de NIEUWE, 'PI rue/ iZeer vergxoote tfcedjk Uw tH&e-tcuaJ RugpijnNieren Pillen Feuilleton-vertellingen. W ed en ucktige Zw ellingen. 8f OK X. FE8BIKBSTJETS9. RECHTSZAKEN. VOETBAL. BRABANTSCHE BR1EVEN. INGEZONDEN STUKKEN. Bevat zeer vele HBGUW© en moderne artikelen. Belangrijke reductie in COUPGIt aantalleil. Vraagt nog Keden uw gratis Catalogus aan, teneinde lang wachten te voorkomen. Alle aanvragen zullen in volgorde behandeld worden. Hoogste kwaliteit in Sigaretten en Cadeaux BON (te posten in open enveloppe, porto I -J cent) A. C. LENSEN'S STOOMV AART- MAATSCHAPPIT - TER NFIIZEN SCHEEP V AARTBEWEGJ Wi. APPEL AANGETEEKEND. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Ter Neuzen is appel aange- teekend tegen het vonnis van den kantonrech- ter te Ter Neuzen van 31 October 1929 waar- bij J. J. D. en M. P. de G. beiden fabrieksy arbeider te Sas van Gent, werden vrijgespro- ken van een hen ten laste gelegde overtre- ding van art. 443 Wetboek van Strafrecht. Het betrof hier een overtreding van het ver- bod tot samenscholing in de gemeente Sas van Gent, tijdens een staking aldaar. Hebt gij blazen onder de oogen, zwellingen rond de enkels, bij de polsen, op de handen, en last van rugpijn, een duizelig, afgemat gevoel, of urinestoornissen? Dan bestaat er reden om aan nierzwakte te denken. Verwaarloos geen kostbaren tijd. Begin onmiddelKjk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij kunnen trage nieren opwekken en versterken. En doordat gezonde nieren het bloed volkomen zuiveren van de erin voorkomende vergiften a!s urinezuui en urea, ondervindt uw geheele gestel er den weldadigen invloed van. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 53 (Ingez. Med.) waarin de kaartjes niet meer op de booten verkoeht mogen worden. De heer VIENXNGS wilde de kaartjes ver- Ikoopen die voor beide bussen geldig zijn. Na nog eenige discussie werd de motie- Catshoek in stemming gebracht en aange- nomen met 28 tegen 8 stemmen, die van Ged. Staten en de heeren Moelker en Erasmus. De heer ERASMUS wilde de pensioenen van de provinciale ambtenaren, die voor 1921 gepensionneerd zijn, met 20 verhoogen. De kosten bedragen 2800 en er zouden 25 gezinnen mede gebaat zijn. Hij diende een motie in dien zin in. De heer VAN DER WART stelde voor de motie in handen van Ged. Staten te stellen om advies. Dit werd aangenomen. De heer STAVERMAN vroeg inMchtingen over de subsidie aan de vereeniging het Groene Kruis. Deze vereeniging doet zeer nuttig werk en wanneer zij over de noodige fondsen zou beschikken Zouden wijkverpleeg- sters kunnen worden aangesteld. Nu de ver eeniging geen tekort heeft wordt geen sub sidie verstrekt. Hij stelde het op hoogen prijs dat de vereeniging haar inkomsten en uitgaven precies opgeeft. Hij vindt het standpunt van Ged. Staten schriel, dat ver- eenigingen die geen tekort hebben, geen sub sidie ontvangen. Ook de vereeniging tot bestrijding der t. b. c. krijgt geen subsidie, hoewel deze ver eeniging toch ook zeer nuttig werk verricht, wat niet nader behoeft te worden aange- toond. Hij hoopte dat Ged. Staten tegenover deze nuttige vereenigingem eens wat ruimer standpunt zullen gaan innemen. De heer VAN DE PUTTE zegt, dat de ver eeniging het Groene Kruis geen tekort heeft. Daarom is geen subsidie aangevraagd. De heer STAVERMAN zeide, dat wanneer 1000 subsidie aan het Groene Kruis wordt gegevem deze zeer nuttig worden besteed. De heer LAERNOES meende, dat als men de aanvrage anders inricht, de subsidie kan worden verkregen. De heer VIENINGS besprak de subsidie voor verpleging van kinderen in kinder- herstellings- en vacantiekolonies. Hij wilde de subsidie met f 500 verhoogen. De heer VAN DE PUTTE achtte verhoo- ging van subsidie niet noodig. De heer MES was het eens met den heer Vienings en wilde het subsidie dus eveneeos verhoogen. Daar het intusschen kwart over zes was geworden, werd de verdere behandeling uit- gesteld tot Woensdagmorgen half tien. (Wordt vervolgd.) ZONDAG 17 NOVEMBER 1929. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9x/2 u. en 2 u., Ds. L. J. Cazemier. Sluiskil. 9V2 u. en 2 u„ de heer L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9u. en 2 u., Ds. J. C. Elenbaas, van BorsseJe. Sas van Gent. 9y% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9y2 u. en 2 u., Ds. A. B. W. M. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u„ leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 814 en TO uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. Arrondissements-reehtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 15 Nov. 1929 de volgende vonnissen uitgesproken. M. M. S., oud 21 j., dienstbode te Groede, is wegens diefstal veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. J. A. K., oud 31 j., opperman te Sluis, be- klaagd van alsvoren, is vrijgesproken. J. F. d. K., oud 30 j., arbeider te Osse- nisse, beklaagd van beschadiging (petroleum werpen In een waterput), is vrijgesproken. Terneuzen 1 moet Zondag naar Middelburg om daar te spelen tegen Zeelandia 2. We vertrouwen, dat zij, na den tegenslag van Zondag j.l., den moed niet zal laten zak- ken, maar alles in het werk zal stellen, om de verloren positie weder machtig te worden. Daar Terneuzen op eigen terrein met flinke cijfers van de Middelburgers heeft gewonnen, zal het haar nu ook wel weer gelukken de overwinning te behalen. Terneuzen 2 moet wederom een uitwedstrijd spelen. Ditmaal is Axel aan de beurt. Wil het tweede elftal in de running blijven, dan zal zij ditmaal goed op moeten passen. Te meer, daar Axel wel belust zal zijn, revanche te nemen voor de alhier geleden nederlaag. Terneuzen 3 krijgt in eigen home Axel 2 op bezoek. Het derde elftal is nog steeds on- geslagen uit den strijd gekomen, wat voor dit jonge elftal een prachtige prestatie is. Jon- gens, ook ditmaal flink aangepakt en gezorgd, dat je een plaats op de ranglijst stijgen. Ulvenhout, 11 November 1929. Menier, 't Gaat winte- ren, ee! As ge 's mergens op- staat dan is 't al knapkes koud. En verlangde dalijk naar 'n bietje vuur. Me leggen dan ok 's aves veur 't naar bed gaan, al 'n paar stukskes turf bij de plattebuis die dan 's mergens lekker droog zgn J en gaauw vlam vatten. In vijf menuutjes staat de pot van onderen dan al rood, 'n Donker rooi stripke, vlak boven z'nen nek, trekt er dan in de rondte en eer ie helrooae, wangen krijgen gaat, is 't water al kokend en staat de koffiekan al te pruttelen. Dan hangen de geuren van 't mergenbakske al in 't vertrek en hedde moeite om oew eigen aan 't gedacht te onttrekken asda-d-et gin Zondag is. En as dan 't spek begint te sis- sen, de koffiekan naar achteren geschoven staat, dan ruuk 't toch zoo allemachtig ver- leidelijk en wor 't z66 lekker in de kamer, da'k uit m'n bed spring, naar 't achterhuis draa en onderwijle m'n hemd over m'n hoofd trek om 't vief in 'nen emmer rengelwater te douwen en af te wasschen mee 'nen lek gruune zeep dat het er van blinken gaat. En .as ik dan m'n pepke opsteek, amico, en terug koom in de lekkere, zachte wermte van 't rooie plattebuske en in de fiestelijke geuren van versche koffie en uitgebakken spek en mee 'n gevuul as pas-geboren na zo'nen pui- ken nachtrust en da rengelwater da ge nog op oew vel vuult prikken, kek, dan vuul ik m'n eigen as 'nen prins. Maar as dan vijf minuten later 't spekvet van m'n kin drupt, as die lange, ovale snejen boeremik, gesopt in de zjuu leggen te glinsteren en te knip- oogen van de blaaskes vet op m'n bordeke, as dan d'n koffie veur me te daampen staat en 't ontbijt as 'n fiestmaal naar binnen schuift, dan vuul 'k me op d'n vruugen mer- gen al as 'nen mieljeneer! En onzen waak- hond, d'n Blek, zoo hiet ie omdat ie zoo zwart is, legt dan z'nen grooten kop op m'nen knie en kek me mee "n paar bedeleers- oogen aan da-d-ik er honger van krijg. De snejen mik verdwijtnen dan deur z'nen gewel- digen muil mee 'n snelheid da ge nouw en dan is onder 'm kek of er ginnen lek in z'nen bast zit en alles er zoo maar deurvaalt. 't Water lopt 'm dan uit z'nen bek, amico. En menigen mieljeneer zou gere 'n paar tonnekes go'ud willen missen, as ie zoo lekker schraan- sen kon op d'n vruugen mergen as Blek en Dr6. Trui doe-ge-t wa kalmer, hoewel ze d'r partij nog best meeblaast, horre! En ik veur mijn, ik zou die mieljene^rs- tonnekes nie motten as ik er m'n eigen alleen maar ermer deur vuulen zouw, omda 'k nie meer-mee zou kunnen doen aan 'n goei maal, aan 'n g6ven slok bruin en meer 'n stijf en pijnlijk pootje gin peferd meer zouw kunnen rrjen op m'nen Bles lijk ik giesteren, Zondag, na den middag nog gedaan heb. Da kwam zoo. 't Weer was slecht giesteren. De wind gierde om 't huis of 't teugen d'n vloer moes worren gerameid. De blinden rukten van de haken en piepten en klepperden of ze ge- raanseld wieren. De wolken trokken deur de locht da ze aan flarren scheurden en nouw en dan gutste-n-er scheut rengel naar bene j en of ze 't mee emmers op ons omkeerden. De leste blaaikes, dor as perkement, slierden en slingerden laangst t raam; kortom 't zag eruit z66 triestig, z66 verlaten, ,,da ge'n gevuul van heimwee krijgen zou in oew eigen hiiske Trui dee d'r dutje b(j de kachel en toen 'k ■s deur de raam keek, d'n weg op, toen was er geen mensch te bekennen. Stil, verlaten, triestig en somber lag ons durpke onder d'n druk van 't woeste Novemberweer. 'n Kerk- hofatemming voer er deur 'r durp. 'k Wou menschen zien. En 'k ging bij m'nen buur m'n pepke rooken. Wa 'k wel 's meer doei, tusschen twee hokskes. Veral in deuze dagen, as me aan de eenzaamheid van 't winterweer nog nie heelegaar gewend zijn. 't Was, wa ge noemt, gezellig, in e£n woord. 't Vuur lag in d'n open h6rd te spet- teren da-d-et hars uit de stukken dennenhout allemaal blaauwe figuurkes omhoog joeg. Me zetten er 'n bomke biji op, slurpten bakskes koffie, lurkten aan de pijp en de vrouw las nouw en dan 'n stukske uit de kraant veur. 't Wier donker zonder da me d'r erg in had- den en met zatten op 't lest te schemeren bij 't licht van 't hfeferdvuur, da-d-allemaal be- weegelijke vlekken op die witte muren speu- len liet. De schaduw van Nilles sting as 'n groot dansend spook te springen teugen d'n muur, waar 't teugenopkroop van de plevui- zen af tot op 't plefon. Z'nen kop zag rood gloeiend van d'n schijn van 't vuur en onder 't zwart van de schaduw van z'n klep, leek ie op 'nen duvel, zo'n grimassig gezicht as ie had. De bobbeltjes op z'n gezicht leken knikkers, zoo groot. Z'n neus leek 'nen eigen- (Kuiten veruitwa«ntl|Ui«M Uur Knlnrtlft PIRATE CATALOGUS1930 J6 182 Ann PIRATE AMSTERDAM. Postbus 716 Naam: - - Adres Stad: Gelieve mij gratis en franco uw nieuwen Pirate Catalogus te zenden met VRI11 <OUP6Wi. Van 6^nzelfde adre» wordt slechts iin dezer bons geaccepteerd (Ingez. Med.) heimer, zoo knoesterig en de schaduwkes die dwars over z'n gezicht kropen, mokten 'n camavalsmaske van 'm in harde kleuren. Z'nen nek leek wel 't vel van 'nen schilpad, zoo was ie vol van spleten en groeven die nouw nog veul dieper geleken. Onwillekeu- rig vuulde ik mee m'n vingertoppen in m'nen eigen nek, of die 6k zoo „gescheurd" was as 'n heel ouwe schilderij en mee da'k da dee, keek ik naar Kaat, Nilles z'n nichtje, da bij hum in z'n dienst is. Da zag er beter uit, amico! D'n oranje-schijn van 't vuur lag over da frissche, zachte kopke, of 't 'n schoongeschil- derd madonneke was. De schaduwkes glejen over of ze 't zachte velleke kusten. D'ren hals wier deur-geschenen van 't rosse licht en ge zag de blaauwe aders kloppen. Ge zag d'r jonge bloed stroomen as't ware onder da deurgelichte vel. 't Was schoon. Maar weg was m'nen rust. Ollee, 'nen mensch is ginnen erpel. 'k Ben opgesprongen, 'k zee ,,goeien-avond samen" en ben naar m'nen stal gegaan en beb d'n Bles losgemokt en ben mee 'm gaan draven. In galop is 't gegaan langs de wegels van 't bosch 't Schuim van m'n p6rdje da vloog in de rondte en kleefde op m'n haanden. De 66rdeklonters sprongen onder z'n hoeven op teugen z'nen buik aan en as 'nen bliksemtrein scboten me over heg- gen en sloten in vollen galop. Z'n hoefslagen daverden teugen de bosschen aan die ik veurbrj stoof da 'k niks aanders zag as 'nen muur waarachter de Novembersturm macb- tig spokte en de hooge dunne sparreboomen liet buigen en daansen naar z'n pijtpen. Ok m'n perdje had al dagen op stal gestaan en 't beest was bezeten van 'nen drang naar vrijheid en levensgenot. Ok hem zat de No vember in z'n ribben. De woestheid van de natuur had 'm ok wild en ultgelaten gemokt en rap ging 't teugen rengel en wind op, trotseerend de afgerukte takken die teugen de wereld laggen. En toen me op 'n sukkeldrafje naar huis rejen, toen waren al ons krachten op. Toen liep 't zweet over onze ruggen en d'n Bles blonk van d'n rengel en't zweet onder't licht van de lanterns. Hrj hinnekte da ge 't uren diep in 't bosch heuren kon. Z'nen lach ketste teugen alle boomstammen tegelijk aan en toen me thuis waren, den Bles was afge- rauscht en afgevoeiSrd, en ik 'nen schoone kiel aangetrokken, toen docht ik zoo: 'nen mieljen66r lapt me da niemeer na op m'nen leeftijd. Hoe 'k zoo aan die mieljen66rs-gedachten koom, zulde vragen? Wel, keb heel de week over die geldwolven gelezen in de kraanten. Keb gelezen as dat er in Amerika elf van die goud-koningen zijn, die vijf mieljoen dollar inkomen emmen per jaar. Da's gin kleinig- heid, amico. Da's in goei-Hollaandsch geld persies 'n kwart mieljoen per week te ver- teeren. Da's per dag 'n dikke vijf-en-dertlg duzend gulden! Da's elke minuut van d'n dag en d'n nacht vijf-en-twintig gulden, wa zo'nen kfcrel op mag maken zonder dat ie 'nen cent ermer wordt! Keb 'r plezier in g'ad om da-d-'s haarfijn uit te cijferen, zooas ge ziet. Maar nouw zou 'k zo'nen tiep wel 's willen vragen of ie lekkerder en meer eten kan as Ikke 's mergens. Of hum 'n glaske schuimend pils na zo'nen rit op Bles lekker der smokt as mijn. Of hij kaans ziet z'n hoofd lekkerder te laten schuimen in d'n gruunen zeep en 't malsche rengelwater as ikke 's 's mergens. Of hij 'n middeltje beet om deugdzamer te maffen as ik vannacht gedaan eb. Waant da's toch 'n feit amico, dolars kunde evenmin knaauwen als rijksdaalders en as ik dan b.v. lees, hoe 'n wefke van zo'nen kerel op 'n schip midden in zee 'n tillefoontje aan lot vragen da-d-honderd-en-tachtig pop per drie minuten kost en da ze deur lot gaan omda ze toevallig zit te eten en dan weer overnuuw lot opbellen, kek dan krijg ik 't gevuul da zukke menschen aan d'r eigen toch de smoor motten emmen! Of as ik lees van 'nen kwa- jongen uit die geldw6reld, die elken mergen van 't schip z'n meske opbelde om 'n ketier- tje laang te vragen of z'n troeleke lekker ge- slapen had en veul van vanderhummes ge- droomd, wat 'm elken mergen negenhonderd pop kostte, kek, dan kan 't nie aanders of zo'nen loebes mot nog erger 'n hekel aan z'n eigen emmen as alle aandere menschen aan hum. Da zijn van die kinders die 's zomers op 'nen snikheeten dag, as de kraaien van 't dak vallen, te blSren staan en te dwingen omda ze mee sneeuwballen knnne gooien. Die dan 'nen ouwen deftigen knecht mee grijze bakke- baarden op z'n eksteroogen trappen omdat ie gin sneeuwballen op 'n zuiver blaaike bij d'r kan brengen. Kinders, waarvan vader en moeder d'r eigen tranen lachen, omdat dan dieen ouwen Bartholomeus tranen in z'n hondenoogen hee staan van de pijn en van ergernis dat die dieen kleinen schoft nie 's over z'n knieen mag leggen of mee z'n hoofd onder de pomp houwen. Da kweekt 'n soort van menschen op, die slapen op goud en eten in 't goud, ja die goud asemen, maar die 't goud ontbrikt op edn plek waar 't sjuust zitten moot. Die daar in plek goud gewapend beton emmen zitten: 't haart! En zukke menschen zijn te beklagen, amico. As ge gin soep meer lust omda-ge-'m teugengeten het, ok gin vleesch en gin spek meer, gin bier en gin wijn, gin vrucht en gin gruunte; as ge nie slapen kunt van aangst over oew geld of veur oew leven waar ze op loeren, of om da ge te lui was oew eigen moei te maken; as er niks meer is in de wereld da ge zien wilt om da ge alles al ge- zien het; as ge gin vrinden het om da ge wit da-d-et om oew centen gaat; as ge gin wefke veur oew eigen het omdat ze 't zoo druk heet om oew miljoenen op te ma ken; as de wereld oew 'nen voetbal lykt die al aardig kepotgeschupt is en er gin kaans op 'nen nuuwen is, dandan bende mee oew muljoenen te beklagen. Waant of oew bad 's mergens van marmer is mee gou- wen bieskes, ofwel 'nen houteren stalemmer, -ge kuzi-d-o«w eigen toch hogstens maar lekker alfepoclen da-d-et bloed begint te bruischen. Neee, amico, ze maken mijn nie sjeloers mee da rotte goud, zoolaank as 't goud van de zon net zoo goed veur mijn is as veur zo'nen Kreezes. Kom, ik gaai er van afscheien. 't Is welle- kes gewiest. Veul groeten van Trui en, altij, gin. horke minder van oewen toe a voe DR6. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het technisch verslag en overzicht van den wedstrijd Neuzen I en iiuisl I, gespeeld op het Neuzenterrein voor de N. V. B.-competitie 3e klasse afd. A op Zondag 10 November j.l. en verslagen in Uw geeerd blad van Maandag d.a.v., zij het mij gegund hierop van repliek te dienen betreffen- de de in dat overzicht voorkomende onsym- pathieke en lasterryke uitingen tegenover de Hulstspelers. Door Uw verslaggever wordt n.l. allereerst onze spelers met harde woorden verweten dat zij ,,dank hun forsch spel en gebruikmaking van hun lichaamskracht" de zegepraal heb ben atgedwongen. M. de Redacteur, ten zeerste protesteer ik, als ooggetuige van den wedstrijd tegen deze uitlatingen. Niet door hun ruige, doch dank zjj hun enthousiaster en sneller spel alsmede het beter profiteeren van de geboden spelkansen hebben de Hulstspelers de beide winstpunten aan Terneuzen rechtvaardig ontnomen. Per- I soonlijk heb ik als grensrechter bij dezen wed- I strijd gefungeerd en slechts hoogst zelden heb ik „ruw" en nooit ,,vuil" spel van welke speler ook geconstateerd. Ik kan daarbij ver- zekeren dat een dusdanig spel bij mij geen ge- nade kent en onverbiddelijk zou ik dergeljjke fouten, wie ze ook beging, hebben gesigna- leerd. Ook heb ik weinig desbetreffende ver- wijten moeten aanhooren van het Terneuzen- publiek, dat toch zeker niet onpartijdig is en zeer zeker eventueel z'n misnoegen zou heb ben te kennen gegeven, in de eerste plaats Aan de grensrechter. Dat er somwijlen forsch is gespeeld ontken ik niet, maar unfair is er niet gehandeld; door geen enkele speler. Zonder nochtans opzette- Igk een tegenstander te „boren" maakten de Hulstspelers somwijlen gebruik van hun li chaamskracht. Maar deden de Neuzenspelers dat nooit? Lieten de rood-zwarten zich maar zoo gedoen en in doekjes winden? Komaan, heer verslaggever, de Neuzenspelers zijn toch geen „strooventers" en bovendien, het voet- balspel is toch geen ,,jongejuffertjesspel". En dan die uitlating van ,,dank zij het los- laten der teugels door den scheidsrechter konden de Hulstspelers door duwen en sprin gen hunne lusten botvieren". Als ware de blauw-gelen een kudde wilde zwijnen. Neen, heer verslaggever, gewis zullen de rood-zwar- ten Uwe meening niet deelen, want onder hen waren faire „sportmen" die ons spontaan en joviaal feliciteerden met het behaalde succes. En als bewijsstaaf dit nog. Toen na afloop in het kleedlokaal een dame uit Neuzen verwij- ten tot ons wilde richten heb ik onmiddellijk hare woorden weerlegd, waarop de ongelukkig getroffen linksbinnenspeler van Neuzen zich bij mij aansloot en tot tweemaal toe dringend verzocht geen verwijten aan het adres der Hulstspelers te richten. Dat is het klinkende antwoord. Wijders erkent U, dat de gemaakte doelpun- ten eerlijk zijn verkregen. Dat Hulst in de laatste minuten zich op verdediging toelegde is haar tactisch beleid (denk om de straffe wind). Dat evenwel in deze tijdsperiode meer j „rugby" dan voetbalspel werd vertoond is buitengewoon sterk en onwaar uitgedrukt. En wat betreft het ,,neerkwakken van twee Neu- zenspelers door den Hulst rechtsback" dat was niet zoo erg als Uwe verslaggever het doet uitkomen. Dat daarbij de Neuzen-links- binnenspelers zoo ongelukkig werd getroffen deed ook ons alien leed, maar onze rechts- achterspeler draagt daarvan niet opzettelijke schuld. Bedoelde speler boogt reeds op een 15jarige lange sportloopbaan en nooit voor- heen werd hij voor ruw spel gestraft of ge- waarschuwd. Daarvoor is onze „Guust" te eerlijk en rechtschapen sportman en daarom geniet hij in voetbalkringen ook de alge- meene sympathie. Ten slotte nog dit, M. de Redacteur. Ten stelligste kan ik U en de Terneuzen- ploeg verzekeren dat het verre van ons ge dacht was om met vooropgezet doel Terneu zen door springen, duwen of smakken de winstbuit afhandig te maken. En dat Is even min uitgevoerd. Geen minuut zou Ik, als oud- captain van ons eerste elftal en thans als Voorzitter onzer Vereeniging een dergelijk optreden kunnen dulden. Daar zal het Terneuzenbestuur en deszelfs eerste elftal wel van overtuigd zijn. De rood-zwarten liggen ons daarvoor nauwer aan 't hart. Ik veronderstel evenwel dat Uwe verslag gever wat al te duister door zijne rood-zwarte bril heeft gezien en de nederlaag van Terneu zen voor hem onverteerbaar is. Om evenwel onze blauw-gele ploeg niet in een verkeerd daglicht gesteld te zien, heb ik gemeend, de valsche aantijgingen van Uwe verslaggever te moeten weerleggen, hopende dat U mij in Uw geeerd blad daarvoor de benoodigde ruimte zult willen toestaan, waarvoor ik U, mijn heer de Redacteur, beleefd dank zeg bij voor- baat. L. M. M. FREYSER, Voorz. V.V. „Hulst". s.s. HELENA in lossing te La Pallice. s.s. MAGDALENA vertrok 12 dezer van Braila naar Moss, s.s. TERNEUZEN vertrekt heden van Gent naar Rotterdam. Voor Ter Neuzen: 14 Nov. Eng. s.s. SHEAF FIELD, 1682, kolen, New-Castle. Van GentTer Neuzen: 13 Nov. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 13 Nov. Zweedsch s.s. BAL TIC, 1362, hout, Jacobstad; Russ. s.s. NEF- TESYNDICAT, 4184, benzine, Hamburg; Eng. s.s. BARON ELIBANK, 1428, pyriet, Huelva; Eng. s.s. EBBRIX, 204, ledig, Goole; Noorsch s.s. MAISOL, 707, steen, Stromstad; Eng. s.s. YORKVALLEY, 292, ledig, Sout- hapmton; Eng. s.s. MICKLETON. 364, pek- kolen Londen; Noorsch s.s. BILL, 737, pyriet, Riga; Eng. s.s. KERRYMORE, 211, ledig, Southampton; Spaansch s.s. ALAVA, 1690, pvriet, Huelva. *14 Nov. Noorsch s.s. KARMT, 925, kunst- mest, Odda; Eng. s.s. STATELAND, 237, ledig, Yarmouth; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. BARON GLEN- CONNER, 1844, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. GLENMARVON, 293, ledig, Havre; Eng. s.s. REDCAR, 794, kolen, New-Castle; Eng. s.s. ALGOL, 929, ledig, Honfleur; Eng. s.s. FAL CON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. HEB- BURN, 1685, kolen, New-Castle; Eng. s.s. BOWLING, 344, kolen, Leith; Deensch s.s. RAGNHILD, 678, hout, Stolpemunde. Van Gent: 13 Nov. Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, ledig, Tyne; Eng. s.s. BEACONRAG, 136, fosfaat, Goole; Eng. s.s. WAYPARK, 837, ledig, Hull; Spaansch s.s. DURANGO, 1993, ledig, Barry Docks; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole; Eng. s.s. CYRIL- LE DANNEELS, 839, ledig, Goole; Eng. s.s. CROXDALE, 806, ijzer, Londen; Eng. s.s. SAINT ENOCH, 138, fosfaat, Londen. 14 Nov. Eng. s.s. STANTON, 682, ledig, Goole; Eng. s.s. MAYRISE ,375, ledig, Blyth; Eng. s.s. E'ROSE, 106, led., Lowestoft; Eng. s.s. YORKVALLEY, 292, steen, Londen; Duitsch s.s. EDUARD, 574, ledig, Boston; Eng. s.s. AIRMYN, 515, ledig, Goole; Eng. s.s. ELEVEEN, 969, ledig, Tyne; Duitsch s.s. GUDRUN, 836, ijzer, Stettin.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 6