PUROL Vrouwenhanden SPORT. PRKDIKBBPRTKM. GEMEHGDE BK&1CHTEV. HANDELSREGISTER. VOETBAL. HECHTSZAKEM. PROVINCIATE STATEN VAN ZEELAND. DE ONTVLUCHTE AAP GEVANGEN. blijven ondanksallehuishoudelljke arbeid gaaf, zacht en blank door (Ingez. Med.) GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 12 October stonden als werkzoekenden hetgeen niet altijd beteekent, dat zij werk- loos zijn), ibijl de arbeidsbeurs ingeschreven Transports en losse arbeiders 37; zeelieden 2; centrale-machinist 1; halfwas-automonteur 1; kantoorbediende 1; totaal 42; alzoo ver min derd met 36 personen sinds 5 October. GEVONDEN VOORWERPEN. (De inspecteur van politie alhier maakt be- •kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zyn aan de daar achter vermelde adressen: Kiniderportemonnaie met geld, Politiebureau Bril in etui, E. J. IJsebaert, Stationswag 17. Papieren geld, Joz. de Kraker, Boeregat C 62, Hoek. (Kinderschoen, E. Will ems, Cokesfabriek, Sluiskil. (Regenjas, E. Cortvriendt, N. Kerkstraat 11, SSuiskil. Kindertasch met inhoud, A. J. de Jonge, Markt 14. Kanarie, J. Geensen, Vlooswykstraat 71. Sleutel, Politiebureau. Duimstok, L. B. Rijokaert, Vlooswijkstr. 20. iBij.bel, Wed. J. van Tatenhove, Kazerne- straat 21. I Fietspomp, Van Graefschepe, rijksveldwach- ter, Sluiskil. Muts, J. de Rijike, Pelmolengang 2. Spons, Wed. de Smit, Steenkamplaan 37. Kanarie, P. Kroon, Dgkkerstraat 21. Oorbel, C. Machielsen, Dijkstraat 49. Kinderportemonnaie met geld, A. Hoornaert, Traimstraat 15. Autoslinger, J. A. Meertens, Wulpembek 121. Hoek. Huissleutel, Politiebureau. Anmbandhorloge, J. Bareman, Kanaaldijk P 65. iKindertasch, C. v. d. Velde, Schoolplein 7. Pet, J. Pattist, Pelmolengang 3. Banikbiljet, J. Beeldens, Dekkerstraat 51. Dasklem, Politiebureau. Portemonnaie met geld, De Jager, Vloos wijkstraat. Kinderjurkje, A. A. Marsilje, Noordstraat. HET DRAMA TE NOORD-KRAAIJERT. De jongeman, die Donderdag door een schot uit een revolver van zijn zuster, in den bulk werd getroffen, toen die per ongeluk afging, is gisteren in bet gasthuis overleden. Voor de moeder, die weduwe is en de verdere familieleden is het beengaan van den oppas- senden jongeman zeer treffend en vooral ook door de wijze waarop de daad werd veroor- zaakt. Het voomemen is de begrafenis te doen plaats vinden Woensdag op de R.K. begraaf- plaats te Noord-Kraaijert. MIDDELBURG. Zaterdag is onder zeer groote belangstel- ling op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld bet stoffelijk overschot van wijlen den beer G. W. den Boer, in leven drukker en uitgever en bestuurslid van verscbillende vereenigingen. Vele deputaties waren aan- wezig, alsmede bet personeel van den op 52jarigen leeftijd overledene. Een scbat van bloemen dekte bet graf. Op verzoek van de familie werd alleen het woord gevoerd door den heer Ds. H. J. Kastein, die scbetste wat in den beer Den Boer wordt verloren. De zoon dankte alien voor den laatsten eer aan zijn vader bewezen. Earner van Koophandel voor Z.-Vlaandereo te Ter Neuzen. In de week van 5 tot 11 October werden bij het bureau der Karner de volgende zaken Ingeschreven L. A. Cijsouw Jr. (H.V.), Breskens, Lange- weg, bouwonderneming. Eigenaar: L. A. Cij souw, Groede. Gewijzigd lOnderlinge Veeverzekering Maatschappij in het voormalig vijfde district van Zeeland, Hulst, Markt C 22, Overleden bestuurslid: Jan de Kraker. Opgeheven: iGijsel en van Hoije, Koewacht F 24, vlasse- rij. Vereffenaar: P. Gijsel, Koewacht; J. H. v. Poo, Groede, Bleekerstraat, Vereffenaar: J. H. van Roo, IJmuiden (Oost); Wed. A. de Smet, Oostburg, Nieuwstraat, winkel in krui- denierswaren, manufacturen en modiste. Wedstrijduitslagen van Zondag 13 October. LuxemburgZuid Nederland 13 Afdeeling TV. le Klasse. N.O.A.D.B.V.V. 1—3 Wilhebnina—M.V.V. 1—2 2e Klasse. T. A. C.Dongen 32 BredaniaMevo 22 MiddelburgVlissingen 41 BredaZeelandia 34 DoskoVelocitas 35 3e Klasse. Vlissingen IIHulst 14 Zeelandia IIZierikzee 92 SinotoTemeuzen 27 WalcherenMiddelburg II 24 Competitiestand 3e Klasse A. w Ui IQ re W5 2. n doelp. T3 C P 56 w sr v.-t. S Temeuzen 3 3 22-3 6 Hulst 3 3 13-2 6 Zeelandia H 3 3 14-5 6 Middelburg H 3 3 10-5 6 Sinoto 4 1 3 6-16 2 Walcheren 3 3 4-12 Zierikzee 3 3 4-15 Vlissingen II 4 4 5-20 SinotoTerneuzen 27. Als scheidsrechter Gillissen om twaalf uur het sein geeft om te beginnen, ontwikkelt zich direct een vinnigen strijd, waarbij Terneuzen steeds in den aanval is. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven en als er tien minuten gespeeld is, neemt Terneuzen de leidirrg met 10. De Terneuzensche voorhoede blijft het vijandelijk doel steeds bestoken, doch de Sinotoverdediging weert zich geducht en weet vender doelpunten te voonkomen, zij het dan ook ten koste van tallooze corners, die voor Terneuzen echter geen voordeel opleveren. Een onverwachtsche doorbraak van Sinoto volgt nu. De linksback van Terneuzen heeft voldoende gelegenheid den bal weg te werken, doch hij houdt geen rekening met het huiten- gawoon slecht onderhouden terrein, waardoor de bal in het hooge gras in zijn vaart wordt gestuit en nog even voor de outline blijft lig- gen. Uit een schermutseling die nu ontstaat weet Sinoto haar eerste doelpunt te maken. Nu volgen wederom verscheidene goed opge- zette aanvallen van Temeuzen en heeft d'e verdediging van Sinoto handen vol werk. Wanneer ruim een half uur gespeeld is, weet Terneuzen zijn tweede doelpunt te maken, en behoudt nu tot de rust met 21 de leiding. Wanneer het spel in de tweede helft weer enkele minuten is hervat krijgt Terneuzen een strafschop te nemen en weet hiermede haar voorsprong te verhoogen tot 31. Er wordt nu een forsche partij gespeeld en Sinoto spant haar uiterste krachten in om den achterstand in te halen. Het spel wordt nu eenigen tijd verdeeld en Sinoto weet werkelijk haar ach terstand te verkleinen tot 32. Nu komt Ter neuzen echter geducht opzetten. Steeds blijft haar voorhoede, flink gesteund door de mid- denlinie, in den aanval. Doorbraak op door braak volgt, en ze weet op korten tijd vier maal het vijandelijk doel te doorboren. Sinoto is nu een geslagen elftal. De laatste tien mi nuten verloopen kalm en brengen geen ver- andering meer. Een tweede strafschop voor hands aan Terneuzen toegekend, wordt mleters hoog over geschoten. Terneuzen smaakt dus het genoegen ook haar derde wedstrijd in deze competitie te winnen, met 72, een welverdiende overwin- ning, waar hard voor gewerkt is. Terneuzen IISassche Boys. 3—4. Nadat een paar spelers der Sassche Boys enkele minuten na den bepaalden tijd van aan- vang in het veld verschenen, wordt onder lei ding van den scheidsrechter Den Engelsman begonnen. Het was dad'elijk te zien dat van weerskanten alles in het werk zou worden ge- steld de overwinning te foehalen en dat deze aan de Sassche Boys is ten deel gevallen heb- ben zij niet te danken aan het beter spelen, doch aan den keeper van Temeuzen, die blijk- baar zijn dag niet had. In de eerste helft vooral zijn de meeste aan vallen voor Terneuzen en weten zij hun meer- derheid uit te drukken door tweemaal te doel punten tegen Sas van Gent eenmaal. Wanneer de linksibuiten van Terneuzen, die een niet on- aardige partij speelt, minder bang en meer doorzettingsvermogen had, dan waren er wel meer punten geimaakt. Na de rust bleef Terneuzen ook nog in de meerderheid, maar was J^et niet meer moge- lijk de score te verhoogen, terwijl de Sassche Boys door het maken van fouten van den kee per van Terneuzen dit wel deed en den stand bracht op 23. Toen er nog 6 minuten ge speeld moesten worden, werd door den scheids rechter afgeblazen, doch op protest van Ter- neuzens grensreohter liet hij opnieuw begin nen en in deze zes minuten wist ieder der par tijen nog een goal te maken, zoodat het eind'e kwam met een zeer geflatteerde overwinning van 34 voor de Sassche Boys. NED. HERV. KERK. Dinsdag 15 October 1929. Zaamslag. 6% u., Ds. F. A. Visser, te Cad- zarnd. Onderwerp: het Evangelie in iSpanje. Donderdag 17 October 1929. Hoek. 2.15 u., Ds. E. Raams, Kerkeliike Huwelij ksinzegening. ONEERLIJKE RIJKSONTVANGER. Voor de rechtbank te Breda heeft terecht gestaan de 50-jarige G. A. H., thans te 's Gravenhage, tot in Maart van dit jaar rijksontvanger te Tholen. Hem werd ten laste gelegd verduistering van ongeveer 8880 ten nadeele van den Staat der Neder- landen. Hij zou verscheidene bedragen, hem als ontvanger der belastingen en accijnsen ter betaling gegeven door belastingschuldi- gen, zich wederrechtelijk hebben toegeeigend en ten eigen bate hebben aangewend. Ver- dachte bekende. Het O.M. eischte 1 y2 jaar gevangenisstraf, met onmiddellijke gevangenneming. Voor onmiddellijke gevangenneming vond de rechtbank geen termen. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 26 Sept. 1929. Motor- en Rijwielreglement. J. G. K., Hulst, /2 of 1 d. h,; P. F. P. v. W,; Hulst, 1 of 1 d. h.E. L. F., Hulst, 5 of 3 d. h.; F. H. v. d. P., Ter Neuzen, f4 of 3 d. h.; A. L. D., Ter Neuzen, f 10 of 5 d. h.; M. S. G., en M. P. R., beiden Ter Neuzen, ieder f 2 of 1 d. h.; P. S., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h.; J. B. en J. B., Ter Neuzen, 1 of 1 d'. h.; L. d. V., Ter Neuzen, /5 of 3 d. h.; P. M. D„ Axel, 5 of 1 week tuchtsch.; P. A. d. D., Axel, f2 of 1 d. h.; J. P. v. A., Axel, 3 of 2 d. h.; P. J. 0. en J. G. v. B., beiden Axel, ieder 2 of 1 d. h.; M. B., Axel, /3 of 2 d. h.; C. S., Selzaete, 10 of 5 d. h.; C. v. d. V., A, d, R., A, M., J, d, W., G, d, W., R. v. H., alien Selzaete, ieder /5 of 3 d. h.; F. P. v. H., Philippine, 3 of 1 d. h.E. D., Philippine, f 25 of 10 d. h.; A. K., Philippine, 2 of 1 d. h. en f 6 of 2 d. h.; A. E. B., Philippine, f 5 of 3 d. h.; E. F. B., Philippine, 1 of 1 d. hi.; Th. A. N., Wachtebeke, f 5 of 3 d. h.; J. M. A. d. L., IJzendijke, f 10 of 5 d. h.; E. Ch. S., IJzen- dijke, 3 of 2 d. h.; C. L. P., Lembeke, 1 of 1 d. h.; A. v. P., A, v, H.; en H. v, H., alletn Assenede, ieder f 1 of 1 d'. h.; E. v. K., Asse- nede, 5 of 3 d. h.; J. d. F., Hoek, f 3 of 2 d. h.; A. J. C. v. H., Westdorpe, f7 of 4 d. h.; Ch, L, Dh., Westdorpe, f 5 of 3 d. h.; A. F. S., Sas van Gent /5 of 3 d. h.; A. N„ Moerbeke, 15 of 10 d. h.; D. C., Stekene, 15 of 10 d. h.; E. d. C., Biervliet, 2 maal 2 of 2 maal 1 d. h.; P. L. M., Biervliet, /0,50 of 1 d'. h.; S. B., Zutphen, /5 of 3 d. h.; J. F, B,; Stoppel- dijk, 1 of 1 d, h,P. F. d. W., Hontenisse, f 5 of 3 d. h.; R. d. W., Hontenisse, f 1 of 1 d, h,; R. G. S., Londen, 5 of 3 d. h.; R. G, S., Lon- den, 2 of 1 d. h.; R, S., Ertvelde, f2 of 1 d. h.; B. J, d, P. en J. B. d'. S., beiden Hoofd- plaat, ieder f 5 of 3 d. h.; C, J, V., Bouchaute, 5 of 3 d. h.; S. M. Th. C., Bouchaute, f 3 of 2 d. h.; L. d. B., St. Amandsiberg, f2 of 1 d. h.; Oh. L. D., I3oschkapelle, f 3 of 2 d. h.; L. D., Zuiddorpe, f 10 of 5 d. h.; J. D., Gent, /I of 1 d. h. Keuringsverordening Sas van Gent. IP. D. d. N., Sas van Gent, 15 of 5 d. h. Visscherijreglement Z. Stroomen. (A. J. d. M., Philippine, /2 of 1 d. h. Paardenwet. T. A. M. V., Westdorpe, 1 of 1 d. h. Arbeidswet. P. J. V., Ter Neuzen, /26 of 10 d. h.; J. H., Ter Neuzen, f 1 of 1 <L h. Drankwet 2V1. P. D., en M. M., beiden Ter Neuzen, ieder 2t> of 10 d. h. Art. 427 W. v. S. J. v. L., Ter Neuzen, 5 of 3 d. h. Reglement Rivieren en Kanalen. iW. M., a.b. Maxtelde, f 25 of 10 d. h.; J. C. S„ Dordrecht, 1 of 1 d. h.; C. K., Sliedrecht, 2 maal 1 of 2 maal 1 d. r.; A. C. v. D., Tjai' Neuzen, 2 maal 1 of 2 maal 1 d. h.; J. C. F. Ter Neuzen, 25 of 10 d. h.; P. H., Ter Neu zen, 3 maal 1 of 3 maal 1 d. h.; M. E. L. H., Gent, 25 of 10 d. h.; J. C. v. G., a.b. Lem, 2 of 1 d'. h.; M. A- W., Steendorp, 2 of 1 d. h.; L. R. d, H., a.b. Doris, /2 of 1 d. h. Politieverordening Ter Neuzen. C. S., Ter Neuzen, f6 of 3 d. h.; W. H„ Middelburg, f 5 of 3 d. h.; C. W., Ter Neuzen, 1 of 1 d. h.; P. F. M. v. d. E., Ter Neulzen, 7 of 3 d. h. Leerplichtwet. J. A. d. R., Axel, fOJoO of 1 d. h. Art. 455 W. v. S. IC. d. Z., Lembeke, 10 of 5 d h. Reglement Wegen en Voetpaden. S. P., Philippine, 1 of 1 d. h. Art. 426 W. v. S. S. P. v. d. H., Sluiskil, 25 of 10 d. h.; Ch. V., Axel, 15 of 10 d. h. Openbare dronkenschap. •P. M., Ter Neuzen, 10 of 5 d. h.; A. J. v. d. V., Axel, 10 of 5 d. h. Voor de op 22 October te openen tweede gewone zitting van. de Provinciale Staten zijn tot heden de volgende voorstellen van Ged. Staten verschenen: Begrooting 1930. De begrooting voor 1930 wijst in ontvang en uitgaaf een som van f 5.456.428 met een post onvoorzien ad 28.014,39. In het begeleidend schrijven wijzen Ged. Staten er op, dat brj de behandeling der be grooting voor 1929 zoowel in de afdeelingen als in de openbare vergadering werd aange- drongen op duidelijker scheiding, zoo moge- lijk in de begrooting zelve, van hetgeen voor gewone werken eenerzijds en buitengewone werken anderzijds, wordt ontvangen, resp. uitgegeven. Ged. Staten wezen er toen reeds op, dat in het model der begrooting, hetwelk bij Kon. besluit is vastgesteld, bezwaarlijk wijiziging kan worden gebracht, terwijl naar htm oordeel, de verder bij de begrooting ver- strekte cijfers in voldoende mate gelegenheid geven tot het maken van een scheiding tus- schen gewone- en buitengewone uitgaven, resp. inkomsten. Wellicht dat een andere groepeering dier cijfers mogelijk is, doch zij achten het allerminst uitgesloten, dat zoo- danige nieuwe groepeering wederom brj anderen, dan ibij hen, die tegen de tot dus- verre gevolgde methode hun stem hebben verheven, bedenking zou ontmoeten. Boven- dien mag niet uit het oog worden verloren, dat, op welke wijze men de cijfers ook rang- schikt, dit ten aanzien van de begrooting toch nimmer tot een andere uitkomst zal kunnen leiden dan dat, evenals de gewone uitgaven uit de gewone inkomsten worden bestreden, ook de buitengewone uitgaven door buitengewone inkomsten worden ge- dekt. Een verschuiving in de cijfers, in dien zin, dat voor dekking van buitengewone uitgaven ten deele een beroep wordt gedaan op de gewone inkomsten, en dat dit inder- daad voonkomt, willen Ged. Staten niet ont- kennen, blijtkt eerst in den loop van het dienstjaar en dit duidelijker, naarmate dit jaar verder is verstreken. Ged. Staten lich- ten dit nader toe door te wijzen op de des- betreffende cijfers van begrooting en reke ning 1927, waaruit blijkt, dat het totale nadeelig saldo ad 249.455,31 geheel voort- vloeit uit den buitengewonen dienst. Verder merken zij op, dat de instelling van het Pro- vinciaal Wegenfonds, waartoe in Juli werd besloten, naar hunne meening zeer veel zal bijdragen tot een juist inzicht van hetgeen, althans ten behoeve der wegen, op het ge- bied van buitengewone inkomsten en uit gaven voorvalt. Waar de z.g. wegenlijst v66r 1 Maart door Ged. Staten moet zijn opgemaakt zullen zij in de eerste gewone zitting van 1930 met een wijziging van de thans aangeboden begrooting komen, waarin de voor ,,memorie" uitgetrokken posten ge- raamd worden tot de waarschijnlyk benoo- digde bedragen en waarbij den tevens een ontwerp-begrooting voor het Provinciaal Wegenfonds kan worden overgelegd. Wel zijn nu reeds sommen geraamd voor wegen die £>f reeds Prov. wegen zijn of waarvan de Provincie de verbetering op zich genomen heeft. De kosten dier verbeteringswerken komen ten laste der Provincie en moeten mitsdien uit de algemeene kas betaald wor den, doch de Provincie ontvangt hierin uit de kas van het Prov. Wegenfonds de gebrui- kelijke bijdrage van ten hoogste 75 Wat betreft de overige posten der begroo ting zouden Ged. Staten hun toelichting kunnen beeindigen, maar zij meenen de ge legenheid te baat te moeten nemen om de Staten in kennis te stellen met verschillende plannen, die bij hen in voorbereiding zijn en die, ten deele althans, zooal niet onmiddellijk, dan toch binnen afzienbaren tijd hun invloed op de Provinciale financien zullen doen gelden. In de eerste plaats betreffen deze plannen het veer tusschen Vlissingen en Breskens. Het zal de Staten bekend zijn, dat het ge- bruik, dat van dit veer gemaakt wordt, zoo wel voor personen, als voor wagen- en goe- derenvervoer steeds toeneemt, en dat die toeneming voor een aanzienlijk deel mag worden toegeschreven aan het in de vaart brengen van de veerboot ,,Koningin Wilhel- mina"l Naarmate deze verbinding ook in het buitenland meer bekendheid zal hebben verkregen, mag worden verwacht, dat het gebruik, dat van het veer en in het bijzonder van bovengenoemd schip zal worden ge maakt, nog meer zal toenemen en dat zich de behoefte zal doen gevoelen om de ,,Konin- gin Wilhelmina" niet slbchts gedurende de zomermaanden en dan nog met onderbrekin- gen in dienst te hebben, doch om gedurende het overgroote deel van het jaar en onaf- gebroken een schip van een soortgelijk type in de vaart te hebben. Zoolang de dienst op de Wester-Schelde echter alleen over de ,,Kondngin Wilhelmina" beschikt, zal aan die behoefte niet kunnen worden voldaan; geen enkel schip kan nu eenmaal 365 dagen ach- tereen varen, het zal op gezette tijden uit de vaart genomen moeten worden om te worden nagezien en c.q. hersteld. Aangezien Ged. Staten derhalve de overtuiging zijn toege- daan, dat de bouw van een nieuwe veerboot binnen afzienbaren tijd aan de orde zal moe ten worden gesteld, hebben zij de bootcom- missie opgedragen na te gaan welke wijzi- gingen bij den bouw van een nieuwe boot in aanmerking genomen moeten worden, gelet op de ervaringen, opgedaan bij de ,,Koningin Wilhelmina". Zij vertrouwen, dat dit onder- zoek binnen niet al te langen tijd zal zijn afgeloopen en hopen dan spoedig een nader voorstel dienaangaande te kunnen doen. Man of meer in verband daarmede staat de bouw van een nieuwe boot voor den dienst tusschen Kortgene en Wolphaartsdijksche veer. In 1928 werd besloten tot den bouw van een motonboot voor dien dienst tot den prijs van ongeveer f 70.000. Bij de uitwerking der plannen is ibij de bootcommissie de vraag ge- rezen of dit schip, welks aanschaffimgskosten indien het alleen voor dit veer zou worden gebruiikt, al te zeer op dien dienst zouden drukken, niet nog op een andere wijze pro- ductief zou kunnen worden gemaakt, bijv. als reserveboot voor de diensten op de Wester- en Ooster-Schelde. In dat geval zal het schip vermoedelijk grooter en daardoor kostbaar- der worden, doch dit komt ook ten goede van de gabruikers van het Kortgeensche veer. Ook enkele andere beslissingen der Staten zijn nog niet in zoodanig stadium van uit- voering als Ged. Staten zelf wel zouden wen- schen. Zoo ondervindt de uitvoering van het werk voor een aanlegplaats te Zierikzee ver- traging omdat het in de bedoeling ligt, daar- bij gebruik te maken van de Prov. ponton, welke thans in de haven te Vlissingen ligt. Die ponton kan evenwel aldaar niet worden weggenomen, voordat de nieuwe haveninrich- tingen ter plaatse in gereedheid zullen zijn gekomem. Min of meer in verband met de uitbreiding van de havenwerken te Vlissingen staat ver der de bouw van een nieuw dienstgebouw aldaar. Hiervoor moest worden onderhan- deld met de vertegenwoordigers van den Staat en van de N. S. De daarvoor noodige besprekingen zijn evenwel thans zoo ver- gevorderd, dat vermoedelijk binnen niet te langen tijd met den bouw zal kunnen worden aangevangen, Tenslotte kunnen Ged. Staten nog mede- deelen, dat sinds kort met den Minister van Waterstaat overeenstemming is verkregen met betrekking tot de verbetering van de aanlegplaats te Hoedekenskerke. Polderreglementen. Ged. Staten stellen voor een wijziging van art. 16 van het Algemeen reglement voor de polder of waterschappen in Zeeland, waardoor dit als volgt wordt gelezen: „De waterlei- dingen en uitwateringsgeulen buitendijks en kunstwerken, dienende tot afvoer van het polderwater en op ikosten van den polder of het waterschap onderhouden, mogen niet ge- dempt of geslecht, noch in afwaterend ver- mogen verminderd, noch ook verlaten wor den, dan nadat op het daartoe strekkend be sluit van het polderbestuur de goedkeuring van Ged. Staten is verkregen. Voor het bijizonder reglement op het be- stuur van het waterschap Schouwen worden wijzigingen voorgesteld, waardoor evenals in Walcheren ook de gebouwde eigendommen dijkgeschot zullen betalen, en daarbij is dan ook geregeld, dat het gebouw 3 hoofd- lngelanden zal mogen kiezen. Verbetering weg SchoondijkeIJzendijke. Op de begrooting 1930 komt 50.000 voor, voor verbetering van den Prov. weg Schoon dijkeIJzendijke, en daarbij is begrepen ver betering van de bocht tusschen de KM 4/5 en 5, daar waar de weg IJzendijkeOost- burg, de z.g.n. Weg-naar-Turkije aan dien weg aansluit. Daarvoor zal moeten worden aangekocht 1500 c.A. dijk en 2200 c.A. bouw- land, dit laatste met schadeveigoeding aan den pachter en 32 boomen. De kosten wor den geraamd voor den dijk op f 1500 per H.A. en voor het bouwland op 45 per H.A. met f 0,15 per c.A. voor den pachter, terwijl de boomen voor f 25 per stuk kunnen worden gekocht. De nieuw te graven sloot zal in eigendom komen aan den Mauritspolder, omdat de sloot in de plaats komt van een deel van een waterleiding van dien polder. Voor verbetering van aansluiting met den weg naar Waterlandkerkje zal een strook grond van de Z. V. T. M. moeten worden gekocht, dit werk met aankoop van grond is geraamd op 250. Ged. Staten stellen voor in genoemden geest te besluiten. Subsidie autobusdienst SluiskilHulst. Van de N.V. auto-, motorhandel en ver- huurinrichting v.h. MannaertGeers te Ter Neuzen is een verzoek ingekomen om haar weder en wel te rekenen van 16 Juni 1928 af een subsidie toe te staan voor haren auto busdienst van Sluiskil over Axel, Zuiddorpe, Koewacht en St. Jans teen naar Hulst. Burg, en Weth. van Ter Neuzen schreven, dat de N.V. reeds sinds 1927 dezen dienst heeft overgedaan aan Pieter Scheele te Sluis kil en de vraag daarom rijst of de subsidie nog wel aan adressante moet worden toe gekend. Zij toch verklaart, dat een over- gangstijd wordt doorgemaakt. Scheele exploiteert wdl op naam der N.V., doch op eigen risico. Ook zou hij een adres by Ged. Staten hebben ingediend, om een autobus- concessie voor dezen dienst. Ged. Staten zeggen, dat van P. Scheele werkelijk een aanvrage is ingekomen, waar op zij nog geen beslissing hebben genomen. Onderzocht wordt wie de eigenlijke onder- nemer van den dienst is. In afwachting van de uitkomsten van dit onderzoek stellen Ged. Staten voor het verzoek om subsidie in hunne handen te stellen, ten einde in de volgende zitting een voorstel te doen. Credieten voor de P.Z.E.M. Voorgesteld wordt aan de P.Z.E.M. voor de middengroep een nader crediet te verleenen van 375.000 en voor de noordgroep een van 25.000. Volgens een schrijven van den Raad van Bestuur, waamaar Ged. Staten verwijzen is voor de middengroep f 210.000 noodig voor uitbreiding van de centrale te Vlissingen, voomamelijk door het bijplaatsen van een turbine van 4300 K.W. Hierdoor wordt ver- zekerd, dat men niet zal moeten overgaan de Schelde te verzoeken haar eigen centrale weer in werking te stellen en is men voor langen tijd voldoenden stroom te kunnen blijven leveren. De som voor uitbreiding van de ketelcapaciteit ad f 200.000 Is te gering gebleken, en vroeg de P.Z.E.M. daarvoor nog een nader crediet van 90.000, waarbij zekerheidshalve een post onvoorzien van f 25.000 is opgenomen. De overige 75.000 voor de midden- en de 25.000 voor de noord groep zijn bedoeld voor ovemame van be- staande plaatselijke netten enz. Wijziging begrootingen. Voorgesteld worden wijzigingen in de be grootingen voor 1928 en 1929 Opcenten. Voorgesteld wordt weder de volgende op centen op de RijkSbelastingen te heffen: 50 op de grondbelasting en de personeele belas- ting en 20 op de vermogens- en de inkom- stenbelastingen. HET VERMOORDE MEISJE. [Het te Rotterdam zoo gruwelyk vermoord'e mieisje, is heden begraven. De politie is ruste- loos in de weer met het opsporen van den da- der. Door de regeering is een premie van f 500 uitgeloofd voor hen, die dusdanige aanwijzin- gen kunnen geven, dat de dader ontdekt wordt. Doch, ook zonder die premie is de bevolking blijikbaar verlangend den dader aan te bren gen. Bij de politie-ie Rotterdam zyn een groot aantal personen gekomen, die meenen iets dat voor d'e opsporing van belang kan zijn te kun nen mededeelen. Natuurlijik zijn daarbij veel verklaringen waaraan men niets heeft, doch zorgvuldig worden alle verklaringen nagegaan en geschift. Er hebben reeds verschillende aan- houdingen plaats gehad. Men had een spoor dat van veel beteekenis leek, doch toen men den man, op grond van het gegeven signale- ment, had opgespoord, bleek dat deze den laat sten tijd buiten Rotterdam werkzaam is en dat de man die men voor den dader houdt, dus veel op hem moet gelijken. Meerdere aangehoude- nen heeft men na onderzoek en omdat zy een alibi hadden weer moeten vrijlaten. De uit het „Paradijs der apen" tijdens de kermis te Venlo ontvluchtte aap is Woensdag gevangen op den zolder van de heer Thomas- sen in de Gasthuisstraat aldaar. EEN LUGUBERE VONDST IN EEN BOSCH. De boschwachter van het buitengoed „de Wouv/sche Plantage" te Bergen op Zoom, heeft de vorige week een lugu'bere vondst ge daan. Tijdens een wandeling door de uitge- strelkte bosschen vond hij in een langs een dreef loopende droge sloot een menschenge- raamte, dat nog gedeeltelijlc in kleederen was gehuld. Nadat de boschwachter het mos en de dennenaalden had verwijderd, zag hy, dat in een van de handen een revolver rustte. Men weet niet, of hier misdaad, dan wel zelfmoord in het spel is. Vast staat, dat de man met een schot in het hoofd om het leven is geko men, want de schedel was d'oorboord. De politie werd onmiddellyk van het ge- beuren in kennis gesteld. DE SCHIETPARTIJ IN HET WOON- WAGENPARK TE LEIDEN. Bij het onderzoek der zaak betreffende de schietpartij in het woonwagenpark te Leiden door de Leidsche recherche, deed de-breeder van het slaohtoffer, als getuige gehoord, ver moedelijk uit wraak, belangrijke verklaringen inzake verschillende diefstallen, welke door de vrouw van den moordenaar zouden zijn ge- pleegd. Inderdaad bleken de gesignaleerde diefstal len gepleegd te zijn. Men heeft nu de als daderes aangewezen vrouw, die na het geval in Voorburg vertoefde, als verdachte in hech- tenis genomen. Het nadere onderzoek zal nu moeten uitwijzen in hoeverre de beschuldigin- gen op waarheid berusten. ZONDERLINGE MANIER VAN DOEN. Dinsdagmiddag trok een man op leeftijd in het Plantsoen te Leiden door zijn zonderlinge hand'elingen de bijzondere aandacht en ver- wekte hij al spoedig een oploop. Hij maakte, half ontkleed, allerzonderlingste gebaren, boog zich over het water, alsof hij zich wilde ver- drinken en viel daarna weder op een bank neer, om ten slotte iets in te nemen, wat ten- minste den schyn wekte, dat het vergif was. Omstanders zagen den man voor waanzinnige of beschonken aan. De politie kwam er bij te pas, die hem arresteerde. Op weg naar het politiebureau werd hij ernstig onwel en op last van den directeur van den Geneeskun- digen Dienst, dr. Horst, per brancard naar het Aeademisch Ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij inderdaad eenig vergif had ingenomen. Nadat de maag was uitgepompt, kwam de man weer by. 1 Het bleek een 51-jarige boekbinder uit Am sterdam te zijn, C. genaamd, die in onmin leefde met zijn vrouw, waarvan hij zelf de schuld was. Niettemin kwam de vrouw uit Amsterdam opdagen en in het ziekenhuis ver- zoende het echtpaar zich weer. iMan en vrouw zijn weer naar Amsterdam teruggekeerd. KIND TE VONDELING GELEGD. In een perceel aan de Plantagemid'denlaan te Amsterdam is te vondeling gelegd een kind van ongeveer 11 maanden, van het mannelijk geslacht, vermoedelijk door den vader, die uit Antwerpen zou zijn gekomen. SCHELPENZUIGER GEKAPSIJSD. (Bij Zoutkamp is de schelpenzuiger „Dollard" thuis behoorende te Delfzijl, die bezig was on der Rottum schelpen te zuigen, gekapsijsd. Aan boord bevonden zich vier personen, die zich tenauwernood konden redden. De schip- per, Dusser, kon zwemmende den sloep berei- ken, waarna hij de andere personen kon af- halen. TWEE KINDERLIJKJES GEVONDEN. Te Rotterdam is in een werkput op een stuk land aan den Dordtschestraatweg een d'oos ge vonden, waarin gepakt in een onderrok en een wollen deken, de lijkjes van twee pasgeboren kinderen waren geborgen. Volgens het oordeel van een geneesheer moeten de kinderen, ver moedelijk tweelingen, hebben geleefd. Elk spoor van een dader ontbreekt. TRAGISCH ONGEVAL OP CURASAO. Een tragisch ongeval heeft zich op 8 Sept. op Curasao afgespeeld. De heeren W. Lug- tenburg, W. Weysenfeld en G. v. d. Broek, alle drie geemployeerd bij de C. P. S. M., Dr. F. C. S., off. van gezondheid a/b van H.M. „Hertog Hendrik" en luitenant ter zee 2e kl. F. Burghard, reden in den vroegen ochtend na een bezoek aan een cabaret in den auto van den heer Lugtenburg terug. Luit. Burghard, die geen diploma als chauf feur bezit, zat aan het stuur. De auto slin- gerde over den weg en werd herhaalde malen door de politie toegeroepen, doch zonder re- sultaat. De heeren waren onder den invloed van sterken drank, waardoor zij van het ge- vaar geen besef hadden. Plotseling begon de auto nog wilder te slingeren. De heer Weysenfeld viel op den grond, zonder zich emstig te bezeeren. Dr. S. echter slingerde met zijn hoofd tegen een paal. Daar men dacht, dat hy slechts buiten kennis was, wilde de heer Lugtenburg een dokter in de stad gaan halen, doch bij Wel- gelegen reed hij tegen een muur op, waardoor de auto zwaar werd beschadigd. Een thans telefonisch ontboden dokter constateerde tot aller schrik den dood van Dr. S. De politie heeft de zaak in handen. EEN DRAMA. Omtrent het drama op de ondememing Aek Pamenke, van de Societe Financiere ter Suma tra's Oostkust, waar zeven inlandsche arbei ders overleden door de toedieninig van strych nine in plaats van aspirine door een inland- schen klerk, meldt de „Deli Crt.." o.a. het vol gende: De voorraad aspirine was uitgeput. Zonder

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 2