AL6EIDIEEN NIEUWS- EH AOVERTENTIEBLAP VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREH. Vrijdag 12 Juli 1929. 69e Jaargasg Tweede Blad. ihitkilaid. I landbouwbebichten. ABONNEMENTSPRIJS: vZBd»[«NrAL'rikl°fP2e253 per'3 - ^CneLme^^or he. ti.eSfafe^b^v^^.bftJinp60 Feestelijke ontvangst en installatie van den heer Mr. J. A. VAN TIENHOVEN, als burgemeester van Hoek. BIHJEJLAND. TER NEUZEN, 12 JULI 1929. a «B1 SMMAHMBMBi Dit blad vcrschijnt iederen Maandacj-, Woensdag- en Vrijdagavond. Wfu.ML. 2. De Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergaderingen van den 2 Mei 1929 en 20 Juni 1929 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING OP HET BOUWEN, SLOOPEN ENZ. IN DE GEMEENTE TER NEUZEN. Artikel 6 te lezen als volgt: 1. Het is verboden, te bouwen anders dan aan bij de inwerking treding dezer ver ordening bestaande openbare wegen, die voldoen aan de eischen in bet tweede lid gesteld, of aan nieuwe wegen, die zijn aangelegd overeenkomstig de voorschrif- ten van de artikelen 53 e. v. der bouw- verordening, of waarvan de aanleg over eenkomstig deze voorschriften naar bet oordeel van burgemeester en wethouders voldoende verzekerd is. De eischen, die voor bestaande straten worden gesteld zijn: a. de wegen moeten aansluiten aan bet plaatselijk net van verharde wegen en 'een breedte en hoogte hebtoen, als in elk geval door den gemeenteraad te be- palen; tr. de wegen moeten over door burge meester en wethouders aan te wijzen breedte verhard zijn met keien, klin- kers, of eenig ander materiaal, een en ander onder goedkeuring van burge meester en wethouders, terwijl langs die wegen trottoirs, ter breedte en ter hoogte als door burgemeester en wet houders voor elke straat zal worden bepaald, moeten worden aangelegd; c. de wegen moeten behoorlijk worden gerioleerd. De riolen moeten een vol- doend afvoervermogen hebben en moe ten aansluiten aan het gemeenteriool, of uitwateren in een daartoe geschikte leiding of sloot. Burgemeester en wethouders stellen te dien aanzien na- dere eischen. De zinkputten moeten worden aangebracht op afstanden van minstens 30 Meter in de as van het riool, alsmede, daar, waar het riool van richting verandert. De van stank- schermen voorziene syphons moeten geplaatst worden ter weerszijden in de goten van den weg en door ijzeraarden buizen, wijd inwendig minstens 15 c.M. venbonden zijn met de zinkputten. Van de eischen gesteld onder c tweede alinea, kan door burgemeester en wethouders ontheffing worden ver- leend, of daarvoor kunnen minder strenge eischen worden vastgesteld. 3. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd, van het verbod sub 1. ontheffing te ver- leenen bij het oprichten van: a. een boerenhofstede, een fabriek met daarbij behoorende kantoren en wo- ning, eene Villa, eene bergplaats, eene werkplaats, een tuinhuis of andere bij- gebouwen bij eene woning; b. een voor den openbaren dienst bestemd Rijks-, provinciaal-, gemeente- of wa- terschapsgebouw, eene kerk, een ge- sticht of een gebouw van weldadig- heid, een schoolgebouw of eene andere inrichting van openbaar nut of van ontspanning. In het belang van veiligheid en ge- zondheid kunnen burgemeester en wet houders nadere eischen stellen omtrent de plaatsing van deze gebouwen. 4. Wanneer aan een bestaanden openbaren weg geen gebouwen zijn opgericht en door den gemeenteraad, voor dien weg nog geen rooilijn is vastgesteld, dan mag aan dien weg niet worden gebouwd v66r dat de rooilijn door den gemeenteraad is vastge steld. De gemeenteraad besluit hdertoe, ibinnen een maand nadat een verzoek om een gebouw te mogen oprichten is inge- komen. Zijn aan een bestaanden openbaren weg gebouwen opgericht voordat een rooilijn werd vastgesteld, dan moet de^e voor dien weg ook nog door den gemeenteraad worden vastgesteld. Zijnde deze verordening door de Gedepu- teerde Staten van Zeeland bij besluit van 5/8 Juli 1929, no. 195, 3e Afdeeling goedge- keurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 12 Juli 1929. De Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. J. DE JAGER, Loco-Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. S die voor sommige gemeentem te eng, maar voor andere te ruim is. Hij acht scherpere con- trole op de gemeentelijke belastingheffing noodig en afschaffing van de zakelijke be- drijfsbelasting en het mijnrecht. De gevolgen van het ontwerp zijn niet te overzien. Hij zal het antwoord der regeering afwachten. De heer De Vlugt (a.-r.) acht het ontwerp aanvaardibaar, doch heeft twee bezwaren. Er bestaat geen zekerheid, dat de regeering in de toekomst niet weer lasten op de gemeenten zal afwentelen, en aan de gemeenten is het recht tot heffing van een beperkte inkomstenbelas- ting niet gelaten. Critiek op de aantasting van de gemeentelijke autonomie is onjuist, daar deze nooit bestaan heeft op belastingge- bied. Spreker zal voorstemmen, doch uit den wensch, dat de kwestie van verdeeling van de lasten nog zal worden onderzocht. De heer Blomjous (r.-k.) ziet groote voor- deelen in het ontwerp, met name de afschaf fing van de gemeentelijke inkomstenbelasting en de forensenibelasting. ,De heer De Zeeuw (s.-d.) onderschrijft de critiek van den heer Wibaut, doch tegenover dit ontwerp staat geen ander. DE OVERVAL TE WILLEMSTAD. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Boon, betreffende de weermacht te Curasao en blijvende stationeering van een marinevlieg- tuig met een land'ingsdivisie in de Cara'ibische wateren heeft de minister van Kolonien, mede namens zijn amlbtgenoot van defensie geant- woord, dat de regeering maatregelen heeft ge nomen de sterkte der militaire bezetting op te voeren. .Blijvende stationneering van een oorlog- vaartuig in de Carai'bische wateren ligt niet Londen met een lading macadam, kreeg ten- gevolge van de zware deining der zee, zware slagzijde. Het is op 800 meter ten 0. van de pier van Zeebrugge gezonken. De uit 10 koppen bestaande bemanning is gered door een sloep van de motorboot Jvan den loodsdienst. Het schip ligt buiten het vaarwater. TRAM-PENSIOENFONDS. Tot leden der commi&sie van bijstand van het Pensioenfonds van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij en van de Stoomtram Hulst-Walsoorden zijn verkozen de heeren P. L. de Kam te Ter Neuzen, M. C. Dees te Ter Neuzen en J. P. Wullems te Axel. Hij beschikking van den Minister van Wa- tenstaat van den 2en Juli j.l. zijn aangewezen tot lid resp. plaatsvervangend lid der commis- sie van scheidslieden de heeren Mr. A. A. de Veer te Middelburg en J. Huizinga te Ter Neu zen, terwijl door de Directie en door de com- missie van bijstand tot scheidslieden, resp. plaatsvervangers zijn benoemd resp. de heeren Jhr. A. E. Boddaert te Middelburg en Ir. J. v. Poelgeest te Goes, Mr. J. F. van Deinse te Middelburg en B. I. Zonnevijlle te Ter Neuzen. HET GEeXPLODEERDE SCHIP ZOl NIET DE „BOTTE" GEWEEST ZIJN, MAAR EEN VOLBEMAND SCHIP, WELKS NAAM ONBEKEND IS. Uit de schipbreuk van de „Botte" voor Yar mouth, waarvan wij in ons vorig numimer mel ding maakten, schijnt zich mag men de „Daily Cronicle" gelooven een mysterie der zee te onbwikkelen, dat veel tragischer zou zijn dan het verlies van de „Botte", dat im- mers, dank zij de redding der schipbreukelin- gen door het Nederlandsehe s.s. „Gelderland", in de bedoeling der regeering, wel werd reeds i geen menschenl evens eischte. voor het onlangs geibeurde de wenschehjkneid gevoeld, jaarlijks gedurende eenige maanden een oorlogsbodem in die wateren venblijf te doen houden, zooals dit in de beide voorafge- I gane jaren geschied is, 1 Voorts is, naar de minister dezer dagen in de Eerste Kamer der Staten Generaal mede- deelde, de aanschaffing van een vaartuig, voor- zien van de noodige bewapening en geheel of gedeeltelijk te bemannen met marinepersoneel in overweging ten behoeve van de uitoefening van het politietoezicht in de havens en langs de kusten van de Benedenwindsche eilanden. j Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Duijs, betreffende de houding der regee ring o.m. tegenover de nagelaten betrekkin- gen van de militairen die bij de onlangs in Curasao plaats gehad hebbende overval het leven lieten en betreffende de begrafenis der j gedoode militairen, heeft de minister van Ko lonien o.a. geantwoord: Voor het mededeelen aan de betrokken fa- milie van het overlijden ^van de drie bij de troepen te Curasao dienende militairen is op de voor dergelijke gevallen bii militairen van het Ned. Indische leger sedert jaren ge- bruikelijke wijze telegrafisch de tussohen- komst van de betrokken burgemeesters inge- roepen, met verzoek, de daarvoor in aanmer- king komende familieleden op omzichtige wijze met het gebeurde in kennis te stellen. Etven- min als dit geibruikelijk is bij het sneuvelen in Ned. Indie van officieren en minderen van het leger aldaar, is een beiwijs van deelneming door of namens de regeering aan de betrokken families gezonden. De begrafenis van de gevallen militairen heeft overeenkomstig de daaromtrent bestaan de bepalingen op 's lands kosten plaats ge had. Wat het overbrengen van het stoffelijk overschot naar Nederland betreft, er zijn geen redenen om in dezen een andere houding aan te nemen dan geibruikelijk tegenover in Ned.- Indie gevallen militaire- en burgerlijke land's- dienaren. Ook overigens bestaat hiertoe geen reden, „omdat hun stoffelijk overschot, zij het niet in Nederland, toch in Nederlandschen bo- dem begraven is. De toekenning van pensioen en onderstand aan de nagelaten betrekkingen geschiedt naar de regeling getroffen bij K. B. van 28 Mei 1920. VERMINDERING VAN HET MATERIEEL VAN DE VLOOT. De Daily News en de Daily Express melden beide dat het kabinet binnenkort bekend zal maken dat zes duikbooten die op het vlootpro- gram stonden, daarvan geschrapt zullen wor den. Het doel van dit beleid is een gebaar in de richting van ontwapening te maken. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgegaan wordt met de behandeling van het wetsontwerp tot herziening van de finan- cieele betrekking tusschen het Rijk en de ge meenten. De heer Janssen (r.-K.) zegt, dat discussie over het recht der gemeenten op uitkeering nutteloos is, daar in de praktijk de uitkeering wordt gegeven. De regeling van d'e financieele betrekking is alleszins bevredigend, Tegen over nieuwe uitkeeringen uit het gemeente- fonds moet beperking van belastinggebied staan. De gemeenten krijgen trouwens in de eerste jaren meer ruimte om een groeiende taak te vervullen en, wanneer noodig, kan de uitkeering worden verhoogd of de schaal worden gewijzigd, daar de gehand- haafde gemeentelijke belastingen nauwelijks meer verboogd kunnen worden. De heer Koster (lib.) heeft bezwaar tegen de instelling van een gemeentefonds, zonder dat daaraan maatregelen worden verbonden, dat gemeenten, die door het ontwerp meer ruimte krijgen, haar uitgaven nigt kunnen op- drijven. iSpreker heeft bezwaar tegen uniforme vaststelling van de limiet der opcentenheffing, OPENBARE U.L.O.-SCHOOL. Van de Openbare Uloschool alhier behaalden de volgende leerlingen het diploma A Yvonne Coene en Jannie Lok, beiden te Ter Neuzen, benevens Cyril Baert en Arend van den Burg, beiden te Axel. EXAMEN TUINBOUWKUNDIGE. Geslaagd, met onderscheiding, voor tuin- bouwikundige, de heer P. H. Esselbrugge Pz. te Axel, leerling aan de Rijkstuinbouwschool te Vilvoorde (Brussel). DE BAKKERSWEDSTRIJDEN TE MIDDELBURG. Bij de ter gelegenheid der bakkerijtentoon- stelling te Middelburg gehouden vakwedstrij- het^gemeenteUjk J^ld.voor bakkers' wer<1en °'m' Pr«zen be" IKlasse A. Hollandsch beschuit. Eervolle ver- melding A. de Jager te Ter Neuzen en J. Kos- tense te Biervliet. Klasse F. Speculaas. Groote zilveren medaille J. Bonte-Van Mossevelde te Ter Neuzen. Klasse C. Bitterkoekjes. Zeer eervolle ver- melding J. Kostense te Biervliet en eervolle vermelding J. Bonte-Van Mossevelde te Ter Neuzen. Klasse H. Vanille-nootjes. Vergulde zilvei-en medaille J. Bonte-Van Mossevelde te Ter Neuzen. DE „SCHELDEJOL". Het Belg. s.s. „Scheldejol", van Brugge naar De ontploffing op zee, volgens den kapitein van de „Botte" voorgekomen bij het te gronde gaan van zijn schip, is het eerst waargenomen door de bemanning van het Zweedsche s.s. „Anne Berg", dat inmiddels te Londen is aan gekomen. De eerste officier nu van de „Anne Berg", Christophersen, houdt staande, dat het schip dat hij en zijn makkers na de explosie zagen vergaan, niet de „Botte" geweest kan zijn, doch een ander schip moet zijn geweest. Het ongeluksvaartuig was ook niet door de bemanning verlaten, maar moet volledig be- mand geweest zijn. Het schip hield West- waarts aan achter de „Anne Berg" en liep tot het moment van de ontploffing zelfs op de ,Anne Berg" in. Een schip, zegt Christop hersen, dat met meer dan 10 knoopen per uur zuiver koers houdt, kan niet verlaten zijn. Op de ,A_nne Berg" nam men de geweldige ontploffing Zondagavond om 9.10 waar. On- middellijk daarop zag men het vaartuig zin- ken, in een hoek van ongeveer 60 graden. Toen de „Anne Berg" op de plek van het ongeluk was gekomen na 20 minuten was er geen spoor meer te zien; noch wrakhout noch olie, Het schip moet een Zweed van 2000 a 3000 ton geweest zijn. De „Anne Berg" zond een S. O. S. uit, waarop spoedig assistentie ver- scheen, - die echter al evenmin iets meer kon vinden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. iHet aantal gevallen van besmettelijke ziek- ten over de week van 30 Juni tot en met 6 Juli in de provincie Zeeland bedroeg: Rood- yonk: Axel 1, Ter Neuzen 1, Sas van Gent 2, Tholen 1, Wemeld'inge 1. i In genoemde week zijn geen gevallen van encephalitis ter kennis van hot Staatstoezicht op de Volksgezondheid gekomen. SAS VAN GENT. Tot lid van de Oudercommissie werd door de oudervergadering, welke Donderdagavond in school A gehouden werd, benoemd de heer Alg. Bockstael. ter vervanging van den heer Sleu- tel, die wegens zijn vestiging te Brussel als zoodanig ontslag heeft genomen. Tevens werd in dezelfde bijeenkomst beslo- ten met de sohoolkinderen een schoolreisje naar Duinibergen te maken. i Een groot getal ouders gaven te kennen, gaarne deze schoolreis te willen meemaken, waartoe zij dan ook in de gelegenheid zullen I gesteld worden. Aangezien bleek, dat de aanvraag om aan de reis deel te nemen zeer groot was, werd j tegelijkertijd besloten voor deze gelegenheid een extra-trein aan te vragen. KOEWACHT. In de laatste dagen zijn hier door handela- ren uit Kortrijk en omstreken groote hoeveel- heden vlas van oogst 1928 opgekocht. In het begin der volgende week zal men volop begin- nen met het trekken van vlas van den nieuwen oogst. Men is thans druk bezig met het plukken van erwten. Mannen en vrouwen, alsmede op geschoten knapen en meisjes, verdienen daar- mee een goad daggeld. Vlugge plukkers kun nen van 4 tot 5 gulden per dag verdienen. In de eerste dagen van deze week was de aan- voer zoo groot, dat Woensdag de pluk een dag 1 stop gezet werd. BRESKENS. Geslaagd aan de universiteit te Leiden voor het economisch doctoraal examen Indologie, de i heer A. J. Luteijn, alhier. KEURING VAN DEKHENGSTEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald dat de gewone keu- i ringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1929, welke alleen door de stam- boekcommiissien zullen geschieden, zullen wor- den gehouden in Zeeland (alleen voor type trekpaard), op 23 October te Kattendijke, 24 October te Zierikzee en te Middelburg, 29 Oc tober te Hulst, 30 October te Axel; 31 October te Oostburg, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1929, welke zullen geschieden door de rijkscommis- sie voor de keuring van trekpaarden en door de betrokken stamboekcommi,ss'e, zullen wor den gehouden in Zeeland (alleen voor type trekpaard: op 29 October te Hulst; 30 October te Axel; 31 October te Oostburg. (St.ct.) Zooals we reeds in ons vorig nummer aan- kondigden, was het gister voor de gemeente Hoek een belangrijke dag. Tijdens de vaca- ture van burgemeester werd van verschillen- de zijden gehoord, dat van de sollicitanten naar dat ambt de heer Mr. J. A. van Tien- hoven, te Noordwijk aan Zee, op hen die met hem in aanraking waren gekomen een sym- pathieken indruk had gemaakt, en toen we dan ook later per bulletin de trjding konden brengen, dat deze in dat ambt was benoemd, bleek het overgroote deel der bevolking dit met groote ingenomenheid te begroeten. Dit kwam ook tot uiting, toen men al spoedig de hoofden bijeenstak, om plannen te beramen voor eene feestelijke ontvangst, en niet min der toen de hoofd- en feestcommissie zich voor het uitvoeren der feestplannen tot de burgerij hebben gewend om financieele bij- dragen, en met milde hand die bijdragen werden gegeven, zoodat, naar we vemamen, het totaal een voor deze gemeente inderdaad respectabel cijfer aanwijst. Nu valt in ver- band daarmede ook een ander feit te consta- teeren, nl. dat deze burgemeester in de ge meente komt op een tijdstip dat daar, na minder gunstige tijden, omdat de geheele be volking werkgelegenheid vindt, welvaart heerscht. Ook dit kwam bij de algemeene offervaardigheid goed naar voren. Het spreekt van zelf, dat wij ons hadden voorgenomen een en ander te komen bij- wonen en daarvan in onze kolommen melding te maken. Om ons eenigszins te orienteeren, gingen wij aan den vooravond reeds eens een kijkje nemen. Er was toen nog weinig anders te zien, dan een bevolking die in verschillende groepen ijverig aan het werk was met he.. ,,rechten" van eerepoorten en aan hetgeen in dat opzicht reeds was verricht en uit de aan- stalten daartoe, die men nog maakte, bleek ons, dat dit er niet weinige zouden zijn. Behalve de werkzaamheid der inwoners konden we ook waamemen dien der eere- wacht, welke uit ruim 40 ruiters bestond, die onder leiding van den gemeente-veldwachter, den heer J. van Hermon, een nog kranig ruiter, aan het oefenen was. Toen we gistermorgen opnieuw een kijkje gingen nemen, was er een groot verschil merkbaar. Het prachtige zomersche weer deed bovendien zijn uiterste best om aan de onmiddellijk voelbare feeststemming nog bovendien zooveel mogelijk luister bij te zet- ten. Van verschillende feestelijk gestemde menschen kon men hooren, dat er van slapen dien nacht niet te veel gekomen was, en de resultaten van de verrichtte werkzaamheden waren toen te zien. Het begon reeds op de Knol, met een twee- tal mooie eerepoorten, en we zouden hier den heer De Jonge, agent van de Meiboombieren, te kort doen, als we zijn fraaie poort niet in het bijzonder releveerden, waarmede aan de voorzijde een „Welkom" werd toegeroepen, terwijl aan de andere zijde des avonds in vurige letters reclame wordt gemaakt voor het door hem verkochte gerstenat. Toen we op het dorp kwamen, bleek daar al een feestelijke stemming te heerschen. Er reden tal van versierde wagens met opge- wekte kroonsters, die alle buurten rondreden, om de versieringen te bekijken en te zien hoe men het er in de andere buurten had af gebracht. Het geheele dorp door had men zijn beste beentje voorgezet. Behalve vele eerepoorten, stonden langs verschillende stra ten versierde en met ginrlandes versierde sparreboompjes, op andere plaatsen had men palen versierd met palmgroen geplaatst, en de eerepoorten, met groen, bloemen of ook wel papieren versieringen getooid, bevatten alle een toepasselijk opschrift. Het rondrijden der wagens met feestelin- gen bracht reeds een aangename levendig- heid te weeg. Men was voorts zeer opge monterd door het mooi schijnende zonnetje, al was 't ook te verwachten dat het warm zou worden. En bij de terugrit naar Ter Neuzen viel het ons op, dat ook de natuur in deze landelijke gemeente als het ware feestvierde, door den aanblik dien de met gouden zonnestralen overgoten landerijen met een er prachtig bij staanden, veelbelovenden oogst boden. Des namiddags zou het feit van den dag plaats hebben, en toen we des namiddags weer op gingen om een en ander bij te wonen, leek het als het ware een uittoeht uit Ter Neuzen, door de velen die hetzij per rijwiel of te voet zich op den weg bevonden, alien zich bewegende in de richting van Hoek, ter wijl ook autobussen feestgangers te Hoek aanbrachten. Tegen des namiddags 2 uur waren aan de grens der gemeente op den weg van Ter Neuzen bij den z.g. Wulpenbek opgesteld de eerewacht, bestaande uit een 40tal kloeke ruiters, onder commando van den heer J. van Hermon, voorts een aantal rijtuigen met de leden der feestcommissie, de eere-leden, de wethouders en de leden van den gemeente raad, en vervolgens een aantal versierde rij- en voertuigen met leden van buurtcommissies alles bijeen vormende een stoet van respec- tabele lengte, terwijl aldaar ter verwelkoming ook was opgesteld het muziekgezelschap „Elk naar zijn krachten". Even na 2 uur werd de komst van het rijtuig van den heer en mevrouw Van Tien- hoven, die door den gemeente-secretaris, den heer Dregmans, te Ter Neuzen waren afge haald, aangekondigd, en werd de burgemees ter met zijne echtgenoote bij het binnenrijden der gemeente met luide hoera's der daar tegenwoordige menigte begroet. Nadat de heer en mevrouw Van Tienhoven waren uitgestapt, werden zij door den voor- zitter der feestcommissie, den heer J. J. van Doeselaar, toegesproken als volgt: Edelachtbare Heer Burgemeester en Mevrouw! Namens de ingezetenen van Hoek wensch ik U hartelijk welkom nu U voor de eerste maal op officieele wijze de gemeente Hoek. binnenkomt. Het valt mij gemakkelijk U dit welkom toe- te roepen, waar, ik mag wel zeggen de heele bevolking door geldelijken steun en door het met kwistige hand aanbrengen van versie ringen getoond heeft, er prijs op te stellen, dat U een waardige ontvangst bereid- zou. worden. Nog een korte spanne tijds en U, Mr. Van Tienhoven, zult uit handen van den loco- Burgemeester de amibtsketen ontvangen ten teeken, dat U de leiding van het bestuur van onze gemeente wordt opgedragen. Een heer- lijk ambt hebt U dan aanvaard, maar tevens wordt U daarbij een zware taak op de schou- ders gelegd. Aan het hoofd eener gemeente te staan, is tegenwoordig geen gemakkelrjke taak. Wat al wetten en besluiten, wat een menigte verordeningen en voorschriften en dan vaak zoo ingewikkeld en duister, dat ae voor velen onbegrijpelijk zijn. Een voorreoht mag het daarom voor onze gemeente heeten, dat ze voor U met Uw kennis als rechts- geleerde wel te ontraadselen zullen zijn, doch hoe groot dit voorrecht ook moge wezen, toch is er behalve die kennis nog iets anders noodig. Er dient bij de toepassing en naleving dier wetten en verordeningen ook rekening gehouden te worden met de mentaliteit der bevolking. En deze bestaat hier hoofdzake- lijk uit landbouwers en arbeiders. En nu is het voor de gemeente een tweede voorrecht,. dat U geboren en opgegroeid zijt in een dorp en dat U reeds in 2 plattelandsgemeenten de leiding in handen hebt gehad. U zijt alzoo in deze geen vreemdeling in Jeruzalem en daarom dragen de Hoekenaren ook gaarne de leiding van het bestuur hunner gemeente aan U op en koesteren ze de gegronde hoop dat onder Uw leiding de gemeente een goede toekomst tegemoet zal gaan. Als de teeke- nen niet bedriegen, bestaat daarvoor ook alle kans. Het spook der werkeloosheid toch, dat reeds een paar jaar in onze gemeente rondwaarde, en groote offers van de gemeen- tekas vroeg, zal hoogstwaarschijnlijk wel verdwijnen, nu velen werk en brood vinden in de nieuwe fabriek te Sluiskil. Ook door- dat voor den tuinbouw, die dit jaar een tijd van bloei beleeft, veel handen gevraagd zul len worden. Met vreugde treedt de gemeente U tegemoet. Moge de band die heden tus schen haar en U gelegd wordt door Uw beleid steeds hechter worden, opdat de dag gezegend worde, waarop de Hooge Regeering en H. M. onze geeerbiedigde Koningin U waardig ge- acht hebben, aan het hoofd onzer gemeente geplaatst te worden. Daartoe bidden wij U Gods Zegen af. Moge- Hij U de kracht, de lust en de wijsheid schen- ken om vele jaren, kan het zijn evenlang als onze pas overleden burgemeester, wiens 25jarig jubileum wij mochten herdenken, aan het hoofd onzer gemeente te staan en haar ten zegen te zijn. Ook U mevrouw wensch ik alle goeds toe. U wilt een heerlrjke streek verlaten om: met Uw echtgenoot naar ons eenvoudig dorpje te komen en nu heb ik wel uit Uwen mond gehoord, dat ook deze streek heel wat bekoorlijks voor U had, maar, waar ik ver- moed, dat wat natuurschoon betreft, den Hoek wel zal moeten onderdoen voor Noord wijk aan Zee, daar hoop ik, dat de toegene- genheid der Hoeksche bevolking ruimschoots moge vergoeden het tekort aan landelijke schoonheid. Moge dan Uw huis voor rampen en onheilen bewaard blijven en moge U bei den hier zoo'n genoeglijk leven ten deel val- len, dat ook U den dag zult zegenen, waarop U als Burgemeester en Burgemeestersvrouw. naar ons dorp gekomen zijt. Dan zal U steeds toeklinken een Leve de Burgemeester en mevrouw. In de hoop, dat het zoo moge worden, eindig ik met: Lang' leve de Burgemeester en mevrouw. Hiep, hiep, hoera! Hierop werd door de dochter van den Voorzitter, mej. E. J. v. Doeselaar, aan mevr. Van Tienhoven een bouquet aangeboden, het eerste der groote reeks die nog volgen zouden. Het muziek zette nu een „Lvng zullen ze leven!" in, waarna de heer Van Tienhoven voorloopig in korte woorden dankte voor de hem en zijne vrouiw bereide ontvangst. Door het muziekgezelschap werd een bouquet aangeboden door mej. M. de Fouw. Het rijtuig van den Burgemeester en zijne vrouw werd nu in den stoet opgenomen en, met de eerewacht voorop, trok men naar het dorp. Maar daar was men nog niet. Ook de buurtschap De Knol eischte haar aandeel op in de verwelkoming van den burgemeester Niet alleen dat daar het welkom op twee eerepoorten prijkte, doch namens de buurt- commissie werd het welkom bij de eerepooit der buurtschap ook in woorden vertolkt door den heer H. Wagenaar, terwijl door Corrie Rinders aan mevr. Van Tienhoven bloemen werden aangeboden, voor welke hartelijke huldebetuigingen beiden dankten Op het emplacement der tramhalto was daar opgesteld een estrade, waarop hadden plaats genomen de leden van de zangveree- niging ..Crescendo", directeur de heer A. Holster, die den burgemeester verwelkomder. met het volgende lied: Geachte Burgervader, Met opgeruimden zin, Ziet Gij ons hier vereenigd En zetten we, 't feestlied in: Wees welkom, hart'lijk welkom, Hier in ons dorpje klein, Dat Gij er vele jaren Het Hoofd van moge zijn, Schenk' God bij Uw arbeid Zijn zegen altijd. En blijd' in vreugd of kommer 1 big Ons hart U steeds gewijd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5