lroonmn btabp.~ LAVDBOUWBERIGHTEir. GlMMQDg BKBICHTE1. HAHDEL8BERICHTEM. RECHTSZAKEN. Italiaansch schip bij Hoek van Holland gestrand. VEELBELOVENDE SCHOOLJONGENS. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN. HANDELSREGISTER. VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BE VOLKING. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Verstopping A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SC HEEP V AAR TBE WEG ING. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft -in hare zitting van 20 Sept. de volgende zaken behandeld: J. P. v. H., oud 53 j., werkman en W. A. v. H., oud 20 j., schippersknecnt, beiden te Biervliet, werden beklaagd, dat zij in den nacht van 10 op 11 Aug. jl. te Biervliet, te zamen en in vereeniging J. F. Riteco met een fietssleutel of hard voorwerp hebben geslagen, W. A. v. H. bovendien, dat hij alstoen ook Louisa Hamelijnck en P-etrus Hamelijnck met een fietssleutel of hard voorwerp heeft ge slagen. tEisch: J. P. v. H. /20 boete of 20 dagen hecht., W. A. v. H. 1 maand gevang. 'Mr. Van der Slikke, raadsman van verdach- ten, vroeg vrgspraak. A. v. C., oud 66 j., visscher en jager te Axel, was door den kantonrechter te Ter Neu- zen d.d. 27 Juni jl. veroordeeld wegens het plaatsen van een vischtuig in een waterleiding, tot 15 boete of 10 dagen hechtenis, tegen welk vonnis hij in hooger beroep was gekomen. Eisch: verdachte niet ontvankelijk verkla- ren in het door hem ingestelde hooger beroep. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dag. Bestuur der Z. L. M. Onder leiding van den Voorzitter, den heer Mr. P. Dieieman, hield het Dag. Best, der Z. L. M. op 16 September hare gewone maandelijksche vergadering. Aanwezig waren de heeren W. Kakebeeke, D. J. Dees, S. J. de Regt, C. H. A. Stoutjesdijk, P. Hanse, A. I. Leenhouts, Ir. C. Stevens, P. Stehouwer, C. Zwagerman, Ir. J. Siebenga, Secretaris en Ir. J. D. Dorst, assistent. Na opening der vergadering, waarbii de heeren Stehouwer, die voor het eerst de ver gadering bijwoonde en P. Hanse, die als Sast aanwezig was, wdkom werden ge- eeten, werden de notulen van de vergade ring op 15 Juli goedgekeurd. Destructie vleesch. De commissie, die het vraagstuk van de destructie van vleesch zal bestudeeren, is samengesteld uit de hee ren A. I. Leenhouts, D. J. Dees, Jac. Welle- man, A. H. de Milliano, P. Kooijman, S. Lako en L. de Waardt. Naar aanleiding van een uitnoodiging van de aid. Zeeland van de Vereeniging van Nederl. gemeenten, tot bijwoning van de vergadering te 's Hertogenbosch, waar de plannen van de Thermo-chemische fa- brieken nader uiteen zullen worden gezet, werd besloten, dat bedoelde commissie deze vergadering zal bijwonen. Werkloosheidsverzekerinq. Besloten werd de heeren P. J. J. Dekker, W. de Buck, D. W. Lindenbergh, Ir. C. Stevens, H, C. v. d. Zande en A. Salome te verzoeken zitting te willen nemen in een commissie, welke dit vraagstuk zal bestudeeren. Hooge vrachten. Op het verzoek van de Ned. Staatsspoorwegen om verlaging van de vrachten voor hooi en stroo, is afwijzend beschikt. Landarbeiderswet. Besloten werd het K. N. L. C. te verzoeken, het adres van den Bond van Vereenigingen en Stichtingen, bedoeld in art. 6 der landarbeiderswet, in Groningen, waarin aangedrongen wordt op verlaging van den rentevoet, die thans 4 bedraagt, te steunen en verder de geheele uitvoering der wet nader in studie te nemen. Landbouwhuishoudonderwijs. De gemeente Wemeldinge heeft gunstig beschikt op het verzoek een cursus te subsidieeren. Werktuigencommissie. Naar aanleiding van de ontslagaanvrage van den heer A. C. de Oude als voorzitter der commissie, werd besloten dezen te verzoeken, op zijn besluit terug te komen. Aan het Hoofdbestuur zal worden voor- gesteld aan de commissie twee leden toe te voegen. Tuberculosebestrijdinq onder het rund- vee. Na gehouden besprekingen werd be sloten, de Vereeniging ter verbetering van het rundvee te verzoeken om dit vraagstuk in een algemeene vergadering te behande- len en dan met belanghebbenden ze'lve te bespreken welk systeem deze in practij.k willen brengen. Een schrijven van den heer Dr. A. A. Overbeek te dezer zake werd1 voor kennis- geving aangenomen. Adviseerend lid, De heer P. Stehouwer, Inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst, heeft het adviseerend lidmaatschap aangenomen. Ontslagaanvraag. De heer Ir. I. D. Dorst heeft wegens benoeming tot leeraar aan de R. L. W. S. te Leeuwarden, teaen 1 Oct. ontslag gevraagd. Behoudens nadere goed- keuring van het Hoofdbestuur wordt dit op eervolle wijze verleend. Omtrent de voorziening in de vaeature zullen, in overleg met het Dag. Bestuur der Gewassenkeuring, voorstellen aan het Hoofdbestuur worden gedaan. Hoofdbestuurslid. Van den Kring Schou- wen en Duiveland was bericht ingekomen, 'dat de heer H. C. v. d. Zande te Nieuwer- kerik als zoodanig is benoemd in de vaea ture wijlen J. W. van Oeveren. Reservefonds Kringtentoonstellingen. Een voorstel tot wijziging van het reglement op de Kringtentoonstellingen zal aan het Hoofdbestuur worden aangeboden. Begrooting 1930. Deze werd in ontwerp vastgesteld, waarbij o.m. wordt voorgesteld als lid van de Ned. Landbouw Handels- kamer te bedanken. Verschillende adressen van het K. N. L. C., o.3. betrerrende toepassincj van 'deVvei> mogensbelasting bij onroerende goederen, wegenbelasting van loondorschers, e.a. wer den met instemming ontvangen. De aanbieding van de afdeeling micro biologic van het Rijkslandbouwproefstation te Groningen voor het houden van een film- avond zal doorgezonden worden aan dte Kringen. Omtrent een schrijven van het K. N. L. C. betreffende toepassing van de Kringenwet, zullen nadere inlichtingen gevraagd worden bij de Prov. Griffie. Landbouwblad. Uitvoerige besprekingen hadden plaats over het landbouwblad. Nog- maals zal het bureau zich met den uitgever in verbinding stellen. Aan het slot der vergadering zegde de heer Stehouwer dank voor de welkomst- woorden en hoopte wederom met de Z. L. M. prettig samen te werken. De heer Ir. Dorst dankte voor het eervolle ontslag, dat hem voorloopig is verleend en sprak de beste wenschen uit voor de Z. L. M. en hare leiders. Na rondvraag werd de vergadering ge- sloten. Het uitgaande Italiaansche stoomschip ,,Dissiplma" is by Rood 2 voor den Nieuwen Waterweg tengevolge van den storm, welke Vrijdagavond woedde, bij de Zuiderpier aan den grond geloopen. Bij bet ruwe weer deed men aanvankelijk geen poglng om met sleepbooten of de red- dingboot bet sebip te naderen, aangezien de hem aiming voorloopig geen gevaar liep en de ervaring by bet s.s. Christian Micbelsen beeft geleerd, dat bet veiliger is aan boord van een, zij bet stuurloos scbip te blijven, dan onder hachelijke omstandigheden op een redding- boot over te gaan, daar er van degenen die in de reddingboot wilden overspringen 4 ver- dronken en zrj die aan boord gebleven waren alien behouden zijn. Zaterdag is kapitein Slis met de redding boot ,,Koningin Wilhelmina" eens poolshoogte gaan nemen. Hij bleef op zoodanigen afstand, dat overspringen niet mogelijk was. Toen bleek, dat de kapitein nog aan boord van zijn scbip wiilde blijven (bet was zijn eerste reis in dien rang) doch de bemanning wel bad willen overkomen. De omstandigheden waren daarvoor echter niet gunstig, daar de wind op den kop van het stoomscbip zat en er dus geen lij was. Later is de omstandigheid blijkbaar ver- anderd en gistermorgen heeft de reddingboot alien van boord gehaald. De „Courant" meldt daaromtrent bet volgende: KRANIG STUK ZEEMANSWEBK VAN KAPITEIN SLIS EN DE ZIJNEN. „Ewiva il capitano Olandese!" juicbten de Italianen, samendringend om kapitein Slis, toen deze Zondagmorgen te 10 uur met de motorreddingsboot ,,Koningin Wilhelmina" aan den anlegsteiger van de Berghaven aan- legde. Hij bad met zijn wakkere bemanning de geheele Equipage, totaal 30 man, benevens de scbeepskat en den scheepsbond van het ge- strande Italiaansche stoomscbip ,,Disciplina" gehaald en behouden binengebracht, een red ding, die onder zeer moeilijke omstandigheden plaats vond en weer een prachtig stuk zee- manswerk is geweest van de beroemde red- dersploeg van Hoek van Holland. De Italia nen waren dol van vreugde over hunne red- dig en zongen bet hoogste lied. Zij vielen elkander weenend in de armen om bet vol gende oogenblik een krachtig ,,Ewiva" door de lucht te doen scballen. Zij lieten den koning, den duce, de vlag, den consul, het Hollandscbe volk, maar bovenal den kranigen Slis, wiens robuste gestalte hoog boven hen uitstak, leven, net zoolang tot Slis zich los- maakte uit de groep en met groote stappen het gebouw van bet Loodswezen binnen liep om rapport uit te brengen. Maar eerst moest bg tal van banden drukken, die hem geluk wenscbten, moest hij de bulde in ontvangst nemen van den Italiaanschen consul, den heer Charles Conestanbile, die den zeerob compli- menteerde en hem diep geroerd dank zegde voor de redding van zijn landgenooten. Meer dan bet veege lijf hadden de Italianen niet gered. Niets konden zy meenemen; een bunner was blootsvoets. Maar alien waren onverlet en behouden aan wal gebracbt na twee verscbrikkelijke nachten en uitten bun vreugde over de redding naar Italiaanschen aard, zingend en juichend, een vreugde, die zich ook mededeelde aan de talrijke omstan- ders die aan den landingssteiger waren saam- gestroomd toen de reddingsboot met de schip- breukelingen de Berghaven invoerNeen, zulk een vroolijke redding beeft men aan den Hoek nog niet meegemaakt. De reddingsboot vaart uit. Zaterdag was Slis met de motorreddingsboot de plek waar de ,,Disciplina" Vrijdagavond gestrand was, eens gaan verkennen. Hij deed dit om, wanneer hij onverhoopt in den nacht van Zaterdag op Zondag er op uit moest, de schipbreukelingen af te halen, geheel op de hoogte en voorbereid te zgn. De afspraak was, dat men Zondagmorgen te 5 uur een telegram zou krijgen of te 6 uur een tweede reddingspoging moest worden gewaagd. Het telegram bleef aanvankelijk uit en de beman ning van de ,,Koningin Wilhelmina", die zich prompt te 6 uur gemeld had, ging weer huis- waarts. Te halfnegen kwam er echter een draadlooze van het gestrande vaartuig, waar in verzocht werd de reddingsboot te zenden. De bemanning werd opgebeld en in minder dan geen tgd waren alien op hun post. Daar kwamen zg, kapitein Slis, stuurman J. van Dam, eerste machinist H. Benard, de monteur L. de Jager, die met de reddingsboot, die eigenlijk te Stellendam thuis hoort was mee- gekomen, de matrozen S. Visser, D. Stolze en niet te vergeten G. Bijl en L. Bgl, vader en zoon. En heel Hoek van Holland was aan de Berghaven om de redders uitgeleide te doen. Precies te 8 uur 40 gaf kapitein Slis het bevel om los te gooien, met een sierlgken zwaai ging het stevige reddingsvaartuig de haven uit en zwenkte den Waterweg op. De sterke motor tomde flink op tegen den wind. Hier in het open vaarwater was het eigenlgk maar een dobberend notedopje, dat onver- achrokken en met snelle vaart recht op het buiten de pieren liggende schip-in-nood af- stevende. Er waaide een felle wind en de zee was wat de zeeman noemt, moeilijk, nog moeilgker dan gisteren. Maar de „Koningin Wilhelmina" hield mooi koers en ging recht op zijn doel af. Zoodra de ,,Koniugin Wilhelmina" vertrok- ken was holde alles naar de 1500 meter ver der gelegen semaphore om de evoluties van de reddingsboot beter te kunnen volgen. Daar ontmoetten wg ook Jan van Kan, den beroemden redder van Noordwgk, thans commissaris van de Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappg, die reeds twee dagen te Hoek van Holland verblgf hield, ge- reed om zoo noodig behulpzaam te zijn bg het reddingswerk. Met kennersblik slaat hij de manoeuvres van de ,,Koningin Wilhelmina" door een kijker gade. En met korte zinnen, fluisterend gesproken, beduidde hij, dat alles naar wensch gaat. Wij hebben ons meester gemaakt van een grooten periscoop-kijker en kunnen, het werk van Slis en de zijnen volgen alsof we er vlak bg staan. Trouwens het meerendeel der aanwezigen is met kijkers gewapend en richt de lenzen op het dobbe rend notedopje met de acht dapper en. Er heerscht onder de talrijke schare een dood- sche, plechtige stilte. Wie wat te zeggen heeft, fluistert even een opmerking, men houdt onwillekeurig den adem in, vol span ning turend naar de zee, waar zich weer een heldenfeit afspeelt. En niemand durft beken- nen, dat hij denkt aan dien ongelukkigen- Januari-middag toen de „Prins der Nederlan- den" met den onvergetelijken Van der Kloos- ter ook zoo hoopvol was uitgevaren... Maar dan leven we weer in 't heden. En we volgen met grage oogen en angstige verwachting het grootsche tafereel, dat de krachtige len zen van den kijker binnen ons gezichtsveld brengen. In de buurt van het schip. Nauwelijks een kwartier na 't vertrek is de reddingsboot in de buurt van het gestran de schip. De geheele bemanning is saamge- komen in de midscheeps tusschen brug en schoorsteen. Twee boeien hangen buiten boord. En op twee plaatsen zgn touwladders. Slis is nu bg den kop van het schip. Hg ver- wijdeirt zich, beschrijft een boog naar de kust en is dan weer langszij. Hoog danst de red dingsboot op en neer naast het thans onbe- wegelijk onwrikbaar, vastliggende stoom scbip, net een driftig steigerend veuLentje naast het groote moederpaard. Ha een tros schijnt vastgemaakt, men heeft verbin ding. Komen de menschen nu van boord? Het duurt lang v66r er iets gebeurt. De ,,Konitigin Wilhelmina" slingert heen en weer, van de midscheeps naar het v66r- schip en dan weer schuin omhoog, waarbg de achtersteven verdwijnt onder de aanrollende golven. 't Is niet gemakkelgk", zegt Jan van Kan. —Nee, dat is het ook niet. Daar zien we een gestalte over de reeling klauteren en dan langzaam afdalen langs de touwladder. Maar wat is dat? Nog voor hg hal- verwege is gekomen, lgkt het alsof de op de golven dansende reddingsboot hem dreigt te verpletteren. En we zien hem weer ijlings omhoog klimmen. Even blgft hg bovenaan staan, om dan weer omlaag te dalen, voetje voor voetje. De steven van de „Koningin Wilhelmina" rijst en 't is alsof de gestalte als 't ware van de stormleer wordt afgeplukt. Een tweede daalt nu: dat gaat vlotter. Stuk voor stuk zien we nu de leden der equipage langs de stormladder naar om laag gaan. Soms gaan ze weer naar boven als de reddingsboot al te heftige slingeringen maakt, om dan een gunstiger moment af te wachten en opnieuw de gevaarlgke afdaltng te volvoeren. Slis neemt er zgn tgd voor en hy heeft ge- lgk fluistert Jan van Kan. Dan duurt het geruimen tgd v66r we weer nieuwe schipbreukelingen zien overgaan. En toch zijn er nog opvarenden op het schip. Zouden er nog mannen achterblijven Nog steeds zit de tros bevestigd. Slis wacht op nieuwe passagiers. Ja de afdaling is weer begonnen. We zgn de tel kwgtgeraakt. Ten slotte Is er nog 66n gestalte aan boord. Hij klimt behoedzaam over de reeling en daalt langs de stormleer. Maar dan is 't of het achterschip los zwaait. En geruimen tgd blijft de gestalte bewegingloos aan de lad der geklem&i Slis draait bij en we zien hoe ook de laatste man achteraf vememen we, dat 't de gezagvoerder was wordt op- genomen door de reddingsboot. De ,,Konin- gin Wilhelmina" is los van den tros en aan- vaardt de terugreis. Vrouw Slis kijkt uit. Nu snelt alles weer naar de Berghaven om redders en geredden een warme ontvangst te bereiden. Onderweg komen we langs de wo- ning van Slis. En daar staat de lieve jonge vrouw van Slis te turen langs den Waterweg. Ze weet nog van niets. Wij zijn de eersten, die haar de blijde tgding van de redding mogen brengen. Uiterlgk onbewogen had ze haar echtvriend geholpen toen hg dezen morgen vertrok om uit te varen naar het groote doel. Onze Hollandsche reddersvrouwen, die 't dierbaarste dat zij hebben, afstaan, hen steu- nend op 't kritieke moment, worstelend om t afscheid niet nog moeilgker te maken, heb ben evenzeer recht op onze groote bewonde- ring. Maar nu trilden de lippen en vreugde- tranen kwamen in de oogen: 't gevaar was voorbg en zij kon zichzelve zyn Op dat oogenblik passeerde de ,,Koningin Wilhelmina" de branding. „Kgk, de vlag gaat in top", wees ons vrouw Slis. „Dat is zoo zijn gewoonte" verklaarde zg verder. ,,Als alles goed is af geloopen, dan hijscht hg de vlag pas als hij over de bran ding is". En fier wapperde in den fellen wind de vlag der Zuid-Hollandsche Reddings- maatschappij van den top van de reddings boot. Slis had den Zuidwester al uitgetrok- ken en stond in de uniform te midden van zijn mannen. Men wuifde van den wal en juichte. Toen klonk, terwijl de boot de Berghaven indraai- de, boven het gejuich het gezang der Italia nen. Zij zongen het Fascistenlied en brach- ten aan de menigte op den wal den fascisten- groet. Inderdaad bleken alle opvarenden vurige fascisten te zijn. De ,,Disciplina", die vaart met herstelkolen, is een vaartuig, dat onder directe controle staat van het Italiaansche gouvemement. Zoodra de „Koningin Wilhelmina" gemeerd lag, stapte kapitein Slis aan wal, zich met moeite onttrekkend aan het uitbundige hulde- betoon. De Italiaansche consul was de eerste, die Slis verwelkomde en daama zgn land genooten ontving. Vertegenwoordigers van de reederij gingen op den aanlegsteiger hun landgenooten tegemoet. En er volgden tooneelen van een onbeschrijfelijke enthousiasme. Het hoera- geroep was niet van de lucht. De geredden zongen het hoogste lied. En 't kostte moeite hen in 't gebouw van het Loodswezen binnen te krijigen. Hoewel de twee nachten ontbe- ring hun stempel duidelgk hadden gedrukt op hun uiterlgk bleven zij vroolijk en welgemoed, uitbundig om hun vreugde over de redding. Een hunner zwaaide de scheepshond boven zgn hoofd, een ander koesterde met aandoen- lijke teederheid de scbeepskat in zgn armen, waar het dier zich behagelgk had genesteld. Maar reeds had de consul, die heer Charles Conestabile, voor onderdak gezorgd. De offi- cieren gingen naar hotel Amerika, de klas- sieke verblijfplaats van gestranden aan den Hoek, nog welbekand uit de droeve dagen van de Berlin", de bemanning vond gastvrij on derdak in het Harwich-hotel. WINDHOOS BOVEN TILBURG. Vrijdagmiddag omstreeks half drie heeft een windhoos de in aanJbouw zgnde R.K. kerk aan het Groeseind te Tilburg gedeeltelgk ver- nield. Alle kapspanten en het overige houtwerk stortten naar beneden, dikke balken werden als lucifersstokjes doormidden gebroken. Al- leen de muren bleven overeind staan. iOmdat de werklieden even te voren wegens den regen waren gaan schuilen, zijn er geen ongelukken gebeurd. De materieele schade is vrij aanzienlijk. MOTORSCHIP GEZONKEN. (Bij stormiweer is Vrijdagmiddag in het Hellegat gezoniken het motorschip Willem I, groot 41 ton, dat met een lading aardappelen op weg was van Willemsoord naar Montfoort. De beide opvarenden, schipper G. van Woudri- chem en diens knecht K. Oostveen, konden met veel moeite zwemimende den Brabantschen wal bij Willemstad bereiken. Het elfjarig zoontje van C. W. te Wierin- gerwaard heeft zich door een raam toegang verschaft tot de woning van een buurman, waar hij een spaarpot openbrak. Met een schoolkameraadje is hij op stap gegaan, om samen het geld op te maken. De twee knapen zijn daarna door de politie uit school gehaald en voor den burgemeester gebracht. Te Witten (gem. Assen) is een motor, waar- op gezeten waren een tweetal soldaten uit Stadskanaal, die op weg waren naar de schietbanen te Witten over den kop geslagen. De bestuurder had eenige wondjes en ontvel lingen opgeloopen, doch de duorgder was in een sloot geslingerd. Hij werd bewusteloos op- genomen en in ernstigen toestand naar het Militair Hospitaal gebracht. VREEMDSOORTIGE GEVELTOERIST. Aan de veelading bij het spoorwegemplace- ment te Deventer ging een stier aan den haal. Het beest deed daarbij al heel ongewoon, want het klom op het dak van een steenkolenloods der ,,Com,binatie" met gevolg, dat het dak het niet houden kon en de stier op een hoop steen- kolen terecht kwam. De rare „geveltoerist" is toen weer op hoi geslagen en pas later ge- grepen. EEN „ZEE-OFFICIER". Dezer dagen deed een kleermaker te Leeuwarden aangifte van een geval van op- lichting. Bg hem was n.l. een zich noemend zee-officier gekomen, pas met de Kortenaer teruggekeerd uit Curasao, met verzoek onmid- dellgk voor hem de uniform te maken van kapitein-luitenant ter zee, daar hg 's ander- daags weer in Den Helder moest zgn. De kleermaker voldeed aan de opdracht en leverde hem persoonlgk de kleeding af. Een overjas kon 's avonds wel afgeleverd worden aan een adres aan de Spoorstraat. Toen de jas daar bezorgd werd, bleek men daar den zee-officier niet te kennen. Bovendien ver- nam de politie, dat de zeeman ook nog een officierspet te Leeuwarden had gekocht. Den volgenden dag keerde de commissaris van politie per auto naar Leeuwarden terug. Tusschen Garijp en Wartena gekomen, zag de heer Wesser, dat een zeeofficier met een dame naderden. De commissaris stopte en herkende in den officier een „goeden bekende", wien verzocht werd mee te loopen naar Wartena. De officier voldeed hieraan. De heer Wesser reed langzaam mee. In Wartena gekomen, verliet de commissaris den auto om den offi cier aan de politie ter plaatse te kunnen over- leveren. Toen de heer Wesser uit den wagen wilde stappen maakte de officier van deze ge- legenheid gebruik om er vandoor te gaan. Een wilde jaeht ontstond. De vluchteling rende den polder in. Een veldwachter zette den man na en de heer Wesser slaagde er in op den smal- len weg zijn auto te draaien en ook met een paar jonge mannen aan de achtervolging deel te nemen. Even voor de brug over de Fone- jacht ging hg langs een landpad nog 400 M. den polder in, in de richting van de Lange- meer, waar men den „officier" eindelgk te pakken kreeg. De vluchteling werd naar Wartena overge- bracht en vandaar naar Leeuwarden. Kamer van Koophandel voor Z.-Vlaanderen te Ter Neuzen. In de week van 916 September werden bij het Bureau der Kamer de volgende zaken: Gewgzigd: Firma Th. C. Fassaert, Hulst, Steenstraat, handel in koloniale waren en comestibels. Uitgetr. venn.A. M., H. C. L. en L. E. M. Fassaert. De zaak wordt door den vennoot: C. E. C. Fassaert, onder denzelf- den naam voor eigen rekening voortgezet. Firma T. de Smidt, Noordstraat 53, winkel in goud, ziiver en horloges. Overleden venn.: T. J. de Smidt. De venn.: J. J. M. de Smidt, zet de zaak onder denzelfden mahi voor eigen rekening voort. Qpgeheven: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). D. Dekker, Axel, Nieuwstraat, handel In landbouwproducten. V.: D. Dekker, Axel. 24 September. TER NEUZEN. Veiling twee woonhuizen. Notaris Callenfels. 26 September. ZAAMiSLAG. Veiling Landbouwersinspan. Notaris Van der Veen. AXEL. Veiling Canada- en Olmenboomen. Notaris Dregmans. HOEK. Aanbesteding levering Kunstmest- stoffen. Vereeniging „Doel<matige Samenwer- king". SAS VAN GENT. Veiling inboedel. Notaris Dumolegn. 28 September. SAS VAN GENT. Veiling van vier woon huizen. Notaris Dumoleijn. WKSTDORPE. Veiling woonhuis met stal. Notaris Dumoleijn. 1 October. TBR NEUZEN. (Veiling woon- en winkel- huis. Notaris Callenfels. ZAAMSLAG. Veiling bg instel van een hofstede. Notarissen Corthals en Van der Veen. 3 October. I IJZENDIJKE. Veiling bij instel van twee hofsteden. Notarissen Corthals en Van der Veen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelgks-aangiften: 17 Sept. Jacobus van Es, oud 25 j., jm. en Cornelia van Lange- velde, oud 25 j., jd. 20 Sept. Pieter Willem van Langevelde, oud 27 j., jm. en Tanneke Marie van de Wege, oud 24 j., jd. Geboorten. 15 Sept. Adriana, d. van Pieter van Overbeeke en van Cornelia Suzanna de Zeeuw. 17 Sept. Maria Johanna, d. van Augustinus Cornells Hegens en van Maria Anna Louisa de Kort. 20 Sept. Izaak Cor nells, z. van Martinus Joannes van den Akker en van Elisabeth Johanna Bliek. Overlgden. 16 Sept. Cornelia de Jonge, oud 81 j., echtg. van Mattheus de Kraker. 17 Sept. Rosalia Maria Volkergk, oud 1 m., d. van Willem Franciscus en van Hozanna Martha Lippens. 21 Sept. Johannes Petrus Wilhelmus Rommel, oud 65 j., echtg. van Jacoba Pietronella Broeksma. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich In deze gemeente gevestigd: L. v. d. Velden, timmerman, Benedenweg 40 (Sluiskil), van Valenciennes. P. de Witte, fabrieksarbeider, Kanaalweg 100 (Sluiskil), van Hoek. L. Kooij, zuivelfabr., Markt 6, van Blarl- cum. B. W. van Kolk, werkman, Tholensstraat 3, van Rotterdam. Vertrokken: J. J. Oostdgk, tuinier, Veldstraat 24 (Sluis kil), naar Westdorpe. H. C. v. Waardenburg, marechauss6e, Nieuwstraat 37, naar Bladel. B. C. Colpaart, dlenstbode, B. Geillstraat 34, naar Breda, P. J. Plansoen, chauffeur, L. Kerkstraat 44, naar Eindhoven. S. O. Los, inspec. V. O. V., Van Bovenstr. 2, naar Amersfoort. L. J. HameJink, chauffeur, Donze-Visser- straat 113, naar Middelburg. Th. E. Versloot, bakkersknecht, Axelsche- straat 55a, naar Krabbendijke. Als gi) last hebt van gedruktheid, schele hoofdpijn, het zuur, prikkelbaarheid,tm., als gevolg van ver stopping. gebruik dan Foster's Maagpillen. het ideale laxeermld- del. Roster's Maagpillen Alom verkrijgbaar 5 f 0.65 per Bacon. Te Ter Neuzen bg Firma A. van Overbeek® Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. II F. R. Kohler, zonder, Schoolplein 4, naar Dordrecht. B. M. v. d. Steen, dienstbode, Scbeldekade 26, naar Sas van Gent. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" GA. TE TER NEUZEN. Veiling van 20 Sept. 1929. (B. de Merode 4.28 et.; Bonne Louise 16 ct.; W. Duchesse 2.96 ct.; kl. Augurken 1.9 ct,; gr. Auguriken 0.3 ct.; B. Hardy 4.910.5 ct.; Callebasperen 4.6-6.2 ct.; Perzikappels 3.8 ct.; Kroetappels 0.8 ct.; Tuinroet 4.4 ct.; Tomaten 7.69.1 ct.; Grofzure Appels 1.3 ct.; per K.G. Meloenen 512 ct.; Roode Kool 4.65.6 ct.; per stuk. i (Selderg 4.1 ct. per bos. Rotterdam, 23 Sept. 1929. VEEMARKT. Aangevoerd werden 518 vette runderen, 195 vette- en graskalveren, 754 schapen en lammeren en 836 varkens. Runderen met redelijken handel waardoor er weinig veranderingen plaats hadden. Kal- veren met over het algemeen iets flauweren handed. Schapen eveneens met iets flauwe ren handel dan verleden week. De genoteer- de prgzen der varkens konden bij het begin der markt gehandhaafd worden maar tegen het einde der markt liepen de prgzen terug. Zouters met redelgken handel. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 1,01—/1,11, 2e kw. 0,89—/0,99, 3e kw. 0,79—/0,88; Ossen le kw. 0,89—1,03, 2e kw. 0,80—/0,88, 3e kw. 0,70—0,75; Kalveren le kw. 1,54-/1,72, 2e kw. 1,34 1,53, 3e kw. 1,15—/1,30; Schapen le kw. 0,80—/0,81, 2e kw. 0,65—/0,76, 3e kw. 0,45/0,55; Lammeren /0,951,05; Var kens le kw. 0,780,85, 2e kw. /0,69 0,77, 3e kw. 0550,68; exportv. 0,70 0,79. BINNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe ruimer ter markt, langzaam, tot iets verhoogde prgzen verkocht 11,7512; uit- gezochte partijtjes daarboven betaald; Gerst chevalier /9,7510,25; Haver 88,75; Erwten, kleine groene, flauw gestemd 14 15,50; Schokkers vaster gestemd /17,50 /20; Bruine Boonen tamelyk ter markt, lager verkocht 19f 20,75. FUNE ZADEN. Lgnzaadvoer 2223; Zaailgnzaad 22 24,50; Blauwmaanzaad /3235; Karwg- zaad /0,360,38; Koolzaad /22—/25; Kanariezaad 16f 17Geel Mosterdzaad 27—/ 29. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe /2,40/2,90; Zeeuwsche Bonte 2,50f 3Zeeuwsche Eignheimere /1,50f 1,70; Blauwe Eigenheimers 1,70 2; Brielsehe Eigenheimers /1,60-/2,30; Westl. Schoolmeesters, zand 46 ct.; Poters 34 ct.; Eerstelingen 45 ct.; Blauwpltten 45 ct.; aanvoer flink, vraag kalm. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 1300 K.G. /I /1,07%, waarvan 1000 K.G. ongezwingeld; Holl. Geel 4300 K.G. onverkocht door de hooge vraagprgzen. s.s. HELENA van East London naar Duin- kerken passeerde 23 dezer Quessant. s.s. MAGDALEN A van Himango naar Barry passeerde 22 dezer Lands End. s.s. TERNEUZEN in lossing te Gent. Voor Selzaete: 20 Sept. Eng. s.s. PLUM- LEAF, 2889, ledig, Chattem. Van Selzaete: 21 Sept. Eng. s.s. OLNA, 4402, creosoot, Antwerpen. Voor Riemen: 20 Sept. Duitsch mi ADRIA, 3637, benzine, Batoem. Voor Gent: 20 Sept. Eng. s.s. BLACK- TOFT, 654, kolen, Goole; Eng. s.s. DORE, 1141, kolen, Port Talbot; Eng. s.s. DONA ISABEL, 291, pekkolen, Middlesbrough; Belg. s.s. SCHELDESTROOM, 542, ledig, Havre; Elng. s.s. AYRESOME, 413, stukg., Ant werpen. 21 Sept. Eng. s.s. JOLLY CHARLES, 285 ledig, Londen; Eng. s.s. CHEVXNGTON, 920, kolen, Warkworth; Duitsch s.s. DESDE- MONA, 698, hout, Reval; Eng. s^. KINGS BURY, 2616, fosfaat, Sfax. 22 Sept. Eng. s.s. BOLBEC, 806, kolen, Swansea; Eng. s.s. MICKLETON, 364, kolen, Boston; Eng. s.s. ALGOL, 929, kolen, Swan sea; Eng. s.s. ALLIE, 738, pyriet, Pomoron; Eng. s.s. ELEVEEN, 969, kolen, New-Castle; Eng .s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Eng. s.s. CHEVYCHASE, 1642, kolen, New- Castle; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Duitsch s.s. KATE, 903, ledig, R'dam; Eng. s.s. KILVEY, 288, pekkolen, Londen. Van Gent: 20 Sept. Deensch s.s. RAGN- HILD, 678, ledig, New-Castle; Eng. s.s. AVO- CET, 688, stukg., Belfast; Eng. s.s. OAT.A 605, gzer, Grangemouth; Grieksch s.s. TOUS- SIKA, 1158, ledig, New-Castle; Deensch s.s. KEIZERINDE DAGMAR, 987, ledig, R'dam; Eng., s.s. JOLLY HUGH, 293, steen, Sout hampton. 21 Sept. Eng. s.s. WAYPARK, 837, ledig, Immingham; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, ledig, Goole; Letl. s.s. iSIGULDA, 1259, ledig, Danzdg; Noorsch s.s. TRES, 459, fosfaat, Yarmouth; Letl. s.s. JOHANNE, 1687, ledig, Riga; Duitsch s.s. WOGLINDE, 1193, ledig, Sunderland; Belg. s.s. SCHELDESTROOM, 542, ijzer, Boness; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Grieksch s.s. URANIA, 1953, gzer, Messina. 22 Sept. Eng. s.s. LIBERTY, 382, stukg., Goole; Duitsch s.s. HELGA L. M. RUSS, 1001, ledig, Hamburg; Elng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Belg. s.s. YVONNE, 385, ijzer, Boness; Elng. s.s. AYRESOME, 413, stukg., New-Castle; Letl. s.s. KURZEME, 1265, ledig, Riga; Eng. s.s. JOLLY CHARLES, 285, steen, Southampton; Elng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. DORE, 1141, ledig, New- Castle.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3