JTP. A. SPAAS VOETBALWEDSTRIJD. Winter-Pantoffels Merijntje Gijzan's Jeugd advertentiEn aardappelen BIETENBLAREN FREDIKBETJBTEV. 0EHEVODE BEEICHTEV. SPORT. liiRIOTEMCHTT Maandag 14 October tot 6 uur 6ESL0TEN. Mgemeene Vergadering Voetbaiv. „Terneuzen" Ter Neuzensche Turnvereeniging Oefenavonden Fruit! Fruit! OPROEPING. Prijsopgaaf gevraagd Lessinesche Macadam Aanbesfeding. WOONHUIS A. M. MOGGRE. puike Roode Star AARDAPPELEN VEN D U H UIS. Zak-Agenda's TER NEUZENSCHE TURNYEREENIGING. VRIJDAG OCTOBER Buitengewone Voorstelling EEN CHEQUE IS GEEN GELD. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPII - TER NEUZEN WISSELKOERSEN. Aandeslhoudsters der Zeauwsch-Vlaamsche Waterleiding-Maatcshappij TANDARTS f eerengracht 13. Telcf. no. 105. spreekuur voor minvermogenden ZATERDAG's van Half 3 tot 4 uur. TERNEUZEN ll-SASSCHE BOYS Hedenavond hervatting der Goudreinetten - Bellefleurs Pondsperen enz. Buitengewone Vergadering Het BOUWEN van een 1 ste perceel Grond- en Metselwerk 2de Timmer- en IJzerwerk 3de Gias- en Verfwerk. M /?■- Groote sorteering ZIET ETALAGE! AUTOBUSDIENST Ter Neuzer.-Slulskil Sas van Gent-Selzaete. 's MaandagsNeuzen-Sluiskil- Sas van Gent-Selzaete 's VrijdagsNeuzen-Sluiskil- Sas van Gent-Selzaete-Gent 's ZaterdagsNeuzen-Axel A. A. DEES, Tel. 178. Op monster verkrijgbaar Puike Walchersche Blauwe p. JOOSSE, Bi] ALF. DE SMIT- PIETERS, In- an verkoop van tweede hands Meubelen G. v. d. Barge - L. v. d. Molen. Finna P. J. VAN DE SANDE, te laten betalen, terwijl een ander deel .goed- kooper geholpen wordt"". We wilden de juiatheid hiervan wel foeamen, maar hij was nog niet uitgepraat: ,„,En als nu die staking afgeloopen is, slaan we onze prijzen weer op. Voelt u wel, dat daar ook iets eigenaardigs in zit? Eerst hebben we 10 korting gegeven en dan moet die 10 er weer bij. Wat moet het publiek daar wel van denken? Met een klein fortuinitje krijgen we naar ons hoofd, dat onze prijizen tocb niet krap berekend zijn, als we immers in stakingstijd een tiende deel van onze prijzen kunnen laten vallen. En tocb is dat niet waar, want u be- grijpt, als onze prijzen zoo hoqg waren, zou- den we beel gauw „binnen" zijn. Ja, ja, meneer, u moet niet van neen scbudden, want er zijn er al geweest, die bet tegen me ge- zegd bebben."" Met een wijsgeerige samenvatting, waar stof in zit voor een beel boek over pbiloso- pbie, besloot hij zijn verbaal„,,Ja, het is moeilijk voor ons winkeliers, want als je het doet, is 't niet goed, maar als je 't niet doet, is 't ook niet goed."" En boofdschuddend stapte onze spraak- zame winkelier zijn beiligdom binnen, om onder een praatje over de staking, een pond suiker en een kilo zout af te wegen voor een juist binnengetreden klant. Die klant was de vrouwvan een staker. Zoo zijn de consequenties van het leven! De lezer beeft ongetwijfeld begrepen, dat aan een staking meer vastzit dan oppervlak- lrig lijkt. Daarom bad onze zakenman misscbien (misscbien!) gelijk, toen bij, zooals we in bet begin van dit artikeltje aanstipten, er ons attent op maakte, dat er wel eens wat meer aandacht aan de staking geschonken mocht worden dan aan al die doodgewone zaken, waar de krant van vol staat. Hij beeft nu zijn zin, maar wij van onzen •kant tolijven even vriendscbappelijk vast- houden aan onze meening, dat bet vele andere, dat bespreking vraagt, om de staking niet verwaarloosd behoeft te worden. (Wordt vervolgd.) ZONDAG 13 OCTOBER 19291 Ned. Herv. Kerk. 'Ter Neuzen. 9% u., Ds. G. van Dis, van Zaam slag, bediening H. Avondimaal; 2% u., Ds. Vrijlandt, van Biervliet, damkzeg- ging H. Avondmaal. Sluisikil. 2 u., de beer Servaas, Evangelist te St. Nicolaas. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9% u., Ds. J. C. Elenbaas, van Borssele; 2 u., Ds. G. van Dis, voorbe- treiding H. Avondmaal. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaeien. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. A. B. W. M. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9% u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u., 2 u. en 6 u., Ds. A. Verhage, van JVLiddelburg. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan, Ter Neuzen. Nam. 6 u., de heer J. Servaas, Evangelist te St. Nicolaas. staan ook is, met des te meer vuur wordt er gespeeld en is daardoor de kans van een over- winning niet uitgesloten. Als bij alle spelers de vaste wil om te winnnen voor zit, is dit reeds het halve werk en gedachtig aan de ne- derlaag van den vorigen Zondag, twijfelen wij er niet aan of er zal met man en macht ge- probeerd worden baas in eigen huis te blijven. Zooals uit achterstaande advertentie bliikt, vangen heden de oefeningen van de Ter Neu- zensche Turnvereeniging ook weer aan. Deze vereeniging, welke in November 1928 werd op- gericht, heeft in den loop van den zomer bare oefenavonden moeten stopzetten uit gebrek aan belangstelling. Deze oefeningen, welke staan onid'er deskundige leiding van den heer Stellingwerf, verdienen werkelijk meer belang stelling. Het bestuur der vereeniging wil nog een poging wagen de zaak in stand te houden. Het wil trachten meer werkende leden te krij gen, zoowel dames als heeren, terwijl het ook zijn voelarmen zal uitsteken naar die personen, van welke het meent dat zij door toetreding als donateur hun werk willen steunen. Wan- neer deze pogingen zouden mislukken, blijft er niets anders over dan met Januari a.s. de vereeniging te ontbinden, wat wel zeer jammer zou zijn, daar een dergelijike vereeniging voor Ter Neuzen geen weelde genoemd kan wor den, integendeel als zeer nuttig kan worden beschouwd. De sportd'emonstratie welke hier op 31 Aug. 1.1. gegeven is, ligt een ieder nog versch in bet geheugen en alien waren vol lof over hetgeen werd gepresteerd. Welnu, helpt mede, om de Ter Neuzensche Turnvereeniging in stand te houden, hetzij door toetredin," als werkend lid, of door het geven van een geld'e- lijke bijdrage en gij zult 't haar mogelijk ma- ken om dergelijke demonstraties, ook met hare medewerking, bier meer te doen plaats hebben. Wij vertrouiwen dat de leden welke zich de opoffering willen getroosten om met inteeken- lijsten bij de ingezetenen aan te kloppen, overal een gunstig onthaal zullen vinden. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 1# uur. 's Namiddags om 2% uur L-of. VOETBAL. Zondag a.s. moet het eerste elftal van Ter- neuzen naar Zierikzee, om daar een wedlstrijd te spelen tegen SINOTO. Waar de twee eerste wedstrijden zoo glansrijk door Terneuzen zijn gewonnen, zal zij er nu ongetwijfeld ook wel in slagen de overwinning te behalen tegen de club die daarentegen haar twee eerste wedstrijden reeds verloor. EVenwel, op eigen terrein zijn zwakke clubs gewoonlijk bet sterkst en zien wij het dikwijls, dat een sterkere de vlag moet strijiken. Het zal wel overbodig zijn de spelers er aan te herinneren, dat het noodig is den wedstrijd te winnen, daar alien biervan overtuigd zullen zijn. De score zoo groot mo gelijk te maken, moet het parool zijn, wil men de eerste plaats op de ranglijst blijven behou- den. Terneuzen II speelt hier Zondag a.s. tegen de kampioenen van de vorige competitie, n.l. de Sassche Boys. Het is te verwachten, dat het .een zeer zware strijd zal worden, maar hoe sterk de club waar men tegenover komt te EL TOREADOR. Een Spaansche stierenvechter uit de Waschboomsteeg of daaromtrent. Even nadat Donderdagavond de laatste trein uit Brussel aan het station D.P. te Rotterdam was aangekomen, werd de politieagent, die bij de uitgang van het station dienst deed aangesprokem door een meneer, die waar- sdhijnlijk met dien trein was meegekomen en die tot den agent ongeveer de volgende woor- den sprak: Adios, amicos, agentitos familiaris, ikkos schippos waalhavenios maar in sporio beroof- dos van mille geseto's. Onderzoekos silvous- plaitos. Ikkos toreadorr del Sevilla. De agent begreep den man niet en omdat de vreemde maar hardnekkig het woord bleef voeren en blijkbaar iets van de Rotterdamsche politie verlangde, nam hij hem mee naar een politiebureau. De dienstdoende inspecteur probeerde het. eens in het Fransch, in het Duitsch, in het Engelsch... De man begreep er niets van en bleef zijn onverstaanbare taal spreken. Uit de gebaren en uit een enkel bekend klinkend woord werd opgemaakt, dat hii aan- gifte wdlde doen van het feit, dat hij in den trein van 1000 peseta's was beroofd en dat AFSCHUWELIJKE MOORD IN DEN BLIJDORPPOLDER TE ROTTERDAM. Woensdagavond tegen 7 uur speelden eenige meisjes in de Coolschestraat te Rotterdam. Zii hadden daarbij een cent verloren en toen zij daarnaar gingen zoeken, voegde zich een man bij hen, die druk hielp zoeken. Even later vroeg hij aan een van de meisjes, de lOjarige Marietje v. 0., een dochtertje van den spoor- wegmachinist Ab. R. H. v. 0., of zij ook den weg wist naar de nieuwe hrug over het ver- bindingskanaal bij de Schie. Toen het meisje daarop bevestigend antwoordde, vroeg hij, of zij hem dan even den weg wou wijzen. Zij is daarop achterop zijn fiets gaan zitten, waarna zij samen zijn weggegaan in de richting van de tunnel bij den Beukelsdijik. Een zusje van Marietje is kort daarop naar huis gegaan, waar zij aan haar moeder vertelde, dat Ma rietje met een onbekenden man op de fiets was meegegaan. De moeder maakte zich dade- lijik zeer ongerust en liet haar man roepen, die in de buurt in een cafe zat. Deze is dadelijk gaan zoeken. Bij de tunnel ontmoette hij twee I agenten, aan wie hij vertelde, wat er was ge- beurd. Daarna is hij in den Blijdorppolder gaan zoeken, zander dat hij zijn dochtertje heeft kunnen vinden. (Hij is vervolgens naar den politiepost aan den Schieweg gegaan, waar hij aangifte heeft gedaan van de vermissing van zijn kind. Ter- stond heeft daarop een hoofdagent met vier agenten en een agent van de hondenbrigade met een politiehond het terrein gaan afzoeken. Dit onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. Naderhand is een van de buurtagenten nog- maals den Blijdorppolder gaan afzoeken. Op het laatste oogenblik, toen hij eigenlijk al weer weg wilde gaan, zag hij tusschen de vrij hooge struiken iets bewegen. Hij richtte daar dade lijk zijn lantaarn op en zag, dat het een paar- tje was, maar dadelijk daarna zag hij in de onmiddellijke nabijheid het gezochte meisje liggen. Al dadelijk zag hij, dat het kind' dood was en dat zij op gruwelijke wij,ze was mis- handeld. Terstond heeft hij de autoriteiten van zijn vondst op de hoogte gesteld. Dadelijk zijn de substituut-officier van justi- tie, rnr. Scbuter, de commissaris van politie in de eerste afdeeling, de heer Hanewinckel en de inspecteurs Beekman, Greveling, Kalkman, Cuperus en Tas, van den fototechnischen dienst, op onderzoek uitgetrokken. De plaats, waar het lij'kje was gevonden, is dicht be- groeid en een cirkel van 50 M. middellijn werd kaalgeschoren, om het onderzoek te vergemak- kelijken. Ook kon een vaag signalement van den dader word:en vastgesteld. Dr. Hulst was verhinderd om dien nacht te komen, omidat hij een spoedgeval te Leiden had te behandelen. Dr. Hesseling uit Arnhem is des nachts terstond per auto uit Arnhem gekomen. Het onderzoek heeft o.a. uitgewe- zen, dat het meisje reed's om half-acht is over- leden. In verband met het onderzoek verzoekt de politie hun, die meenen, eenige inlichtingen te kunnen geven, zich ten spoedigste op het bu reau aan de Groote Paauwensteeg te melden. ■Het ontvooende meisje is tusschen 7 uur en kwart over zeven door de tunnel gekomen, zittende op den bagagedrager van een heeren- fiets. Zij was gekleed' in een paarsig bruinen mantel en had geen hoed op. Zij had blond haar, dat kort was geknipt. Voorts droeg zij blauw-grijze kuitkousen. TOONEELGEZELSCHAP NAP DE LA MAR AMSTERDAM van het Wereldsucces (het verraad) in het CONCERT- en BIOSCOOP- GEBOUW te Ter Neuzen. In de hoofdrollen NAP DE LA MAR EN CISCA KREMER. men te doen had met een toreador uit Sevilla, die met een schip, dat toevallig den zelfden naam droeg als de vreemdeling zelf wie weet, was het schip wel naar den beroemden stierenvechter genoemd? naar zijn geboor- teland wilde reizen. Espagnol vroeg de inspecteur. Nono, antwoordde de man. Misschien begreep hij het woord espagnol vei'keerd en daarom zei de inspecteur: Alfonso? IHoera! riep de vreemdeling. Primo de Rivera? Pief paf poef! I Nu wist men ten minste zeker, dat men met een Spanjaard had te doen... Toreador? De man begon een reeks van zeer wilde be- wegingen te maken, met een denkbeeldig zwaard, doorstak hij een even imaginairen stier, daarbij in het politiebureau rondsprin- gend, als zat hij op een paard. Toen opeens was hij weer toeschouwer en hij brulde aanmoedigingen naar de arena, welke werd verondersteld zich te bevinden achter de balie, waarvoor anders het publiek wordt gehoord. De inspecteur en eenige agen ten keken vol verbazing naar den talentvollen acteur, die met een meesterlijke overgang van stemming wisselde, zijn zakdoek voor ziin oogen bracht, in snikken uitbarste en uitriep: Olanda's, Olanda's!, als wilde hij te ken- nen geven, dat Nederlanders van afgrijzen worden vervuld, als zij naar een bloedig stie- rengevecht moeten kijken. Toen was hij eens- klaps weer de gevierde toreador, hij zette zijn voet op den denkbeeldig overwonnen denk- beeldigen stier, met een trots gebaar wierp hij het hoofd in den nek, plaatste een hand in de zij de toeschouwers zagen de roode doek van zijn schouder af hangen! en met zijn van warm rood bloed druipend zwaard bracht hij een saluut naar het jeugdportret van de Koningin, dat aan den-wand hangt, en dat werd verondersteld de eereloge uit te maken. De diefstal van de peseta's zou wel worden uitgezocht door den justitieelen dienst. Thans had de straatpolitie de taak den beroofden toreador naar zijn schip te helpen. (Wij hebben al gemeld, dat het schip den- zelfden naam als de toreador draagt. De manier waarop men dit te weten is gekomen is niet onvermakelijk. Schip? Vaisseau? Ship? Schippos? Nono. |De man begreep blijkbaar niet wat men van hem verlangde. De inspecteur heeft daar op den Steven van een schip geteekend, met ankerkluis en reeling. De plaats waar ge woonlijk de naam van het schip staat, liet hij oningevuld. Dit begreep de man dadelijk en hij vulde den naam in, waarna hij iets zei, wat wel wat op Waalhaven geleek. Een agent werd er toen met den vreemdeling op uit gezonden om het schip op te sporen. Met het eerste bootje des morgens is het tweetal naar de Heijplaat vertrokken, maar aan dien kant van de haven bleek geen Spaansch schip te liggen. Samen zijn zij toen de Waalhaven rondgewandeld, maar .het gezochte schip was er niet. Daarom zijn ze maar naar de Maas- haven gegaan. Ook deze werd rondgewan deld, niaar het- schip was er niet. De Katen- drechtsche havens en de Rijnhaven kwamen aan de beurt, maar er werd geen schip van dien naam gevonden. Wel ontmoette men een" Italiaansch kapitein, die in zijn landstaal eenige woorden tot den toreador heeft gericht, maar deze bleek evenmin Italiaansch te ver- staan. Doodop en doorweekt van den regen zijn de twee daarop in arren moede naar het politie bureau teruggekeerd, waar men zeer verbaasd was den toreador weer terug te zien. Het was inmiddels al zoo laat geworden, dat men er nu een Spanjaard bij kon halen en eenigen tijd later verscheen de steward van een hier lig- gend Spaansch schip. Vol spanning luisterde de politie toemaar helaas, de Spaansche to readorr uit Sevilla bleek geen Spaansch te verstaan. iPlotseling wendde de man zich tot den in specteur en zei: iNou heb ik er genoeg van. Ik zal maar bekennen, ik ben Hollander net als u. Het bleek, dat men met een rasechten Rotterdam- mer uit de Waschboomsteeg of daaromtrent had te doen, die van een vriend uit Spanje be- richt had gekregen, dat daar wel werk voor hem zou zijn. Hij had toen het plan opgevat om zich voor Spanjaard uit te geven, hoewel hij geen woord Spaansch kent, in de hoop, dat men hem wel aan boord van een Spaansch schip zou helpen, teneinde zoo gratis naar Spanje te kunnen reizen... (N.R.Crt.) EEN ROOVER GEPAKT. iVrijdag drong een jongeman een slagerswin- kel te Charlottenburg binnen. Hoewel zich on geveer 60 personen in de zaak bevonden sloeg hij den kassier neer en ontvreemde een paar honderd mark. Hij slaagde er in met een medeplicbtige te ontkomen in een auto, die beiden eenige minuten te voren hadden ge- stolen. (Op hun vlucht overreden z;i twee vrouwen, die levensigevaarlijk werden gewond. Een der beide bandieten is gisteren gesnapt. Het is een 16-jarige jongen, Werner Schall, die pas uit een verbeteringsgesticht was ont- slagen. Hij beweerde de daad te hebben gepleegd met een man, dien hij toevallig had leeren kennen en wiens voornaam Max is. Deze had hem er toe gedreven den slagerswinkel binnen te dringen. Max was het, die den gestolen auto op hun vlucht bestuurde. Hij had de ge- heele buit voor zichzelf behouden. CIPIER AFGERANSELD. I De „Messagero" deelt mede, dat drie ge- vangenen ontsnapt zijn uit de gevangenis te Rapallo. In een eel bevonden zich vijf men- schen opgesloten. De gevangenbewaarder had hen een half uurtje buiten de eel gelaten, om te Iuchten. Toen hij d'e gevangenen weer wilde opsluiten, werd hij plotseling overrom- peld door drie hunner en, na hem danig af- geranseld te hebben, lieten zij hem gekneveld achter. De twee andere gevangenen, die den cipier wilden verdedigen, werden door de drie booswichten tegen den grond geslagen, waar op deze de vlucht namen. De „Messagero" .merkt hierbij nog op, dat het niet de eerste uiaal is, dat zich in de ge vangenis van Rapallo dergelijke incidenten voordoen. Met een anderen cipier heeft zich ook eens een dergelijk geval voorgedaan. Hij werd ge kneveld in een eel gevonden, terwijl hem bovendien een bedrag van 500 lire ontstolen was. Een Amerikaan te Parijs liet dezer dagen zijn haar knippen. Na afloop d'er operatie haalde hij een chequeboek en een vulpen uit zijn zak in plaats van de paar francs, die hij schuldig was, en vulde het door hem te beta len bedrag in. De eigenaar der kapperszaak wilde van deze betalingswijze niet weten; che ques zijn geen geld en met banktransacties hield hij zich niet op. Het kwam tot een woordenwisseling, erger: het krwam tot een vechtpartij. De politie moest het tweetal scheiden en nam den Ame rikaan mee naar het bureau, waar na rustig overleg een oplossing werd gevonden. De Amerikaan zou even naar zijn hotel gaan en het verschuldigde bedrag in baar geld halen. Toen hij terugkeerde in de kapperszaak en zijn schuld had voldaan, bood de kapper hem aan om zijn haar, dat door de worsteling in d'e war was geraakt, weer op orde te brengen. Het zou ditmaal niets kosten. ROMANTISCH HUWELIJK VAN DEN AGA KHAN. De Aga Khan, een der bekendste figuren in het Engelsche society- en sportleven (hii is de bezitter van een fameuzen renstal) en geeste- lijk hoofd van de z.g. Ismaili-Mohammedanen in Britsch-Indie, zal naar gemeld in het huwelijk treden met een meisje uit een patis serie te Chamibery in Savoye. (Deze roman is een geval van liefde op het eerste gezicht, althans zijnerzijds en als het huwelijk tot stand komt (de Aga Khan wil het nog niet positief aan de pers bevesti- gen), zal het meisje, mile. Carron, een der rijkste vrouwen ter wereld zijn. De Aga Khan kwam kort geled'en op een ochtend met zijn auto van Aixles-Bains te Chambery aan. Den volgenden dag maakte j: hij met zijn secretaris een wandeling door de stad en'ging een patisserie binnen, om enkele doozen bonbons als geschenken aan zijn ken- nissen in Engeland te laten zenden. In den winkel waren twee verkoopsterseen blon- dine bediende den Aga Khan, maar hij liet den blik vallen op het andere meisje, een char- mante brunette. Hij keerde nadien drie- of viermaal in de zaak terug en kocht vele doo zen lekkernijen, doch steeds bij de brunette, met wie hij zich telkens in een vriendelijk ge- spretk begaf. Een paar dagen later moet hij toen mile. Carron, zooals het meisje heette, ten huwel(jk hebben gevraagd. En zij nam zijn laanzoek aan. De Aga Khan, die thans 54 jaar is, was 18 jaar lang getrouwd met een Italiaansche, prin- ses Teresa. Zij stierf in 1926. Een van hun beide kinderen stierf op jeugd'igen leeftijd. De andere telg, een zoon, is thans 18 jaar oud. COOPEUAT1EVE VRUCHTENVEILING „ZEEU\VSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 9 Oct. 1929. Zoete appels 3.4 ct.; Sold. Laboureur 4.3 8.4 ct.B. Hardy 6.911.1 ct.Kookperen 2.1 2.5 ct.; Rembours 1,34,9 ct.; B. Clairgeaux 8 ct.; Cox Pomona 5.48.9 ct.; G. Wildeman 2.6 ct.; Reinetten 5,6 ct.; Perzikperen 3 ct.; Perziken 2.2—2.8 ct.; W. Duchesse 6.44.2 ct.; Nouveau Poit 6.68.5 ct.; Sterappels 4,79,9 ct.; Hondsmiuil 3,14,7 ct.; B. de Merode 4.2 ct.; Grofzuur 0,7 ct.; Tr. de Croncel 10 ct.; Kroet 0.30,4 ct.; Bergamot 4,9 ct.; B. Lebrun 4.6 ct.; Pondsperen 5.76,4 ct.; Blauwe drui- ven 4745 ct.; Kraaiperen 4.9 ct.; Beau rei- nette 7.3 ct.; Souvenir de Congres 4.5 ct.; Bismarcikappels 6.8 ct.; Tomaten 4.68 ct.; B. Wilhelmina 5.7 ct.; Mans Codlin 5—10 ct.; Jacques Lebel 4.7 ct.; Blanke jutten 8.4 ct.; Zoete Pipping 7.6 ct.; Maagdeperen 10.6 ct.; Zoete Hollar 7 ct.; per K.G. Roode kool 6—6.9 ct.; Spruitkool 11.720 ct.; Bloemkool 7.59.8 ct.; Witte kool 5.55.6 ct.; Komkommers 7.3 ct.; Meloenen 21 ct.; per stuk. Andijvie 5 ct. per bos. Noten 60 ct. per 100 stuks. Voor Ter Neuzen: 10 Oct. Eng. s.s. THE VICCROY, 405, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 9 Oct. Lett. 6.S. LI- DUMS, 1680, ledig, Danzig. Van GentTer Neuzen: 9 Oct. Eng. s.s. MBRANNIO, 563, stukg., Londen. Van Sas van Gent: 9 Oct. Fransch s.s. GRASLIN, 1333, ledig, Blyth. Voor Gent: 9 Oct. Eng. s.s. HAUXLEY, 937, kolen, New-Castle; Russch s.s. ONEGA, 928, stukg., Leningrad; Eng. s.s. TREVAL- GAN, 2672, hout, Archangel; Eng. s.s. JOL LY HUGH, 293, ledig, Londen; Deensch s.s. TOVELIL, 1324, hout, Wiborg; Duitsch s.s. BORGHILD, 537, ledig, Antwerpen; Lett, s.s. VELTA, 1382, hout, Riga; Noorseh s.s. AMUND, 586, kolen, Ayr; Grieksch s.s. PARAHIS L. CAMBANIS, 2244, hout, Koi- vista; Eng. s.s. STELLING, 1236, kolen, New-Castle. 10 Oct. Eng. s.s. AIRMYN, 515, kolen, Goole; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Lon den; Lett. s.s. RAUNA, 1441, hout, Riga; Eng. s.s. MICKLETON, 364, pyriet, Calais; Lett. s.s. AUSMA, 1495, hout, Koivista; Eng. sjs. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. AYRESOME, 413, stukg., New-Castle; Belg. s.s. BELGICA, 1384, hout en vlas, Riga; Eng. s.s. TEESWOOD, 438, pekkolen, Middles- borough; Eng. S.S. BEAULY FIRTH, 201, kolen, New-Castle; Eng. s.s. HEWORTH, 1602, kolen, Neiw-CastleEng. s.s. CHARL- WOOD, 600, stukg., Cardiff. Van Gent: 9 Oct. Belg. s.s. SPA, 2363, restant, Antwerpen; Eng. s.s. DASHWOOD, 1263, ledig, Tyne; Noorsoh s.s. VINLAND, 4664^ restant, Kjoctahia; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull; Duitsch s.s. HILDEGARD, 770, ledig, Tyne. 10 Oct. Duitsch s.s. STERN, 905, ijzer, Stettin; Eng. s.s. KINGSBURY, 2616, ledig, Hull; Noorseh s.s. SILJA, 717, ledig, R'dam; Eng. s.s. JOLLY HUGH, 293, steen, Ports mouth; Spaansch s.s. MARI, 2438, ledig, Cardiff; Eng. s.s. YORKGLEN, 115, maca dam, Londen; Russ. s.s. ONEGA, 928, ledig, R'dam; Duitsch s.s. ROSE, 879, ijzer. Stettin. s.s. HELENA in lading te Yxpila voor Cardiff. s.s. MAGDALENA van Cardiff naar Messina passeerde 9 dezer Gibraltar, s.s. TERNEUZEN vertrok 9 dezer van Jakobstad naar Cardiff. Amsterdam, 11 Oct. 1929. Londen 12,09 12,10 Berlftn 59,28 59,30 Parns 9,75 9,76% Brussel 34,67% 34,69% Weenen (100 sh. 34,94 34,99 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,28 59,30 Fransch 9,75 9,80 Belgisch 6>92 6,95 Oostenrijksch (100 sh.) 34,90 35, wegens Feestdag J. FONTEIJN. I. FONTEIJN. E. FONTEIJN. VAN op Vrljdag 25 October 1929, des voor- middags te 11 ure in hotel „des Pays Bas" te Ter Neuzen. Agendum ligt ter visie ten kantore van den Voorzitter, Nieuwstraat 32, Ter Neuzen. De Voorzitter, Mr. P. D1ELEMAN. Ter Neuzen, 9 October 1929. ZONDAG 13 Oct. Aanvang 2 uur Entrde 30 ct. Kinderen tot 16 jaar 10 ct. HET BESTUUR. Dames 8 uur. Heeren 9 uur. If Nieuwe leden kunnen zich op die uren opgeven in de R. H. B. S. bij het Bestuur. Vanaf heden verkrijgbaar vcor WINTERPROVI81E Wij hebben beste zure Appelen voor den winter k 7 cent per K.G. Franco huis. Beleefd aanbevelend, I SCHEELE Nieuwediepstr. 35 Ter Neuzen van Aandeelhouders der N.V. Prima COAL COMPANY (Prima Kolen Maatschappij), gevestigd te Ter Neuzen, op Maandag 21 Oct. 1929, des namiddags 4 uur, ten kantore der Vennootschap. Punten van behandeling liggen ter inzage voor Aandeelhouders, ten kantore der Vennootschap. met inbegrip van v e r v o e r voor 200.000 K.G. 2/4, te leveren op door den kantonnier aan te wijzen plaatsen op den weg. Levering van 25 November tot 15 December 1929. Bij niet tijdige leve ring van den macadam of van een ge- deelte daarvan, behoudt de Commissie zich het recht voor, voor elke week vertraging f 5.— boete te berekenen. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten huize van den heer L. J. Brand, Hotel „Het Bonte Hert" te Hulst, op Maandag 21 October a. s. v66r des middags 12 uur. De Commissie van den Grindweg Stoppeldijk, E. P. STAAL, Voorzitter. JAN VAN WAESBERGHE Fz., Secretaris. Namens den heer D. MISSEGHERS te Koewacht, zal door ondergeteekende op Zalerd^g !9 October a..as., getracht worden aan tebesteden aan de Klopstraat te Koewacht, in perceelen of in massa. Bestek en teekening verkrijgbaar vanaf Maandag 14 October, 5 1,50, Nieuw straat 62, Axel. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. WINTERDIENSTREGELING 1929-1930. Niet op Zondag. v. Neuzen (Prov. b.) 10,35 12,15 20,— Sluiskil 10,50 12,30 20,20 Sas van Gent 11,— 12,45 20,35 a. Selzaete(st.) H. T. 11,10§ 12,55§ 20,55 v. Selzaete(st.)H. T. 11,15 13,10f 21,15+ Sas van Gent 11,25 13,25 21,25 Sluiskil 11,40 13,40 21,45 a. Neuzen (Postk.) 12,14,22, EXTRA DIENSTEN: v. Neuzen 8,— Selzaete H.T. 11, .Sluiskil 8,15 Sas van Gent 11,15 Sas v. Gent 8,30 Sluiskil 11.30 a. Selzaete H.T. 8,45 Neuzen 11,45* v. Neuzen 8,30 Gent H.T. 15,45 Sluiskil 8,50 Selzaete 16,45 Sas v. Gent 9,10 Sas van Gent 17,— Selzaete H.T. 9,20 Sluiskil 17,15 a. Gent 10,— Neuzen 17,30* v. Neuzen 11,Axel 14,30 a. Axel 11,30 Neuzen 15,— Correspondeert op trein van Gent Prov. boot. trein naar Gent. DONZE-VISSERSTR. 69. VERKRIJGBAAR voor WINTERPROVISIE. BL1KSTRAAT, SLUISKIL. te koop, bij H. DE REGT. Zwaantje, TER NEUZEN. als: Kasten, Tafels, Spiegels, groote partij Kachels, enz. Koopt geheele en gedeelten van Inboedels. ,,,n„T „ONS HUIS" - MARKT. Alle dagen geopend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 6