PUROL Wampireerende voeten van Huid en Voeten S P 0 K T. LANDBOUWBERICHTEN. GEMEHGDE BE RICH TEH. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. RECHTSZAKEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met Doo. 30*60 ea 90 ct. Tube 80 ct Apoth. ea Drogliten A7an de le naar de 2e klasse: M. Anthonisse, Sluis; L. Bareman, Waterlandkerkje; L. Mog gie, Schoondijke; J. de Pauw, Breskens en M. van Strien, Groede." Niet bevorderd 2. Van de 2e naar de 3e klasse: C. \'an Laecke, Sluis; Ma. Pauw, Groede; Ger. Zonnevijlle, Ter Neuzen; A. de Roo, Groede; M. Maat, Oostburg; J. Hennekeij, Groede en J. Scheerens Breskenis. Niet bevorderd 4. Van de 3e naar de 4e klasse: Ma. Crince, Breskens; Ja. Leenhouts, Schoondijke; Ne. Mazure, Groede; JMa. Trap man, Aardenburg; J. de Bruijne, Hoek en J. Rijkborst, St. Kruis. Niet bevorderd 4. KATH. MIDDEUB. HANDELSDAG- SCHOOL TE HULST. Aan de Kath. Middelb. Handelsdagscbool te Hulst z\jn bevorderd van de le naar de 2e klasse: A. Fermont, Boschkapelle; J. Geene, Ter Hole, C. Hageman, Clinge, E. Ivens en G. Ivens, Hulst; P. Ivens, St. Jansteen; Z. Pleunis, Hulst; J. Schelfhout, Groenendijk, G. Schuurman, Hulst; G. Staal, Graauw, J. de Waal, Ossenisse; E. Weemaes, Groenen dijk; A. Willaert, Clinge. Van de 3e naar de 4e klasse: St. v. d. Boogaerd, Hulst; A. Eggermont, St. Jansteen; A. Geerards, Koewacht; Em. d'Hondt, Hulst; P. Martens, St. Jansteen; P. Sarneel, Kloos- terzande; B. v. 't Westeinde, Hulst; J. van 't Westeinde, Hulst; A. Zwartele, St. Jan steen. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 4e naar de 5e klasse: J. de Bruijn, Hulst; P. Colsen, Ter Hole; L. Colsen, Ter Hole; J. Eggermont, Lamswaarde; L. Egger mont, St. Jansteen; F. Ivens, Hulst; J. de Kort, Hulst; A. v. Mol, Lamswaarde, C. Vael, St. Jansteen; J. de Waal, Kuitaart. Niet bevorderd 1 leerling. EXAMEN HANDELSKENNIS L. O. Geslaagd te 's Gravenhage voor 't examen bandelskennis L. O., de beerA. N. Klaaijsen te Aardenburg. HIT DE BELGISCHE SUIKERINDUSTRIE. De Brusselsche correspondent der N. R. Crt. scbrijft: Dezer dagen is te Brussel opgericbt de So ciety Finamciere des Sucres (Finasucre)een holding-company met een kapitaal van 37.500.000 francs, vertegenwoordigd door 75.000 aandeelen van 500 francs. De oprichting van deze holding is het ge- volg van de fusie der N.V. Sucrerie et Raf- finerie de Moerbeke-Waes met de N.V. Sucre rie Frantz Wittouck te Selzaete en de Sucrerie de l'Esperance te Snaaskerke. DOOR MIDDEL VAN DE RADIO AANGEHOUDEN. Maandagmiddag jl. verzocht de commis- saris van polibie te Tilburg per radio de aan- houding en overbrenging van 3 kinderen, die ter beschikking van de regeering moesten worden gesteld en die zich zouden ibevinden in gezelschap van hun moeder en een liedjes- zanger, wier namen bekend waren. De politie stelde een onderzoek in met het gevolg, dat bedoelde kinderen in een loge- ment alhier werden aangetroffen. Zij werden dan ook heden met hun moeder op transport gesteld naar Tilburg. CHR. NAT. WERKMANSBOND. Het hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werk- mansbond heeft het clubhuis te Lunteren aangekocht voor sanatorium en vacantieoord voor de leden. ZAAMSLAG. Maandag 1.1. toen eenige kinderen aan het baden waren in de Otheneschekreek nabij den Groeneweg, had het 11 a 12jarige dochtertje van den heer H. Wisse het ongeluk in het water op een stuk glas te trappen. Per auto werd zij huiswaarts vervoerd, terwijl de dok- ter de glasscherven uit de wond verwijderde. SAS VAN GENT. Schoolreis. Als iemand verre reizen doet, Dan kan hij veel verhalen. Deze beide regels geven over 't algemeen de bedoeling te kennen van zoo'n schoolreis. Natuurlijk ligt het in den aard der zaak om het nuttige met het aangename te vereeni- gen. Hetgeen dan ook weer ditmaal glansrijk gelukt is. Dinsdag was de vastgestelde dag, waarop de leerlingen van de openbare school hun jaarlijksche schoolreis ondemamen naar Duinbergen. Reeds langen tijd van te voren hadden zij zich daarop gespitst, zoodat het begrijpelijk is, dat de verwachtingen zeer hoog gespannen waren. Maar een schoolreis maken met een groot Ihonderdtal kinderen, zonder dien dag al te vermoeiend te maken, is geen een dag werk. Er komt hedl wat kijken, eer 't zoover is. Daar is; het kiezen van een geschikte plaats ■en dan: het treffen van de noodige regelin- gen, waaraan, hetzij tusschen haakjes ge- zegd, heel wat vijven en zessen verbonden zijn. Ditmaal was dus de keuze op Duinbergen gevallen, een ontluikende badplaats tusschen Heyst en Knocke gelegen. Als uitspanningsoord is deze plaats voor "het jonge volk geschikter, dan de drukbe- zochte plaatsen, waar zich het moderne bad- leven concentreert. De massa is beter te overzien en men schrijft er nog niet met dubbel krijt. Bovendien bestaat er niet alleen gelegen- heid tot baden, maar ook tot ontspanning in een heel aardig duinlandschap, factoren die bij de keuze van overwegenden aard waren. De heer Bakker, Secretaris van de Ouder- commissie, had verder voor de regeling zorg gedragen. En het mag tot aller voldoening gezegd worden, dat hij in deze aangelegen- heid tot aller tevredenheid met bizonderen lof gekweten heeft. Ditmaal geen lange, ver- moeiende marschen om het begin- en eind- punt te bereiken. Vooral den vermoeienden thuismarsch na een zwaren dag van inspan- ning ,was in den regel een der grootste be- zwaren. We hebben de groote geriefelijkheid van de nieuwe regeling thans leeren waardeeren en zullen haar voor den vervolge niet gemak- kelijk meer prijs geven. Er is op een schoonen Julidag, als het Dinsdag was, door ouden en jongen heel veel genoten. Want ook een heel groot aantal ouders wa ren, zooals trouwens meestal het geval is, van de partij. Dat het aantal deelnemers jaarlijks grooter wordt, ook al zijn de daarmee gepaard gaan- de kosten, soms iets hooger, is het beste be- wijs, dat de jaarlijksche schoolreis meer en meer in den smaak valt. Geen wonder, waar de deelnemers van een- zelfde principe doordrongen, er voor zorgen een spheer te scheppen, waar vrijheid, ge- lijkheid en broederschap niet alleen tot phra- sen maar tot werkelijkheid gemaakt worden. En waar ieder er naar streeft deze geest te scheppen en te bewaren, kan het niet an- ders of de schoolreis, die eigenlijk voor de kinderen in het leven geroepen is, wordt ook door de ouders als een welkome gelegenhedd aangegrepen om eens een dag met de kinde ren mee te leven en zich te verblijden met de blijden. HOOFDPLAAT. Eenige dagen geleden werd in den nacht, ten nadeele van den landbouwer H. te Hoofd- plaat uit een in een achter diens woning staande keet een varkensham, een tarwebrood, benevens eenige sleutels ontvreemd. Door de politie werd een onderzoek ingesteld. Een dezer dagen werd bij den landbouwer S. even- eens in die gemeente woonachtig, het vette ge- deelte van de ham teruggevonden benevens de sleutels. IJZENDIJKE. Maandagavond vergaderden in het cafb van den heer A. Lievens de leden der roomboter- fabriek. Een 50tal leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer Am. van Waes, opent de vergadering met een woord van welkom. Spreker drukt zijn tevredenheid uit over den goeden gang van zaken. We zijn thans zoo ver gevorderd, dat aan den opbouw der fa- briek is begonnen, een directeur kan worden benoemd, de machines besteld enz. Door den heer I. Brevet wordt verslag uitgebracht over den bouw, de aankoop van machines enz. Deze spreker deelt mede, dat het zoeken naar water en plaatsen van put- ten tot nu toe heeft gekost 1800, terwijl nog twee putten zullen moeten worden aan- gelegd. Nauwkeuriger overzicht kan momen- teel nog niet worden gegeven. Het bestuur heeft uit de 26 sollicitanten voor de betrekking van directeur benoemd de heer K. de Vries te Oostwoud (N.-H.), waarmede het bestuur hoopt een goede keus te hebben gedaan. Hij is benoemd tot 1935 en is in bezit van zes diploma's. Volgt regeling van roomvervoer. Het be stuur deelt mede, alles onder het oog te heb ben gezien. Per tram komt het veel te duur, per wagen is de route, iederen morgem af te leggen 150 K.M. veel te groot. Het be stuur stelt voor om over te gaan tot aan- schaffing van een tweetal auto's tot ophaling van den room. Op iedere K.M. zou 10 cent worden afgeschreven, terwijl deze auto's tegen billrjken prijs zouden kunnen geplaatst worden bij den heer Van Sorgen, die zich tevens met het nazien zou belasten. Na eenige bespreking wordt aldus besloten en wordt het bestuur gemachtigd, tot aankoop over te gaan. Besloten wordt, zich aan te sluiten bij het botercontrolestation te Eind hoven, wat noodig is om rijksmerk te be- komen voor den export van de boter. Eveneens zal worden aangesloten bij den Noord-Brabantschen zuivelbond. De kosten zijn zeer gering en bedragen nog geen halven cent per K.G. boter. Bij den Brabantschen zuivelbond kan men alle mogelijke hulpmate- rialen koopen aan zeer billijken prjjs, fooek- houding wordt geregeld nagezien enz. De heer Zwagerman houdt een korte be spreking over te houden melkcursussen, welke zal bestaan uit 8 weken practisch melken op een hoeve in deze omgeving en drie theoretische lessen. De kosten van dezen cursus zullen bedragen 2,50. Tot nadere toelichting zal circulaire worden toegezonden. Volgt artikelsgewijze behandeling van het huishoudelijk reglement. De artikelen wor den toegelicht door den heer Zwagerman. De leden kunnen van de fabriek zooveel boter nemen, als ze noodig hebben tegen groot- handelsprijs. Op de algemeene vergadering kan men zich doen vertegenwoordigen. Ieder lid zal de statuten en het huishoudelijk regle ment ontvangen, waarna het huishoudelijk reglement wordt vastgesteld. De voorzitter, de heer Van Waes, spreekt de hoop uit, dat ieder zijn best zal doen, de fabriek zoo goed mogelijk te doen marchee- ren, het bestuur zal eveneens alle zeilen bij- zetten. BRESKENS. Zaterdagmiddag 27 Juli a.s. wordt alhier het badseizoen officieel geopend. Het in de duinen geplaatste badpaviljoen „Amoud- Marie" en een lunchroom worden dan tevens geopend. Na afloop hiervan worden zwem-, cano- en tobbenwedstrijden gehouden. Met de Staatscourant van 22 Juli zijn verzonden afdrukken van de akten betreffen- de den motorbootdienst „Gideon IV" alhier. De onderwijzer aan de bijzondere school alhier, de heer Last, is in gelijke betrekking benoemd te Zeist. ASSENEDE. Een 44-jarige wgrkman uit Assenede wilde met deze warme dagen een bad nemen in de kreek op de wijk „Het Holleken". In het water werd de man onwel en verdween in de diepte. Men mocht er niet in slagen den on- gelukkige levend op het droge te brengen. De levensgeesten waren toen hij werd opge- haald reeds geweken. De man is ongehuwd. VOETBAL. De Maandagavond gespeelden wedstrijd Ter- neuzen-comibinatieSheaf Crest, is geeindigd in een 21-overwinning voor Terneuzen. Bij de rust was de stand 00. Een kwartier na de rust namen de Engelschen de leiding; kort daarop maakte Terneuzen gelijk. In den strijd <jm de overwinning was tenslotte de com- binatie de gelukkige. Deze laatste maakte kort voor het einde het beslissende doelpunt. «k Politierechter te Middelburg. Zitting van 23 Juli 1929. De volgende zaken werden behandeld: J. d. V., oud 39 j., schoenmaker te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op 17 April jJ. te Axel Maatje Laurens heeft beleedigd. Eisch 10 iboete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak Idem. M. A. J., oud 18 j., zonder beroep te Bres kens, werd ten laste gelegd, dat hij op 17 Juni j.l. te Breskens Francina Verduijn heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. A. W., oud 45 j., zonder beroep te Graauw, werd beklaagd, dat hij op 17 Juni j.l. te Graauw Leonie Kindt heeft geschopt en geslagen. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak 15 boete of 15 dagen hechtenis. P. M., oud 24 j., landbouwer te St. Jan steen, werd verdacht, dat hij op 23 Juni 1929 te St. Jansteen H. van Puyenbroek heeft ge slagen. Eisch f10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. C. R. V., oud 20 j., werkman te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij in 1928 in het Arron- dissement Middelburg een bedrag van f 2 toebehoorende aan Jacob Geense, heeft ver- duisterd. De verdachte moest voor dat bedrag zegels plakken. Eisch f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem. W. R., oud 28 j., landbouwer te Ter Neuzen, werd verdacht, dat hij op 21 Juni j.l. te Goes zich heeft verzet tegen den agent van politie Kost, toen deze hem ter zake van verkeers- overtreding, beetpakte, om hem voor den commissaris van politie te geleiden. Eisch f10 boetie of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. M. J. S. d. V., oud 38 j., zonder beroep te Axel, werd verdacht, dat zij op 17 April te Axel, Johannes de Bruijne heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Door C. G. d. T., oud 35 j., handelsreiziger te Zevenbergen is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechteir te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis. Door de Belgische Regeering is de uit- levering gevraagd van P. d. N., oud 23 j., werkman te Koewacht, naar aanleiding van een door de Rechtbank van Eersten aanleg te Dendermonde gegeven bevel tot gevangen- neming, ter zake van misdrijf gepleegd te Stekene in den nacht van 29 op 30 Juni j.l. (doodslag). DE IEPENZIEKTE. De Plantenziektenkundige dienst te Wage- ningen meldt: •Op zeer vele plaatsen ziet men thans iepen- iboomen die verschijnselen van aan tasting door de iepenziekte vertoonen. De bladeren worden geel of roodachtig en vallen op den duur af; vele boomen hebben reeds een deel van het folad verloren en loopen dus door den zeer ijlen bladerkroon in het oog. In andere gevallen ziet men een enkelen tak de hierboven ge- noemde verkleuringsverschijnselen vertoonen of wel plotseling geheel verdorren. Een aan tal boomen is reeds geheel dood. Het staat nu wel vast, dat de iepenziekte veroorzaakt wordt door een zwam Graphium ulmi Schwartz; door onderzoekingen zoowel in het buitenland als hier te lande verricht, is dit afdoende bewezen. Daarmede kan tevens het parasitaire karakter van de ziekte als zeker worden aangenomen. Hoewel de wijze, waarop langs natuurlijken weg de besmetting der boomen plaats vind, nog niet voldoende bekend is, mag het toch wel waarschijnlijk worden geacht, dat door de ziekte aangetaste boomen een min of meer ernstige bron van besmetting vormen. Daar verder bekend is, dat eenmaal door de iepen ziekte aangetaste boomen na korter of langer tijd zoo goed als zeker aan die ziekte te gronde gaan, kan het voor het tegengaan van een ver- dere uitbreiding der ziekte wenschelijk worden geacht, de z'.eke en doode boomen op te ruimen.- Aangezien 't vaak moeilijk is, de licht aan getaste boomen in den winter als zoodanig te herkennen geeft de inspecteur aan particulie- ren zoomede aan de beheerders van staat-, pro- vinciale-, gemeente en waterschapsaanplantin- gen het advies, alle iepeboomen, die de ver schijnselen der iepenziekte vertoonen, thans van een merkteeken te voorzien en deze boo men in den komenden winter te doen rooien. Spoedige verwerking van het gevelde hout moet daarbij wenschelijk worden geacht. Niet alleen als poging, om aan het verder voortwoekeren van de iepenziekte paal en perk te stellen, maar tevens om 'n aantasting door iepenspintkever te voorkomen, die zooals be kend is, bij voorkeur eenigszins kwijnende boomen aantasten, wordt bovenstaand advies gegeven. NOODWEER. Een hevig onweder heeft Zondagavond over Zuid-Limburg gewoed. De bliksem sloeg op verschillende plaatsen in. In de omstreken van Heerlen veroorzaakte de regen overstroo- mingen. Vele varkens en kippen kwamen daarin om. In het gebouw van de tentoon- stelling te Vaals stond het water 15 c.M. hoog. De brandweer droeg de bezoekers en bezoek- sters naar buiten. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Op het tentoonstellingsterrein te Vaals is Zondagmiddag een bureaulist door den blik sem getroffen en gedood en een persoon ver- lamd. Tijdens een kort doch hevig onweer werd de 73jarige landbouwer Bergerink onder Driene (O.) Zondagmiddag door den bliksem getrof fen en gedood. Bij een kort doch hevig onweder in de Wold- streek zijn te Schildwolde 2 paarden door den bliksem doodelijk getroffen. Een vrouw, die aan tafel het middagmaal gebruikte, is even eens door het hemelvuur getroffen en geheel verlamd. DOOR DE HITTE BEVANGEN. Te Enkhuizen is Zondag de TOjarige P. B., verpleegde in het diaconiehuis te Alkmaar, op straat door de groote warmte bevangen en overleden. DOODELIJKE ONGELUKKEN TE ROTTERDAM. In het korte tijdsbestek van 24 uur zijn er in Rotterdam een viertal doodelijke ongeluk- ken gebeurd. Zaterdagmiddag is de 1 tl-jarige W. de Jong uit de Zijdemindenstraat uit het raam van zijn woning gevallen. Het kind werd dood opgenomen. Zaterdagavond laat is de 21- jarige J. M. van het s.s. „Vale of Pickering" in de Waalhaven bij het vastleggen van een jol overboord geslagen en verdronken. Zondag- morgen is de 22jarige schoenmaker C. B. van den Charloischen Lagedijk bij het zwemmen in de Waalhaven verdronken. Zijn lijk werd na een half uur dreggen door de rivierpolitie op- gehaald en naar de ouderlijke woning overge- oracht. Tenslotte is Zondagmiddag een inwo- ner van het Westen der stad uit het raam van zijn woning gevallen en op straat gevallen. Hii was onmiddelljjk dood. DIENSTMEISJE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Zondagavond te ongeveer 11 uur is, vermoe- delijk tengevolge van kortsluiting, plotseling brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer S. Verdegaal, aan den Yweg te Vijfhuizen. Het vuur greep buitengewoon snel om zich heen en toen de landbouwer, die met z'n vrouw in een aparte kamer slaapt, wakker werd, stond een groot gedeelte van de boerderij reeds in brand. In nachtgewaad snelde de man naar het gedeelte van het huis waar zijn zeven kleine kinderen sliepen. Met zeer groote moeite en door het inslaan der ruiten slaagde de man er in, zijn kinderen te redden. Hii had daarbij het ongeluk, zijn polsslagader door te snijden. Spoedig was de boerderij tot den grond toe afgebrand en eerst toen kwam men tot de ontzettende onbdekking, dat het dienst- meisje, de 19jarige Clazina Lefeber, die in een afzonderlijk kamertje sliep, vermist werd en waarschijnlijk in de vlammen was omgekomen. Tegen den morgen werd tusschen de puinhoo- pen het vreeselijk verminkte en geheel Tjerkool- de lijk van het ongelukkige meisje getonden. De materieele schade wordt door verzekering gedekt. Een kleine hoeveelheid geld, die de landbouwer in huis had, is verbrand. De oogst was nog niet binnen gehaald, zoodat deze niet verloren is gegaan. HEVIGE BRAND. Dinsdagmiddag is tijdens het schaftuur brand uitgebroken in de timmerfabriek der fa. Witziers en Honing, die gelegen is aan den Ringdjjk nabij Sloten. Het vuur vond in de aanwezigen voorraad hout gretig voedsel en binnen een half uur stond de geheele fabriek in lichte laaie. De brandweer uit Hoofddorp was direct ter plaatse. De schade is uit den aard der zaak groot, daar behalve de fabriek ook de machines een prooi der vlammen wer den. VLAG HALFSTOK. Van het wrak van de „Salento", dat tegen- over het Bloemendaalsche strand ligt, waait nu een vlag halfstok. Zij is er aangebracht door de ibemanning van een Italiaansch schip, dat voorbij voer en die een paar kransen in zee heeft geworpen in de nabijheid van de „Salento" als een eerbewijs aan de nagedach- tenis van de verongelukte landgenooten. ONWEL GEWORDEN. De heer K. B. te Twisk, die met zijn auto tusschen Abbekerk en Benningbroek reed is onwel geworden. Hij stapte uit den auto en ging aan den kant van den weg zitten, waar hem toevallig een familielid, die per auto pas- seerde, aantrof. De dokter stelde koolmono- xydevergiftiging vast, -een gevolg van de inademing van vergiftige dampen, door den auto geproduceerd. De patient maakt het thans goed. DE ROTTERDAMSCHE BRAND- STICHTER. In aansluiting op wat reeds is gemeld over den 27jarigen man, die door de centrale re cherche is aangehouden, als verdacht van het stichten van een aantal branden te Rotterdam, kon nog worden meegbdeeld, dat het voortge- zette onderzoek de politie de overtuiging heeft geschonken, dat de gearresteerde gedurende het laatste half jaar ongeveer 50 branden heeft gesticht. De man blijft hardnekkig ontkennen, maar een groot aantal getuigen herkennen in hem met groote beslistheid den man, die zij bij vele branden hebben gezien en die zich steeds dadeljjk aanbood om te helpen blus- schen, zelfs als van buiten af nog niet te zien was, dat er binnen brand was. Zooals men weet, hebben rechercheurs o.a. gezien, dat hii een pand aan de Kruiskade is binnengegaan, waar hij niets te maken had en dat er een kwartier nadien brand bleek te zijn in het pand. Deskundigen hebben nu verklaard dat volgens hun oordeel de brand reeds bijna een kwartier moet hebben gewoed, voordat hij werd ontdekt. De aangehoudene geeft toe inderdaad in het pand geweest te zijn,' hij zou daar als tooekdrukker offertes hebben willen maken, maar binnen heeft hij met niemand gesproken. Een van de eerste aanwijzingen, die de cen trale recherche bij haar onderzoek naar den brandistichter van de zijde van de burgerij heeft gekregen, was naar de N. R. Crt. meldt een meded'eeling van een van de bu- ren van den thans gearresteerden verdachte K. Deze buur had gehoord, dat de vrouw van K. bij een echtelijken twist haar man een ver- wijt maakte, welk verwijt er op moest duiden, dat K. meer van de branden af moest weten. Bovendien is een voetafdruk van K. gevonden in een pand in de binnenstad, waar een ver dacht brandje heeft gewoed op een uur, wafr- op niemand van het personeel meer in de zaak aanwezig is geweest. Een bewoner van de Baan heeft thans in K. pertinent herkend den man, die circa een maand geleden een pand aan de overzijde is binnengegaan. Hij had speciaal op dezen man gelet, omdat hij eerst meende, dat het een fa milielid van hem was. De man had nogal moeite om de deur open te krijgen en zoo- doend'e kreeg de bewoner van de Baan ruim- schoots gelegenheid den man goed op te ne men. Op het uur, waarop K. dit pand heeft bezocht, is ten nadeele van den sleeper, die daar zijn kantoor houdt, een portefeuille met 300 gestolen. Van dezen diefstal wordt K. die inmiddels naar het huis van bewaring is over- gebracht, nu ook verdacht. Het ondc'oek wordt voortgezet. DE VERDWENEN BRUIDEGOM. Dat de liefde niet steeds bestendig van duur is, ondervond een bewoonster van het Westen van Rotterdam. In Februari had zij die reeds 40 lentes telde en steeds ongehuwd was gebleven door middel van een huwelijksad- vertentie kennis gemaakt met een 47j>arigen man, J. M. K. genaamd, die, evenals zij, den ongehuwden staat moede was en een levens- gezellin zocht. De kennismaking vlotte naar wensch en zoo vertelde successievelijk de teer- beminde, dat hij wel f 8000 per jaar verdiende, hij had zeer groote zaken in Keulen en Am sterdam, doch wenschte nu stil te gaan leven. Zijn zaken zou hij overdoen aan een neef, die in Keulen woonde. ■Op een goeden dag vertelde K. aan zijn aan- staande vrouw, dat hij een stomlmiteit had be- gaan, wat evenwel voor een verliefd mensch wel te excuseeren was. Hij had n.l. aan zijn Keulschen neef geld moeten zenden en toen in zijn verstrooidheid al het geld verzonden dat hij bij zich had. Of nu zijn aangebed'ene hem niet aan wat geld kon helpen, daar hij dringend naar Keulen moest om de likwidatie zijner zaak aldaar te beeindigen. Argeloos ging de Westenbewoonster met haar rijwiel naar de Bank van Leening, verpandde haar gouden armbandhorloge en nog eenige andere snuis- terijen, met als resultaat, dat z;j K. een bedrag van 40 ter hand kon stellen. De reis werd aanvaard en... de minnaar keerde niet meer terug. Troosteloos bleef de trouwlustige juffrouw achter, tot zij opeens vorige week op den West- zeedijk den snoodaard zag wandelen. Snel nam zij in figuurlijken zin natuurlijk een agent in den arm en K. zat in ,,no time' in het politiebureau aan de Witte de Withstraat. En of hij nu al bij kris en bij kras bezwoer van j. en andere transpireerende I lichaamsdeelen moet men behandelen I met Purolpoeder, als zijnde het meest I afdoende middel daarvoor. 1 Purol-Voet Toilet- en Kinderpoeder in Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. de heele zaak niets af te weten, ja nog erger, de juffrouw nooit te hebben ontmoet, er is voldoende gebleken tegen K., die zonder vaste woonplaats is, dat de politie hem voor alle zekerheid alvast maar in l)6waring he^ft ff6- steld. 'Bij het nadere onderzoek is hij tevens al herkend door verschillende getuigen, die hem vroeger met de bedrogen juffrouw hebben ont moet, terwijl verder is gebleken, dat hij in 1925 al eens voor een dergelijk feit door de rechtbank te Rotterdam is veroordeeld. K. houdt echter vol de juffrouw niet te ken nen en op de door haar opgegeven tijdstippen te Brussel of Parijs te hebben vertoefd. MOORD.TE AMSTERDAM. ■Zaterdagavond omstreeks half twaalf is in de nabijheid van den Kamperfoelieweg aan den overkant van het IJ te Amsterdam een man door een ander doodgestoken. De dader is ge- arresteerd. De persoon die doodgestoken is, heeft vroe ger ingewoond bij een verlofhoudster aan den Kamperfoelieweg. Er schijnt eenigen tijd ge leden ongenoegen geweest te zijn, waarop de commensaal vertrok en elders aan de overzijde van het IJ ging wonen. {Zaterdagavond nu is de man, die ongehuwd is, en wiens leeftijd op ongeveer 40 jaar ge- schat wordt aan de woning van de verlofhoud ster verschenen. Hij schijnt daar ruzie ge maakt te hebben, die zoo hoog liep, dat het de aandacht van de buren trok. Hierop is de zoon van de verlofhoudster naar buiten geko- men en heeft den vroegeren commensaal met een mes gestoken. De wonde was zoo ernstig, dat de man korten tijd daarna overleed. Per auto van den G. G. D. is het lijk in den loop van den nacht, nadat de Justitie er be- slag op had gelegd, naar het Binnengasthuis vervoerd. De dader is vrijwel dadelijk na het gebeurde gearresteerd. Hij werd op de plaats van het misdrijf gehoord door den commis saris van politie, den heer van Eimpel, en legde terstond een volledige bekentenis af. DIEFSTAL UIT DRONKENSCHAP. Zekere T. v. d. Br. te Tilburg had, vermoe- deljjk tengevolge van de groote hitte der laat ste dagen, een verschrikkelvjken dorst en daar zijn voorkeur uitging naar spiritualien, moest hij aan geld zien te komen. Daartoe zag de man kans. Toen hij in het cafd van J. D., aan de Goirkestraat te Tilburg zat, zag hij daar een missiebusje, dat vermoede- lijk wel wat geld zou bevatten. De man zag kans, het busje machtig te worden. Daarna verliet hjj het cafd, hevelde den inhoud van het missiebusje in zijn portemonnaie over en zette het vervolgens op een drinken. Achter- eenvolgens bezocht hij verschillende cafb's, totdat hij tenslotte zoo zwaar geladen was, dat hjj onmogelijk in evenwicht kon bljjven. Een agent van politie, die den dronkeling tegenkwam, vond het raadzaam hem in te rekenen. Dat ging niet gemakkeljjk. Er ontstond spoedig een formeele vechtpartij tusschen den bewaker der openbare orde, den ar- restant en een vriend van dezen laatste, die het al evenzeer op den agent voorzien had. De arrestatie gelukte tenslotte, doch niet, dan nadat de agent van politie van den ar- restant een slag met een steen op het hoofd had gekregen, die een bloedende wonde ver oorzaakte. Tegen Van den Br. is 'n drievoudig proces- verbaal opgemaakt; diefstal van een mis- busje, dronkenschap en verzet. Ook zijn vriend kreeg een verdiende bekeuring. ONDERAARDSCH HOL ONTDEKT BIJ BARNEVELD. Onder de weinige in de omgeving van Bameveld zich bevindende woeste gronden, die nog niet in cultuur zijn gebracht, mag in de eerste plaats zeer zeker worden genoemd het zoo bijzonder idyllische heideveldje, ge legen achter het Heidepark bij het station BameveldVoorthuizen. Toch zou dit bekoorlijke, doch wat achteraf gelegen stukje grond voor de groote menigte nog lang terra incognita zijn gebleven, ware hierin niet een door menschenhanden gegra- ven hoi ontdekt, dat met planken is afge- dekt, waarover een laag aarde is aange bracht, zoodat hierop de eenzame wandelaar zelfs zijn voet zou kunnen zetten, zonder te bemerken, dat zich hieronder een opening bevindt, ruim genoeg om eenige personen te herbergen. Bij een onderzoek ter plaatse bleek ons, dat het hoi en lengte had van 2 3 meter bij een breedte en een diepte van ruim een meter. Nadat we een luik hadden geopend en in de diepte hadden gestaard, ontdekten we op den bodem enkele schoppen, een stormlantaam, een petroleumstel, een houten bak met kopjes en nog enkele andere voorwerpen. Hoewel het gerucht eerst ging, dat het be- kende inbrekerstrio, dat de Veluwe zoolang onveilig heeft gemaakt, doch waarvan er twee zijn geknipt, dezen kelder als dagver- blijf had gekozen, schijnt de politie hieraan geen geloof te hechten. (Tel.) ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE UTRECHT. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft in een van de straten van de voormalige wijk C te Utrecht een efrnstige vechtpartij plaats gehad tusschen bewoners dier straat en de po litie. Midden in den nacht werd de politie van den post Vreeburg verzocht burengerucht in die straat te willen beteugelen. Twee muzikan- ten waren daar voortdurend aan het blazen. De twee politie-agenten, die daar al ten twee- de male waren verschenen, gelastten den muzi- kanten de muziek te staken, waarop van ver- schillend zijden de politie bestookt werd met bloempotten, vuilnisemmers, blikken en derge- lijke voorwerpen. Een der agenten werd al da delijk zoodanig verwond, dat hij niet meer han- delend kon optreden. De ander heeft zijn sabel getrokken en getracht de menschen uiteen te doen gaan. Dit hielp niet, ook niet, toen hij om schrik aan te jagen, met zijn revolver in de lucht schoot. De menschen drongen meer en meer op, en ter zelfverdediging heeft hij een van de aanranders in het been geschoten.- Deze bleef liggen en de schrik was er inge- komen. ■Een inspecteur van politie was inmiddels

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 2