ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De dolende Juweelen „de Leidsche Wonderdokter" A.s. Woensdag13Nov. No. 8450. MAANDAG 11 NOVEMBER 1929. 69 e Jaargang. B1KNEILAVD, FEUILLET0N. 1UIT1VLAVD. KLINGERS LABORATORIUM TER NEUZEN, v.m. 8.30 12 uur n.m. 1 5 uur TER NEUZENSCHE COURANT ABONN15MENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post /6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overtge lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen btj vooruitbetaling. flltgeefsterFlrma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer f 0,20, Grootere letters en dicb6's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentlen btj regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag* verkrtjgbaar Is. Inzending van advertentien liefst 66n dag voor de nltgave. DIT BIAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND m "7 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennls inge- volge artikel 12, eerste lid der Drankwet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om vergunning voor den verkoop van sterken drank in bet klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop van CORNELIS JOSEPHUS VAN DINTEREN, van beroep verlofhouder, wonende te Ter Neuzen, voor de beneden- voorlokaliteit van het perceel Nieuwediep- straat 101. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschied, kan ieder tegen bet verleenen van deze vergunning scbriftelijk bezwaren indienen brj Burgemeester en Wet houders. Ter Neuzen, den 11 November 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De Voorzitter deelt mode, dat het wetsont- werp tot afschaffing van de opcenten op den suikeraccijns en de Vendedigingsbe 1 as ti ng II 14 November en de herziening van de Ge- meentewet 28 November in de afdeelingen zal worden behandeld, en stelt voor in de avond- vergaderingen hoofdstuk III der begrooting en lie interpellatie-de Visser over Indonesie te behandelen. Hiertoe wordlt besloten. De algemeene beschouwingen over de rijks- begrooting worden voortgezet. De heer Schaper (s.d.) bepleit de noodzake lijkheid der uitvoering van de Arbeidswet 1919 die voor talrijke categorieen van arbeiders nog niet geldt en bestrijdt den heer Kersten, die de soci aal -de mo c rati e een stempel van ongeloof wilde opdrukken. De heer Wijnkoop (comm.) acbt het karak- ter van het kabinet hetzelfde als dat van het vorige kabinet en betoogt, dat de communis- ten voortgaan den scherpsten klassenstrijd te voeren tegen het kapitalisme. Er is een verschuiving naar het fascisme, vooral bij de roomsch-katholieke partij. Daar- tegen zullen de communisten strijden. Tegen het militairistisch geweld moeten de arbeiders eveneens wapengeweld stellen om het impe- rialisme tegen te gaan. Een vreedzame ont- wikkeling van Indonesie is niet meer moge- lijk, nu de bevrijdingsstrijd is begonnen. Tus- schen Belgie en Nederland zijn de tegenstel- lingen verscherpt. De heer van Rappard (lib.) bepleit maatrege- len ten gunste van den landbouw en betreurt het, dat geen gelden zijn uitgetrokken voor landbouwvertegenwoordiging op de Belgische tentoonstelling in 1930. De heer Kortenhorst (r.k.) dringt aan op efficiency in het regeerings,apparaat. BEGROOTING VAN FINANCIeN. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Financien voor 1930, werd van meer dan 66n zrjde be- toogd, dat de tot stand gekomen verlaging van den gedistilleerd-accijns niet tot het ver- wachte gevolg heeft geleid. Naar men meen- de, is de invoerfraude weinig verminderd en de clandestiene productie nog loonend en vol- komen intact gebleven. Daartegenover schij- nen drankgebruik en drankmisbruik te zijn toegenomen. Verscheidene leden verklaarden weinig bewondering te kunnen koesteren voor de leiding, welke in deze voor de geheele toevol- king zoo belangrijke zaak door het departe- ment van Financien is gegeven. door K. R. G. BROWNE. 4) Vervolg. Georqe grinnikte om de keuriqe en toch rake omschri jiving van zijn omstandia- heden. ,,Ja, Soimmiqe mensohen hebben hun heele lerven vacantie, anderen verdienen hun vacantie, weer anderen kriiqen va cantie. Ik beihoor zeer nadrukikelijk tot de la,a ste cateiqorie. En zooals de zaak zich la at aan zien, wordt deze mijne vacantie meteen een nustikurur. Zeer eenvoudiq dieet en geen geestesinspanninq." Mr. Todid keeik hem oplettend aan. Voor de tweede maal viel het George op hoe verstandiig die kleine blauwe ooqe- in dat vollemaansgezicht waren. ,,'Mlet andere woor'den? Als je beter vindt van niet, hoef je me geen antwoord te gerven." ?Met andere woorden dat ilk nog geen uur geleden een hardwerkend lid van de samenleving, of iets diuidelijiker, bediem' op een makelaar-in-thee kantoor was. En nu ben ik 't niet meer." ,,Hoe komt dat?" .Ilk heb mijn patroon aan zijn neus qe- troikiken legde George hem nit. ,.Heb ik van me leven! Waarom?" ik had er al maanden een soort van aanrvec'htinq toe n»iha"'. 't V^as ten eerste een onbehoorlijik groote neus zoo een, die op den duur een obsessie wordt. En dan zei hij, dat iik loog..." ,,En toen Iheb je 'em aan zijn neus ge- Van verschillende zijden werd bij herhaling op afschaffing van den accijns op het ge- slacht aangedrongen. Men was van meening dat deze heffing gelheel uit den tijd is. Op- gemerkt werd, dat de uitvoerinig van de Tabaksbelasting nog steeds vele moeilijk- heden met zich brengt. Bezoldiging. Verscheidene leden vestigden er de aan- dacht op, dat de jongste salarisherziening kennelij.k niet een bevredigende verhouding heeft gebracht tussschen de bezoldiging van de administratieve anxbtenaren en die van den actieven dienst. Aangedrongen werd op speciaal onderizoek hiemaar. Door een aantal leden werd opnieuw aan gedrongen op afschaffing van de Staats- loterij. Van andere zijde kwam men hier- tegen in verzet. DE ZEESCHELDE. Dezer dagen hield Ir. Tobie Claes, alge- meen inspecteur van Bruggen en Wegen en bestuurder van den Scheideddenst, vanwege het „Ilooger Onderwijs voor het Volk" te Antwerpen een voordracht over „De Zee- schelde". lNa eenige technische bescibouwing wees de heer Claes er op, dat in den laatsten tijd weer allerlei projekten makers opdoken om de Bchelde te verbeteren en, zonder het bij naam te noemen, werd hier het nieuwe plan van generaal De Sellier bedoeld. (Hoe gevaarlijk het is wijzigingen aan den stroom te brengen, wordt, voigens spreker, bewezen door hetgeen gebeurde te Rupelmond. De moniding van de Rupel leverde moeilijk- heden op. Een der knapste ingenieurs van den waterstaat maakte een wijzigingsplan, dat theoretisch voldeed aan al de gegevens van de wetenschap, en toen het werk werd voltooid, was de toestand van de monding van den Ru pel er nog in die mate op verergerd, dat men weer de werken heeft moeten at'breiken. IDat was een kleinigbeid. Maar wat zou het beteekenen als men de Schelde ging recht maken van de Kruisschans naar Walsoorden? Dat zou millioenen en nog eens millioenen vergen en de vergissingen zouden niet meer ongedaan kunnen gemaakt worden. De Scheide is voor verbeterimg vatbaar. Ieder van ons is het ook. Maar wij zoud'en toch bedanken voor de hulp van den chirurg, die ons met mes en sohaar zou willen gelijk maken aan Apollo of den Schijflwerper van het Vatikaan. Heelkundige tusschenkomsten zijn maar ge- wenscht bij levensgevaar. Dat is het geval niet met de Schelde. De Schelde verzandt, wordt wel eens be- weerd, niet alleen door buitenlanders, maar ook door Belgen, en dat is ongehoorid', omdat het den levensader van Belgie in discrediet brengt. Waar zijn de teeikenen van die verzanding Spreker ondervroeg daarover loodsen die de zeereuzen van de Red Star en de Canadian Pacific naar Antwerpen brengen en vroeg hun of de bevaarbaarheid van den stroom achter- uit gaat. Geen denken aan, was het eenstem- mig antwoord. En loods Van Damme, die de „Lapland" en de Belgenland" binnen brengt, wees er op hoe de komst dier schepen vroeger zorg baarde en nu als een d'oodgewoon feit wordt beschouwd. De laatste maal legde de „Belgenlan,d" aan 3% uur voor den vloed! De Schelde, aldus Ir. Claes, veroudert niet, maar verjongt. Dit advies van de loodsen wordt bevestigd door de kaarten der peilingen. Tot voor korten tijd achtte men een diepgang van 7% meter als onbereikbaar. Men bracht dien op 8 en 8% M. Nu wordt een diepte be- reikt van 9 M. over een breedte van 200 M. op Belgisch gebied en 250 M. op Nederlandsch gebied. En dit resultaat wordt verkregen met het baggeren van hoeveelheden die kleiner zijn dan voor 20 jaar, en met een zeer karig toegemeten begrooting. Aan de Schelde raken, is raken aan den trokken", zei Mr. Todid met z'n heele qe- zicht een qlimlach. .Bravo, jonqmensch! Maar nou sta je op straat... Wat denk je nou te gaan doen?" ,,0... ik helb hooren zeggen, dat kran- tenvenkoopen nogal lueratiief is en dan is de orgeldraaiersmarkt op het oogenblik niet overvoerd.Er zijn zooveel dingen... De eenige moeilijikheid is m'n dure op- voedirug... die maakt me zoowat voor alles ongeschiikt." ,,Zoo!" zei Mr. Todd... ,,Wat voor een Oipvoediniq? Heb je gestudeerd?" „Ja... Universiteit in Cambridge. Het plan was, dat ik rechtsgeleerde zou wor den, maar net in m'n laatste jaar ging mijn vader dood. En toen bleek het, dat er geen geld voor afstudeeren was. Ik moest aanipakken en dat neb ik tot voor een uur geleden gedaan... Niet om te mopperen, hoor!ging hij opqewekt voort. ,Iik heb ihet die jaren best gehad. Geluikkig ben ik niet veeleischend. Elken dag een glas bier en 's Zondags een scihoone boord, dat is het eenige wat ik noodig iheb. H zweeg, in een verwonderim, wat hem bezield kon he'bben, om zich tegen een wildvreemd iemand zoo uit te spre- ken. ,.Geen familie?" informeerde Mr. Todd. ..Goddank niet... op een oude tante na, die ilk eens per jaar te zien krijg. Nee de zaak komt best in orde. Vandaag or morgen krijg ik wel wat... en anders ik tevroden honger lijden. I,k heb do troost. dat ;>k der V r*-nt -r 11-n pojltiS tro-kken heb. En hoe! Miinstens een week lang kan hij hem niet snuiten ,Je hebt hem aan zijn neus getrokken toen hij je een leugenaar noemde", grin- nikte Mr. Todd tevreden. Bravo, jong- voorspoed van Antwerpen niet alleen, maar van Vlaanderen en van heel Belgie. De Schelde her-aanleggen ware een roekeloosheid, nog meer: een misdaad. iDr. Maurits Sabbe, als voorzitter van het Hooger Onderwijs voor het Volk, danlkte spre ker voor zijn rede en was er van overtuigd, dat wij gerust mogen zijn over den stroom, als iemand over hem waakt met de liefd'e die Ir. 1 Tobie Claes er voor aan den dag legt! MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND. Het hoofdbestuur van de Middenpartij voor Stad en Land meldt: Het hoofdbestuur der Middenpartij voor Stad en Land heeft met groote verbazing kennis genomen van een persbericht, waar- in gesproken wordt van een gereorganiseerd hoofdbestuur dezer partij. Aan het hoofd bestuur, zooals het gekozen is op de verga dering van 13 Mei te Amsterdam, welke ver gadering ook de candidatenlijst voor de in Juli gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer vastgestelde, is niets bekend van eenige reorganisatie, noch van eenige ver gadering, bevoegd om eenige reorga nisatie tot stand te brengen. Binnenkort zal een ledenvergadering der partij door het hoofdbestuur van de Middenpartij voor Stad en Land worden bijeengeroepen, o.a. om te voorzien in de vacature, ontstaan door het bedanken als secretaris en lid van dit hoofd bestuur van den heer Mr, J. H. S. Schultz van Haegen. STEUN VOOR EMIGRATIE NAAR CANADA. De minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat d'e regeling inzake steun voor emigratie naar Canada ook zal gelden voor het jaar 1930. Evenals voor 1929 zal de geldelijike hulp aan de emigranten alleen worden verstrekt, als renteloos voorschot. De emigratie-centrale Holland te 's Gravenhage blijft met de uit voering belast en is bereid, zich met de in- vordering van de voorschotten in Canada te belasten. NOODLANDING VAN EEN K. L. M.- VLIEGTUIG. Een Nederlandsch vliegtuig van de K. L. M. heeft op een kruispunt bij Surviliiers in Frankrijk op de grens van de departementen Seine en Seine et Oise, tengevolge van den mist, een noodlanding moeten maken. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. ,DE K. R. O. EN N. C. R. V. VRAGEN UITBREIDING VAN DEN ZENDER TE HUIZEN. De Nederlandsche Christelijke Radiover- eeniging en de Katholieke Radio-omroep heb ben gezamenlijk tot den Minister van Water staat een verzoekschrift gericht, waarin ge- wezen wordt op het feit, dat de programma's van den Huizer-zender in sommige veraf gelegen deelen van het land en ook in som mige groote steden in de laatste door electrische storingen niet met voldoende energie en helderheid worden ontvangen, waarom genoemde organisaties na ingewon- nen technisch advies de hedoeling hebben opgevat, haar programma's in die steden en streken door middel van een plaatselijken zender, werkende voigens het ,,Gleicbwellen- systeem" tegelijikertijd uit te zenden. Voor de plaatsing van een dergelijken zen der komen in aanmerking het Zuiden van Limjburg, Vlissingen, Buitenpost (voor Fries- land en Groningen), Halfweg (voor Haarlem en Amsterdam) en het Westland (voor Rot- j terdam, Schiedam, Delft en de residentie). Adressanten hebben aan den Minister ge- vraagd, zoo spoedig mogelijk toestemming voor den bouw dezer plaatseirjke zenders te willen verleenen en tevens te bepalen, op mensch!" Daarna zweeg hij cpeens, vouwde zijn handen over zijn embonpoint samen en beqon de zoidering nadenkend te bestudeeren. Meer dan een halve mi- nuut lang bleef hij zoo zitten. De rieten stoel protesteerde apstandig bij iedere ademihaling en George, die er een theorie op na hield, dat je van een gelegenheid mioet weten te profiteeren, verorberde zijn zooveel ste broodje. iHet broodje was allang den weg van alle vleesch gegaan, toen mr, Todd met een ruk rechtop ging zitten en zijn gast recht aankeek. ,,Luister eens hier, mr. Carr!" zei hij. „Ik heb u een voorstel te doen." HOOFDSTUK II. Weer in betrekking. Zooals reeds vermeld is, was George M. A. Car een man van ondervinding (het logische gevolg van drie jaar lang in een sta/d als Londen op eigen beenen staan. En zooals ook reeds vermeld is, had er gedurende de eerste minuten van zijn kenmismaking met Mr. Todd, we eenige twijfel aan de betrouwbaarheid van zijn nieuwen kennds bestaan. Maar onder den kalmieerenden invJoed van veel thee en veel praten, waren die twijfelge- dachiten gaan indiutten, tot dien laatsten zdn: ,Iik helb je een voorstel te doen", ze weer deed wakker sohrikken. Dat was de gewone aanloop van elken chevalier d'in- dustrie, zoo benaderde de man met de maginaire goudmijn in Kamschatka zijn prooi, zoo prepareerde de qaasd-pihilan- fihroop zijn sJachtoiffer op een voorstel om m '''I'oere te hebpen distriibueeren, "oo ginoen op datzelfde ooqenblik, in ver schillende hotels van de groote wereld- stad, de tot in de puntjes goedgekleede welke ,,Gleichwellen" de omroep zal ge- schieden. Het voomemen bestaat in een aan te vra- gen audientie dit verzoek nog verder toe te lichten en de noodzakelijkheid daarvan te be- pleiten. Zooals bekend heeft de A.V.R.O. reeds ge- ruimen tijd geleden het inricbten van derige- lijiken eigen zender voor het geheele land ge- vraagd. HET CADEAUX-STELSEL. Naar bet „Ned. Weekblad voor Kruide- nierswaren" vemeemt is de Staatscommissie- Van Wijnbergen, tot bestudeering van bet cadeaux-stelsel, met haar taak en rapport gereed. De commissie komt 18 November o.a. voor het laatst bijeen tot bet vaststellen der eind- redactie. De aanbieding van het rapport kan v<56r 28 November tegemoet worden gezien. De conclusies der Staatscommissie zijn ge- goten in den vorm van een scbets van een wetsontwerp tot beperking van bet stelsel. Zij komt niet met een algeheele verbodsbepaling. DE NIEUWE FRANSCHE REGEERING VOOR DE KAMER. In een nachtelijke vergadering heeft de Fransche Kamer met 327 tegen 256 stemmen ten slotte haar vertrouwen in het nieuwe kabi net Tardieu uitgesproken. Dit beteekent dus schrijft de N. R. Cr,t. - dat drie dozijn mannen den minister-president op zijn rech- ter en linker flank de beslissende hulp verleend hebben om hem den eersten slag in het parle- ment te doen winnen, Tardieu en Briand' hebben zich gelijk Homerische helden voor het front hevig moeten weren, om de over- winning te behalen, want het verderf heeft aldoor op hen geloerd. De op ministerzetels beluste „socialistisch-radicale en radicale" groep van Daladier had vooraf eenstemmig besloten, in elk geval tegen deze regeering te stemmen en bij hun aanval konden zij van den steun van de socialisten verzekerd zijn. Kregen zij hierlbij nog steun van d'e malconten- ten van rechts die in Briand de dupe van de Haagsche conferentie zien en die hem kort- geleden met zijn kabinet hebben helpen tui- melen, dan zou het kabinet Tardieu op de eendagsivlieg geleken hebben die op den avond van den dag waarop zij haar eieren gelegd heeft, stervend' neervalt. Er is-tegelijk voort- varende moed en behoedzame parlementaire zitting te Hotal „DE POST" (Ditmaal des avonds NIET van 7—9 uur) Gratis consult voor lijdenden aan Rheumatiak, Ekzeem, Nierziek- ten, Suikerziekten, Zenuwzwakte, Gal-Niersteenen (Ingez. Med.) havikken (hun a rg el ooze duiven en dof- fers te lijif. En dus ging George M. A. Carr wat rechterop zitten en zei koeltjes: „0, ja?" ,,Ja", zei Mr. Todd. „De zaak staat zoo. Hier ben iik, een man van bijna een en vijftig, die zijn heele leven lang hard ge- werkt heeft en daar in een ouwe kous er- gens op een veflig plekje, is mijn half millioentje. Iik wil er graag wat mee doen, maar ik wieet niet wat! Niet dat ik ooit gierig qeweest ben, maar veel geld uit- geven heb ik evenmin ooit gedaan, ge- woonweg niet den tijd voor gehad. En zoodoende zijn ik en me ge'ld vreemden voor mekaar, we kennen mekaars manie- ren niet. En te oordeelen naar wat ik op dit oogenlbliik bereikt heb, heb ik net zoo veel kans op genoeglijk me tijd zoek brengen, als een kat op een hondenten- toonstelling. Ik wil wat beleven, beg je?" >f „Ja zei George, opgeliucht, dat zijn wantrouwen voor de tweede maal onge- grond gebleken was. Mr. Todd haalde diep adeim en zette zijn alieenspraak voort. „Ik had 't me nou zoo gedacht. Zooals de zaken op het oogenblik staan, kan ik hier van eeuwigheid tot amen blijven zitten, zonder dat ik iets beleef. Ik ben nooit eerder in dit gehuchtje geweest en ik voel me er als een kat in een vreemd pakhuis. Ik ben bang, eeri;;ik n^-eod. Met 'het gevolg dat ik wat het plezier aan- gaat, dat i,k van me qeld heb. dat even- goed ergens midden in de Mojave-woes- tijp kon zitten... Wat ik zegqen woiu" ging de conpulente man ooeens a prooos van niets voort, „u is Londenaar niet?" ,,Ia, geboren en getoqen." „Zoudt u weten, hoe u je venmaken kon, als u een half miillioen hadt?" taktiek noodig geweest om een ongeluk te verhoeden. Tardieu toonde deze eigenschappen den eer sten dag in zijn verklacing over de algemeene regeeringspolitiek. Hij kwam daarin beurte- lings den porducenten, den verbruikers en den belastingbetalers in het gevlij. Hij ontvouw- de allerlei plannen tot opbeuring van den land bouw, tot steun van ziekenhuizen, het onder wijs enz. Handel en nijwerheid zullen voordeel hebben van verbetering van wegen, ontwikk,e- ling van kanalen en havens, hydraulische en electrische inrichtingen. De vijf milliand francs voor dit alles zullen uit overschotten op de begrooting en saldo's van de Schabkist genomen worden. De vorige regeering had reeds tot een belastingverlichting met 2 mil liard frs. besloten. Tardieu belooft een nieuwe verlichting met 190 millioen frs. De linker- zijde moest met een zuurzoet gezicht aanhoo- ren dat hij haar grootsten program-eisch, de wet op de sociale verzekering, op den voorzie- nen datum in werking zou stellen en zoodoen de de aan den werkenden stand gedane belofte strikt zou houden. Tardieu bracht met deze toezegging d'e linkerzijde tegenover haar eigen kiezers in een netelig parket. In den beginne vrij koel door de Kamer ontvangen, wist hij gaanideiweg sterker applaus te krijgen en ten siotte ging hij onder de toejuiohingen van rechts en het heele centrum naar zijn plaats terug. Den tweeden dag van 't debat kwam Briand met zijn groote rede over de buitenlandsehe politick. In haar wezen venschilde zij tenau- wernood van de vorige rede op 22 October waaruit d'ezelfde Kamer toen hij haar behalve als minister van buitenlandsohe zaken ook als minister-president hield, hem een strop draaide Het verschil lag meer in de wijze waarop hij haar hield. Toen was hij de man die genoeg van den last had van het premierschap bij zijn reeds zoo zware portefeuille en die in bet vonnis wilde berusten. Maar Vrijdag was hij weer de man die voor zijn eigen leven en dat van het nieuwe ministerie vocht en opnieuw springlevend, de noodzakelijkheid van Fransche vervullingspolitiek tegenover Duitsche vervul- lingspolitiek verdedigde. Ook zijn argumen- ten leken een nagalm van die welke aan den overkant van den Rijn uit den mond van Stre- semann gehoord zijn, wanneer hij voor vervul- linigs- en verzoeningspolitiek opkwam. Als ik het vredespact en het plan-Young verworpen en versoheurd, de ontruiming van den Rijn en de onderhandelingen over het Saar-gehied ge- weigerd had, zou ik mij gemakkelijke toejui- chingen hebben kunnen verzekeren; maar wat dan? Wie aanvaardt dan den desolaten hoe- del en wil de rechten van den overwinnaar laten gelden met het vooruitzieht dat men zich op een nieuwen oorlog kan gaan voorbereid'en iWeer zat de linkerzijde in een mal parket. Zij heeft Briand op grond van de vorige ver- dedigimg van zijn intemationale staatkunde ten val helpen brengen, hoewel zijn politiek ook de hare was. Zij heeft hem toen zij zelve met de samenstelling van de regeering belast werd, in haar eigen kabinet terug willen heb ben en nu moest zij hem met al de andere par tij en weer toejuichen toen hij de Kamer voor de verantwoordelijkheid plaatste om zijn poli tiek te wraken. Maar bij de stemming moest zij zich natuurlijk tegen hem keeren. IDe geheele geschiedenis van de crisis heeft aan het prestige van het befaamde kartel der linkerzijde heillooze afbreuk gedaan. Voor nog •grooter verlies aan prestige hebben haar Vrij dag het handjevol Kamerleden behoed die het nieuwe ministerie staande hebben gehouden met het verstandige inzicht dat het crisisje spelen niet opnieuw mocht beginnen en het kabinet-Tardieu op dit oogenblik de eenig mogelijke regeering is. GEEN LUIDSPREKERS MEER IN DE BELGISCHE SPOORWEGSTATIONS. De Nationale Maatschappij van Belgische spoorwegen had het plan opgevat, ook in het station Brussel-Noord, naar het voorbeeld van jDiat denik ik wel." ,,U weet zeker goed den weg hier, he? Alle mooie plekjes en alle gelegenheden, die iemand van buiten zou moeten zien, he?" ,,Zoo ongeveer wel", gaf Georqe grin- nikend toe. ..Tenminste, als mijn geiheu- gen (betrouwibaar is. De laatste drie jaar ben ik niet bepaald veel in de gelegenheid geweest am het op te frisschen." „Hm! Kijik, voigens mij is het zoo", zei Mr. Todd. ,,Ik moet de hand zien te leggen op iemiand, die als gids dienst wil doen... me de dingen wil laten zien, die ik zien moet, die me op de hoogte brengt van wat er ge'beurt en waarom het zoo gebeunt... die... in 't kort, zorgt, dat ik waar voor me geld krijig, begrijp je?" Hij pauzeerde om z'n bezweet voorhoofd met een reusachtigen, voyant-gekleurden, zij den zakdoek af te vegen. ,,Nou wat vin jeging rij dan voort, „voel je der wat voor, ja of nee?" George staarde hem paf aan. ,,He?" „Je hebt op het oogenblik toch niets te doen", ging Mr. Todd onder het af- poetsen van zijn gezicht door. „En ik kan je gebruiken. Als je der wat voor voelt, huur ik je voor, laten we zeggen, een maand. Bij wijze van impressario. Met dit verschil, dat ik betaal. En dan kan je meteen wat me manieren betreft een beetje op weg helpen. Bijvoorbeeld wat voor vork ik voor een speciaal soort eten moet gebruiken... Jeminee", ging Mr. Todd met iets van eerbied in zijn stem voort, ,,als ik s mid dags qa zitten en ik zie al die vorken... Maar hoe staat 'het, jong! Doen we het of doen we het niet? Laten we zeggen voor vijftig in de week..." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1