"marktbericht. BURQEBLUKE STAND. VERDRONKEN. GEEN VROUW, GEEN LAND. DE LONDENSCHE VERKEERS- ONGEVALLEN. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. INGEZONDEN STUKKEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN SCHEEPVAARTBEWEGING iemand om nieuwe poeders te vragen .heeft de inlandsche klerk een gezegeld blik met strych nine opengemaakt, waarop behalve een doods- kop en het opschrift „Strychnine Natrieum" in twee talen het woord vergif stond gedrukt. Van dit poeder heeft hij poeders gemaakt en door den iniheemschen hoofdopzichter van koe- lies, die om medicijn vroegen, doen uitdeelen. Met het bekende noodlottige gevolg. Ter ver- antwoording geroepen verklaarde de klerk, dat hij den doodskop op het blik wel had gezien, evenals de woorden vengif, maar een en ander niet begrepen te hebben, daar hij alleen Maleisch spreekt en begrijpt. De strychnine, die geforuiict wordt voor bestrijd'ing van wild gedierte, vankens b.v., werd steeds in de brandkast bewaard. Op een oogenblik, dat er een groote hoeveelheid kleine munt in de brandkiast werd opgeborgen, heeft een assi- stent het blik met strychnine onder de brand kast geplaatst, waar de inlandsche klerk, die daar niets te zoeken had, het ontdekte en op-ende. De inheemscheklerk zal voor den landdraad' terechtstaan, terwijl, zooals een Aneta telegram dezer dagen meldde, aan den admdnistrateur en den betrobken assistent de zer ondememing door den Gouvemeur van Sumatra's Oostkust de plantvergunning is ont- nomen. Te Gent is een opvarende van het aldaar liggende Nederlandsche s.s. ,,Jobshaven", der firma Van Uden te Rotterdam, zekere v. Os uit Vlaardingen verdronken. Het lijk is op- gehaald. SPOORWEGONGELUK. Woensidagochtend heeft op het station Sobo- lew bij Demblin een emstig spoorwegongeluk plants gehad. Vermoedelijk ten gevolge van den dichten mist is een ijlgoederentrein door een onveilig signaal gereden en ongeveer 40 M. verder met een uit Lemiberg komend'en pas- sagierstrein in botsing gekomen. De botsing was zoo hevig, dat beide locomotieven emstig gehavend wenden en ontspoorden en verschei- dene wagens van den passagierstrein en vijf wagens van den goederentrein totaal vernield werden. Vele andere wagons werden ernstig beschad'igd. [Bij het direct aangevangen reddingswerk werden vijf dooden en vijftien ernstig gewonden uit de overblijfselen van den trein te voorschijn gebracht. Nog vijftien andere personen hebben lichte verwondingen opgeloo- pen. Tijdens het vervoer zijn twee ernstig ge wonden overleden. Men vreest, dat het aan- tal slachtoffers nog grooter zal zijn. Tot d'e dooden behooren, voor zoover kan worden nagegaan twee soldaten, een conduc- teur en vier redzigers. Volgens andere berich- ten zouden onder de verwoeste wagens nog drie doode soldaten liggen. Uit Demblin is een hulptrein en uit War- schau is een commissie van onderzoek ter plaatse aangekomen. De machinist, die door het onveilig signaal reed, werd licht gewond en werd onmiddellijk gearresteerd. Volgens de laatste berichten is het aantal emstig gewon den tot 21 gestegen. SCHULDMISDRIJF MET DEN DOOD GESTRAFT. Eenigen tijd geleden is in de nieuwe asbest fabriek Gigant te Swerdlofsk een brand uit- gebroken, die millioenen roebels schade heeft aangericht. Als schuldig aan het uitbreken van den brand werden de technische leider van de bouwdirectie, de leider van den bouw, de leider van de mechanische installatie, de com mandant van de brandweer en nog vele ande- ren voor de rechtbank gedaagd. Waarin hun schuld precies bestaan heeft, lezen we in het bericht niet, maar vijf van de beklaagden zijn tot den kogel veroordeeld van twee is het vonnis wegens hun jeugd in gevangenisstraf fan vijf en zes jaar gewijzigd en de ande- ren hebben gevangenisstraffen van verschil- lenden termijn gekregen. Mussolini's belasting op vrijgezellen heeft een parrallel in Panama gevonden. In de pro- vincie Los Santos is een decreet afgekondigd, dat vrijgezellen geen land in eigendom kun- nen bezitten. De bachelors zijn naar president Arosemeva gegaan en hebben hem verzocht het decreet te doen intrekken, maar hij heeft geweigerd. De regeering heeft n.l. boerderijen in Los Santos geschonken ten einde deze provincie met landbouwers te bevolken. Vrijgezellen komen daar niet voor in aanmerking, meent de president, aangezien dan de politiek der regeering geen succes zou hebben. STALEN MIJNSTUTTEN. Dezer dagen werd gemeld dat in Northum berland 2000 mijnwerkers den arbeid hadden neergelegd in verband met de invoering van stalen mijnstutten en dat eenige duizenden andere mijnwerkers dreigden dit voorbeeld te zullen volgen. Uit nadere berichten in de Engelsohe bladen blijkt, dat een toenemend aantal mijnen bezig is stalen in plaats van houten mijnstutten te bezigen, zoowel uit een oogpunt van veiligheid als van bezuini- ging. Daartegenover betoogen de mijnwer kers, dat stalen stutten gevaarlijker zijn dan houten, daar de laatste, door te scheuren waarschuwen dat er een ongeluk dreigt te gebeuren. De stakers zijn intusschen weer aan den arbeid gegaan om de aan den gang zijnde onderhandelingen niet te storen. Officieele cijfers, voorkomende in de „Daily Mail" toonen aan, dat 364 menschen, of 4 per dag, bij verkeersongevallen te Londen werden gedood in het tweede kwartaal van dit jaar. Verleden jaar was het gemiddelde 3 per dag. Er werden in het tweede kwartaal dit jaar 16069 personen bij straatongevallen gewond. In het jaar 1921 werden 571 menschen ge dood, en in 1928 was het aantal slachtoffers van het verkeer tot 1244 gestegen. Van de 364 menschen die in April, Mei en Juni van dit jaar zijn gedood, vielen er 120 als slachtoffer van ongelukken met particu- liere auto's, 35 in ongelukken met autobussen, 8 in ongelukken met taxi's. Er werden 99 per sonen gedood door het onvoorzichtig overste- ken van de straat, 72 daarvan waren ouder dan 15 jaar. Slechts 7 kinderen onder 5 jaren werden door het roekeloos oversteken van de straat, gedood. Het totaal der dbodelijke straatongelufcken m de eerste helft van dit jaar bedraagt 615, dus 44 meer dan het totaal der dooden in 1921. Vergadering van 4 October 1929. Alle leden zijn aanwezig; een vacature. Voorzitter, Burgemeester J. Truijman. Omtrent de notulen merkt de heer Stallaert op, dat daarin vermeld staat, als zou spreker reductie hebben willen bedingen op den wachtprijs voor het vervoer der arbeiders per auto naar Sluiskil; dit is geenszins het geval, want spreker vindt dien prijs al laag genoeg. Deze verandering zal worden aan- gebracht. Pun ten van behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemd raadslid de heer P. J. van Damme. De Voorzitter benoemd de heeren Koster en Bun in de commissie van onderzoek. De stukken worden in orde bevonden en tot toe- lating besloten. 2. Installatie nieuw benoemd lid. De heer Van Damme legt de gebruikelijke eeden af, waama hij door den Voorzitter, zoowel als door de leden wordt gefeliciteerd. 3. Benoemen wethouders. 't Stembureau wordt gevormd door de heeren Koster en Bun. Benoemd wordt de heer Van Damme met vier stemmen; de heer Stallaert verkreeg twee stemmen en de heer De Schepper een. De heer Van Damme verklaart desge- vraagd de benoeming te aanvaarden, waar- na hij -door de leden der vergadering wordt gelukgewenscht. 4. Ingekomen stukken en daarover be- sluiten,. 1. Mededeeling van Burg, en Weth. van kasopname en boeken bij den gemeente- ontvanger op 27 Sept. Alles werd in orde bevonden evenals ook bij 't electrisch bedrijf. 2. Schrijven der gemeente Zaamslag met de mededeeling, dat voor die gemeente geen argumenten bestaan om den autobusdienst op Sluiskil te steunen, aangezien er van Zaamslag uit reeds zoo'n dienst bestaat. 3. Van Ged. Staten bericht van goedkeu- ring der gewijzigde verordening op waren. 4. Idem bericht van goedkeuring der ge wijzigde electriciteitstarieven. 5. Van de Gezondheidscommissie te Hulst de raming van ontvangsten en uitgaven over 1930. De bijdrage voor Boschkapelle be draagt 48,36. Wordt ter visie gelegd. 6. Van 't Bestuur der R. K. Handelsdag- school te Hulst een verzoek om steun van 150 per jaar en per leerling en indien geen leerling der gemeente die inrichting mocht bezoeken een bijdrage van 150. Het Bestuur deelt mede, dat twee leerlingen van hier aan 't onderwijs deelnemen n.l. Fermont en Van Eerdenburg. De Voorzitter merkt op, dat laatstgenoem- de leerling geen ingezetene is en stelt namens Burg, en Weth. voor de tegenwoordige bij drage van f 10 te verhoogen tot f 50, 't geen met algemeene stemmen wordt goedgevon- den. 7. Een tweetal aan vragen om aansluiting bij 't electrisch net voor licht worden inge- willigd. 8. Een aanvraag voor stroomlevering voor een motor van 7% P.K. door den land- bouwer Bruggeman. De Voorzitter licht dit verzoek toe en zegt, dat Burg, en Weth. in een samenkomst met den electricien tot het resultaat zijn gekomen, dat de heer Bruggeman' kan aan- gesloten worden op de lichtleiding, omdat in die buurt geen transformator is. Voor 66n aansluiting zou dit mogelijk zijn als tenmin- ste de andere motoren niet werken. Spreker stelt evenwel uitvoerig het vddr en tegen dezer aansluiting in het licht, waar- bij ook de andere leden hun meening uiten en een langdurige gedachtenwisseling ont- staat tusschen de heeren De Rooij en v. d. Wielen over de dag- en avondbelasting. Ten slotte wordt het voorstel van de heer Koster hieromtrent een nauwkeurig advies in te winnen met algemeene stemmen aan- genomen. 9. Een schrijven van Ant. Schuren, waar in hij mededeelt, dat de Inspecteur zijn aan- slag in de gemeentelijke inkomstenbelasting heeft teruggebracht op 1600 en hoopt mits- dien, dat zijn aanslag in 't schoolgeld ver- laagd wordt. Aan dit verzoek zal worden voldaan na ingewonnen inlichtingen bij den Inspecteur. 10. Van het Centraal Bureau van Nederl. gemeenten dat de kosten van een accoun- tantsonderzoek der rekeningen der gemeente, electriciteitsbedrijf en armbestuur /210 be- dragen. De Voorzitter oppert nogmaals zijne be- Zwaren hiertegen evenals in de vorige ver gadering, toen de heer Koster op dusdanig onderzoek aandrong. Op de vraag van den heer Koster had 't college van Burg, en Weth. hierover den- ken antwoordde de Voorzitter, dat zij er tegen adviseeren. De heer De Rooij verklaart zich ook voor zoodanig onderzoek, doch vindt de kosten te hoog. De heer Stallaert verwondert er zich over, dat de heer De Rooij verklaart v66r het on derzoek te zijn, doch de kosten te hoog acht. Had voorheen zoo'n onderzoek plaats gehad, dan zou de heer De Rooij in een vorige ver gadering de beschuldiging niet hebben geuit, als zouden in de voorgaamde zittingsperiode Burg, en Weth. de begrooting met /4000 hebben overschreden, zonder voorkennis van den raad. Dit gaf aanleiding tot een scherpe discussie tusschen beide heeren, waarin de Voorzitter bemiddelend tusschenbeide kwam en verzocht deze kwestie tq laten rusten. De heer Koster vraagt nog of slechts bij 66n kantoor naar de kosten is geinformeerd, waarop de Voorzitter bevestigend ant- woordt. Hierover drukt de heer Koster zijn teleurstelling uit. Het voorstel om in den vervolge een accountantsonderzoek naar de rekeningen te doen plaats hebben, werd met vier stemmen tegen drie verworpen. Voor stemden de heeren Koster, Stallaert en Bun. Tegen stemden de heeren Van Damme, v. d. Wielen, De Rooij en De Schepper. 11. Van het Alg. Armbestuur een schrij ven, waarin verzocht wordt de artikelen 11, 12, 13 14 en 15 der verordening te willen wijzigen aangezien door deze artikelen de bedeelden zoowel in kwantiteit als in kwali- teit kunnen benadeeld worden. De Voorzitter geeft te kennen, dat dit schrijven nu pas is ingekomen en dat het daarom moeilijk is daarover vruchtbaar van gedachten te wisselen en stelt daarom voor, het in handen te stellen van Burg, en Weth. 't geen wordt goedgekeurd. De heer Stallaert verklaart hierover wel iets te hebben willen zeggen, doch zal dit uitstellen tot de nadere behandeling. 5. Vasts telling gemeentebegrooting, dienst 1930. De commissie van onderzoek adviseert de begrooting aldus vast te stellen, daar ze er geen aanmerkingen op heeft. 6. Vasts telling begrooting G. E. dienst 1930. Het is de commissie van onderzoek opge- vallen, dat de raming der in te koopen K.W.U. 32000 bedraagt en dat geraamd is te verkoopen slechts 11000 K.W.U. en vraagt of dit geen vergissing is, want een verschil van 21000 K.W.U. is onbegrijpelijk. De Voorzitter verklaart dat Burg, en Weth. ook vermoedden, dat dit een abuis is en vertrouwden erop, dat dit aan de com missie niet ontsnappen zou. Verder vraagt de commissie bij monde van den rapporteur, waarom de gemeente voor de straatverlichting slechts 35 cent per K.W.U. in rekening wordt gebracht en den ingezetenen 55 cent; de gemeente moet toch gelijk gesteld worden met de particulieren. De heer v. d. Wielen zegt, al schertsend, of men 't geeft met de rechterhand en met de linker terugneemt of omgekeerd, dat blijft toch hetzelfde, bedoelende hetgeen de gemeente minder betaalt ten goede komt aan de gemeentekas, waaruit het tekort van 't electrisch bedrijf toch moet worden bij- gapast. Nog vraagt de rapporteur of de straat verlichting niet van invloed is op de max. belasting; hij meent van w41: hoe minder straatverlichting, hoe minder maximaal. De heer v. d. Wielen geeft hierover inlich- ting en men komt tot de conclusie dat 't wenschelijk is, lantaams uit te schakelen, doch de moeilijkheid is, wkkr men dit zal doen. De heer Koster blijft bij zijn meening, dat 't verschil in prijs per K.W.U. voor de ge meente en de ingezetenen ongemotiveerd is. De heer Bun is ook van dit gevoelen want het G.E.B. staat op zich zelf en de gemeente eveneens. De discussies hierover worden gesloten en een nader onderzoek zal worden ingesteld. 7. Vaststelling begrooting Armbestuur, dienst 1930. De commissie kan tot vaststelling advi seeren. De heer Stallaert is het opgevallen, dat de raming voor de uitgaaf van brood, meel en dergelijke, thans slechts op 300 is begroot, waar die verleden jaar f 1000 bedroeg en wendt zich meer speciaal tot de heer De Schepper, als lid van 't Armbestuur om te vememen, wat hiervan de reden is. Deze antwoordt, dat de inkomsten van 't Armbe stuur verminderd zijn, 't geen door de heer v. d. Wielen wordt aangevuld met de op- merking, dat dit is geschied, om de rekening kloppend te maken. Zij wordt daama aldus vastgesteld. 8. Benoeming lid der schattingscommissie wegens vertrek van den heer Mangnus. Thans hebben daarin zitting de heeren J. Truijman, P. de Rooij en Ant. de Bakker. Bij stemming van een nieuw lid behaalt de heer Van Damme de meerderheid en ver klaart deze functie te aanvaarden. 9. Benoemen plaatsvervangend afgevaar- digde voor de waterieiding wegens vertrek van den heer Mangnus. Bij eerste vrije stemming verkrijgen de heeren Van Damme en De Schepper elk drie stemmen, de heer Stallaert 66n stem. Bij tweede vrije stemming behalen de twee eerstgenoemden hetzelfde aantal en de heer Bun 64n stem. Bij herstemming verkrijgt de heer De Schepper er vijf en de heer Van Damme twee. Eerstgenoemde is dus gekozen en verklaart deze functie te aanvaarden. 10. Rondvraag. De heer De Schepper vraagt of de verga- deringen niet in den namiddag kunnen be- legd worden. Geschiedt dit in den voormiddag dan moet spreker een heelen dag verletten en heeft daardoor te veel schade. De Voorzitter kan daarin geen besliste toezegging doen, doch zal zoo veel mogelijk met het verzoek rekening houden. De heer Bun merkt op, dat hier de straat- lantaarns niet branden, terwijl dit in andere gemeenten w51 zoo was. De Voorzitter zal aan het verzoek tegemoet komen. De heer Stallaert wijst erop, dat a.s. Zon- dag „de nieuwe tijd" is geeindigd en vraagt in verband hiermede of Burg, en Weth. al een beslissing hebben genomen omtrent het sluitingsuur, waarover ook het vorig jaar is gesproken. De Voorzitter antwoordt, dat hierover niet meer is gehandeld, doch dat Burg, en Weth. het gewenscht en voldoende achten dit te laten zooals thans op 9 uur. De heer Stallaert is het daarmede wel eens, maar vestigt er de aandacht op, dat te Stoppeldijk om 10 uur taptoe is, dus een uur later, 't geen aanleiding geeft, dat men na sludting, hier nog eens naar Rapenburg gaat en bij terugkomst ook hier nog eens tracht aan te leggen, waardoor de taak der politie onnoodig wordt verzwaard. De Voorzitter verklaart van de politie hieromtrent nog geen klachten te hebben gehoord; spreker voelt er dan ook niet voor het sluitingsuur te verlengen. De heer Stallaert moet er noigmaals op aandringen den dijk van het vuil te zuiveren. De Voorzitter antwoordt, dat dit reeds zou geschied zijn, als er maar werkkrachten disponibel waren; bovendien is aan Ged. Staten gevraagd den bewusten grond te mogen bezaaien. Nog brengt de heer Stallaert de brand- spuit en 't materiaal ter sprake; er is nu volop water om zich te overtuigen van den toestand, waarin alles verkeert. De Voorzitter zegt, dat bij de laatste oefening een en ander volkomen in orde is bevonden. De heer Stallaert neemt hiermede genoe- gen, doch hoopt, dat Burg, en Weth. er voortdurend hun aandacht aan schenken. Daar niemand meer het woord verlangt slult de Voorzitter de openbare zitting om over te gaan tot een geheime vergadering. (Buiten verantwoordeRjkheld der Redactle.) Sluiskil, 13 October 1929, Mijnheer de Redacteur. Verleen mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Naar aanleiding van al het geschrijf inzake de stakingskwestie te Sluiskil waar ook direct of indirect mijm persoon is bij betrok- ken wil ik de zaak eens duidelijk maken. Daar ik geheel en al buiten de zaak sta, heb ik geprobeerd de situatie voor Sluiskil te redden. Ik heb een paar maal met den Directeur der Cokesfabriek gesproken am het zoover te krijgen, -dat een staking kon voorkomen worden. Hoe ik dat heb verdedigd, daar heb ik geen verantwoording voor af te leggen noch aan stakingsleiders noch aan iemand anders. Ik ben ook niet in contact getreden met den heer Directeur als kruidenier, slager, waschvrouw, schoenmaker of glazenmaker, maar, zooals het hier nogal eens gaat op Sluiskil, als burger Oolsen. Zooals ik zeg heb ik dat op mijn manier verdedigd, de belangen van ons volk naar voren gebracht, en met succes, doch nu komt het cardinale punt, waar het om gaat. Ik had verkregen, dat alle personen, die op de fabriek werkaaam zijn, een opslag kregen van 5 cent per uur, tot en met 55 cent, op een enkele uitzondering na. Een opslag van 50 voor Zondagswerk, terwijl over vacantie en overwerk zou worden gepraat. Een commissie van drie personen, te be noemen 6en persoon door den Burgemeester van Ter Neuzen, 64n door den Directeur en 66n persoon zouden de werkmenschen van de fabriek zelf mogen kiezen, am de andere grieven, die er nog zouden zijn, te onder- zoeken en met steun van de Directie uit den weg te ruimen. Kijk, mijne heeren, dat had ik verkregen onder deze voorwaarde: ik moest v66r 10 of 11 uur denzelfden avond nog uitslag bren- gen aan den heer Directeur wat het werkvolk er van dacht. Toen ik met dit naar huis ging, met deze toezegging in mijn zak, dacht ik nog de staking gaat niet door, die ramp heb ik van Sluiskil afgewendmaar het is anders uitgekomen. Ik werd denzelfden avond toen ik van de fabriek huiswaarts keerde, toen ik pas voor ons volk gepleit had om meer loon en betere arbeidsvoorwaarden, nog door een paar werkmenschen van de fabriek uitgejouwd, ik dacht toen nog; het is altijd hetzelfde „ondank is 's werelds loon". Wat moest ik nu doen, het was half zeven geworden en om zeven uur ibegonnen de ver- gaderingen, geheel alleen zonder hulp. Ik stond toen in tweestrijd zou ik het volk zelf toespreken aan de brug of op een ver gadering. Maar door ondervinding opge- daan, hierboven vermeld, vond ik het te ge- vaarlijk. Om de zaak zoo goed mogelijk tot zijn recht te doen komen, vond ik het nog het best om den Geestelijken Adviseur, den Zeereerw. Pater Vicarus ,er mede in kennis te stellen, wat ik dan ook heb gedaan, in de hoop, dat dit voorstel ook door het bestuur zou verdedigd worden. Toen ik bjj zijn Eerwaarde was, heeft hij mij nog gezegd, ik denk dat zij daar wel mede accoord zullen gaan, want zoover heb ben zij het zelf nog niet kunnen krijgen. Ik heb nog verklaard, indien het noodig mocht zijn om de zaak nog mondeling toe te lichten, dat ik dien avond thuis zou blijven en dat gaame zou hebben gedaan, maar uit slag denzelfden avond. Wat miji echter bijzonder trof, ik werd niet geroepen, maar het pijnlijkste van het geval is, dat ik zelf geen bericht heb gehad wat ze er van dachten. Omdat ik mij bij den Directeur denzelfden avond niet kon vervoegen, is alles toen nog ingetrokken. 's Woensdags ben ik nog met den heer Burgemeester van Ter Neuzen gaan spreken om nog iets te redden, maar ook door de tusschehkomst van den Burgemeester is dat niet gelukt. En tot besluit, of ik daar nu iets door heb misdaan, daar heeft een verslaggever niets om te geven, dat zal ik tot mijn eigen ver antwoording moeten nemen, maar bij mij stond voorop: kan ik iets doen voor het waarachtig belang van Sluiskil. Mijn dank, H. J. COLSEN. Beleefd verzoek ik andere bladen, die over de staking hebben geschreven, dit te willen opnemen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Oct. Pieter Willem van Langevelde, oud 27 j., jm. en Tanneke Marie van de Wege, oud 24 j., jd. Geboorten. 7 Oct. Mariette Johanna, d. van Petrus Comelis van Maele en van Jo hanna Eleonora Louis IJsebaert. 9 Oct. Adriana Tanneke, d. van Jacobus Reinier Scheele en van Janna Adriana de Feijter. Overlijden. 7 Oct. Suzanna Louisa Rijn- berg (overl. te Bergen op Zoom), oud 49 j., d. van Abraham Comelis en van Anna Baert. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. M. Harte, kantoorbediende, Lange Kerk- straat 21, van Den Haag. E. J. Reijmhoudt, onderwijzer, N. J. Harte- straat 18, van Heerlen. E. de KrakerMoens, zonder, Drdewegen, van Zaamslag. J. TholensPladdet, zonder, Dekkerstraat 57, van Hoek. P. Kroon, machinedrijver, Dekkerstraat 21, van Vlissingen. A. Kopimels, zonder, Westkolkstraat 32, van Gent. H. Brysse, loods, Tholensstraat 54, van Antwerpen (B.). H. van de Meerssche, loods, Tholensstraat 54, van Antwerpen (B.). R. Vollemaere, loods, Tholensstraat 54, van Antwerpen (B.). V. Vlietinck, loods, Tholensstraat 54, van Antwerpen, (B.). A. Geselle, roeier, Tholensstraat 54, van Oostende (B.). F. M. Moens, chauffeur, Bakkerijstraat 1, van Zaamslag'. J, P. S. FaasWillemsen, zonder, Van Bovenstraat 30, van Zaamslag. Vertrokken: P. Kroon, machinedrijver, Dekkerstraat 21, naar Didam. C. Brandes, zonder, P 56, naar Hoek. M. H. Rieter, zonder, Noordstraat 70, naar Nijmegen. J. van de Velde, werkman, Walravenstraat 4, naar Oegstgeest. 15 October. HOBK. Verkoop bij inschrijving van Olmen- en Canadaboomen. Het Bestuur van het Waterschap „Loven en Willomskerke". iZAAMSLAG. Veiling bij toewijzing van een Hofstede. Notarissen Corthala en Van der Veen. 16 October. KOEiWAQHT. Veiling Woonhuis met Schuur. Notaris Dregmans. 17 October. IJZEND'IJKE. Veiling bij toewijzing van een Hofstede. Notarissen Corthals en Van der Veen. KOEWAGHTVeiling Canadaboomen. Nota ris Dregmans. IZAAMSLAG. Vergadering van Ingelanden van den Groote Huissenspolder bij den heer C. P. de Regt. 19 Oct. K.OEWACHT. Aanbesteding bouwen woon huis. Bouwlkundige P. le Feber Jr. 21 Oct. HULST. Prijsopgaaf gevraagd voor leve ring van Lessinesche macadam. De commissie van den grindweg Stoppeldijk. Rotterdam, 14 October 1929. VEEMARKT. Aangevoerd werden 318 vette runderen, 139 vette- en graskalveren, 544 schapen en lammeren en 919 varkens. Er waren in verband met den Israelitischen feestdag weinig koopers ter markt waardoor er weinig handel in runderen was. Derde soort iets duurder. Ossen bijna geen aanvoer. Schapen en kalveren eveneens met zeer ge- ringen aanvoer en tragen handel. Varkens waren ruim aangevoerd, handel lui en afloo- pend. Zouters waren weinig aangevoerd en de handel redelijk. Een ideaal laxeer- middel vindt ge in Foster'sMaagpillen. Zacht werkend zon der eenige krampen. f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,04—/ 1,16, 2e kw. 0,89—/ 1,02, 3e kw. 0,760,86; Ossen le kw. /0,90/1,06, 2e kw. 0,80—/0,90, 3e kw. 0,70—/0,77; Kalveren le kw. 1,541,74, 2e kw. 1,32 1,52, 3e kw. 1,15-/1,30; Schapen le kw. 0,75—/ 0,82, 2e kw. 0,60—/0,71, 3e kw. /0,450,54; Lammeren /0,901,05; Var kens le kw. 0,750,82, 2e kw. 0,66 /0,74, 3e kw. /0,55/0,65; exportv. 0,70 0,78. BINNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe tamelijk ter markt, flauw gestemd, lager verkocht /ll11,75, enkele prima partijtjes en zaai daarboven isetaald; Haver 8,509; Erwten, kleine groene, 14 15,50; Schokkers 1819,75; Bruine boo- nen tamelijk ter markt, hooger verkocht. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer /20/23; Zaailijnzaad /22 23,50; Blauwmaanzaad 3335; Kool- zaad 23f 25. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,252,70; Zeeuw- sche Bonte 2,302,80; Zeeuwsche Eigen- heimers 1,40—/1,70; Blauwe Eigenheimers 1,60f 1,80; Brielsche Eigenheimers 1,50 2,25, alles per H.L.Westl. Schoolmees- ters zand 46 ct.; Poters 34 ct.; Blauw- pitten 45 ct., alles per K.G.' Aanvoer flink, vraag kalm. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 800 K.G. 1,15 1,30; Groningsch 2500 K.G. 1,201,25; Holl. Geel 5300 K.G. 1,10—1,25. Aanvoer klein en vraag beperkt. Binnen- kort worden grootere aanvoeren verwacht in verband met den aanvang van het zwengelen. AXEL. (Donderdag werd alhier in het cafe van den heer H. P. DielemanKoole door den bouw- kundige J. W. Vercouteren aanbesteed: het bouwen van een woonhuis te Axel. ilngeschreiven werd': Voor het le perceel door Jac. Houg te Axel, voor f 1484. Voor het 2e perceel door J. F. de Waal te Kuitaart voor 1244 en M. Galle te Zaamslag, voor 1200. Voor het 3e perceel door W. de Jonge te Axel, voor 162 en J. P. van Rijn te Axel, voor 144. Voor de massa door J. F. de Waal te Kui taart, voor 3310. s.s. HELENA in lading te Jakobstad voor Cardiff. s.s. MAGDALENA van Cardiff naar Messina passeerde 9 dezer Gibraltar, s.s. TERNEUZEN vertrok 9 dezer van Jakobstad naar Cardiff. Voor Ter Neuzen: 11 Oct. Nederl. s.s. FOXHOL, 117, ijzer, Ipswich. 13 Oct. Eng. s.s. SHEAF CREST, 1617, kolen, New-Castle. Van Ter Neuzen: 12 Oct. Lett. s.s. LAT- VIS, 787, ledig, R'dam. Van GentTer Neuzen: 12 Oct. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Voor Riemen: 11 Oct. Duitsch s.s. LU- BECA, 681, ledig, Lowestoft. Voor Gent: 11 Oct. Eng. s.s. RAVENS- DALE, 135, ledig, Hull; Noorsch s.s. BRAT- HOLM, 724, kunstmest, Odda; Eng. s.s. LIBERTY, 382, stukg., Goole; Eng. s.s. AL GOL, 929, kolen, Cardiff; Eng. s.s. ELE- VEEN, 969, kolen, New-Castle; Eng. s.s. MOORWOOD, 1090, kolen, New-Castle; Fransch s.s. ASTREE, 427, pyriet, Caen; Eng. s.s. YORKBROOK, 719, kolen, Swansea; Noorsch s.s. TRES, 460, ledig, Portsmouth; Eng. s.s. CHEVICHASE, 1642, kolen, New- Castle; Eng. s.s. YORK, 451, stukg- Ant werpen. 12 Oct. Deensch s.s. BERTHA, 452, hout, Geffle; Eng. s.s. QUENAST, 250, kolen, Goole; DeensCh s.s. MARY,1124, kolen, Dan zig; Eng. sjs. REDSTOCT, 553, ledig, Lon den; Eng. s.s. WAYFLIED, 682, kolen, Goole; Noorsch s.s. HOGSTAD, 365, steen, Lysekil; Belg. s.s. PERVYSE, 699, kolen, Grange mouth; Lett. s.s. JOHANNA, 1687, hout, Riga. 13 Oct. Eng. s.s. TOSCA, 169, ledig, Lon den; Eng. s.s. TAURUS, 895, kolen, Swan sea; Deensch s.s. RAGNHILD, 678, hout, Stolpmunde; Eng. s.s. COPSEWOOD, 537, kolen, New-Castle; Eng. s.s. STANTON, 682, kolen, Goole; Eng. s.s. SLATELAND, 237, ledig, Gillinham; Eng. s.s. OAKFORD, 259, pekkolen, Londen; Belg. s.s. ROSA, 828, led., Dieppe; Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Eng. s.s. WALLSEND, 1739, kolen, New-Castle; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. Van Gent: 11 Oct. Ned. RUSWIJK, 1037, ledig, R'dam; Eng. s.s. JAMES DUNFORD, 712, ledig, Blyth; Eng. s.s. FOGNES, 390, stukg., Fenit; Eng. s.s. HAUXLEY ,937, led., Tyne; Eng. s.s. NYROCA, 634, stukg., Bel fast; Eng. s.s, MICKLETON, 364, steen, Londen; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Manchester; Panam. s.s. VAT, 2000, ledig, R'dam; Lett. s.s. DAGO, 1350, ledig, Riga; Eng. s.s. AIRSMYN, 515, ledig, Antwerpen; Lett. s.s. KULDIGA, 1186, ledig, Danzig. 12 Oct. Duitsch s.s. HERMINE, 195, steen, Londen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Noorsch s.s. AMUND, 586, ledig, Blyth; Eng. s.s. RAVENSDALE, 135, stukg., Hull; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, stukg., Cardiff; Eng. s.s. BEAULYFIRTH, 201, fosfaat, Exmouth; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. ARYSOME, 413, stukg., New-Castle; Eng. s.s. LIBERTY, 382, stukg,, Goole; Fransch s.s. ASTREE, 427, ledig, R'dam; Eng. s.s. STELLING, 1236, ledig, Tyne; Eng. s.s. ELEVEEN, 969, ledig, Tyne. 13 Oct. Eng. s.s. TEESWOOD, 438, ijzer, Middlesborough; Duitsch s.s. BORGHILD, 537, cement, Memel; Eng. s.s. CARNAC, 2349, ledig, Barry; Noorsch s.s. TRES, 460, stukg., Goole; Eng. s.s. HEWORTH, 1602, ledig, Tyne; Zweedsch s.s. BALTIA, 1362, ledig, Westhartlepool.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3