtige bevordering van het landbouwonderwijs en een voorlichtings- akienst. De heer Van der Sluis (s.-d.) wenscht maatregelen ten bate van den Iandbouw, die den huidigen maatschappijvorm aantasten. Hij bestrijdt het tegenwoordige verkavelings- •ysteem; een goede verkaveling wordt gehan- dieapt door het particuliere bezit van grond. De ontwikkelmg gaat, zoo zegt hij, te zeer in de richting van het kleinbedrijf, hetgeen mo- gelijk is door de onmenschelijk lange arbeids- tijden. door K. R. G. BROWNE. 13) (Vervolq.) ,,Hoor eens, Mr. Carr," zei Miss M'illi- gan gedwongen kalm. ,,'t Kan best zijn, dat u en die Smith samen op de school- banken hebben qezeten en kameraden qe- weest zijn, maar als u zoo iets kunt vra- gen, is het 't bewijs dat u niets van hem afweet. Hoe hij in mijn kamer qekomen is. Hij zou op een Zondagmorgen in de Bank of Engeland kunnen komen als hij dat wouSchakel die jeugdiherinnerin- gen nu maar uit en probeer een verbin- dinq tot stand te brengen met de werke- lijkfieid. En die is zoo: uw vriend Smith heeft mijn juweelen en iik wil ze terug hebben.' ,,Zeg", zei Mr. Todd met het air van iemand die lijdt aan acute inspiratie ,,waarom stel u er de pelisie niet mee in kennis IMiss Milligan schudde zeer beslist het hoofd. ,,Neen, zoolang ik iets te zeggen heb, geen politie er bij. Wat denkt u, dat Sabrero die juweelen voor zijn verjaardag gekregen heeft Wat denkt u, dat ik naar de politie toe kan gaan en daar kan zeggen Ik heb voor vijftigduizend dol lars aan brillanten en smaragden verlo- ren u mag ze voor me opzoeken, maar u mag niet vragen hoe ik er aan kom Politie Belachelijk Dit is een zaak die onder ons moet blijven. En ga me nu as- jeblieft niet vragen waarom ik ze niet in KLOPPARTIJEN TUSSCHEN STUDENTEN Donderdagavond ontstond te Gent een ern- stige botsing. Eenige honderden anti-Vlaam- sche studenten demonstreerden tegen de ver- vlaamsching van de universiteit. Plotseling verschenen Vlaamsche studenten, die met be- hulp van Vlaamsche arbeiders de politieafzet- ting forceerden en zicb op hun tegenstanders wierpen. Dezen werden verstrooid, terwijl velen van hen gewond werden. De politie nam twee Vlaamsche studenten gevangen. De Vlamingen, die als overwinnaars op het terrein waren achtergebleven, hielden onmid- dellijk een groote betooging voor de vervlaam- sching der universiteit. Over deze studentenbetoogingen lezen wij nog in de bladen, dat een driehonderd anti- Vlaamsche studenten zich hadden verzameld om tegen de vervlaamsching van de Gentsche hoogeschool te betoogen. In een optocht met zeven vaandels trokken zij door de stad; tegenbetoogers liepen hen achterna en staken vuurwerkpatronen af. Op den hoek van Brabantdam en Koestraat kwam het tot een botsing. De politie poogde de orde te herstellen, wat niet gemakkelijk ging. Op den hoek van de Gouvemementsstr. ontstond eveneens een gevecht; een student werd bewusteloos geslagen, terwijl een andere door de agenten werd gearresteerd. Op de plaats, waar de stoet werd ontbon- den, ontstond een geweldig gedrang. Het re- gende stokslagen; een aantal studenten sloeg op de vlucht, anderen bonden den strijd aan. Eindelijk gelukte het de politie de vechten- den te scheiden; tal van personen werden ge arresteerd. WAT DElWERKLOOZEN-UITKEERING IN ENGELAND KOST. De meer dan 1 millioen werkloozen kosten den staat, dus den belastingbetaler, handen vol geld. Miss Bondfield, de minister van ar- beid, heeft dezer dagen in het Lagerhuis enkele cijfers medegedeeld omtrent de uitga- ven, die de werkloosheid tot dusver voor den staat heeft meegebracht. Zij verklaarde, dat de bijdrage van de schat- kist aan het werkloozenfonds in het finan- cieele jaar, dat 31 Maart j.l. geeindigd is, on- geveer 11.758.000 pond sterling bedroeg. Het totaal der bijdragen van de schatkist sedert het inwerkingtreden van het plan tot staatssteun aan werkloozen, n.l. van Juli 1912 tot 31 Maart 1929, bedroeg 102.100.000 pond sterling. NOG STEEDS WORDT DE DOODSTRAF TOEGEPAST. Dinsdag is te Liverpool de 43jarige visch- venter John Maguire gehangen wegens den moord op zijn echtgenoote, die hij na een twist in hun wondng op 5 September had doodgestoken. Niettegenstaande het Labour-kabinet aan het bewind is, wordt de doodstraf derhalve nog steeds toegepast. Maguire had tien kinderen, van 18 maan den tot 21 jaar, van wie de oudste alleen geld verdiende als vischventer. De vader kreeg in zijn eel nog bezoek van zijn twee oudste kinderen. Hij schreef een roerenden af- scheidsbrief aan zijn talrijk kroost. DE JAPANSCHE DELEGATIE NAAR LONDEN. De Japansche delegatie voor de vloot- conferentie te Londen is uit Jokohama ver- trokken. Zij doet de reis over Amerika. Bij haar vertrek heeft het Japansche publiek naar uit Tokio geseind wordt, groote be- langstelling aan den dag gelegd. Duizenden waren bij het vertrek tegenwoordig om haar goede reis en succes op haar pogingen te de hotel-safe heb laten wegsluiten, want dat is om dezelfde reden." Mr. Todd qlimlachte beminnelijk. Blijk- baar had haar heftigheid geen vat op hem. „,Stuur George hem dan achterna om ze terug te vragen.'' „,Verduiveld zei George. ,,Dat is nog zoo'n kwaad idee niet. Smith weet niet, dat ik met deze quaestie iets te maken heb en hij heeft me zelf gevraagd om hem te komen opzoeken. Tot Woensdag logeert hij in de Unus-club. Zal ik er heengaan en zien of i-k wat kan doen Zeg maar gerust ja, als t u geschikt lijkt". Een poos lang bieef het stil. ,,Wel zei Miss Milligan dan naden- kend. ,,Dat zou een manier zijn. t Spijt me, dat ik zoo tegen u uitgevallen ben. Mr. Todd. Als Smith werkelijk niet weet dat u bij deze quaestie betrokken bent, jMr. Carr, heb je kans, dat hij niet op zijn qui vive is. Ofschoon ik niet beqrijp hoe u door praten over den goeden ouden tijd mijn juweelen terug zult krijqen „ik ook niet," zei George. „Tenminste op het oogenblik niet. Maar wie weet kom ik op een idee. Wij, mannen van de daad, hebben onze oogenblikken van in spiratie. In elk geval kan ik het iprobee- ren, vindt u niet?" Onder het spreken keek George Car- mencita vragend aan. Ontegenzeggelijk was dit type jong meisje energiek en vin- dingrijk in combinatie met knap en echt- vrouwelijik-nieuw voor hem, maar het was een type, dat zijn voile goedkeurinq had. Als een ander geprobeerd had hem te vertellen, dat FanshaveSmith de brave F.S. van de Lower Fourth president-adspiraties ten opzichte van het een of andere obscure Zuid-Amerikaan- sche rapubliekje had, en dat hij teneinde die adspiraties te verwezenlijken tot alles wenschen. Een aantal torpedobootjagers, duikbooten en watervliegtuigen namen deel aan de afscheidsbetooging. De deelneming van de duikbooten lijkt, schrijft de N. R. Crt., een symbool, want zij brachten geen groet als morituri, scheepstypen die bereid zijn om op de con- ferentie te Londen hun doodvonnis te laten beteekenen, maar als typen die den wil hebben om te blijven leven. Als men daar in Europa nog aan mocht willen twijfelen, zal dit duidelijk worden uit de afscheidsar- tikelen in de Japansche pers, waarmee deze den gedelegeerden uitgeleide doet. Zij legt bijzonderen nadruk op Japans verzet tegen de afschaffing van het onderzeesche wapen en daar men weet dat men er in Frankrijk openlijk en in Italie, heimelijk althans, precies zoo over denkt, staat wel bij voorbaat vast dat de oude Britsche wensch nopens de af schaffing niet vervuld zal worden. Maar dit heeft men te Londen vermoedelrjk al eenigen tijd ingezien. lets anders is dat dezelfde Japansche bladen tegelijk de noodzakelijkheid betoogen dat de conferentie aan Japan in vergelijking met Amerika en Engeland 70 pet. aan groote krui- sers (boven 10.000 ton en met kanonnen van 20 c.M.) zal moeten toestaan. Dit moet het kruiservraagstuk, gelijk wij dezer dagen al betoogd hebben, ingewikkeld maken en om de kruisers zal de conferentie voornamelijk draaien. Vrijdag zijn in de marine-commissie uit de Fransche Kamer de nieuwe Duitsche pantser- kruisers ter sprake gebracht en daarbij heeft de minister van marine den bouw van dit type, hetwelk binnen de grenzen van bet tractaat van Versailles zoo sterk is gemaakf, dat het alle kruisers der Fransche vloot de baas is, een ernstig verschijnsel genoemd. Frankrijk gratis te raadplegen voor lijdenden en zwakken in Hdtel „DE POST" (Ingez. Med.) zal erop moeten antwoorden door kruisers van hetzelfde type op stapel te zetten, maar zal eerst de beslissingen van de Londensche con ferentie afwachten. Maar hoe dan ook, er zul len zekere eischen van Frankrijk door gemoti- veerd worden, welke nieuwe verwikkeling in het kruiservraagstuk kunnen brengen, Als de oude Fransche kruisertypen in vergelijking met het nieuwe plotseling verouderd zijn, zal de Fransche marine bij de berekening van de kruisersterkte met het oude materieel moge- lijk geen rekening meer willen houden en het kruiser-percentage, dat aan Frankrijk wordt toegestaan, slechts toegepast willen zien op volkomen moderne oorlogsbodems, die intus- schen over een paar jaar ten gevolge van een weder verbeterd type weer kunnen veroude- ren. Zoo wordt echter de wedijver in het bou- wen van oorlogsschepen gaande gehouden, in strijd met de beginselen van de conferentie van Washington en nu van Londen. Het vertrek van de Japansche delegatie herinnert de zoomogendheden er voor het overige aan dat er niet veel tijd meer over- blijft voor de voorbereiding van de conferentie welke nog veel te wenschen overlaat. in staat was, zou hij met een toegeeflijk lachje zijn schouders opgehaald hebben en doorgeloopen zijn Maar Miss Milli gan had het gezegd en het kwam eenvou- diqweg niet bij hem op een bewering van M'iss Milligan in twijfel te trekken. Als Miss Milligan hem beval om de juweelen van FanshaveSmith terug te halen, dan zou hij ze terughalen, ook al ging het ten Loste van bloed en tranen Evenals alle jonge mannen, die gevoelen voor de zwakke sekse zijn, hield George ervan om over zichzelf te denken alsof hij een menschenhater was, een trotsche, interes- sante, mysterieuse figuur, een man, die wel altijd voorkomend jegens vrouwen was, maar zijn hart zoo had gepantserd, dat al de trues en trucjes van Eros er niets tegeri vermochten. Als een dergelijk iemand het noodig vindt om zijn opinie over zichzelf te henzien en vandaag of morgen gebeurt het onvermiidelijike, waar door het noodig is dan geschiedt die herzieninq meestal grondig en in een phe- nomenaal tempo. In het geval van Geor ge had dit proces precies een uur en vijf minuten geduurddaarna was zijn psy che zoo, dat hij op handen en voeten in de hal van het Regal rondgekropen en gemiauwd zou hebben als een kat, als Miss Milligan het noodig gevonden had iets dergelijks van hem te eischen. Ge- lukkig kwamen zulke gedachten niet bij haar op. ,,Goed, doe dat dan maar," zei het meisje. ,,Ze zitten in een zeildoeken zakje en natuurlijik heeft hij ze nog bij zich... Ik heb grooten zin om mee te gaan." George schudde zijn hoofd. ,,Nee," zei hij, ,,niet dat ik 't niet heel prettig vinden zou, maar het heeft geen raison, Integendeel, groote kans, dat u alles zou bederven. Want als 't lukt, dan komt dit doordat hij niet weet, dat ik DE BRUSSELSCHE FALSIFICATIES. Geruimen tijd voor de hervatting der parle- mentaire werkzaamheden in de Belgische Kamer is medegedeeld, dat de Vlaamsch-nat. fractie in de Kamer, reeds spoedig na deze hervatting, de zaak der Brusselsche falsifica- ties in een openbaar debat, te berde zou bren gen. Thans heeft heb presidium der Kamer van den Vlaamsch-nationalen afgevaardigde voor Mechelen, Ward Hermans, een verzoek ontvangen, om den minister-president te mo- gen interpelleeren over de handelingen van zekere Belgische autoriteiten, die de publica- tie van den vermeenden tekst van het Fransch-Belgisch militair accoord en de daar- op betrekking hebbende documenten hebben uitgelokt. DE VERZANDING DER SCHELDE VOOR ANTWERPEN. De baggerwerken, onlangs in de Scbelde langsheen de kademuren te Antwerpen ge- daan, blijken geen blijvend resultaat te heb ben gehad. Weer is geconstateerd dat op de plaats waar de Hullbooten aanleggen de diepte van het vaarwater tot 15 voet is ge- slonken. terwijl zij ruim 7 meter bij hoog tij dient te bedragen. Er zal thans opnieuw moeten worden gebaggerd om de rivier daar op gewenschte diepte te brengen. DE GRAMAFOON OP SCHOOL. Het gemeentebestuur van Brussel heeft, zoo meldt de Gramophoon-revue, twintig gramo- foons aangekocht voor de seholen, ten ge- bruike bij de lessen in vreemde talen, speciaal met het doel, de juiste uitspraak te leeren van het Nederlandsch, Fransch, Engelsch en Duitsch. ANTI-VLAAMSCHE STUDENTEN- BETOOGING TE LUIK. De aangekondigde groote meeting tegen het Vlaamsche rechtsherstel, ingericht door het Comite de resistance a l'activisme, heeft te Luik piaats gehad. Een te Gent studeerend Waalsch jongmensch verklaarde, dat de Walen en Franskiljons thans niet meer strijden voor de hegemonie van de Fransche taal in Vlaan- deren, welke als verloren moet worden be- schouwd, maar wel voor de vrijheid der talen. Prof, de Fraipont, van de Luiksche rijks- universiteit, hekelde wat hij beette het cul- tureele mysticisme der Vlamingen, en zeide tot de Waalscbe studeerende jeugd, bij wie zich ook heel wat vreemde studenten, Polen, Roe- menen, enz. bleken te hebben aangesloten: ,,1930 zal zijn wat u wilt dat bet weze!" Een ander Waalsche hoogleeraar, prof. Wittmeur, beweerde van Nederlandsche politici, op een in Nederland gehouden congres, de verzekering te hebben ontvangen, dat zij werken voor het verplicht maken van- het onderwijs der Fran sche taal, in alle Nederlandsche seholen. De te Gent doceerende Waalsche hoogleeraar Counson verdedigde de Latijnsche cultuur en de Fransche taal „draagster der Waarheid" waarna ook nog twee Waalsche journalisten, Hoton, van de Brusselsche Gazette, en Paul Henen, van la Flandre Libirale, het te Gent verschijnende blad, die in heftige bewoordin- gen den strijd aanprezen tegen de Vlaamsche beweging die, naar zij meenden te kunnien verzekeren, door het verbannen van de Fran sche taal uit Vlaanderen, de Belgische een- heid willen vernietigen. Na afloop betoogden de studenten in de straten van Luik, onder het uiten van den kreet „Gand franqais!" (Gent Fransch!). In- cidenten blijken zich niet te hebben voorge- daan. DE RIJNLAND-ONTRUIMING. De Rijksdagafgevaardigden naar Rijnland zullen uit Berlijn naar hun ddstricten ver- trekken, om daar aan de feestelijkheden te u ken en beloof hierbij, dat ik niet met den buit er vandoor zal gaan." jDaar ben ik geen oogenblik bang voor. Maar ik vind het zonde om zoo- iets te missen... Enfin, u zult wel gelijk hebben. Bij voorbaat vast bedankt, Mr. Carr Haar cavalier sans peur et sans repro- che kuchte een paar maal veelbeteeke- nend. i„Ze hebben me indertijd George" ge- doopt, vertelde hij haar met een kleur tot achter zijn ooren, ,,naar een oom van me, van wien we een heeleboel te wachten hadden wat tusschen twee haakjes op niets is uitgeloopen, omdat hij een jaar daarna met zijn huishoudster getrouwd is. Maar toen heette ik eenmaal Georqe en sindsdien ben ik het gebleven en zoo word ik meestal genoemd. t Klinkt in elk ge val heel wat minder vormelijk dan M'r. Carr, vindt u niet En omdat we elkaar waarschijnlijk toch zoo dikwijls zullen zien..." Een paar oogenblikken keek Miss Mil ligan hem nadenkend aan, dan begon ze te lachen. ,,Goed George!" ,,Dank je wel, Carmencita zei George moedig. Mr. Todd grinnikte sarcastisch. ,,Tjonge, jonge, wat een aandoenlijk schouwspel Precies een tooneelvoor- stelling. Als ik niet oppas, word ik straks door den een of ander ,,Baby" genoemd. Dit zwaar-oip-de-.hanidsche grapje werd genegeerd. „Dan stap ik nu op," zei George, ter wijl hij opstond. ,,U zult wel zien wan- neer ik terugkom. Ben ik er, voordat de zon boven de kimme verrijst, niet, bel dan de Brandweer en het Bureau voor Ge vonden Voorwerpen op. Tot kijk, Car mencita Wybert-tabletten on der het oefenen ter bescherming van de keel, voor het op- treden ter zuivering van de stem. (Ingez. Med.) kunnen deelnemen ter gelegenheid van de definitieve ontruiming der 2e Rijnzone. Generaal Thevenet, de commandant der laatste te Ooblenz liggende Fransche bezet- tingstroepen, heeft een afscheidsbezoek ge bracht aan den eersten president der Rijnpro- vincie, den regeeringspresident en den eersten burgemeester van Ooblenz. Zaterdag om 11 uur 14 is de driekleur neergehaald. Het vertrek der troepen heeft om 12 uur 50 plaats gehad van bet hoofd- station Ooblenz naar Mainz. Even na een uur ging een laatste kleine af- deeling met een vracbtauto weg, zooda/t van dat oogenblik af geen enkele Fransche sol- daat meer in Ooblenz is. Hoewel de stad nu door de Fransche troe pen is ontruimd, was tot Zaterdag nog niet bekend, of ook de Rijnland-ordonnance van de intengeallieerde Rijnlandcommissie zal worden opgeheven. Daarover zou pas Zondag een beslissing worden genomen. Indien zulks niet bet geval is, zou het nog mogelijk zijn, dat bet feest ter gelegenheid van de ontruiming van de tweede zone niet zal plaats hebben. VOOR DE VLOOTCONFERENTIE. Kellogg, de vader van het anti-oorlogspact, is in Engeland, waar hem wegens dit pact groote eer en hulde bewezen wordt. In de toespraken die tot hem gericht zijn, heeft men schrijft de N. R. Crt. maar geen gewag gemaakt van de gewaper.de botsingen in Mantsjoerije tusschen twee pact-mogend- heden. Gelukkig schijnt deze commissie ach- teraf niet zoo erg, want de Onderkoning van Mantsjoerije heeft zich reeds met de Sowjet- Unie in rechtstreeksch contact gesteld en een voorstel tot heropening van de minnelijke onderbandelingen gedaan. Ook voor de mogendheden die er eenigszins mee in zaten wat zij, als onderteekenaars van het pact, aan het uitbrekei) van de vijandelijk- heden, die zoowel door China als door Sow- jet-Rusland als noodweer worden bestempeld, zouden moeten doen, is het een buitenkansje dat de Chineezen den eersten stap tot den vrede hebben gedaan en Moskou hierop tege- moetkomend schijnt geantwoord te hebben. Dit laatste is niet te verwonderen, want met het aanbod van Moekden om den status quo van vddr het conflict bij den Chineeschen spoorweg te herstellen, hebben de Russen de gunstigste voorwaarden gekregen die denk- baar zijn. Dit bij wijze van kleine afdwaling van ons eigenlijke chapiter. Kellogg heeft Woensdag in een zaal van het Lagerhuis een bijeenkomst van vredesvereeni- gingen bijgewoond, waarin ook Mac Donald het woord heeft gevoerd. Deze zeide dat hij oprecht van plan was, alles te doen om de aanstaandte vloot-conferentie te doen slagen, erbij voegende: ,,Wij zullen tal van groote moeilijkheden op onzen weg vinden, maar als wij op de eene wijze geen oplossing kunnen vinden, zullen wij het op een andere beproe- ven." Intusschen schiet de tijd op en men vraagt zich twijfelmoedig af, of de voorbereiding 66k opschiet. Wij krijgen nog vacantie-weken en feestdagen, Nieuwjaarsdrukte en vdor men ,,Tot ziens, George", zei Carmencita Milligan. ..Groeten aan Reginaldriep Mr. Todd hem na. HOOFDSTUK V. De mislukte zendinq. De vertegenwoordigers van elke natie hebben hun eigenaardigheden, hun qe- woonten en hebbelijkheden, die te saam voor de vertegenwoordigers van een an dere natie, eveneens bezitters van eigen aardigheden, gewoonten en hebbelijk heden, een bron van veel en onschuldig vermaak zijn. Zoo weten de Franschen niet wat een ontbijt is, zoo spelen de Ame- rikanen golf in een witte broek, zoo dra- gen de Duitschers hun haar qemillime- terd, zoo frequenteeren de Engelschen clubs. Die club-gewoonte is het Engelsche hart al bijzonder dierbaar. Er kunnen geen drie Engelschen bijeen zitten of er ontstaat een club is het aantal zes, dan ontstaan er twee clubs. Die behoefte om bij de minste provocatie een club op te richten, wordt slechts geevenaard door de behoefte om zoo gauw de club er is, zich. in die club te isoleeren. Statistici en andere oude heeren met lange baarden Vertellen ons, dat er in Londen op elke twaalf inwoners een club is. Een feit is 't, dat er hoofdstraten ziin. die geflankeerd worden uitsluitend door cluibgebouwen. Clubgebouwen met laqe vensters, waarin men, op elk uur van den dag, een quantum kale schedels kan zien, die een iplichtsgetrouwen fabrikant van kammen naar de arsenicum-flesch zouden doen grijipen. Een Londenaar zonder club is even zeldzaam als een Augustus- maand zonder regen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1