AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH VLAANDEREN. No. 8417. Maandag 26 Augustus 1929. 69e Jaargacg r -b IT T¥"N~L"TTpr ©sa, geexa, geld., 4S0NNEMENTSPRIJS: FEUILLETON. BUITI1L AID, smaaki als room HET HOLLAND HUIS TE BRUSSEL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. liWi mar I'lriTn r i NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Woensttaq- en Vrijdaqavond. GEMEENTE TER NEUZEN. Op Woensdag 28 Augustus a.s., des namid- dags half twee, zal door den gemeente-genees- heer in het gebouw van de voormalige school A aan het schoolplein, gelegenheid worden gegeven worden tot kostelooze VACCINATIE en REVACCINATIE. Te SLUISKIL zal hiertoe gelegenheid wor den gegeven op Donderdag 29 Augustus a.s., des namiddags half vijf, in de openbare school D. Ter Neuzen, 26 Augustus 1929. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE RONINGIN-MOEDER NAAR BEESTERZWAAG. De Koningin-Moeder heeft Vrijdagmiddag een hezoek gebracht aan de Comeliastichting te Beesterzwaag, waar op het oogenblik 50 Fransche zwakke en gebrekkige kinderen van een tot dertien jaar uit den on- en minver- mogenden stand worden verpleegd. H. M. maakte de reis geheel per auto, de terugreis met den trein van 4.48 uit Heerenveen. DE KONINGIN BEZOEKT DE MANOEUVRES OP DE VELUWE. Qnder een zwaarbewolkte lucht, waaruit de regen langzaam neersijpelde, bracht Donder- dagmorgen vroeg de Koningin een bezoek aan de manoeuvres op de Veluwe. Zij was verge- z.eld van haar adjudant, majoor Storm, Ver- der bestond het gezelschap uit vice-admiraal Bauduin en hofdame barohesse Tuyl van Serooskerke. De Koningin werd rondgeleid en voorgelicht door overate van Andel. Ailereerst bezocht de Koningin de achter- gebleven troepen van de ,,rooden", daarna heeft zij den opmarsch der ,,blauwen" bijge- woond, de commandantsposten en de artillerie in oogenschouw genomen. Vervolgens sloeg zij van de ,,roode" troe pen de opstelling van het 16e regiment gade, evenals de commandantsposten en de roode artillerie-stukken. De Koningin heeft hoofd- zakeljjk de manoeuvres te voet bijgewoond. Tegen ongeveer 7 uur is zij weer per auto naar het Loo teruggekeerd. Verder woonden de manoeuvres bij de Mi nister van Defensie, die vergezeld was van majoor baron van Voorst tot Voorst, hoofd der 2e afdeeling, kapitein van Weel, adjudant van de landmacht van den Minister, de leger- en vlootpredikant Jansen en de oud-comman- dant van het veldleger, generaal Muller Massis. DE HEER EN MEVR. SNOWDEN BIJ MR. VAN HOUTEN. Zaterdagmiddag hebben de heer en mevr. Snowden een bezoek gebracht aan onzen be- kend^n landgenoot Mr. S. van Houten, wiens dochter de echtgenoote is van den heer F. W. Leith Ross, een der hooge amtotenaren van het Britsche ministerie van Financien, die deel uitmaakt van" de Britsche delegatie. DE VERDWENEN POSTZAK. De Nederlandsch-Indische postzak, welke 9 December 1928 verdween bij de mailverzen- ding van Genua naar Amsterdam via Ant- werpen is nog steeds zoek. Het Italiaansch justitioneel onderzoek heeft, voor zoover hier bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Tele- grafie en Telefonie bekend is, niet geleid tot eenig resultaat betreffende het verblijf van de verdwenen stukken noch omtrent de daders. De Italiaansche administratie heeft tot nn toe de aansprakelijkheid van het verlies der stukken niet erkend. De postzak bevatte 103 waardebrieven, waarvan aan belanghebben- Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 50) Vervolg. Op zijn gemak wandelde Bliss de stad 'j1 en k,ocht een en ander, dat hij noo- diq had. Dien avond ging hij vroeg naar bed, om eens goed uit te slapen. Den vol- genden morgen werd hij de koffiekamer binnengelaten, waar de jonge dame zat te ontbijten. Bij zijn binnenkomen keek ze meteen naar de groote klok, welke vlak tegenover haar aan den wand hing. Het was precies half elf. „U bent precies op tijd", zeide ze goed- keurend. „Mijn koffer is al gepakt en ik ben zelf juist klaar met mijn ontbijt. U wilt misschien wel meteen voorrijden." Bliss deed wat hem gezegd was; nog geen vijf minuten daarna reden ze weer onder de middeleeuwsche poort door. ,,Waar gaan we naar toe, mevrouw?" vroeg Bliss. „Ik zou werkelijk liever willen, dat u het maar zei," was het eeniqszins luste- looze antwoord. „Ik heb geen vast plan." ,.Voelt u wat voor de zee?" vroeg Bliss, ,,of zullen we eerst nog eens naar een an der typisch stadje gaan? Ely en Peter borough liggen hier alle twee niet ver van- daan, of ais u liever naar zee will, dan kunnen we naar Cromer gaan, dat is dien kant op." ,,I,aten we dan naar Cromer gaan." j den de schadevergoeding ad f 8356,50 is uit- gekeerd. Vier waardebrieven werden nog niet verrekend. Twee daarvan bevatten stuk- ken, die voor vemieuwing vatbaar zijn, zoo- dat de schadevergoeding zich zal bepalen tot een betaling van onkosten. WEDER EEN POSTZAK ZOEK GERAAKT. Naar gemeldt wordt is een postzak, be- bestemd voor 'n Amsterdamsche firma, inhou- dende vele aangeteekende stukken zoek ge- raakt. Deze postzak maakte deel uit van de mail, welke in Amerika ingeladen werd aan boord van het s.s. .Majestic" en in Frankrijk in den trein overgeladen om via Parijs Nord naar Nederland te worden ver- voerd. Aan de Belgische grens werd de ver- missing ontdekt: de zak was niet aanwezig, hoewel op het advies de aangeteekende stuk ken vermeld stonden. Natuurlijk werd ook door de Nederlandsche posterijen de vermis- sing geconstateerd. Of hier sprake is van diefstal, of dat de aangeteekende stukken in Frankrijk per abuis van de mail gescheiden zijn, kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Ook de waarde kon niet opgegeven worden DE OVERVAL VAN WILLEMSTAD. Een commissie uit de burgerij heeft, naar de Amigoe di Curasao meldt, aan gouvemeur Fruytier een adres, door ongeveer 800 man- nen uit alle standen van de Curagaosche maatschappij onderteekend, aangeboden met het verzoek dit adres radiografisch ter kennis van H. M. de Koningin te willen brengen. Dit adres zegt, sprekend in naam van de overgroote meerderheid der bevolking, dat i toen in den nacht van 8 op 9 Juni j.l. de i kapitein-commandant der troepen gevangen genomen en het Waterfort overrompeld was, aanwezige wapenen en munitie in handen der Venezolaansche bende gevallen waren, de politiedienst in Willemstad gestaakt, en Wil lemstad zelf onverdedigd en anbeschermd, bij de minste poging tot tegenweer zou zijn bloatgesteld aan brandstichting en plundering, hare weerlooze inwoners aan aanranding en berooving, gouvemeur L. A. Fruytier door zijn kalme houding en beleidvol optreden, zelfs ten koste van eigen persoonlijke veiligheid Willemstad en hare inwoners behoed heeft voor geweldpleging en andere onheilen, waar van de omvang niet te overzien zoude ge weest* zijn. Adressanten veroorloven zich derhalve aan de Koningin kenbaar te maken, de gevoelens van dankbaarheid en erkentelijkheid, die zij t.a.v. den gouvemeur koesteren, wegens zijn beleidvolle houding en optreden in bedoelden nacht, waardoor vele rampen voor land en volk zijn voorkomen, en spreken dus de hoop uit, dat de gouvemeur voor Curasao behouden mag blijven. Na overhandiging van dit adres door den heer J. H. Sprockel, verklaarde de gouvemeur de vaste en diepe overtuiging te hebben in gemelden nacht volgens geweten te hebben gehandeld en den weg te hebben gekozen dien hij volgens geweten den besten oordeelde voor volk en land van Curagao. De stap door hem was geen onberaden, een in overhaasting genomen stap geweest. Hij had overvloedig tijd gehad om te wikken en te wegen wat het best zou zijn. Daarom sprak hij zijn voile overtuiging uit, dat wanneer hij nogmaals voor zulk een geval zou komen te staan, hij niet anders zou kunnen handelen als hij gedaan heeft. De heer Fruytier verklaarde verder, dat door de gebeurtenissen van 8 Juni er een boom over zijn weg gevallen was, die hem het voortgaan belemmerde. Hij sprak echter de hoop uit, dat door 't vertrouwen en de mede- werking van de bevolking deze boom zou worden weggenomen, opdat hij in staat moge gesteld worden ten voile uit te voeren, wat hjj zich in het belang van Curagao en zijn bevol king had voorgenomen. DE TIENDE ZITTING VAN DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot vertegen- woordigers van Nederland ter tiende zitting van de vergadering van den Volkenbond, wel ke is bijeengeroepen op 2 September 1929 te Geneve Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, Minis ter van Buitenlandsche Zaken; Jhr. Dr. J. Loudon, Harer Majesteits bui- tengewoon gezant en gevolmachtigd Minister te Parijs, oud-Minister van Buitenlandsche Zaken; H. Colijn, oud-Minister van Financien, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eijsinga, hoog- leeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; en tot plaatsvervangende vertegenwoor- digers Mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, oud-lid van de Tweede Kamer der Sthten-Generaal E. Heldring, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam; Prof. Mr. Dr. J. P. A. Frangois, administra- teur, chef van de afdeeling Volkenbondzaken t van het departement van buitenlandsche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam; Raden Adipati Ario Achmad Djajadinin- grat, oud-regent van Batavia, lid van het college van gedelegeerden van den Volksraad van Nederlandsch-Indie; met dien verstande, dat tijdens de aan- wezigheid van Jhr. Beelaerts van Blokland te Geneve ook Jhr. Van Eijsinga als plaatsver- vangend vertegenwoordiger zal worden be- schouwd, j DE ALASTRIM. J Bij een ingezonden stuk in „De Telegraaf" teekent Dr. I. H. J. Vos te Amsterdam het volgende aan: Naar mijn meening zal de alastrihl-epide- mie in ons land niet worden bedwongen. Deze epidemie vindt ons dank zij onze regee- ring ganschelijk onvoorbereid. Het heeft outbroken aan alle logische bestrijdingsmaat- regelen. Isolatie van alle gevallen en alle contacten lijkt mij in dit stadium geboden en de regeering had daarvoor moeten zorgen. Het advies om te vaccineeren komt m.i. te laat en men zal er wanneer het eerst ge- schiedt als er ziektegevallen in een bepaald millieu optreden niet het gewenschte re sultaat van zien. Wanneer men het ver- sleepen der alastrim gedoogt zooals dat thans geschiedt loopt men de kans, evenals elders jarenlang aan deze ziekte vast te zitten met alle ellendige gevolgen van dien. DE KWESTIE VAN HET AFBETALINGS- SYSTEEM. Op de vergadering van den Kon. Ned. Mid- denstandsbond is door den heer J. J. Korff, Amsterdam, een rapport ingediend over „het afbetalingssysteem". Spreker gaat uit van aanvaarding van het stelsel. Hij wil speciaal beschouwen, welke gevaren de leverancier bij dit systeem loopt. Men overschat zoo licht zijn koopkracht ,terwijl bijkomende omstan- digheden fataal kunnen zijn. Wanneer een kooper verschillende artikelen in huurkoop bij diverse handelaren koopt, is het gevaar des te grooter. De verkooper dient op de hoogte te zijn van het aantal huurkoopen, dat j een bepaald persoon heeft aangegaan. Daar- toe moet een lichaam deze zaak ter hand nemen en voor de ineasseering zorgdragen. De instelling van een dergelijk lichaam moet van den middenstand uitgaan, zoo mogelijk moet de Middenstandsbank deze zaak ter hand nemen. In elke plaats van beteekenis moet een dergelijke instelling komen. Het afbetalingsstelsel moet noodzakelijk binnen de grenzen van de draagkracht der koopers blijven. In Amsterdam is de zaak reeds op ,,]VIaar 't is heel dicht bij, ongeveer een uur rijden", waarschuwde Bliss haar. ,,We kunnen in elk geval eens gaan kijken, hoe het er uitziet", antwoordde ze. „Als het een leuk plaatsje is, dan heb ik veel lust, om er een paar dagen te blijven. Norwich vind ik afschuwelijk." ,,Dat is jammer, mevrouw", zeide Bliss belecfd deelnemend. Gedurende een paar minuten reden ze stilzwijgend voort. Toen, alsof ze plotse- ling tot een besluit gekomen was, keerde ze zich tot hem. ,,Ik zal u vertellen, waarom ik Nor wich zoo afschuwelijk vind." zeide ze toen vastbesloten. ,,De meeste menschen kun nen niet begrijpen dat er omstandigheden zijn, waarin een heel gewoon meisje, al leen reizen moet. Nu moet u 't me toch eens vertellen, heb ik nu het uiter- lijk van iemand, die op avontuurtjes uit is Bliss keek haar even onderzoekend aan. Voor het eerst drong het pas goed tot hem door, dat zijn tijdelijke werkgeefster bij- zonder knap was. Ze was een rijzige, flinkgebouwde vrouw, met gelaatstrekken die heel mooi, maar naar zijn smaak iets te forsch waren. Ze had donkere oogen, die ze, waarschijnlijk uit gewoonte, iets toegeknepen hield, maar die een heel prettige uitdrukking hadden. Tot zijn ver- wondering merkte Bliss, dat ze hem met een tikje coguetterie aankeken. ,,Neen, in 't minst niet", verzekerde Bliss haar. „Dan denk ik, dat de menschen het eenvoudigweg niet begrijipen", zeide ze nadenkend. „Ik kleed me zoo onopvallend mogelijk, ik kijk niemand aan en toch doe ik steeds dezelfde ondervindingen op. In Norwich was het heel sterk. Onder het eten hadden twee mannen me al aanhou- dend aan zitten staren, en toen ik na het eten een wandeling ging maken, zijn ze al dien tijd achter me blijven loopen. En naderhand werd het nog erger. Toen ik naar het hotel terugging werd ik aange- sproken door een ondernemend jong- mensch, dat me inviteerde om mee naar een bioscoop te gaan." Bliss knikte maar eens, omdat hij nog niet begreep waarom ze hem dat alles ver- telde. Het was een verhaal, waarop eigenlijk niet veel te antwoorden viel. Plotseling keek ze hem aan. ,,Ik hoop, dat u het me niet kwalijk zult nemen," zeide ze toen, ,,maar ik wilde qraag op een gedeelte van uw vrijen tijd beslag leggen. Heeft u er iets op tegen, om vanavond met mij te dineeren Verschrikt keek Bliss haar aan. ,,Maar mevrouw," protesteerde hij, ,,u weet toch wel, dat ik geen andere kleeren bij me heb." ..Verschijnt u maar gerust in de kleeren die u nu draagt," was haar antwoord. Met een blik, die ernstigen twijfel uit- drukte, monsterde Bliss zijn eenvoudigen plunje. HOOFD STUK XXII. 't Was ongeveer twaalf uur toen ze Cromer inreden. Vijf minuten daarna hield de auto stil voor een van de vele hotels aan den zeekant, waar ze uitstap- ten en te zamen in de groote eetzaal hun lunch gebruiikten. Daarna vergezelde Bliss zijn ,,patroon op haar uitdrukkelijk verzoek, op een wandeling langs de klip- pen, tot ze een beschut plekje vonden. ,,Laten we hier even gaan zitten," zeide ze. ,-Ik zou qraag wat met u willen pra- ten." Lang niet op zijn gemak voldeed Bliss aan haar verzoek. Er was nu eenmaal iets in het type van zijn metgezellin, in haar ongewone manier van doen, in de ge- de door spreker aangegeven wrjze ter band genomen en besprekingen met de Midden- standsband zijn reeds gaande. Spreker gaf de vergadering in overweging, deze zaak in de vereenigingen ter hand te nemen. In dien geest werd door de vergadering onder applaus besloten. Het Holland Huis te Brussel heeft zich ge durende het toeristenseizoen in een buitenge- wone belangstelling mogen verheugen. Naast het gewone hezoek van Belgische zijde heeft een groot aantal buitenlanders het Holland Huis bezocht. Op het oogenblik is men bezig met de voor- bereiding van de viering van Koninginnedag, die op 31 Aug a.s. zal plaats hebben. De soiree zal vereerd worden met de tegenwoor- digheid van den Nederlandschen gezant te Brussel, Jhr. Mr. 0. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer. Aan de avondpartij zullen o.a. hun medewerking verleenen de heer en mevrouw Speenhoff. Voorts organiseert het Holland Huis een Indische week, die vermoedelijk op 20 Septem ber a.s. zal aanvangen. Het doel hiervan is Nederlandsch-Indie op zoo groot mogelijke schaal in het buitenland bekend te maken. Het voorloopig programma vermeldt o.m. Indische muziek, batik, Javaansche dansen, gam elan, films en voordrachten. EEN OUDE WET. Wrj lezen in het ,,Hbld.": Donderdagnacht om 12 uur, volgens de in Belgie geldende tijdrekening, verviel in onzen nabuurstaat een wet, die nog iminer verband hield met de scheiding van 1830. Voor de Nederlandsch-Limburgers, mits afstammen- de van in 1830 reeds in Limburg wonende voor-ouders, was het niet noodig zich in Bel gie te laten neutraliseeren wanneer ze een maal in dat land hun verblijf hadden gekozen. Door simpele opteering voor den ambtenaar van den burgerlijken stand, konden ze aldoor de Belgische nationaliteit verwerven. Er be stond dus nog een wet, met een element van ,,Limbourg-cede". Deze bestaat sinds Don derdagnacht niet meer, al gelden nog enkele overgangsbepalingen voor minderjarigen. Van dit voorrecht werd door in Belgie wo nende Limburgers druk gebruik gemaakt, het was immers praktisch en goedkoop. Een ge wone naturalisatie vergt jaren van verblijf en kost zeker nog duizend fraaken. Alleen in Luik moeten over de 40.000 afstammelingen van Limburgers wonen. Tweemaal had iets als een uittocht plaats van voomame families, na 1839, om idealistische redenen, en om- streeks 1920, doch toen waren het vooral de hooge Nederlandsche belastingen, die tot ver- huizen noopten. Sindsdien zijn die evenwel in Belgie ook aardig gestegen Bij wet van 4 Aug. 1926 werd de genoemde regeling, voortvloeiende uit de telkens ver- lengde oudere wet ,definitief opgegeven bin nen den tijd van drie jaren. Sindsdien heb ben nog velen ervan gebruik gemaakt, want er zijn nog heel wat Limburgers in allerlei postjes en eerebaantjes b.v. politieagenten in en om Luik, leden van kerkbesturen enz., waarvoor nationaliteitswisseling gewenscht was. Voor den verkiezingstijd ontvingen de Limburgers over 't algemeen goed katholiek blijvende in het roode Waalsche industrie- gebied ook wel aansporingen om te opteeren. Dat was evenwel kiezers kweeken! Soms zijn ze er ook te vlug mee geweest. Wanneer ze later in Nederland terugkwamen, moesten ze zich op de normale, dure wijze laten her-nationaliseeren. Aan het een en ander is nu een einde gekomen. Het heet, dat verzet van officieele zijde in Nederland daar- aan niet vreemd is, want, hoe praktisch het voor de begunstigden ook was, er lag een geest van „revendication" over deze wet. heele eigenaardige situatie, dat hem niet geheel en al beviel. „Ik zal u nu eens wat over mezelf ver tellen," begon ze zonder meer. ,,Ik heb den indruk gekregen, dat u belang in me stelt. Misschien vergi-s ik me. Vindt u goed, dat ik nu maar begin ,,Heel graag, mevrouw," zeide Bliss be- leefdu „Ik ben in dat bewuste huis in New- mcirket geboren", begon ze. ,,Toen mijn vader stierf, was hij heel rijk. Het was in onze kringen algemeen bekend, dat mijn broer de stoeterij zou krijgen en ik het grootste gedeelte van het geld. Nu moet u imij eens eerlijk vertellen, vindt u, dat ik knap ben Bliss ging op haar stemming in. Hij keerde zich iets om en bekeek haar cri- ti-sch. ,,Ja", zeide hij toen met een gezicht als of hij het voor en tegen van haar uiter- lijk nauwkeurig woog, „ja, ik vind u wel knap." ,,Zoo", antwoordde het meisje naden kend, „ja, dat was de alqemeene opinie van iedereen, die daar kwam. Toen ik achttien jaar was, kwam ik van kost- school. U kunt wel begrijpen, dat we al- tijd veel bezoekers hadden en natuurlijk altijd mannen, trainers, jockeys of eige- naars. In mijn oogen hadden ze allemaal eenzelfde type, een type, dat ik niet kan uitstaan. 't Was een stel kerels, waarvan de een nog ruwer en onbeschaafder was dan de ander. En de erqste van dat illus- tere stel was wel Sam Brownley, de tegenwoordige compagnon van mijn broer. U heeft hem gezien, dus kunt u wel begrijipen, dat ik, door het voortdu- rend contact met zoo'n type, wel het land aan alles wat man was moest krijgen. Mijn broer staat heelemaal onder zijn in- vloed; u zult zien. dat hij binnenkort vol- komen gerui'neerd is. Daarom kon ik daar DE SCHELDE. De dien.st van het onderhoud van de Zee- schelde, heeft besloten, de diepte der rivier niet alleen in den pas van Bath, maar over haar heele lengte van de vaangeul tot de Kruisschanssluis op 9 meter bij laag tij te brengen. LOVEN EN BIEDEN. Vrijdag hebben de ,,aanbiedende staten" een nieuwe in Den Haag bedachte diploma- tieke term, schrijft de N. R. Crt„ de En- gelsche delegatie nogmaals 1 of 2 financieele voorstellen gedaan, wier waarde op 'n 60 pCt. van de Engelsche eischen werd geschat. Snowden, die in den loop van den dag een telefonisch gesprek met MacDonald had ge had, achtte het aangebodene echter weer on- voldoende en wees het van de hand. Verder zoeken zou hopeloos kunnen schijnen, als het feit, dat de Engelsche delegatie van haar ulti matum heeft afgezien, niet anders leerde, De nog ontbrekende 40 pCt., van de Engel sche vordering mogen in geld niet te vinden zijn, zoolang Italie de hand op den zak houdt, ze zijn waarschijnlijk wel in natura te vinden en daarover gaat thans het over- leg met Duitschland. Men weet dat Engeland zeer emstige be- zwaren heeft tegen het voortbestaan, gedu rende nog tien jaar, van de leveringen in natura. Het ziet daarin een der factoren, die de werkloosheid aanwakkeren. Een re geering uit de arbeiderspartrj, die zich tot taak heeft gesteld alle krachten in te span- nen om de werkloosheid tegen te gaan, zou het stellig een groot succes achten als deze vorm van schadevergoeding zoo snel mogelijk verdween. Vandaar de onderhandelingen met Duitschland om de betalingen in natura, welke krachtens het plan-Young nog tien jaar zouden duren, in versneld tempo te laten afloopen. Stresemann schijnt hiervoor wel te vinden te zijn, mits hem daarvoor een ver- vroeging van den ontnuimingstermijn voor de derde Rrjnlamdzone, het bruggehoofd van Mainz, wordt toegezegd. -t ■nr.m.ar'aa Het is niet uitgesloten, dat de Haagsche conferentie in deze oplossing nog een weg weet te vinden uit de impase, waarin zij was geraakt. Of de Engelschen zich geen overdreven voorstelling maken van de nadeelen der leve ringen in natura, is 'n andere vraag. Schade vergoeding, in welken vorm ook, heeft nu een maal schaduwzijden, ook voor de staten die ze ontvangen. Duitschland kan ten slotte alleen betalen met goederen en diensten, en betalingen in geld zijn slechts in geld omge- zette goederen en diensten, waarvan de gratis-ontvangst voor de betrokken staten geen onverdeeld genot kan zijn. Niettemin zullen concessies op dit stuk in Engeland met groote voldoening worden begroet en daarom mag men alsnog hopen op een vergelijk te elfder ure. DE ZEPPELIN IN EEN ONWEERS- STORM. Vrijdagavond (Japansche tijd) matdde de Zeppelin aan het Japansche regeeringsradio- ook niet blijven wonen. 't Leven was er eenvoudigweg niet uit te houden." „Ja, zooiets valt niet mee", zeide Bliss deelnemend. „En nu weet ik eigenlijk niet, wat ik moet doen", ging ze voort. ,,Ik heb geld genoeg, zestig duizend pond, maar ik weet er geen raad mee. In Salisbury woont nog een oude tante van me, daar ben ik tot nu toe in huis geweest. Dat is ook nu weer het einddoel van mijn tocht. IMaar ik vind het er verschrikkelijk ver- velend. ]e hebt niets te doen en je hebt niemand met wie je kunt spreken, vrien- dinnen heb iik niet en een betaalde cha- peronne zou eenvoudig je reinste bespot- telijkheid zijn. Ik heb u dit alles verteld, omdat ik niet wil hebben, dat u me als volslagen gek beschouwt. Want dit alles is eigenlijk maar een inleiding... een in- leiding tot een verzoek... een heel eigen- aardag verzoek..." Llit pure verlegenheid hield ze op. Alle hardheid was uit haar gezicht verdwenen, haar stem klonk week, eeniqszins smee- kend zelfs. Bliss begon het benauwd te krijgen. ,,Laat ik het nu maar meteen zeggen", ging ze ineens cordaat door. ,,Als u het goed vindt zou ik kleeren en zoo voor u willen koopen, dan kon u 's avonds met me dineeren en daarna konden we samen uitgaan. Zoo> bij wijze van mannelijke chaperonne. t Zou me werkelijk spijten als u er niets voor voelde. 't Is natuur lijk wel iets heel ongewoons, maar de om standigheden zijn nu eenmaal ook onge- woon. Een autotocht maken heb ik al tijd heerlijk gevonden en een rondreis per auto is wel het prettigste, wat ik me zou kunnen denken. En daarbij komt, dat u de eenige man is, die me een gevoel van vertrouwen geeft, ik ben overtuiqd, dat u me niet verkeerd zult begrijipen." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1