ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN. 11 1 o. 8415 Woensdag 21 Augustus 1928 69® Jaargang pirin w A3GM«tE*l£KTSPBIJS BIjINBNLAND. FEUILLETON. On tref-fen BTJIT1VLAMD, &nkoeledtonJc Uit het Engelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Met een vaart kwam het meisje den INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. op warme dagen, veroorzaakt licht kiespijn. Neemt dan, als altijd Tabletten Ze was nu een heel andere persoonlijk- heid, dan het arrogante meisje met wie hij den vorigen avond den tocht begonnen was. Ze sprak nu bijna nederig, de be- velende toon was geheel verdwenen. Bliss reed een zijweg in en binnen het uur waren ze weer in Newmarket terug. •VT NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en VrijdaqavoruL HINDERWET. BBeMiBaJKSKtiCa£>6 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van CONST ANTIJN CORNELIS NOBEL.S te Ter Neuzen om op het perceel kadastraal be kend gemeente Ter Neuzen, Sectie L, no. 1071, in zijn timmermanswerkplaats een electro-motor van 4 P.K. te mogen plaatsen en in werking ibrengen, door hen voorwaarde- lijk is ingewilligd. Ter Neuzen, den 20 Aug. 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, fd. Secretaris. DE R. K. VOLKSPARTIJ. In een volgens „De Tijd" zeer matig be- zochte vergadering van een afdeeling der R. K. V. P. heeft de voorzitter, de heer W. C. Setteur verklaard, dat bij de jongste ver- kiezingen der R. K. V. P. een forschen klap heeft gekregen. De partij voelt zich wel ge- slagen, doch niet verslagen en berichten, er op duidend, dat de R. K. V. P. zal worden opgegeven, noemt spreker zeer beslist on- juist. Ten slotte herinnerde spreker aan een pas sage uit de Encycliek „Immortale Dei", die luidt: ,,Het is den katholiek geoorloofd er een afwijkende politieke meening op na te houden, mits deze niet in strijd is met de Katholieke leer". Op een vervolgens tot den heer Setteur ge- richte vraag of het waar is, dat de heer Pius Arts tot de R. K. Staatspartij is weergekeerd, antwoordde de heer Setteur met nadruk ont- kennend. DE ALASTRIM. Dezer dagen is een Koninklijk besluit tot stand gekomen, waarbij de wet van 4 Dec. 1872 (St.bl. no. 134), houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, behoudens enkele met name genoemde artikelen van die wet, van toepassing wordt verklaard op de ziekte, genaamd alastrim. Daardoor staat thans voor den geneeskun- digen de verplichting vast, van elk alastrim- geval, dat hij waarneemt, kennis te geven aan den betrokken inspecteur van de volks- gezondheid. Verder zal iedere gemeente moeten zorg dragen, een barak in te riohten, waar alastrimlijders kunnen worden ver- pleegd. Bewoners van huizen, woonplaatsen of vaartuigen, waarin zich een geval van alastrim heeft voorgedaan, mogen voorloopig de school niet bezoeken. De inspecteur van de volksgezondheid ontvangt ook de brjzon- dere bevoegdheid, zoo noodig woningen van ingezetenen binnen te treden. Het Centraal Prot. comitd voor Oostenrrjk- sche kinderen heeft de pleegouders opgewekt, de kinderen eenige dagen voor hun terugkeer naar Oostenrijk te laten inenten. BAKKERSNACHTARBEID. De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft vergund: 1°. dat in verband met de viering van den verjaardag van de Koningin in broodbakke- rijen in alle gemeenten des rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Zaterdag 31 Augustus, in afwijking van het bepaalde in art. 35, tweede lid, der Arbeids- wet 1919, te 12 uur des nachts met den bakkersanbeid wordt aangevangen met dien verstande, dat voor zoover betreft brood- 48) Vervolg. Druk pratend gingen ze het huis bin nen Met een minachtend schouderopha- len keerde Bliss zich om en liep terug naar de auto. Het meisje had blijikbaar een of ander bedrog ontdekt, ze zou het niet ge- makkelijk hebben met twee mannen van dat slag. Maar t was of zijn overgroote vermoeidheid hem onverschillig maakte voor alles wat daiar binnen gebeurde. Langzamerhand voelde hij zijn oogen weer dichtvallen. Met een schok werd hij wakker. De dag begon aan te breken, 't was of het nu nog kouder was dan den vorigen avond. Plotseling hoorde hij, dat iemand met voile vaart het grintpad aan zijn rechter- harud kwam afrennen. Meteen hoorde hij een mannenstem. ,,Zeg, Brownley, blijf met je handen van haar af. Ze komt vanzelf wel terug, als ze ziet, dat de auto weg is." ,,Maar weet je wel", hoorde hij de op- gewonden stem van Brownley zeggen, ,,dat we er bij zijn, als ze ontsnapt. Ten koste van alles moeten we haar hier hou den, desnoods sluiten we haar op. Ver- draaid, als je 't niet wil doen, zal ik zelf ervoor zorgen. Ik zal wel oppassen, dat ze niet uit de school kan klappen." 1NGEZONDEN M.EDEDEEL,INGE1V. LICHTEG€URIC»£ UOOKTABAK ^^9 R00DESTER THEODORUS NIEMEUI-R GRONINGEN bakkerijen, voor welke een vergunning als be- doeld in art. 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919 is verleend reeds op Vrijdag 30 Augustus te 10 uur des namiddags met ar beid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden begonnen; 2°. dat op Zaterdag 31 Augustus van 7 uur des voormiddags af deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, uit het gebouw met aanhoorigheden, waarin zich de brood- bakkerij bevindt, wordt vervoerd en van 7% uur des voormiddags af wordt verkooht of geleverd. RELLETJES TE OOSTENDE. Er zijn Zondagavond te Oostende voor het Vlaamsche hotel en cafe Kerlinga relletjes ontstaan toen er op het plein voor het hotel een aantal met de Vlaamsche kleuren ge- tooide auto's voorreed, die aan de bedevaart te Dixmuiden hadden deelgenomen. Brussel sche anti-Vlaamsche badgasten en enkele Gentsche franskiljons trachtten de Vlaam sche vlaggetjes af te rukken, wat tot een kort handgemeen met de Vlaamsche gewezen frontsoldaten en oorlogsinvaliden aanleiding gaf. De gendarmerie herstelde echter spoe- dig de orde en arresteerde enkele personen. EEN KANAAL HASSELT—BRUSSEL. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus- sel meldt: De gemeenten, die belang hebben bij het graven van een directe kanaalverbinding Has- seltBrussel hebben onlangs een ontwerp van intercommunale vereeniging gereed gemaakt, waarvan de statuten thans door de regeering zijn goedgekeurd. Dit kanaal zal te Hasselt aansluiten bij het Kempische vaartennet en over Diest en Aarscnot het zeekanaal van Wil- lebroek, te Verbrande Brug, enkele kilometers benoorden de Brusselsche zeehaven bereiken. Het is hoofdzakelijk bestemd om het kolen- vervoer van het Iimburgsche kolenbekken naar de Brusselsche agglomeratie te bevorderen. Een datum voor den aanvang der werken blijkt nog niet te zijn vastgesteld. EEN FINANCIeEL ONDERZOEK. Gelijk te verwachten was, schrijft de N. R. Crt., heeft de Engelsche delegatie in Den Haag in een door Snowden onderteekende nota, de voorstellen van Frankrijk, Italie, Belgie en Japan van de hand gewezen. Uit het antwoord blijkt, dat de Engelsche finan- cieele deskundigen bij narekening van de baten, die Engeland uit de aamvaarding der voorstellen zou trekken, tot de slotsom zijn gekomen, dat ze niet 70 k 80 pCt. van de Engelsche vorderingen vertegenwoordigen, doch slechts 20 a 25 pCt. Maar bovendien houdt Snowden vast aan zijn standpunt, dat Engeland niet schadeloos gesteld wil worden uit allerlei hoeken en gaten van het plan hoek om. Toen ze Bliss zag, die al gebo- gen voor de auto stond, met den handel in de hand, stiet ze een kreet van blijd- schap uit. In een ooqwenk zat ze op haar plaats. ,,Vooruit", zeide ze angstig, „vooruit, ze hadden me verteld, dat ze u wegge- stuurd hadden, Goddank, dat u terugge- komen bent." Met de handigheid van een acrobaat sprong Bliss langs haar heen op zijn plaats. Op het oogenblik, dat de beide mannen het hek bereikten, reden ze weg. Nog juist hoorden ze den stortvloed van woorden, waarmee Brownley zijn woede uitte. ,,Die ver.... chauffeur is teruggeko- men", schreeuwde hij. ,,Daar gaan ze, o, jou stommeling! Waarom heb je haar niet teruggehouden, zooals ik je gezegd had?" „He, Kate", riep haar broer, ,,kom te rug, dan zullen we er nog eens over praten." fiijna onmiddellijk daarna hoorden ze het geroep wegsterven, terwijl ze met voile vaart langs den weg, welke nu dwars door de hei liep, voortsuisden. Het meisje had haar voile weer voor gedaan. Bliss kreeg een vagen indruk dat ze schreide. Zwijgend reed hij door tot waar de weg plotseling een scherpe bocht naar links maakte. Toen hield hij in. Waarom stopt u?" vroeg het meisje. Bliss bleef recht voor zich uit kijken. ,,Ik dacht dat u misschien langs den lagen weg naar Newmarket terug zou wiilen gaan", stelide hij voor. Zij sloeg haar voile terug. .Waarom?'" ,,Ik heb luistervink gespeeld", vertelde hij haar toen, ,,maar werkelijk uitsluitend omdat ik dacht, dat ik misschien van dienst zou kunnen zijn. Toen u binnen was, kwam die ongunstig uitziende man, Brownley, die, geloof ik de compagnon van uw broer is, me een glas whisky- soda brengen. Tegelijkertijid vertelde hij Young, maar uit een verdeeling van de annui- teiten krachtens de schaal van Spa. Niettemin heeft hij, toen Jaspar hem Zater dag bij verbale nota te kennen gaf, dat de vier voorstellers prijs stelden op een gecom- bineerd onderzoek van de cijfers door de fi- nancieele deskundigen hunner landen en die van Engeland, daarin gereedelijk toege- stemd. Zondag zijn de experts daarover den gebeelen dag doende geweest en Maandag zou het resultaat van hun berekeningen aan de leiders der delegaties worden voorgelegd. Hoewel men benieuwd kan zijn of het percen tage waartoe zij komen, dichter bij de 25 dan bij de 80 ligt, lijkt ons dat toch van niet veel beteekenis voor den verderen gang van zaken. Het is Engeland immers niet slechts te doen om de dubbeltjes, maar om de erken- ning van het beginsel, dat de verdeelings- schaal van Spa, zoowel voor het beschermde als het onbeschermde gedeelte van de annui- teiten, onaantastbaar is. In dat verband heeft Snowden in zijn antwoord op de voorstellen geen ruimte voor twijfel gelaten en in de persconferentie van Zaterdag heeft de Engel sche perschef verzekerd, dat de minister be- reid is zelf voorstellen te doen, die de wen- schen van zijn land belichamen. Een andere belangrijke kwestie ,die Snow- den's antwoord te berde brengt, is die van de leveringen in natura. Het plan-Young wil die, in afwijking met de oorspronkelijke ver- dragsbepalingen, welke afschaffing van dezen vorm van betaling in 1930 behelsden, nog tien jaar lang handhaven. Voor het eerste jaar hebben de Parijsche deskundigen deze leveringen gesteld op een bedrag van 750 millioen mark, voor het tweede van 700 en elk volgend jaar weer 50 millioen minder, zoodat het in het laatste jaar nog 300 millioen zou bedragen. Engeland komt nu tegen deze verlenging van de leveringen op, omdat het daarin een der factoren ziet die de werkloosheid aan- wakkeren. De landen die de leveringen ont- vangen, zouden de goederen in hoofdzaak steenkool anders op de wereldmarkt moe ten koopen en de Engelsche producenten zou den er allieht him evenredig deel van krijgen. Daarenboven hebben de leveringen van schadevergoedingskolen voor Engeland het nadeel, dat de afnemers ervan, ook na afloop van de tien jaar, zich eerder tot hun oude (Duitsche) leveranciers zullen wenden dan nieuwe te zoeken. Om deze redenen wil En geland wijziging van het voorgestelde schema, maar op dit stuk staat het minder sterk in de schoenen dan bij de verdeeling der annui- teiten. De leveringen in natura toch zijn in het eigenlijke, door de deskundigen ondeel- baar verklaarde, plan-Young opgenomen, de verdeeling der annuiteiten als aaabeveling in een der annexen. De tegenstanders van het Engelsche stand punt zullen wel niet nalaten op dit zwakke punt in de stelling van Snowden te wijzen. Misschien is dat echter juist bevorderlijk voor het tot stand komen van een compromis, waarvoor iemand die voor honderd percent gelijk heeft, allieht minder toegankelijk zal me, dat ik naar Crawley moest gaan. Hij zei me, dat u me dien nacht niet meer noodig had, omdat u van plan was daar te blijven. Op een of andere manier, ik weet nog niet hoe, merkte ik, dat de vent stond te liegen. Ik <deed net of ik weg- reed en na verloop van een tien minuten ben ik toen weer stilletjes terug ge komen." Het meisje boog zich iets voorover. Al het harde was uit haar gelaat verdwenen, met schitterende oogen keek ze hem aan. Goddank ja", zeide ze zachtjes, „En toen?" „iEn toen ik weer op dezelfde plaats stond", ging hij door, ,,wist ik eerst niet, wat te doen. Daarom ben ik maar uitge- stapt, om eens poolshooote te nemen. En toen ik bij het huis kwam, zag ik dat een van de ramen verlicht was. Heel voorzich- tig ben ik toen naderbij geslopen. Tot mijn geluk, of liever tot ons beider geluk, was het raam van boven open, daardoor heb ik zoo ongeveer het heele gesprek kun nen volgen. En daarna heb ik nog ge- hoord, wat er gezegd werd, toen u met zijn drieen van de stallen terug kwaamt." ..Vertelt u me eens precies wat u weet", vroeg ze. „Ik heb den indruk gekregen", begon hij, ,,dat zich daar in die stallen een paard bevindt, dat door de buitenwereld als een volkomen waardeloos dier beschouwd wordt, maar dat in werkelijkheid Prince George is. In Februari van dit jaar ston- den over dat geval kolommen vol in de kranten: het beroemde renpaard Prince George was steenkreupel geworden en was in tegenwoordigheid van een veearts doodgeschoten. Het was een handige true. Ik herinner me, dat ze dat een jaar of zes geleden ook eens geprobe*rd hebben, met welk paard weet ik niet meer, de naam is me ontschoten. In dit geval is Prince George ingeschreven als Mr. Pontifex en natuurlijk zal hij winnen." „Ja, dat zijn de feiten", zeide ze half- zrjn dan iemand die maar voor 80 percent ge- lflk heeft. HET SEIZOEN AAN DE BELGISCHE KUST. Men schrijft uit Blankenberghe aan het ,/Hbld. van Antwerpen": Half-Oogst, het toppunt van het badseizoen, is nogmaals voorbij. Als naar gewoonte, werd dit feest gekenmerkt door een buitengewonen toeloop naar de zee, waarvan Blankenberge ruim zijn deel gehad heeft. Op dezen dag komen ook de buitenlieden van de omliggende gemeenten in groot aantal naar de stad en doen evenals de chieke vreemdelingen hun wandelingske langs den zeedijk, niet soms zon- der hun verwondering te toonen bij het zien van sommige aardige kleederdrachten bij zekere dames en juffrouwen. Wat wilt ge, de zee is geen boerenhoeve! Reeds veel werd dezen zomer geklaagd over het tegenwoordige badseizoen. Ik geloof noch- tans, dat men de zaak niet moet overdriven. Zeker, het badgetijde van 1929 zal dit van verleden jaar niet kunnen evenaren, dat bui- tengewoon sterk was en zelfs onder alle op- ziciiten een record daarstelde. Men is ver leden jaar wat bedorven geweest en nu klaagt men omdat het nogmaals niet zoo is. ,rJa, er is wel volk, maar er is geen ver- teer" hoort men veelal klagen. Daar ligt waarheid in. Ten gevolge het dure leven, de crisis in de beurs en andere oor- zaken wordt er minder verteerd aan luxe en fantasie vooral. De gewone wekelijksche ver- blijfkosten loopen reeds zoo hoog, dat vooral bij de Belgen, die naar de zee komen, de uit- gaven een zeker paal en perk hebben. Ook worden er jaarlijks tal van hotels, pen sions, villa's, appartementen en winkels bijge- bouwd aan de kust, en tegenwoordig vermeer- dert het aantal van degenen, die zich 's zomers een verblijf aan de zee kunnen geven niet in evenredigheid meer met het oprichten van al die nieuwe inrichtingen, zoodat op het einde een overvloed van deze laatsten moet bestaan. Het is dus niet te verwonderen dat in gewone seizoenen iedereen niet even goede zaken kan maken. En niettegenstaande bouwt men maar gedu- rig voort. Vooral het Oostkwartier breidt zich snel uit. Tegen het naaste seizoen zal de zee dijk van tegen over de Dieu tot aan de duinen volgebouwd zijn. Reeds is men volop aan het werk aan het „Paleis du Comte Jean", dat 33 meters voor- gevel heeft en zeven verdiepingen zal bevatten, met tal van kwartieren te koop of te huur. EUPEN EN MALMeDY. De bladen van alle partijen in de kantons Eupen, Malmedy en St. Veit publiceeren een manifest, gericht tot het volk en de regeering van Belgie, waarin ter gelegenheid van de Haagsche herstelconferentie en onder verwij- zing naar het feit, dat Belgie zich voorbereidt op de viering van zijn onafhankelijkheidsfeest (welk feest, zoo wordt gezegd, Eupen en Mal medy niet kunnen meesvieren), de vurige wensch wordt uitgesproken, dat de bevolking der genoemde kantons thans eindelijk eens de gelegenheid zal krijgen, zelf een beslissing te nemen omtrent haar toekomst. ERNSTIGE POLITIEKE BOTSINGEN TE LORENZEN. Te Lorenzen (in het Murz-dal) in Noor- delijk Stiermarken, dicht bij Bruck, het spoor- wegkruispunt, is het Zondag tot een emstige schietpartij gekomen tusschen leden van bur- gerwachten en die van den Schutzbond. Men telt tot dusver een doode en tien zwaar ge- kwetsten en bijna honderd licht gekwetsten, onder wie tal van vrouwen. Een socialis- tische bijeenkomst, waarop de links-radicale afgevaardigde Wallisch het woord voerde, die tijdens de Boedapester Commune volkscom- missaris was in Burgenland, was aanleiding, dat de burgerwachten het vuur openden, luid. ,,Maar toen ik mijn broer smeekte om in s hemelsnaam van zijn plan af te zien hij is in den grond van zijn hart niet slecht, maar op het oogenblik staat hij volkomen onder den invloed van dien Sam Brownley werd hij zoo onhebbe- lijk, dat ik me voor hem schaamde. Hij is beslist zijn hoofd kwijt geraakt door de gedachte aan al dat geld. En weet u, wat hij toen gedaan heeft EJij is weggegaan, zoodat ik alleen met dien Sam Brownley achterbleef. U weet niet wat een slecht mensch dat is. Ik moet u eerlijk zeggen, dat ik heel bang was. Op 't laatst heeft hij geprobeerd om me op te sluiten. En toen ben ik weggeloopen." ,,En daar zitten we nu", zeide Bliss la- chend. Ze knikte. ,,En wat bent u nu van plan te doen ging hij voort. ..Ik weet het nog niet", was het ant woord. ,,Het eenige wat ik voel is een groote opluchting, dat ik daar heelhuids vandaan gekomen ben. Dlie man... ik ben heusch niet laf, maar ik moet u zeggen dat ik doodsbang was, toen Jack was weggegaan en toen..." Ze brak eensklaps af en sloeg toen haar handen voor haar gezicht. En of- schoon Bliss koud en doodmoe was, trilde hij een oogenblik van drift, toen hij dat gebaar zag. ,,De ellendeling", mompelde hij. Gedurende een paar minuten schreide ze zachtjes uit. ,,Weet u, wat ik zou aanraden?" zeide Bliss eindelijk. ..Laten we langs dezen ia- gen weg naar Newmarket teruggaan. In net hotel daar behoeft u niet bang te zijn, dat ze u zullen overvallen. Dan schrijft u een brief je aan uw broer om hem te mel- den, dat het in uw bedoeling ligt om bij de rennen tegenwoordig te zijn. En dan kunt u hem meteen zeggen, dat uw han- delwijze geheel zal afhangen van het al of niet loopen van Prince George. Dat u waarschrjnlijk ook met macbinegeweren, waarop de socia'listen 't antwoord niet scbul- dig bleven. Er ontstond een geregelde, een uur durende slag, waarbij er uit de buizen werd gescboten, ja zelfs scboten van den kerktoren vielen. Sterke afdeelingen gendar- men herstelden de rust. Toen de tijding van deze botsingen te Wee- nen inkwam, heeft de politie daar een uitge- breiden veiligheidsdienst georganiseerd. De orde is dan ook niet verstoord. Wel hebben zich te Knittelfeld in Stiermarken eveneens ongeregeldheden voorgedaan. Streeduwitz, de rijkskanselier, heeft bespre- kingen ingeleid met politici van elke ricbting ten einde herhaling van gebeurtenissen als te Lorenzen zijn voorgekomen voor bet vervolg te beletten. De socialisten zonden Maandag protestdeputaties naar den rijkskanselier en tevens bad de socialistische partij tegen Maandag een vergadering van alle partij- functionarissen bijeengeroepen. De ochtendbladen zeggen, dat de gebeurte nissen in Noord-Stiermarken het voorspel zijn van een burgeroorlog, zoodat bet nemen van krachtige maatregelen noodzakelijk is. In Tirol hebben Zondag eveneens betoo- gingen van burgerwachten plaats gehad, waarbij Steidle, bun leider, een scherpen aan- val op de socialisten deed en ook tegen den kanselier te keer ging. Hij zeide, dat de bur gerwachten geen onwettige, wel een onregel- matige formatie waren. Stumpf, de gouvemeur van Tirol, zeide, dat Tirol wist, dat de overheid samen met de vrijwillige burgerwachten moest handelen. Dit zal ook stellig in de toekomst geschieden. Stumpf besloot zijn toespraak met den uit- roep: Burgerwacht, ik groet U! De opwinding onder de arbeiders is zeer groot. DE BINNENLANDSCHE FRONTEN IN OOSTENRIJK. Sedert op 15 Juli 1927 te Weenen het op- roer uitbrak tegen de vrijspraak van drie fas- cisten, die terecht hadden gestaan in verband met bloedige botsinjgen te Schattendorf in het Burgenland, waarbij twee socialistische arbei ders waren gedood, is schrijft de N. R. Crt. de binnenlandsche vrede in Oostenrijk in wankel evenwicht gebleven. De twee fronten, dat van den socialistischen Schutzbund en dat van de hoofdzakelijk christelijk sociale burger wachten, bleven zich wapenen en versterken zoodat hun grimmige achterdocht tegen elkaar meer en meer het karakter kreeg van een veete tusschen de provincie en de hoofdstad. In Weenen met haar groote socialistische arbei- dersbevolking en enkele andere steden heeft uit den aard der zaak de Schutzbund den mees- ten aanhang terwijl op het platte land de bur gerwachten, met hun fascistische allures het veld beheerschen. Let op den oranje band en het BayerkruU. Prlj* 75 dc. de zaak openbaar zult maken, als hij uw raad in den wind slaat." ,,'Het beteekent de totale ondergang voor Jack", zuchtte ze, „maar er is niets aan te doen. Zhllen we dan nu maar weggaan?" ..Goeden nacht en dank u nog wel", zeide ze vriendelijk, toen ze zich omdraai- de om, voorafgegaan door het kamermeis- je, naar haar kamer te gaan. ,,Ik zal het briefje nog even schrijven voordat ik naar bed ga. De nachtportier zal het dan wel naar u toebrengen. Ik hoop, dat u goed zult slap en." ,,Hoe laat moet ik morgenochtend pre sent zijn, Mevrouw?" vroeg Bliss. Even aarzelde ze met haar antwoord. ,,We moeten zorgen, dat wij bijtijds op de renbaan zijn", zeide ze toen. „Zoudt u willen informeeren hoe laat ze begin- nen". ,,Ik zal er voor zorgen Mevrouw," was het beleefde antwoord. Den volgenden middag om tien minuten voor tweeen stonden Bliss en de jonge dame, die zijn tijdelijke werkgeefster ge worden was, te samen rechtop in de auto, met alle aandacht in de richting van het nummerbord te turen. Ondanks de groote menschenmassa heerschte er op dat oogenblik een opvallende stilte. 't Was of alle aanwezigen in spanning stonden te wachten, totdat de nummers omhoog geheschen zouden worden. ,,Daar heb je ze", zeide Bliss opqewon- den. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1