ALGEMEEN NIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Meer en betere Eieren Flora's Hoenderbeschuit I Eerste Blad. weer ijnat-Koc/d No. 8440. VRIJ D AG 18 OCT 1929. 69© Jaargang. BUN I.M LAND. FEUILLETON, BUITENLAND. Fa A. v. OVERBEEKE-LEUNIS Niemeijers Pruimtabak TER NEUZEN. een paar Wybert- tabletten! Zij bescher- men tegen verkoud- heid en infectie. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. IJitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20; Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien llefst een dag voor de uitgave. BEAD VERSCHIJNT EEDEREN MA ANDAG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND KOMMIEZEN BIJ DE BELASTINGEN. Het hoofdbestuur van den Centralen Ned'er- landschen Ambtenaarsbond deelt mede, dat thans positief is beslist, dat ook in 1930 geen examen voor kommies bij de belastingen zal worden gehouden. Dit houdt verband met de in de rijiksbegrooting aangckondigde vermin- dering van het aantal komimiezen, alsmede met de omstandigheid, dat van de in 1928 geslaag- den, ongeveer 100, nog niemand is benoemd. RIJ KSW ATERST A AT. Bij Kon. besluit van 22 Juni 1929 (St.bl. no. 328a) is in het Kon. besluit van 17 Juli 1920 (St.bl. no. 612), tot vaststelling van de indich- ting van den rijkswaterstaatsdienst, een zoo- danige wijziging gebracht, dat het algemeen beleid van den dienst, met ingang van een nader te bepalen dag, wordt opgedragen aan een directeur-generaa). Het ligt in de bedoeling in die betrekking te benoemen ir. J. A. Ringers, directeur-hoofd- uitvoerder der Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, hoofdingenieur van den rijkswaterstaat met verlof. ALASTRIM OF POKKEN? Voldoende aan een verzoek van den voorzit- ter van den centralen gezondheidsraad hebben de heeren prof. W. A. Kuenen, dr. J. Kuiper en prof. J. J. van Loghem een rapport uitge- bracht, bevattende hunne zienswijze omtrent den aard van de epidemie, welke in ons land heerscht, voornamelijk te Rotterdam en te Delft, en die aangeduid' wordt met den naar „AIastrim". Samenvattend geeft de commissie als haar meening: 1. De thans in Nederland heerschende, te Rotterdam het eerst herkende en offieieel als alastrim bedoelde, ziekte is variola (pokken). 12. IDe meeste der te Delft als alastrim aan- gegeven gevallen moeten buiten beschouwing blijven. 3. Aan invoering van eenigerlei vorm van gedwongen vaccinatie valt wegens het en- cephalitisgevaar niet te deniken. 4. jNauwkeurige en geregelde inlichting door de inspectie omtrent de met voldoende zekerheid vastgestelde gevallen is noodig om plaatselijk aan de geneeskundigen hun stand- punt ten aanzien van het af- of aanraden van de vaccinatie mogelijk te maken. i5. Een lid der commissie wenscht het Kon. besluit onveranderd te handhaven, zoodat de thans heerschende ziekte onder de A-groep van de nieuwe wet valt. De twee andere leden wenschen variola voorloopig in de B-groep te plaatsen, onder beding dat overal waar de middelen tot verpleging en afzondering dit plaatselijk veroorloven de B-bepalingen, over- eenkomstig het bepaalde in de wet en op last der regeering, tot het A-peil worden opge- voerd. Deze leden geven dus herziening van het Kon. besluit in overweging. In een aan dit rapport toegevoegde nota concludeert de voorzitter van den gezondheids raad: Resumeerende moet ik ontraden conclusie 5 van het rapport te aanvaarden, zoowel wat be- treft de wenschen van de meerderheid als die der meerderheid. Hetgeen de meerderheid tot stand wil bren- gen, is zeker aanbevelenswaardig; het is zon- der in te gaan op het denkbeeld van het over- brengen van de variola mojor naar groep B te bereiken, want ook volgens de bestaande be- palifigen is m.i. een scheiding tusschen lichte en zware gevallen rationed. Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 73) (Vervolg.) Bij Hyde Park Corner was de weg volkomen aeblokkeerd, zoodat ze een kort oponthoud hadden. Bijna onmid- dellijk zag Bliss het hoofd van Honerton boven het zijschot uitkomen. Blijkbaar was hij iets van zijn schrik bekomen. „Kerel" zeide hij, ,,je weet niet, hoe ik naar jou gezocht heb." ,,Zoo, waarom?" Honerton kuchte even. Blijkbaar voel- de hij zich niet erg op zijn gemak. „Ik zou je graag eens willen spreken. Wanneer schikt het je?" vroeg hij, :ter- wijl hij met een opgetrokken neus naar een groote vetvlek op een van zijn keu- rige handschoenen stond te kijken. ,,Wel, na afloop van mijn werk heb ik niet veel tijd," zeide Bliss nadenkend. ..Dadelijk als ik klaar ben, ga ik mijn meisje halen." „Je wat?" vroeg Honerton, terwijl hij Bliss met open mond aankeek. ,,Mijn meisje, beste kerel," zeide Bliss gemoedelijk. ,,Heb ik je nog niet ver- teld, dat ik verloofd ben?" ,,Neen, ik heb je er niet over hooren praten," antwoordde Honerton, die met zijn figuur geen raad wist. „Enfin, hoe 't ook zij, ik ben verloofd," ging Bliss opgewekt voort. ,,Ze is MINISTER THOMAS OVER SPAREN EN WERKLOOSHEID. J. H. Thomas, de Engelsche minister voor wenkverschaffing, heeft op het spaarcongres te Londen het woord gevoerd. Hij verklaarde, dat de welvaart van Engeland op den venkoop van goederen aan de geheele wereld berust. Alle kunstmatige middelen, om de werkloos- heid sneller te doen verminderen, zijn bij voor- baat tot vruchteloosheid gedoemd. De spaar- beweging is voor de regeering een groote hulp in den strijd tegen de werkloosheid. Het aan tal werkioozen is in de afgeloopen week fnet 25.000 toegenomen en bedraagt thans 1.207.200. BEVORDERING DER Z.-AFRIKAANSCHE TAAL EN CULTUUR. Jaren geleden reeds werd' in Zuid-Afrika de behoefte gevoeld aan een centraal lichaam om de richting en methode aan te duiden in den strijd voor handhaving van de Afrikaansche taal. Er bestaan verschillende alleenstaande vereenigingen en organisaties, biiv. taalver- eenigingen, tooneelvereenigingen, debatver- eenigingen, cultuurvereenigingen en de Zuid- Afrikaansche Academie voor Taal, Letteren en Kranst, maar elk van deze vereenigingen werkt op zichzelf, terwijl geen eenheid was te verkrijgen. De bereikte resultaten zijn dan ook niet zooals zij behoorden te zijn of zooals zij onder betere omstandigheden kunnen zijn. De Academie heeft nu een poging gedaan om de verschillende vereenigingen samen te voegen en als men hun officieele publicatie nagaat, blijikt er reeds een zeer lange lijst te bestaan van de op die wijze samengevoegde taal- en andere lichamen. Miaar verder dan de samen- voeging is het nog niet getkomen. Van actief wenk is nog geen sprake. De Academie zou ook de lei ding en richting aangeven voor het onderzoek dezer verschillende schrijvers van de geschiedenis, maar ook dit is op weinig meer dan een paar mooie besluiten afgeloopen. Het is dus niet te verwonderen, dat eenigen tijd geleden te Bloemfontein een aanzienlijk aantal jonge Afrikaners, onder voorzitterschap van een gewezen president van de Academie, hebben vergaderd om tot een doeltreffende re- geling te geraken. Het resultaat van deze ver- gadering is geweest om een „Afrikaansche Cultuur Conferentie" bij een te roepen, van welker conferentie een „gezamenlijk program voor handhaving van de Zuid-Afrikaansche taal op elk gebied" verwacht wordt, hetwelk dan zal worden toevertrouwd aan een „cen- traal vertegenwoordigend bestuur, en gecon- solideerde provinciale taal- en cultuurorgani- satie". Men verwacht dat de Academi, op de „Afrikaansche Cultuur Conferentie" nog han- delend zal optreden en er in zal slagen om zelf het „centraal vertegenwoordigend bestuur en geconsolideerde organisatie" te worden, het geen in het belang van de algemeene zaak wordt geacht. IN CHINA. -i Vanwege de Nationalistische regeering te Nanking is Woensdag een opgewekt communi que verschenen, waarin men leest dat in den binnenlandschen toestand een zeer gunstige keer is gekomen ten gevolge van de betuiging van trouw van generaal Jen (den „model"- gouverneur), den invloedrijksten leider van het Noorden. De regeering van Tsjiang Kai-sjek gelooft graag, schrijft de N. R. Crt., wat zij wensoht en dus ook dat de Christen-generaal Feng, gelijk Jen verklaard heeft, zijn gevan- gene is. In vele Ohineesche kringen oppert men ech- ter ernstigen twijfel aan de oprechtheid van Jen's bekeering en de echtheid van Feng's ge- vangenhouding. Men laat uitkomen dat Jen een „Noordeling" is die vanzelf meer met Feng dan met Nanking sympathiseert en dat hij met den Christen-generaal altijd op goeden voet verkeerd heeft. Men is daarom geneigd te ver- moeden dat het heele geval een doorgestoken kaart is, waarmee Feng en Jen financieele oog- merken hopen te verwezenlijken. Want het ligt voor de hand dat de regeering van Nanking de trouwbetuiging van Jen nu ook met finan cieele hulp aan hem zal moeten beloonen. In de pers, die onder het bereik van Nan king is, leest men enkel, aaPgename berichten voor de regeering omdat de censor alle andere onderdrukt. Via Amerika komen echter berichten die het voorstellen dat de opstand van de Koeomints- jun (het nationalistische leger) tegen de re geering van de Koeomintang (de nationalis tische partij) zich snel zou verspreiden. De beweging zou sterk zijn in het gebied ten N. W. en Z. van de provincies die het stroomge- bied van den benedenloop van den Jangtse omvatten. De militaire raadsleden van presi dent Tsjiang. zoo verluidt verd'er, hebben er bij hem op aangedrongen, zijn linies te ver- korten en zelfs Hankou, aan den middenloop van den Jangtse op te geven. Indien het zoo verneemt de New York Times van haren correspondent te Sjanghai Nanking niet ge- lukken zou een snelle en beslissende overwin- ning te velde te behalen of anders genoeg geld bij een te krijgen om zich bondgenooten te koo- pen en de schaal te haren gunste te laten doorslaan, is er alle kans dat er te Peking of elders in het Noorden een tegenregeering op- gericht wordt. Nanking's positie is ook verzwakt door hard- nekkige geruchten, volgens welke de onder- koning van Mantsjoerije, buiten de centrale regeering om, met de Sowjet-Unie wil onder- handelen, om het geschil over den Chineeschen Oosterspoorweg te regelen. [Tusschen de twee leiingen, de eene zeer gunstig, de andere zeer ongunstig voor de re geering, ligt de waarheid. Een centrale regee ring zal, onverschillig of haar zwaartepunt in het Zuiden of in het Noorden ligt, in China, zoo lang het land zich niet grondig hervormd heeft, zwak blijven, omdat haar arm niet lang genoeg is. De centralisatie van het bestuur zal slechts op het papier bestaan. Aan de Soengari-rivier, een zijrivier van den Amoer, in he Noordoosten van Mantsjoerije, wordt tusschen Chineezen en Russen weer vrij hard gevochten, zonder dat het nog altijd oor- log is. Den Russen is het wellicht erom te doen den Chineezen met hardnekkige middelen te beduiden dat zij meer vaart achter de onder- handelingen moeten zetten, waartoe zij zich al een tijd geleden bereid verklaard hebben. FENG EN JEN. iDe eentonigheid van de berichten over de beroering in China is schrijft de N. R. Crt. een oogenblik verbroken door een telegram uit Nanking (waarbij wij voor het overige het gebruikelijke voorbehoud ten aanzien van alle berichten uit China maken) volgens hetwelk Feng hij zijn poging om Jen, den „model"- gouverneur, in Sjansi (Dinsdag spraken wij ten gevolge van een overschrijving van Sjan- toeng) over te haien zich met hem tegen Nan king te vereenigen, in de val is geloopen. Hi] zou in de stad Tsjieh-nan in Sjansi door zijn gastheer Jen gevangen genomen en de stad zelf door de troepen van Jen met een sterk typiste op een kantoor vlak bij mijn garage. Dit is vanmiddag mijn laatste rit. Daarna heb ik vier uur vrij, dus je kunt dan wel begrijpen, dat ze me komt halen. Zou je niet naar de eindhalte mee kunnen gaan, als je tenminste tijd hebt?" „Goed," stemde Honerton toe, „dan ga ik mee. Tot straks dan." De bus reed weer weg en bereikte na een kwartier het eindpunt van de gewone route. Bliss ging op zijn gemak zitten, en geen tien tellen daarna zag hij het hoofd van Honerton weer boven het zij schot uit verschijnen. ,,Nou, vooruit er mee," zeide hij uit- noodigend. Honerton legde zijn eene keurig ae- handschoende hand op een droog plekje van het voorbalcon, greep met zijn andere de ijzeren stang, die aan weerszijden be- vestiad was, vast en boog zich vertrou- welijk iets tot Bliss over. Voordat hij begon te spreken, keek hij echter eerst je^j^vachtig naar links en rechts om zich te overtuigen, dat niemand hem hooren kon. „Kijk Bliss," zeide hij, „de zaak zit zoo in elkaar. Dien heelen dag nadat ik je gesproken had, heb ik verduiveld het land gehad. Ik vond het een allerbelab- berdst idee, dat een vriend van me zoo'n smak had gedaan, figuurlijk dan altijd, en dat hij nou niet de kracht had om weer op te krabbelen. ,,Je begrijpt toch wel, wat ik bedoel?" ging hij iets sneller voort. „Neem mij bij- voorbeeld. Ik heb toch tijden gehad," dat ik geen rooden duit meer had, maar vondt je, dat je dat aan me zien kondt? Denk je, dat een van mijn kennissen het ooit maar in de verste verte vermoed door Bestelt eens een proefbaal, U zult over de schitterende resultaten verbaasd staan (Ingez. Med.) cordon omringd zijn, om pogingen tot zijn be- vrijding te beletten. Deze maatregel heet ge nomen om den vrede in het Noorden te be- waren. )De groote Jen zou, als het bericht waar is en het hem met deze gevangenneming werke- lijk ernst is, een blijk van trouw aan de cen trale regeering gegeven hebben, meer dan men verwacht had toen het heette dat men in het gunstige geval op zijn onzijdigheid in het con flict hoopte. In het begin van de maand was namelijk gemeld dat Feng en Jeng samen uit Tai-jioen, de hoofdstad van Sjansi, vertrokken waren, zoogenaamd om een tocht naar den hei- ligen berg Woetaisjan, 160 K.M. Noordooste- lijk van Jen's residentie te ondernemen, maar naar men vermoedde, in werkelijkheid om ge- zamenlijk plannen tegen de centrale regeering te smeden, terwijl Feng's troepen reeds in de richting van Hoepeh rukten. Daarna kwam verleden week werkelijk bericht dat zij samen met verdachte bedoelingen Zuidwaarts mar- cheerden. Deze innigheid tusschen de twee militaire aanvoerders beloofde niets goeds voor de centrale regeering, maar nu hoort men op- eens dat Jen zich tot tegenstander van den op- stand verklaart, welke, naar hij zegt, alleen beraamd is om het program van de regeering waarop de onthinding van de soldateska bovenaan staat, te verijdelen en den vrede des lands te verstoren. Hij voegt eraan toe d'at hij de lastgevingen van de centrale regeering om den opstand snel te fnuiken, strikt op zal vol- gen. Daar Jen echter intusschen reeds als gouverneur was vervangen, is het niet zeker, of hij nog genoeg troepen onder zich heeft, als de centrale regeering hem orders geeft om haar in Honan te hulp te komen. Van de vele vragen die zich opdringen, is echter de voor- naamste, of Jen's bekeering oprecht gemeend is en of hij toch niet een fijn diplomatiek spel speelt, zooals men in China telkens heeft zien vertoonen. heeft? En dat heb ik alleen aan de han- digheid te danken, om zoo gauw mogelijk weer op te krabbelen en dan maar net te doen, alsof er niets gebeurd was. Bearijp je?" Bliss knikte. ,,Ja, dat begrijp ik heel goed," stemde hij toe. ,,Nou dan," ging Honerton voort. Eerst heb ik er een tijdje over gedacht en toen heb ik het met een paar van de oude garde besproken. Nou moet je niet nijdig worden," viel hij zichzelf in de rede, toen hij Bliss een onwillekeurige beweging zag maken. ,,Luister nu eerst, wat ik je verder te vertellen heb. Nu, om kort te gaan, ik heb ze een voorstel gedaan" meteen haalde hij een opge- vouwen vel papier uit zijn zaJt ,,en ik kan je zeggen, dat ze enthousiast waren, gewoonweg enthousiast! We waren van plan om met een lijst rond te gaan, maar we hadden ons de moeite van het be- denken kunnen besparen. t Eenige, wat we te doen hadden, was stil zitten en het geld opstrijken. Daar heb je bijvoor- beeld Freddy Lancaster, van wien nie mand eigenlijk wist of hij rijk was of niet en die altijd geplaagd werd omdat hij zoo gierig was, nou, die kwam met vijf-en- twintig pond aandragen. voordat hij nog het heele verhaal had gehoord. En dan de meisjes. Ik kan je zeggen, dat we moeite hebben gehad om die er buiten te houden. Die kleine Nellie Powers en Flo Graves en nog wel een half dozijn meer ,ik weet hun namen niet eens, wil- den allemaal hun halve salaris geduren- de een maand of zes afstaan. Maar Freddy en ik hebben daar de lijn getrok- ken. We hebben ons in jouw plaats ge dacht en toen hebben we gezegd, dat de TER NEUZEN, 18 OCTOBER 1929. TARIEFSVERLAGING VOOR BRIEVEN. Nader vememen wij, dat de op 1 Novem ber a.s. in overweging zijnde tariefsverlaging voor brieven enz. zeer waarschijnlijk haar beslag zal krijgen. Al zijn nog niet alle voor de vaststelling daarvan noodige instanties doorloopen, toch mag thans reeds met reden worden verwacht, dat de door P. T. T. ont- worpen verlagingen voortgang zullen hebben. Deze zijn: verlaging van het binnenlandsch briefpost- tarief, voor een gewicht van niet meer dan 20 gram, van 7% cent tot 6 cent; op gelijke wijze te handelen voor brieven welke uit Nederland naar Ned.-Indie, Surina- me en Curasao, alsmede in het grensverkeer met Belgie, en Duitschland worden verzon- den; invoering van een nieuw tarief voor bin- nenlandsche brieven van een gewicht boven 20 gram en niet meer dan 40 gram, van 12 cent (thans 15 cent), (zulks om te voorko- men, dat men anders goedkooper zijn brieven in deze gewichtstrap zou kunnen splitsen) het minimum port voor alien per zeepost verzonden naar Ned.-Indie, Suriname en Curasao, te verlagen van 7% tot 6 cent; het minimum port voor monsters in het binnenlandsch verkeer van 5 tot 3 cent te verlagen, met als gevolg, dat voor een ge wicht boven 50 tot 100 gram het tarief 4 cent zal bedragen; op gelijke wijze te handelen voor monsters verzonden per zeepost naar Ned.-Indie, Suri name en Curasao. Met de administraties van Suriname en Curasao, alsmede van Belgie en Duitsehland is op de punten, welke mede haar dienst be- treffen, overeenstemaming verkregen. Van de Nederlandsch-Indische postadmini- stratie stoat nog niet vast, dat zij met de voorgestelde verlagingen instemt, zoodat de meisjes er buiten moesten blijven." ,,Maar waar stuur je eigenlijk op aan?" vroeg Bliss met trillende stem. ,,0, dat is gemakkelijk genoeg gezegd, kerel," ging Honerton voort. „Fen paar van je vroegere vrienden hebben de hoofden bij elkaar gestoken en hebben het volgende plannetje bedacht. Ze wil len je, op een nader door jou te bepalen datum, een dinertje aanbieden en na afloop willen ze je dan een cheque geven, die, dat wil ik je wel in vertrouwen zeg gen, de moeite van het aannemen wel waard zal zijn, waarna je dan naar Canada of naar Amerika, of waar dan ook, naar toe kunt gaan, om opnieuw te beginnen. Of als je wilt, kan je ook in Londen blijven en hier het een of ander aanpakken. Zooals Freddy Lancaster zei, het is niet meer dan onze phcht om wat terug te doen voor al je gastvrijheid en je hulpvaardigheid, wanneer een van je bekenden in de rats zat, enne eh1. we willen je laten zien, dat we niet van plan zijn een van onze kamera- den te laten verdrinken, zonder hem e&i heilpende hand toegestoken te hebben, enneenfin de rest weet je wel," zeide Honerton met een zucht van ver- lichting, dat dat karweitje afgeloopen was. Bliss wendde zijn hoofd af en keek strak voor zich uit in het gewemel van voetgangers en voertuigen. Plotseling leek het, alsof alle voertuigen in elkaar verward waren, de gezichten van de voorbijgangers zag hij onduidelijk, als door een mist. Hij moest een paar keer (Ingez. Med.) mogelijkheid bestaat, dat deze eventueel op een ander tijdstip zullen ingaan. Overigens ligt het in de bedoeling alle ver lagingen als hierboven aangegeven op 1 No vember a.s. te verwezenlijken, al blijft het uiteraard mogelijk, dat de tijd te kort Is am alle voorbereidingen alsdan gereed te hebben, in welk geval de datum van ingang nog en- kele weken zal moeten worden verschoven. BRESKENS. De voordracht van waterbouwkundig amb- tenaar van het waterschap Oud- en Jong Breskens te Breskens luidt: 1. A. Minderhoud te Breskens; 2. A. J. de Loof te Vreeland; 3. J. H. van Rest te Gro- ningen. SLUIS. iDezer dagen wilde een landbouwer alhier zijn vijfjarig paard dat hij eenige dagen te voren in de weide had gedaan, daaruit halen. In de weide komende, merkte hij dat het paard met een der achterpooten opgetrokken stond. Denkende dat het stond te rusten, legde hij het dier de halster om en wilde het aldus mede- nemen. Toen bemerkte hij dat het beest hinkte en kwam bij nader onderzoek tot de ontdek- king dat het dier een diepe snijwonde had in de hak van den rechterpoot, waardoor het zichtbaar pijn leed. Aangezien de wonde reeds eenigszins etter- de moest de mishandeling reeds eenige dagen te voren zijn gepleegd. De kans is groot dat het dier moet worden afgemaakt. De politie stelt een onderzoek in naar de bedrijvers van deze laffe d'aad. ST. KRUIS. Benoemd tot burgemeester van St. Kruis, de heer A. J. Dhont. (Ingez. Med.) slikken om het hinderlijk gevoel in zijn keel weg te krijgen. Als een onmoge- lijkheid voelde hij het, nu te moeten ant- woorden. Honerton had het heel druk met zijn cigarettenkoker en was een paar stappen op zij gegaan om een lucifer aan te steken. „En, hoe denk je er over?" vroeg hij, nadat hij een paar maal zijn cigaret op- gestoken had. ,,Ik kan je op het oogenblik nog niet goed antwoord geven," zeide Bliss een- voudig. ,,Je hebt me overbluft. Maar zou je hun willen zeggen, dat ik heel graag van hun vriendelijke uitnoodiging gebruik wil maken en dat ik het dinertje graag op den 19den December vast- gesteld wou zien, als het ten minste niet te gauw is." ,,Prachtig," zeide Honerton opgewekt. Laten we dan zeggen, 's avonds om acht uur in de Milan. Dan zullen we zien, of we het Venetiaansche zaaltje kunnen krijgen. En nu moet je me niet kwalijk nemen, kerel," ging hij door, ,,als ik verdwijn. Jij bent er misschien aan gewoon, maar ik voor mij vind, dat je van al dat geschud een raar gevoel in je maag krijgt. Daar hebt je juist een taxi, die zal ik dafi maar nemen. Adieu hoorl Vergeet het nou niet, den 19 December acht uur 's avonds, het Venetiaansche- zaaltje in de Milan. O ja, dat zou ik bijna vergeten," voegde hij er aan toe, terwijl hij nog even terug kwam, ,,hoe staat het metde jonge dame?" „0, je bedoelt mijn meisje," antwoord de Bliss. ,Vindt je het goed, dat ik haar meebreng?" ,,Natuurlijk," was het opgewekte ant woord. ,,Breng haar maar mee, dan geven we jullie een gezellige af- scheidsfuif. Nou adieu hoor, tot ziens.' ,,Tot ziens," antwoordde Bliss met een stem, die van heel veraf scheen te komen. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1