ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad "YTk n e h l a m p. buitenlavd. Ds dolende Juwselen ^sUult<7aat/ No. 8453. MAANDAG 18 NOVEMBER 1929 69e Jaargang. FKFILLETON, door K. R. G. BROWNE. steeds Wybert-tablelieir meenemeii, zoo gauvv hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. UZENSCHE TER Nl ABONNJMOSNTSPRMS: Bixmen Ter Neuzen 1.40 per 3 maanden tr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling tt\ Buiten Ter Neuzen per post 6,60 per jaar ,oor Belgie en "A^erlka /2,25, overige lan den /2.60 per 3 maanden fr. per post - APonnementen voor bet buitenland aUeen bg vooruitbetaiing. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ITitgeelster: Ftrma P. J. VAN DE SANDE ADVERTENTI6N: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0.20. Grootere letters en cliches worden naar plaatsrutmte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjgbaar is. - Inzending van advertentlen llefst een dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHI.TNT IEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND fi 't-f" 'fflw ENCEPHALITISBACIL ONTDEKT. In bet rijks-serologisch instituut te Utrecnt ia Woensdagmiddag onder voorzitterschap ▼an Dr. N. Josephus Jitta, voorzitter van den centralen gezondheidsraad, elen bijeciikornst gehouden van een aantal buitenlandscbe ge- leerden (voomamelijk Duitscbers en Fran- schen), die het instituut van Prof. Alders- hoff bezochten in verband met hun buiten landscbe reizen om zicb op de boogte te stel- len van wetenschappelijke onderzoekingen ui ▼erscbillende landen ten opzichte van bet ver band tusschen encephalitis en inenting. Het .Utrecbtsch Dagblad" meent te weten dat Prof Aldersboff in deze bijeenkomst een mededeeling beeft gedaan, hierop neerkomen- de dat genoemde professor, na behandeling van een groot aantal patienten, meent tot resultaten te zijn. gekomen, die er op wijzen, dat de oorzaak van encephalitis volstrekt niet alleen en uitsluitend gezocht moet wor den in inenting, maar dat daarbij mede in het spel is een micro-organisme, dat profes sor Aldersboff ontdekt beeft in de kelen van een groot aantal personen, die dan in geval van inenting vooral ontvankelijk werden voor encephalitis. Met andere woorden: de in- entingsstof alleen veroorzaakt geen encepha litis, maar vindt haar oorzaak in de aan- wezigheid van dit micro-organisme. Niet- ingeente personen bleken eveneens bacillen- dragers voor encephalitis te zijn. Bij andere informatie vemam het „Utr. Dagblad" dat Prof. Aldershoff vooralsnog de grootste reserve wenschte te maken van de door hem bereikte resultaten. Voor het oogenblik meende de hoogleeraar niet verdty; te mogen gaan dan deze mededeeling, dat het door hem verrichte onderzoek en de daarmede verkregen uitkomsten een vinger- wrjizing kunnen zijn op den weg van het on derzoek, dat momenteel overal hangende is naar het verband tusschen het inentings- proces en de encephalitis. ItATIONALISEERING VAN DE SUIKERBIETENTEELT. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Sluis heeft aan den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landibouw de volgende vragen gesteld: 1. Kan de Minister van Bmnenlandsche Zaken en Landbouw mededeelen, welke de resultaten zijn van het voortgezette onder zoek naar de rationaliseering Van de suiker- bietenteelt, welk onderzoek werd toegezegd in de vergadering van de Tweede Kamer op 18 April 1929 (Handelingen biz. 1946)? 2. Kan Zijne Excellence een overzicht geven van hetgeen thans op dit gebied wordt gedaan en wat er redelijkerwrjs nog aan ont- breekt GENT EN DE BELGISCHE CRISIS. In Belgie zrjn na een rusttijd van ongeveer •en half jaar, de parlementaire werkzaam- heden hervat. Het ministerie Jaspar gaat on der ernstige moeilijkheden deze parlementszit- ting in. Wei brachten de in Mei gehouden verkiezingen aan de Katholiek-liberale r<\gee- ringscoalitie eenige versterking, maar in deze coalitie zelf heerscht verdeeldheid. De tegen- woordige Kamer telt thans 76 Katholieken, 70 Socialisten, 28 Liberalen, 12 Vlaamsche nationalisten en <56n Communist, en de Katho liek-liberale coalitie beschikt in deze Kamer dus over een meerderheid van 21 stemmen (104 tegen 83), terwijl zij in de vorige Kamer een meerderheid van 15 stemmen had 101 tegen 86. Maar de positie van de regeering is er des- niettemin volstrekt niet sterker op geworden. In hoofdzaak tengevolge van het Vlaamsche vraagstuk, dat grootendeels de politieke situa- tie beheerscht. Het succes van de Vlaam sche nationalisten bij de verkiezingen was een waarschuwing vooral voor de Katholieken, te wier koste dit succes voornamelijk werd be- baald, om meer aandacht te wijden aan de grieven van de Vlaamsche bevolkir)g. En zoo besloot Jaspar, die aan het hoofd der regee ring bleef, maar die zich genoopt zag tot een reconstructie van zijn ministerie, waarbij hij zoowel naar Vlaamsch-Katholieke zijde als naar liberalen kant tegemoetkomingen deed, een oplossing van bet Vlaamsche vraagstuk ter hand te nemen. Dat echter bracbt in coa litie en regeering de poppen aan het dansen. Onder de liberale Kamerleden die op en- kele uitzonderingen na van geen tegemoet- koming aan de Vlaamsche verlangens willen weten is groot verzet gerezen tegen de plannen van Jaspar en al heeft deze nu ook terJgevolge van dit verzet zijn aanvankelijke bedoelingen al weer zeer gematigd, zoodat hij vooreerst niet verder wil gaan dan de ver- vlaamsching van de Gentsche Hoogeschool, ten einde met deze concessie zijn Vlaamsche partijgenooten voorloopig te bevredigen en tijd te winnen opdat het ministerie het a.s. jubi- leumjaar zou kunnen overleven, onder de libe ralen en daarmee ook onder de liberale minis ters kan zelfs deze concessie jegens de Vla- mingen geen voldoenden steun vinden. Zoo dreigt dus nu een crisis. En de situa- tie is te moeilijker, omdat de socialisten zich tegen de regeering in allerscherpste oppositie plaatsen en de moeilijkheden, die in de regee- ringscoalitie zijn ontstaan, hopen te kunnen gebruiken voor een pogirjg om de regeering- Jaspar ten val te brengen en nieuwe verkie zingen uit te lokken. VALSCHE BANKBIEJETTEN VAN 100 FRANCS. Volgens een mededeeling van de Nationale Bank van Belgie zijn thans valsche baukbil- jetien van 100 francs van het sedert 1927 niet meer uitgegeven paarskleurige type in om- loop. Deze valsche biljetten zijn kleiner dan de echte en hebben geen watermerk. Ver- m'oedt wordt, dat de vervalschers slechts een klein aantal exemplaren in omloop hebben ge- bracht. DE NAWEEEN VAN DE BEURSCRISIS. Te Gent i3 alweer een wisselagent failliet verklaard. Het tekort van dit vierde faillis- sement te Gent, veroorzaakt door de beurs- crisis, bedraagt ruim een millioen francs. Te Brussel hebben een tiental wisselagen- ten hunne betalingen gestaakt. EEN EIGENAARDIG WETHOUDEBS- JUBILEUM. Dezer dagen is, in afwachting van eene officieele hulde, de wethouder van den burge- lijken stand van Brussel, baron Steens, ter gelegenheid van zijn tachti^sten verjaardag in intiemen kring gevierd. Wethouder Steens zetelt sedert 1 Januari 1882 in den Brussel- schen gemeenteraad en maakt deel uit van het college van Burg, en Weth. sedert Juli 1893. Als voorzitter van den raad van be- heer van de „Soci6t<5 des Installations Mari- times" was hij een der verwezenlijkers van het plan Brussel-zeehaven. Zijne populariteit dankt baron Steens echter vooral aan de wijze waarop hij zich, sedert zoovele jaren reeds, aan zijne functie van wethouder van den bur - gerlijken stand wijdt en een ongetwijfeld geenszins banaal record op zijn naam vestig- de. Hij verbond namelijk, in den echt, tot heden, niet minder dan 42.000 paartjes en bad voor ieder van deze 84.000 trouwiustigen een hartelijk en vaderlijk woord, iets waaraan bij dan ook zijn populairen bijnaam van „papa Steens" heeft te danken. BOLSJEWIEKSCHE PROPAGANDA IN HET BRITSCHE KIJK. Nadere berichten uit Durban bevestigen, scbrijft de N. R. Crt, den indruk dat de on- rust onder de kaffers in hun barakken-stad dank zij de tijdige tusschenkomst van de over- heid, in de kiem gesmoord is. Dit stemt tot voldoening, want in Zuid-Afrika, waar de blanken tegenover de naturellen sterk in de minderheid zijn, is een beweging onder de kaf fers bijzonder gevaarlijk. De Boeren hebben altijd ingezien, dat men de Kaffers met for- sche band moet regeeren, om te verhinderen, dat zij „parmantig" worden en van parmantig ten slotte gevaarlijk, maar het Engelsche ele ment in Zuid-Afrika heeft den naturellen te veel willen toegeven en hun recbten willen verleeneu, die zij vermoedelijk averecbts zou- den gebruiken en die hen veeleischend zouden maken, zoodat de Britten de scbuld ervan dra- gen als de bodem voor revolutionaire propa ganda onder ben langzamerhand voorbereid is. Bij eon debat in den Volkenbond had Smuts, v66r zgn vertrek naar Europa, de aan dacht van de regeering op het toenemen van communistisch gestook in de voornaamste vakvereeniging van de naturellen (de Indu strial and Commercial Dnion) gevestigd en de eerste-minister generaal Hertzog had den leider van de oppositie ervoor bedankt dat hij deze aangelegenheid ter sprake bracht. Hert- zog gaf toe dat de tegenwoordige wet leemten opemiet, die aangevuld moesten worden en i zegde een nieuwe regeling toe. Thans is in- J derdaad een regeeringsontwerp bekend ge- maakt waarbij de minister van justitie be- voegdheid krijgt om communistische en op- roerige propaganda te beteugelen. Reeds in Juni 1.1. hadden de kaffers te Durban relletjes veroorzaakt en nu een nfeuwe onrust onder hen gaande is, doet de regeering goed met haast te maken. Behalve in Natal, waren ook in Transvaal duidelijke teekenen van communistische agitatie, waarachter Euro- peescbe invloeden moeten schuilen, merkbaar. De Natalsche regeering heeft, gelijk men weet, verklaard dat er voortdurende gedach- tenwisseling tusschen communistische agen- ten in Zuid-Afrika en de Derde Internationale, welke zoo warm voor „onderdrukte rassen" opkomt, bestond en schijnt daarvoor bewijzen in handen te hebben. Tegelijk wordt een nieuw offensief van de Derde Internationale in Britsch-Indie aange- kondigd. De correspondent van de Times te Riga meldt dat vanwege de Sowjet-reg:eering aan de werklieden te St. Petersburg de inhoud van een nieuw manifest aan de boeren in Britsch-Indie medegedeeld is, waarin deze ge- waarschuwd worden „geen vertrouwen te schenken aan de imperialistische lakeien die nu in Engeland als arbeidersregeering posee- ren." Sedert de Izwestija de verantwoorde- lijkheid van de regeering te Moskou voor de propaganda van de communistische interna- tionale heeft afgewezen, heeft de Russische pers den draak gestoken met de naieveteit van de Britsche regeering, die onderstelt dat een overeenkomst in de bedrijvigheid van de roode internationale verandering zou brengen. De Prawda maakt Mac Donald duidelijk dat de nieuwe overeenkomst alleen in het belang van Engelsche fabrikanten is gesloten en waarschuwt hem dat hij de Engelsche-Rus- sische overeenkomst niet moet verwarren met kwesties van de propaganda van de commu nistische internationale, tsaristische schulden en andere zaken, daar hij anders bekaaid zal uitkomen. Voor de Engelsche regeering, die het voor- nemen heeft, na het herstel van de diploma- tieke betrekkingen, met den nieuwen Russi- schen gezant onderhandelingen over de „nog hangende vraagstukken" te beginnen en voor den nieuwen gezant te Moskou zijn, in deze omstandigheden, de vooruitzichten op succes van hun bemoeienissen weinig bemoedigend. De Russen zullen zich dezelfde lastige onder- handelaars toonen als vroeger, en eer de on derhandelingen eindigen, of misschien voor- goed vastloopen, is er kans dat er in Enge land alweer een andere regeerinjg aan het roer is. 7) (Vervokj.) „Onzin", zei George aanmoedigend. ,,Dat is maar een idee van u. Als u mor- gtn een donkehbruin pak met grijzen kraag en manchetten aantrekt, denken de menschen dat u met elikaar opgegroeid bent. Als ik u was..." Hij brak zijn zin middenin af, omdat op dat oogenblik om een bocht van den weg heen, twee menschen in zicht kwamen, twee vertegenwoordigers van het manne- lijke geslacht kleine dikke exemplaren die viak naast elkaar, op een manicr, die aan automatcn denken deed, voort- galoippeerden. George en Mr. T odd ble- ven met welopgevoede belangstelling staan toekijiken, tot ihet duo vaart begon te minderen en eindelijik, vlaik voor hen, tot stilstand kwami. Degeen, die aan den kant van de uit- spannmg stond, deed twee stappen naar onze automobilisten toe en tikte tegen zijn hoed. Het was een man van een jaar of vijif-en-dertig, met een rond, rood, ver- weend, leelij'k gezicht, kleine schitteroog- jes, een eigenwijzen neus en groote ooren, die als handvatten van zijn hoofd afston- den. Hij had een dophoed op, die hem veel te klein was, een colbert-pak aan dat hem, vooral om het middel, veel te nauw was, een das van een dessin, waar in uitsluitend primaire kleuren verwerkt waren en knoopschoenen met laken bovenstukken. Zijn metgezel leek zoo op hem en in uiterlijk en in kleeding, al leen het ihoofddeksel was verschillend; bij numero twee was de dophoed vervangen door een deukihoeddat het bij niemand opgeikomen zou zijn om naar den aard van hun verwantschap te vragen. Het was zoo klaar als de dag. dat ze dezelfde moe- der ,gehad hadden en op hetzelfde tijdstip geboren waren. Dit zonderlinge duo was, wat hun uiterlijk betrof, zoo on-En- gelsch mogelijik en toch was het accent van den dophoed, toen ihij George aan- spraik, onvervalscht Cockney. „Pedon meneer", zei hij, „maar heb u mrisschien een jong meissie hier langs zien komme ,,Nee", zei George. De deuikhoed snoof ongeduldig. ,,U motter gezien hebbe", stelde hij vast. ,,Een minuut geleden, langer niet George keek hem aan, alsof hij hem van grooten af stand bezag. ,,Een minuut geleden," zei hij, „waren we nog binnen, achter die deur „Zoo is 't", viel mr. Todd hem bij. ,,De juffrouw moet voorbijgegaan zijn. toen wij daarbinnen den inwendigen menscih aan het verfrisschen waren." De dophoed mompelde iets onver- staanbaars en keek zijn metgezel aan. De deukhoed haalde zijn schouaers on en maakte een bewegdr.g met zijn hoofd Zonder te bedanken of ook maar ooeden dag te zeggen keerde 't tweetal zich om en ging er, nu in looppas, vandoor. In a een halve minuut verdwenen ze om een bocht in den weg; het onbestemde bons- bons-ibons, het qeluid van hun voetstan pen, werd zwakker, werd zachter, hield eindelijk geheel op. ,,De ailernieuwste productcn van he' genoeglijk buitenleven," zei George. ,,Een ipaar onpunstige individuei! stemde mr. Todd toe. ,'t Wordt tiid," zei George met eer rilling, ,,dat iemand ze over de kleur van DE VOORBEEEIDING VAN DE VEOOT- CONFERENTIE. De vlootcomeienue te Eouden die in bet laatst van Januari te Bonden bijeen moet ko- meu, zai, schnjit de N. R. Crt., tenauwernood kunnen beginnen, als zij niet behoorlijK voor bereid is en men verscniliende moemjkheden die voor de band liggen, niet eerst in voor- zicbtige voorbereiding geefiend heeft. In de eerste plaats moeten iungeland en Amerika eenige zekerbeid bebben dat Japan, dat de derde groote zeemogenuneid op de wereid is, maar een sterker lanumacht heeft dan een van beiden, geuoegen neemt met de verhou- dingsgetallen die zij het voor de verschillende categorien van schepen bebben toegedaeht. Tevens zullen de twee kleinere zeemogendhe- den Frankrijk en Italie bewogen moeten wor den het gezamenlijk over hun maritieme machtsverhouding eens te worden en vervol- gens moet dit program dan weer door de an- deren, voornamelijK Engeland, aanvaard wor den. Uit Tokio wordt verzekerd, dat Japan aan Engeland een weinig bevredigend antwoord op de eerste voorstellen over de organisatie van de Japansche vloot heeft gegeven; onbe- vredigend natuurlijk voor Amerika, want En geland speelt bij de onderhandelingen met Ja pan vermoedelijk meer een bemiddelaarsrol, daar rechtstreeksch onderhandelingen tus schen Tokio en Washington over de positie in de Stille Zee zich van zelf door zekere stroefheid zouden kenmerken, die voor het vlotten ervan niet bevorderlijk zou zijn. Frankrijk en Italie bebben tegenover de an dere drie zekere gemeenschappelijke belangen die hen verbinden en ten aanzien waarvan zij op de conferentie samen konden gaan (zooals bandbaving van bet goedkoope duikbootwa- pen dat voor kleine zeemogendheden het ge- mis van kapitale schepen vergoed) en aan den auderen kant tegenover elkaar weer tegen- strijdige belangen, Italie wenscbt als Middel- landsche zeemogendheid gelijkheid in vloot- sterkte met Frankrijk, maar de Fransche marinestaf is hiertegen gekant, omdat dit in de praktijk op ongelijkheid ten nadeele van Frankrijk zou neerkomen, dat ook de verbin- dingen met zijn groot koloniale rijk in an dere werelddeelen beschermen moet. Deze tegenstelling tusschen de twee Middellandsche zeemogendheden is een van de grootste hin- dernissen op den weg die thans naar de con ferentie gebaand wordt. Menschen met sterke verbeeldingskracht hebben een uitstekende oplossing van deze moeilijkheid bedacht, namelijk dat men Enge land moet overhalen aan een tweede waar- borg-tractaat naar het model van Locarno voor de Middellandsche Zee deel te nemen Als Engeland bereid was met zijn vloot Frankrijk tegen een agressie van Italie, en Italie tegen een agressie van Frankrijk bij te springen, zou dit laatste land in maritieme ge lijkheid in de Middellandsche Zee tegenover Italie kunnen berusten. De Parijsche corres pondent van de Daily Herald heeft zich tot tolk van de geruchten over dit tweede Mid dellandsche Zee-Locarno" dat in wording zou zgn, gemaakt. Die uit Geneve overgewaaide geruchten verzekeren zelfs dat Sir Eric Drummond, de secretaris-generaal van den Volkenbond, het voorstel voor zulk een tweede Locarno aan de Britsche regeering zou voor- leggen. Deze laatste toevoeglng maakte de geruch ten niet geloofwaardiger, want van den secre taris-generaal van den Volkenbond kan men niet aannemen dat hij een initiatief ten op zichte van de Britsche buitenlandsche staat- kunde zal nemen. Dit echter daarlatende, kan (Ingez. Med.) men gerust zeggen dat Engeland nooit bereid zal zijn, een nieuw risico in Europa in den geest van Locarno tot zijn last te nemen. Bij de sluiting van het tractaat van Locarno is van Engelsche zijde zoo plechtig mogelijk verklaard dat men met het verleenen van de daarin neergelegde garanties aan Frankrijk, Duitschland en Belgie van een na den oorlog vast afgebakende politiek afweek en in het belang van de algemeene Europeesche ver- zoening een offer bracbt dat men nooit zou herhalen. De openbare meening in Engeland zou er ook fel tegen in opstand komen. Als de twee vlootmogendheden in de Middelland sche Zee elkaar willen bevechten en verzwak- ken, kan daarna de positie voor Engeland slechts gunstiger worden. Dit is een opvatting van gezonde Real-politiek. Ten overvloede zij nog vermeld, dat d di- plomatieke medewerlter van de Daily Tele graph, denzelfden dag waarop de Daily He rald van de geruchten melding maakte, deze naar het rijk der fabelen verwees. hun dassen onder handen neemt... Zul len we maar opstappen Hij qleed op zijn plaats achter het stuur. Mr. Todd ging naast hem zitten. De Weston-Winchester reed voorzicntiq wat achteruit, draaide om en schoot vooruit, langs denzelfden weg httis toe. Een honderd meter verder haalden ze de ,,ongunstige individuen" in. Het duo bewoog zich nog steeds in looppas voort, alsof ze den trein moesten halen of een weddenschap wilden winnen. De deuk hoed keek woedend op toen de groote auto, in een wolik van stof, langs hem heen stoof, de dophoed bleef recht voor zich uit ikijiken. Het volgende oogenblik waren ze tientallen meters achter en had de Weston-Winchester den weg voor zich alleen. Zoo, in alien vrede, hadden ze drie of vier kilometer afgelegd, toen het merk- waardige gebeurde. Van ergens achter hen kwam het qeluid van een stem en die stem zei: ,,Rijd even wat langzamer, wil-u Mr. Todd uitte een alarmlkreet en draaide zich in zijn zitplaats om. George volgde zijn voorbeeld in omgekeerde volgorde. De auto nam een draai en zeil- de dwars den weg over. Want van de grijs-fluweelen bank achter in de ton- neau zat een jong meisje hen met vriend- schappelijke belangstelling aan te kijken. Een jong meisje van een jaar of drie-en- twintig met donkere oogen, donker haar en een buitengewoon mooi geziehtje. Of met andere woorden ..het" jonqe meisje /an het Incident met het Glazen Tourni quet. HOOFDSTUK III. De ongenoode passagier. Het is een soort van omgeschreven we't dat iemand, die zich een competent chauffeur noemit wanneer hij achter het stuur zit zich door niets, maar dan ook niets van de wijs mag laten brengen. In gewone omstandiglheden liet de be- heersohing van George M. A. Carr niets te wenschen. Maar de onvoorziene materialisatie van een iknap jong meisje op de achterbank van een auto, die met een vaart van veertig kilometer langs een laan in Surrey voortreed, zou iemand, die het vleeschgeworden phlegma is, uit zijn evenwicht gebracht hebben, laat staan dan George, een doodgewoon jong- mensch. Een feit is het, dat het zonderlinge na- tuurverschijnsel George zoo ontzenuwde, dat hij pas door een tweeden noodikreet van Mr. Todd, gevolgd door een plotse- ling opduiken van een dichte meidoorn- haag boven de glanzende motorkap uit tot de ontdekking kwam, dat er een ern stige catastrophe dreigde. Nu volgde er een korte periode van hard werken met handen en voeten tegelijk, tot de Wes ton-Winchester zijn plan om een cross country te houden schoorvoetend opgaf en er in toestemide, om zeer prozai'sch den breeden weg te blijven berijOen. Toen George een George, wien het zweet langs het gezicht biggelde en die (hoor- baar door zijn neus snoof, hem zoo ver had, schaikelde hij den motor uit, zette de remmen aan, keerde zich in zijn plaats om en staarde. (Het is reeds geboekstaafd, dat het meisje met de donkere oogen de moeite van het aanstaren waard was. En nu George, door haar plotselinq ten tooneele verschijnen, een excuus had om te staren maakte hij ter dege van de gelegenheic gebruiik. Het meisje knikte hem vriend- .Jiaipipelijk-qlimlachend toe, met het qe- /olg, dat dezelfde ongewone emoties, ci: hem op de stoep van het Regal overva len hadden, zich nu ook weer deden ge den. TER NEUZEN, 18 NOVEMBER 1929. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 16 November stonden als werkzoeken- den (hetgeen niet altijd beteekent, dat zij werkloos zijn), bij de arbeidsbeurs inge- scbreven: transport- en losse arbeiders 116; zeelieden 3; centrale-machinist 1; timmer- lieden 3; metselaars 1; schilders 5; totaal 129; alzoo vermeerderd met 10 personen sinds 9 November 1929. HET HULSTERSCIIE COSTUUM VOOR PRINSES JULIANA. Zooals wij reeds meldden is door een af- vaardiging van jonge dames uit bet Land van Hulst aan Prinses Juliana 'n oud-boerinnen- costuum uit het Land van Hulst aangeboden. In aansluiting daar aan deelt Zelandia nog mede, dat de afvaardiging door bo/dauto's aan het station werd afgehaaid en beeft ge- logeerd in een vleugel van bet Kon. Paleis, terwijl ook steeds ten Paleize werd gedineerd. Als geleidster voor de afvaardiging was aan- gewezen Jonkvrouwe Bentinck, hofdame. Bij de aanbieding van het geschenk, waar bij de Prinses bij de aankleeding werd gehol- pen door mej. Warrens uit Ossenisse, waren ook aanwezig de Koningin en de Koningin- Moeder. De Koninklijke Familie betuigde op barte- lijke wijze haren dank aan alle dames, die hebben medegewerkt aan de vervaardiging van het costuum voor de moeite, die zij daar- aan hebben besteed. GRONDVERZAKKING AAN EEN ZEEDIJK OP ZUID-BEVELAND. Aan de buitenzijde van den zuidelijken zee- dij'k van den calamiteuzen Willem-Annapolder heeft tegenover de Westpunt van de z.g.n. Kapellebank in de Wester-Schelde een be- langrijke grondverzakking plaaits gebad, ten gevolge waarvan de steenglooilng over een lengte van ongeveer 50 meter in de diepte is verdwenen. Er bestaat geen direct gevaar, indien het weer gunstig blijft. Het polder- bestuur heeft het noodig geacht, den dijk ter plaatse dag en nacbt te laten bewaken en direct te laten herstellen. De verzakking is Mr. Todd was de eerste, die het qe- bruik van zijn tong terugkreeg. „Hallo!" zei hij. ,,Wat heeft dat te beteekenen 7" Het meisje keek hem aan en qlimJachte op een manier vriendschappelijk en toch met zekere waardigheid die haar uitweriking op Mr. Todd niet miste. ,,'t Spijt me, dat ik u zoo aan het schrik- ken gemaakt heb," zei ze, en weer viel het George op, hoe zaciht en welluidend haar stem was. „Maar ik moest me ergens verstoppen en een andere plaats was er niet." Met inspanning van krachten lukte het Georqe zichzelf aan het praten te krijgen. ,,Maarre hoe lang zit u daar al?" Het meisje keerde zich weer naar hem toe. Bij het zien van haar donkere oogen voelde hij de palmen van zijn handen klam en zijn ooren warm worden. ,,'Ik ben ingestapt toen u met u beiden in die uitspanning was. De tweelinq zat me vlak op de ihielen, dus ik moest han- delen." .Jeminee riep Mr. Todd uit. ,,Die twee kereltjes met hun handvat-ooren en zonsonderganq-dassen Dus dan bent u het meisje dat ze hebben moesten?" jZe knikte. ,,Ja. Ik hoorde u met hen praten. Ik zat hier op den grond schietqebedjes te doen." ,,Maar waarom...?" beaon G-oree. „Dat is een heel verhaal!" zei het meisjedan vroeg ze; ,,Gaat u naar Londen terug?" ,,Ja", gaf George zonder zich een oogenblik te bedenken ten antwoord. „Als u mee wil rijden...? Een sarkas- "che glinstering in de oogen van Mr. Todd bracht hem tot de werikelijkheid erug. ,,Dat wil zeggen... als... eh (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1