ALGEMEEN NIEUWS- F.N ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. de Leidsche Wonderdokter feuilleton. No. 8441. MAANDAQ 21 OCTOBER 1929. 69® Jairgang. Wegens de aanvragen uit Zeeuwsch-VIaanderen zal KLINGERS LABORATORIUM aanstaande Woensdag 23 October ziiting houden te TER NEUZEN in Hotel „DE POST". Dubbel is het genot met Wybert-tabletten, de keel is tegen ontsteking be- veiligd, de adem zuiver! wmmmmmmmmmm sggSB KgagSJB ^UONNOtENTSPRIJS: Birmen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neueen .r wr f 1.80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den /2,60 per 3 maanden fr. per poat Abonnementen voor bet buitenland aUeen bij vooruitbetaling. CltgeefsterFirma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. 5«a 3 m ADVERTENTI8N: Van 1 tot 4 regela 0,80 Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en dichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien Hefst 66n dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHTJNT IEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND -isJP TWEEDE RAMER. Vergadering van Donderdag. De beer Wijnkoop (comm.) vraagt verlof, den Minister van Binnenlandsche Zaken te interpelleeren over de botsing tusschen politie en stakers te Maastricht. Hierover wordt heden beslist. Voortgezet wordt de behandeling van de ambtenarenwet. De beer J. ter Daan (s.-d.) verdedigt een amendement om de arbeidscontractanten on- der de ambtenaren op te nemen, en acht de door den Minister voorgestelde slotbepaling niet bevredigend. De heer Van Wijnbergen (r.-<k.) meent, dat de arbeidscontractanten niet onder de ambte naren hooren, en aanvaardt de nota van wij- ziging. De heer Boon (lib.) sluit zich hierbij aan. Minister Donner kan niet verder gaan dan een uniforme regeling van arbeidscontractan ten te aanvaarden; hij kan hen niet onder de ambtenaren opnemen. De heer Ter Laan trekt zijn amendemen- ten in, na een verklaring van den Minister, dat alle punten, die voor arbeidscontractan ten redelijkerwijze geregeld moeten worden, in een algemeenen maatregel van bestuur zullen worden opgenomen. Art. 1 wordt aangenomen. De heer Ter Laan verdedigt zijn amende ment op art. 2 om de marechauss6e onder de wet te brengen, wat het formeel recht heeft. De heer Marchant (v.d.-) ziet tegen op- neming van militairen, geen bezwaar. De heer Tilanus (c.-h.) bepleit een afzon- derlijke regeling voor militairen. Vergadering van Vrijdag. Toegestaan wordt een interpellatie-Wijn- koop over botsingen bij de staking der zink- witfabriek te Maastricht. Het wetsontwerp tot herziening van de Gemeentewet wordt naar de commissie van voorbereiding gezonden. Mevr. de VriesBruins (s.-d.) vraagt een lnterpellatie aan over de behandeling en be- strijding van pokken. Hierover zal beslist worden in een volgende vergadering. Voortgezet wordt de behandeling van de Ambtenarenwet. De heer J. ter Laan (s.-d.) verdedigt een amendement, om het ambtenarengerecht voor de helft te doen benoemen op voordracht van de centrale cornmissie voor georganiseerd overleg. De heer Boon (lib.) verdedigt een amen dement, om de commissie de gelegenheid te geven candidaten aan te bevelen. De heer Sannes (s.-d.) heeft bezwaar tegen vorming van het leidend gedeelte der ambte- naren-gerechten uit de raden van beroep en tegen de aanwijzing van leden door Gedep. Staten, waarbrj waarborg voor deskundigheid ontbreekt. De heer Van Wijnbergen (r.-k.) is uit zui- nigheidsoverwegingen voor gebruikmaking van de raden van beroep, bestrijdt het amen- dement-Ter Laar, doch heeft geen bezwaar tegen het amendement-Boon. De heeT Schaper (s.-d.) ontkent tegenover den heer Sannes de onpartijdigheid van ver- tegenwoordigers van organisaties, die naar zijn ervaring in scheidsgerechten zich steeds verdedigers van een der partijen in geschil voelen. De heer Schokking (c.-h.) heeft geen be zwaar tegen benoeming van ambtenaren, doch wel tegen voordracht door de centrale com missie. De heer Heemskerk (a-.r.) bestrijdt den invloed van de ambtenaren-organisaties op de samenstelling van de gerechten, daar de gerechten dientengevolge niet onpartijdig zullen zijn. De heer Schouten (a.-r.) sluit zich hierbij aan, en verdedigt de aanwijzing van leden der gerechten door den Minister van Justitie in plaats van door Ged. Staten. De heer Van den Bergh (s.-d.) merkt op, dat in het ontwerp-Heemskerk zelfs een be- paling voorkwam, dat de leden der gerech ten ambtenaren moesten zijn, of geweest zijn, en begrijpt de houding van den heer Heems kerk thans niet. De heer Marchant (v.-d.) sluit zich aan by den heer Schouten. Minister Donner verdedigt het verband tusschen de ambtenarengerechten en de raden van beroep, daar de laatsten niet met den procesgang der administratieve recht- spraak vertrouwd zijn. Gedep. Staten zijn onpartijdige colleges en administratieve rechters, en dus het meest geschikt om de leden der gerechten aan te wijzen, doch spreker zal zich niet verzetten als de Kamer aanwijzing door den Minister van Justitie wil. Spreker bestrijdt de amen- dementen-Ter Laan en -Boon. De heer Schouten dient een amendement in, om de benoeming te doen geschieden door den Minister van Justitie. RIJKSBEGROOTING VOOR 1930. Algemeene beschouwingen. De Tweede Kamer heeft haar voorloopig verslag over de Rijksbegrooting voor 1930 (Algemeene beschouwingen) uitgebracht. Hieruit blijkt, dat van verschillende zijden opmerkingen werden gemaakt over den uit- slag der verkiezingen, vooral in verband met de vorming en het karakter van het Kabinet. De verkiezingsuitslag maakte, naar de i meening van verschillende leden, een demo- i cratisch regeeringsbeleid tot een gebiedende noodzakelijkhei-d. Afidere leden kwamen daartegen op. - Het herstel van de rechtsche coalitie, zoo merkten verscheidene leden op, is blijkbaar afgestuit op de moeilijkheden, die men bij het vaststellen - van een werkprogram heeft ontmoet. Zij drongen er op aan, dat de formateur alsnog het ontwerp-program zou bekend maken, dat hem by zijn poging tot vorming van een rechtsch parlementair kabinet aan f de rechtsche fracties is voorgelegd en mede- deeling zouden doen van de opmerkingen, welke deze hem daarover hebben doen toe- komen. Daaruit zou kunnen blijken, of de reden van weigering der christ.-historischen gelegen was in gemis aan in-stemming met dit ont- werpprogram of in beduchtheid, zich te bla- meeren door een samengaan met de roomsch- katholieken. Andere leden waren van oordeel, dat men den formateur bezwaarlijk inlichtingen kan vragen over het verloop van zijn mislukte poging tot vorming van 'n parlementair kabinet. Vele leden waren van oordeel, dat na de mislukte formatie van een parlementair ka binet dezelfde staatsman niet had moeten optreden als formateur van een extra-parle- mentair kabinet. Door den persoon van den formateur reeds werd aan dit kabinet een karakter gegeven, dat met een parlementair kabinet zekere trekken gemeen heeft of al- thans den schijn daarvan oproept. Ook de wijze, waarop het kabinet werd ge- formeerd, had vele leden bevreemd. Bij de keuze van de Ministers is zeer overhaast te wenk gegaan. Verscheidene leden verwonderden er zich over, dat de kabinetsformateur de aanstaan- de Ministers uitsluitend in de rechtsche partijen heeft gezocht. Zij zouden voorts omtrent de verhouding van het kabinet tot de politieke partijen der rechterzijde gaame duidelijk ingelicht worden. Verscheidene leden spraken hun leedwezen en teleurstelling er over uit, dat in de Troon- rede gemist wordt een kloeke beginselver- klaring, waaruit blijkt, dat het kabinet een bewind denkt te voeren, dat rekening houdt met de Christelijke levens- en wereldbe- S schouwing. Sommige leden vroegen, wat men te ver- wachten heeft ten aanzien van de Zondags- rust en de bestrijding van allerlei, de Chris telijke volkszeden ondermijnende vermaken. Enkele leden, die him in vorige jaren ge- uite wenschen herhaalden, achten thans het juiste oogenblik aangebroken voor afschaf- fing van de vaccinatie. Sommige leden drongen aan op een afzon- derlijk Departement van Landbouw, of in- dien daartegen bezwaren bestaan, op onder- brenging van de afd. Landbouw bij het De- den verlaagd. Handel en Nijverheid zullen dan beter tot concurrentie met het buiten land in staat zijn. Van verschillende zijden werd voorts er op aangedrongen om de overschotten in het leeningsfonds aan te wenden voor vervroeg- de verlaging van de belastingen ten behoeve van dat fonds geheven. Verscheidene leden waarschuwden tegen elk denkbeeld tot invoering van een onder- handelingstarief, hetwelk echter door anderen leden werd bepleit. Gaame zouden eenige leden vememen, hoe de Regeering denkt over de Pan-Europa- denikbeelden. Gevraagd werd voorts, hoe de Regeering denkt over een tol-unie tusschen Nederland en Indie. Door verscheidene leden werd aangedron gen op ruirnere toepassing van de Arbeids- wet; zorg voor de ouden van dagen; verhoo- ging van ambtenarensalarissen en premie- vrijpensioenreorganisatie van den Staats- dienst; stelselmatig onderzoek van het vraag- stuk der doelmatige overheidsbenoeming; on- Woensdag a.s. van 10'/2-1 uur, r.m. van 2-5 uur, 's avonds van 7-9 uur voor lijdenden aan Rheumatiek, Ekzeem, ZenuWzwakte, Gal-Niersteenen, Nierziekte, Sulkerziekte, Gewrichtsrheumatiek, Bloedarmoede, enz. Leest de dankbetuigingen. Consult gratis i In origin, doozen i 45 en 65 els. (Ingez. Med.) (Ingez. Med.) Uit het Enqelsch door PHILLIPS OPPENHEIM. 74) Vervolq. Toen ze dien avond naar hun gewone ...restaurant in Drury Lane wandelden, was Bliss opvallend stil, zoo stil, dat Frances zich ongerust maakte. ,,Er is toch niets?" vroeg ze angstig. ,,Je bent toch niet je betrekking kwijt?" ,,Neen, gelukkig niet," haastte hij zich haar gerust te stellen. „Ik ben tot dus- ver zelfs nog boete vrijaeloopen, maar ik heb vandaag iets beleefd, dat mijn ge- dachten nogal in beslag neemt. Een paar van mijn vroegere vrienden hebben geld bij elkaar gebracht, om ons in de gelegen heid te stellen, opnieuw te beginnen en nu willen ze een dinertje ter onzer eere geven en na afloop willen ze ons dan een cheque aanbieden. t Schijnt een heel behoorlijke som gelds geworden te zijn. Wat vindt je ervan, Frances?" ,,Bedoel je, om naar het buitenland te gaan?" Hij knikte. „Ja, dat schijnt het plan wel te zijn." Gedurende een paar oogenblikken zweeg ze, terwijl ze in diep nadenken verzonken voortliep. t Was of Bliss haar gedachten lezen kon. „Je denkt zeker aan je zusters, is 't niet?" vroeg hij, terwijl ze te samen het restaurant binnengingen. ,,Maar als er nu genoeg qcld was om voor Ruth een behoorlijken studietijd te bekostigen en als we Elsie nu eens naar het Zuiden konden sturen?" Onder tafel door greep ze zijn hand. „Ik laat het heelemaal aan jou over, Ernest," zeide ze, „maar je mag niet te veel voor ze doen." „0, ja," zeide hij toen, ,dan nog iets. Ze wilden den datum van het dinertje op den 19den December vaststellen." Met een komische wanhopige uitdruk- king op haar gezicht keek ze hem aan. ,Maar Ernest, zeide ze half lachend, „dan kan ik toch niet meegaan. Je weet heel goed hoe het met mijn kleeren staat, en den 19den December is al aanstaande Donderdag." Gedurende een paar oogenblikken bleef het doodstil. Bliss zat voor zich uit te staren, zonder iets van het kleine zaaltje te zien. „Aanstaanden Donderdag," zeide hij toen heel langzaam. HOOFDSTUK XXXII. Op den morgen van den 19en Decem ber werd Bliss met een eiqenaardiq qe- voel van opwindinq wakker. Gedurende een paar ooqenblikken laq hij met wijd qeopende ooqen voor zich uit te staren. Nu de lanq verwachte da.q eindelijk was aangebroken, kon hij zich maar niet voor- stelilen, dat het proefjaar nu werkelijk achter den ruq was, dat hij geen nieuwe ontberingen meer beboefde te vreezen. Maar zijn gedachten bleven maar heel even stilstaan bij de beteekenis, die deze dag voor hem persoonlijk had. De hoofd- zaak was Frances. O, het geluk, dat zijn eerste gedachten, na twaalf maanden van partement van JLrbeid, Handel cn Nijvorlioid. Andere leden waren van oordeel, dat Arbeid een afzonderlijk departement beboort te vormen. Sommige leden achtten het gewenscht, bet Departement van Arbeid in elk geval te ont- lasten, door volksgezondbeid over te bren gen naar Binnenl. Zaken. Voorts werd opgemerkt, dat de handels- politiek niet bij bet Departement van Finan- cien behoort, terwijl men de werkverscbaf- fing verder bij Arbeid wilde overbrengen. De financieele paragraaf in de Troonrede had verscheidene leden ongerust gemaakt. Zij deed hen vreezen, dat de financieele po litiek zou worden voortgezet, die in de afge- loopen jaren voor de wetgeving op sociaal gebied en terzake van het onderwijs een be- letsel is geweest. Zij achtten de uitlatingen opzettellijk gewild en zagen daarin den domi- neerenden geest van Minister De Geer en een bewijs, dat de r.-k. formateur, het program van zijn partij volkomen verloochent. Ook andere leden konden het pessimisme van de millioenennota niet deelen, want de financieele toestand noopt volstrekt niet tot zoo groote voorzichtigheid. Ail of niet be- wust hebben de financieele beschouwingen in de millioenennota's een tendenz, die haar onbetrouwbaar maken. Sommige leden badden tot bun teleurstel ling de aankondiging van voomemens tot verdere belastingverlaging gemist Naar hun meening eisoht het belang van het econo- misch leven, dat de belastingen verder wor- derzoek van de vraag, of niet ter verzekering van den samenhang in het Regeeringsbeleid het instituut van technische ministers wen- schelijk is, tegelijk zou dan in de werkwijzen der Staten-Generaal nog eenige verandering zijn te brengen. Curacao. Hetgeen in de Troonrede over Curacao wordt medegedeeld, achtten sommige leden niet in den juisten toon gezet. Zij verwon derden er zich over, dat er met geen woord melding is gemaakt van hetgeen daar in den afgeloopen zomer is gebeurd. NEDERLAND EN BELGIe. De z.g. „compensatietoeslag" voor scheepvrachten uit Belgische havens, bestemd voor Duitschland. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft de vragen van bet Tweede-Kamerlid Krijger beantwoord betreffende de wijze van uitvoering door de Belgische regeering op Nederlandsch gebied van een Belgiscben maatregel van bestuur in zake bet verleenen van een z.g. „compensatietoeslag" voor scheepsvrachten. Ter verkrijging van dezen toeslag wordt medegedeeld welke sedert kort door Bel- gie wordt toegekend voor ladingen, die langs de Zeeschelde of het kanaal van Ter Neuzen uit Belgische havens worden vervoerd naar plaatsen aan den Rijn boven Emmerik, be- nevens aan zijn zijrivieren en aangesloten kanailen, moeten de scbippers aan boord heb- misere, niet voor hem zelf waren, maar voor een ander! Hij spronq uit bed en maakte zijn toilet zoo zorqvuldiq moqe- lijk. En daarna telde hij zijn qeld, twee en dertig shillinq. Zijn qeldelijk bezit was dius vijf en twintiq shilling, want hij was zijn hospita nog een week kamerhuur schuldig. Hij betaalde zijn rekeninq en wandelde om even over achten voor de laatste maal de trap af. Hij deed de voor- deur open en botste bijna teqen een be- kende fignur aan, die vlak voor de deur stond, met haar hand op de schelknop. ,,Mrs. Heath", riep hij uit. „Wel, dat is toevallig." iMIaax het was een herboren Mrs. Heath een Mrs. Heath wier qeheele qezicht straalde van vreuqde, wier arme, ver- moeide ooqen qlansden door het onver- wachte geluk. Haastiq qreep ze naar zijn hand. ,,Dat bent u qeweest, mijnheer. Dat kan niemiand anders dan u qedaan heb ben," riep ze uit, terwijl ze zijn beide han- den vastqreep en hem met haar qlinste- rende ooqen aamkeek, alsof ze de beves- tiginq van haar vermoeden van zijn qe zicht wilde aflezen. „Ik weet er anders qeen uitleggdng voor. Het kwam qister- avond met de laatste post en er waren vijf en zestiq pond aan bankbiljetten bij inqesloten ik heb vannacht qeen ooq dicht qedaan en vanmorqen heb ik er een paar ingewisseld en ze zijn echt, ze zijn werkelijk echt. O, Mr. Bliss, u wteet niet wat het voor me beteekent. De kinderen zijn bezorqd en ik kan Huqhie naar school sturen en ik weet zeker, dat u het qedaan heeft en ik kan werkelijk niets meer zeq- gen, anders ga ik schreiei;. Maar ik... ik dank u... ik dank u hartelijk De oprechte dankbaarheid in irs Heath's stem trof Bliss diep. Zij ook, die kleine vrouw met haar vermoeide qe zicht, had het hare er toe bijqedraqen om ben een volgens vastgesteld model opge- maakte verklaring, welke aan de toezicht- posten te Hansweert en te Rubrort ter visee- ring moet worden aangeboden. De vice- consul van Belgie te Hansweert plaatst een aanteekening op de verklaring, waaruit volgt, dat bet scbip Hansweert is gepasseerd, zullcs nadat bem is gebleken, dat de lading, welke op de verklaring is vermeld, overeenstemt met die van het cognossement. Tusschen de Nederlandsche en Belgische Regeeringen is ter zake geen overleg ge- pleegd. DR. J. TH. DE VISSER IN DEN R VAD VAN COMMISSARISSEN DER NEDER LANDSCHE SPOORWEGEN. Tot lid van den Raad van Commissarissen der Maatschappij tot Exploitatie van Staats- spoorwegen en der Hollandscbe IJzeren Spoorweg Maatschappij is als gedelegeerde der regeering benoemd Dr. J. Th. de Visser, oud-Minister van onderwijs, kunsten en we- tenschappen. WILLEM VOGT MOBILISEERT DE LUISTER VINKEN Zondagavond beeft de directeur van de A.V.R.O., de heer W. Vogt, voor de Hilver- sumsche microfoon een felbewogen redevoe- ring gebouden, waarin hij gewaagde van den uiterst kritieken toestond, waarin de Alge meene Vereeniging Radio-Omroep zich thans bevindt. Het bestuur dier vereeniging is tegen a.s. Donderdag uitgenoodigd de belan- gen der A.V.R.O. in een vergadering van den Radioraad te komen verdedigen, naar aan- leiding van een project der zendtijdverdee- ling, door dien raad onder het zegel der strikste gebeimbouding verzonden. „„Het is den heer Vogt niet mogelijk mede- deeiingen te doen omtrent dit project. Hij volstaat ermede, mede te deelen, dat de par- tijpolitiek in Nederland op het punt staat een sinister plan ten uitvoer te leggen."" Het project van den Radioraad bedoelt in algemeenen zin de helft van den zendtijd, dien de A.V.R.O. thans bezit, te schenken aan de politieke omroepvereenigingen. De beer Vogt roept zijn luistervinken in het geweer. Het eenige wat de vertegen- woordigers van de A.V.R.O. bij him bespre- kingen in den Radioraad kan steunen is het helder inzicht van dien raad omtrent de ge- voelens der tienduizenden luisteraars in Nederland. Derhalve noodigt Willem Vogt de Nederlandsche luisteraars, die het werk der A.V.R.O. steunen uit, zonder verwijl een brief of briefkaart te willen zenden aan het adres van dien raad, Van Bleiswijkstraat No. 16 te Den Haag, om in dit schrijven uit- drukking te geven aan hun vurigen wensch een vriend des huizes, die reeds zoovele jaren aan hun disch aanzat, daartoe de ge legenheid in den vervolge niet te ontnemen. ,,Wij zullen ons leven duur verkoopen", aldus besloot de heer Vogt. ,,Nog steeds heeft de regeering geen heschikking genomen op ons royale aanbod om op eigen kosten een eigen zendsysteem te bouwen. Wanneer hem de wereld met qeheel andere ooqen te leeren zien. Zijn ooqen schoten vol tranen. Impulsief stak hij zijn arm door den hare. ,,Mijn beste mrs. Heath", zeide hij hartelijik, ,,u bent zoo qoed voor me qe weest, ik heb zoo-veal van u qeleerd. Ja. ik heb u het qeld qestuurd. Mijn doel was, dat u voor de rest van uw leven zoo gelukkiq moqelijk zoud-t zijn, dat u qeen ang-st meer zou kennen voor een te kort schieten van uw gel-delijke omstandiqhe- den. U heeft al qenoeq zorq en verdriet ©had, niet waar En over een paar agen kom ik met mijn vrouw eens zien, hoe 't er mee qaat." JMaar heeft u nu wel gen-oeq voor u zalf overgehouden, mijnheer vroeq mrs. Heath met een heel beqrijpelijke bezorqd heid. ;Bliss beqon te lachen. „iDat zo-u ik wel denken, mrs. Heath. Ik heb m-eer qeld, -dan q-oed voor me is" stelde hij haar qerus-t. ,,Vroeqer heb ik er heel slord-iq mee omqespronqen. evengoed als met mezelf. Maar ik zal u alles wel eens uitvoerig vertellen, als we u komen opzoeken. Ik kom qelukkiq als een geheel ander mensch in mijn voriq leven te-r-ug." „Als er iemand is, die den hemel ver- d-iend iheef-t, mijnheer..." begon ze. Bliss schudde haar haastiq de han-d en lie-p uit verleqen'heid zoo snel moqelijk weq maar toen hij op het punt stond den hoek om te slaam, k-on hij zich niet weer- houden, om even om te kijken. In de verte zaq hij mrs. Heath met o-pqeheven hoofd, opqewekt den kant van haar huis oploopen. '-t Was, of hij plotselinq in staat wlas haar qedachte te lezen... of hij kon voelen wat het voor haar beteekende dat de zware zorqenlast voor qoed van haar afqenomen was... het qeluk om de kinderen veiliq en q-oed verzorqd te weten... de rust, dat de strijd om het be staan voor haar qeeindiqd was. Maar nu werd de kleine, in 't zwart qekleede figuur door de vele voorbijqanqers lanq- zamerhand aan zijn ooq onttro-kken; Bliss keerde zich om en lieo snel den kant van de qro-o-te autobus-qa-raqe op. Precie-s op* tijd stapte hij daar binnen en lie-p reqel- recht naar het kleine kantoortje van den chef-best-uuirder toe. ,,Ik kom u mijn rijbewijs teruq brengen, mijnheer," zeide hij. ,,G:steravond. toen ik we-er begon, kon ik u niet vinden en toen ik klaar wfas, was 't over eenen." ,,Ga je ons verlaten, Bliss?" vroeg de chef, ,,-dat is jammer, je ston-d juist zoo goed aangesohreven." ,,Ik heb een buitenkansje qekregen, mijnheer," vertelde Bliss hem, ,,en daar- om schei ik er vo-or het oogenblik mee uit." Verbaasd keek de man hem aan. ,,Npu", zeide hij, ,,die bus van jou schijnt wel betooverd te zijn. Je maat, Jennings, loopt rond of hij stapelgek ge worden is. Die heeft plo-tselinq honderd pond voor zijn kinderen gestuurd q-ekre- qen en hij heeft geen filauw idee van wien. En It gekste is, dat ze mij een paar dagen qeleden ook vijf tip pond thuis gestuurd hebben. En nou jij! Ik beqrijp er niets van, waarachtig als t niet waar is. iHij keek Bliss onderzoekend aan. Deze deed of hij niets merkte, maar dadeliik, toen hij de kans schoon zaq, wist hij te on-tsnappen. Alan een stalletje op den hoek van de straat dromik hij een ko-p koffie, daarna wandelde hij Frances te gemoet. J-uist, toen hij no-q een paar meter van haar huis verwijderd was, kwam ze de deur uit. Toen ze hem zaq, wer den haar ooqen d-onker van schrik. (Wordt vervolq-d.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1