BREUKEN CURIOSITEIT. N0BLIN0-SIR00P Bloemkool. J. P. A. SPAAS r Hail en Hof. Ploimyte-rabriek. BUEOEBLUKEN STAND. ADVEETENTIEN PRAKTIJK wordt hervat Aanbesteding. Een Woonhuis, Een Woonhuis, Een Woonhuis Klier-an Klierteringlijders eenWoon-enWinkelhuis Openbare Verkooping. P. FIJN VAN DRAAT een partij BOUWLAND De fijnste 3 cts Cigarillos Breuklijders Zietiier Sewijzen VULPENHOUDERS SELECTIEBEORIJF „D E WILHELMINAPOLDER" bij GOES HOOGWATER TE TER NEUZEN. DINSDAG 9-6-'29 Dr. G. DOUSSY. Het bouwen van Kantoren met Bovenwoning, Garage, Werklokalen, Tankinstallatie, Steiger en Afscheiding voor haar depot Ter Neuzen, op een terrein gelegen aan het kanaal van Ter Neuzen naar Gent, Kad, bekend Sectie K, No. 100, 249, 106, 272 en 200 ged. Zaterdag 13 Juli 1929, KOOP 1. KOOP 2. een WOONHUIS KOOP 3. de bes£e op DINSDAG 16 JULI 1929, HAGELWITTE Vrijdag den 12 Juli 1929, 10 X 44.56 A. Haver 5V2 1V2 2 6V2 1 X X X X X Tarwe Erwten Gerst Rogge Aardappelen BIJ INSCHRIJVING TE PACHTEN in twee perceelen of massa TANDARTS FIRMA P. J. VAN DE SANDE Ter Neuzen. EersteMngen - Bintjes - Eigenheimers - Blauwe Eigenheimers - Orig. Bevelanders - Industrie - Zeeuwsche Blauwen - Zeeuwsche Bonten - Roode Star - Bravo van het KOMT DE VELDEN BEZICHTIGEN DE HAGELSLAG TE DURBAN. Een telegram maakte melding van een ha- gelregen te Durban, die voor een half millioen pond schade aanrichtte. Uit nadere berichten uit Dunban aan de Times folHkt, dat de stad gedurende een uur als het ware werd gebom- oardeerd met klompen ijs, waarvan vele grooter waren dan een tennisbal. De treinen, trams en auto's zagen zich genoopt te stoppen; de da- ken van gesloten auto's werden zwaar bescha- digd. Alle daken, waar de hagelstonm overheen tro'k, werden gteisterd; enkele stortten onder het geiwicht van den hagel zelfs in. De hagel sloeg den glazen koepel van het museum stuk en vernielde kostlbaar porselein. Het stadhuis en verschillende andere gebouwen werden on der water gezet. Sommige straten kwamen bijna geheel in het donker, doordat de lan- taarns werden vernield. Op iederen straathoek hingen de telefoondraden als guirlandes op het plaveisel. De schade aan handelsivoorraden toe- gebracht was zeer groot. Ernstige persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEMEENTERAAD VAN HENGSTDIJK. Alle leden zijn tegenwoordig, behalve de heer Van Heese. Voorzitter de Burgemieester. I. De notulen worden onveranderd goed- gekeurd. II. Ingekomen stukken: 1. Van Ged. Staten bericht van goed- keuring gemeentebegrooting 1929. 2. Van de P. Z. E. M. de mededeeling, dat met 1 Juli eene nieuwe regeling in den stroomprijs wordt ingevoerd, met uitvoerige uiteenzetting. De Voorzitter deelt mede, dat dit eene verlaging beduidt van 20 zoodat de stroomprijs voor licht met 12 per K.W.U. vermindert en voegt er aan toe, dat 92 der ingezetenen bij 't electrisch net zijn aan- gesloten. 3. Van de Gezondheidscommissie te Hulst rekening en verantwoording van inkomsten en uitgaven over 1928. 4. Van Burg, en Weth. te Hontenisse een schrijven betreffende den gewijzigden Vleeschkeuringsdienst. De Secretaris leest de nieuwe verordening voor, waaruit blijkt, dat de keurloonen met ebn vijfde kunnen worden verlaagd, als gevolg van de vermin- derde uitgaven den algemeenen dienst be treffende. De functie van hulpkeurmeester is opgeheven. III. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer gemeente-inkomstenbelasting. Dit wordt op voorstel van den Voorzitter gehandhaafd op 2, met algemeene stemmen. IV. Wijziging verordening op de heffing keurloonen. Deze wijziging is een gevolg van den ge wijzigden Vleeschkeuringsdienst, vermeld onder 4 der ingekomen stukken. V. Aanvulling Alg. Politieverordening. De door Ged. Staten gewenschte aanvul ling en verandering worden voorgelezen en zullen worden ingelascht. VI. Aanvulling verordening leges. Van de opmerkingen door Ged. Staten gemaakt zal nota worden genomen. De Voorzitter deelt hiema mede, dat aan- gaande de verbouwing der woning van den Rijksveldwachter egn bestek met voorwaar- den is ingekomen, in beknopten vorm ge- steld, waarmede Burg, en Weth. zich kunnen vereenigen. De heer Van Hijfte merkt op, dat beide vaklui alhier woonachtig, daarvoor waren uitgenoodigd, doch nu heeft slechts 66n hier- aan voldaan. De Voorzitter kan dit natuurlijk niet hel- pen en zegt, dat men nog niet weet, hoe de verbouiwing geschieden zal: of er een Fran- sche bekapping wordt aangebracht of een optrekking. Naderhand zal er gelegenheid geboden worden tot inschrijving. Met algemeene stemmen wordt zulks goed- gevonden. VII. Rondvraag. De heer De Waal wijst erop, dat door in gezetenen buiten de kom, am aansluiting wordt gevraagd aan 't electrisch net. De Voorzitter acht de gevraagde uitlbrei- ding van het net nog al kostelijk voor de gemeente; de uitgaven hiervoor worden ge- sohat op 160. Spreker licht den leden hier- omtrent uitvoerig in en geeft in overweging deze zaak eens emstig te onderzoeken, waar mede men accoord gaat. De Voorzitter brengt nu ter sprake de waterleiding. Als afgevaardigde naar de aandeelhoudersvergadering heeft spreker het bindend mandaat om voor ontbinding der Maatschappij te stemmen en wijst tevens op de bijdrage der 10 pCt. in de onkosten, die eventueel daaruit voor de gemeente voort- vloeien. De heer Van Hijfte wenscht alsdan een anderen afgevaardigde te benoemen, want er zal voor de gemeente een belangrijk ver- lies zijn, welk voorstel evenwel niet wordt gesteund, zoodat het mandaat van kracht iblijft. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. HOE, WANNEER EN WAARMEDE BEMESTEN WE ONZE KAMERPLANTEN Zoodra onze kamerplanten krachtig aan den groei zijn en dus de mogelijikheid aan- wezig is, dat de beperkte hoeveelheid grond waarin de plant wortelt, uitgeput raakt, dringen deze vragen zich op en vragen om oplossing. Verpotten is lang niet altijd even raadzaam en brengt soms heel wat moeilijk- heden mee, vooral bij teere planten. Wat zijn nu wel de uiterlijke kenmerken waaraan ook de meest eenvoudige leek kan zien, dat bemesting der planten noodig is. Die zijn planten geregeld verzorgt, ze met aandacht gade slaat, ontdekt reeds direct in- dien er iets hapert. Het geheele uiterlijk der planten verraadt dit wel.. Zoodra even wel de plant weinig of niet meer groeit, niet behoorlijk meer bloeit, kleinere bladsehrjven gaat vormen dan normaal, of erger nog gele bladeren krijgt, moet of de plant verpot, of bemest worden. We nemen hier even stil- zwijgend aan, dat de waterverzorging in orde is en ook dat dierlijke parasieten onze kamer- vrienden niet plagen en ondermijnen. Het bemesten is gemakkelijker en eenvoudiger dan het verpotten aangezien dit laatste tevens eenige ervaring eischt. Op den duur is verpotten noodzakelijk, doch door oordeel- kundig bemesten kan het worden uitge- steld. Zoodra evenwel alles met wortels is vergroeid, zoodat het gevaar bestaat, dat er rotting zal optreden, moet het verpotten plants hebben. zoo'n geval is tevens wortel- snoei noodig en vooral bij teere planten kan men dit beter aan vakmenschen overlaten. Bij het bemesten hebben we er aan te den- ken, dat zieke planten en gewassen die in rust zijn, nimmer worden bemest. Planten die nog in bloei moeten komen, mogen pas dim bemest worden, wanneer de bloemknop- pen zich beginnen te ontwikkelen. Doet men dit vroeger, dan krijgt men een sterke blad- ontwikkeling en bestaat er zeer groote kans, dat bloemen geheel achterwege blijven. Een uitstekende bemesting is een verdund aftreksel van koemest. De koemest wordt het bijvoegen van water en roeren zoodanig verdund, dat het een donkere troebele vloei- stof wordt. Dit is geen werkje voor gevoe- lige reukorganen. De aldus verdunde koemest (gier) wordt bij donkere dagen of tegen den avonid aangewend, dringt meteen in den grond en werkt direct. Zoodra de gier is ingezakt kunnen de fij- nere haarworteltjes de voedingszouten op- nemen. Ook schapen, kippen en duivenmest kan aldus worden behandeld en toegediend. Bij kippen en duivenmest moet het eerst eenige dagen staan, alvorens aan te wenden. Het toedienen der vloeibare mest kan om de veertien dagen worden herhaald, al naar be- hoefte. Staan evenwel de planten droog, dan eerst gieten, alvorens bemesten. Anders wordt de bemesting veel te sterk en zou dit zeer nadeelig kunnen werken. In den zomer als de planten in vollen groei zijn, hebben ze natuurlijk ook de meeste voedingsizouten noodig. Zoodra ze evenwel in rust komen en tot aan het volgende voorjaar, moet iedere bemesting achterwege blijven.. In den handel zijn verschillende soorten bloemenmest, veelal verpakt in kleine ver- pakking van een ons. Deze bloemenmest is nagenoeg reukloos en kan of in een gleufje langs den potrand worden uitgestrooid (niet meer dan e6n a twee lepeltjes per keer en per pot) of wel, de inhoud van het zakje wordt in water opgelost en als vloeibare mest toegediend. Nu blijft altijd de groote moeilijkheid over van hoeveel te geven. Nauwkeurige proeven zijn niet bekend en evenals verschillende landbouwgewassen, stel- len ook de verschillende soorten kamerplan ten verschillende eischen omtrent de bemes ting. We blijven daarom aan de voorzichtige kant en dienen nooit anders dan zwakke op- lossingen toe. In een literflesch lossen we door flink schudden een ons zakje op. Dat is dan dus een oplossing van 100 gram op na genoeg 1000 gram. Deze oplossing is nog veel te sterk en moet nog tienmaal verdund worden. We gieten daartoe een tiende deel over in een andere flesch en vullen dit verder met water bij en klaar zijn we. Uit de eerste flesch worden dus tien andere gemaakt. Geef nooit een sterke oplossing en indien men deze fout toch heeft gemaakt, giet dan lang- durig na, opdat een groot deel der voeding- zouten nog kan wegspoelen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, jjiergaardesingel y6, Rotterdam. Postzegel yan 7ya cent voor ant- woord insluiten en blad vermelden. DUNSCHALIGE EIEREN EN GAASBODEMS DIE NIET DEUGEN. Herhaaldelijk worden vooral in dezen tijd des jaars vragen gesteld hoe het komt dat de kippen windeieren leggen of eieren met dunne schalen. Ook de handelaars klagen daar wel over, want vooral de dunschalige eieren bre- ken gauw en veroorza/ken dus verlies. Nu is het eigenaardig dat vooral ook in Engeland geklaagd wordt, dat in de laatste jaren de schalen der eieren zwakker worden, dunner, en kreeg men hier en daar alleiiei kwesties tusschen producenten en handelaren. Vooral ook bij de spoorwegmaatschappijen is deze hoogere breekbaarheiid der eieren opgemerkt. |Op het oogenblik schijnt het dus nog min of meer een zuivere handelskwestie te zijn, doch de zaak zit natuurlijk veel dieper en wel: of bij de kippen, of bij het voer. Een der groot- ste eierehandelaren in Engeland schreef on- langs dat zij behalve dunne schalen en alge meene zwakte der eieren (gauw uitzakken van den dooier, enz.), ook bij betrekkelijk versohe eieren, groote luchtkamers geconstateerd had- den en dit wel vooral bij de eieren van groote pluimiveefoedrijven. Ging men de oorzaak na, dan vond men of verzwakte kippen of onge- schikt voer. Dit wijst dus op een zeer ver- d'acht teeken des tijds en hoewel het veel gau- wer gezegd is dan bewezen dat op de moderne groote bedrijven in Engeland de kippen ver- zwakt zijn, moet men wel degelijk aandacht schenken aan een dergelijk oordeel van door de regeering gepatenteerde eierhandelaren. De zaak moet dus van twee kanten bekeken worden en wel van de voedingskant en van den kant der kippen zelf. Als wij het over de voeding der leghen hebben, moeten we feitelijk al bij de voeding der kuikens beginnen. Als men de jonge ku.kens te veel forceert dan Krijgt men te vroege productie van dieren die ncig niet u-.tgegroe zijn. Het klinkt wel heel aardig, als men zcj hier en daar hoort zeg- gen: mijn kuikens zijn pas 4% maand oud en ze leggen als, maar het wijst op niet veol goeds. De hen moet eerst volkomen uitge- groeid zijn, wat haar geraamte betreft, voor zij finke eieren kan gaan produceeren. Te vroeg leggen gaat ten koste van het lichaam. Vandaar dus dat goed opfokvoer weer eenigs- zins anders samengesteld is dan een goed leg- voer. Men kan de eischen wel in een soort voer combineeren, maar dan krijgt het kuiken in het voer te veel koolzure kalk of te weinig phoisphorzure kalk en de hen te weinig kool zure kalk of te veel phosphorzure kalk. Ook wijzen moderne proeven er op, dat tot opfoouw van het lichaam andere eiwiitstoffen, zgn. amino-zuren noodig zijn als tot instandhouding van het liohaam en eierproduetie. Op dit ge- bied verkeert de voedingsleer nog geheel in het beginstadium. In den laatsten tijd wordt jiuist enorm hawl gewerkt aan deze eiwitbouw- steenen met het oog op een doelmatige en economise!® voeding. Zoo heeft men bij proeven in Amerika opge merkt dat een bepaalde eiwitbouwsteen, ge- naamd tryptophaan, onmiisbaar is voor den Snellen groei van kuikens en dat deze in vleesc'hmeel in te geringe hoeveelheid voor- kwam om den groei van kuikens flink aan den gang te houden. Voor leggende hennen bleek echter dit vleeschmeel wel voldoende te zijn. Een sterk voorbeeld omtrent het nut van deze eigenaar- dige eiiwitbouwsteenen is ook, dat van de cy stine, een eiwitbouwstof die zwavel bevat en die noodig voor de vonming der veeren. De kippen hebben daar dus veel van noodig. In den ruitijd geeft men er nu niet genoeg van in het voer en dan breken ze als het ware in haar eigen liohaam eiwitten af en balen daar de cystine bouwsteentjes uit. Daardoor slijt het lichaam sterk, soms 50 gram op een dag. Voert men nu de kip slechts met enkele gram- men cystine dan haalt zij hieruit haar be- hoeften voor de veeren en laat haar lichaams- eiwit met rust. Dat wil dus zeggen dat men door de toevoeging van een paar gram cystine een zeer .belangrijke eiwitbesparing verkrijgt. Hetzelfde heb ik al eens udtgelegd van de kalkzouten. Om voldoende kalk te krijgen voor haar eieren breekt de hen, als men haar geen kalk genoeg voert, haar eigen beenderen af en verzwakt dus zeer sterk. Ondoe'lmatige voedering kan echter nog aan iets anders liggen dan aan gebrek aan be paalde stoffen. Als men ni. aan de dieren be- dorven voer of te sterk prikikelend voer geeft kunnen zij darrostoornissen krijgen. Daardoor lijdt natuurlijk de vertering sterk en de op- name in het liohaam. Heel sterk ziet men dit bijv. bij de thans weer heerschend'e coccidiosis. Deze ziekte steekt n.l. in dezen tijd des jaars 'haar kop op. De coccidien vernielen den darm- wand der halfwas kuikens, deze dieren kunnen hun voer niet meer verwerken en vliegen in een paar dagen achteruit in gewicht. Denk er dus in dezen tijd des jaars am een geval van d'iarrhee bij een kuiken niet te Licht op te vatten, het kan aanleiding zijn tot enor- me schade. Een zeer leerzaam voorbeeld van voorzich- tigheid dienaangaande kreeg ik deze week. Het is werikelijk iets dat mij zelden overkomt. Een lezer zendt mij een soort worm van on- geveer 5 c.M. lengte en 3 m.M. dik. Hij schreef er bij dat hij dit 's morgens op den grond in het kuikenhok gevonden had en vreesde dat er iets niet in orde was, hoewel alle kuikens nog goed gezond waren. Bij onderzoek bleek nu deze zgn. worm niet anders te zijn dan een opeenhooping van coccidien uit den blinden darm, het was aLs het ware een worstje van coccidien. Natuurlijk werd de man direct ge- waarsdhuwd' en heeft waarschijnlijk door de voorgeschreven maatregelen nog een hevige besmetting kunnen voorkomen. Welke deze maatregelen waren? Direct alleen karnemelk te drinken geven met droog meel als voer. Di rect het heele hok schoonmaken en turfmolm op den vloer. Alle voer- en drinkbakjes op gaasvloertjes, 10 c.M. hoog en ajles wat maar even zijn vleugels laat hangen er uit en op- ruimen. Eerdaags beschrijf ik deze zaak wel nauer, de lezers zijn nu al vast gewapend als er iets komt dat niet in orde is. Van gaasvloertjes gesproken Gisteren werd ik vrijwel gelijktijdig opgebeld door twee hoendeiparken in de buurt van Rotterdam. Beide hadden kuikens opgezonden die coccidio sis hadden en beiden zaten door de plotselinge sterfte geweldig in angst. De een zeide er bij dat hij ,nog wel mijn advies opgevolgd had. Nou dat was natuurlijk aanleiding om er direct op af te gaan, zander evenwel den eigenaar te zeggen dat ik komen zou. Wat denkt gij dat ik vond Een vies, vuil hok met totaal ver- vuilde bodem. Daarop een drinkbak met iets dat karnemelk geweest was doch er al twee dagen in stond en nu een mengsel van mest en bedorven karnemelk was. Voerfbakjes op den grond, vol meel en mes.t en zoo waar... onder de warmwaterbuizen een stukje gaas, onge- veer 1 c.M. boven d'en grond. In het hok ver der een emmer vol doode kuikens, waarop levende lustig rondsprongen, in het hok op den grond zeker tien doode en een hoop stuip- trekkende. Daarna den tweeden hoenderparkhouder een 20 K.M. verder plotseling op zijn dak gevallen. Ook hier hetzelfde. Een groot hoenderpark, hokiken vol halfwas kuikens en de hokken pot- dicht. Op den vloer een vieze massa en tus schen voer- en drinkbakken zoo weinig ruimte, dat de kuikens er amper tusschen konden staan. Vandaar dat ze met hoopen op en in voer- en drinkbakken zaten. Waarom de kui kens niet buiten liepen? vroeg ik. Dan gaan ze allemaal dood van de kou, zei de eigenaar, want het is niets dan kou! Toen ik hem ver- telde wat het was, was Leiden in last, doch naar mdjn idee kan hier niets meer helpen. De kuikens waren door de opsluiting veel te sterk onderling besmet en ik voorzie dat ze alle 500 wel binnen een week gepiept zullen zijn. En zulike hoenderparken zetten soms reuzen ad- vertenties, zoodat men denken zou dat het wonder wat was. Een en al coccidiosis-be- smetting, de heele boel. Ziedaar dus waar we voorloopig al met ons eierpraatje beland ziin, bij kuikens met coccidiosis. Dr. TE HEiNNEFE. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 22 Juni. Petrus Ja cobus Hendrikus Camillus Baert, oud 27 j., jm. en Irma Maria Joseph Ferket, oud 22 j- jd. Geboorten. 7 Juni. Clothilde Aloijsius, d. van Camillus Theophilus Lammens en van Bertha Maria Allefs. 12 Juni. Hubertus Mathilde, z. van Josephus Franciescus de Coninck en van Helena Maria Leonia de Schepper. 19 Juni. Gerardus Petrus Elisa beth, z. van Joseph Wouters en van Paulina Maria Kant. 20 Juni. Elza Louisa, d. van Camiel Theophiel van Goeije en van Irma Josephina Matthrjs. 22 Juni. George Hono- re Joseph, z. van Henricus Baert en van Leo nia van Hove. 26 Juni. Magdalena Leonia, d. van Cijrillus Ludovicus de Dauw en van Blondina Maria Vemimmen. 29 Juni. Ivon- ne Emma Joseph, d. van Alphonsus de Paepe en van Coralia Maria Theophila van der Bilt. Overlijden. 4 Juni. Augustus Josephus de Letter, oud 62 j., echtg. van Josephina Maria Wouters. 14 Juni. Rene de Letter, oud 11 m., z. van Camillus en van Huberta Maria Kegels. 28 Juni. George Honord Joseph, oud 6 d., z. van Henricus Baert en van Leonia van Hove. (Zonnetjjd.) voorm. nam. Zaterdag 6 Juli 0.38 1.05 Zondag 7 1.31 1.55 Maandag 8 2.19 2.46 Dinsdag 9 3.12 3.37 Woenadag 10 4.01 4.25 Donderdag 11 4.50 5.16 Vrijdag 12 5.41 6.06 te TER NEUZEN ZATERDAGMIDDAG 6 JULI. te SAS VAN GENT (gewoon spreekuur). De D1RECT1E DER N.V. BATAAF- SCHE IMPORT Mij. te 's-GRAVENHAGE is voornemens op Vrijdag 12 Juli a.s., des 'namiddags 2 uur openbaar aan te besteden Bestek en teekeningen zijn vanaf Woensdag 3 Juli a.s. verkrijgbaar tegen betaling van f 15,— per stel. Restitutie op den dag der besteding ad. f 10,— ten Kantore van J. D. POSTMA, Architect B.N.A., Polstr. 74 te Deventer. Tel. 416. J. P. WENNEGERS, Wilhelminastr. 25, Amsterdam, zend franco na ontv. postwissel groot 2,50 een keurige collectie (50 stuks) Duitsch papieren-, porceleinen- en metalen noodgeld en munten. Draagt de gez. coll. uw goedkeuring niet weg, dan ontvangt U uw geld terug bij franco retour- zending binnen drie dagen. De Notaris E. B. DUMO- LEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van zijn principaal, op nam. 3 uur, in het Hotel „Rotterdam" bij den heer Wijne te Sas van Gent, in het openbaar verkoopen waarin Caf^, met aanbehooren te Sas van Gent, aan den Stuiver, groot 2,90 Arenin mondelinge huur bij Jules de Bie ad. 15, per maand. voor deze Cafd, thans onbewoond, met aanbehooren, en daarnaast, op 2,36 Aren erfpachts- grond te Westdorpe; het onbe- woonde direct te aanvaarden en het andere in mondelinge huur bij J. Valent ad. 10,— per maand. met aanbehooren op 3,42 aren erfpachtsgrond te Westdorpe; in mondelinge huur bij C. de Coninck ad. /120,— 's jaars. Betaling koopsommen een maand na toewijzing, van welke betaling af dehuur- penningen ten bate der koopers komen. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. tfeneest Wederverkoopers te Ter Neuzen: Fa van Overbeeke-Leunis, te Axel C. B Antheunisse, te Hoek Gez. Leunis, te Zaamslag C. Dees-Stoffels, te Othene P, Bareman, te Schoondijke J. J. v. d, Vijver, te Biervliet Anthonisse. Voor engros C. RIEMENS, Wulpenbek, Hoek. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen is voornemens des namiddags halt drie, krachtens art. 1223 B.W. publiek te verkoopen te Ter Neuzen in het Hotel „Du Commerce" van de heer De Vrieze: en Werkplaats, met het Erlpachtsrecht van den grond te Ter Neuzen, aan de Nieuwediepstr., groot 1 A. 29 c.A. Geschikt voor allerlei doeleinden. Bewoond geweest door den heer H. P. Goethals. Aanvaarding bij de betaling. Betaling der koopsom binnen 30 dagen, van de onkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. J. P. VROEGOP, Tel. 213. Donze Visserstraat, 40-42. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Ps. VAN DE VIJVER te Oversiag, op des nam. 3 uur (zomertijd) verkoopen SI II Betalen 1 November 1929. Te vergaderen Boeregat (Zuiddorpe). TANDARTS Zandstr. 9, Telef. 204, Ter Neuzen. SPREEKUUR: alle werkdagen van. 1112 en 1.302.30. Verder vol- gens afspraak. voor 7 jaren, ingaande met rooven oogst 1929 (de z.g. Acht Gemeten) liggende langs den Baandijk in den Zeven-Triniteitpolder, gemeente Ter Neuzen, groot 4 H.A. 35 A. 20 c A. of 9 gemeten 230 roeden, De voorwaarden van verpachting lig gen ter inzage ten kantore van Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, alwaar de inschrijvingsbriefjes moeten worden ingeleverd voor of uiterlijk op 13 Ju 13 1929. Heerenqracht 13. Telef. no. 105. UaAiJbt.UVMi Zekere en Radikale Genezlng zonder Operatie door de methode van M. J. Glaser Vader, Broederschapstraat 19, Brussel. AUGUSTE VERRYCHT, Ziersel, ge- nezen van dubbeie breuk in 12 maanden. CAMIEL REYNAERT, Wytschaete, genezen in 5 maanden. FELEX VERHOEVEN, Ridderstraat 20, Saventhem, genezen in 5 maanden, BREUKLIJDERSAarzeit niet langer meer. Beproef de nieuwe toestellen van J. GLASER, vader die alleen uwe breuken zullen weerhouden en ze zullen genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Ondergeteekende verklaart hierbij, in 10 maanden te zijn genezen van twee beklemde breuken door toepassing van de methode van den heer J. Glaser Vader. 12-1-'29. J. B. W1JNEN, Ar£ndonck, (Prov. Antwerpen). Ondergeteekende verklaart in 4V2 maand te zijn genezen van mijn breuk door de aanwending van de band J. Glaser Vader, ENGELEN, Gheel, (Prov. Antwerpen). Kostelooze raadpiegingen van 9 tot 3 ure te: SELZAETE, 15 Juli, Hotel Cafd „Aux Armes de Zdlande". ST.-NICOLAAS-WAES, 3en Donderdag van iedere maand, „Hotel du Vieux Gambrinus". ANTWERPEN, le en 3e Vrijdag, „H6te! Monico" (Station). POOTAARDAPPELEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 7