ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTlEBLAD VOOR ZEEUWSCH VLAANDEREN. No. 8404 Vrijdag 28 Juli 1924. 69e Jaargang Tweede Blad. ABONNEMENTSPRIJS: B I N N E N L A N D. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Vertichiing overweg in den Koegorspolder. TER NEUZEN, 26 JULI 1929. NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetalincj fr, per post j 6,60 per jaa? Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Woensdaq- en Vriidaqavond. brengen ingevolge artikel 75, eerste lid, der Lager Onderwijswet 1920 ter openbare kennis, het navolgende raadsbesluit De Gemeenteraad van Ter Neuzen, Gezien een op 28 Juni 1929 iiigekomen adres van de Stictiting R. K Verpleging en Opvoeding, gevestigd te Sljiskil, Nieuwe Kerkst aat 17, houdende verzoek. om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, gelden beschikbaar te willen stellen voor den aanleg van eene waterleidirig, het plaatsen van twee dtinkfon- teintjes op de speelplaats en het verplaatsen van een motor en aanvoerbuis, O/erwegende dat de wateraanvoer zoodanig is ingericht, dat de school bij vriezend weer zonder water zit, dat hierin verandering kan worden gebracht door de leiding van binnen te leggen en de motor te verplaatsen, dat voor deze verandering van inrichting gelden kunnen worden aangevraagd uit de ge- meentekas, dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920, Gelet op de artt. 72 e. v. der Lager Onder wijswet 1920, Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders, b e s 1 u i t Zijne medewerking te verleenen. Ter Neuzen, den 25 Juli 1929. De Gemeenteraad voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat vanwege de Spoorweg Maatschappij Mechelen—Ter Neuzen, de ROODE glazen der reflectoren aan den overweg in den Koegorspolder, Station Sluiskil, vervangen zijn door ORANJEKLEURIGE glazen. Ter Neuzen, den 25 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE TWEEDE KAMERLEDEN. Tot dus'ver is bij het centraal stembureau bericht ingekomen dat 90 gekozen Kamerleden hun benoeming hebbeu aangenomen. Ilierbij is ook minister de Geer. Van minister Slotemaker de Bruine en den heer Colijn is nog geen be richt ontvangen. Nog geen der gekozenen heeft bedankt. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad maakte de heer Colsen aan- merking op het ontbreken van notulen eener geheime vergadering en gaf te kennen zich d'esnoods daarvoor tot hoogere autoriteiten te zulien wenden. De Voorzitter merkte op, dat de heer Colsen te voorbarig was, dat hij daar- over kon spreken in een te houden besloten vergadering en dat eerst indien hij z.i. bij den raad geen recht kon krijgen aanleiding was er in openbare vergadering op in te gaan. |Het voorstel van Burg, en Weth. om niet in te gaan op het bezwaarschrift van verschil lende vergunninghouders tegen hun aansl«g wegens vergunningsrecht, werd verworpen met 7 tegen 6 stem-men. De heer Geelhoedt gaf te kennen, dat hij als gevolg* van hem verstrekte nadere inlichtingen niet kan accoord gaan met de wijze waarop het vergunningsrecht wordt geschat. Hij stemde daarom thans tegen. Burg, en Weth. zullen alsnu aannemen, dat het de bedoeling is de belanghebbenden te rang- Bchikken volgens hun vorigen aanslag. Door Burg, en Weth. werd opnieuw aanhan- gig gemaakt een voorstel tot het maken van een doorgang in den dij-k van den Coegors- polder te Sluiskil. Daartoe werd reeds 26 Juli van het vorig jaar besloten, maar, leek het werk toen eenvoudig en voor een koopje te :unnen geschieden, thans bleek dat de kos- te mmiddels tot f 2246 zijn gestegen en dat e nog al een en ander aan vastzat, dat dit went o.m. pas als algemeenen nieuwen vc- keorsweg in aanmerldng zou kunnen komen indien van wege den Rijkswaterstaat een daar- op correspondeereride brug over de Westeliike waterleiding vernieuwd en verbreed, hetgeen volgens den heer Van Cadsand aanstaand'e is Een en ander gaf aanleiding de beslissing aan te houden voor nadere informaties. Aangezien het onderbrengen van het Bur- gerlijk Armbestuur voor hare vergaderingen in een der gymnastieklokalen der o.l. school min der gunstig resultaat oplevert, stellen Burg, en Weth. voor ten prijze van ongeveer 400 een lokaaltje met wachtkamer te laten inrichten in den gang van de voormalige school A, naast het politiebureau. Dat voorstel werd aange nomen, na een opmerking van den heer Hame- link, dat indertijd bij den verkoop van het voormalige politiebureau was voorgespiegeld, dat het elders onderbrengen van het Burgerlijk Armbestuur geen bezwaren zou opleveren. De Voorzitter erkende, zich door onvoorziene om- standigheden te hehben vergist. De slechte accoustiek in het groote gymnastieklokaal is aanleiding dat men een andere gelegenheid noodig heeft. iOvereenkomstig het voorstel van Burg, en Weth werd besloten het trottoir van de Noordstraat bij den heer A. Moggre door te trekken tot de Nieuwediepstraat. De verlich- tmgspalen zullen worden verplaatst naar de overzijde, waardoor een beteren toegang tot de Nieuwediepstraat zal worden verkregen. Aangenomen werd een voorstel van Burg, en Weth. om ten behoeve van da verwarming van het kantoor van den gemeentebouwmeester en de daarboven gelegen secretarie te laten aan brengen een inrichting voor centrale verwar ming. Dit zal gelden als proef, om het eco- nomisch resultaat dezer verwarming na te gaan, maar bovendien meent men, aangezien de gemeente niet beschikt over een kluisinrich- ting voor het bergen van archieven, hiermede het brandgevaar tot het uiterste minimum te beperkerC Slaagt de proef, dan kan ook een voorstel voor verwarming van het overig deel van het gemeentehuis, op dezelfde wijze, wor den tegemoetgezien. De kosten worden ge- raamd op f 800. Door Burg, en Weth. werd, om het scheppen van een precedent dat later onaangenaamhe- den kan berokkenen te ontgaan, voorgesteld afwij-zend te beschikken op het verzoek van den Chr. Nat. Werkmansbond, om ten behoeve van een ziek lid die met een luidspreker mede zou willen genieten van radio-uitzendingen, een loodkabeltje te mogen spannen door de Jozina- straat. De pleirlooien van den heer Bedet en Vail Aken en de houding van een aantal raads- leden gaven Burg, en Weth. aanleiding over te nemen het voorstel-Bedet om de gevragde ver- gunning tot wederopzegging te verleenen. Vastgesteld werden de kosten per leerling van het lager onderwijs op f 11,06 en dat voor het uitgehreid lager onderwijs op f 27,81 per leerling Aan P. L. van Leemput, die vender dan 4 K.M. van de school verwijderd woont, is voor het vervoer van zijn kind naar de school per tram een vergoeding toegekend berekend naar f 30 per jaar, terwijl voorts besloten werd gel den beschikbaar te stellen voor het aanleggen van een waterleiding, het plaatsen van drink- fonteintjes op de speelplaats enz. ten behoeve van de R.K. school te Sluiskil. De gemeenterekening is aangeboden met voor den geiwonen dienst een bedrag in ont- vangst van 447.953,94, in uitgaaf 40982-5,89y2, goed slot alzoo f 38,128,04en voor den kapitaaldienst met een bedrag in ont- vangst van f 70.342,26, in uitgaaf f 62.985,76, goed slot 7356,50. Van het woningbedrijf te Sluiskil hebben, met inbegrip der gewone rijks- en gemeentebij- drage de ontvangsten bedragen 9581,17%, de uitgaven 10,645,12, het verlies alzoo 1063,05%. De gemeenteraad verleende zijne goedkeu- ring, dat Burg, en Weth. voor het verwijderen van een pa ah der electrische verlichting in het trottoir in de Noordstraat en vervanging daar- van door een ijzeren arm aan het perceel van mevr. de wed. Smits zich borg stellen voor eventueele schade van het aanbrengen van dien arm en tot een bedrag van f 45 vergoeden voor vroeger in verband met die paal gemaak- te kosten. Aan de heer Scheele, die informeerde naar de reden waarom de waterleidingskwestie nog niet op de agenda dezer vergadering was ge bracht, gaf de voorzitter te kennen dat ver- schillende overwegingen hem aanleiding had- den gegeven daarmede te waehten. Hij acht het b.v. in het tegenwoordig stadium, waarin de bestuurskwestie van de N.V. Waterleiding Mij. verkeert, niet raadzaam dat de gemeenteraad thans een besluit neemt, en geeft er de voor- keur aan dat door de vergadering van aandeel- houdsters is voorzien in de vaeatures en ook is besli-st op andere punten die aan de orde kwa- men in de laatste vergadering. Uit de verdere vragen van den hr-er Scheele bleek, dat de raad wenscht dat d'e afgevaardigde dezer gemeente zich zal verklaren voor intrekking der motie of voorstellen die ten doel hadden den voor zitter en de andere commissarissen die hun zetel beschikbaar hebben gesteld uit te noo- digen hun plaatsen weer in te nemen. Op zijn vraag of de gemeenteraad dan niet wenschte mee te doen als die heeren werd'en herkozen, werd geantwoord: dat is een andere vraag! Naar de voorzitter vermeent, zal de nieuwe vergadering van aande-elhouders gehouden worden op zoodanig tijdsti-p, dat de gemeente raad de waterleidingkwestie in het laatst van September of begin van October zal kunnen behandelen. De heer Bedet verklaarde weder zijn leed- wezen te moeten uitspreken over een voorgr komen voetbalmatch alhier op Zondag 7 Juli, waarbij een optocht was gehouden met muziek en de vereeniging later feest had gevierd tot laat in den nacht, waardoor voor de omwonen- den de rust is verstoord. Ook was de god's- dienstoefening des namiddags ongeveer 3 uur door een zingende groep verstoord. De heer Van Aken sloot zich hierhij aan en brak voor- namelijk den staf over de z.g. feestviering, die naar het scheen bewees, dat de sport in plaats van tot veredeling van d'en mensch dezen ver- wildert. Des avonds te half zeven was het op de Markt (de feestelijke bijeenkomst werd ge houden in het „Hotel Centraal" op de Markt) een dermate onbehoorliike toestand, dat meis- jes de markt niet ongehinderd konden passee- ren. Hij sprak daarover zijn d'iepe afkeuring uit. Ook de heer Scheele en Vad Cadsand slo- ten zich aan bij de afkeuring van den heer Be det over de toelating tot het maken van mu ziek op straat op Zondag. De heer Hamelink eischte ook voor andersdenkenden vriiheid op. Hij is van oordeel dat tegen d'en optocht zooals die door de 2 voetbalvereenigingen met muziek aan het hoofd, buiten de god-sdienstoefeningen geen bezwaar kan zijn en dat ook de meerder- heid der bevolking van de gemeente er aldus 97el" denkt, want de feiten bewijzen, dat de Katholieken daartegen allerminst bezwaar heb ben. De voorzitter verdedigde zijn standpunt in deze zooals hij dit reeds meermalen deed. Hij houdt ten deze rekening met de in de gemeente bestaande stroomingen en houdt rekening met de wettelijke voorschriften. Naar zijn meening mag de overheid zijn persoonlijke geloofsover- tuiging niet aan de ingezetenen opdringen. Hij houdt zich daarbij aan de beginselen neerge- legd in zijn toespraak tot den gemeenteraad bij zijn mstallatie in het jaar 1912, en had bij de samenstelling daarvan rekening gehouden met de rede die door den heer Dr. Kuijper was ge houden bij het optreden van het rechtsche m:- nister'e. Overigens gaf hij weer den raad die kwestie_ eens ten finale uit te vechten bj de be.grooting. De heer Bedet zng daarin geen geen heil. Hij zou wenschen dat de burgemees ter in dezen handelde volgens zijn persoonlijke geloofsovertuiging, als burgemeester bij de gratie God's. De voorzitter verklaart den heer Bedet in die richting niet te kunnen volgen. ^De principieele zijde der kwestie onaange- roerd latende, moet eerlijkheidshalve toch wor den opgemerkt aangezien wij van een en ander getuige waren dat de voetbalvereeni gingen met hun supporters, die van nam. 2 tot 5 uur vertoefden op het voetbalterrein bewes- ten de kom, onmogelijk door gezang eenige God'sdienstoefening hebben kunnen verstoren des nam. om 3 uur. In de tweede plaats heb ben zich de beide clubs met eenige gasten, te samen ongeveer ruim 30 personen vanaf des avonds 6 tot 8 uur aan tafel vereenigd voor het nuttigen van een maaltijd. Hoe deze tafe- lende menschen de markt te half 7 uur hebben kunnen onveilig maken is dus een raadsel. On- begrijpelijk is het dat door de genoemde spre- kers voor het versterken van hun principieel bezwaar dingen als daadzaak werden genoemd die geheel in strijd zijn met de waarheid, en 1 daarop ernstige beschuldigingen uitspraken.) De heer Verlinde bracht weer een klacht te gen handelingen van de Industrieele Maat schappij, als concessionarisse van de electrische stroomlevering ter sprake. Het is n.l. weer voorgekomen dat iemand die van elders kwam hij een winkelier lampen kocht, welke lampen werden opgehangen. Toen aan het kantoor der verlichting werd gevraagd het perceel aan te sluiten volgde dit, doch in den namid'dag kwam de boodschap van de centrale dat de verbin- ding weer moest worden verbroken, want dat de lampen die men bezat alhier, doch bij een ander dan de Industrieele Maatschappij, aan- gekochte nieuwe lampen waren en de admi- nistrateur op grond daarvan stroomlevering weigerde. De betrokkene heeft daarop bij de Industrieele Maatschappij lampen gekocht en den winkelier, wien dat al herhaaldelijk over- bwam, bericht, dat hij de gekochte lampen moest terughalen. Spreker meent dat wel con- cessie is verleend voor stroomlevering maar geen monopolie voor lampenlevering en dat voor het opnangen en aansluiten van lampen geen instaiiateursbevoegdheid kan gevorderd worden. Trouwens, de administrateur handelt willekeurig, want bij den beer Dregmans, ad- junct-gemeentesecretaris, die zijn lampen ook l dij een ander kocht, heelt hij wel degeljk het perceel aangesloten. Bij de P.Z.E.M. hij heeft daarnaar geinformeerd wordt daarop ook geen aanmerkmg gemaakt. De voorzitter gaf te ke men, dat Burg, en Weth. op grond van verschillende zaken in deze rechtskundig advies hebben ingewonnen, hetgeen juist is binnengekomen. Hij maakte bezwaar, dit in openbare vergadering mee te deelen, doch voegde er nader gevraagd aan toe, dat de conclusie was dat Burg, en Weth. in gevaiien als het door den heer Verlinde ge noemde, dat zij zullen onderzoeken, kunnen op- treden. De heer Verlinde was van oordeel dat het met aangaat, dat nermgdoende ingezetenen op dergelijke onrechtmatige wijze worden ge- aupeerd. Hij zou ook wenschen dat voortaan maandelijks vanwege de gemeente officieel de spanning van het net werd nagegaan, om te constateeren of aan de voorwaarden in de con- cessie voldaan wordt. Indien op een dergelijke wijze vanwege de centrale wordt gehandeld, is het dmnged noodig, dat ook de gemeente hare rechten ten voile handhaaft. De heer Verlinde besprak nog de aanschrij- ving die verschillende gebruikers van motoren hebben gehad van Burg, en Weth. over het af- schermen van hunne motoren, tegen radio-sto ring. De Voorzitter deelde mede, dat Burg, en Weth. desnoods met de belanghebbenden hier- over wel zullen spreken. iDe heer Van den Bulck bracht ter sprake het berijoen van het klinkerpad in de Nieuwstraat. Dit wordt door velen als rijwielpad geschourwd, doch onlangs zijn een aantal wielrijders die van de zijde Oer Korte Kerkstraat kwamen, verbaliseerd omdat zij links van de straat re den. Kan dat pad niet tot rijwielpad ver- klaard worden. De Voorzitter bracht de be zwaren daartegen naar voren. De menschen moeten de regels van den weg houden. Maakt men dit rijwielpad dan wordt de straat ver- smaid, want dan mag daarop geen auto staan, zooals nu wel voorkomt. Er is geruimen tijd gewaarschuwd en eindeljjk zijn niet in op- dracht processen-verbaal opgemaakt. Men zal goed doen, in deze nog eens af te waehten. Aan denzelfden spreker werd geantwoord, dat met het storten van vuil aan de Van' Steenbergenlaan voor dit oogenblik is gestopt; ook zal aan anderen verboden worden daar vuilnis te werpen. De heer De Bakker bepleitte het plaatsen van banken op de Scheldekade, als de bestaan- de door verkoop van den bouwgrond zullen worden opgeruimd. De heer Colsen besprak de pomp te Driewe- gen, die al sinds een paar jaar niet meer ge- bruikt kon worden, waarnaar de Voorzitter zal mformeeren, terwijl hij voorts meende dat de heer Colsen nu wel wat al te vlug antwoord wil hebben op zijn in de vorige vergadering gestclde vragen, welke tijd van onderzoek eischen, terwijl hij toch aanvankelijk een commissie had willen instellen, waarvan hij pas bij de begrooting voor '30 antwoord wilde. De heer Van Cadsand bracht ter sprake het voorzien in_ geschikte arrestantenlokalen te Sluiskil. Hij wil die aanbrengen, naast de school, tjavens daar makem de bergplhats voor het bluschmateriaal, en daarop een woning voor den politie-agent. Deze oplossing zal door Burg, ©n Weth. wrden onderzocht. I5KOEMPJESCOLLECTE. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de alhier morgen met toestem- ming van B. en W. te houden bloempjes- collecte ten bate van de stichting voor lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heem- stede. Waar het hier betreft het verleenen van hulp aan menschen, wier lot ieders medelijden ten zeerste verdient, bevelen wij deze collecte ten zeerste aan. CONCERT OP DE MARKT. Het muziekgezelschap „De vereenigde werk- lieden" is voomemens a.s. Vrijdag 2 Augus tus a.s., ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder concert te geven op de Markt. SPORTFEEST OP KONINGINNE- JAARDAG. In de vergadering der leden van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier deed het bestuur mededeeling van de gevoer- de onderhandelingen met den Zeeuwschen en West-Brabantschen Tumkring voor het hou den eener sportdemonstratie, opgeluisterd met muiziek, op Zaterdag 31 Augustus aanstaan- de. De vergadering vereenigde zich met het geen door het bestuur deswege verricht is. Besloten werd voor dekking der beduidende kosten lijsten te presenteeren bij de ingezete nen. Staande de vergadering werd voor stij- ving van het noodige fonds reeds een mooi bedrag bijeengebracht. Indien de algemeene medewerking der burgerjj daarmede gelijke tred houdt, zal het ook mogelrjk worden ook uitbreiding aan het programma te geven, o.m. door het afsteken van een vuurwerk. In den avond zal een concert plaats hebben. EXAMEN TYPISTE. Dezer dagen slaagde te Utrecht met lof voor het examen typiste (10-vingersysteem), mej. M. de Jonge, alhier, buurtschap Drie- wegen. Zij behaalde een snelheid van 67 let- tergrepen (201 letters) per minuut. ONJUISTE BERICHTEN. We hebben reeds enkele malen de aandacht moeten vestigen op onjuiste berichten, die uit deze omgeving in de pers werden gelan- ceerd. Thans zijn weer enkele onjuiste mededeelin- gen in omloop gebracht. Zoo werd eerst in een plaatselijk blad gelanceerd het praatje, dat er plannen zouden bestaan, nevens de in aanbouw zijnde stikstoffenfabriek te Sluiskil ook een spiritusfabriek te stichten. Noch de cokesovens, noch de in aanbouw zijnde fabriek leveren grondstoffen waarvan spiritus een nevenproduct is. Het was niets meer dan een los praatje. Niettemin vond dat bericht via dat plaatselijk blad zijn weg in de provin cial en voorts in de groote pers, met het gevolg, dat belanghebbenden in die branche zich reeds aan bet correspondeeren zetten, en, informeerende ter plaatse waar men juiste inlichtingen gaf moest vememen, dat het be richt een mystificatie is. Heden vonden wrj een bericht van de Zeeuwsoh-Vlaamsche grens gezonden aan de VI. Crt., betreffende den spoorweg GentTer Neuzen, waarvan, zooals aan onze lezers be kend kan zijn, het Belgisch gedeelte door den Belgischen Staat voor de Nationale Maat schappij van Spoorwegen is genaast. Omtrent hetgeen met het gedeelte op Nederlandsch gebied gebeuren zal is nog niets bepaald, worden eenerzijds verlangens ge- koesterd en mogelijkheden overwogen en bij de andere in deze betTokken partij afgewacht. Op grond van blijkbaar niets anders dan praatjes, wordt aan de VI* Crt. het volgende geschreven „Over het toekomstig lot van bet Neder landsch gedeelte der spoorlijn Ter Neuzen Gent doen allesbehalve geruststellende be richten de ronde. Naar het schijnt zou de Na tionale Maatschappij in Belgie binnen korten tijd de expolitatie ter hand nemen van Gent- Selzaete, doch zich over de rest niet kunnen of willen bekommeren. Zelfs acht men de mogelijkheid niet uitgesloten onverwachts voor het feit te staan, dat het Hollandsche gedeelte stop wordt gezet en men derhalve geen geregelde verbinding meer heeft met Belgie of Nederland per trein. Nu hebben eenige dagen geleden een aantal deskundigen een tocht langs de lijn gemaakt om alles zeer nauwkeurig op te nemen. Over het resultaat lieten ze zich natuurlijk niet uit, maar de eventueele rentabiliteit krijgt een groot vraagteeken achter zich, aangezien stelsel- matig het vervoer geleid wordt over Ter NeuzenMechelen. Of dit met opzet ge- schiedt om het andere traject aan verbloeding te laten bezwijken, valt voorhands moeilijk te beoordeelen. Eigenaardig echter, dat volgens loopende geruchten Mechelen er het volgende jaar aan zou moeten „gelooven" door ook in- gelijfd te worden bij de lijnen der Nationale Maatschappij. Men deelt eveneens mede een voornemen om het beheer Ter NeuzenSel- zaete of liever grens in handen te stellen van de Zeeuwsclh-Vlaamsche tramwegmaatschap- pij. Hoopvol staat het nu geenszins en de Zeeuwsch-Vlamingen vragen zioh af: Zal het besparen van eenige duizenden guldens weer zwaarder wegen dan de noodzakelijkheid om aan den „overkant" de burgers te laten ge- voelen, dat ze niet veronachtzaamd worden in hunne belangen en het begrip „nationaliteit" voor de hooge oomes geen doode letter is?" Deze correspondence moet bij ieder, die eenigszins van den gang der zaken op de hoogte is een glimlach van medelijden op de lippen brengen over een dergelijke voorlich- ting van het publiek, blijkbaar gelanceerd zonder eenig onderzoek ter plaatse waar men het weten kan. Dat is nu eens echte „leuter- praat", zonder meer en we meenen met voile gerustheid te kunnen verzekeren, dat de be- woners van Zeeuwsch-Vlaanderen, in den zin zooals de schrijver dat bedoeld, over het lot van het Nederlandsch gedeelte van den spoor weg GentTer Neuzen volkomen gerust kunnen zijn. WAARSCHUWING AAN WIELRIJDERS. Gister werden door den kantonrechter alhier behandeld eenige overtredingen van het wegsverkeer in de Nieuwstraat, waarbij men objeotief bezien de vraag zou kunnen stellen of eigenlijk het gemeentebestuur van Ter Neuzen, dat daar een keibestrating maakte met er naast een klinkerpad, dat daardoor geheel het karakter kreeg van een rijwielpad al staan er geen bordjes die het aldus bestempelen in de plaats der ver- dachten niet op het bankje van beschuldiging zou hebben moeten zitten. Zeker, het is alle- maal waar, de wegsgebruikers behooren de wettelijke regelen te kennen, en ze moeten weten dat, indien dat niet is aangegeven door bordjes, een weg of straat geen wielrijders- pad heeft en men dan rechts van den weg moet houden. De misleiding is echter door de wijze van bestrating der Nieuwstraat z66 frappant, dat de meest accurate wielrijder er door misleid moet worden. Misschien is over dezen toestand nog niet het laatste woord gesproken, maar ondertusschen zij men ge waarschuwd, in de Nieuwstraat rechts van de straat te houden. Er is gewaarschuwd, dat men er in het vervolg niet met een paar kwartjes boete zal afkomen. WAARSCHUWING AAN VI TOMOI! 11A STE.N Aan de automobilisten die o.m. de Markt passeeren wordt aangeraden zich te houden aan de snelheid van 20 K.M., die voor de kom is voorgeschreven. Geruimen tijd werd er i naar we vememen een oogje dicht gedaan, al werd klaarblijkelijk de toegelaten snelheid overschreden. Dit nam toe en de veiligheid van het verkeer kwam er door in het ge- drang. Ook hierop zal in de toekomfit meer de aandacht zijn gevestigd. Door zich aan de voorschriften te houden voorkomt men proces-verhaal. DE SCHOOLREIS. Gisteren hielden de leerlingen van de hoog- ste klassen der openbare scholen in de kom de gewone jaarlijksche schoolreis, die ook door vele ouders en belangstellenden werd meegemaakt. Men vertrok des morgens ongeveer half 8 met de extra-boot der provincie, de ,,Zuid- Beveland", die het gezelschap naar Middel- burg voerde, waarbij men in de eerste plaats genoot van den tocht over de Sehelde en in de tweede plaats van die door het kanaal door Walcheren. Te Middelburg werd de stad bezidhtigd, kreeg men ook 'n kijkje op de drukke markt, en versterkte aldaar in het Schuttershof den inwendigen mensch. Men scheepte zich daama weer in, en voer terug naar Vlissingen, waar men weer aan wal ging en een bezoek bracht aan het strand dat als altijd een attractie is voor de kinde- ren, hetgeen niet minder het geval was met den speeltuin van den heer Timmermans, waar ook nog eenige ververschingen werden gebruikt. Nog te vroeg was de tijd aangebroken om af te marcheeren naar de aanlegplaats, waar men weer scheep ging. Te ongeveer 9 uur bracht de ,,Zuid-Beveland" kinderen en ge- leiders hier aan de ponton aan, en het bleek aan de stralende gezichten waarmede de kin deren bij de hen opwachtende familieleden of kennissen kwamen, dat zij weer volop genoten hadden. Men had goed weer getroffen en het is een dag die den deelnemers lang in het geheugen zal blijven, wegens het gesmaakte genot. COoPERATIEVE SUIKERFABRIEK ZEELAND. Naar wij vememen heeft het bestuur van de Cooperatieve Suikerfabriek Zeeland te Bergen op Zoom, de motie overgenomen van de z.g.n. groep-Castel uit de leden, welke de bedoeling heeft eene commissie samen te stel len uit de bestuursleden, de leden van den algemeenen raad en uit bovengenoemde groep, die zal onderzoeken hoe op de voor- deeligste wijze de fabriek van de hand'kan worden gedaan. Deze motie zal in behande- ling komen op eene op 30 Juli te houden ledenvergadering der Cooperatie. SLUISKIL. Begunstigd door uitstekend reisweer maak- ten de leerlingen der openbare school alhier Dinsdag j.l. een uitstapje, naar Blanken- berghe. Circa 85 personen, groot en klein, vertrokken met den'eersten trein naar Genti vanwaar de ..express" het gezelschap naar de plaats van bestemming voerde. Naar hartelust is er in Blankenberghe ge noten van zee, zon en duin. Jammer voor de kleinen stond er in de morgenuren een flinke koude bries dwars op het strand, zoodat er van zwemmen, als die weidsche naam ge- bezigd kan worden, niets kwam vdor 's mid- dags ,toen bovendien het water opkwam en een warm zonnetje voor opgewektheid zorgde. Baden, eten en drinken, het smaakte alles voortreffelijk en hoe lang de dag tevoren ook scheen, hij vloog onopgemerkt om. Twee jongens droegen ongewild ibij tot het komische gedeelte, door met hun kleeren aan in het water te tuimelen als gevolg van al te groote darteiheid. Gevaar was daar overigens niet bij, terwijl de zomerzon in een oogwenk voor droge kleeren zorgde. Tot besluit een wandeling langs den prachtigen boulevard, waar groot en klein zich de oogen uitkeek naar imposante hotels en winkels en waar op de hotelterassen muziek en dans tot bewon- dering lokten. Na een kort bezoek aan een bazar, die inderhaast van snuisterijen en sou venirs kwijtraakte in mil voor de laatste franken, was de tijd van vertrek daar. Door welwillende medewerking van de spoorwegmaatschappij Gent-Ter Neuzen reed de laatste trein, die anders niet verder gaat dan Selzaete, ditmaal door tot Sluiskil. Dit was mede ten gerieve van de Sas van Gent- sche school, die op denzelfden dag naar Duin- bergen was geweest. Zoodoende had de terugreis een even vlot verloop als de heenreis en stond het gezel schap v66r half tien des avonds op Sluiskil- schen bodem terug na een dag van ontspan- ning en jolijt, na een reis, die in alle opzich- ten geslaagd is en waaraan nog lang met voldoening kan worden teruggedacht. In het begin van deze week was het water van het kanaal tengevolge van vervui-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5