ALGEMEEN N1EUW8- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. STE R-TABAK No. 8400. Woensdag 17 Juli 1929. 69e Jaargang. Eerste Blad. •SSfc'uZJn* £*3 ^d°n f,°peICpi'-0ACneLrnndveon=IIet A80NNEKIENTSPBIJS: BINNENLAHD. FEUILLETON, gooxx g dienstplicht. TER NEOZENSCHE COURANT I>it Wad verscbjjnt iederen Maandaq- Woensdag- en Vnjdaqavond. HINDERWET. Bui-gemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage Hgt een ver- zoek met bijlagen van de N.V. BOUW- MATERIALENHANDEL „DE HOOP" te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprichten en inwerkingbrengen van een zakkenklopperij met een electromotor van 8 P. K. op het perceel kadastraal bekend in sectie M no. 319. Op Dinsdag 30 Juli a.s., des namiddags dne uur zal in het gemeentehuis gelegenheid be- staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben., kunnen gedurende drie dagen voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der p-qmeente kennis nemen van de ter zake inge- konnen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt Si op gevestigd, dat vol gens de bestaande juris prudence niet tot beroep gereohtigd zjjn, zij die niet overeenkomstig artikel 7 der Hmder- wet op den boven bepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde nunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 16 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLESecretans. ■wuinri rijksgoederen zullen met uitzondering van het zakboekje in October van dit jaar moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de in- levering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtdge, wien bet aan- gaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekendgemaakt, wanneer en waar de inleve- ring moet plaats hebben. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen, er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Ter Neuzen, 16 Juli 1929. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Oproeping in werkelijken dienst voor straf. TER tot vrij vervoer gebruik te maken, dan wordt 'bij uitgenoodigd aan de secretarie dezer ge- meente onverwijld op te geven, van welke Nederlandsche gemeente bij zich rechtstreeks voor Rijksrakening naar de plaats van op- komst wenscht te begeven. Aan het station of de aanlegplaats van vertrek stelt de dienstplichtige tijdig voor het vertrek zijn zakboekje of vervoerbewijs ter hand aan den beambte, die belast is met de uitgifte van plaatstoewijzen; hij ontvangt het zakboekje en de strook van het vervoer bewijs of een ander plaatsbewijs terug. Ingeval door ziekte of gebreken aan deze oproeping geen gevolg kan worden gegeven, moet zoodra mogelijk ter secretarie dezer gemeente worden overgelegd een op onge- zegeld papier gestelde gelegaliseerde genees- kundige verklaring. Na herstel moet hij on verwijld zich aanmelden op de plaats hier- boven aangeduid. Ter Neuzen, den 16 Juli 1929. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. I N G E Z O NPEN JVI.EPEDEEL.INGE N. bCHTEQEURKiS ROOKTAdAK ROOM-STEB TMEODORUS NIEMEIJE R GRONINGEN HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzageligt een j verzoek met bijlagen van CONSTANTIJN CORNELIS NOBELS te Ter Neuzen, om vergunning tot bet plaatsen en in wei king brengen van een electromotor van 4 P. K„ in zijn timznermanswerkplaats op het perceel kadastraal bekend in sectie L no. 1071. Op Dinsdag 30 Juli a.s., des namiddags drie uur zal in het Gemeentehuis gelegenheid be- staan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge- komen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerechtigd zi/iri, zij die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder- wet op den boven bepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 16 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a.s. naar de aanvullings reserve overgaan a. de gewone dienstplichtigen van de land- macht, behoorende tot de lichting 1914, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beeindigd, b. de gewone dienstplichtigen van de land- macht, behoorende tot liehtingen 1912 en 1913, die met de lichting 1914 de eerste oefening hebben beeindigd. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de algemeene oproeping in werkelijken dienst te worden geroepen en om dan op te komen bij de depots. De aan deze dienstplichtigen verstrekte De Burgemeester der gemeente NEUZEN, roept bij dezen, krachtens artikel 42 2e lid, der Dienstplichtwet, wegens het met voldoen aan een ingevolge artikel 40, derde lid, dier wet op hem rustende verplichtmg, j voor den tijd van vier dagen in werkelijken dienst AALBREGT KLINK, dienstplichtige i der licihting 1919 uit de gemeente Zierikzee behoorende tot het 14e Regt. Infantene, die i alhier in het verlofgangersregister is mge- schreven. Genoemde dienstplichtige moet zich op 12 Augustus 1929, uiterlijk 4 uur namiddag, bij de 2e Schoolcomp. van het 14e Regt. Infan- i 1 terie te Bergen op Zoom aanmelden, in uni form gekleed en voonzien van zijn zakboekje en van de verdere tat zijn verlofsuitrusting behoorende goederen een en ander voor zoover deze goederen hem zijn uitgereikt o door hemizelf zijn aangeschaft Hij is ver- plicht zorg te dragen, dat al deize goederen verkeeren in denzelfden staat, waarin ze bij zijn vertrek met verlof verkeerden. Indien hij niet of niet tijdig aan deze oproeping vol- doet, kan hij door de daarvoor bij de Wet a&ngewezen personen en amtotenaren aange- houden en naar de plaats van bestemming overgebracht worden. Houdt de dienstplichtige binnen het Rijk verblijf, dan behoeft hij zich eerst zoo spoe- dig mogelijk na genoemd uur aan te melden, indien het noodzakelijk zou zijn, dat hij ziah, ten einde v66r 4 uur te kunnen aankomen, reeds den dag voor dien, waarop hij verplicht is zich aan te melden, op reis begeeft. Moet de dienstplichtige zich vier of meer uren v66r het tijdstip der aanmelding op reis begeven, dan geniet Hij desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van 0,25, welk daggeld op den laatsten werkdag voor het vertrek ten gemeentehuize in ontvangst kan worden genomen. Indien de dienstplichtige binnen het Rijk verblijf houdt en per spoor, tram of stoom- boot moet reizen of een of meer veren moet passeeren, kan hij gebruik maken van de in zijn zakboekje geplakte vervoerbewijzen en passage-biljetten. Hij behoeft zich op den dag v66r zijn vertrek alleen dan ter secreta rie aan te melden, indien hij niet in het bezit van de noodige vervoerbewijzen en pas sage-biljetten. De ontbrekende bewijzen en biljetten worden hem dan ter secretarie ver- strekt. Houdt de dienstplichtige verblijf buiten het Rijk, dan wordt hij voor Rijksrekening ver- voerd, voor zoover de reis moet geschieden binnen het Rijk en dient om zich rechtstreeks naar de plaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in zijn zakboekje geen ver voerbewijs, ingericht om daarop te kunnen worden vervoerd van de Nederlandsche ge meente, waar hij de reis voor Rijksrekening wenscht aan te vangen, dan wordt hem, op zijn verzoek, het vereischte vervoerbewijs toe- gezonden. Wenscht hij van deze gelegenheid DE KABINETSCRISIS. Eerstdaags zullen, tengevolge van Maan- dag door Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck aan tie pbristeliik-histo- de anti-revolutionaire, de christelijk-histo rische en de roomsch-katholieke Tweede Kamerfractie gedane mededeelingen, verga- deringen dier Kamerfracties worden ge- houden. ACTIE VOOR ZONDAGSRUST. Dezer dagen heeft het centraal comitd voor Zondagsrust vergaderd, bij welk comite thans zijn aangesloten: de Nederl. Vereeni ging tot bevordering van Zondagsrust, het comity voor Zondagsrust van de Christ, orga- nisaties van personeel in overheids- en semi j overheidsdienst in Nederland, het Christ. Na- tionaal Vakverbond, het Nederl. Werklieden- verbond Patrimonium, de Christ. Nat. Werk- mansbond, de Ned. Luth. Bond voor Chnst. Social e Actie, de Christ. Boeren- en Tuinders- bond in Nederland en de Nederl. Vereeniging van Christ. Handelsreizigers en Handels- agenten. De vergadering stond onder leidmg van Jhr. Mr. G. C. von Weiler, voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van Zondags rust en voorzitter van het comite. Besloten werd, het Nederl. Jongelmgsver- bond tot het comite toe te laten ook andere jongelingsverbonden, die den wensch daartoe te kennen geven, op te nemen. De uitibreiding van Zondagsdiensten uij e posterijen en telegrafie werd betreurd. Men I vreesde in de openstelling des Zondagsmor- gens van 910 uur van hulp-, telegraaf- en telefoonikantoren een begin van reactie van dezen Minister van Waterstaat tegen de be- nerking van den Zondagsdienst bij de poste rijen, telegrafie en telefonie door de Ministers Konig en Van Swaay te moeten zien. Be sloten werd, bij den Minister van Water staat en bij het hoofdibestuur der posterijen, telegrafie en telefonie het breken met de thans ingeslagen richting en het voortgaan in de lijn van laatstgenoemde twee Ministers met kracht te bepleiten. De Zondagsarbeid in de havens, waaronder ook begrepen die der rijksbelastingambtena- ren werd bezien aan de hand van een rap port over deze zaak. Het comite was van oordeel, dat slechts langs den weg eener In ternationale regeling van den Zondagsdienst in de Europeesche havens een bevredigende toestand verkregen kan worden. Onderzocht zal worden, of niet deze zaak te Geneve aangebracht kan worden. Getracbt zal verder worden het geven van vergunning om betoogingen, tentoonstellin- gen, enz. op een Zondag te houden, zooveel mogelijk te voorkomen. Ernstige pogingen zullen worden aange- wend om de betrokken autoriteiten te win- Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 33) (Vervolq.) 't Hindert niet," zeide hij, ,,iik vind het heel prettin om de dames te zien spelen. Otn zelf te spelen vind ik ook heel prettig. Ik ben een geboren sipeler. In Monte C^rlo heb ik tot tweemaal toe de bank laten springen. Hier in Londen is het vervelend, waarom wordt hier geen rou lette of baccaret gespeeld Mr. Fancourt lachte. lO, er wordt dikwijls genoeg baccaret gesipeeld." ,,Waar vroeg de jonge nian rond- kijkend. ,,Waar? Ik wil spelen. ,,Hier in deze club", antwoordde mr. Fancourt rustig. Laten we dan meteen beginnen, zeide de prins. Laten we er een nachtje van maken, ik geloof tenminste, dat het zoo genoemd wordt. Ik vind het heel prettig, dat ik u ontmoet heb, mr. Fancourt. Ik denk wel, dat we t goed met elkaar zullen kunnen vinden." ,,U moet u erop voorbereiden, zeide mr. Fancourt, ,,dat ons spelen u misschien wel wat tegen zal vallen. In elk geval zal iik order geven, dat de kamer in orde ge- maakt moet worden, dan kunnen wil ondertussohen zien of er meer liefhebbers zijn." Mr. Fancourt fluisterde even met den majordomo en ging toen naar het speel- zaaltje. Even daarna kwam hij weer terug gevoigd door twee dames en drie heeren, die hij met het noodige ceremonieel aan den prins voorstelde. 1 oen ginq hij zijn gasten voor naar een deur aan den ande- ren kant van het zaaltje, waarop met groote zwarte letters: kantoor, geschilderd was. „Wilt u hier naar binnengaan, zeide hij. zich hoofdzaikelijk tot den prins wen- dend. „Om te beginnen zijn er genoeg liefhebbers." Al pratend met den prins ging mrs. Fortescue het zoogenaamde kantoor bin nen. Mr. Fancourt bleef bij de deur staan, tot alle medespelers gepasseerd waren, toen keerde hij zich tot Bliss. ,,Wacht hier even op me, zeide hi) kortaif. Om den tijd te korten liep Bliss terug naar de deur van het speelzaaltje en keek door het glazen bovengedeelte. Het eeniqe tafeltje, dat nog bezet was, stond onge- veer in 't midden van de zaal terwijl Bliss zoo stond te kijken, kreeg hij een ge voel alsof de vier spelers ledepoppen wa ren. Bijna onbeweeglijk, zonder een woord te spreken, speelden ze werktuig- lijik door. Hun gezi-chten stonden strak, er was geen spoor van belangstelling in het spel te bekennen. Slechts eenmaal, toen de deur openging om een kellner door te laten, hoorde Bliss een van de vrouwen iets zeggen. ,,Wat een schooiersstreek van jimmy om mij niet met Oomsie te laten spelen,' zuchtte ze. Haar partner, een groote donikere man met een indolente uitdrukkinq in zijn oogen, keek haar even aan. !,Dat ik niet een van de uitverkorenen ben, die met Oomsie mogen spelen, kan nen voor beperking van den treinenloop op Zondag en in het algemeen voor verschaffing van meer Zondagsrust aan het personeel, wenkzaam bij de openbare middelen van ver voer. Om te komen tot beperking van den Zondagsdienst van handelsreizigers en han- delsagenten zal het comite zich in verhinding steMen met de betrokken kringen. Het comit6 meent, dat er niet genoeg op gewezen kan worden, dat hoofdzakelijk bet publiek de schuld er van draagt, dat nog zoo velen op Zondag arbeid moeten verrichten. Propaganda moet zijns inziens gemaakt wor den, welke er op gericht is, het publiek zich er rekenschap van te doen geven, dat het door niet zich op den Zondag te onthouden van hetgeen van anderen arbeid op dien dag vordert, velen berooft van de Zondagsrust, die het zelf niet gaame zou willen missen. ROOKVERBOD IN AUTOBUSSEN. Het bestuur van de afdeeling Noord-Bra- bant van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant het verzoek gericht om de totstandkoming van een algemeen het- zij Rijks of Provinciaal rookverbod voor autobussen te willen bevorderen. Indien een dergelijk algemeen verbod zou tot stand komen, zou aanvulling van de po- litieverordeningen in de verschillende ge meenten achterwege kunnen blijven. CHR.-HIST. UNIE. Naar de Nederl. meldt, is het hoofdbestuur van de Chr.-Hist. Unie ter buitengewone ver gadering bijeen geroepen tegen Woensdag 24 dezer, des middags 1 uur, te Utrecht. Eenig punt van de agenda is de houding van het be stuur der Rotterdamsche Kamerkringver- eeniging ten aanzien van de Kamerverkie- zing van dit jaar. NAAR DEN WAREN WERELDVREDE. Te Amsterdam heeft een congres plaats gehad, dat ongetwijfeld het belangrijkste is van de vele, welke dit jaar in Nederland worden gehouden. Wij bedoelen het congres van de Internationale Kamer van Koophan- del, dat de geheele vorige week heeft ge- duurd. Reeds in het begin van deze eeuw hadden de Kamers van Koophandel in de voomaam- ste Europeesche landen door middel van tweejaarlijksche congressen een zekere aan- eensluiting gevonden. De wereldoorlog maak- te echter hieraan een einde, doch kort na den oorlog werd op Amerikaansch initiatief een permanent lichaam opgericht. Aanvan- kelrjk waren slechts de geallieerde landen aangesloten bij deze Internationale Kamer van Koophandel en hielden de neutraal ge- hleven landen zich afizijdig, doch Nederland komt de eer toe, dat het deze vrees het eerst heeft overwonnen. In 1925 trad ook Duitsch- land toe, en op Rusland en China na zijn thans vrijwel alle groote en kleine mogend- heden bij de Kamer aangesloten. De Internationale Kamer van Koophandel is geen politiek lichaam; zoowel producenten als consumenten hebben er zitting. Het is derhalve de aangewezen organisatie om moei- lijike economische problemen aan te vatten en de oplossing ervan te bevorderen. En zoo viel dan dit jaar aan Nederland het me qeen lor schelen mompelde fill, maar ik vind het verduiveld vervelend, om den heelen avond hier te moeten zit- ten, alleen om een waarschijnhik tmtie aan de voorstellinq te geven." Op dat ooqenblik ging de deur weer dicht. Bliss liep een paar stappen terug en qing op zijn gemak op den divan zitten. Een paar minuten later werd de deur aan zijn rechterhand opengedaan en kwam Fancourt binnen. Hij kwam regelrecht op Bliss toe. ij Zie je dien gemakkelijken stoel daar bij de deur, lohnson?" vroeq hij. \Bliss knikte. Laten we er liever even naartoe gaan, dan kan ik je alles beter uitleggen." Te samen met Fancourt liep bliss de qanq door. Toen ze bij den stoel kwamen, schoof Fancourt hem iets aohteruit en leq- de zijn vinger O'p een kleine verhevenheid onder het tapijt. ..Zie je wat ik bedoel? Nu moet in in dien gemakkelijken stoel gaan zitten. dan kan je je voet zoo zetten dat de hak van je schoen op dien knop rust. Ik ben bang dat we vannacht een politie-inval zullen krijqen. Nu ben jij een van de gasten, die zooeven om een auto heeft getelefoneerd en die nu erop zit te wachten. |e kunt drinken wat je wilt en je mag rooken zoo veel als je wilt, maar denk erom dat ie goed wakker moet blijven. Als er nu iemand binnenkomt, die hier blnkbaar vreemd is en Parkins qaat naar hem toe om zijn naam te vragen als 't iemand is die je ook maar eenigszins verdacht voorkomt dan is het eeniqe wat je te doen hebt, met je voet op dien knop druk- ken. Als je goed oplet merk je wel aan Parkins of er wat gaande is of niet. Heb je alles goed begrepen?" Vol komen'', stelde Bliss hem qerust. Mr. Fancourt keerde zich om, om weg voorrecht te beurt, het tweejaarlijksch con gres te ontvangen. Ruim duizend gedelegeer- den uit alle landen der wereld waren aan- wezig, en een geweldige organisatie was noo- dig om alles vlot te doen verloopen. En ge- tuigd moet worden, dat men hierin uitste- kend is geslaagd. Het zeer omvangrijke con gres is, vooral dank zij ook de langdurige ent nauiwigezette voorbereiding door het Neder landsche Comity (Voorzitter de heer H. RucL du Mosch, Secretaris Mr. J. E. Claringbould) uitnemend verloopen, en aan de gasten kon op verschillende uitstapjes een diepe mdruk van ons mooie land worden gegeven. Het spreekt vanzelf, dat op een congres als dit de gedachten in de eerste plaats uit- gaan naar de slagboomen, die helaas nog al- tiid tusschen zoovele landen bestaan. De quaestie van de tarieven staat meer dan ooit in het centrum der belangstelling. Het is een Nederlander, Ir. A. Plate, die op waarhjk magistrate wijze het pleidooi voor het vnje ruilverkeer heeft gevoerd. Nederland, aldus de heer Plate, is het eenige land in de wereld, dat vrij van be- scherming is gebleven. Deze krachtige be- lijdenis van den vrijhandel door een land, dat door zijn ligging en economische structuur meer dan eenig ander land van den mtvoer afhankelijk is, heeft ertoe geleid, dat de bui- tenlandsche handel van Nederland meer dan die van eenig ander land, is toegenomen. Men moet zich echter steeds de vraag ste - len of wij het heproefde pad van den vrij handel moeten blijven volgen. Groote lan den in de eerste plaats de Vereenigde Staten, wenschen het pad. door Geneve aangewezen, nog niet op te gaan. Zou Nederland ook tot bescherming overgaan, het zou voor de wereld niet van zoo geweldig groote econo mische beteekenis zijn, maar aldus nchtte soreker zich waarschuwend tot de buiten- landers de zedelijke beteekenis van zulk een stap zou des te grooter zijn, en de rnvoe- rine van het 'besohermende stelsel in onze kolonien zou voor zekere landen wel degelq nadeelige gevolgen kunnen hebben. Er zijn vele moeilijkheden, welke een oplossing van de quaestie der tarieven in den weg staan doch zij kunnen worden overwonnen wanneer de wil tot de daad maar aanwezig is. De kleine landen moeten de leiding van een be- weging in dien zin aan de groote rijken over- laten. Nogmaals zijn stem verheffend tegen het protectionisme, verzocht spreker de ver- tegenwoordigers der staten, zich ervan te vergewissen hoe nijpend de toestand ge^ or den is, en te bevorderen, dat hun regeeringen tot daden besluiten, die ons een stap nader zullen brengen tot den waren intemationalen Vrinderdaad, naar dezen waren wereldvrede moet het heen. En wanneer dit congres van de Internationale Kamer van Koophandel slechts een bescheiden stap heeft gedaan om dien vrede te bevorderen, dan heeft het alle landen, en niet het minst Nederland, aan zich verplicht. Moge na de woorden van den heer Plate het congres, in Nederland gehouden, uitkomst brengen aan de wereld, die, het is zoo duidelijk gebleken, in haar geheel hunkert naar de verlossing van den tariefswaan, naai den werkelijken vrede tusschen alle landen te gaan; hij bedacht zich echter en kwam nog even terug., Denkt er om", waarschuwde hn, ,,aat je misschien den geheelen nacht hier moet blijven zitten. 't Is een vervelend baantje, maar het betaalt goed." Daarna liep hij de gang door in de richting van het kantoor Bliss bestelde een groot glas whisky-soda, een doosje siqaretten en de krant. Daarna zette hij zich zoo gemakkelijk mogelijk in den clubfauteuil. Na verloop van een uur kwam een jonge man binnen, die opvallend beleefd door den major-domo werd ontvangen. Het jonge mensch wandelde het speel zaaltje binnen en bleef daar blijkbaar, Bliss zag hem tenminste niet meer terug. Maar, am ongeveer vier uur werden plot- seling de tochtdeuren opengegaoid en kwamen twee mannen naar binnen. Bei- den waren correct in avondcostuum, maar hun optreden verried onmiddellijk het of- ficieele van hun kornst. De major-domo ging snel naar hen toe en bijna gelijk- tijidiq drukte Bliss zijn hiel neer. ,,\Vaarmede kan ik u van dienst zijn, heeren?" vroeg Parkins. ,,We moeten uiw directeur even spre ken," antwoordde een van de heeren. ,,Deze club heeft geen directeur ant woordde de bediende, ,,maar als u wilt, kunt u mrs. Fortescue, de secretaresse, spreken. Als u even hier binnen wilt gaan, dan zal ik haar roepen." |De man, die hem zooeven geantwoord had, legde zijn hand op den schouder van Parkins en duwde hem op zij. „Je behoeft geen moeite te doen, we zullen de secretaresse zelf wel vinden zeide hij. ,,Blijf alsjeblieft waar je bent. Maar Parkins liet zich niet zoo zonder eenig protest ter zijde schuiven. ..In deze club worden geen vreemde- .ingen toegelaten", zeide hij flink. Jk mag u werkelijk niet laten passeeren. De grootste van de twee heeren, die al dien tijd had staan luisteren, kwam nu tusschenbeide. ,,Luister eens goed zeide hij. ,,riae kalnier je je houdt. des te beter is het voor je. We zijn van Scotland Yard, dus ie hebt je te onderwerpen aan onze orders. Als je ook maar probeert, am je met een van de leden van de club in verbinding te stellen, wordt je onmiddellijk gearres- teerd Bliss zat al dien tijd hardnekkig met den hak van zijn schoen op den schelknop. Zonder de minste notitie van hem te ne men gingen de beide rechercheurs de in, die naar het speelzaaltje leidde. Met een keerde Parkins zich tot Bliss. Ik begrijip werkelijk niet wat die hee ren willen, mijnheer". zeide hij met het onsohuldigste gezicht ter wereld. „Uaar staat me waarempel een politie-agent pre- cies voor de deur, terwijl er hier tack heusch nicts gcbeurt, dat het daplicht niet verdragen kan." Bliss stond langzaam op en volgde de twee rechercheurs. Eerst keken ze in het speelzaaltje, waar het overgebleven vier- tal nog steeds volhardend kaart zat te spelen,' daarna keken ze in het kleine zaaltje dat daarachter lag. Vervolgens qingen ze het kantoor binnen dat even- eens verlaten was. Een ooqenblik bleven ze fluisterend staan. ,,Natuurlijk is er nog een kamer hoor de Bliss een van hen zeggen, „kijk eens. hoe eigenaardig die muur daar eindiqt. Op hun teenen liepen ze naar de an dere zijde van het vertrek. Het was er zoo doniker, dat ze moeite hadden om de meubelen te onderscheiden. (Wordt vervolgd- 3

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1