eiUEHGDI BIBICHTEN. Financieele Berichten. BUBOERLUKE STAND. KlUKTBERICST. INGEZONDEN MEDEDEELIN GEN. Verstopping LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDIN GEN, ENZ. VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. GEMEENTERAAD VAN KOEWACHT. HOOGWATER TE TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI] - TER NEUZEN. WISSELKOERSEN. Ingeschreven werd als volgt: CI. Gijsel te Westdorpe, 7200; J. de Maagd te Hontenisse, /6999; P. Dees te Sas van Gent, /6999; P. Blommaert te Hulst, f6998; S. Warrens te Ossenisse, 6590; J. de Bree Pz. te Ter Neuzen, 6480. Behoudens goedkeuring van Ged. Sta- ten van Zeeland werd het werk gegund aan den laagsten inschrijver. Als gij last hebt van gedruktheid, schele als een boodschap aan de direct belanghebben- den, n.l. aan de groote werkgevers op land- bouwgebied beschouwd. Zij moeten door goede loonen en het zooveel mogelijk in vasten dienst nemen van arbeidskrachten de waardevolle arbeidskrachten behouden. Ged. Staten waardeeren ten voile het goede werk der vereeniging, die de landverhuizers beschermen tegen uitbuiting, doch zij meenen, dat het Provinciaal bestuur moet trachten emi- gratie van de beste krachten te voorkomen. Dit wordt z.h.s. aangenomen. Subsidie K'ompenbeurs. In verband met het voorstel om f 100 te geven voor 1929 aan de commissie tot oprich- ting van de eerste Zeeuwsche Klompenbeurs wer<len in de afdeelingen twee vragen gesteld, waarop Ged. Staten antwoorden, dat het hem niet bekend is of ook aan de Kamer van Koop- handel en Fabrieken te Ter Neuzen subsidie is gevraagd en dat de Klompenbeurs wordt ge- houden op Woensdag 31 Juli en Donderdag 1 Augustus. i Aangenomen z.h.s., nadat de heer VIENINGS op een vraag van den heer De Pauw had me- degedeeld, dat aan de Kamer van Koophandel steun is gevraagd en ook bijna zeker zal wor- den verleend. Crediet paardenfokkerij. Het voorstel om aan de Z. L. M. voor 1930 en 1931 een crediet van ten hoogste f 2500 te verleenen deed een lid in een der afdeelingen vragen of het geene aaMbeveling zou verdienen om de medailles, die door de provincie worden gegeven, te voorzien van het Provinciale wa- pen. Hierop antwoorden Ged. Staten, dat het subsidie dient tot het verleenen van aanhou- dingsbijdragen zoowel als vooF het toekennen van medailles. Door de Provincie worden rechtstreeks geen medailles verstrekt. Dit werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Subsidie verbetering Schapenras. Het voorstel om aan de Vereeniging tot ver betering van het Schapenras in Zeeland tot wederopzegging te beginnen met het jaar 1929 eene subsidie te verleenen van 100 per jaar, gaf een lid in een der afdeelingen aanleiding op te merken, dat er, niettegenstaande het jaarlijks gegeven subsidie, toch nog heel wat te doen valt op dit terrein. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Autobus Kamper'andsche Veer-Kortgene. Tegen het voorstel om aan de N.V. „Auto" te Wissekerke /4900 toe te kennen als sub sidie voor den dienst Kamperlandsche Veer Kortgene, werden in de afdeelingen geen be- zwaren ingebracht en werd dit thans z.h.s. aangenomen. v Schadevergoeding te water geraakte auto. IHet voorstel om aan J. de Dreu te Goes, wiens auto op 22 Januari 1925 van den Prov. boot te water geraakte 900 toe te kennen met 6 rente van den d'ag van het ongeval tot dien van betaling lokte in de afdeelingen nog al discussie uit, omdat sommige leden f 900 te weinig vinden, doch opgemerkt werd er f 0,60 per K.G kan worden vergoed, omdat de Dreu zich niet voor meerdere schade heeft ver- zekerd. Een lid zou 150O goed' vinden opdat de Dreu een goede tweedehandsauto kan koo- pen. Een ander lid meent, dat dit ook gegeven zou zijn als de Dreu direct in een minnelijke schikking had toegestemd. Andere leden zijn voor de f 900, doch kunnen zich niet met d'e rentebetaling vereenigen. De heer VAN DIXHOORN acht de vergoe- ding van f 900 nog te weinig en wil toch reke- ning houden met den prijs van een tweede handsauto uit dezen tijd. Spreker stelt voor f 1500 te geven, waarvoor een goede tweede hands-bedrijfsauto kan worden aange'schaft. De heer OVERHOFF zegt, dat De Dreu wel bemiddeling heeft gewild, maar en nimmer een ernstige poging daartoe door Ged. Staten is gedaan. Spreker vereenigt zich met het voorstel-Van Dixhoorn. De heer JOZIASSE kan zich met 900 ver eenigen, maar niet met 6 rente, omdat De Dreu zelf een proces heeft gewild. De heer VAN DUSSEDDORP zegt, dat er geen sprake is van een vergoed'ing, maar van vrijgevigheid. Het is moeilijk er verder over te spreken, want dan komt men op besprekingen van de geheime vergadering van twee jaar ge- leden. Nadat de heeren Overhoff, Van Dixhoorn en Joziasse hebben gerepliceerd, wordt het voor stel-Van Dixhoorn met 32 tegen 9 stemmen verworpen. Het voorstel van Ged. Staten wordt hierop aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Stoombootdienst ZierikzeeStavenisse. Ged. Staten stelden voor niet over te gaan tot het instellen van een Prov. stoombootdienst tusschen Zierikzee en Stavenisse. Een lid in een der afdeelingen blijft van meening, dat het traject ZierikzeeStavenisseBergen op Zoom, in belangrijk korteren tijd kan worden afgelegd door een rechtstreeksche dienst te bevorderen en vraagt of Ged. Staten bij wijze van proef de boot een paar d'agen in de week willen laten varen van Zierikzee naar Katsche veer en Stavenisse. Ged. Staten zien in die richting voor het verkeer geen levensvatbaar- heicfen bedoelde proef zou den geheelen dienst in de war doen loopen. lEen lid in een andere afdeeling heeft op een onderzoek aangedrongen, doch is thans over- tuigd van de onuitvoerbaarheid' van de instel- ling van dezen Prov. dienst. De heer SONKE rekent voor den afstand ZierikzeeStavenisseBergen op Zoom met boot en autobus 2 uur en d'e kosten retour op 4 en niet 4.70, zooals het rapport aangeeft. Het zal vlugger en goedkooper zijn dan met iederen anderen dienst en als niet spoedig alles per vliegmachine reist zal de boot er moeten komen. i De heer MOELKER was aanvankeliik voor de nieuwe boot, maar is geschrokken van de groote kosten. De heer VAN DIXHOORN zal ook voor stemmen, maar verzoekt Ged. Staten ook nog eens na te gaan, wat de verkeerscommissie ter- zake in 1920 rapporteerde. Spr. vraagt of men ook inzake de verkeersmiddelen van het goede niet te veel krijgt en zag liever meer in een hand. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Rekening 1927. Aan de orde is de vaststelling der rekening der provincie over 1927, aanwijzend een ont- vangst van 4.880.941,70 en een uitgaaf van f 5.130.397,01, dus een kwaad slot van f 249.455,31. Wijziging begrooting 1929. 'Goedgekeurd worden ten slotte eenige wijzi- gingen in de begrooting voor 1929. Forensenbelasting en bootpersoneel. iDe heer ONDERDIJK krijgt gelegenheid thans mondeling zijn reeds schriftelijk inge- diende vragen over te leggen, waarin hij wijst op de onbillijkheid, dat bootpersoneel, dat door den dienst buiten hun woonplaats dikwijls in een andere gemeente ovemacht, daar wordt aangeslagen als forens. De heer LAERNOES voelt ook volledig die onbillijkheid en dient een voorstel in om aan personeel, dat door de dienstregeling der boo- ten verplicht is forensenbelasting te betalen, de als gevolg daarvan door hen meer betaalde gelden terug te geven. Dit voorstel wordt in handen van Ged. Sta ten gesteld om prae-advies. De heer DIELEMAN deelt mede, dat Ged. Staten ook de onbillijkheid voelen, er was niet veel aan te doen, maar nu schijnt er wijziging in de opvatting van het betrokken wetsartikel te zijn gekomen en zou spr. de betrokkenen aanraden in beroep te komen bij Ged. Staten. De heer ONDERDIJK dankt Ged. Staten voor hun welwillende houding. De VOORZITTER sluit hierop in naam der Koningin de eerste zitting der Staten in 1929. DE RAMP TE VEENDAM. De teraardebestelling van de moeder en dochter van den opzichter Miedema, die zoo noodlottig om het leven zijn gekomen bij de ramp te Veendam, heeft hedenmiddag om drie uur op de algemeene begraafplaats te Veen- dam plaats gehad. iHet stoffelijk overschot van Fekko Molog is op hetzelfde uur aldaar ter aarde besteld. Omtrent de begrafenis van Jacob Miedema, die Donderdag is overleden in het R. K. zie- kenhuis te Winschoten, was nog niets bekend. De toestand van P. Moleam, H. Klein, R. Vos en J. Drent, die te Groningen verpleegd worden, is tamelijk bevredigend. IHet was ontzettend druk bij de puinhoopen van de afgebrande fabriek. De bezoekers kwa- men zelfs uit Zuid-Holland, Gelderland, Utrecht en Friesland. De file van auto's langs den weg was enorm lang en duizenden fietsers kwamen van overal en stonden naar de roo- kende puinhoopen te kjjken, waar men bezig was naar het zoeken van den nog vermisten Bos. iMen is overigens met het opruimen bezig en de assuradeuren zijn gekomen om de schade op te nemen. De omliggende boerderijen, die door de ontploffing op ernstige wijze gehavend zijn en waarbij verschillende maatschappijen betrokken zijn, als de Nederlanden van 1845, de Mij. Tiel, de Mij. de Jong Co., de Mij. Boeke te Zaandam hebben hun vertegenwoordi- gers gezonden, die de schade hebben opgeno- men. Naar men verzekert, zijn de maatschap pijen genegen de schade te vergoeden, hoewel van een brand geen sprake is. Deze beslissing zou voor de betrokkenen groot voordeel op- leveren. Het lijk van den nog steeds vermisten Kl. Bos, vader van tien kinderen, is in een kuip van de afgebrande fabriek gevonden. NEDERLANDSCHE SCHEPELING DOODGESLAGEN. Op het Nederlandsche stoomschip Genua is te Bremen een Nederland'sch schepeling door een Chineeschen stoker met een bijl gedood. De dader sprong over boord en is verdronken. LIJK OPGEHAALD. Te Laag Keppel is uit den Ouden IJsel het lijk opgehaald van de 14jarige dienstbode H. W. uit Doetinchem, die sedert eenige dagen werd vermist. DEN NEK GEBROKEN. De ongeveer 56jarige gehuwde landbouwer H. Hartkamp te Wapserveen is 'bij het naar beneden werpen van een paar bossen stroo van den koezolder gevallen. Hij heeft daarbii den nek gebroken. De dood trad dadelijk in. OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdag is te Epe (Old.) de 17jarige B. uit Arnhem, door een auto overreden en ge dood. ERNSTIGE VERGIFTIGING. Vrijdag zijn drie kinderen, een tweejarig jongentje en twee meisjes van 7 en 9 jaar, van den heer W. Zwart, van den Apothekersdijk te Leiden, die tijdelijk op de Kagerplassen bij Warmond vertoefden, plotseling onwel gewor- den. Zjj werden naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht, waar Vrijdagavond' het tweejarig kind is overleden. Het kind bleek te zijn vergiftigd. Zaterdag- avond is het 9jarig meisje overleden, en de toestand van het 7jarige meisje was ernstig, men vreesde ook voor haar leven. De oorzaak van de vergiftiging is onbekend. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Donderdagmiddag is "uit den stoomtrein van Leiden naar Haarlem ter hoogte van War mond een jongetje van vier jaar uit den trein gevallen. Het jongetje dat met zijn ouders en drie andere kinderen in de coupe was, had aan de kruk van het portier gepeuterd; de deur vloog plotseling open en het kind sloeg er uit. Onmiddellijk werd aan de noodrem ge- trokken. De vader, een medicus, verzorgde het kind in den goederenwagen, waarna de trein verd'er reed. V6or de aankomst te Heemstede, was het kind echter overleden. DE ROTTERDAMSCHE BRANDSTICHTER. De N. R. Crt. meldt: In aansluiting op het bericht waarin werd gemeld, dat de gearresteerde 27jarige W. F. K. heeft bekend, een aantal branden te hebben gesticht, kan nog het volgende worden mee- gedeeld Het bewijsmateriaal tegen den verdachte is tijdens het onderzoek steeds sterker geworden, zooals uit de daarvoor gepubliceerde berichten wel kon worden opgemaakt. Tenslotte werd het zoo overstelpend, dat K. inzag, dat ontkennen niet langer zou kunnen baten, en opeens met een bekentenis voor den dag kwam. Natuurlijk moest deze bekentenis aan de waarheid wor den getoetst, om te zien, of men inderdaad eeni ge waarde er aan toe mocht kennen. Zooals men weet heeft de politie eenigen tijd geleden al een verdachte gehad, die zei, de gezochte brandstichter te zijn, waar later niets van waar hleek te zijn. K. heeft evenwel bij zijn beken tenis tal van details over branden verteld welke niet in de bladen hebben gestaan. Ook heeft hij meded'eelingen verstrekt over een reeks kleine brandjes, die op zich zelf zoo onbedui- dend waren, dat zij niet in de kranten zijn ver- meld. De bijzonderheden, welke hij vertelde, klopten alle met de officieele rapporten, zoodat men veilig mag aannemen, dat K. bij zijn be kentenis niet fantaseert. Hij heeft clan verteld, dat hij in Februari in de krant had gelezen dat bij een brand aan de Eerste Middellandstraat te R'dam de brand- weer veel last bij de blussching ondefvond van de vorst. De omstandigheid, dat de brandweer moeilijk kon werken en dat de kans op een flinken brand dus grooter dan anders was, bracht hem op het idee, brand te stichten. Als jongen had hij het altjjd een prachtig gezieht gevonden brandspuiten te zien rijden en rae- nigmaal had hij geholpen ladd'erwagens naar het terrein van een brand te duwen. En nog vond hij het een buitengewoon belangwekkend schouwspel, als brand'weermateriaal uitrukte. Als hij onder den invloed van sterke drank verkeerde, kon hij de verleiding niet weerstaan, brand te stiohten, am op die manier spuiten te kunnen zien rijden. Den eersten keer heeft hij brand gesticht in een pakhuis aan den Coolsingel ,dat in gebruik was bij de firma Au god artistique. Toen dit goed was ge- lukt, heeft hij in den loop van de volgende maanden vele malen brand gesticht. Hij heeft daartoe nimmer eenig materiaal als papieren, of in een licht brandbare vloeistof gedrenkte voorwerpen meegenomen. Hij had de ge- woonte, kantoren of pakhuizen, van welke de buitendeur openstond binnen te gaan en een brandenden lucifer te werpen in toevallig voor de hand liggend papier of houtwol. Als het niet dadelijk flink ging branden, zoodat de kans, dat er veel brandweermateriaal aan te pas zou komen, maar klein was, dam ging hij het een eindje verderop nog eens probee- ren. Dit verklaart de omstandigheid, dat de brandweer den laatsten tijd herhaaldelijk vele brandjes vlak bij elkaar te blussohen heeft gekregen. De mededeeling, dat hij het alleen deed, als hij onder den invloed van drank verkeerde, is heel aannemelrjk, omdat de getuigen, die hem bij den brand hadden gezien, hebben verklaard, dat de verdachte aangeschoten was. Ook de hem volgende rechercheurs hebben gezien, dat hij in den loop van den middag vele cafe's bezocht en daama dan tal van panden binnen ging. Als het hem was gelukt een brand van eenige beteekenis te stichten, dan bleef hij in den buurt, om het brandweermateriaal te zien komen en om te helpen blusschen. Wij heb ben al gemeld, dat hjj zich een keer zelfs al voor dit werk had aangemeld, v66r dat van buiten af te zien was, dat er binnen brand was uitgebroken. K. vertelde voorts, dat hij den volgenden morgen altijd veel spijt over het gebeurde had, maar dat, als hij eenmaal weer *wat had gedronken, toCh weer er op uittrok om brand te stichten. Een keer heeft hij zich daarbij bijna een ernstig ongeluk op den hals ge- haald. Dat was, toen hij brand stichtte in een pakhuis aan de Wijnstraat alhier, waar een bus benzine openstond. Hij had deze bus niet zien staan en een brandende lucifer geworpen in een hoop oud papier. Er volgde een ge- duchte ontploffing, waarbij K. wonden aan linkerarm en rechteroog heeft opgeloopen. Hoe vele malen hij brand heeft gesticht kan hij bij geen benadering zeggen. Een aantal gevallen heeft hij nu grif toe gegeven. Hi) ontkent met groote stelligheid den brand bij de firma Piet van Reeuwijk aan de Kipstraat en dien bij de firma Elze en Lazarus aan het Haagsche Veer te hebben gesticht. Wel heeft hij, zoo zegt hij, den brand gesticht, die op denzelfden middag heeft gewoed, als laatst- genoemde brand gesticht in het pand op den hoek van het Slagveld. De rechercheurs, die K. gedurende drie weken hebben gevolgd, wat, naar wij reeds hebben geschreven, een zeer moeilijk werk was, omdat K. erg achterdochtig was en ver- onderstelde, dat men hem volgde, zijn hem Dinsdag 16 dezer plotseling kwijt geraakt. Later is gebleken, dat hij dien dag zijn vrouw heeft verlaten en bij een andere vrouw op Katendrecht is gaan wonen. Dadelijk is toen een bevel tot in heohtenisneming tegen hem uitgevaardigd. Toen men hem dan ook Vrij- dagmiddag plotseling weer ontdekte hij reed in een auto door de Vredenoordlaan heeft men hem dadelijik aangehouden en naar het hoofdibureau van politie aan het Haag sche Veer overgebracht. In totaal heeft hij reeds toegegeven 20 branden te hebben gesticht, maar hjj zegt er dadelijk bij, dat het er nog wel veel meer geweest zullen zijn. Hij kon het zich allemaal niet zoo precies meer herinneren. Het onder zoek wordt nog steeds voortgezet. LEENING PROVINCIE UTRECHT. Naar wij vememen is op de 4% obliga- tieleening groot f 1.151.000, 4% oblig. der provincie Utrecht voor zoodanig bedrag inge schreven, dat op de grootere inschrijvingen een reductie zal moeten plaats hebben. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. C. Dooms, zonder, Kazemestraat 19, van Antwerpen. J. de Doelder, varensgezel, L. Kerkstraat 84, van Rotterdam. Alph. Groos, timmerman, Kanaalweg 4 (Sluiskil), van Hengstdijk. R. Rottier, dienstbode, Grenulaan 10, van Ossenisse. G. A. van Troost, dienstbode, Noordstraat 50, van Westdorpe. H. Kok, betonwerker, Noordstraat 91, van Sittard. W. Kok geb. Koster, zonder, Noordstraat 91, van Sittard. A. Rijstdijk, dienstbode Nieuwstraat 40, van Dordrecht. F. Clemminck, onderwijzer, Hoogsteeg 3, van Eindhoven. C. Sol, onderwijzer, O 139, van Middelburg. T. de Jager, vert. Ned. Seintoestellen Fabr., Nieuwstraat 56, van Wassenaar. J. van de Wege, boorder, Dijkstraat 85, van Amsterdam. A. I. de Visser, schippersknecht, Noord straat 2, van Breskens. A. C. A. de Weert, zonder, Kanaalweg 86 (Sluiskil), van Breda. M. Moeringa, timmerman, Dr. Buijzestraat 4, van Kruiningen. A. M. Visser, timmermansknecht, Kanaal weg 47 (Sluiskil), van Sluis. Vertrokken: M. C. Dieleman, dienstbode, P 76 (Sluiskil), naar Hoek. J. C. de Regt, dienstbode, Dekkerstraat 62, naar Rotterdam. J. A. Helmendach, zonder, De Feijterstraat 13, naar Antwerpen (ambtshalve). S. van Kerkvoort, dienstbode, Noordstraat 38, naar Zaamslag. J. C. van Driel, zonder, Steenkamplaan 43, naar Capelle a/d IJsel. M. van Eck, zonder, Steenkamplaan 10, naar Rotterdam. R. E. de Caluwe, dienstbode, Noordstraat 67, naar Sas van Gent. P. J. van Tatenhove, zonder, Kazemestraat 21, naar Canada (ambtshalve). A. A. Geensen, arbeider, Dwarsstraat 19, naar Canada (ambtshalve). W. Barentsen .koopman, Baandijk 1, naar Rotterdam ambtshalve M. W. van Aard, leurder, Baandijk 1, naar Belgie (ambtshalve). WESTDORPE. Vrijdag 1.1. werd door Burg, en Weth. van Westdorpe aanbesteed: het aanleggen van een rijwielpad langs den keiweg loopende van Westdorpe naar Axel over een lengte van pl.m. 1400 meter. GRAAUW. Door het bestuur van den van Alsteinpolder werd Donderdag j.l. te Graauw aanbesteed het verhoogen en verzwaren van den zeedijk over 1193 M. lengte. Laagste inschrijver was den heer C. Klaassen te Zaamslag voor 33.010. De gunning is aangehouden. 31 Juli. ST. MAARTENSDIJK. Aanbesteding leve ring veevoeder. Vereeniging Eendracht Bindt. 1 Aug. 's GRAVENPOLDER. Verkoop Hofstede. Notaris E. C. van Dissel. 2 Aug. HOOFDPLAAT. Aanbesteding verandering van duikers. Bestuur Hoofdplaatpolder. 7 Aug. HOEDEKENSKERKE. Veiling hof steed je. Notaris Verbist. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 24 Juli. Petrus de Waele, oud 66 j., wedn. en Prudentia Maria Seghers, oud 60 j., wed. 26 Juli. Johannes Mathijs Antonius Burgers (van Amsterdam), oud 32 j., jm. en Rosa Sophia Cornelia Voer- man, oud 29 j., jd. Marinus Scheele, oud 27 j., jm. en Cornelia Maria Riemens, oud 27 j., jd. Huwelvjksvoltrekkingen. 24 Juli. Marinus Anthonij de Groen (van Capelle a. d. IJssel), oud 24 j., jm. en Jeleintje Catharina van Driel, oud 24 j., jd. Geboorten. 21 Juli. iSuzanna Sara, d. van Jacobus Willem van Driel en van Pieternella Verpoorte. Overlijden. 25 Juli. Cornells Pieter Butler, oud 97 j., wedn. van Janna Adriana de Feijter. -Vrijdag werd hier een openbare vergadering van den Raad gehouden, waarop alle leden tegenwoordig waren, behalve de heer C. Ha- merlinck. De secretaris geeft op verzoek van den voorzitter lezing van de volgende ingekomen stukken a. Van het bestuur der bijz. lagere school te Koewacht, uitgaande van de Vereeniging van vrouwen onder den naam van .Jnstituut voor Meisjes" te Oudenbosch, verklarende dat de in gebruik gestelde schoollokalen steeds het eigen- dom zijn van bovengenoemde vereeniging, d'at voldaan is aan de bepalingen 'der wet en dat het gemiddeld aantal leerlingen bedroeg 194. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Wijziging van de begrooting van den keuringsdienst te Goes over het dienstjaar 1929. Wordt goedgekeurd'. c. Brief van Ged. Staten van Zeeland hou- dende goedkeuring van raadsbesluit van 7 Febr. 1929 tot aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste f 6000. |d. Brief van Burg, en Weth. van Axel, dat aan de gemeente Koewacht voor uitkeering winst Vleeschkeuringsdienst voor 1928 zal worden uitgekeerd een bedrag van 66,42. Beide voor kennisgeving aangenomen. e. Adres van de Commissie tot oprichting van de eerste Zeeuwsche Klompenbeurs te Clinge tot verkrijging van een toelage. Wordt verleend 10. f. Brief van Burg, en Weth. van Axel met wijziging van d'e verordening op den keurings dienst van Vee en Vleesch met verzoek van goedkeuring. Wordt verleend. Door Burg, en Weth. worden overlegd pro- ces-verbaal van kasopname van 26 Juni 1929. In kas moest zijn f 2600,97. Dit bedrag was aanwezig. De rekening werd goedgekeurd. Door idem werd overlegd verslag over de opname van de wegen en voetpaden in de ge meente Koewacht. Zijn in voldoenden staat van onderhoud bevonden. Daar de noodige gegevens omtrent den aan- slag in de dijksinkomsten nog niet zijn aange- komen, wordt de vaststelling van het kohier schoolgelden uitgesteld tot de volgende ver gadering. /Op voorstel van Burg, en Weth. wordt het heffingspercentage op de Rijksinkomstenbe- lasting vastgesteld op 3,25 voor het dienst jaar 1929/30. De heeren Hamerlinck en Baert worden be- noemd tot nazien der gemeenterekening over 1928 en de heeren de Waele en van Dorsselaer tot nazien der rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt met algemeene stemmen benoemd de heer Alp. Misseghers en zulks in plaats van den heer Th. Persijn, aan wien op zijn verzoek onlangs eer- vol ontslag verleend is. Bij de rondvraag brengt de voorzitter ter sprake het vullen van slooten voor de nieuwe woningen aan den Ouden Molen. Daarover wordt breedvoerig gesproken door de heeren de Waele en van Dorsselaer en ten slotte be- sloten geen verbod te stellen op het dempen van slooten aan den publieken weg. De heer Geerards zou graag zien, d'at er een nieuwe verordening kwam op d'e brandweer. De Secretaris deelt mede, dat deze gereed is en in de volgende vergadering zal behan- deld worden. Dan zullen een 3-tal bezoldigde brand'meesters worden aangesteld, alsmede een aantal personen, die toezicht houden op de brandbluschmiddelen en kennis hebben van hare behandeling. Besloten wordt een oproe- ping te doen van personen, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen. De heer van Dorsselaer vraagt hoe het staat met de vaccinatie. Besloten wordt in overleg met de hoofden van scholen een datum vast te stellen en als geneesheer belast met de vac cinatie en verplichte doodschouw te benoemen de heer Dr. Hupscher te Axel. (Zonnet(jd.) voorm. nam. Dinsdag 30 Juli 7.19 7.52 Woensdag 31 8.24 9.01 Donderdag 1 Aug. 9.38 10.16 Vrijdag 2 10.54 11.29 Zaterdag 3 12.— Zondag 4 0.31 12.59 Maandag 5 1.26 1.51 Dy hoofdpijn, het zuur. X*> Pr'kkelbaarheid,'enz.. als gevolg van ver- wRSilbkr. stopping, gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxeermld- del. Roster's Maagpillen Alora verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. 18 Rotterdam, 29 Juli 1929. VEEMARKT. Aangevoerd werden 527 vette runderen, 202 vette- en graskalveren, 918 scbapen en 1am- meren 734 varkens. De handel in vette runderen was vlug. Schapen met matigen handel. Lammeren werden vlug verhandeld. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 1,05—/ 1,15, 2e kw. 0,92%—1,02%, 3e kw. /0,850,90; Ossen le kw. /0,90— l,02y2, 2e kw. f 0,80—f 0,871/2, 3e kw. f 0,70 0,75; Kalveren le kw. f 1,55f 1,70, 2e kw. 1,37%1,50, 3e kw. 1,15—f 1,30; Schapen le kw. f 0,85f 0,95, 2e kw. 0,72%—f 0,85, 3e kw. f 0,550,65; Zuiglammeren per stuk f 25—f 33; Varkens le kw. 0,90f 0,92, 2e kw. f 0,72%—0,85, 3e kw. f 0,52%—0,70; exportvee f 0,82%f 0,95. AARDAPPELEN. Westlandsche Sohoolmeesters, zand 4% 6 cent; Westlandsche Schoolmeesters, klei 34% cent; Poters 3%4%; Geldersche Schoolmeesters, zand 34 cent; Blauwpitten 56% cent; Eigenheimers 34% cent; aan- voer behoorlijk, vraag kalm. Alles per KG. FIJNE ZADEN. Geen noteering. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 500 K.G /0,95; Holl. Geel 6100 K.G. f 0,971/2—1,20. Handel- stil. Voor Ter Neuzen: 28 Juli. Eng. s.s. SHEAF CREST, 1617, kolen, New-Castle; Nederl. m.s. LIMBURG, 203, ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 26 Juli. Nederl. m.s. BRABANT, 203, steen, Londen. Voor Sas van Gent: 28 Juli. Eng. s.s. WESTON, 210, ledig, Rochester. Voor Rienien: 28 Juli. Fransch m.s. PUR- FIN A, 300, ledig, Antwerpen. Voor Gent: 26 Juli. Eng. s.s. WAYFIELD, 682, kolen, Boston; Eng. s.s. BIRTLEY, 1693 kolen, New-Castle; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ledig, Rouaan; Spaansch s.s. VIRGIN DE BEGONA, 2925, fosfaat, Antwerpen; Eng. s.s. TUSKAR LIGHT, 2437, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. GLANBRYDAN, 930, kolen, Port Talbot; Eng. s.s. PEARL, 269, pijpaarde, Fowey; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. BAMBURGH, 373, ledig, Antwerpen. 27 Juli. Noorsch s.s. LYAKER, 485, hout, Hemosand; Eng. s.s. MELROSE, 938, kolen, Tyne; Belg. s.s. MARCEL, 841, ledig, Brugge; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen; Noorsch s.s. TRES, 459, kolen, Boston; Eng. s.s. GREENBATH, 842, kolen, Swansea; Eng. s.s. KIRKTOWN, 1526, hout, Kemi; Finsch s.s. KOTKA, 812, hout, Kotka; Eng. s.s. WAYPARK, 837, kolen, Hull. 28 Juli. Danz. s.s. ETSEL, 593, ledig, Ant werpen; Eng. s.s. CLANWOOn, 1244, kolen, West-Hartlepool; Eng. s.s. STANISLAS, 574, kolen, West-Hartlepool; Eng. s.s. RUNNEL- STONE, 427, kolen, New-Castle; Nederl. s.s. JOHANNA, 1243, pyriet, Caen; Eng. s.s. PROWESS, 77, ledig, Londen; Eng. s.s. ME- RANNIO, 563, stukg., Londen; Noorsch s.s. SILJA, 717, hout, Wiborg; Noorsch s.s. AS- PLUND, 899, pyriet, Thamshavn; Letl. s.s. REGENT, 2055, hout, Riga; Eng. s.s. MER SEY, 438, stukg., Goole; Zweedsch s.s. EROS, 1281, kolen, Danzig. Van Gent: 26 Juli. Duitsch s.s. VIRGILIA, 599, ledig, Hamburg; Deensch s.s. BIRGIT, 1189, ledig, Danzig; Belg. s.s. WILLEM RENd, 1536, ijzer, New-Castle; Fransch s.s. SARA, 1183, kunstmest, Algie; Eng. s.s. TA- DORNA, 984, stukg., Belfast; Eng. s.s. KIL- VEY, 288, steen, Londen. 27 Juli. Letl. s.s. JOHANNE, 1687, ledig, Expilla; Finsch s.s. ALEXA, 370, ijzer, Gdy nia; Zweedsch s.s. EXCELSIOR, 841, ledig, Rafso; Poolsch s.s. POZNAN, 1121, fosfaat, Gdynia; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Deensch s.s. T. M. WERNER, 1087, ledig, Blyth; Deensch s.s. GUNVER, 549, fos faat, Kotka; Eng. s.s. BAMBURGH, 373, stukg., New-Castle; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. WAYFIELD, 682, ledig, Im- mingham; Zweedsch s.s. SIGNFRED, 326, ledig, Sunderland. 28 Juli. Eng. s.s. BIRTLEY, 1693, ledig, Tyne; Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Noorsch s.s. FREIKOLL, 696, ledig, Tyne; Eng. s.s. GLANBRYDAN, 930, ledig, Tyne; Duitsch s.s. DESDEMONA, 698, ledig, R'dam; Duitsch s.s. EDDI, 647, ijzer, Stettin; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ijzer, Newport; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, stukg., New port; Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, ledig, Tyne; Eng. s.s. GREENBATH, 842, ledig, Hull; Eng. s.s. CORNWOOD, 1308, ledig, Dunston; Amerik. s.s. MAGMERIC, 3169, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Letl. s.s. SKAUTS, 1328, ledig, Riga. s.s. HELENA in lossing te Kaapstad. s.s. MAGDALENA in lossing te Barry, s.s. TERNEUZEN in lossing te Gent. Amsterdam, 29 Juli 1929. Londen 12,09 12,10 Berlijn 59,40 59,44% Parijs 9,75 9,80 Brussel 34,65% 34,67% Weenen (100 sh.) 35,05 35,12% Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,40 59,44% Fransch 9,75 9,80 Belgisch 6,90 6,95 Oostenrijksch (100 sh.) 35,05 35,12%

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3