SPORT. BCBQEHLUKE STAND. KORFBAL. INGEZONDEN STUKKEN. LOOP DER BEVOLKING. GEMEENTERAAD VAN BIERVLIET. onder den wind kwam, kon hij haar niet meer bijhouden en werd met een snelle vaart mee- gesleurd. Hij kreeg zooveel water in, dat hij in de diepte verdween. Met moeite haalden zijn vrienden hem binnen de boot, waar bleek dat hij was overleden. Pogingen van dr. Ham ming te Paterwolde om de levensgeesten door kunstmatige ademhaling weer op te wekken bleven vr.uchteloos. GASONTPLOFFING. Maandagmiddag om half een heeft op de Willemskade te Rotterdam een gasontploifing eenige schade veroorzaakt. Een gasfitter was hezig een lek te herstellen en hij schijnt daar- bij tie onvoorzichtigheid te hebben gehad een cigaret aan te steken, met het gevolg, dat het gas ontplofte. Een plafond is neergestort. Een vrouwelijke kantoorbediende en de gasfitter hebben eenig letsel opgeloopen. IN EEN POSTKANTOOR INGEBROKEN. In den nacht van Woensdag is inbraak ge- pleegd in 't postkantoor te Lutterade. De kantoorhouder had verzuimd 't geld in de brandkast te sluiten en was 's avonds naar Kerkrade vertrokken. Er was dien dag juist een groot bedrag gei'nd voor rijwielplaatjes. De dief heeft de lade, waarin het geld, de post- zegels enz. lagen, opengebroken en ailes, ver- tegenwoordigende de som van ruim 500, mee- genomen. Waarschijnlijk zal de kantoorhou der, die eerst sinds 2 weken aldaar aangesteld is, het bedrag moeten bijstorten. Het is voor hem te hopen, dat de dief achterhaald wordt. 6.s. ADONIS. Volgens telegrammen die hij de directie van de K.N.S.M. zijn binnengekomen, schijnt het verlies van het s.s. Adonis te wijten te z;jn aan het overgaan van een graanlading. De bemanning is veilig te Oran aangekomen. DE RAMP VOOR OSTENDE. Hit Ostende wordt nader omtrent de scheeps- ramp, die daar Zondagavond plaats vond, ge- meld, dat voor zoover thans officieel bekend is, negen dooden zijn geborgen; 24 gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen en een 30tal personen zijn gered. Er werd nog een 30tal personen vermist, naar welke ijverig gezocht wordt. De autori- teiten hebben de zaak in onderzoek. DUORIJDSTER POODGEVALLEN. Zaterdagavond is op den weg tusschen Leen- de en Valkenswaard een ernstig motor-ongeluk gebeurd. De motorrijder H. uit Eindhoven slipte op dn slechten weg en het mulle zand en viel. Hij zelf kwam er met enkele ontvel- Ungen af, doch de duorijdster mej. B., even- eens uit Eindhoven, viel met het hoofd op den hazaltweg en bleef dood liggen. Geneeskundige hulp, die spoedig ter plaatse was, mocht dan ook niet meer baten, Als tragische bijzonder- heid dient nog vermeld, dat beiden juist deze week in ondertrouw waren gegaan. UITSTAPJE VAN EEN AMSTERDAMSCHE FAMILIE VERSTOORD. iB. te Amsterdam had van zijn patroon ver- lof gekregen, om met diens vrachtauto Zondag met zijn gezin een uitstapje te maken naar de residentie, waar familie woonde. De auto had een flink gangetje, toen zij de gevaarlijke bocht bij het Groene Kerkje onder Oegstgeest moest passeeren. Het gezelschap was zich dit gevaar evenwel niet bewust en moeder had juist uit de gevulde trommel voor ieder een boterham te voorschijn gehaald, toen zjj door de zwenking in de scherpe bocht met stoel en al van de wagen werd geslingerd. Haar man bemerkte het eerst niet en reed door. Passeerende fietsrijders hadden het onge- val gezien en waarsehuwden hem. De vrouw werd met een gebroken neus en kaak en ver- schillende bloedende verwondingen opgenomen. In den wagen werd een geimproviseerd rust- bed uitgespreid, waarop de vrouw wer neer- gelegd en zoo keerde het gezelschap naar Amsterdam terug. BURENTWIST MET EEN NOOD- LOTTIGEN AFLOOP. Te Siena is het tussche twee gezinnen, die reeds langen tijd ruzie met elkaar hadden, tot een formeele vechtpartij gekomen. Zes familie- leden moesten naar een ziekenhuis vervoerd worden; een vrouw is reeds aan de verwondin gen overleden. ONGELUK IN EEN LUNAPARK. In het Londensche Lunapark is een ernstig ongeluk gebeurd. Het schuitje van een lucht- caroussel vloog in voile vaart los en kwam te- recht in de omstaande menigte. Drie en twintig menschen werden hierdoor gewond, deels ern stig. EEN LAFFE STREEK. Nabij Kornenburg bij Weenen hebben onbe- kende daders dwars over den straatweg een koperdraad gespannen, welke aan de sterk- stroomleiding was vastgemaakt, zoodat het aanraken van den draad den dood tengevolge zou hebben. In den loop van den nacht hebben drie menschen op deze wijze den dood gevon- den. VALSCHE BANKBILJETTEN. De politie te Turijn heeft beslag gelegd op een bedrag aan valsche bankbiljetten ter waarde van 75.000 gulden. Tevens nam zij een hoeveelheid materiaal in beslag voor het maken van deze biljetten. Zeven personen werden gearresteerd wegens het in circulatie brengen van de valsche bankbiljetten. DE AANKOMST VAN DE ZEPPELIN. Maandag om 8 minuten voor 7 uur (M. E. T.) is het luchtschip in de loods gebracht. De wind die de werkzaamheden vertraagde, was toen veel minder geworden. De Graf Zeppelin heeft over de reis 94 uur en 1 minuut gedaan. In totaal zijn 5331 mijl af gelegd; er is met een snelheid van 80 K.M. per uur gevlogen. De ambtenaren hebben den verstekeling di rect na de landing een kort verhoor afgeno- men. Hij blijft in hechtenis en wordt zoo spoe dig mogelijk naar Europa teruggestuurd. De geestdrift was bij de aankomst van de Graf Zeppelin te New York (stad) niet min der dan verleden jaar. Toen het luchtschip bo ven de haven vloog werd het door een woest koor van scheepsstoomfluiten begroet. Dr. Eckener dankte met lichtsignalen uit den ach- tersten gondel. De officieren en bemanning van Duitsche schepen, welke in de haven lagen, waren opgetogen. De schepen waren lijk met vlaggen getooid. (Op Times Square waren talrijke filmopera- teurs bezig om het fraaie schouwspel vast te leggen. In het Battery Park juichten duizen- d'en het luchtschip toe. Een vliegtuig vloog voor het luchtschip om het den weg te wijzen. Verscheiden vliegtuigen vormden een escorte. Op verschillende plaatsen werd de luchtparade door zoeklichten bestraald. Rijkspresident von Hindenburg heeft aan dr. Eckener een telegram gestuurd, waarin hij hem hartelijk gelukwenscht met den goed ge- slaagden tweeden tocht van het luchtschip Graf Zeppelin naar Amerika. Ook voor de toekomst wenschtte de rijkspresident dr. Eckener veel succes toe. Daar dr. Eckener bij het naderen van de Amerikaansche kust te kampen kreeg met wind uit den verkeerden hoek, moest hij af- zien van zijn aanvankelijke plan om over Phi ladelphia te vliegen. Hij hield daarom recht- streeks aan op New York en Lakehurst, in New Jersey, dat hij nog voor het vallen van den avond' meende te kunnen bereiken. Dat Meek ook een juiste berekening te zijn geweest. De weersomstandigheden waren gunstig; het zicht was goed. Om kwart voor negen, pi. tijd van de Oostkust der Ver. Staten, was men boven New York, waar de begroeting spontaan en hartelijk was. Spoedig lag de groote stad aan de Hudson al weer ver achter het machtige gevaarte en 7 minuten na het bezoek boven New York was de landing te Lakehurst reeds geschied. Latere telegrammen verduidelij.ken de ma- nier, waarop de Graf Zeppelin de laatste etap- pe van het traject heeft afgelegd, het blijkt n.l. dat het luchtschip eerst over Lakehurst is gevlogen, daar liet weten, dat men nog even doorging naar New York, maar binnen het uur te Lakehurst terug zou zijn. Dit is dan ook zoo geschied. Reusachtige zoeklichten waren op het vlieg- veld te Lakehurst opgesteld om ook bij nacht de landing mogelijk te maken. Toen het lucht schip plotseling uit d'e richting New York komend, boven d'e loods vloog, maakte het een groote bocht en verdween weer in het duister. Na een kwartier keerde dr. Eckener terug. On- middellijk werden de toebereidselen voor de landing getroffen. Het luchtschip werd aan den kleinen mast vastgemaakt. Zeeuwsche Korfbalbond. Tot heden heeft de Zeeuwsche Korfbalbond veel succes met haar zomercompetitie, dank zij de toetreding van eenige Zeeuwsch-Vlaam- sche vereenigingen, op wier beslissing ge- wacht moest worden, alvorens de competitie aan kon vangen. Thans zijn de wedstrijden reeds voor twee derde gevorderd en zullen hopenlijk binnen en kele weken de kampioenen bekend zijn, welke den strijd dan onderling kunnen aanbinden om den titel „Kampioen van Zeeland". De Z. K. B. omvat 2 afdeelingen, n.l.: a. Zuid-Beveland en Walcheren. b. Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor afdeeling A komen uit de volgend'e vereenigingen: D.O.S. (Middelburg)Elto (Kloetinge), Vios ('t Zand), Zeelandia I en II (Hansweert), V.V.C. (Goes). Voor afdeeling B de vereenigingen: Rapide I (Axel), TjS.C. I (Ter Neuzen), Seolto I en II (Ter Neuzen). In afdeeling A werden reeds 20 der 30 te spelen wedstrijden gespeeld en is de competi- tiestand d'e volgende: D.O.S. 6 4 1 1 22—9 9 1.50 Zeel. I 6 3 12 1 14—14 8 1.33 Vios 7 4 1 2 22—15 9 1.28 Elto 8 2 3 3 21—19 7 0.87 Zeel. II 7 5 2 9—12 5 0.71 V.V.C. 6 1 6 9—28 2 0.33 Uit dezen stand blijkt, dat D.O.S. er op het oogenblik het beste voorstaat, doch daar zij nog 3 zware uitwedstrijden moet spelen, valt hier- over den eindstand nog weinig te zeggen. Wat afdeeling B betreft, moeten er nog 2 wedstrijden gespeeld worden, n.l. Seolto I Rapide I en Rapide I'Seolto I. En daar de strijd hier eigenlijk tusschen deze twee ver eenigingen gaat, is ook alhier weinig over den eindstand te voorspellen. Momenteel is deze: Rapide 4 4 131 8 2. Seolto 4 3 1 29—4 7 1.75 T. S. C. 6 1 2 3 7—18 4 0.66 Seolto II 6 1 5 4—30 1 0.16 Uit dezen stand ziet men dus, dat Rapide op het oogenblik 1 punt voorstaat. Wanneer Ra pide dus a.s. Zaterdag den wedstrijd Seolto I Rapide I wint, is zij kampioen, doch Seolto zal zeer zeker al het mogelijke doen om dit te verMnderen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het verslag van den gemeenteraad alhier, in Uw blad van Maan dag j.l. verzoeken wij U beleefd het volgen de te willen opnemen, om den slechten in- druk die het gesprokene van een paar raads- leden bij de omvraag onder letter b, bij het publiek kan gewekt hebben, weg te nemen. 1°. Niettegenstaande ons door den Edel- Aehbb. Heer Burgemeester alhier, toe- stemming was verleend om op Zondag 7 Juli 1.1., vanaf het Clublokaal met het Muziekgezelschap „De Vereenigde Werk- lieden" met onze gasten uit Gent en onze spelers, naar het voetbalterrein te gaan, hebben wij gemeend beter te doen door het punt van vertrek te bepalen bij den heer W. Verlinde in de Nieuwstraat, op- dat wij dan zeker geen aanleiding zouden geven tot hinder aan welk kerkgenoot- schap ook; 2°. dat de voetballers met de muziekvereeni- ging, ongeveer kwart voor twee vanuit de Nieuwstraat naar het voetbalterrein zijn vertrokken en daar vertoefd hebben tot omstreeks vjjf uur; 3°. dat wij de bewering van den heer Bedet als zou door ons onder kerktijd een gods- dienstoefening gestoord zijn voor onjuist verklaren; 4°. dat wij circa half zes op de Markt zijn gearriveerd langs de ons vooraf aange- wezen straten; 5°. dat wij enkele oogenblikken in het be- nedenlokaal van bedoeld lokaal hebben vertoefd en te zes uur in de bovenzaal de huldiging van het eerste elftal in bijzijn van onze Gentsche gasten, heeft plaats gehad, waama door al de aanwezigen deel is genomen aan een maaltijd welke tot circa acht uur heeft geduurd; 6°. dat de bewering van de heer Van Aken als zou omstreeks half zeven op de Markt zoo'n kabaal zijn gemaakt, dat de meisjes daar niet ongehinderd konden passeeren, grove onwaarheid is; 7°. dat om half negen in het clublokaal de festiviteit voor het behaalde kampioen- schap is aangevangen en dit zonder eenigen wanklank heeft geduurd tot 1 uur, waardoor ook de bewering als zou die feestviering bestaan hebben uit ruzie- makerij en schandaal, alleen in de ver- beelding van bedoelde Edelachtbare hee- ren heeft bestaan; 8°. dat wij de eersten zouden zijn om niet alleen onze afkeuring uit te spreken tegenover leden die zich op een dergelijke wijze zouden misdragen, maar hen on- middellijk als lid zouden royeeren. Wij achten het niet noodig nog verder op de zaak in te gaan en zouden alleen nog wil len zeggen, dat het voor onschendbare heeren overweging verdiend niet in den blinde iets te beweren, maar dat het noodig is de bewijzen van het door hen geciteerde te leveren. Namens de Voetbalver. „Temeuzen", C. T. VERMAST, Voorzitter. Mijnheer de Redacteur, In Uw blad van Maandag 5 Aug. 1.1. werd beeindigd het verslag van den Ter Neuzen- schen Gemeenteraad op 25 Juli 1929. Al valt over meerdere punten iets te zeg gen, toch zal ik me bepalen tot een enkel punt, dat is 14 b. Het betreft de interpellatie van het raads- lid W. Bedet over den intemationalen voet- balwedstrijd, opgeluisterd met muziek, op Zondag 7 Juli. Het „getuigen" deden sommige rechtsche raadsleden in vroeger dagen vaak, ook thans schijnt het hun nog in het bloed te zitten. Hoe het gebeurde op 7 Juli aanleiding tot ergemis kan geven is mij, die een groot deel ervan medemaakte, de optocht, de wedstrijd zelf en het eerste deel binnenshuis, een raadsel. Maar er zijn nu eenmaal menschen, die alle mogelijke vrijheid en recht voor zichzelven eischen, en tevens van meening zijn, die van anderen te mogen beknotten. De laatste jaren hebben in onze omgeving en door het geheele land daarvan treffende staaltjes opgeleverd, en dat op verschillend gebied. Waar ik meen, dat de Voorzitter en ver schillende raadsleden het goed recht van andersdenkenden tegenover den interpellant en zijne medestanders voldoende verdedigd hebben, ga ik hier niet verder op in. Maar wel is het mij een behoefte om tot leering van velen, naar ik hoop, eens te wijzen op de vbr strekkende consequentie's, waartoe ieder geleid moet worden, die zich stelt op het standpunt van den heer W. Bedet c.s. De interpellant verdedigde feiteljjk niets meer of minder dan de stelling, dat als een burgemeester anti-revolutionair is, dat hij het openbare leven, voorzoover hij erover te zeg gen heeft, volgens zijne anti-rev. opvatting behoort te regelen. Al de beschouwingen, op verschillende wij zen geuit, draaiden om dit punt. En nu de consequentie Zoo pas hebben wij kunnen zien, hoe in Zaandam de heer Oudegeest met moeite eene motie tegenhield van de afd. der S. D. A. P. aldaar tegen de houding van burgemeester K. ter Laan, zooals men weet sinds vele jaren lid der S. D. A. P., omdat deze afdeeling niet tevreden was met het optreden van den bur gemeester bij de bekende werkstaking aldaar. Moest de heer Ter Laan volgens zijne per- soonlijke opvattingen, volgens zijn eigen be- ginsel optreden, dan zou hij de werkstakers moeten favoriseeren, de werkwilligen moeten, trachten te weren enz. Nu kan de heer Bedet zeggen: Met den heer Ter Laan heb ik niets te maken. Zoo drukte hij zich ook uit over den beken- den Amsterdamsche burgemeester De Vlugt, anti-revolutionair. Ieder zal begrrjpen, als men een weg, eene richting aanwijst, dan moet men ook de ge- volgen aandurven. En ik geloof, dat de heer Bedet wel zal terugdeinzen voor het doortrekken zijner eigen lijn. Natuurlijk, als het burgemeesters betreft, die niet tot zijne richting behooren. Het zou in het algemeen wenschelijk zijn, dat verschillende menschen voorzichtiger waren en wat meer nadachten over de draag- wijdte hunner woorden en ideeen. Dauaend voor de plaatsruimte. 1. J. v. d. P. SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. Dhaene, electricien, van Selzaete (B.). A. I. P. van Loy, arts, van Amsterdam. V. Buijsse geb. Annaart en gezin, zonder, van Selzaete (B.). M. M. Sienack, dienstbode, van Assenede (B.). E. van Leuven, dienstbode, van Assenede (B.). R. E. de Caluwd, dienstbode, van Ter Neuzen. M. van den Berg, dienstbode, van Middel burg. J. E. C. Michielsen geb. Lagace en gezin, zonder, van Vlissingen. Vertrokken: J. H. Maes en gezin, suikerkoker, naar Selzaete (B.). H. de Wagenaere, metselaar, naar Sel zaete (B.). J. B. Wolfgang, losarbeider, naar Lommel (B.). I. M. Creve, dienstbode, naar Wachte- beke (B.). M. L. Dierick, dienstbode, naar Bussum. R. E. A. Dekeyser, zonder, naar Antwer- pen (B.). J. L. Fige, fabrieksarbeider, naar Sel zaete (B.). J. J. de Meij en gezin, koopman, naar Schore. H. L. Bonte en gezin, kantoorbediende, naar Gent (B.). AXEL. Huwelijks-aangiften. 5 Juli. Gerrit Jan Adriaan. de Jonge, oud 23 j., jm. en Cornelia Christina Heijnsdijk, oud 22 j., jd. 11 Juli. Cornells Constantinus Pladdet, oud 23 j., jm. en Suzanna Verhelst, oud 19 j., jd. 12 Juli. Adriaan Gerrit Jan de Jonge, oud 25 j., jm. en Catharina Heijnsdijk, oud 26 j., jd. 18 Juli. Carolus Franciscus Steenaert, oud 36 j., jm. en Louise Maria Breepoel, oud 33 j., jd. 24 Juli. Cornells Dek, oud 28 j., jm. en Eliza beth Krina Hollebek, oud 20 j., jd. Johannes van de Velde, oud 26 j., jm. en Janna Jaco- mina Dieleman, oud 21 j., jd. 26 Juli. Jan Marinus Verberkmoes, oud 21 j., jm. en Pleun- tje Tanneke van de Voorde, oud 20 j., jd. 27 Juli. Hemme de Voogd, oud 26 j., jm. en Lijcia Catharina Debora Verlinde, oud 21 j-, jd. Huweljjks-voltrekkingen. 25 Juli. Adriaan Gerrit Jan de Jonge, oud 25 j., jm. en Catha rina Heijnsdijk, oud 26 j., jd. Gerrit Jan Adriaan de Jonge, oud 23 j., jm. en Cornelia Christina Heijnsdijk, oud 22 j., jd. Cornelis Constantinus Pladdet, oud 23 j., jm. en Su zanna Verhelst, oud 20 j., jd. Geboorten. 7 Juli. Marinus Jacob, z. van Marinus den Engelsman en van Neeltje Goos- sen. Elisabeth Janna, d. van Pieter Jan Covd en van Maatje Haak. 9 Juli. Adriana, d. van Pieter Goossen en van Dina Bakker. 11 Juli. Andrd Henri Simon, z. van Julianus Corne lius Odilon Antonius Lagrou en van Pha- railde Julie Melanie Monserd. 14 Juli. Wil- lemijntje, d. van Michiel Hermanus van Duijn en van Maaitje Ingen. 16 Juli. Adriaan, z. van Jaspert Verplanke en van Clara van der Hoofd. 18 Juli. Maria Michael Isa bella, d. van Josephus Carolus Kerckhaert en van Augusta Maria Josephina Overloop. Sara Pietemella, d. van Levinus Scheele en van Frangoise Pieternella Bareman. 20 Juli. Pieter, z. van Pieter de Feijter en van Pieter nella Boer. 22 Juli. Herman Petrus, z. van Theophiel Petrus Cappendijk en van Johanna Maria Louisa de Bakker. 25 Juli. Marie Josephina, d. v. Leonardus Johannes de Maat en van Irma Maria Martens. 27 Juli. Leonza Mathilde, d. van Leo Cornelis Smolenaers en van Elodie Sylvie Dockx. 28 Juli. Annie Leonie, d. van Petrus Alphonsus van Grem- berghe en van Alida Hortense van de Vijver. 31 Juli. Jan, z. van Abraham de Visser en van Maria Adriana Dees. Overlijden. 1 Juli. Catharina Brandes, oud 63 j., echtg. van Jacob Verbrugge. 11 Juli. Frangois Rinn, oud 64 j., echtg. van Elisa beth van Mertens. Leendert Deij, oud 70 j., wedurivn. van Pieternella de Zeeuw. 15 Juli. Sara Magdalena Willemsen, oud 55 j., echtg. van Jan Scheele. 17 Juli. Adriana van Ta- tenhove, oud 82 j., wed. van Pieter Dekker. 18 Juli. Janna Dieleman, oud 67 j., echtg. van Pieter de Feijter. 22 Juli. Bastiaan den Engelsman, oud 2 m., z. van Jacob en van Catharina de Groote. 29 Juli. Krijn van Her- mon, oud 80 j., weduwn. van Janna Scheele. GRAAUW. Geboorten. 13 Juli. Gerardus Desire, z. van Johannes de Smit en van Martha Petro- nella Picavet. 15 Juli. Willy Honore en George Joseph, zonen van Josephus de Block en van Maria Adorina Dankaart. 16 Juli. Irma Mathilda, d. van Alphonsus Jacobus van Damme en van Leonie Irma Marie Steyaert. 23 Juli. Maria Anna, d. v. Alphon sus van Laar en van Mathilda de Beule. Alphonsus Franciscus, z. van Eduardus de Caluwe en van Maria Adorina Daalman. Overlijden. 11 Juli. Mathilde Cornelis, oud 56 j., echtg. van Petrus Franciscus Chris- tiaens. Petrus Franciscus Malcontent, oud 28 j., z. van Petrus Dignus en van Johanna van Troost. HOEK. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. Maurice Lau- ret, oud 23 j., jm. en Catarina Janna Klaas- sen, oud 22 j., jd. 4 Juli. Jacob Pijpelink, oud 21 j., jm. en Adriana Cornelia Zegers, oud 21 j., jd. Pieter Dieleman, oud 25 j., jm. en Anthonia Johanna den Exter, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Sibbert de Vries, oud 28 j., jm. en Leuntje de Zwart, oud 27 j., jd. 9 Juli. Arie Faas, oud 25 j., jm. en Leuntje Gildrina Verlinde, oud 23 j., jd. 10 Juli. Cornells Wolfert, oud 37 j., jm. en Sara Pieternella Verelst, oud 32 j., jd. Cornelis van Es, oud 28 j., jm. en Geertruida Burjze, oud 25 j., jd. Pieter van Doeselaar, oud 27 j., jm. en Dina Maas, oud 26 j., jd. 16 Juli. Maurice Lauret, oud 23 j., jm. en Catarina Janna Klaassen, oud 22 j., jd. 18 Juli. Pieter Dieleman, oud 25 j., jm. en An thonia Johanna den Exter, oud 23 j., jd. Jacob Pijpelink, oud 21 j., jm. en Adriana Cornelia Zegers, oud 21 j., jd. Geboorten. 12 Juli. Felicita Aloijsa Elm- ma Maria, d. van Albert Jean Marie Cort- vriendt en van Maria Emilie Bonte. Overlijden. 5 Juli. Een als levenloos aan- gegeven kind van het vrouw. geslacht van Jacobus IJsebaart en van Jacomina de Kra- ker. 6 Juli. Hendrik van Wijck, oud 76 j., z. van Abraham en van Leentje Koster. 24 Juli. Leendert Dieleman, oud 94 j., weduwn. van Maatje de Regt. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Cornelis Josephus Antonius Ligthart, oud 26 j., jm. en Maria Anna Apolonia Isabella Adriaansens, oud 27 j., jd. Eduardus Alouisius van Dors- selaer, oud 25 j., jm. en Julma Rozalia Dan kaart, oud 26 j,. jd. 11 Juli. Rend Jacobus Vermorken, oud 20 j., jm. en Maria Magda lena Apolonia Voet, oud 19 j., jd. 18 Juli. Florent Leonardus Aarssen, oud 28 j., jm. en Martha Maria van Dommelen, oud 24 j., jd. Johannes Franciescus de Rooij, oud 27 j., jm. en Elisa Petronella d'Hont, oud 22 j., jd. 25 Juli. Petrus Hendricus Jacobus Joossen, oud 43 j., jm. en Maria Louisa van Geyt, oud 41 j., jd. Julianus van Damme, oud 41 j., jm. en Julma Mathilda Maria Joossen, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Aloui sius Jacobus van Huffel, oud 25 j., jm. en Bertha Johanna de Tenter, oud 24 j., jd. 9 Juli. Adriaan Broeckaert, oud 29 j., jm. en Martha Christina Neve, oud 25 j., jd. 10 Juli. Josephus Petrus Neve (van Ossenisse), oud 31 j., jm. en Elisabeth Maria Verdurmen, oud 27 j., jd. 13 Juli. Petrus Johannes Burm, oud 30 j., jm. en Bertha Apolonia Arens, oud 28 j., jd. 20 Juli. Eduardus Alouisius van Dorsselaer, oud 25 j., jm. en Julma Rozalia Dankaart, oud 26 j., jd. 30 Juli. Cornelis Josephus Anthonius Ligthart, oud 26 j., jm. en Maria Anna Apolonia Isabella Adriaan sens, oud 27 j., jd. 31 Juli. Rend Jacobus Vermorken, oud 20 j., jm. en Maria Magda lena Apolonia Voet, oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Juli. Andreas August, z. van Theodoor Petrus Sarneel en van Emma Cle mentina van Laere. 9 Juli. Augustinus Petrus, z. van Gijsbertus van Leuven en van Mathilda Cornelia Marcelis. 10 Juli. Anny Christina, d. van Eduardus Dobbelaar en van Maria Clementina Hemelaar. Karel Frans Pieter, z. van Honore Petrus Hermans en van Aureliana Maria van de Voorde. 13 Juli. Roza Adriana, d. van Marinus Victor Rijk en van Irma Maria Seraphina de Vree. Julma Marie en Mathilda, dochters van Camillus de Cock en van Elisa Maria Margaretha van der Ha. 17 Juli. Henricus Josephus Theophilus, z. van Franciscus Dominicus van Geyt en van Adriana Cornelia van de Wijngaard. 24 Juli. Emilius Joannes Maria, z. van Emile Jaco bus van Wesemael en van Louisa Maria Kourjzer. Overlijden. 14 Juli. Liza Apolonia Maria van Waterschoot, oud 20 j., d. van Petrus Johannes en van Apolonia Herjman. 20 Juli. Pieter Francies de Maagt, oud 76 j.,-weduwn. van Christina Barberina Serrarens. 23 Juli. Theophilus van Gassen, oud 81 j., weduwn. van Barbara Franse. 27 Juli. Anna Maria de Vijlder, oud 73 j., d. van Servaas en van Anna Maria Bruggeman. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juli. Petrus Jacobus Henricus Camillus Baert, oud 27 j., jm. en Irma Maria Josepha Ferket, oud 22 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Adriana Paulina, d. van Petrus Inghels en van Anna Margaretha de Clercq. Edmundus, z. van Franciscus Verspeeten en van Maria Prudence Ongenae. 16 Juli. Ivonne Helene, d. van Honord Joseph van Gremberghe en van Coralie Marie Her man. Gerardus Theophilus Joseph, z. van Eduardus Camillus de Rechter en van Emma Rosalia Hesters. 21 Juli. Anny Eulalia Jo anna, d. van Joannes Franciscus Kips en van Margareta Maria van Damme. 29 Juli. Etien Joseph Josephine, d. van Rend Francies Baes en van Maria van Pottelberghe. OVERSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juli. Camil lus Bundervoet, oud 31 j., jm. en Anna Maria de Meij, oud 23 j., jd. Overlijden. 28 Juli. Arthur Leonardus Apers, oud 28 j., echtg. van Martha Chr. de Caene. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 19 Juli. Carolus Maas, oud 37 j., jm. en Leonia Maria Aers- sens, oud 21 j., jd. Gerardus Theodorus Ma- thias Janssen, oud 27 j., jm. en Julienne Adolphine van Loij, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juli. Clement Dhaene, oud 22 j., jm. en Georgette Rosalia Clementia Dullaert, oud 24 j., jd. Geboorten. 10 Juli. Georgette Mariette, d. van Victor van Wonterghem en van Bertha Mathilde de Guehtenaere. 12 Juli. Herman Willem, z. van Andries Willemsen en van Maria Magdalena van Voren. Overlijden. 3 Juli. Christina Marie Dha- nis (overl. te Ter Neuzen), oud 44 j., echtg. van Petrus Cirillus de Caluwe. 9 Juli. Caesar van Cleemput, oud 63 j., echtg. van Mathilda de Grjsel. 26 Juli. Levinus Danel, oud 78 j., weduwn. van Fitalie Vitalia Cruyenaers. 27 Juli. Roger Rogiers (overl. te Ter Neuzen), oud 6 j., z. van Eduardus en van Elisa Sophia van Leuven. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 18 Juli. Johannes Leonardus Goethals, oud 58 j., jm. en Maria D'haene, oud 61 j., wed. 24 Juli. Charles Ludovicus Scheffer (van Sas van Gent), oud 23 j., jm. en Germaine Madeleine Goethals, oud 19 j., jd. 29 Juli. Antonius Bemardus Gerritsen (van Heumen), oud 36 j., jm. en Margaretha Maria Ghislaine van Acker, oud 30 j., jd. Geboorten. 31 Juli. Florry Lima Rosa Maria, d. van Caesar Hermenegildus van Waes en van Helena Maria Adriana van den Berg. Overlijden. 20 Juli. Eduardus van Hoove, (van Boschkapelle), oud 35 j., echtg. van Martha Johanna Otjes. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Jan Hamelink, oud 21 j., jm. en Elizabeth de Jonge, oud 19 j., jd. Francois de Koeijer, oud 29 j., jm. en Ca tharina Cornelia Veijooorte, oud 28 j., jd. 18 Juli. Jozias Jan Dieleman, oud 20 j., jm. en Friederike Rosa Romisch (van Weenen), oud 20 j., jd. 25 Juli., Michiel Pieter Harte (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Janna Wisse, oud 24 j., id. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juli. Jan Ha melink, oud 21 j., jm. en Elizabeth de Jonge, oud 19 j., jd. Frangois de Koeijer, oud 29 j., jm. en Catharina Cornelia Verpoorte, oud 28 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Cornelia Laurina, d. van Johannes van Oort en van Neeltje Burjze. 6 Juli. Suzanna, d. van Cornelis Donze en van Catharina Frangoise Oppeneer. 11 Juli. Jan na Krina, d. van Jan Jacobus de Vos en van Frangoise Suzanna Oppeneer. 21 Juli. Janna, d. van Izaak de Jonge en van Catharina Ha melink. 23 Juli. Elisabeth, d. van Jan Ha melink en van Elisabeth de Feijter. Overlijden. 3 Juli. Geertrui Simons, oud 88 j., wed. van Jan de Putter. 10 Juli. Abra ham Dees, oud 82 j., weduwn. van Maria Verlinde. 15 Juli. Jacob van den Berge, oud 82 j., echtg. van Sara de Somer. 24 Juli. Gerard Westerweel, oud 75 j., echtg. van Wilhelmina Johanna van Vessem. 25 Juli. Jan de Putter, oud 66 j., echtg. vein Janneke de Bruijne. De raad der gemeente Biervliet kwam Woensdag in openbare zitting bijeen. Afwezig was met kennisgeving, de heer W. Verplanke. De notulen der vorige bijeenkomst werden ongewijzigd gearresteerd. Het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger wordt voor kennisgeving aangenomen, als- mede dat van de Z.V.T.M. over datzelfde jaar. De heer Anthonisse vraagt of er al iets bekend is, inzake de nieuwe lijn naar Bres- kens en of er geprotesteerd is tegen de zeer ongunstige dienstregeling voor deze ge meente. De Voorzitter zegt, dat er nog geen ope- ningsdatum bekend is, maar dat deze toch alle dagen kan verwacht worden. Indien de dienstregeling zoo blijft, zal gereclameerd worden. De rekening en verantwoording der Gezondheidscommissie sluit met een bedrag van 1185. Het aandeel der gemeente blijkt te bedragen 42,69. Voor kennisgeving wordt aangenomen een susidieaanvrage van den algemeenen bond van politiepersoneel voor het houden van cursussen in en het verkrijgen voor acten voor bekwaamheid. Ontvangen is een afschrift van de rekening van het mu ziekgezelschap „Harmonie", waaruit blijkt, dat er een batig slot is van 74,97. Het goed slot over 1928 van de bewaarschool bedraagt 22,90. Een schrijven is ontvangen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken omtrent de te hooge kosten voor electrischen stroom. De P.Z.E.M. deelt echter mede, dat sinds 1 Juli reeds een aanzienlijke verlaging van den stroomprijs is ingetreden. Het voorstel van Burg, en Weth. luidt, om de verlaging voor deze gemeente niet toe te passen, gezien het bedrijf zulks voor deze gemeente niet toe- laat. Ingekomen is een bericht van het ge- sticht Vrederust, dat S. Krokd, aldaar ver- pleegd, met verlof is. Enkele leden spreken hun verwondering daarover uit, dat hierover niets naders is vernomen. De Rijksverzekeringsbank bericht, dat aan den gemeentewerkman L. van Hoeve nog 19 cent per dag wordt uitgekeerd. De Voorzitter deel mede, dat bij de gehou- den aambesteding voor de levering van macadam is ingeschreven door P. Ververs voor f 6,70 per 1000 K.G. en L. Verstraete voor 5,60, en welke levering is gegund aan den laagsten inschrijver. Medegedeeld wordt, dat aan werkeloos- heidsbestrijding is uitgegeven een bedrag van 1014,34 (vorig jaar /1589), waarvan de helft door het rijk werd bijgedragen. Aan de P.Z.E.M. is een schrijven gericht om de toezichtkosten, welke f 25 per aan- sluiting bedragen te verminderen en waarop als antwoord is ingekomen, dat dit, gezien de vele aangeslotenen waar bijna geen stroom wordt verbruikt, is uitgesloten. De Voorzitter deelt mede, dat, indien de P.Z.E.M. met een definitief voorstel tot over- name van het net kwam, de mogelijkheid zou kunnen worden onder het oog gezien, om het verlies maar ineens te dragen, dan ieder jaar opnieuw weer een tekort te moeten boeken. De heer Michielsen zegt, dat indertijd be- sloten werd, een deskundige de kosten te doen opmaken en dit nog steeds maar niet gebeurd is. Burg, en Weth. zijn wel wat hui- verig voor de wel wat hooge kosten van on derzoek. De Voorzitter stelt voor, iemand van de P.Z.E.M. hiervoor te nemen. De heer Anthonisse daarentegen zag veel liever geen interventie van de P.Z.E.M.. Het schrijven, gericht tot de P.Z.E.M. omtrent garantie in de St. Pieters- en Ameliapolder, heeft tot resultaat gehad, dat de P.Z.E.M. aldaar het net onderzocht heeft en er niets aan heeft kunnen ontdekken. Burg, en Weth. zullen zich opnieuw tot de aldaar aangeslote nen richten, ter voldoening der kwitanties. De kosten van uitzending naar het zieken huis te Vlissingen van E. de V. bedragen f 105, waarvan een derde door de gemeente zal worden bijgedragen, de rest door de ouders van betrokkene en het R. K. Armbestuur. De uitomsten van het abattoir van 1 Mei 1928 tot 30 April 1929 wijzen uit een bedrag van ontvangsten 590 en uitgaven f 417,06, wat een batig slot geeft van 72,94. Nabij het abattoir zal een betonnen putje met dek-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3