ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. UPDlS® B1 o 8414 Maandag 19 Augustus 1929 69" JaargBEg ©a g©©a g@id,« A80NNEXEHTSPRIJS; BINNEN LAND. FEUILLETOS, BUITENLAND. smaakt als room ae- onzin FER NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jasr Voor Belgie en Amerika f 2.25, overige landen 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland aileen bij vooruitbetaling. Dit blad verschifnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrifdagavond. DE STAKING TE Z A AND AM DUURT VOORT. De besprekingen van de vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers over de op- lossing van het geschil in het Zaansche hout- bedrijf, die Woensdag geschorst waren, zijn Vrrjdag te Amsterdam voortgezet. Zij hebben niet tot overeenstemming geleid. De werk gevers hebben tusschen de besprekingen een algemeene ledenvergadering gehouden en hun standpunt ten opzichte van de gevoerde on- derhandelingen bepaald. De besturen der ar- beidersorganisaties zullen in het begin van deze week in de leden vergaderingen ver- slag over deze besprekingen uitbrengen. RADIO VOOR DE ZIEKEN. Als het eenige voordeel der radio was, dat zij tn staat is het lot der zieken te verlichten, had zij naar uestaansrecht reeds ten over- vloede bewezen. ilet aantai ziekenhuizen, waar een radio-mstaiiatie is aangeiega, neemt dan ook steeds toe. Has heett de Nederlandsche Seintoestellen Fabriek, N. iS. F. Radio, te Hiiversum, weer oparauht gekregen, het Aigemeen Ziekenhuis te Heerenveen van radio te voorzien. In de ver- schmende zalen zullen te zamen bo „geluid- punten", namelijk voor 67 hoofdteiefoons en 19 iuidsprekers, worden aangebracht. Hiei bij is ook voor het verplegend- en dienst- personeei gezorgd, terwijl tevens de directie en de geneesheer op hun kamers kuxuien hoo- ren, weik programma den patienten en pa- tientjes geboden wordt. MINISTER REYMER EN JHR ROeLL BIJ DE N. S. F. rijdagmidaag hebben Z. Exc. Mr. P. J. Reymer, de meuwe Minister van Waterstaat, en dnr. Dr. a. Koeii, commissaris ,der K.onm- gm in de provincie Noord-Holland, een bezoek georacht aan de Nederianasche Seintoestellen Fabriek (lN. S. F. Radio J te Hiiversum. Nadat de bezoekers door de directie en eenige afdee- lingchefs waren verwelkomd, begaf men zich naar een der Directiekamers waar de thee werd genuttigd en reeds een schets werd gege- ven van den gang van zaken en den groei van het bedrjjf. Om deze duidelijk in werkelijkheid aan te toonen, leidde men den Minister en Jhr. Roell door de meest uiteenioopende afdeelingen, waarvan er eenige karakteristiek verschjjn- sel van gestadige uitbreiding op provisori- scbe wijze waren ondergebracht. De bezoekers kregen ook gelegenheid de wyde montageruimte te overzien, waar hon- derden arbeiders en arbeidsters aan het werk waren. Het machine-park, waar zelfs de klemste schroefjes worden vervaardigd, bleek eveneens menig interessant gedeelte te bevat- ten. Bijzondere belangstelling ondervonden ook de demonstraties met zend- en ontvanginstalla- ties. In de „zenderhal" zag men een grooten voor Indie bestemden kortegolf-zender in proefbedrijf en werden ook andere zender- typen in werking gesteld. Men deed echter de werking niet alleen zien, doch ook hooren: de volzinnen, die men b.v. met een installatie, welke voor een torpedojager was gemaakt, den aether inzond, werden weer duidelijk met een luidspreker weergegeven. Verder werden eenige nog in bewerking zijn- de apparaten gedemonstreerd. Door den rond- Uit het Engelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 47) Vervolg. Met een geeuw stond Bliss op, om zich wat uit te reikken. Daarna stapte hij uit, sloeg den motor aan en ging weer op zijn plaats zitten. iMaar toen, met zijn hand al op den versnellingshandel en zijn voet op het debrayage-ipedaal, kwam plotseling een gedachte bij hem op. Gesteld:, dat deze man eens niet te vertrouwen was? Maar met een ..dwaasheid" school hij deze ge dachte terzijde. Doch toen hij weg wilde rijden en toevallig opkeek om zijn nieu- wen bekende goedennacht te wenschen, werd al zijn wantrouwen door de zonder- linge gelaatsuitdrukking van den man, weer opgewekt. 't Was, alsof die kleine, ongunsti.qe oogen nu dichter bij elkaar stonden dan eerst. Met dien grijns om den mond, waardoor twee rijen vuilgele, hier en daar afgebrokkelde, tanden zichbaar werden, had hij het uiterlijk van een ech- ten boef, die inwendig stond te genieten door het onverhoopte gelukken van een of ander boos opzet. Gedurende een paar oogenblikken bleef Bliss, die nu plotseling volkomen wakker was, onbewegelijk op zijn plaats zitten, toen liet hij zijn frictie inkomen. Goedennacht", zeide hij. ..Goedennacht", antwoordde de man. ,,Onthoud het goed, de Bull's Head" in Crawley". Gedurende een minuut of vijf volgde Bliss den rechten weg, welke over het pla teau liep. Daarna keerde hij om en reed zoo zacht mogelijk terug, totdat hij weer op de plek stond, waar zijn metgezellin hem het laatst gezien had. Daar gekomen. gang kreeg men een beeld zoowel van den bouw van zend-installaties voor schepen enz. als van dien der omroep ontvangtoestellen. TRAGE HOUTLOSSING IN ANTWERPEN. De Baltic and International Maritime Con ference wijst in haar circulaire op de trage lossing van hout in de haven van Antwerpen: Een scbip dat op Zaterdag 13 Juli aan- kwam, kon niet voor Dinsdag 16 Juli met los- sen beginnen en was niet v66r 25 d.a.v. ledig. De eerste losplaats kon niet worden gebruikt, daar de rails op de kade over een lengte van 2 a 300 meter was opengebroken, hetgeen niet ter kennis was gebracht aan den haven- meester. De tweede aangewezen plaats was niet geschikt, de kade lag vol hout, dat nog niet was geexpedieerd. Een ander schip loste niet meer dan 40 standaard per dag, niettegenstaande uit vier luiken kon worden gewerkt. Om tijdverlies te bekomen moest de reeder den stevedore frs. 2400 betalen voor geschik- te arbeiders te kimnen krijgen. Een ander schip kwam Maandag 22 Juli aan met 562 standaard hout. Er was echter geen losplaats beschikbaar v66r Vrijdag, ter wijl nog een dag verloren ging wegens gebrek aan havenarbeiders. HET INCIDENT OP HET GRAF VAN DEN ONBEKENDEN SOLDAAT. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus- sel meldt: Uit het onderzoek, naar aanleiding van het bekende incident op het graf van den Belgi- schen onbekenden soldaat ingesteld, is ge- bleken, dat, blijkens een verklaring van den bewaker van het graf, een oorlogsinvalide, sedert den wapenstilstand, reeds vijfmaal een dergelijk feit is gebeurd. Ook v66r den oor- log blrjken bezoekers van de Congreszuil, aan den voet waarvan het graf zich thans be- vindt, herhaaldelijk gelijksoortige daden te hebben gepleegd, wat trouwens ook door de bewakers van den koepeltoren van het Justi- tiepaleis meer dan eens is geconstateerd. Vaak lieten beklimmers van de Congreszuil ledige lucifers- en sigarettendoosjes en andere voorwerpen op het graf vallen en meer dan eens reeds werd er aan gedacht den toegang tot de zuil te verbieden en de liefhebbers van panoramische gezichten naar de Triomfpoort van het Cinquantenairepaleis te verwijzen. EEN GROOTE KRANS NEERGELEGD. Op het graf van den Onbekenden Soldaat te Brussel is een groote krans neergelegd, versierd met de Nederlandsche kleuren. Op het lint stond in het Nedertandsch en Fransch: ,,Een naamlooze Hollander aan den onbekenden soldaat". HET ENGELSCHE STANDPUNT. Het plan-Young is, schrijft de N. R. Crt., niet onder een gimstig gestemte geboren. Het heeft namelijk het levenslioht gezien juist bij de kentering van het regeeringsgetij in Engeland. Tijdens de algemeene verkie- zingen daar te lande was er de laatste hand aan gelegd en twee dagen voordat het kabi- doofde hij zijn lampen, stapte uit de auto en ging naar het hek, dat hij heel zacht opende. Aan den anderen leant bevond zich een grintpad, dat voorzoover hij zien kon aan weerszijden door den grasrand afgesloten was. Heel voorzichtig, op een grasrand loopend, bereikte hij het huis, dat op een vijftig meter afstand van den weg stond. Het was een laag, pretentie- loos gebouw, met aan den achterkant een lange reeks bijgebouwen, waarvan de be- stemming Bliss niet recht duidelijk was. Van het heele huis was alleen een van de benedenramen verlicht, daarom besloot Bliss, om eerst maar eens daar een kijkje te gaan nemen. Toen hij dichter bij kwam zag hij, dat er zich drie personen in de ka- mer bevonden. Het raam was geheel on- bedekt, het had noch gordijnen, noch ja- louzieen. Voor het eerst viel het hem op dat het geheele huis een vervallen, ja eigenlijk een verlaten aanzien had. Voor zichtig stak hij het welig met onkruid be- groeide voorplein over, stapte in een van de vele verwaarloosde bloembedden en keek, verscholen achter een paar hees- ters, de kamer binnen. Midden op het haardkleedije, met haar eene hand steu- nend op den schoorsteenmantel, stond de jonge vrouw. Tegenover haar stond de man, die hem het glas whisky-soda had gebracht; met een loerende uitdrukking op zijn ongunstig qezicht stond hij te luis- teren naar wat ze zeide. lets ter zijde, in een van de gemakkelijke stoelen, zat een jonge man. Ondanks zijn eenigszins ver- loopen uiterlijk en den slappen, lusteloo- zen trek om zijn mond. was de gelijkenis met het jonge meisje duidelijk te zien. Op dat oogenblik hief de jonge man in den gemakkelijken stoel het hoofd op en be- gon te spreken. Tot zijn groote verwon- dering bemerkte Bliss, dat hij woord voor woord verstaan kon. Meteen drong de oorzaak daarvan tot hem door, hij keek omhoog en zag dat het raam aan den bo- venkant geopend was. „Ik zou wel eens willen weten, wat je hier eigenlijk komt doen, Kate?" zeide de jonge man op een knorrigen toon. Eerst ga je weg, zonder eenig excuus, zonder een behoorlijike reden..." ,,Neen, dat is niet juist", onderbrak het net-MacDonald aan het roer kwam werd het gepubiiceerd. Dat verklaart waarom uit Londen niet aan- stonds met klem tegen enkele onderdeelen van het plan, waardoor het Engelsche volk zich benadeeld acht, is opgekomen. Niette- min en dit mag wel eens worden gerele- veerd omdat het anders licht in het vergeet- boek zou raken heeft de Engelsche gedele- geerde Sir Josiah Stamp ter Parijsche con- ferentie reeds met alien nadruk gewaar- schuwd tegen de nieuwe schaal van verdee- ling der annuiteiten onder de staten-schuld- eischers en gewaarschuwd, dat deze afwrjking van de percentages, te Spa vastgesteld, voor Engeland onaannemelijk was. Dat de Engel sche deskundigen ten slotte toch him stem hebben gegeven aan het plan-Young, is slechts te danken asm het feit, dat de nieuwe verdeelingsschaal geen onderdeel vormt van het door de deskundigen zelf als ondeelbaar geheel gekenschetste plan, doch er als .an nex" (de zevende) aan is toegevoegd. Dit geeft aan de nieuwe schaal het karakter van een aanbeveling en in de annex is zij als zoo- danig ook uitdrukkelijk vermeld. Het gaat mitsdien niet aan, de bezwaren die Snowden in Den Haag tegen deze schaal heeft ontwikkeld, voor te stellen als een po- ging om het plan-Young te torpedeeren. En geland daar valt niet aan te tomen komt bij de voorgestelde verdeeling te kort en als het daarin niet wenscht te berusten, dan heeft het zakelijk gelijk. Een andere vraag is of Snowden den gelukkigsten vorm heeft gekozen om dit onder woorden te bren- gen. Zijn houding wordt bits genoemd en een bitse toon werd de laatste jaren op intema- tionale conferenties zelden of niet meer ge- hoord. Ontstemming daarover kan echter geen reden zijn een overigens rechtmatigen eisch van de hand te wijzen. Enkele buitenlandsche bladen, welke Snow den voorstellen als een Shylock, die staat op z'n voile pond vleesch en desnoods de confe- rentie wil laten mislukken als hij het niet krijgt, vergeten dat him eigen landen het be- drag waarover zij zoo geringschattend spre ken, Engeland toch maar willen onthouden. Als hun geringschatting gemeend was zou- den zij gereedelijk over de brug kunnen komen. Inderdaad is de som waarover het geschil loopt (45 millioen mark per jaar), in verhouding tot de belangen die betrokken zijn bij de aanvaarding van het pi an-Young en de ontspanning die zij in den intematio- nalen politieken toestand zou brengen, on- aanzienlijk. Maar men kan er toch in komen, dat Engeland, na zijn schuldenaren vrijwillig zooveel te hebben kwijtgescholden, nu niet meer tot verdere generositeit wil worden ge- dwongen. In dit opzicht vertolkt Snowden stellig de gezindheid van vrijwel het geheele Engelsche volk en daarom lijkt ons de ver- wachting van een Fransch blad, dat Mac- Donald straks, bij afwezigheid van zijn mi nister van financien, te Gen&ve toeschiete- lijker zou wezen, ongegrond. Met uitstel is het Engelsche standpunt niet te wijzigen. Twijfelachtig is nog, of de nieuwe voorstel len, die de delegaties van Frankrijk, Italie, Belgie en Japan aan Snowden hebben over- handigd, genade in de oogen der Engelsche regeering zullen vinden. Behalve de conces- sies die Engeland reeds ter zake van de leve- ringen in natura zijn toegezegd, bevatten zij drie compensaties, die naar de schatting van de voorstellers de Engelsche eischen voor 70 h 80 percent zouden bevredigen. De eerste meisje hem, „ik had reden qenoeg. Ik ben weggegaan omdat ik je compagnon, Sam Brownley, niet uit kan staan. Daarin moeten we elkaar nu even goed begrij- pen. Je weet heel goed, dat vader met het trainen van paarden naam had gemaakt, dat hij overal even goed bekend stond. En toen jij hem opvolgde, Jack, had je ge- makkelijk dien goeden naam kunnen be- houden, als je eerlijk gebleven was." ,,En wie durft te zeggen, dat ik niet eer lijk ben?" vroeg de jonge man. ,,Dat durf ik te zeggen", zeide het jon ge meisje. ,,Als je eerlijk had willen blij- ven, had je nooit zoo iemand als compag non genomen." Meteen keerde ze den anderen man, die in een vloed van teqenwerpingen uitge- barsten was, den rug toe. Driftig sprong haar broer uit zijn leu- ningstoel op. ,jHoor eens even, Kate", zeide hij ver- onitwaardigd, ,,het spijt me, dat Brownley en jij niet samen kunnen opschieten, maar ten slotte is de keuze- van een compagnon toch iets, dat mij alleen aangeet. En je zou me een groot plezier doen, als je me wou vertellen, wat je hier in het holle van den nacht komt uitvoeren. Klets nu niet langer maar vertel kort en goed, wat je eigenlijk wil." ,,Ik wil weten", zeide ze rustig, „waar- om je morgen Mr. Pontifex voor de New market Cup laat loopen en waarom jullie beiden meer geld op hem hebt gezet, dan jullie ooit in je leven bij elkaar gezien hebt." Gedurende een paar oogenblikken heerschte er stilzwijgen, toen vie! Brown ley ruw uit: ,,Waar hebt u dat prachtverhaal hoord? Ik wil weten, wie u dien wijsgemaakt heeft." ,;Dat raakt de zaak niet", antwoordde het meisje, ,,Ik voor mij weet, en uit de beste bronnen, dat je zooveel als je maar durfde op de gewone manier op het paard gezet hebt en dat er onder elkaar nog van heel andere weddenschappen sprake is. 't Gaat hier om sommen, die bespotte- lijk hoog zijn en dat nog wel in dit geval, nu iedereen, die eenigszins verstand van rennen heeft, op zijn vingers kan natel- betreft het saldo der liquidatie van de goede- ren der onderdanen van de staten, waarmee Engeland in oorlog is geweest. Dit saldo heeft Engeland niet aan de gemeenschappe- lijke kas der Geallieerden afgedragen, gelijk het naar de voorstellers betoogen, had moe ten doen. Engeland zou dit saldo, geschat op 1 milliard mark, dan mogen behouden. Ten tweede zou het belangrijke baten kun nen krijgen uit het saldo, dat in den over- gangstijd na de bekrachtiging van hef plan- Young overblijft van de opbrengst der rege- ling-Dawes. Dit bedrag wordt op 300 mil lioen mark geschat. Ten derde zouden, in den vorm van annui teiten, voor Engeland worden gereserveerd de gelden die beschikbaar komen door de gelei- delijke aflossing der Dawes-leening, welke af- lossing geschiedt uit het onbeschermde deel van de Duitsche schadevergoeding. Dat er van Engelsche zijde kritiek op deze voorstellen zal loskomen, staat wel vast. De eerstgenoemde compensatie toch wil Enge land betalen met geld dat het al heeft, de tweede heeft betrekking op gelden, waarop ook Duitschland aanspraak maakt en de der de krijgt pas noemenswaarde beteekenis als de aflossing van de leening-Dawes enkele jaren gaande Is. Niettemin is het een gunstig teeken, dat Snowden heeft verklaard de voorstellen sfuk voor stuk te zullen beanitwoorden. Van een abrupt afbreken der conferentie is dus geen sprake en men mag hoopen, dat alsnog een grondslag voor verdere onderhandelingen te vinden zal zjjn. TER NEUZEN, 19 Aug. 1929. IJSCLUB TER NEUZEN. Hedenmorgen 9 uur kwamen op het lage terrein ten Zuiden van den toegangsweg i naar de nieuwe sluis bijeen het voorloopig be- stuur der ,,IJsclub Ter Neuzen" ben evens de burgemeester, den heer J. Huizinga, den technisch opzichter van 's Rijkswaterstaat, den heer Benard, en een aantai belangstellen- den waaronder zoowel de jeugd als de ouderen van dagen vertegenwoordigd waren, terwijl er voorts aanwezig waren de werklieden, die heden een aanvang zouden maken met het werk voor het aanleggen van het terrein voor de ijsbaan. De voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer Priems, heette alien, die hier op dezen i zomerschen morgen waren saamgekomen, om van hunne belangstelling te doen blijken in het werk, dat hier zou worden aangevangen, j hartelijk welkom. Hij schetste de feiten en omstandigheden, die daartoe aanleiding heb- i ben gegeven. De vorst in het afgeloopen voorjaar, bracht het vraagstuk naar voren, j om Ter Neuzen weer te voorzien van een ge- legenheid waar men, bij vriezend weer, de ijs- sport zou kimnen beoefenen op een veilige i ijsbaan. Bij de eerste daartoe gehouden ver- gadering van ingezetenen bleek daarvoor i groote belangstelling en is het in die vergade- j ring benoemde voorloopig bestuur aan het werk gegaan. De eerste zorgen zijn gewijd geweest aan het organiseeren van het ijsvermaak op den middenkanaalarm, en vervolgens naar het verkrijgen van een voor het maken eener ijs baan geschikt terrein. Dit werd gevonden ter plaatse waar men zich thans bevond. Het len, dat het paard niet de minste kans heeft." „En om zoo iets te vragen, ben je in het holle van den nacht hiernaartoe geko men vroeg haar broer met geveinsde verbazing. „Wel, 't antwoord laat zich hooren. 't is jouw geld niet en 't is jou zaak niet." ,,In elk geval is 't mijn zaak wel", hield het meisje vol, „of jij eerlijk handelt of niet, Jack, en nu is er in de laatste dagen een gedachte bij me opgekomen, die ik. 't koste wat het wil, moet zien kwijt te raken. En ik ben niet alleen hier naar toe gekomen om antwoord op mijn vraag te krijgen, maar ik sta erop om Mir. Pon tifex te zien." ,,Wat bezielt je, om plotseling dat paard te willen zien?" vroeg de jonge man haas- tifl- ,,Dat gaat jou nu weer niets aan. Maar ik ben niet van plan hier vandaan te .gaan voordat ik het dier gezien heb, dus hoe eerder je me er naar toe brengt, hoe beter." iDe twee mannen keken elkaar even aan. „Als je daar zoo je hart op gezet hebt, dan doe je het beste om vannacht maar hier te blijven, dan kan je morgenochtend vroeg naar de stallen gaan", stelde haar broer voor. jDank je wel," antwoordde ze, „voor niets ter wereld zou ik een nacht onder dit dak willen doorbrengen. Je bent zeker vergeten waarom ik hier vandaan gegaan ben". Bij deze woorden keek ze veelbeteeke- nend den kant van Brownley op, die spot- tend begon te lachen. ,,Ik ben niet van plan onhebbelijk tegen je te ziin Jack", ging het meisje voort. ,,Ik wil er in elk geval aan denken dat je mijn broer bent, ofschoon jij 't zoo nu en dan schijnt te vergeten, want anders zou je niet toestaan, dat dieellendelinq mij beleedigde. Maar dat komt er nu alles niet op aan, de vraag is, wil je me Mr. Pontifex laten zien of niet?" Met een onwilligen trek op zijn gezicht stondi de jonge man op. Hij ging naar Brownley toe en vroeg hem fluisterend iets, terwijl het meisje dat de zaak niet INGEZONDEN MEDEDEELINGE> is thans door den Staat ter beschikking van de vereeniging gesteld. Inmiddels is ook een beroep gedaan op de ingezetenen, om voor dit inderdaad belangrijk werk de noodige gelden bijeen te brengen. Het resuitaat daarvan is, dat aan het voorloopig bestuur een bedrag is toegezegd, dat voldoen.de kan worden geacht voor het verkrijgen van het noodzakelrjke, om bij vriezend weer over een ijsbaan te kunnen beschikken. Maar om ten slotte ook het wensehelijke te kunnen aanbrengen, zullen de gelden nog wat ruimer moeten vloeien. Spre- ker verwachtte evenwel, dat, nu het werk uit de binnenkamer naar buiten is getreden, nu men er meer van bemerken zal dan hetgeen tot nu toe in de .communique's uit de con ferenties" in de Ter Neuzensche Courant bleek, ingezetenen die tot nu toe van verre bleven staan aandrang zullen gevoelen om mee het werk der vereeniging te steunen, en in alle geval vertrouwt het bestuur, dat Ter Neuzensch ingezetenen door samen werking het aangevangen werk ook volledig zullen voltooien. In afwijking met het eerste voor- nemen, werd besloten het werk in eigen be- heer uit te voeren. Bij een werk als dit, doen zich bij aanbesteding, verschillende eigenaar- dige bezwaren voor, en nu het voorloopig be stuur bleek, dat enkele leden uit zijn midden hun technische kennis belangeloos ter be schikking der vereeniging wilden stellen, zoo wel voor de technische voorhereiding als voor de uitvoering van het werk hetgeen ook een groot financieel voordeel voor haar be- teekent - werd tot deze wijze van uitvoering besloten. In verband met de beteekenis van het werk meende het voorloopig bestuur dit met een eenvoudige plechtigheid te moeten aanvangen. Eh aangezien de uitnoodiging om op te treden als voorzitter der voorloopige commissie, thans voorloopig bestuur, is uitgegaan van den bur gemeester dezer gemeente, noodigt hij dezen uit de eerste spade in den grond te willen steken. De burgemeester, de heer Huizinga, ver- klaarde met genoegen aan dit verzoek te wil len voldoen. Hij bracht nog in herinnering de geschiedenis der vroegere ijsbaan, van beschei- den afmetingen, maar die toch aan velen genot heeft verschaft en aan de ouders van kinderen een gevoel van veiligheid. Toen het bestuur der oude ijsclub niet meer kon doorwerken, omdat haar het terrein werd ontnomen, ontstond een leemte. Hij acht zich daarom als hoofd der ge meente gelukkig, dat de omstandigheden er toe hebben geleid dat dit werk weer opnieuw is opgevat en hier door de algemeene samenwer- king der ingezetenen, alzoo uit particulier initiatief, zal kunnen worden beschikt over een terrein van respectabele afmetingen, waardoor men bij vriezend weer zal kunnen beschikken over een ijsbaan die verschillende grootere ste- den in Nederland ons zullen benijden. Dit is nu een werk waaraan door alien, afgezien van scheen te vertrouwen, al hun bewegingen oplettend volgde. Even daarna ging Brownley de ikamer uit. Voorzichtig liep Bliss terug naar een gedeelte van den tuin waar de donkere schaduw hem volkomen verborg. /Klaarblijkelijk was er iets niet in orde. Het meisje had heel duidelijk ge- zegd, dat ze er niet over dacht, om den nacht over te blijven en toch had ze hem laten weten, dat hij, zonder haar, door moest rijden naar Crawley. Terwijl hij nog stond te aarzelen, zag hij ze met z'n drieen een kleine zijdeur uitkomen, het grasveld oversteken en door een hek naar de binnenplaats gaan, waar de stal len op uit kwamen. Bijna onmiddellijk daarna zag hij het schijnsel van een elec- trische 2«ik'lantaarn. Hij blc©f staan ©n wachtte. Ze gingen een van de stallen binnen en bleven er ongeveer twintig mi- nuten. Na verloop van dien tijd kwamen ze nahr buiten en gingen op hun teruq- tocht vlak langs het boschje heen, waar- achter hij zich verscholen had. ..Groote God, kerel", hoorde hij de schorre stem van Brownley zeggen, ,,maak toch dat dat canaille den mond houdt. Als iemand haar hoort, dan zijn we gerui- neerd". ,,Ja, dat zal je zeker zijn", antwoordde het meisje cordaat, ,,als je probeert hier- mee door te gaan." ,,Wees toch niet zoo stom," zeide haar broer. ,,Weet je wel, dat jij de eenige bent, die met zekerheid zou kunnen zeg gen, dat het paard, dat we zoo juist heb ben gezien, niet Mr. Pontifex is. Iedereen denkt dat Prins George doodgeschoten is. We hebben het hier in tegenwoordigheid van een veearts laten doen er er heeft een heel relaas van in de kranten gestaan. Weet je wel, dat noch de veearts, noch de staljongen de twee paarden uit elkaar wisten te houden en ze waren precies even oud ook, 't scheelde geen week. Wees toch niet zoo'n uilskuiken, Kate, t Is voor ons een kwestie van een diertig duizend pond. Ik zal je eens wat zeggen, ik zal jou er vijf duizend van geven, als je je mond houdt." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1