ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. -eld.. ^Njoor/comep f I No. 8438. MAANDAG 14 OCTOBER 1929. 69e Jaargang. OPROEPING. Gemeente-Geneesheer. BIM E I. AjM D. PBUILLETON. BFITEWL4ED. in Zurich. Uit het Enqelsch door E, PHILLIPS OPPENHEIM. het op de vroegere voorwaarden krijgen. O ja, en dan nog iets. Wilt u vijfduizend pond op een zekere Mrs. Heath vastzet- ten U kunt haar dan de rente van het eerste kwartaal meteen uitbetalen. Dan wilt u haar wel schrijven, dat de genoem- de som haar eigendom wordt. Het adres weet u." ,,LI schijnt heel wat vrienden gekregen te hebben," merkte Mr. Crawley op. „En de jonge dame Het gezicht van Bliss betrok, maar na een paar oogenblikken nadenken, schud- de hij het hoofd. Zoo gauw hebt U kou eevat, lastig zijn de ge- volgen. Neem steeds een paar Wybert-tabletten. \BONNEMENTSPRIJSBirmen Ter Neuzer 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen ,,r nost 1,80 per 3 maanden - Bij voor uitbetaling fr. per post /6.60 per jaar - 7oor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Cltgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. HandelsadvertentlSn bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. - Inzendlng van advertentien liefst een dag voor de ultgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MA AND AG-, WOENSDAG- en VRIJDAGAVOND -i'Tir~ 'inrr r -.T rr r.TaT— GEMEENTE TER NEUZEN. Vaccinatie en Revaccinatie. Op Woensdag 16 Oct. a.s., des nam. tus- schen half 2 en 2 uur, zal door den gemeente- geneesheer in een der lokalen van de voor- malige School A, op het Schoolplein, gelegen- heid worden gegeven tot het nazien der kos- teloos gevaccineerden en gerevaccineerden. Te Sluiskil zal op denzelfden dag hiervoor gelegenheid worden gegeven des nam. tus- schen half 5 en 5 uur, in een der lokalen der Openbare School. Ter Neuzen, 14 October 1929. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. RIJBEWIJZEN MOTOR- EN RIJWIELWET. De rijlbewijzen afgegeven vo6r 1 November 1927 vervallen twee jaar en acht maanden na dein datum van afgifte. Voor de vemleuwing van deze rijbewijzen moet worden overgelegd een doktersverkla- ring en een bewijs van rijvaardigheid. Is de aanvrager in het bezit van een rijbewijs af gegeven voor 1 Mei 1924, dan behoeft hij geen bewijs van rijvaardigheid over te leggen. De rijbewijzen afgegeven na 1 November 1 1927 vervallen twee jaar na den datum van afgifte. Een doktersverklaring of bewijs van rij vaardigheid is voor de vemleuwing van de na 1 November 1927 afgegeven njbewrjzen als regel niet noodig. Steeds moeten overgelegd worden, bij aan- vrage van den rijbewijs, twee goed gelijken- de foto's, van ongeveer 4 c.M. hoogte en on- geveer 3 c.M. breedte. Bij aanvrage van twee bewrjzen (A en B) moeten drie van deze foto's overgelegd worden. De oude rijbewijzen moeten worden mge- leverd, zoo mogelijk brj de aanvrage van het nieuwe bewijs. De lege®, voor elk rijbewrjs f 1,50 bedra- gende, worden bij de uitreiking van het be wijs geind. De aanvrage dient een maand voor het vervallen van het oude rijbewijs te geschie- den en heeft plaats door tusschenkomst van de gemeentesecretarie. Deze is geopend alle werkdagen tusschen 9 en 14 uur. Ter Neuzen, den 14 October 1929. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders der gemeente PHILIPPINE, roepen sollicitanten op naar de met 1 November a.s. vacant komende be trekking van Stukken in te zenden vo6r 20 October a.s. bij den Burgemeester. p. A. RAMMELOO, Burgemeester. P. J. L. VAN HOEK, Secretaris. DE ZEPPELIN heeft gisteren den aangekondigden tocht boven ons land gemaakt. Het verscheen op verschil- lende plaatsen vroeger dan men had verwacht. Er was in de steden waar boven het luchtschip passeerde groote belangstelling. Boven een deel van Noord-Brabant was bet luchtschip, ofschoon het laag vloog, moeilijk waar te nemen, omdat het in een mistibank geraakt was. Het keerde gisteravond nog in de loods te Friedrichshafen terug. NEDERLAND EN BELGIe. Naar aanleiding van het plan van den inge- nieur Schramme te Bmgge, waarover on- langs oud-luitenant-generaal ridder de Sel- liers de Morauville in de Revue Beige heeft geschreven, en dat het graven van een kanaal van de Scbelde beneden Antwerpen via Sel- zaete naar Zeebrugge beoogt, waardoor de havens van Antwerpen en Gent niet langer afhankelijk zouden zijn van de Nederlandsche Schelde, wijdt de ..Gazette de Charleroi" een hoofdartikel aan het Nederlandsch-Belgische vraagstuk. Dit liberale blad wil van een dergelijk plan niets weten, omdat, indien het zou worden ten uitvoer gebracht, Belgie alle hoop op herziening van de tractaten van 1839 zou moeten laten varen. De verbinding tusschen Antwerpen en de Noordzee over Belgisch grondgebied zou, zoo schrijft het Waaische blad, aan Neder- land argumenten leveren, die ons ten slotte alle rechten op de Beneden-Schelde zouden doen verliezen. Ook zou de verwezenlijking van een kanaal van Antwerpen naar den Rijn voor altijd zijn uitgesteld. Is dit wel handig? vraagt de ..Gazette de Charleroi" en zij antwoord: Men zal dit be- twijfelen, te meer, daar het Nederlandsch- Belgische vraagstuk niet alleen technische en maritieme aangelegenheden betreft, maar vooral loopt over een kwestie van politieken aard, waarvan de Belgische neutraliteit de inzet is, Deze neutraliteit, aldus het blad, is niets meer dan een herinnering. Wrj weten het, maar toch zal zij voortgaan met al haar gewicht op ons nationaal bestaan te druk- ken, indien wrj voortgaan, in welke geringC mate ook, wat de Schelde betreft, een toe- stand te dulden, die onze souvereiniteit ver- mindert en ons onder het toezicht en de controle van een derde stelt. NEDERLANDSCHE RADIO-INDUSTRIE Omtrent de pas gehouden radio-tentoon- stelling in de z.g. Koopliedenzalen te Zurich deelt men ons mede, dat er onder de dertien exposeerende firma's twee Nederlandsche waren n.l. Philips en de N. S. F. De eerste zag haar belangen behartigd door de Philips-Dampen Aktiengesellschaft, terwijl de tweede zich tot het Zwitsersche publiek richitte via haar hoofdagentschap te Zurich, dat in haar stand als attracties ver- kleiningen van de twee Hilversumsche zend- torens had opgesteld en vergrootingen van het ontvangtoestel Aristona 4 (de buiten- landsche „vertaling" van de N. S. F. 4) en den ronden Philips' luidspreker. Terwijl de condensatoren van het toestel draaiden, ver scheen in den luidspreker telkens een ander tafreeltje om een bepaald station te typeeren, b.v. een zangeres in Biedermayer-costuum bij Katbowitch en een kaalboofdig redenaar brj Langenberg. Dit deed eendgszins aan televisie denken, in ieder geval zou bet kimnen beteekenen, dat het luisteren met een toestel van dit type zoo goed als zien is! Er was ook een loterij aan de tentoonstel- ling verbonden, waar voor waardevolle arti- kelen voor een gezamenlijk bedrag van 12.000 frc. ter beschikking stonden. De derde prijs bestond in een Aristona 4 en werd door een glazeniwasscher gewonnen. Hij bad reeds eer der een radio-toestel thuis gehad en wel op afbetaling. Dochgeen geld, geen „Zwit- sers": omdat bij de termijinen niet alle kon voldoen, was het weer bij hem teruggebaald. Het spreekt vanzelf, dat de man die nu tot zijn leedwezen zonder radio zat, door dit ge- schenk buiten zichzelf van vreugde was. Gedurende de vijf tentoonstellingsdagen heeft men 8000 bezoekers geboekt. December 1928. Blijkens de memorie van toelichting heeft de encephalitis-commissie uit den Gezondheidsraad wederom geadvi- seerd tot verlenging van de opschorting. De opschorting van den vaccinatiedwang in verband met het encephalitisgevaar had een sterke daling van het aantal inentingen en daarmede een vermindering van het aan tal encephalitisgevallen tengevolge. Het optreden van de ziekte, die alastrim genoemd is, heeft in de tweede helft des jaars aanleiding gegeven tot een geleidelijke, maar sterke toeneming van de vaccinaties. Hoe stenk die toeneming is, kan nog niet worden gezegd, doordat de gegevens daar- over nog niet door de inspectie zijn ontvan- gen; zeker is, dat de inentingen veelvuldig plaats hehhen in de laatste maanden. Het feit, dat alastrim is opgetreden en zich in zekere mate verbreidt, verandert het probleem niet, ook niet voor zooveel het den wetgever betreft. Inenting tegen pokken acht men de beste beveiliging tegen alastrim, maar met de toeneming van de inentingen zijn ook de encephalitisgevallen toegenomen. Voor den wetgever ligt het vraagstuk dus nog steeds zoo, dat hij door den zijdeling- schen vaccinatiedwang te herstellen zou dwingen tot een hehandeling van het licbaam, die naar de uitspraak van de er- varing niet geheel veilig is. De regeering meent daarom, dat nadere voorziening door verlenging van den termijn van opschorting van den zijdelingschen dwang met een jaar noodig la. Van dit voorstel is tevens gebruik ge maakt om de terminologie van art. 17 der wet van 1872 in overeenstemming te bren- gen met de nieniwere bewoordingen. Voorts heeft het wetsontwerp de strek- king, de bevoegdheid van den Minister tot het treffen van beveiligingsmaatregelen tij- dens de werking van de ,,Tijdelijke Bepalin- gen" eenigszins uit te breiden door in art. 3 naast pokken (variola major) ook te noe- men alastrim (variola minor). Of alastrim en pokken identiek of min of meer verwant zijn is een wetenschappelijke vraag, over welker beantwoording nog vergroot verschil van gevoelens beerscht. De regeering kan zich daarin niet partij stellen. Het tot wet verheven ontwerp geeft gelegenheid op grond van de tegen alastrim beschermende kracht van inenting om in geval van nood, wanneer de epidemie door haar aard of hare verbreiding onder bepaalde leeftijds- groepen daartoe zou nopen de beveiligings maatregelen toe te passen in verband met de gevallen van alastrim. DE POSTVLUCHTEN VAN EN NAAR INDIe. De Kon. Luchtvaartmij. meldt, dat, voor de eerste maal, zich Vrijdag het geval voor- gedaan heeft, dat twee Nederlandsche post- vliegtuigen elkaar op den luchtweg Amster damBatavia ontmoetten. De PH-AFZ, met Smirnoff, Beekman, Veenendaal en den passagier Grabau op de thuisreis en de PH- AEN, met Frijns, Soer en Waalewijns op de uitreis zijn elkaar naar schatting boven de Gangesdelta voorbijgevlogen. Zoolang deze veertiendaagsche vluchten worden voortgezet, zullen dergelijke ontmoe- tingen zich herhalen omstreeks op het tra- jeet AllahabadAbyab. o 71) (Vervolg.) ,,Ja, wilt u duizend guineas naar het volgende adres sturen: Mr. J. Miles, Ver- eeniging ter bevorderina van de emigratie naar Canada, Queen Victoria Street No. 17. Gever wenscht onbekend te blijven.' Heeft u misschien nog iets ,,Ja, dan moet u nog honderd pond aan William Jennings sturen, adres Pin ter Street No. 17, Camberwell, dat is mijn maat hier op de bus. Hij heeft een ziek kind, dat hij graaa naar buiten zou willen sturen. Natuurlijk ook anoniem.' „Zeker," knikte Mr. Crawley. „Ver- der nog iets ,,En dan nog vijftig pond naar Thomas Bride, chef-bestuurder, adres hoofdkan- toor van de Omnibus Maatschappij. En dan zoudt u mij een genoegen doen, als u dien hakkenfabrikant in Finsbury nog- eens wilde gaan opzoeken," ging Blise voor, ,,om te zien hoe het hem gaat. Als hij meer kapitaal noodig heeft, kan hij V ACCIN ATIEDWAN G. Ingediend is een wetsontwerp tot verlen ging van den geldiigheidsduur van tijdelijke bepalingen betreffende de vaccinatie, vervat in de wet van den llden Februari 1928, zooals zij is gewijzigd bij de wet van 29 DOUMERGUE'S BEZOEK AAN BRUSSEL. De Parijsche pers hecht groote beteekenis aan het bezoek, dat president Doumergue en Briand aan Brussel brengen. Men spreekt van een nauwere samenwer- king tusschen Belgie en Frankrijk op politiek en economisch gebied, waarbij de grens tus schen beide landen in zekeren zin zou ver- dwijnen. In de „Liberte" betoogt Jacques Bainville, dat Belgie een geschenk verdient voor de ont- vangst, welke het aan president Doumergue heeft bereid en geen beter geschenik kan ge- vonden worden dan de bank voor internatio- nale betalingen te Brussel te vestigen. Nie- mand mag deze bank voor nationale doelem- den gebruiken, wat te Londen en te Parijs het geval zou kunnen zijn. Waarom zou men echter dit geschenk aan Nederland of Zwit- serland geven. BelgiS heeft het verdiend, om dat de schade, welke het door den oorlog heeft geleden, door de Duitsche betalingen niet ge- dekt wordt. I Hijmans, de Belgische minister van buiten- landsche zaken, heeft Vrijdag een lunch ter eere van Briand gegeven. Na afloop vond een onderhoud tusschen president Doumergue, den Belgischen koning, minister president Briand en de Belgische mi nisters Jaspar en Hymans plaats, waarbij de tegenwoordige politieke toestand werd bespro- ken. Hymans maakte melding van het tele gram, dat hij van Le Trocquer, den voorzitter van de Fransche comimissie voor de Europee- sche tolunie heeft ontvangen, en verklaarde naar aanleiding daarvan, dat de Belgische re geering den levendigen wensch koestert, om met de overige staten voor de verwezenlijking van het plan eener Europeesche tolunie samen te werken. AMERIKA EN ENGELAND. Bij de nalezing van vele commentaren aan weerszijden van den Oceaan op de gezame- lijke verklaring van Hoover en Mac Donald wordt schrjjft de N. R. Crt. de algemeene indruk bevestigd dat de tusschen hen bereikte overeenstemming slechts de wenschelijkheid geldt om allerhande vraagstukken van de En- gelsch-Amerikaansche politiek onder de oogen te zien. De officieuze Daily Herald, het or- gaan van de Engelsche arbeiderspartij, is er voor uitgekomen dat hun gesprekken over alle kwesties geloopen hebben van de dranksmok- kelarij af tot de maritieme bases toe". Het is wel merkwaardig dat zoowel het begin als het eimd van deze reeks vraagstukken betreft bij welker regeling weer het belang geheel aan Amerikaanschen kant te vinden is. Voor een rechtgeaard Brit kan vrijdom van molest voor een schip onder Engelsche vlag buiten de tra- ditioneele grens der territoriale wateren even- min een kwestie vormen als het goed recht van Engeland om in zijn eigen kolonien, al lig- gen zij in Amerika, versterkte steunpunten voor zijn vloot te bezitten. Slechts Amerikaan- sche eigengereedheid kan zulke rechten tot ,ykwesties" maken. Daarentegen leest men dat het steeds hoo ger opgeschroefde beschermende Amerikaan- sche tarief, waarbij behalve Engeland ook de overige wereld zulk een uitnemend belang heeft, om|diat het een paradoxale toestand is dat een land hetwelk schuldeischer van de halve wereld is geworden, verhindert zich met goederen te laten betalen, buiten de discussie gehouden is. Er is misschien ook een nai'ef geloof geweest dat de kwestie van de schulden aan Amerika ter sprake zou zijn gekomen, maar dit had geen zin, omdat de Bngelschen bij een vermindering van hun verplichtingen aan Amerika toch geen baat konden hebben. Volgens de bekende nota van Balfour heeft Engeland zich immers ten plechtigste verbon den elke vermindering van zijn omschuld aan Amerika automatisch in mindering te brengen op de vorderingen, welke het zelf op zijn vroe gere oorlogslbondgenooten heeft. (Zeker naaef is verder het betoog van de Man chester Guardian d'at Amerika inschikkelijk- heid van Engeland bij een herziening van de Britsche leer over de vrijheid der zeeen zou moeten beloonen met een terugkomen van zijn hooding tegenover den Volkenbond. Amerika zal zich, meent het Engelsche blad, moeten af- vragen, of zijn onafhankelijkheid van den Vol- kenlbond het ertoe zou leiden acties te weer- staan die de Bond ter verdediging van den wereldvrede ondernemen zou, een vraag waar- op men in de Vereenigde Staten nooit bevre- digend antwoord gegeven heeft. In de geza- menlijke verklaring lijkt Hoover aan zulk een optimistische opvatting bij voorbaat geen voet te hebben willen geven, toen hij in den tekst het zinnetje inlaschte dat een der twee par tijen (d.i. Amerika) „nooit in de Europeesche diplomatic verwikkeld' zal worden". Deze (Ingez. Med.) zinsnede legt sterken nadruk op de onveran- derlijkheid van Amerika's besluit om een van Europa ©nafhankelijke politiek te blijven voe- ren. Pikant is nog dat een Fransch Kamer- lid een mterpellatie van de regeering heett aangekondigd waarin hij vraagt: „Meent KU niet dat het, zoo d'e vredelievende bedoelingen van Gioot-Britannie oprecht zijn, voor uw regeering mogelijk zou zijn aan de Britsche regeering te' vragen in het program van de vlootconferentie de kwestie van de ontmante- ling van de Britsche maritieme basis m de Middellandsche Zee op te nemen die een voort- durende bedreiging voor onze veihgheid zlJn- Deze vraag is gedaan onder den indruk van de berichten over de mogelijkheid dat de Britsche vlootsteunpunten in West-Indie gedemilitari- seerd zouden worden. Voor de rest bewijst zu dat het geloof aan het voortbestaan van de entente cordiale bij gezaghebbende menschen in Frankrijk tot nul is teruggebrocht. Ben zinsnede in een artikel van een Amen- kaansch blad, zeggende dat Engeland en Ame rika in de gesprekken tusschen Hoover en Mac Donald feitelijk er zich over verstaan hadden „hun vloten tezamen te voegen om den vrede van de wereld te handhaven", heeft aan Stun- son, den Amerikaanschen minister van btaat (buitenlandsche zaken) een uitdrukkelpke logenstraffing ontlokt. Hij vestigt er de aan- dacht op dat Amerika en Engeland zich m de gemeenschappelijke verklaring enkel tot moreele samenwerking verbonden hebben. „Niets kan verder van de waarheid at zijn aan de onderstelling dat wij eenige samenvoegmg of vereeniging van onze vloten zouden beoo- een" Men begrijpt dat Stimson dit zoo kras zegt om juist het in Frankrijk en Italie gere- zen wontrouwen dat Amerika en Engeland overeengekomen zouden zijn, voortaan samen de heerschappij ter zee te voeren, terzijde te stellen. In den handel sluit men onderlmge mededinging uit door syndicaatvorming. Ame rika en Engeland zullen elkaar met meer be- concurreeren, dank zij moreele samenwerking, welke niet in een verbindend document neerge- legd wordt. Dan kunnen echter ook moreele factoren, als het omslaan van de openbare meening in een van de twee landen, aan de samenwerking een einde maken. Als Enge land voor de vraag gesteld wordt, of het ter- wille van zulk een onbestendig moreel gewin materieele voordeelen uit handen zal geven, zal het zich misschien nog weleens degelijk willen bedenken. In het vooruitzicht van de kritiek die hem bij zijn terugkeer in Enge land kan opwachten, klonk de rede welke Mac Donald gisteren in Amerika voor de radio heeft gehouden, daarom wellicht eenigszins in mineur. „Neen, haar mag ik niet helpen," zeide hij eenvoudig. ,,Zij moet het nop maar acht en veertig dagen uithouden." Mr. Crawley klapte zijn opschrijf- boekje dicht en stak het in zijn zak. ,,Over een paar dagen zal ik u weer op dezelfde plaats als vandaag opwach ten," beloofde hij. „Maar zoudt u uw vriend William niet willen uitleggen, dat een ,,zetje van achteren" geven, zooals hij het noemt, niet bepaald de juiste ma- nier is om iemand van mijn leeftijd en met mijn figuur te helpen En kan ik u nog met wat cigaretten van dienst zijn Bliss schudde het hoofd. Alleen gewone fooien zijn geoor- loofd," legde hij uit. „Een handvol ciga retten van een passapier is iets heel ge- woons. Tweemaal achterelkaar zou tege l de voorschriften zijn. ,,Een kleine fooi dan,' begon Mr. Crawley. TER NEUZEN, 14 OCTOBER 1929. 1 „LUXOR-THEATER". „De vereenigde schouwspelers", onder direc- tie van den heer Pierre Mols, hadden jl. Zater- dagavond in bovengenoemd theater met de op- voering van het tooneelspel „De Rozenkrans een groot succes. Er was voor dit tooneelstuk, bewerkt naar den roman van Florence L. Barclay een zoodanige belangstelling, dat <le zaal overvol was. Ook de opvoering zelf werd een succes, hetgeen voomamelijk te danken is aan het spel van mevr. Enny de Leeuwe in de rol van Jane Champion en haar partner de heer Pierre Mols in de rol van den schilder Gerald Dalmain. In de twee laatste bedrij- ven, als Jane vermomd als Zr. Rosemary Gray den blind geworden schilder komt verzorgen, werd zeer gevoelig spel gegeven, dat daveren- de toejuichingen verwierf. Gedurende 'n paar oogenblikken dacht Bliss over dat voorstel na. Toen klaarde zijn gezicht op. ,,U zou sixpence aan William kunnen geven," stelde hij toen voor. „Maar denk erom, dat u erbij zegt," ging hij angstig door, „dat hij den bestuurder ook zijn deel moet geven." ,,Met het meeste genoegen," stemde Mr. Crawley toe. ,,Denk erom, deelen met den bestuur der," riep Bliss hem na, toen mr. Craw ley al een paar meter weg was. Bij de volgende halte kwam de con- ducteur naar voren gestapt. ,,Die oude grappenmaker heeft me twee bob voor ons samen gegeven, Er nie," zeide hij, zich verheugd in de han den wrijvend. ,,Als we klaar zijn, zullen we samen op zijn gezondheid gaan drinken." Bliss begon te lachen. ,,Wat gooit die man met zijn geld, vindt je ook niet Den eersten Zaterdag na zijn indienst- treding bij de Omnibus Compagnie werd Bliss zijn loon, zeven en twintig shilling, uitbetaald en kreeg hij twee uur vrij. Eerst zocht hij den chef-bestuurder op om hem de geleende vijf shilling terug te jeven en daarna ging hij zoo snel moge- ,ijk naar de kamer van Frances. Bij de deur kwam ze hem al tegemoet, gekleed om uit te gaan. Haar geheele manier van doen had iets lusteloos, zelfs de glimlach, waarmee ze hem begroette, was niet ge- heel en al natuurlijk. ..Eindelijk," zeide ze zachtjes. ,,Als ik je vandaag niet gezien had ,,Geen dreigementen hoor", viel hij haar lachend in de rede. ,,Ik zal je eer- lijk de waarheid zeggen. Ik heb je niet eerder opgezocht, omdat ik gewoonweg niet durfde." ,,0, dan ben jij zeker ook buiten be- trekking geweest riep ze uit. ,,Heb je dan het geld, dat je mij geleend hebt, niet noodig gehad Je slaat de plank glad mis," ant- woordde hij opgewekt. ,,Ik heb niet ge- regeld gewerkt, maar ik heb toch altijd voldoende verdiend en nu," vroegde hij er trotsch aan toe, ,,heb ik weer een be- trekking." „Als wat vroeg ze vermoeid glim- lachend. ,,Als bestuurder van een ,,bus"", legde Bliss haar uit. ,,Het is een eigenaardig soort betrekking, maar het geeft zes en dertig shilling in de week." ,,Een ,,bus herhaalde ze. „Het is vandaag geldjesdag voor me geweest," ging Bliss voort, terwijl hij zijn arm door den hare stak, ,,en ik heb een honger als een paard. Ga je mee „Neen, ik ben niet van plan ergens met je te gaan eten," zeide ze vastbe- sloten. ,,Och kom, onzin, je gaat mee", hield hij aan. Maar zij trok resoluut haar arm uit den zijne. S ,,Neen, Ernest' zeide ze ,,we moeten nu den toestand onder de oogen zien. Ik heb geen betrekking meer en mijn hos- pita heeft me de huur opgezegd. Ik heb er meer dan genoeg van. Van avond nog zal ik mr. Masters schrijven. Als hij me terug wil hebben, dan ga ik. ,,Neen, Frances, dat mag je niet doen", zeide hij ernstig. ,,Of ik t doen mag of niet, ik zie geen anderen uitweg", ging ze voort. Steeds heb ik t weer geprobeerd en steeds is het weer het oude liedje. En ik moet ook om mijn zusters denken. Zooals de toestand nu is, kan ik niets voor ze doen en ze hebben mijn hulp zoo hard noodig. ,,Maar je houdt toch niet van dien Masters", wierp hij er tegen in. .Natuurlijk houd ik niet van hem antwoordde ze. ,,]e weet heel goed, dat jij de eenige man bent, om wien ik op die manier geef. Maar er is nu eenmaal niets aan te" doen. Een bestuurder van een autobus met een weekloon van zes en dertig shilling is niet in staat een vrouw en twee zusters van die vrouw te onder- houden. Dat weet je even goed als ik. En daarom is het beter, dat ik je maar niet meer terug zie. En daarom ga ik vanavond ook niet met je mee ergens eten." Zwijgend bleef Bliss gedurende een paar oogenblikken voor zich uitstaren. Voorzichtig draaide ze haar hoofd om, om hem aan te kijken. Maar toen ze de uitdrukking van zijn gezicht zag, schoten haar oogen vol tranen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1