ALGEMEEN HIEUWS- F.N APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Eerste Blad. feuilleton. No. 8421. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1929. 69 e Jaargang. te BINHEXLAND. BP ITEHLASD. pin NAAR DEN INDUSTRIEELEN VREDE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. JUleendeze verpakking Tabletten 4BONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1.40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr per post /180 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar - Voor Belgie en Amerika 2,25, overige lan den f 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. GIRO 38150 TELEFOON No. 25. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer /0,20. Grootere letters en cliche's wor den naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd .tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MA AND AG-, WOENSDAG- en VRMDAGAVON1) r €MUaSBS3iari INGEZONDEN M.EDEDEEEINOEN. DE NIEUWE VOORZITTER VAN DE TWEEDE KAMER. Als een emstig candidaat voor president van de Tweede Kamer, die ook buiten zijn eigen fractie hier en daar persona grata zou zijn, wordt de katbolieke afgevaardigde Mr. Van Schaik, genoemd. Gelijk bekend beboort Mr. Van Schaik, met staatsraad Koolen, ook tot hen, die genoemd worden als leider der Roomsch-Katholieke staatspartij. niu Jhr. Ruys de Beerenbrouck daarvan afstand heeft moeten doen. TWEEDE KAMERLID. Het Centr. Stembureau heeft in de plaats van den heer J. C. van Beek te Deume, die zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer niet heeft aangenomen, benoemd verklaard tot lid dier Kamer den heer Th. F. M. Schaep- man te Den Haag, adj.-directeur van de N.V. de eourant ,,de Maasbode". INENTING TEN PALEIZE HET LOO. De Tel. verneemt, dat, op bevel van H. M. de Koningin, alle leden van de hofhouding ten paleize Het Loo door Dr. Haverkamp zijn, ingeent ter voorkoming van alastrim. Tevens is door de Koningin aan alle leveranciers van het Hof, t.w. die welke zich dagelijks hinnen het hek moeten begeven, de verplichting op- gelegd zich te laten inenten. KARDINAAL VAN ROSSUM IN AMSTERDAM. Gnder groote belangstelling is Maandag- avond den dag waarop hij 75 jaar werd kardinaal van Rossum aan het Centraal Sta tion te Amsterdam aangekomen voor een ver- blijf van eenige dagen in ons land. Bij die gelegenheid zal hij gehuldigd worden o.a. heden in het Concertgebouw met zijn gou- den priesterfeest. Op het station waren o.m. ter ontvangst aanwezig de bisschop van Haarlem, mgr. Aengenent; de pauselijke in- temuntius te 's Gravenhage, mgr. Schioppa, de deken van Amsterdam Dr. van Noort en leden van het eere-comitb der huldiging. Tot het uitvoerend-comitd behooren mgr. Dr. Eras, procurator van het Nederlandsch Epis- copaat te Rome, die dee! van het gevolg van den kardinaal uitmaakt, Prof. Dr. J. Hoog- veid uit Nijmegen en de heer W. J. R. Drees- mann, in wiens woning aan het Museumplein de kardinaal, evenals vijf jaar geleden, ver- blijf houdt. De kerkvoogd werd aan de deur van zijn spoorwegcoupd welkom geheeten door de heeren Dreesmann en Verschure. Naar de ontvangstzaal geleid, nam hij plaats in den voor hem gereedstaanden fauteuil, met ter weerszijden van zich mgr. Aengenent en mgr. Schioppa. Verschillende aanwezigen maakten hunne opwachting bij hem. Vervolgens reed de auto van den kardinaal, met het oog op zijn hoo- gen leeftijd, voor op het perron voor de wachtkamer, waar heel wat belangstellenden waren samengedrongen. De andere auto's van den stoet in het geheel waren er zeven wachtten bij den Westelijken afrit., Hier was een groot publiek verzameld, dat den kardinaal bij zijn voorbijrijden levendig toe- juichte. Ook langs den weg, die gereden werd, stonden heel wat kijkers. In de parochiekerk van den Allerheiligsten Rozenkrans in de Jacob Obrechtstraat heeft daarop de plechtige kerkelijke ontvangst van kardinaal van Rossum plaats gevonden, waarbij mgr. Aengenent de begiroetingsrede uitsprak. Gistermiddag te kwart over twee is Z.Em. Kardinaal van Rossum met gevolg in twee auto's van Amsterdam naar het Loo vertrok- ken om door H. M. de Koningin, Z. K. H. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana in gehoor LichteQeurige R00KTABAK ROCUE-STER THEODORUS NIEMEIJER GRONINGEN te worden ontvangen. In den eersten auto was bij Z.Em, den Kar dinaal gezeten Mgr. Dr. B. Eras en de secre- taris van Z.Em. Mgr. Dr. Jos. Drehmans. In den tweeden auto hadden plaats genomen de gentilhomme van Z.Em., de heer Drehmans uit Roermond, notaris Mr. A. J. Blaisse en de heer C. W. H. Baard, directeur van het Stedelijk Museum. Bij het vertrek werd Z.Em, door een klein publiek eerbiedig gegroet. In Apeldoom stonden hofrijtuigen gereed, die Z.Em, en zijn gezelschap naar het Loo brachten, Eenigen tijd geleden is in Engeland een belangrijk rapport verschenen over de in- dustrieele toekomst van Groot-Brittannie. Het bespreekt de oorzaken der ontevreden- heid in de industrie en beveelt eenige midde- len ter verbetering aan. Een passage in het rapport, welke zeer de aandacht heeft ge- trokken luidt als volgt: „Er zijn nog altijd velen, die meenen, dat de Staat zich niet moet bemoeien met de in dustrie of op een andere wijze tusschen beide komen in conflicten tusschen kapitaal en ar- beid. Dit is een onhoudbare leer, die niet overeenstemt met de feiten. De Staat kan niet onverschillig toezien, wanneer een bur- geroorlog woedt tusschen organisaties van zijn burgers, want zijn voomaamste taak is om rede en wet te laten heerschen in plaats van geweld. Het doel van den Staat is vrede, rechtvaardigheid en vrijheid te handhaven voor al zijn burgers en deze verplichting houdt niet op bij de industrie. Iedere Staats- man heeft dan ook, wat hij ook in theorie moge gelooven, zich steeds door den drang der feiten genoodzaakt gezien om hoe langer hoe meer actief op te treden op het gebied der industrie. Dikwijls is dit met tegenzin getschied en is aan de nijverheid de oplossing van allerlei belangrijke vraagstukken uit han- den genomen, eenvoudig omdat de industrie zelf niet in staat was om zelf een goede op lossing be geven". Het standpunt van het rapport is dus: er dient een oplossing gevonden te worden voor allerlei vraagstukken. De industrie moet dit zelf doen in overleg met de arbeiders. Mis- lukt dit, dan moet de Staat ingrijpen. Opnieuw blijkt hier hot groote belang van samenwerking in de industrie. Het gaat hier niet gelijk ,,Maatschappij-Belangen" uit- eenzet om een vraagstuk, dat theoretisch opgelost kan worden het gaat hier om een stuk praktisch leven, waarvoor een vorm ge vonden moet worden. Een vorm, waarin de werkelijkheid van het leven beter tot udting kan komen dan tot nu toe het geval was en die minder aanleiding geeft tot allerlei con flicten en misverstand. Deze werkelijkheid, die hier tot udting moet worden gebracht is deze, dat alles wat wordt voortgebracht alleen tot stand ge bracht kan worden door de samenwerking van drie factoren: arbeid, leading en kapitaal. Alle drie zijn ze even onmisbaar, geen van drie heeft recht op den voorrang, maar ieder Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHE1M. Vervokj. 54) jKijk eens, hoe vindt je dat", riep ze uit, terwijl ze triomfantelijk met het pa pier zwaaide. ,,iDaar heb ik vanmorqen even voor qezorqd", was het antwoord. Verheuqd kneep ze hem even in den arm, toen ze te zamen de straat afliepen ,,Hoe is je dat qelukt?" In korte woorden vertelde hij haar van zijn bezoek bij Mr. Mlontaque. Frances zei niet veel, maar haar ooqen schitter- den toen ze hem van ter zijde even aan keek. ,,En hoe qaat het met jou?" vroeq hij toen, plotselinq van onderwerp verande- rend. ,,Heb jij vandaaq qeluk qehad?" ..Morqenochtend om tien uur moet ik bij Wolburn ternqkomen", zeide ze op- qewekt. ,,Ik qeloof wel, dat dit lukken zal. 't Is een soort bankierskantoor, de boekhouder, dien ik vandaaq qesproken heb, vertelde me, dat ze tot morqen tien uur moeten wachten, omdat dan pas het ziekenverlof van de voriqe typiste om der drie stelt zijn bijzondere eischen. Het kapitaal is onmisbaar, en moet daar- om niet slechts in stand en op waarde ge- houden worden, maar het moet ook zijn prijs opbrengen, d.w.z. het moet rendeeren. De leiddng is onmisbaar. Maar gaat het bij het kapitaal om rendement, bij de leiding om be- wegingsvrijheid, bij den arbeid gaat het om menschen. En de mensch is niet een mecha- nisme, waarin men dagelijks zooveel loon stopt en dat men zoolang laat werken, zoo- dat er dan zooveel productie te voorschijn komt de mensch is een samengesteld wezen, met psychische reacbies en meb zede- lijk gevoel en met een hart, dat soms hevig verlangt en dat wel eens naar iets an- ders uitgaat dan de alledaagsche omgeving van den arbeid biedt, En hier ligt de bron van vele moeilijk- heden. De bereikbaarheid van hetgeen ver- langd wordt, wordt gewoonlijk als eenvoudi- ger voorgesteld dan dit eigenlijk is. En het niet bereiken er van wel eens toegeschreven aan de boosaardigheid van een andere „partij" of ,,klasse", die er belang bij zou hebben den arbeider te onthouden datgene, waarop hij recht heeft. En van de andere zijde wordt de emst en de waarde van dit verlangen wel eens miskend en aangezien voor een systematische ontevredenheid en vijandschap (waartoe dan ook een valsche demagogie niet zelden tracht het op te zwee- pen). Maar in werkelijkheid leeft hier in hoofdzaak een gerechtvaardigd verlangen om mensch te zijn en als mensch erkend te worden. En alle beperkingen, die de gang van den dagelijkschen arbeid en de econo- mische noodzaak opleggen, zullen zeker lich- ter gedragen worden, wanneer bij de arbei ders de overtuiging bestaat, dat zij als mensch erkend en behandeld worden. Het is wat anders om zich alleen leverancier van per uur of naar het stuk betaalde arbeids- kracht te gevoelen, dan wel zich medewerker te weten in een gemeenschap, waar alien gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor den gang en het resultaat van den arbeid. De eerste voelt zich alleen maar onderworpen aan andere machten, tegen wier overmacht hij zich steeds weer te verzetten tracht, hij is onderworpen, onderwerp, object. De tweede is subject, mede-deelhebber aan het bedrijf, mede deel er van. Het welvaren van het be drijf is zijn belang, het is mede zijn bedrijf. Samenwerking he.t gaat om het vinden van den juisten vorm waarin tot zoo vol- komen mogelijke uiting komt datgene wat de werkelijkheid noodzakelijk maakt, de vorm waarbij. voldaan is aan de voorwaarden die kapitaal en leiddng behoeven om hun taak te kunnen vervullen en waar de arbeiders zich als medewerker, als mensch erkend en be handeld gevoelen. Maar deze vorm zal vamzeif gevonden wor den, wanneer het leven, dat er de inhoud van is, zoover gegroeid is, dat de behoefte aan dezen nieuwen vorm duidelijk bewust wordt. Wanneer van alle zijden de noodzakelijkheid gevoeld wordt om de samenwerking, die er bij de voortbrenging in het bedrijf in werke lijkheid steeds is, in een dergelijken vorm tot udting te doen komen, dat het gezamenlijke van dezen arbeid en van de verantwoorde- lijkheid daarvoor meer blijkt en tot erkenning is. Als ze dan niet teruq is, moet ik met- een blijven, temminste als ik een qetuiq- schrift van mijn voriqen patroon kan overleqqen. je kunt dus wel beqrijpen, wat ik dacht, toen ik zoo even dat qe- tuiqschrift uit de enveloppe haalde. Ik had vanavond noq joust een laatste po- qinq bij Mr. Montaque willen waqen". „He, wat zou daar te doen zijn", zeide Bliss, terwijl hij naar den overkant van de straat keek, waar een auto stond met een qroep menschen erom heen. Zullen we eens even qaan kijken? Met moeite dronqen ze zich door de dichte rijen kijikqraqe menschen heen. Nerqens was ook maar eeniq teeken van een onqeluk te bespeuren, blijkbaar was er dus iets anders qebeurd. De kleine qrijze auto stond vlak teqen den trottoir- iband aan, terwijl de eiqenaar, een keuriq qekleed jonqmensch. dat blijkbaar juist uitqestapt was, hulpeloos stond rond te kijken. ,,Wie kan er hier rijden?" vroeq hij eensklaps. ,,Xk moet verder en mijn chauf feur is ziek qeworden." De meeste omstanders hadden al hun aandacht qevestiqd op de taxi, waarin een paar hulpvaardiqe zielen juist den zieken chauffeur qetild hadden; daardoor was Bliss onqeveer de eeniqe, die de vraaq van den jonqen man hoorde. ,1,1c wil u wel even weqbrenqen, zeqt u maar waar u naar toe moet' zeide hij hulpvaardiq. ,,'t Is toch een kleine Pan- hard, is het niet? la, dat soort waqens ken ik heel qoed." De jonqe man mompelde een verlicht „he, Goddank", maar toen hij Bliss even onderzoekend aankeek veranderde de komt wanneer de wil er is om datgene te aanvaarden, wat samenwerking van gelijk- gerechtigde factoren meebrengt, dan zal het geen moeite kosten den juisten vorm daar voor te vinden. Deze vorm zal geen alge- meen schema zijn kunnen, maar overal aan de bijzondere eigenaardigheden van iedere groep aangepast moeten worden. De vorm is maar het uiterlijke; de werkelijkheid, het leven is de inhoud ervan. Dit groeit en ver- andert steeds, de vorm blijft en veroudert totdat een verandering als noodzakelijk ge voeld wordt en de behoefte aan nieuwen vorm ontstaat. Wanneer het leven zooveel verder is gegaan, dat duidelijk is geworden, waar de oude vorm niet meer voldoet, waar iets nieuws moet gevonden worden, dan is de tijd gekomen voor het bewust zoeken naar dezen nieuwen vorm. Waar het hier op aan komt, is of alle fac toren aanwezig zijn om de samenwerking in de voortbrenging in den vorm daarvan tot uiting te brengen. Hiervoor is nooddg in de eerste plaats begrip van de economische eischen van de voortbrenging en van de be perkingen, die eenerzijds de economische noodzaak, anderzijds de verplichting van samenwerking opleggen. In de tweede plaats de wil om deze beperkingen en verplichtingen te aanvaarden en zijn taak in deze samenwer king zoo goed mogelijk te vervullen. En in de derde plaats vertrouwen. Vertrouwen in de oprechte bedoelingen en de verrichtingen van de andere partij. Misschien is dit wel het voomaamste. Wan neer er vertrouwen is, zal het gelukken. Ont- breekt dit alsnog, dan zou de tijd nog niet rijp blijken te zijn. Met het begrip en den wil moet het vertrouwen groeien. Moge niet door het aankweeken van wantrouwen dit element ontbreken aan de mogelijkheid am te komen tot nieuwe vormgeving, waar deze overigens als wenschelijk gevoeld wordt en van groote waarde zijn kan voor de direct betrokkenen en voor de samenleving. EEN BOMONTPLOFFING BIJ HET RIJKSDAGGEBOUW. iZondagmorgen omstreeks 4 uur is een bom voor den Noordelijken ingang van het Rijks- daggebouw ontploft. Een gedeelte van de mi- ten is gesprongen. De materieeie schade is gering. De politie heeft een onderzoek inge- steld doch heeft nog niet kunnen ontdekken, wie de dader van. dit misdrijf is. Men lieeft slechts eenige deelen van het uurwerk van de bom gevonden. De straat is afgezet, teiwijl het gebourw door de politie is bezet. Omtremt den aanslag, wordt nader gemeld, dat de bom te vier uur 's nachts explod'eerde bij het vijfde portaal van den Noordeliiken ingang van het Rijksdaggebouw. Deze ingang geeft toegang tot den rechtervleugel van het Rijksdaggebouw en leidt naar het sousterrain, naar de krantenarchieven, naar de parterre en naar de ganderobe. Op de eerste verdieping van dezen vleugel is over een front van 20 meter de kamer ten d'ienste van het Senioren- convent. Daaraan grenst een groote toilet- ruimte en daarnaast bevindt zich het trappen- huis. De bom was neergelegd voor een der drie vensters van het sousterrain waarin het krantenarchdef gevestigd is. Door de explo- sie werden alle ruiten van de ram en van het sousterrain vernield en de kozijnen eruit ge- slingerd, terwijl de schade aan den binnenkant slechts gering was. Ook van de ramen van d'e hoog gelegen parterre werden alle ruiten, die daar 12 m.m. dik zijn, vemield, terwijl op de eerste verdieping slechts het raam van de waschgelegenheid bezweek. Het Rijksdagge bouw werd onimiddellijk door de Schupo in een wijden kring afgezet. Kort na den aanslag verschenen de vice-politiepresident dr. Weiss, de depantementsdirecteur Wuendisch en de chef der recherche Werner met de comimissa- rissen dr. Braschiwitz en Muehlfriedel van de afdeeling IA der Berlijnsche politie. Van de bom werden verschillende deelen gevonden, o.a. van de lading, deelen van een wekkeruur- werk en van zaklantaambatterijen, die zelfs voor een deel naar de overzijde van de straat waren geslimgerd. het BAYER- ruis en oranje band geeft U waarborg voor de echtheid der Prijs 75 els. Vr Op een der spanningsmasten van het tram- net, ter hoogte van de plaats, waar de bom was neergelegd, werd een z.g. sluitzegel ge vonden met het Swastikateeken der Haken- kreuzlers en het opschrift: „Groot-Duitsch- land ontrwaakt!" De door de politie ontboden deskundige van het Chemisch-technisch Rijksbureau dr. Rich- ter, die ook medewerkte bij het onderzoek naar de verschillende bomaanslagen in Luneburg, Oldenburg en Sleeswijk, stelde ook hier een onderzoek in. Weliswaar kon hij den juisten aard van d'e lading nog niet vasstellen, doch het is dezelfde ontplofhare stof die ook bij de bomaanslagen in genoeimde plaatsen gebruikt werd. Men acht het daarom aannemelijk, dat er verhand bestaat tusschen dezen aanslag op het Rijksdaggebouw en de aanslagen van den laatsten tijd in Sleeswijk en Oldenburg. De politiep resident heeft een belooning van 25.000 mark uitgeloofd, waarvan 10.000 voor degenen, die aanwijzingen kunnen geven om- trent den aanslag op het Rijksdaggebouw die tot arrestatie van de daders leiden, en 15.000 mark voor degenen, die aanwijzingen kunnen geven omtrent dezen aanslag en de aanslagen in &leeswijk en Oldenburg. De aanslag was van te voren aangekondigd. Kort voor de ontploffing werd de uitgevers- firma Ullstein opgebeld met de vraag of zij al iets van een ontploffing in den Rijksdag had vemomen. Toen hem ontkennend werd1 geantwoord, zei de onbekende, dat men dan wel spoedig daariets van hooren zou. SNOWDEN'S TERUGKOMST. -Hoewel Snowden, zooals aangekondigd was, Zonidag op een vroeg uur met andere leden der Britsche delegatie uit Harwich te Londen aanfcwam, had zich aan Liverpool Station een reusachtige menigte te zijner verwelkoming verzameld, die hem een ware ovatie bracht. In een gesprek met een medewerker van Reuter zeide Snowden dat de Haagsche con- ferentie aan Engeland's hoogste verwachtin- gen had beantwoord. iHet herstel van de politieke en oeconomische souvereiniiteit van Duitschland was een van de grootste uitkomsten. Wij hebben op alle pun- ten van belang succes gehad, zeide hij. De overeenkomst over het Rijnland is het groot ste politieke gewin sedert Locarno. De invloed van Groot-Britannie op de inter- nationale aangelegenheden is, vervolgde hij, hersteld en de betrekkingen met andere lan- den zijn hartelijker geworden. De conferentie is in een atmosfeer van hartelijkheid en wel- willenidheid uiteengegaan, die voor de toe komst een goed teeken is. De zaak van den vrede heeft groote vorderingen gemaakt en alle delegaties hebben tot het goede eind bij- gedragen. DE ENGELSCH-AMERIKAANSCHE VLOOTONDERHANDELINGEN. De onderhandelingen tusschen Londen en Washington over een vermindering der wape- ningen ter zee zijn schrijft de N. R. Crt. den heelen zomer door ijverig voortgezet en de optimistische toon dien Ramsay Mac Donald, de Britsche eerste-minister, voor zijn onverschilliqwriendelijke uitdrukkinq van zijn ooqen plotselinq in een van qroote verbazinq. ,,Wel verduiveld mompelde hij zachtjes. Het eerste ooqenblik was Bliss banq, dat hij herkend was, maar toen de jonqe man niet de minste toespelinq meer maakte op de oorzaak van zijn zeer op- vallende verbazinq van een ooqenblik qeleden, trok Bliss de conclusie, dat hij zich blijkbaar verqist had. ,,Zoudt u mij zoo snel moqelijk naar Princess restaurant wiillen brenqen"? vroeq de jonqe man. ,,Ik heb daar een dineetje en ik ben toch al te laat. ,,Met 'het meeste qenoeqen, mijnheer antwoordde Bliss. ..Maar laat ik eerst vraqen naar welk qasthuis ze mijn chauffeur willen bren qen", qinq de jonqe man voort. „Ik qe loof niet dat er veel aan hapert. maar hij is pas qeopereerd en voelt zich natuur- lijk noq wat slap". Bliss startte den motor en qinq vast op zijn plaats zitten; een paar minuten daar- na zaq hij den eiqenaar van den waqen teruqkomen. ,,Gelukkiq, dat ik zoo qauw een plaats- vervanqer qevonden heb", zeide de jon qe man toen ze weqreden. .,1k kan mer- ken idat u de soort waqen kent. Bent u al lanq chauffeur?" „Nieen, noq niet zoo lanq, mijnheer antwoordde Bliss. Pot mijn spijt ben ik juist buiten betrekkinq qekomen door het likwrdeeren van de Sun motor Company Weer keek de jonqe man Bliss scherp aan. Het leek wel, alsof hij om een of andere reden het uiterlijk van Bliss bui- tenqewoon belanqwekkend vond. „Zijn je qetuiqschriften in orde?' vroeq hij. „Ja, volkomen mijnheer", verzekerde Bliss hem. ,,Zou je er wat voor voelen, om tijde- lijk erqens qeplaatst te worden?" ,,Als chauffeur, mijnheer?" „Neen, om je de waarheid te zeqqen... maar het is veel beter, als we daar mor qen over spreken. Hier heb je in elk qe- val vast vijf shillinqs, omdat je me hier naar toe qebradht heibt." Vlak voor den hoofdinqanq van het Princess restaurant bracht Bliss de auto tot staan. Bijna qelijktijdiq stond zijn toekomstiqe patroon op, om uit te stap- pen. ,,Waar stalt u de auto, mijnheer? vroeq Bliss. ,,De qaraqe is in Bulow street no. 14; wil je haar daar even naar toe brenqen. ,,Mloet ik u noq komen halen, mijn heer?" De jonqe man schudde het hoofd. ,,Neen, vanavond niet. Maar kom me morqenochtend maar even opzoeken." ,,Heel qraaq, mijnheer". ..Mijn adres is Arleton Court no. 27 Arleton street. Daar moet je naar Mr. Dorrinqton vraqen." ,,Ik heb het adres niet qoed verstaan, mijnheer", bracht Bliss er met moeite uit. .Arleton Court no. 27", riep Mr. Dor rinqton hem in het voortloopen toe. ,,Zorq, dat je er voor tienen bent. Ik heb misschien wel iets voor je. In een stemminq, waarin hij niet recht wist of hij waakte of droomde, reed Bliss naar de qaraqe in Biulow street. Binnen het kwartier staple hij het kleine restau rant in Drury Lane binnen. waar Fran ces op hem zat te wachten. Triomfantelijk liet hij haar de vijf shillinqs zien en be- stelde meteen, zonder haar toestemminq af te wachten. een flesch wijn. ,,Nou, is dat niet tip top", vroeq hij lachend. „Ik verdien ons middaqmaal, terwijl jij hier op me zit te wachten Ze schudde het hoofd, terwijl ze hem verwijtend aankeek. „Wat ben je toch onverstandig, Ernest", zeide ze toen. ,,Je had er een week huur van moeten betalen en niet ons middaqeten." ,,'Kom, onzin", zeide hij quasi bestraf- fend, terwijl hij aan het kleine tafeltje qinq zitten. ,,We moeten zorqen, dat we niet al te ernstiq worden, Frances. We moeten alles een beetje lichter opvatten, het leven een beetje van den vroolpken kant bekijken. Ik heb zoo'n idee, dat alles ten slotte noq qoed voor ons af- loopt, en morqenochtend ,,Ja, wat is er met morqenochtend?" Morqenochtend qa jij naar je nieuwe betrekkinq en ik qa naar den mijnheer, die mij zoo even de vijf shillinqs qeqeven heeft en die me het meest zonderlinqste adres ter wereld opqeqeven heeft.' ,,Toe, vertel me eens waar dat is." .Arleton Court no. 27." ,,Maar waarom is dat het zonderlinq ste adres ter wereld?" ,,Dat zal ik je op een anderen keer wel eens vertellen", zeide hij met een qe- heim'zinniq qezicht. (Wordt vervolqd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1