ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tweede Blad. No. 8448. WOENSDAG 6 NOVEMBER 1929. 69e JAARGANG. gemeentfp a ad van TER NEUZEN. TER NEUZENSCHE COURANT Vergadering van Donderdag 31 Oct. 1929, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwo-ordig de leden: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scheele, C. A. Verlinde, A. de Bruijne, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken en W. Bedet; later ook de heer B. van Neerbos. De VOORZITTER opent de vergadering en ■telt aan de orde: 1. Onderzoek geloofsbrief en beeediging benoemd raadslid. De VOORZITTER benoemt de heeren De Bakker en Van den Bulck tot leden eener commissie om met den secretaris te onder- zoeken den geloofsbrief met bijlagen van het in plaats van den heer P. van Cadsand be- noemde lid van den gemeenteraad, den heer B. van Neerbos, en schorst de vergadering. Na het onderzoek der commissie wordt de vergadering door den VOORZITTER heropend. De commissie rapporteert bij monde van den heer De Bakker, dat de stukken in orde zijn bevonden en zij mitsdien tot toe- lating van den benoemde adviseert. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstig het advies besloten. De VOORZITTER verzoekt hierop den heer BEDET den heer Van Neerbos de raad- zaal btnnen te leiden. De heer VAN NEERBOS, ter vergadering gekomen, legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De VOORZITTER heeft den heer Van Neerbos welkom in deze vergadering, waar hij een zetel bezet die niet door een sterfgeval of onaangename aanleiding, doch door wisse- ling is opengekomen, om deel te maken van het bestuur dezer gemeente. Hij wordt hier bij dadelijk geroepen om mede te werken aan de samenstelling der begrooting, een werk van beteekenis voor de gemeente. Hij hoopt, dat hem wijsheid en kracht zal mogen wor- den geschonken, met de andere heeren den arbeid te mogen verrichten die voor het welzijn der gemeente zal worden gevorderd, en dat die onder den Zegen des Heeren moge strekken tot bevordering van het algemeen welzijn. De heer VAN NEERBOS dankt voor die woorden en neemt zitting. 2. Notulen. De notulen der vergadering van 12 Sep tember 1.1. worden met algemeene stemmen vastgesteld zooals die in druk zijn versche- nen. 3. Ingekomen stukken. a. Een adres van de Centnale Esperanto Propaganda-commissie, Hugo de Grootstraat 35, tevNijmegen, luidende als volgt: Beleefd neemt bovenvermelde commissie de vrijheid aan Uwen raad het volgende mede te deelen en te verzoeken: Sedert een paar jaren wordt te Nijmegen van gemeenitewege, aan leerlingen der hoog- ste klassen van alle openbare en bijzondere lagere scholen, alsmede aan wat oudere kin- deren, gelegenheid gegeven tot het facultatief volgen van een CCnjarige Esperanto cursus, met twee lesuren per week (n.l. Woensdag- en Zaterdagmiddag). Het resultaat van deze leergangen is dermate gunstig, dat wij met vertrouwen het verzoek tot Uw gemeente- bestuur richten, het daarheen te willen leiden, dat ook in Uwe gemeente een dergelijke cur sus worde ingevoerd. De meeste kinderen, die aan zulk een cur sus deelnemen, leeren in een jaar de wereld- hulptaal z66danig, dat ze in heel de wereld, (althans met het Esperanto-jaarboek) terecht kiunnen. Ongetwijfeld zal in de toekomst voor de jeugd kennis van de eenvoudige, mooie en logische Internationale taal Esperanto, die uitsluitend naast (dus niet in plaats van) ieders moedertaal wil gebruikt worden, een algemeene eisch zijn. Zeer zeker bewijst men dan ook een weldaad aan de Jeugd, door ge legenheid te geven reeds op de lagere school, met weinig moeite een vreemde taal geheel te leeren. De invoering van zulk een cursus is hoogst eenvoudig en weinig kostbaar Gaame is'onze commissie, en wellicht ook het gemeentebestuur van Nijmegen, bereid hier- omtrent nadere gegevens te verstrekken; ook wat betreft het eventueel aanwijzen van een bevoegd Esperanto onderwijzer. Verder verwijzen wij nog naar de circulaire die wij thans ten bate van den nieuwen leer- gang verspreiden, en waarvan we eenige exemplaren hierbij insluiten. Hopende, dat dit verzoek door Uwen raad in gunstige overweging zal worden genomen verblijven met de meeste hoogachting, enz. Bungemeester en Wethouders stellen voor, dit adres aan te nemen voor kennisgeving. De heer VAN DEN BULKS vraagt of het ongezegeld zijn de eenige reden is waarom burgemeester en wethouders voorstellen dit adres voor kennisgeving aan te nemen en of betrokkenen daarvan kennis krijgen en alzoo nog in de gelegenheid komen om een adres op zegel in te zenden. De VOORZITTER antwoordt, dat adres- santen kennis krijgen van 't eventueel raads- besluit en daaruit hun conclusie kunnen trekken. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. b. Het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1928. Wordt met algemeene stemmen aange nomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 12 September 1929 tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1929, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het raadsbesluit van 12 September 1929 tot verkoop van effecten, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. e. j let raadsbesluit van 12 September 1929 tot verkoop van gemeentegrond aan L. de Bruijne voorzien van het bewijs der goed keuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Het raadsbesluit van 12 September 1929 tot verkoop van gemeentegrond aan G. Verlinde Az., voorzien van het bewijs1 der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een adres van J. F. van den Burg en Gebrs. Verlinde, luidende als volgt: Geven met verschuldigden eerbied te ken- nen: J. F. van den Burg, wonende Stations- weg 3, alhier, en Gebr. Verlinde, wonende Vlooswijkstraat alhier, 1 dat zij de Directie van de Gemeentelijke Gasfabriek te Axel hebben verzocht hun gas te leveren voor him motor; dat de Directie voomoemd him heeft mede- gedeeld, dat zij van burgemeester en wethou- ders van Ter Neuzen de mededeeling had ontvangen dat de verbruikers zelf zich hier- voor met een verzoek moeten wenden tot genoemd college; dat zij bij schrijven dd. 9 Augustus 1929 een desbetreffend verzoek aan burgemeester en wethouders hebben gericht; dat burgemeester en wethouders hun bij schrijven dd. 28 Augustus 1929 o.m. hebben bericht, dat zij zich hiervoor tot de In dustrieele Maatschappij moesten wenden; dat zij bij sohrijven dd. 7 September 1929 aan burgemeester en wethouders hebben be richt, dat zij zich niet tot de Industrieele Maatschappij konden wenden, daar zij voor hun bedrijf wel gas, maar geen electrische stroom wenschen; dat burgemeester en wethouders bij schrij ven dd. 11 September 1929 hun schrijven van 28 Augustus 1929 bevestigen, en verder be- richten in dezen niets voor hun te kunnen doen; dat zij speciaal onder uwe aandacht wen schen te brengen, dat hun motoren met ge- ringe kosten in gasmotoren kunnen ver- anderd worden, terwijl het aanschaffeu van nieuwe eleetro-motoren met groote kosten gepaard zoude gaan en ook het stroomver- bruik hun te nadeelig zoude uitkomen; dat zij meenen, dat het uwen raad, na lcen- nisname der feiten, toch ook al te dwaas zal voorkomen dat, als iemand gas verlangt voor zijn motor, hij zich hiervoor moet aanmelden bij de Industrieele Maatschappij, of zich an- ders maar moet blijven behelpen met een zuiggas- of benzinemotor in het geval hij geen electrische stroom wenscht of in som- mige gevallen hem niet eens geleverd kan worden dat zij vertrouwen, dat uwen raad niet zal kunnen instemmen met de door burgemeester en wethouders in dezen genomen besluiten, daar het toch nimmer de bedoeling kan zijn, dat de inwoners uwer gemeente de dupe wor den van het voor zich opeischen van het mo- nopolie voor het leveren van brandstof voor motoren waar alleen bestaat het monopolde voor het leveren van electrischen stroom. Redenen, waarom zij zich thans tot uwen raad wenden, met het eerbiedig verzoek deze zaak te willen behandelen, en de Gasfabriek te Axel op te dragen hun gas te leveren voor hun motoren, waardoor naar zij meenen, zoude voldaan worden aan het le lid van Artikel 8 en het 2de lid van Artikel 9 der Concessievoorwaarden voor het leveren van gas in deze gemeente. Zij meenen, dat hier- door niet alleen hun belang, maar evenzeer een algemeen belang zou gediend zijn. Naar aanleiding van dit adres schrijven burgemeester en wethouders aan den raad het volgende: Door de heeren J. F. van den Burg en Gebrs. Verlinde alhier wordt tot uw college het verzoek gericht, dat de gasfabriek van Axel opgedragen zal worden hun gas te leveren voor hunne motoren. De vraag thans aan uw college gedaan, is reeds in Augustus jl. tot ons gericht. Wij hebben hun toen bij schrijven van 28 Augus tus 1929, no. 1533 medegedeeld, dat een der- gelijk verzoek waarover wij de Industrieele Maatschappij, om verzoekers ter wille te zijn nog gehoord hebben niet voor inwilliging vatbaar was. Wat toch is het geval. Artikel 3 der concessievoorwaarden met de Industrieele Maatschappij geeft aan die Maatschappij het uitsluitend recht voor de levering van stroom voor beweegkracht en sluit elke concessie voor die krachtsoverbren- ging uit. Hierbij is in 1925 nog artikel 3a ingevoegd, welk artikel uitsluitend beoogt, electrische stroom te betrekken van de N.V. P.Z.E.M. als de Industrieele Maatschappij niet kan leveren. Dit artikel is o.a. toegepast bij de N.V. „De Hoop" en het Nat. Houtbedrijf. Hierbij komt nog, dat ook volgens de con cessie met de gemeente Axel, deze gemeente geen recht heeft, binnen het gebied der In dustrieele Maatschappij gas te leveren an- ders dan voor verwarming. Artikel 1 zegt toch dat de gemeente Axel gas mag leveren voor verwarming, binnen het concessiegebied der Industrieele Maatschappij en daar buiten ook voor licht en kracht. Wanneer adressan- ten, die blijkens him adres die concessie voorwaarden kennen ook hadden gelet op ar tikel 1, dan was dit adres waarschijnlijk achterwege gebleven. Wij staan op het standpunt, dat binnen de kring van artikel 4 der concessievoorwaar den met de Industrieele Maatschappij aan- gegaan, geen gas voor kracht geleverd mag worden, dat zelfs geen gas geleverd zou mogen worden, wanneer de Industrieele Maatschappij zou verklaren, dat zij geen electrische stroom kan leveren, doch dat als- dan electrische stroom betrokken zou kunnen worden van de N.V. P.Z.E.M. Wij gelooven evenwel en dit is ook aan vertegenwoordigers van de Axelsche Gas fabriek medegedeeld dat de Industrieele Maatschappij wel geen bezwaar zou maken gas te betrekken voor motoren, wanneer zij zelf geen electrische stroom daarvoor zou kunnen leveren. Waar tot heden bij de Industrieele Maat- sohappij geen bezwaar is gemaakt stroom te leveren voor de motoren van adressanten, daar is het adres voor inwilliging niet vat baar en stellen wij U voor, er afwijzend op te beschikken. De heer COLSEN is over dit advies van burgemeester en wethouders verwonderd. Men is overtuigd, dat het gas veel goedkoo- per is dan de electriciteit, althans tegen den prijs die daarvoor in de kom van Ter Neu- i zen geldt, te Sluiskil is het veel goedkooper. j Hij had verwaoht, dat burgemeester en wet- houders hiemaar eens een grondig onderzoek zouden hebben ingesteld. Het is hier niet de kwestie dat adressanten tegen het betrekken f van electrischen stroom als zoodanig bezwaar hebben, maar omdat voor het drijven van een 1 motor gas veel goedkooper uitkomt en elec triciteit voor het kleine bedrijf aan de hier geldende tarieven veel te duur is. Hij zou in overweging willen geven dat onderzoek als- j nog in te stellen. De VOORZITTER antwoordt, dat het noo- dige onderzoek is ingesteld. Het betreft hier een juridische kwestie en aan het verzoek van adressanten kan thans niet worden vol daan, tenzij de Industrieele Maatschappij te kennen zou geven aan adressanten geen stroom te kunnen leveren. lets anders is de vraag, of het in de toekomst niet mogelijk zou moeten worden, dat door fbelanghebben- den naar verkiezing electriciteit of gas kan worden betrokken. Als de raad had kunnen voorzien, dat er ook gelegenheid zou komen om gas te betrekken, had men daarmede wellicht rekening kunnen houden bij het slui- ten van het contract met de Industrieele Maatschappij en bij latere gelegenheden zal daaraan zeker de aandacht worden geschon ken en een bepaling in het leven kunnen worden geroepen dat naar verkiezing gas kan worden betrokken of ook stroom van de P. Z. E. M. maar voor het oogenblik moeten burgemeester en wethouders ontraden hierop verder in te gaan. De heer DE BAKKER meent, dat geen be- lemmering aan de industrie moet worden op- gelegd, men kan op het oogenblik gebruik maken van benzine of van ruwolie-motoren en men zou ook gas moeten kunnen gebrui- ken, aangezien spreker hier in de aan de gemeentelijke gasfabriek te Axel verleende concessie leest dat deze strekt: „voor leve- ring van gas voor verwarming en waar door j de thans bestaande concessie geen belem- j mering wordt opgelegd, mede voor beweeg- kracht en verlichting". De VOORZITTER wijst er den heer De Bakker op, dat hij door dit voor te lezen zelf het antwoord geeft, aangezien die ver gunning strekt door de deelen der gemeente waar dit door de concessie der Industrieele Maatschappij niet belemmerd wordt en dit hier juist het geval is. De heer SCHEELE merkt op, dat het nog j een korten tijd duurt dat de bestaande over- eenkomst geldend is en er dan wellicht ge- i legenheid zal zijn, om langs den weg der onderhandeling te verkrijgen hetgeen men thans wenscht. Hij moet er ermstig voor waarschuwen om nu voor dien korten tijd het hoofd nog in een wespennest te steken en zou willen besluiten overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders. Dat voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. i h. Een adres van H. van Cantfort, car- gadoor, die daarin verzoekt hem voor het verplaatsen van een loods met houten wan- den op het terrein sectie K no. 294 (aan den Oostelijken kanaaldijk op het stationsempla- cement) afwijking toe te staan van den eisch gesteld bij art. 19 2de alinea der Bouwver- ordening. Overwegende dat deze bouw alleen betreft het verplaatsen van een bestaande loods over een afstand van ongeveer 300 M. in Noorde- lijke richting; dat in de naaste omgeving geen belang- rijke gebouwen aanwezig zijn; dat brandgevaar voor omliggende percee- len dus niet te duchten is; stellen burgemeester en wethouders, gelet op het advies der Gezondheidscommissie te Ter Neuzen, voor, op dit verzoek gunstig te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. i. Een adres van D. Heijgelaar, wonende Dijkstraat no. 33, die daarin verzoekt hem voor het afbreken en herbouwen eener berg- plaats achter zijn perceel afwijking toe te staan van den eisch gesteld bij art. 10 der Bouwverordening. Burgemeester en wethouders, overwegende dat door dezen bouw de toevoer van versche lucht en van licht tot de achterwoonvertrek- ken voldoende blijft, stellen voor het ver zoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. j. Een schrijven van het lid van den ge meenteraad H. J. Colsen luidende als volgt: Ondergeteekende stelt voor om met de be grooting te behandelen het volgende: Vijf honderd gulden uit te trekken voor de politie, te verdeelen als volgt: Honderd gulden aan den heer Van Doom en vijftig gulden aan elk der politieagenten. Ondergeteekende vindt het onbillijk, dat de heer Van Doom zou krijgen twee honderd vijftig gulden tegenover de agenten. Waarom ondergeteekende het voorstelt is nog om de volgende reden: Het zal in het vervolg voorkomen, dat met de groei van Sluiskil, agenten uit Ter Neu zen dienst op Sluiskil zullen moeten doen en dan met de achturigen dag geen rekening zal kunnen gehouden worden en dat is ook mijn wensch. k. Een schrijven van als voren, luidende als volgt: Ondergeteekende stelt het volgende voor: Om met de begrooting gelden uit te trek ken voor verbetering van de zoogenaamde Benedenweg op Sluiskil ten eersten langs de huizen een stoep te leggen van klinkers, of indien dat onuitvoerbaar zou zijn den dijk een meter af te graven en daar een klinkerpad te leggen. Den oprit vlakker te maken door van on der op te hoogen, dan verviel de doorbraak. Op het eind grond aan te koopen op de weide van Kielman om een draaiplaats te krijgen, want nu kunnen er wel karren en automobie- len in komen, maar zouden er altijd achteruit moeten uitkomeei. De straat wordt altijd maar drukker het wordt een winkel- en zaken straat, dus het wordt meer dan noodig dat die verbetering er komt. De VOORZITTER stelt voor deze twee stukken te behandelen brj de vaststelling der gemeentebegrooting voor 1930. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 1. Proces-verbaal van de op 24 October 1929 ten kamtore van den gemeenteontvanger gehouden opneming der boeken en kas, waar- btj is gebleken, dat ten bate van den dienst 1929 komit het batig slot der vastgestelde rekening over 1927 voor zoover dat niet reeds in de rekening over het dienstjaar 1928 is verantwoord, van den gewonen dienst ad 42.260,25 en van den kapitaaldienst f 1686,14, dat de inkomsten van den dienst 1928 tot op heden hebben ibedragen 516.083,83 en die van den dienst 1929 355.029,96V2, te zamen 915,060,18%, en dat de uiitgaven over den dienst 1928 hebben bedragen 473.915,26%, en die over den dienst 1929 382.537,98%, te zamen f 856.433,25, zoodat in kas moest zijD 58.606,93%, hetgeen overeenkomt met het totaal der in de kas bevonden en hiervoren omschreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. m. Burgemeester en wethouders deelen den raad het volgende mede: Hoewel in uwe vergadering van den 4 October 1928 reeds vergunning werd ver- leend tot het spannen, hebben en onderhou- den van draden boven de openbare straten, wegen en gemeente-eigendommen, ten be- hoeve van bet distribueeren van radio-uitzen- dingen en in onze vergadering van den 14 Januari 1929 ter uitvoering van genoemd raadsbesluit de nadere voorwaarden daarvoor zijn vastgesteld, is tot op heden niet tot de distributie van radio-uitzendingen overge- gaan. Dit vindt zijn oorzaak in de omstan- digheid, dat de vennooten het onderling on- eens zijn geworden omtrent de exploitatie. De Directeur-Generaal der Posterijen, Te- legrafie en Telefonie te Den Haag bericht ons thans, dat tusschen de Vennooten door zijne bemiddeling een schikking is getroffen, tengevolge waarvan aan de bezwaren welke de Minister van Justitie deed gelden tegen de totstandkoming der N.V. is tegemoet- gekomen. Daartoe is echter noodig, dat de voorloopige machtiging voor de uitoefening van het radio-distributiebedrijf in onze ge meente wordt gesteld ten name van de „Naamlooze Vennootschap de Zuid-Neder- landsche Radio-Distributie Maatschappij in oprichting". In verband hiermede geeft de Directeur- Generaal der Posterijen Telegrafie en Tele fonie te Den Haag in overweging, de ver- gunnig opnieuw te verleenen aan de ,,N.V. de Zuid-Nederlandsche Radio-Distributie Maatschappij in oprichting". Wij stellen U in verband met bovenstaande voor, Uw besluit van den 4 October 1928 no. 1887/1066, in te trekken en de daarin ge- noemde vergunning opnieuw te verleenen onder geheel dezelfde voorwaarden aan de ,,N.V. de Zuid-Nederlandsche Radio-Distri butie Maatschappij in oprichting". Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 4. Verkoop van gemeentegrond. In verband met ingekomen verzoeken stel len burgemeester en wethouders voor te ver- koopen: I. aan H. Heersema een perceel bouw- grond ter oppervlakte van ongeveer 164.50 M2., gelegen aan de Seheldekade, grenzende aan het perceel van den heer P. Platteeuw, tegen den prijs van 10 per M2. n. aan G. de Ridder een perceel bouw- grond, gelegen aan de Seheldekade, ter op pervlakte van ongeveer 164,50 M2., grenzen de aan het perceel van den heer J. J. Donze, tegen den prijs van f 10 per M2. Met algemeene stemmen worden aldus be sloten. 5. Vergunning voor het leggen van een benzinereservoir en pijpleidingen in ge meentegrond. Naar aanleiding van een verzoek van de N.V. American Petroleum Company, geves- tigd te 's Gravenhage, om vergunning tot het vervangen van de bestaande benzinepomp door een pomp met een gecomibineerde dub- bele aftapgelegenheid, en het plaatsen en hebben van een benzinereservoir met de noo- dige pijpleidingen, op- en in gemeentegrond voor het perceel plaatselijk gemerkt 52 en gelegen aan de Seheldekade, stellen burge meester en wethouders voor, die vergunning tot wederopzeiggens te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Vergunning voor het maken van een zinkput met afvoerriool in gemeente grond. Naar aanleiding van een daartoe strek- kend verzoek van de wed. A. J. Tazelaar, geb. Scheele, stellen burgemeester en wet houders voor, aan haar of hare rechtverkrij- genden tot wederopzeggens vergunning te verleenen tot het maken en hebben van een zinkput met afvoerriool naar het gemeente- riool, in gemeentegrond, op het perceel ka- da3traal bekend in sectie L no. 245. De heer SCHEELE verklaart, geen be zwaar te hebben tegen het inwilligen van dit verzoek, doch zou gaame eens vememen van wie dat eindje straat in den Molenweg is en of dat niet eens gemaakt zou kunnen worden. Het is nu totaal onberijdbaar en het wordt meer dan tijd dat er eens een fat- soenlijke bestrating komt. De heer GEELHOEDT deelt mede, dat het maken van de bestrating wacht op de vol- tooiing van het door adressante gevraagde werk. Daame zal ook de bestrating in orde worden gebracht; dat straatje behoort aan de gemeente. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt met algemeene stemmen aange nomen. MK 7. Verzoek tot verhuring van het gebouw voor noodslachtingen. Burgemeester en Wethouders schrijven aan den gemeenteraad als volgt: Naar aanleiding van het adres van den Zeeuwsch Vlaamschen Slagersbond alhier, houdende verzoek het gebouw voor nood slachtingen aan hem te verhuren, welk adres in uwe vergadering van den 12 Sep tember jl. in onze handen werd gesteld om bericht en raad, zij allereerst opgemerkt, dat de verhuring wordt gevraagd ten behoeve van een paar slagers uit deze gemeente, wien het onmogelijk is, hunne slagerij in overeen- stemming te brengen met de eischen der vleschkeuringswet. Deze mededeeling is niet geheel juist. Alleen bij slager M. de Jonge in de Vlooswijkstraat alhier, doet zich dit ge val voor. Tot het verzoek zelf komende, zij gemeld, dat wij ons op hetzelfde standpunt stellen als de Keuringsveearts, wiens advies bij de raadsstuklken is overgelegd. Bovendien zou verhuring tot moeilijkheden kunnen aanleiding geven, wanneer de ge meente de beschikking er over moest hebben voor eene noodslachting, op hetzelfde tijd- stip dat de huurders daarin slachten. Een gebouw voor noodslachtingen mag niet tege- lijkertijd een gewone slachtplaats voor an- deren worden. Wij stellen U daarom voor, op het adres afwijzend te beschikken. De heer COLSEN vestigt er de aandacht op, dat blijkens het bij de stukken overge- legde rapport van den keuringsveearts de slagers in Ter Neuzen, voor wat betreft de inrichting hunner winkels, voldoen aan de wettelijke eischen. Hij herinnert, dat het 4 jaar geleden is, dat ze zich verbonden heb ben, binnen den gestelden termijn hunne sla- gerijen aldus in te richten, teneinde daardoor de oprichting eener centrale slagerij over- bodig te maken. Uit het rapport van den keuringsveearts blijkt, dat, behoudens 66n slager aan die toezegging voldaan is. Er was voor de slagers aanleiding, die officieel te laten uitspreken. Hij meent, dat een woord van dank aan de slagers hier op zijn plaats is. Men is nu hier van het stichten eener centrale slachtplaats af. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt met algemeene stemmen aan genomen. 8. Afwijking van art. 10 der Bouwveror dening. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van W. A. Riemens, om hem afwijking toe te staan van den eisch van. art. 10 der Bouwverordening, voor het bouwen van een waschhok, achter zijn woning aan de Klaas- senstraat, gemerkt no. 16, stellen burge meester en wethouders voor, overwegende dat de toetreding van licht en lucht tot de slaapvertrekken in de waning voldoende ver- zekerd blijft, op het verzoek gunstig te be schikken. Met algemeene stemmen worden aldus be sloten. 9. Afwijking van art. 19 der Bouwveror dening. Naar aanleiding van een verzoek van J. Geensen Az., gemachtigde van de Vereenigde Bootlieden, te Ter Neuzen, om afwijking te verleenen van den eisch gesteld bij art. 19 der Bouwverordening, voor het verbouwen en vergrooten van het wachtgebouw der bootlieden aan de Westsluis alhier, op het perceel kadastraal bekend sectie K no. 177,. stellen burgemeester en wethouders voor op dat verzoek gunstig te beschikken, onder voorwaarde, dat het wachtlokaal met berg- plaats zal worden gebouwd overeenkomstig de bij het verzoek overgelegde bouw- en situatieteekening en na afloop van 5 jaar door of namens verzoekers zal worden afgebroken en van het terrein worden verwijderd. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Benoemen van een lid der Commissie van toezicbt op het Middelbaar onder— wijs. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot het benoemen van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, ter voorziening in de vacature ontstaan door 't vertrek van den heer Ir. P. L. Israel. Door het betrokken college worden ter benoeming aanbevolen: H. J. van der Veen en L. M. de Maree. Hij noodigt de heeren Scheele en Neerbos uit met hem het stembureau te vormen. Benoemd wordt de heer Van der Veen met 9 stemmen; op den heer De Maree zijn 3 stemmen uitgebracht. 11. Gemeentelijke bijdrage voor meubilee- ring van het gebouw der vereeniging van Nederl. Gemeenten. Nadat bekend geworden was aldus schrijven burgemeester en wethouders dat de vereeniging van Nederlamdsche ge meenten tot stichting van een eigen gebouw zou overgaan, zijn door eenige burgemees- ters de voorzitters van de provinciale af- deelingen tot eene vergadering opgeroepen, teneinde de leden der vereeniging op te wek- ken, als blijk van waardeering voor dit doel bij dragen te verleenen. Op deze vergadering is besloten eene eenvoudige, doch. waardige aankleeding van de bestuurskamer aan te bieden, waarvoor een bedrag wordt noodig geacht van f 15.000, welke som eene bijdrage van cent per inwoner beteekent. Door de oprichting van deze vereeniging zijn de belangen der gemeenten ten zeerste gediend geworden. In den loop der jaren toch hebben wij vele adviezen gekregen, welke alle zeer degelijk waren verzorgd. Bovendien is zij bij de invoering van nieuwe wetten steeds paraat, om ongevraagd van advies te dienen en bij de indiening van nieuwe wetsontwerpen bij de betrokken ministeries de belangen der gemeenten voor te staan. Groot is de invloed welke zij als centraal lichaam der gemeenten bij de regee- ring heeft. Een en ander voor oogen stellende, achten wij de bijdrage welke wordt gevraagd, voor onze gemeente groot 25,07% niet te hoog, waarom wij U voorstellen het gevraagde be drag beschikbaar te stellen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5