AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANBEREN, Maandag 12 Augustus 1929 69e Jaargang Eerste Blad. No, 8411 geeza, gg tijdelljk Vakonderwijzeres, FEUILLETON. T l S N E N L A M D. 033, E. PHILLIPS OPPENHEIM. HOOFDSTUK XVIII. f TER NEUZENSCHE COURANT A ftn .1 Hi-iirUTPnOIIC!. Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar nDUilllLmt.nl I drll IJd, Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen /2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. "ITTfaiftV3- w, KEURING VAN JEUGDIGE SCHEPELINGEN. Ter voldoening aan een schrijven van den Directeur-Generaal van den Arbeid wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat op 1 Maart 1928 is in werking getreden de rege- iing waarbij van Rijkswege geneeskundig on- derzoek voor jeugdige personen is ingevoerd. j Krachtens deze regeling mag een jeugdig persoon aan boord van een schip in gebruik voor de zeevaart: A. geen arbeid verrichten als tremmer of 6toker; B. geen arbeid verrichten, tenzij de volgen- de voorschriften worden in acht genomen: 1. Voor den jeugdigen persoon moet een hem betreffende geidige verklaring aanwezig zijn, waaruit blijkt, dat de arbeid voor hem geen bijzonder gevaar voor leven of ge- zondheid oplevert; I De onder 1 bedoelde verklaring moet zijn afgegeven door een geneeskundig ambte- naar der arbeidsinspectie of door een door het districtshoofd aangewezen geneeskun- dige, nadat hij den jeugdigen persoon ge- 1 neeskundig heeft onderzocht; t moet door den geneeskundi- j 2. 3. Harlingen: Noorderhaven 57, van 910 en 12.302 nam. Arts B. Bosch. Urk: alle werkdagen. Arts A. Vonk. Helder: marinehospitaal n.m. 23 uur. Arts F. J. A. Baden, Off. van Gezondheid le kl. bij de K. M. IJmuiden: Kanaalstraat 77, v.m. 89, n.m. 12. Arts Dr. D. van der Kooi. Zaandam: Botenmakerstraat 108. Arts B. Eisendrath. Amsterdam: Gebouw geneesk. dienst der Zeemacht, Mariniersplein. Arts L. Hendriks, Off. van Gezondheid le kl. bij de K. M. Amsterdam: Personeel, bestemd voor de Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Kon. West- Indische Maildienst en Holland Afrikalijn dient zich uitsluitend aan te melden bij den geneesk. dienst dezer reederij, Levantkade 3, dagelijks 95 uur, Zaterdags 912. Arts H. W. Berin- sohn. Amsterdam: Personeel, bestemd voor den Kon. Holl. Lloyd dient zich uitsluitend aan te melden, Oostelijke Handelskade 12, dagelijks 912 en 25, Zaterdags 912. Arts J. Groen. Amsterdam: personeel, bestemd voor de Stoomv. Maatschappij Nederland dient zich uitsluitend aan te melden Sumatrakade, dage lijks 103, Zaterdags 1012. Arts Dr. G. P. Utermohlen, of bij afwezigheid diens plaats- vervanger. Amsterdam: personeel, bestemd voor de Holl. Stoomboot Mij., Plantage Franschelaan ge die het ®nderzoek h^ft verricht, ^zijn tusschen 12 n.m. Arts Dr. J. van Os. AAn iaar. tenzii de eel- i Rotterdam: Plantageweg 93b, tusschen 9—1. Arts D. B. Jochems, Off. van Gezondheid le kl. 4. 5, 6. niet ouder zijn dan een jaar, tenzij de gel digheidsduur verloopt tijdens een reis, in welk geval de verklaring geldig zal zijn b^tp^;|a^. tot het einde van die reis, De verklaring moet zijn afgegeven in een Rotterdam: Hugo de Grootstraat 142, tus- 1 schen 12 nam. Arts G. C. van den Heuvel. ...m. i Rotterdam: Willemskade 16, tusschen 10 door den Minister vastgestelden yorm, K De geneeskundige verklaring moet behoor- 12., J en 5. Arts J. H. Kemme. lijk worden blwaard en onmiddellijk op 1 ^ferdKa™Va* Vollenhovenstraat 56b, da- aanvrage van een der in het eerste lid van g^ks, Wi^ve Zaterdag, 9.3(^12; Zaterdag artikel 84 der Arbeidswet genoemde R^dam. perso°ne^ begtemd voor de Holland Amerikalijn dient zich uitsluitend aan te melden bij Arts F. H. Meihuizen. V AitTAWn ,io door i Rotterdam: personeel, bestemd voor de I°_ iroeeskuridige of een r<rfderjj v. Nievelt Goudriaan Co. dient zich uitsluitend aan te melden Willemskade 16, tus schen 1012.30 en 25. Arts J. H. Kemme. Rotterdam: personeel, bestemd voor den ambtenaren aan hem ter inzage worden j gegeven Op de verklaring mogen geen merkteekens den onderzoekenden gneeskundige of een ambtenaar, als onder 5 bedoeld, daarop geplaatst, mogen niet onleesbaar worden gemaakt; 7. Bij het eindigen van de dienstbetrekkmg tusschen het hoofd of den bestuurder van de onderneming en den persoon, ten aan- zien van wien hij een geneeskundige ver klaring in zijn bezit heeft, moet de ver klaring onverwijld, op eerste aanvrage, aan dezen worden afgegeven of te zijner beschikking worden gesteld. Op schepen die niet voornamelijk door stoomkracht worden voortbewogen is het onder A genoemde niet van toepassing. Het bepaalde onder B is niet van toepassing op schepen, waarop uitsluitend leden van een gezin werkzaam zijn. Onder schepen zijn voor de toepassing van het hierboven genoemde mede begrepen bag- germolens en andere vaartuigen. Onder jeugdige personen wordt verstaan personen tusschen 14 jaar (voorzoover niet meer leerplichtig) en 18 jaar. Het geneeskundig onderzoek is geheel koste- loos. De candidaten dienen een onopgeplakt portret (zoogenaamd paspoort-portret) bij den d'okter, bij wien zij zich ter keuring aanmelden, in te leveren. De gelegenheid tot keuring bestaat (uitslui tend op werkdagen) in de volgende haven- plaatsen: Deifzijl: Marktstraat A 287, alle werkdagen 8.309.30 en 7—8 nam. Arts Ph. Troetel. Groningen: hoek Vischmarkt en Folkinge- straat, alle werkdagen 121. Arts Dr. R. Kijlstra. Uit het Engelsch door 44) Vervolg.) k: Den Zondag daaropvolgend reed Bliss, volgens ontvangen instructies, om half drie precies bij het Princess Restaurant voor, om mr. Montague af te halen. Nadat mr. Montague met moeite aan de vrien- delijke attenties van twee dames, met wie hij blijkbaar geluncht had, ontsnapt was, zette hij zich met een zucht van verlich- ting in een hoek van de ruime auto, waar hij verwaand zat rond te kijken met een groote sigaar in zijn eenen mondhoek, een akje gewikkeld in vloeipapier op zijn nieen en een glimlach van voldoening, waarvoor Bliss hem met liefde op zijn gezicht geslagen zou hebben, om zijn lip- pen. ,,Naar den hoek van Wellingtonstreet en The Strand", beval hij kortaf. Op dien bewusten hoek stond Frances te wachten. Toen ze wegreden, hoorde Bliss, dat mr. Montague op zacht verwijtenden toon een aanmerking op haar kleeding maakte. ,,Maar mijn beste kind, waarom heb je niet wat anders aangetrokken. ]e hebt toch zeker wel iets beters dan dit t Zijn nota bene dezelfde kleeren waarmee ie iederen dag op kantoor komt." ,,'t Spijt me heel erg", antwoordde Frances rustig, ,,maar op het oogenblik heb ik niets anders. Ik heb u toch ver- teld, dat ik heel lang buiten betrekking geweest ben. Maar als u vindt, dat ik... niet behoorlijk genoeg gekleed ben om met u..." ,,Neen, neen, viel mr. Montague haar in de rede, ,,lDat bedoel ik niet, daar wil personeel, Rotterdamschen Lloyd, Stoomvaart Mij. Triton, Stoomv. Mij. Rotterdam, Holland Australielijn, dient zich uitsluitend aan te melden bij den geneesk. dienst Rott. Lloyd, Lloydkade. Arts M. J. Planten. Katwijk aan Zee: Duinoord 11, v.m. 89, n.m. 121 en volgens afspraak. Arts J. C. A. Cleveringa. j Scheveningen: 2e Schuijtstraat 248, 's Gra- venhage, alleen op de eerste vijf werkdagen der week van 55.30 n.m. Arts L. H. Lebbe. Scheveningen: Haagsche Polikliniek (ingang Varkensmarkt), 's Gravenhage, dagelijks 10.30 uur v.m. Arts Dr. H. M. C. KfeSsler. Maassluis: dagelijks nam. 12 uur. Arts W. Thiebout. Vlaardingen: Hoflaan 15, dagelijks, behalve Dinsdagsmiddags, v.m. 89, n.m. 1—2. Arts E. J. Linzel. I Vlaardingen: Schiedamscheweg 56, ingang Callenbuschstraat. Arts G. D. Bimie. Dordrecht: Nieuwe Haven 25, dagelijks, n.m. 12. Arts Dr. J. J. A. Strucker. Vlissingen: Militair Hospitaal, Korenstraat 8, dagelijks v.m. 9 uur. Arts P. de Mooij, Off. van Gezondheid le kl., bij de K. M. Ter Neuzen: Sche'dekade 21, 's middags half 1. Arts Th. A. van Pienbroek. i Eventueel nader gewensehte gegevens of in- lichtingen worden op aanvraag verstrekt door de betrokken districtshoofden der Arbeids-in- j spectie. Deze zijn voor de havens: ik zelfs niets van hooren. Maar we moe- ten er iets op vinden. Bijvoorbeeld een mooi mantelcostuum he, met alles wat er- bij behoort. En dan heb ik hier een paar bloemetjes." Voorzichtig maakte hij het vloeipapier open en nam er een ,,creatie" van stijve op ijizerdraad gezette rozen en venushaar uit. Daarna sloot hij het glazen tusschen- schot waardoor Bliss niets meer kon hoo ren. De auto was een tamelijk oude, maar nog uitstekend loopende Napier, waarmee Bliss gewoonlijk weinig moeite had. Maar alsof het ongeluk het wilde, toen ze op een afstand van veertig of vijf tig kilo meter van Louden waren, begon de mo tor kunsten te maken. Viermaal hadden ze een klein oponthoud, voordat Bliss de eigenlijke fout ontdekte, een defect in het electrisch circuit. Op dat oogenblik be- vonden ze zich bij een klein restaurant midden in het New Forest en het was al zeven uur. Juist toen Bliss den wagen weer in orde had, kwam mr. Montague naar buiten slenteren, met een pas opge- stoken sigaret tuschen de Jippen. ,,Hoe gaat het er mee, Bliss?" vroeg hij. ,,Weer in orde, mijnheer", zeide Bliss zeer in zijn sohik. ,,Er was een klein de fect in het electrisch circuit, maar dat is nu weer verholpen. We kunnen meteen weggaan, dan bent u over een paar uur weer in de stad." Tot zijn groote verbazing zag hij het gezicht van mr. Montague meer en meer betrekken. Toen hij ophield met spreken keek mr. Montague snel om zich heen, daarna legde hij zijn hand op den schou- der van Bliss en voerde hem zoo een eindje de nu verlaten, doodstille straat in. ,,Luister eens, jongmensch, heb je zin om een extra sovereign te verdienen?" De uitdrukking op het gezicht van Bliss zou een tooneelspeler jaloersch hebben gemaakt, zoo prachtig druktehij 't de voor deze gelegenheid noodige extase uit. „Een sovereign! Een ongekend-hoog bedraq!" Mr. Montague knikte. „Ja", zeide hij, ,,een sovereign, 't Is wel een groot bedrag", ging hij met een zucht door, „en je hoeft er, om zoo te zeg- gen, niet voor te doen. Je moet zorgen, Deifzijl, Groningen en Harlingen: Hoofd- inspecteur van den Arbeid in het 9de district; KJeine der Aa 32b, Groningen; Helder, Urk, Zaandam en IJmuiden: Hoofd- inspecteur van den Arbeid in het 6de district, Wilhelminasstraat 53, Haarlem; Amsterdam: Hoofdinspecteur van den Ar beid in het, 5de district, Gebouw Droogbak Amsterdam; Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis: Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 3de district, Graaf Florislaan 39, Rotterdam; Scheveningen en Katwijk: Hoofdinspecteur van den Arbeid in het llde district, J. P. Coen- straat 45, 's Gravenhage; Dordrecht, Vlissingen en Ter Neuzen: Hoofdinspecteur van den Arbeid in het lOde district, Hooge Nieuwstraat 53, Dordrecht. Zij, die worden afgekeurd, kunnen binnen veertien dagen een herkeuring verzoeken, op de wijze die hun bij de afkeuring zal worden kenbaar gemaakt. Ter Neuzen, den 8 Augustus 1929. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZAAMSLAG roepen solli- citanten op naar de metl September a.s. open komende betrekking vanjA - ji'r' r xrr'-j in de nuttige Handwerken, aan de Openbare School, in den Grooten Huissenspolder. Gega- digden gelieven hare solicitatiestukken in te zenden voor of op 17 Aug. a.s. Nadere inlich- tingen zijn te bekomen bij betrokken school- hoofd. Salaris f 2QO,— per jaar. "ZaamsTagT"^Augustus \929.'^y:iS ytij- Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEijTER Pz., Burgemeester. J. C EIJKE, waarn. Secretaris. HET EXTRA-PARLEMffiNTAIRE KABINET. Brj Koninkljjk Besluit van 10 Augustus 1929 is met ingang van dien datum: 1°. op het daartoe door hem gedaan ver- zoek den heer Mr. J. B. Kan op de meest eer- volle wijze ontslag verleend als Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, met dankibetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan Hare Majesteit en aan den Lande bewezen; 2°. benoemd tot Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw, de Minister van Staat Jhr. Mr. Oh. J. M. Ruys de Beeren- brouck, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal alsmede is bij K. B. van 10 Augustus 1929: 1°. het aangeboden ontslag van de heeren: Jhr. Mr, D. J. de Geer, Minister van Finan- cien; Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, Minis ter van Buitenlandsche Zaken en Mr. Dr. J. Donner, Minister van Justitie, niet aangenomen; 2°. met ingang van heden op het daartoe gedaan verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan de heeren: Mr. M. A. M. Waszink, als Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; J. M. J. H. Lamlbooy, als Minister van Defensie Mr. H. van der Vegte, als Minister van Waterstaat; Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, als Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid; dat de wagen defect blijft". Bliss keek hem aan met een uitdrukking op zijn gezicht welke nu precies zijn ge- voelens weergaf: een uitdrukking van stomme verbazing. Voor zoover het in zijn vermogen lag gaf Mr. Montague hem een knipoogje. „Het dicihtst bijzijnd station", ging mr. Montague vertrouwelijk voort, terwijl hij zich iets tot Bliss overboog, ,,is drie kilo meter hiervandaan en de laatste trein ver- trekt binnen een half uur. In het heele dorpje is geen auto te krijgen. Nu zal ik je eens goed zeggen, wat je doen moet. Je gaat door met naar het defect te zoe- ken, of tenminste je doet, alsof je zoekt en dat hou je nog een uur vol. Dan kom je me zeggen, dat het je erg spijt maar dat je geen kans ziet den wagen in orde te krijgen, omdat je geen reservedeelen bij je hebt en dat je naar Londen moet tele- grafeeren om ze te krijgen." Toen drong zijn bedoeling tot Bliss door. Hij wendde zijn oogen van het saterachtig-grinnekende gezicht van mr. Montague af en keek naar den grond. Alle krachten spande hij in om zich te be- dwingen, om in geen geval zijn zelfbe- heersching te verliezen. Mr. Montague haalde zijn goudbeurs te voorschijn en nam er met trage vinqers een sovereign uit. „Je zult moeten toegeven", zeide hij, „dat je nog nooit zoo gemakkelijk een so vereign hebt verdiend. Luister nu nog eens goed. Over ongeveer een uur klop je dan aan de deur van de zibkamer en dan zeg je wat we zooeven afgesproken hebben. Ondertusschen zal ik nu maar een behoorlijk middagmaal giaan bestellen, voor het gevaf dit met een blik van verstandhouding dat we vanavond niet meer naar Londen terug kunnen gaan." Gewichtig stappend ging hij weg. Toen hij uit 't gezicht verdwenen was, ging Bliss zitten om wat af tekoelen. Maar toen hij na een paar minuten hoorde, dat mr. Montague aan den anderen kant van het huis in druk discours gewikkeld was over de samenstelling van het menu, stond hij op, en stapte de eetkamer binnen. ,,'Ga mee, Francess", zeide hij kortaf. Dr. J. C. Koningsberger, als Minister van j Kolonien met dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten door hen aan Hare Majesteit en aan den Lande bewezen; 3°. met ingang van heden benoemd: tot Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: Mr. J. Terpstra; tot Minister van Defensie: Mr. Dr. L. N. Deckers, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; tot Minister van Waterstaat: Mr. P. J. Reymer, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, burgemeester van Hilversum; tot Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid: Mr. T. J. Versehuur, voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda; tot Minister van Kolonien: S. de Graaff, oud-Minister van Kolonien. Bij Kon. Besl. van 9 Juli 1929 is met in gang van den dag waarop hem ontslag zal worden verleend als Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw, tot Secretaris- Generaal van dat departement met gelijk- trjdige opdracht van de functie van Secretaris- Generaal in algemeenen dienst benoemd Mr. B. Kan. DE VACATURES VAN VOORZITTERS DER EERSTE EN TWEEDE KAMER. Nu jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck als Minister-president is toegetreden tot het nieuwe ministerie, ontstaat er een va- cature voor het voorzitterschap van de Tweede Kamer, terwijl in de vacature van voorzitter der Eerste Kamer, ontstaan door het bedanken van J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst nog niet voorzien is. Naar de N. Haarl. Crt." van bevoegde zijde verneemt, komt voor het voorzitterschap der Eerste Kamer zeer emstig in aanmerking mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk terwijl voor het voorzitterschap van de Tweede Kamer de katholieken als no. 1 op de nominatie zullen voorstellen mr. J. R. H. van Schaik. DE NIEUWE MINISTERS BEeEDIGD. De nieuwbenoem.de Ministers, de heeren Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, Mr. Terp stra, Mr. Dr. Deckers, Mr. Reymer, Mr. De Graaf, en Mr. Versehuur zijn Zaterdagmorgen omstreeks half-twaalf op het paleis van de Koningin-Moeder te Soestdijk door de Konin- gin beeedigd. De heer Reymer was per auto uit Hilversum gekomen en keerde na de be- eedigtng ook zoo naar Hilversum terug. De andere Ministers reden in hofauto's van het station Utrecht naar het paleis Soestdijk en van daar terug naar het station Utrecht. HET HEENGAAN VAN MINISTER KAN. Zaterdagochtend heeft in een bijeenkomst ten departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, van de hoofdamibtenaren en vele andere ambtenaren met wie hij veel aan- raking had, de afgetreden Minister, Mr. J. B. Kan, in die kwaliteit want hjj blijft, naar nu vaststaat, secretaris-generaal hartelijk afscheid genomen van die heeren, en zijn dank en waardeering uitgesproken voor den groo ten steun en de voile medewerking, welke hij van het tjjdens zijn Ministerschap heeft mo gen ondervinden. De waarnemend directeur-generaal van den landbouw Dr. Swaving, heeft's Ministers toe- spraak op even hartelijke wijze beantwoord en zijnerzijds, namens het ambtenaren- personeel, Mr. Kan dank gebracht voor diens welwillenden omgang en hem gehuldigd voor den veelomvattenden arbeid, door hem op hoogst bekwame wijze verricht kkmder een woord tegen te spreken gehoorzaamde ze aan den eiqenaardigen klank in zijn stem. Ze ging zeifs op zijn verzoek naast henf in de auto zitten. Hij startte zijn motor en sprong op zijn pfaats. juist toen de auto den weg opdraaide, keek mr. Montague, wiens aandacht ge- trokken was door het geronk van den motor, door het raam en zag tot zijn niet geringe ontzetting zijn auto verdwijnen. Hij kwam de deur uitvliegen met de pan- den van zijn jacquet als twee wapperende vanen achter zich aan. ,,Heeeee," riep hij met een uithaal. „HeeeeBen je gek geworden, Bliss? Waar ga je met die auto naar toe, ge- meene schurk, die je bent. Vooruit, kom terug." Bliss keek om. „Ik hoop dat je eten je lekker zal sma- ken," schreeuwde hij terug, ,,en als je hard loopt, kan je nog juist den laatsten trein van Woodford halen." Van het antwoord vingen ze zoo nu en dan nog een brokstuk op. Ze hadden nu den hoofdweg bereikt. Maar Frances, die tot dat oogenblik alleen het komische van de situatie had gezien, begon zich langzamerhand ongerust te maken. ,,Wat beteekent dat allemaal, Ernest?" vroeg ze dringend. ,,Begrijp je wel goed, wat je gedaan hebt?" „(En of," zeide hij. „Van dit kleine bijstationnetje gaat er geen enkele trein vanavond meer naar Londen en de ellen- deling bood me een sovereign aan, als ik den wagen omklaar wou maken. Enfin, 't is mijn eigen schuld geweest, ik had nooit goed moeten vinden, dat je met zoo'n poen van een kerel uitging". Frances was heel bleek geworden. t Was of alle energie langzamerhand uit haar houding verdween, met een trek van diepe neerslachtigheid op haar qezicht zat ze stil voor zich uit te staren. Terwijl hij zijn rechterhand op het stuur hield, sloeg hij zijn linkerarm am haar schouders en trok haar iets naar zich toe. ,,Kom, kom, meiske", zeide hij, ,,kop op! Je moet niet denken, dat dit nu het einde van de wereld is. We zijn zonder betrek king, dat is waar, maar we vinden wel MINISTER MR. J. TERPSTRA. Mr. J. Terpstra, die tot de anti-rev. partij behoort, werd 8 Juni 1888 te Scheemda ge- boren. Hij werd aanvankelijk opgeleid tot on- derwrj'zer aan de Ghristelrjke normaalschool te Winschoten, vervolgens na de opening daarvan aan de kweekschool met den Bijbel te Groningen. In 1907 behaalde hij de acte van onderwijzer, in 1909 de hoofdacte. Hij was 5 jaar werkzaam aan de Christelijke M.U.L.O. school te Stadskanaal. Op advies van Prof. Dr. J. Woltjer begon hij aan de studie van het staatsexamen, Na daarvoor geslaagd te zijn, studeerde hij aan de Vrije Universiteit in de rechtsgeleerdheid, waar hij op 16 April 1918 promoveerde op proefschrift „Realisten in het Ned. Burgerlrjk Wetboek". In datzelfde jaar op 29 April werd hij be noemd tot secretaris van den Schoolraad van de Unie voor de scholen met den Bijbel in de plaats van wrjlen den heer R. Dercksen. Tevens is hij directeur van het bureau van den Bond van Chr. M.U.L.O. en voorberei- dend M.O. Mr. Terpstra is liu van de staats- commissie-Rutgers en lid van de gemeente- lijke commissie van studiebeunzen te 's-Gra- venhage. UIT DE R.-K. STAATSPARTIJ. Naar de MaaSbode verneemt, heeft Jhr. Mr. Oh. Ruys de Beerenbrouck, in verband met zijn optreden als Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw, zijn ontslag geno men als voorzitter van de R.-K. Staatspartij. NEDERLAND EN BELGIe. De Conferentie-correspondent van „Le Soir" te Den Haag weet aan zijn blad op stellige wijze te melden, dat de Nederlandsch-Belgi- sche onderhandelingen te 's Gravenhage zul len worden hervat, zoodra de heer Hymans vrij zal wezen van de tegenwoordige zorg over het doode punt van de Herstelcon- ferentie. De correspondent meent te weten, dat de heer Beelaerts van Blokland over eenigen tijd zal worden aangewezen om Nederland te Brussel te vertegenwoordigen De correspon dent, die meent dat ook te 's Gravenhage een nieuwe Belgische gezant zal worden benoemd, besluit: De Conference te 's Gravenhage zal voor ons dit resultaat hebben gehad, de Belgen en Nederlanders nader tot elkander te hebben gebracht. NA DEN OVERVAL OP WILLEMSTAD. De Minister van Kolonien heeft onder dag- teekening van 5 Augustus j.l. den volgenden brief gericht aan den. voorzitter der Tweede Kamer: „Ik heb de eer, u in bijlagen dezes te doen toekomen afschriften van de verslagen van den gouvemeur van Curacao en van den troepencommandant aldaar betreffende den overal te Willemstad op 8/9 Juni j.l., met verzoek vorenbedoelde bescheiden ter griffie neer te leggen ter kennisneming door de leden der Kamer. Publicatie van deze bescheiden acht de Re- geering thans, waar de verslagen zoovele leemten bevatten, nog ongewenscht; eerst wanneer door het onderzoek der ter zake in- gestelde en op 21 Juli j.l. naar Curaqao ver- trokken commissie licht zal zijn verschaft omtrent talrijke, thans nog duistere punten der verslagen, zal het mogelijk zijn, om een volledig en overzichtelijk relaas van de ge- beurtenissen samen te stellen en eerst dan acht de Regeering het oogenblik, om tot open- baarmaking van zoodanig relaas over te gaan". weer wat anders. Kom, het doel van dit tochtje was buiten zijn en frissche lucht happen. Eaten we er nu van protitee- ren." t Was of zijn stemming op haar over- sloeg. AJ haar moed en levenslust kwa- men bij tooverslag terug. OnwiJiekeurig begon ze te Jachen en drukte zich iets vaster tegen hem aan. „Ik zou wel eens willen weten," zeide ze toen ondeugend, „of het eten mr. Mon tague goed zal smaken." Als een schim vloog de auto door de grijsgrauwe schemering en daarna door de bijna volslagen duisternis been, totdat ze door een rossigen gloed in de lucht en het overal opduiken van twinkelende lichtjes gewaarschuwd werden, dat Lon den niet meer veraf was. Zachbjes trok hij toen zijn arm weg en hield een weinig in. Frances huiverde even. „Dom kind", fluisterde hij. ,,fe behoeft toch niet bang voor Londen te zijn." ,,Dat weet ik wel", antwoordde ze, ,,en toch ben ik bang. Het geeft je zoo'n in- druk van brute kracht. |e krijgt een ge- voel alsof het maar steeds en steeds naar nieuwe slachtofifers zoekt, of het ons, als we hard werken, precies genoeg gunt om in het leven te blijven, maar er meteen een genoegen in vindt om alles wat het leven waarde geeft juist buiten ons be- reik tentoon te stelllen." ,,Dan is het eenige wat ons te doen staat: klimmen leeren", venklaarde Bliss vol vertrouwen. Ze reden naar de garage, waar Bliss een kort briefje aan Mr. Montague schreef, waarbij hij den sovereign insloot. Daarna gingen ze samen weg. ,,Ziezoo," zeide Bliss, ,,iaten we nu eens kijken. We hebben een week sala ris, een gevoel, dat alles op de wereld is zooals 't moet en een honger, waar je van omvalt. We zullen er dus een fuif van maken. We gaan ergens eten en bestel len een flesch Medoc". Half lachende, half wanhopig gaf ze toe. Even daarna kwamen ze in Drury Lane. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1