Purol bij doorzitten en stukioopen tier Huid. VUEGERPAPIER Kodak Rolfilm Kamera 1, Voor alien die Sukkelen - !JSC LTl B - Huishoudelijke en andere Goederen 1 Mijnhardt's Laxeertabletten Dam- en Schaakrubriek. B0R0EBLUKE STAND. i 0 VERTSHTIES DANKB ETUIGING. Maandaggeenspreekuur SPREEKUUR. Feestente Hulst. VOORLOOPIG BERICHT. 1. De Hofstede 2. De Hofstede 3. De Hofstede Openbare Verkooping. Firma P. J. VAN DE SANDE, Tertaen INVALID1TEITSWET. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. EEN INBREKER OP DE VLUCHT GEJAAGD. INGEZONDEN STUKKEN. DAMMEN. SCHAKEN. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. TER NEUZEN. de eerste spade TH. A. VAN PIENBROEK, Doet. G. DOUSSY. A. A. DEES, Zaterdag den 24 Augustus 1929, eene partij Een onmisbaar Reis- gezel is voor U een Firma P. J. VAN DE SANDE, I FOTOHANDEL Ter Neuzen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. By Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ LODZ. Op het spoorwegstation Karolew nabij Lodz is tengevolge vati een verkeerden wisselstand een personentrein in botsing gekomen met een goederemtrein. Beide locomotieven en 19 wagons werden geheel of gedeeltelijk ver- nield. Voor zoover tot nog toe kon worden vastgesteld werden acht personen gedood, nl. een hoofdconducteur, de beide machinisten en vijf soldaten, terwijl 16 personen zwaar ge- wond werden. Een der wagons van den per sonentrein vloog in brand, zoodat men vreest, dat onder de resten van deze wagon nog lijken liggen. In een eenzaam gelegen boerderij bij het dorpje Faye in de Vogezen hebben twee vrou- wen, resp. 55 en 60 jaar, een gewapenden inbreker op de vlucht weten te drijven. Mid den in den naoht werd een der zusters wak- ker door lawaai in haar slaapkamer. Voor haar stond een man met een electrische zak- lantaam in de eene hand, een revolver in de andere. Toen zij schreeuwde, dreigde hij haar dood te schieten als zij nog een kik gaf. Plotseling echter vloog de deur open en kwam de andere zuster, met een lamp in de hand binnen. Onmiddellijk maakte de vrouw, die te bed lag, gebruik van een beweging van den indringer om zich tegen de tweede vrouw te keeren, om een stoel te grijpen en den nachtelijken bezoeker er mee op het hoofd te slaan. Hij vuurde herhaaldelijk op de vrou- wen, die dan ook gewond werden, maar zy wisten den man niettemin met stoelen duch- tig toe te takelen. Nadat hij de lamp had stukgeslagen wist hij in de duisternis te onit- komen. HET MEER NEMI. Nu het wateroppervlak van het meer Nemi door het wegpompen van water drie-en-twin- tig voet is gedaald, kan men overgaan tot een onderzoek naar de ligging van de tweede Romeinsche galei, die veel dieper is wegge- zonken dan degeen, waarover reeds meer- malen iets is meegedeeld. Een duiker heeft thans de eerste poging gedaan om de lig ging van het vaartuig te bepalen. Het resul- taat wordt later bekend gemaakt. De correspondent van de Morning Post te Rome deelt mede, dat hij onzeker is, of men zal doorgaan met het verlagen van den waterspiegel van het meer totdat men ook de tweede galei zal hebben bereikt, die nog ongeveer 14 meter diep ligt. Het uitpompen zou twee jaar duren en het natuurschoon van den oever van het meer zou nog meer benadeeld worden. Bovendien zou, hetgeen er tot dusver gevonden is, niet hebben vol- daan aan de hooggestemde verwachtingen. DE EERSTE. In Ned.-Indie is men nu ook bezig de departementen van algemeen bestuur te re- organiseeren. Met dat prettige baantje is de heer Bodenhausen belast. Bepaald is, dat de ambtenaren voortaan vroeger moeten komen, om 7 uur in den ochtend. En nu kwam de heer Bodenhausen zich eens in persoon over- tuigen of dat voorschrift wel werd nageleefd. Zoo stapte hij kwart over zeven het departe- ment van justitie binnen. Er heerschte nog een diepnachtelijke stilte. Het gebouw was volkomen uitgestorven. Niet ontmoedigd, posteerde de reorganisator zich op een strate- gisch punt van het gangenlabyrith. Eindelijk, tegen half acht, hoorde hij gedruisoh van voetstappen. Bedachtzaam kwam er iemand nader. De heer Bodenhausen verliet zijn waamemingspost en stond opeens voor den eenigszins onthutsten binnenkomer. „U bent de 66rste", voegde hij hem met koele zelfbe- heersching toe, „u maakt 'n goede beurt!" Toen de toegesprokene hem met ongeveinsde verbazing vroeg wat hij daarmede bedoelde, ging den heer Bodenhausen een licht op: ,,Bent u dan misschien geen amibtenaar van het departementHet antwoprd was schokkend: ,,Heeleimaal niet, ik kom hier omloten te verkoopen!" HIJ VVOU NAAR ZEE ENKRIJGT ZIJN ZIN! V66r de ..Discovery" uit Cardiff vertrok voor een reis van 2% jar naar het Zuidpool- gebied, werd onderzocht of er zich altemet verstekelingen aan boord bevonden. Het on derzoek leverde geen resultaat op, maar blijkbaar heeft men niet goed gespeurd, want toen het schip nog niet eens midden in het Kanaal was, werd onder het zeil van een reddingsboot een 14jarige schooljongen ont- dekt. Hij werd aan een loodskotter meege- geven en te Bary aan land gezet, vanwaar hij naar Cardiff terugkeerde; iemand aan boord van de Discovery" betaalde de reis voor hem. De jongen, die avondbladen ver- koopt, was des avonds niet thuisgekomen en den anderen dag lichtte een vriendje, dat hij in het geheim had genomen, de ouders in. Bij zijn terugkeer verklaarde de jongen, dat hij de wereld had willen zien evenals zijn broer, die voer. Zijn vader heeft nu beloofd een schip voor hem te zoeken HET ONGELUK OP DE EXPEDITIE STJCAI. Wy hebben melding gemaakt van het nood- lottige ongeluk bij de Italiaansche expeditie tot opsporing van de resten van de Italia. Uit de Italiaansche bladen biykt, dat het zich als volgt heeft toegedragen: Eenige Noorsche leden van de equipage van de Heimen Sucai, vergezeld van den Italiaan- schen gids Guidoz, waren aangevallen, door een hongerigen ysbeer, die een paar uur tevoren ook al een Noor had aangevallen. De mannen waren in een moeilijken strijd ge- wikkeld met het sterke dier, want slechts 6£n hunner beschikte. over een geweer. Toen ingenieur Albertini, de leider van de expeditie, dit zag, greep hij een geweer en begaf zich op het ijs, gevolgd door Urbano en Bonola. Op 8 M. van de plaats van het gevecht strui- kelde Arbertini, het geweer viel hem uit de handen en ging af. Het schot trof Guido Z. Men bracht den ongelukkige dadeiyk aan boord, waar dr. Perosi vaststelde, dat de kogel de lever en de longen doorboord had. Den volgenden dag stierf de ongelukkige. Daar er geen land te bereiken was, heeft men Guidoz in zee begraven. De Heimen zit n.l. al tien dagen vast in het ijs van de Barents- zee, waarmee het schip op drift is, zonder dat zijn positie over het algemeen genomen veel verandert. Gevaar bestaat er voorloopig niet. DE ROMAN VAN HET LEVEN. Markies Louis d'Edaurmen, de eigenaar van het kasteel Devonville, verliet een paar dagen geleden een gezelschap, dat hij op zijn kasteel had genoodigd om op dringend ver- zoek van een geheimzinnigen bezoeker naar Parijs te gaan, waar hij een woning heeft in de Fauborg Saint Germain. Den volgenden dag zou hij weer bij vrouw en dochter terug zijn in Devonville. Toen hij er by het diner niet was, werd zijn vrouw ongerust, daar ze een auto-ongeluk vreesde en beide de bedien- de in de Parijsche woning op of meneer al naar Devonville was. De knecht Jean Le- verre was verbaasd. De markies was er heele- maal niet geweest. Nu werd de politie aan het werk gezet en terwijl ze in actie was, werd haar gemeld, dat in het hotel van Arpajon in de buurt van Parijs in een kamer de lijken van een heer en een jonge dame waren gevonden. De po litie reed met de markiezin naar Arpajon en beiden constateerden dat de vermoorde inder- daad de markies was. Het meisje kende niemand. Daar het zeer mooi was, veronderstelde de markiezin dat d'Edaurmen een liefje had gehad en hier het offer van een liefdestragedie was geworden. Een wapendeskundige verklaarde evenwel, dat zelfmoord of moord en zelfmoord uitge- sloten was en beiden door een derde waren doodgeschoten. Men stond voor een raadsel, maar dit werd dra opgelost toen de bladen beriohten over den dubbelen moord op den markies en een jongedame publiceerden. Den volgenden dag meldde zich een Parijsche notaris bij de re cherche, die de volgende romantische mede- deeling deed: De jongedame, die met den markies was vermoord, was zijn dochter, ter- wyl de zoogenaamde dochter, die sinds 1918 met den markies op het kasteel Devonville woonde, een ondergeschoven kind was. Kort voor den oorlog uitibrak erfde de markiezin namelijk van een bloedverwant in Amerika een millioenenvermogen. Het echtpaar ging op het bericht van den dood van den erflater naar New-York om de erfenis in ontvangst te nemen en hun kind van een jaar lieten ze te Parijs achter in de handen van een ver- trouwde dienstbode, die ze al vijftien jaar hadden en die vrijwel kind in huis was. Daar de formaliteiten, aan de erfenis verbonden, vertraging ondergingen, moest het echtpaar meer dan een jaar in Amerika blijven voor de erfenis hun werd toegewezen. Onderwijl was de oorlog uitgebroken, de verkoop van de lan- derijen- en ander onroerend goed duurde weer een maand of wat, nu kwam de onveiligheid op zee en zoo bleef het echtpaar in Amerika tot de oorlog uit was. In dien tusschentijd was de dienstbode, die doodziek was geworden, met twee kinderen naar haar dorp teruggekeerd. 't Eene meisje was haar eigen kind en werd bij een boer in den kost gedaan, het andere was de dochter van den markies en ging naar een pensionaat. Maar in werkelijkheid was de latere koemeid de dochter van den markies; daar lieten pa- pieren, welke bij haar werden gevonden, geen twijfel aan. De dienstbode was al voor den terugkeer van den markies in Frankrijk ge- storven. Toen de markies zijn echte dochter haalde, die door een boerenknecht bemind werd, werden hy en het meisje door dezen jongen doodgeschoten, die niet wilde gedoo- gen, dat hy van haar gescheiden werd. Het verhaal klinkt heel ongeloofelyk, maar de notaris legde alle papieren over, waaruit de waarheid van zyn verhaal bleek. De boeren knecht is gearresteerd. (Buiten verantwoordeiykheid der Bedaetla) Mijnheer de Redacteur, Hoewel een tegenzin hebbend van politiek, en als van uit ivoren toren op dien belangen- wedstrijd neerblikkend, heb ik behoefte in Uw veelgelezen blad een cri de coeur" te uiten. Uit zeer betrouwbare, ja onfeilbare bron, kwam my ter oore, dat het raadslid A. C. M. Poppe te Hulst, niet uitgenoodigd is ter sa- menkomst, die gisteren op de Raadszaal werd gehouden ter gelegenheid van het muziek- concours, waartoe overigens alle Raadsleden eene invitatie ontvingen. Deze kleinheid trof my pynlyk. Hoewel zelf katholiek bekroop my de vrees, waar het naar toe gaat, indien op dergelijke wyze anti- pathien zich kunnen uitleven. Van harte hoop ik, dat het niet zoover moge komen, dat een volgend maal elke rechtgeaarde ,,cnape der porte" een soortge- lijk gedrag slechts kan begroeten met het sublieme Napoleontische woord van verach- ting: Merde. VOX POPULI. CXXXVIH. Rectificatie. No. 4 van de twee weken geleden ter op- lossing gegeven problemen behoeft een kleine verbetering, wat de opgave betreft. Het is het zeer moeilijke vraagstuk van den jeugdigen auteur W. Haanstra te Goor (Ov.). De stand is: Zwart: 3, 7, 9, 11, 17, 21, 29, 30, 33. Wit: 22, 28, 31, 39, 40, 41, 44, 45, 48. In diagram dus als volgt: ZWART 1 2 3 4 5 Abusievelijk was vermeld: Wit speelt en wint. De vraag is echter: Mag zwart 2126 spelen Springer te Vlissingen. De wereldkampioen dammen, de heer B. Springer Jr. was gisteravond (Donderdag) de gast van de Vlissingsche Damclub. Op zijn terugreis naar Marseille uit Holland, waar hij in tal van plaatsen blind speelde en simultaneerde, is Vlissingen de laatste Neder- landsche plaats, waar hij zijn geweldig kun nen zal demonstreeren. Uiteraard zijn ons thans nog geen uitslagen bekend. Op het pro- gramma stond allereerst een blindpartij tegen den heer P. Meijers, kampioen der Vlissingsche Damclub, en daama een simul- taan-seance voor damliefhebbers uit Vlissin gen en omgeving. Zoo mogelijk hopen we voor onze lezers spoedig de blindpartij te pu- ibliceeren, welke de wereldkampioen te Vlis singen gespeeld heeft. Een desbetreffend ver- zoek richtten we reeds tot den voorzitter van de Vlissingsche Damvereeniging en den heer Goedbloed kennen wij voldoende, dat we reeds bij voorbaat van zijn sportiviteit, die hem ons venzoek zonder twijfel zal doen in- willigen, overtuigd zijn. Damme daagt Springer uit. De Nederlandsche kampioen A. K. W. Damme heeft den wereldkampioen uitge- daagd voor een match om den titel. Waar Fabre, de kampioen van Frankrijk, dezelfde rechten kan doen gelden, zien we van die match voorloopig nog niet veel komen. De Nederlandsche Dambond zou volgens de laatste berichten meer voelen voor een drie- kamp tusschen Springer, Fabre en Damme. Van Fransche zijde dringt men er op aan, aan dat drietal nog toe te voegen Dr. Moli- mard en Herman de Jongh. Hoe de zaak ook geregeld wordt, in elk geval zijn weer eenige spannende ontmoetingen te wachten. Lidmaatschap Nederl. Dambond. Ons artikeltje van verledeh week gaf aan- leiding tot diverse vragen. We willen daar- om de kwestie nog eens zeer in het kort uit- eenzetten. Afzonderlijke leden van den Nederland- schen Dambond, dus zij ,die niet bij een club zijn aangesloten, blijven voortaan f 3,con- tributie per jaar betalen. Damvereenigingen, welke tot den bond toe- treden, betalen voor ieder lid slechts 1,50 per jaar, voor welk bedrag men bovendien gratis ontvangt het prachtige maandblad ,,Het Damspel". De prijs voor losse abonnementen blijft ge- handhaafd op 3,per jaar. Uit het bovenstaande blijkt het nut van aansluiting-en-bloc. Om nu ook de Zeeuwsch-Vlaamsche dam- mers van de gunstige nieuwe bepalingen te doen profiteeren, wordt met ingang van 1 Januari a.s. een afdeeling „Zeeuwsch-Vlaan- deren" gesticht, die zich bij den Nederl. Dam bond aansluit. Aan contributie betaalt men per jaar f 1,50. Het tijdschrift „Het Damspel" wordt dan aan ieder gratis en franco toegezonden, zoodat men, door lid te worden van de damvereeni ging „Zeeuwsch-Vlaanderen", 50 voordeel doet. Men kan zich opgeven aan schrijver dezes, bij voorkeur v66r 1 November a.s. J. J. K. WIT 47 48 49 50 Tomooi' te Karlsbad. De vijfde ronde bracht vele verrassingen. Euwe verloor o.m. van Prof. Becker, den verliezer van mej. Menchik. Zulk een onge luk moest hem wel eens overkomen, na zijn reeks riskante partijen te Amsterdam. De taak te moeten winnen, die hij zich te dikwijls gesteld ziet, heeft een pemicieuse uitwerking op zijn stijl. Deze taak had hij zich beter voor Karlsbad alleen voorbehouden. Nu speelt hij daar met gereduceerde kracht. Een ge- deelte van den aanloop is in Amsterdam verspeeld De party CapablancaRubinstein uit de derde ronde toonde duidelijk een gebrekkigen Capablanca. Hij kwam met voldoende mate- riaal tegen een hangenden pionketen te staan, waartegen hij geen voorbereidingen getroffen had, om hem als zwart aan te toonen, alsof zijn vertrouwen in de techniek ondermijnd was. Rubinstein kon zijn beide pionnen nog geducht doen aanvallen; doch na vele scherpe wendingen was de stand weer vereffend en werd tot remise besloten. De partij SpielmannGrlinfeld eindigde met een catastrophe voor Griinfeld bij den 23sten zet. Een schaakwetenschappelyke partij zooals die van Nimzowitsj tegen Bogol- joebof is ze niet. Integendeel, tot den 17den zet hout Griinfeld zijn aanvalslustigen tegen- stander op veiligen afstand, nadat er reeds veel gecombineerd is. In dezen trant voort- gaande, diende het spel nog een lange interessante historie te hebben. Echter het gebeurt heel anders. Griinfeld doet twee zwak- ke zetten, in zooverre zijn eigen rochade een ietsje onbeschermd komt te staan. Spielmann is een schermer die op de geringste opening der lijn antwoordt met een bliksemsnellen directen uitval in de hartrichting. Inderdaad, hy laat zijn h-pion ineens tot h6 oprukken, vemietigt g7 door een raadsheeroffer en zet aldaar mat met zyn dame. Kinderspel. Doch de uitkomst van een zeer hooge zielsche spanning, welke, op het doel gericht, dit z6<5 overmeestert. Na de tiende ronde is de stand: Spielmann 9 uit 10, Capablanca en Vidmar 7, Bogoljoe- bof en Nimzowitsj 6%, Euwe en Rubinstein 6, Griinfeld 5% en een hangpartij, Mattison 5%, Canal, Johner, Marshall en Samisch 5, Becker en Gilg 4y2, Tartakower en Yates 4, Colle en Mardcvy 3y2, Treybal 3, Thomas 2, mej. Menchik 1 en een hangpartij. De prestatie van Spielmann blijft schitte- rend. Gezien zijn stijl, bestaat echter de vraag, of hij het volhoudt. Tot nu toe wijst alles er op, dat zulks het geval zijn zal. Hij moet echter nog de vreeselijke klippen: Bogoljoebof, Euwe, Capablanca en Nimzo witsj passeeren, en men zegt, dat zijn zenu- wen niet pluis zijn. Zijn kwaadste concur rent is Capablanca. Deze staat wel is waar nog 2 voile punten achter, doch zijn ruk naar boven is in de laatste 5 partijen zijn oude reputatde waardig: 4% uit 5! Beteekent dit, dat hy er na een moeilijk begin in geloopen is? Mogelijk wel. Dan is zijn kans op den eersten prijs nog groot. Hij is tenslotte toch Capablanca, de volleerde classicus, met een onovertroffen gevoel voor finesses in schijn- baar vereffende, materiaalarme stellingen, een jongleur met een paar schaakstukken, die dan hun gewicht op milligrammen %f weet. Euwe kan beter. Hij mag bij zijn voorgan- ger op het oogenblik achterstaan in hunne respectiievelijke kwaliteiten, den „rokade- speurzin" van Spielmann, het ondermijnings- talent van Nimzowitsj missen, aan veer- kracht en slagvaardigheid echter overtreft hij alien. Jammer, dat hij dit vermogen in den kring der grootmeesters tot nu toe minder getraind heeft. Vidmar is daarin beter thuis. Deze profes sor is daarin zijn Hollandschen collega voor, zoodat het er op lijkt, dat hy met zijn seherp spel een grootere kans op een der eerste plaatsen heeft. Bogoljoebof is ongetwijfeld het getnie in dezen wedstrijd. Dat hij na een slecht begin (door eenigszins onzeker spel) er in loopt is met zeer groote zekerheid te verwachten. In dien hij niet no. 1 eindigt, kan het niet in grooten afstand daarvan zijn. Dr. Tartakower behoort, geheel tegen zijn gewoonte in, tot de achterhoede. Ook Colle heeft zich uit dit peloton nog niet weten los te werkenr HULST. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Pieter Jacob Alberts, oud 28 j., jm. en Elza Maria Johan na Fricot, oud 24 j., jd. 17 Juli. Augustinus Ludovicus Josephus Cattoir, oud 25 j., jm. en Angele Francisca Corteibeek, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juli. Jacobus Beun, oud 33 j., jm. en Ghislaine Kesbeke, oud 25 j., jd. 8 Juli. Wiebe Visser, oud 26 j., jm. en Lisia Josina Boogaart, oud 21 j., jd. 10 Juli. Eugenius Maria Burm, oud 21 j., jm. en Bertha Coleta Petronella Freijser, oud 22 j., jd. 18 Juli. Eugene Emile Geerards, oud 29 j., jm. en Petronella Catharina Louisa van de Walle, oud 26 j., jd. 24 Juli. Pieter Jacob Alberts, oud 28 j., jm. en Elza Maria Jo hanna Fricot, oud 24 j., jd. 31 Juli. Maurice Wallerus Marie van Nieulande, oud 23 j., jm. en Anthonetta Christina de Bruijn, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Vera C61ine Paula Matihilde, d. van Paul A. M. Kongs en van Mathilde Joanna E. Burm. 3 Juli. Paul Victor Jan, z. van Isedorus Maes en van Justina J. M. Danckaert. 18 Juli. Anneke Helena Francisca, d. van Robert J. J. Lam- booy en v. Jeanne M. A. G. Smeets. 20 Juli. Marinus Christiaan, z. v. Cornells Arenthals en van Janna Moens. 23 Juli. Agnes Theresia Francisca, d. van Eugene Petrus Fassaert en van Maria C. van de Walle. Willy Theo- door, z. van Ren6 F. Rombout en van Cor nelia Paulina de Kort. 24 Juli. Fidelis Petrus Marie, z. van Johannes C. der Weduwe en van Malvina M. Verstraeten. Overlijden. 6 Juli. Magdalena Eugenia Spiessens, oud 5 j., d. van Joseph en van Maria Leonia Verschraegen. 25 Juli. Judocus Cornelis de Kock, oud 77 j., weduwn. van Phi- lomena Burm. s.s. HELENA in lading te East Londen voor Duinkerken. s.s. MAGDALENA in lading te Yxpila voor Cardiff. s.s. TERNEUZEN van Kemi naar Gent pas- seerde 15 dezer Brunsbuttel. Voor Ter Neuzen: 15 Aug. Nederl. m.s. BRABANT, 203, ledig, Londen; Nederl. s.s. HENNY, 128, steen, Lysekil. Van Ter Neuzen: 15 Aug. Eng. s.s. SHEAF CREST,, 1617, ledig, New-Castle; Duitsch s.s. HOHENFELS, 1742, ledig, Leningrad; Ned. m.s. BRABANT, 203, steen, Londen. Van GentTer Neuzen: 15 Aug. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 14 Aug. Eng. s.s. EDEN FORCE, 414, kolen, Boston; Duitsch s.s. MINNA CORDS, 552, hout, Stolpmunde; Grieksch s.s. K. LYRAS, 1840, hout, Novo- rossick 15 Aug. Grieksch s.s. AMAZON, 1763, hout, Archangel; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole; Eng. s.s. CITY OF DUBLIN, 667, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. OTTO, stukg., Hull; Eng. m.s. SEPOY, 66, ledig, Londen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. AYRESOME, 413, ledig, New-Castle; Eng. s.s. NINA, 672, kolen, Boston; Eng. s.s. ES- TON, 806, kolen, New-Castle; Noorsch s.s. RUDOLF, 542, hout, Borgo. Van Gent: 14 Aug. Eng. s.s. CRACKSHOT 1438, ledig, Tyne; Eng. s.s. ELEVEEN, 969, ledig, Tyne; Noorsch s.s. ASPLUND, 899, ledig, Blyth; Zweedsch s.s. EROS, 1287, ledig, Danzig; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull; Deensch s.s. ERIK B., 1371, ledig, Frederiks- havn; Eng. s.s. RAVENSDALE, 135, ledig, Antwerpen; Foolsch s.s. KRAKOW, 1121, fos- faat, Gdynia; Eng. s.s. SAINT ENOCH, 138, cement, New-Castle; Duitsch s.s. WILHELM RUSS, 575, ledig, Hamburg. 15 Aug. Noorsch s.s. GORM, 935, ledig, Blyth; Russ. s.s. LUITENANT SHMIDT, 1469, stukg., Antwerpen. Amsterdam, 16 Aug. 1929. Londen 12,10 12,11 Berlijn 59,44% 59,45% Parijs 9,76 9,77 Brussel 34,71 34,73 Weenen (100 sh.) 35,12% 35,20 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,40 59,50 Fransch 9,75 9,80 Belgisch 6.92 6,95 Oostenrijksch (100 sh.) 35,12% 35,20 (Zonnetyd.) voorm. nam. Zaterdag 17 Aug. 12.12 Zondag 18 0.36 12.56 Maandag 19 i» 1.15 1.33 Dinsdag 20 t» 1.51 2.07 Woensdag 21 a 2.22 2.39 Donderdag 22 2.54 3.10 Vrijdag 23 19 3.25 3.43 Hartelljk dank voor de hulde van het Muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden", bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubild als directeur der „Nieuwe Harmonie" te Hulst. Zij vergeten hem niet, ook hun oud- directeur vergeet hen nooit. AUG. EECKHOUT. Aan leden en belangstellenden wordt bericht, dat a.s. Maandag, voorm. 9 uur in den grond wordt gestoken voor het aanleggen der baan. De plaats wordt door vlaggen aangeduid. HET VOORL. BESTUUR. Arts. (WIJZIGING). Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag 8'/2-9, 2y2-4, 7'/2-8. Dinsdag en Vrijdag 8'/2-9> 7'/2"8. Op andere uren volgens alspraak. Voor Hoogtezon, Heete luchtbaden, Diathermie en andere Electrische behan- delingen ook slechts volgens alspraak. Bij voldoende deelname a.s. Zaterdag en Zondag Extra Autobussen. Vertr. Axelschestr. la. Zaterdag3uurn.m. Vertr.Zondag 10,12en2uur. Vertr.Hulst 6,8,lOen 12uurn.m. Prijs Retour/l,25. Enkel 0,75 Axelschestr. la. Notarissen CORTHALS te IJzendijke en VAN DER VEEN te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van de Fam. A. DE KRAKER Kzn, te Zaamslag, in het begin van de maand Octoberpubliek verkoopen te Zaamslag, in den Zaam- slagpolder, groot 27 H.A. 29 A. 86 c.A., in pacht bij den heer D. E. de Kraker, tot rooven oogst 1930. te Waterlandkerkje, in den Passegeulepolder, groot 31 H.A. 87 A. 05 c.A., in pacht bij den heer M. de Reot Mzn, tot rooven oogst 1930. te Waterlandkerkje, in den Nieuwen Passegeulepolder, groot 31 H.A. 76 A. 90 c.A., in pacht bij den heer M. L. de Regt Gzn, tot rooven oogst 1930. Deurwaarder K. J. HUINEMAN te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer M. VAN DRONGELEN, op des namiddags ten 1 ure (Zomertijd), te Axel (Spui), in het openbaar a contant verkoopen alsKasten, Tafels, StoelenKlokken, Lampen, Bedden met toebehooren, Glas-, Geleierd- en Aardewerk. in alle kleuren. Premiebetaling voor de Invaliditeits- wet moet voortaan, behalve enkele uit- zonderingen, naar leeftljd geschieden. Voor Jongens en Mannen moet worden geplakt leeftijd 14 t/m 17 jzegel v. 40 ct. p. week 18 20 50 21 j.enouder 60 Voor Vrouwen en Meisjes moet worden geplakt leeftijd 14 t/m 20 j,. zegel v. 40 ct. p. week 21 j.enouder 50 Omtrent de uitzonderingen, o.a. betref- fende de land- en tuinbouw, veeteelt, kantoor en verplegend personeel en per sonen werkzaam ten behoeve van de zeevaart, verstrekt de Raad van Arbeid op verzoek gaarne nadere inlichtingen. Elke bijzonderheid en iedere ge- beurtenis die voor U op reis van belang is legt ge vast op de film en dit geefr U een dubbel genot. Voorhanden bij

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 7