Ondanks de opslag Deze week: BURGEBLUKEN STAND. ADVERTENTIEN HANDELSBEBICHTEI. Aanbesteding. primaCandijkoekCadeau LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN AANBESTEDIN GEN, ENZ- SCHEEP V AARTBE WEGIN G. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Prikkelbaarheid A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. Cooperatieve Vruchtenveiling Zeeuwsch-Vlaanderen G. A. Waterschap Groote en Kleine Isabella. Het bouwen van Ksntnren met Bovenwoning, Garage, Werkiokalen, Tankinstallatie, Steiger en Afscheiding voor haar depSt Ter Neuzen, op een terrein gelegen aan het kanaal van Ter Neuzen naar Gent, Kad. bekend Sectie K, No. 100, 249, 106, 272 en 200 ged. C. WIELAND. Havenstraat 4. nis nemen van de volgende publicaties, even- eens verschenen in de „Zeeuwsche Koerier" lo. De heer Dr. Ramakers, schreef d.d. 17 Juni: „Uit ervaring weet ik, hoe moeilijk het sorfis is, hetgeen in een lange vergadering bespro- ken is, niet al te uitvoerig weer te geven. Ik zal dus de laatste zijn om het U, Mijnheer de Redacteur, euvel te duiden, dat Uw verslag der Donderdag j.l. gehouden vergadering der Zeeuwsche-Vlaamsche Waterleiding Mij. niet geheel volledig was. Waar mij echter geble- ken is, dat de rede van den heer Hoefnagels een m.i. onjuisten indruk zou kunnen wekken, stel ik er hoogen prijs op in Uw veelgelezen Mad mede te kunnen deelen, dat enkele ver- tegenwoordigers genoemden heer het volgende hebiben geantwoord: 1. dat het bun verwonderde, dat de heer H. thans zoo uitvoerig de conclusies der Commis- sie van Onderzoek bestreed, hoewel de heer H. reeds drie vergaderingen had foijgewoond, waarin deze Commissie officieel vertegenwoor- digd was en waar gelegenheid had bestaan met haar van gedachten te wisselen; 2. dat de Commissie geenszins aan ver- dachtmakingen van de „straat" haar aandacht heeft geschonken en hier uitdrukkelijk gewag van heeft gemaakt in haar rapport (pag. 20, 4e al.); 3. dat, van wat de heer H. „anti-papisme" noemt, in de Commissie nimmer lets is geble- ken (ook niet van Neuzensche zijde), hetgeen intusschen den heer H. niet onibekend kan ziin. U zeer voor de verleende plaatsruimte dan- kend, Hoogachtend, J. G. RAMAKER. 2o. De heer Hoefnagels antwoordde daarop als volgt: Geachte heer redacteur, Ik dank U, dat U mij in de gelegenheid hebt gesteld, van den inhoud van bovenstaand stuk kennis te nemen teneinde een repliek hieraan toe te voegen. Hoewel ik niet de gewoonte heb, op tegen mij gerichte stukken in een courant in te gaan, noch voornemens ben, in de toekomst met deze gewoonte te breken, meen ik in dit geval een uitzondering te moeten maken en den gemeen- te-secretaris van Breskens, den heer Dr. J. G. Ramaker, die in dit blad het door mij in de aandeelhoudersvergadering der Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding-Maatschappij van 13 dezer gesprokene meent te moeten rectificee- ren, het volgende te moeten antwoorden: 1. Dat ik in de vergadering van aandeelhou- ders de conclusies der Commissie van Onder zoek bestreden heib, is onjuist. Gaarne ben ik here id, aan betrokkenen van den volledigen inhoud mijner gehouden redevoering inzage te geven, waaruit zal blijken, dat ik mij slechts heb verzet en dat ik slechts heb geprotesteerd tegen den ongemotiveerden eisch, dat Commis- sarissen zouden aftreden. De uitvoerige mo- tiveering van mijn besluit in deze vergadering achtte ik noodig, opdat ook aandeelhouders van de feiten zouden kunnen kennis nemen, waarop ik in de vergaderingen van Comimissarissen (ook in die, waarin de Commissie van Onder zoek vertegenwoordigd was) telkenmale gewe- zen heb. Onjuist is het derhalve ook, het te doen voorkomen, of ik in de vergadering van aandeelhouders iets nieuws naar voren zou hebiben gebracht. 2. Dat de Commissie in haar rapport zegt, niet te zijn ingegaan op „praatjes van de straat" moge juist zijn, doch het valt niet te ontkennen, dat praktisch hiermede wel reke- ning is gehouden door het bij monde van de bovenbedoelde vertegenwoordigers der Com missie als een noodzakelijkheid voor te stel- len, dat een college zou aftreden, dat men van geen enkel laakbaar feit kan beschuldigen. 3. Mijn bewering, dat anti-papistische ele- menten vanuit Ter Neuzen in de actie tegen het bestuur der maatschappij een niet gering aandeel hebiben gehad, houd ik staande. Mijn overtuiging ten dezen berust op door mij op- gedane ervaringen. Ik vertrouw overigens, dat de heer R. mij op mijn woord zal willen ge- looven als ik hem verzeker, dat mij van voor- aanstaande en welingelichte Protestantsche zijde grif werd toegegeven, dat mijn meening dienaangaande volkomen juist is. Ik dank U, mijnheer de redacteur, voor de mij verleende, plaatsruimte. L. W. G. HOEFNAGELS. So. In het no. van j.l. Woensdag verscheen van de hand van ondergeteekende het vol gende: Mijnheer de Redacteur! Met sterke verbazing, overslaande in veront- waardiging las ik uw mummer van 14 Juni 1.1. uw resume der rede van den heer Hoefnagels te Sas van Gent, waarin hij tracht goed te praten zijn besluit om niet af te treden of om niet heschikbaar te stellen zijn zetel als commissaris der N.V. Z.-Vl. Waterieidingmaat- schappij en zoowel ter wille van de Commissie van Onderzoek als in die der „Ter Neuzensche oppositie", zelfs bovenal ter wille der laatste, is het noodig daarop nog eens terug te komen. IHet moet blijkbaar wel zijn door gemis aan degelijke argumenten om zijn figuur te redden, dat de heer Hoefnagels zonder eenig bewijs de Commissie van Onderzoek, bestaande uit een aantal respectabele burgers van Zeeuwsch- Vlaanderen, onder een eminenten voorzitter van elders, die vele dagen en uren hun tijd' en moeite heibben besteed om werk te verrich- ten in het belang van de streek hunner inwo- ning, zonder schijn of schaduw van bewijs, daanvoor bij te brengen voor leugenaar zet. Immers, de Commissie schriift in haar rap port omtrent de bestuurskwestie juist, „de commissie is niet ingegaan op dergelijke losse, zonder zweem van bewijs geuite beweringen, die slechts haar verontwaardiging hebben kun nen opwekken." Toch neemt de heer Hoefnagels de vrijheid te zeggen „dat alleen wordt afgedaan op ver- dachtmaking door „de straat"! Ik neem de vrijheid hier te constateeren dat de heer Hoefnagels er niets van weet en houdt mij aan het rapport der Commissie. In de tweede plaats werd ik bjjzonder ge- troffen, d'at de heer Hoefnagels nog eens her- haalde zijn beschuldiging „dat van Ter Neuzen zou zijn uitgegaan een oppositie welke haar grond vond in „anti-papisme". Het is ergerlijk, eigenlijk meer dan erger- lijk, dat de heer Hoefnagels, niettegenstaande hem door 'n toch zeker onwraakbaar getuige 't tegendeel reeds was verklaard, dat op de ver gadering van aandeelhouders nogmaals debi- teert, en dat niet alleen, maar dat hij dit, na de tegenspraak van den heer Dr. Ramaker, den secretaris van de Commissie, nog eens voor de derde maal in uw blad in zijn antwoord schrijft. Het is van voldoende hekendheid', dat ik wel eenigszins op de hoogte was van „de oppositie uit Ter Neuzen", die zijn uiting heeft gevon- den in het door den gemeenteraad op 12 Juli 1927 op voorstel van den heer C. A. Verlinde genomen raadsbesluit, waarbij op grond van tariefbezwaren aan de aangesloten gemeenten in overweging werd gegeven nog eens over het waterleidingplan te denken, en ik meen d'aar- om gerechtigd te zijn, dienaangaande een en ander in het midden te brengen. Dat raadsbesluit is in elk geval de aanleiding geweest die de Commissie van Onderzoek in het leven deed roepen. Er was in Ter Neuzen zoo weinig bezwaar tegen het bestuur dat in de vergadering waar in de Commissie gei'nstalleerd is in de mee- mng dat er uitsluitend practische bezwaren tegen het plan bestonden door mij de vraag werd gesteld of het wel noodig was een bestuur uit de Commissie te benoemen en of het niet mogelijk was het zakelijk onderzoek onder lei- ding van het bestuur der maatschappij te hou- den. Door leden buiten Ter Neuzen werd daar- tegen aanstonds bezwaar ingebracht. iHet onderzoek is daarop aangevangen, zon der te streven naar een bepaald einddoel. Dat einddoel is ontstaan op grond van de bespre- kingen en hetgeen daarbij Meek. En nu gaat de heer Hoefnagels zonder schijn of schaduw van eenig bewijs dat hij ook absoluut niet bijbrengen kan een deel der commissie be schuldigen uit anti-papisme op grond van minder edele bedoelingen dus of om bij-oog- merken te hebben geijverd tegen het bestuur der maatschappij. Dat is een beschuldiging die ik voor de oppositie van Ter Neuzen op de meest afdoende wijze moet tegenspreken, en waarvoor ik in voile vertrouwen elk lid der Commissie, in de eerste plaats de Katholieke leden durf oproepen! Het gaat hier alleen over de Commissie en haar rapport en over „De Oppositie". Ik ga verder en wil er zelfs op wij- zen, dat het den heer Hoefnagels onmoge'ijk zou zijn aan te toonen of de oppositie of misschien beter gezegd de bezwaren tegen het bestuur wel van Ter Neuzensche zijde zijn gerezen! De heer Hoefnagels had 't over „ver- dachtmakingen". In het verband waarmede die woorden gebruikt zijn, zou ik moeten veronder- stellen dat hij daarmede bedoelde het in twijfel trekken van eerlijkheid. Ik wil de vraag stel len of het ook niet mogelijk is dat men iemand wiens eerlijkheid boven alle verden- king staat toch op een bepaalden zetel of in zekere functie wel eens niet op zijn plaats kan aohten. De heer H., die anderen beschuldigd van te zijn afgegaan op „den man van de straat" hecht blijkbaar zelf meer waarde aan de ver- klaringen als hij ze tenminste ontvangen heeft van den „man van de straat", dan aan de verklaring van een onverdacht getuige uitgesproken in tegenwoordigheid van zijn col- lega's commissarissen en het bestuur der com missie van onderzoek. Immers, toen hij in die bijeenkomst aan het slot reeds te kennen gaf „als commissaris der maatschappij niet te wil len wijken voor het anti-papisme uit Ter Neu zen," heb ik hem aanstonds aangetoond, dat er geen schijn of schaduw van was, d'at de commissieleden, voortgekomen uit „de oppo sitie" noch ook een der andere Ter Neuzen sche leden, van anti-papisme zouden kunnen worden beschuldigd. En het was de heer Geerts, uit Hulst, toch zeker in deze een be- trouwbaar getuige, die mijn woorden onder- schreef, die verklaarde aanvankelijk hierover ook andere gedachten te hebben gehad, doch dat hem tijdens het commissoriaal onderzoek was gebleken, dat de bezwaren van Ter Neu zen zuiver op practische gronden berustten". Trouwens, de inhoud van het rapport, het geen daarin met betrekking tot de tarieven geschreven wordt, d'oet ook wel blijken van welken aard de hier bestaande bezwaren waren. Indien na dergelijke verklaring zoo'n erger- lijke beschuldiging toch nog wordt geuit, en zelfs blijkbaar met bedoeling in ruimen kring verspreid dan krijgt dat in verband met den aard van het gehandteerd'e wapen wel eenigszins het karakter van een ophitsing. In de meening dat een dergelijk optreden, dat den persoon die het doet teekent, de zaak welke het hier betreft nu juist niet dient, sta Ik, mijnheer de redacteur, niet alleen. Gezien de bistorie der laatste dagen, zal vermoedelijk ook na deze tegenspraak dat wapen nog niet blijven rusten. Uw lezers zijn dan nu echter over eenige feiten eens nader ingelioht. Aan- gezien een ander daartoe blijkbaar geen roe- ping gevoelde, heb ik en de commissie, fen de oppositie uit Ter Neuzen, tegen de uitgespro ken aantijgingen meenen te moeten verdedi- gen. Ter Neuzen, 22 Juni 1929. N. J. HARTE, oud-lid v/h Moderamen d'er ontbonden Commissie van Onderzoek. SPORT. Mag ik als sportliefhebber een kleine plaats ruimte in Uw blad Gister was ik toeschouwer bij den voetbal- wedstrijd Terneuzen tegen Sparta uit Ant- werpen en ik heb mij werkelijk geergerd aan hem die dezen wedstrijd moest leiden. Alle mogelijke spelregel-overtredingen wer- den gepleegd, zonder dat de arbiter dit be- merkte. Buitenspelpositie, gevaarlijk spel, ver- schil tusschen vrije trap en strafschop, het een- voudige hoekschopgeval, ja zelfs een beslist doelpunt ontging dezen scheidsrechter. En als hij dan nog eens floot, was het oogenblik van overtreding reeds lang ver- streken, en geschiedde dit meer door de tus- schenkomst van een der grensrechters, die zijn taak serdeus opvatte en van wien meer leiding uitging dan van den fluitist. Ik weet zeer goed, dat bij een vriendschap- pelijken wedstrijd een piaatselijke scheids rechter den wedstrijd moet leiden, maar laat men dan toch hiervoor een persoon kiezen, die tot leiden in staat is en de spelregels kent. Juist door zijn slechte leiding dreigde het vriendschappelijke geheel teloor te gaan. Het was dan ook geen wonder dat het puibliek, hoezeer dit ook afgekeurd moet worden, op luide wijze haar afkeuring deed blijken. Met dank voor de plaatsruimte. EEN OUD-VOETBALLER. SPOEDVERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN SAS VAN GENT. Vrijdagnamiddag ten 6 ure waren de leden van den gmeenteraad tot het houden van een spoedeischende vergadering bij elkander ge- roepen tot het afwikkelen van een korte agenda. Het is de tweede korte-golf-vergade- ring, am het zoo maar eens uit te drukken, die in den loop dezer maand gehouden wordt. Alle leden, minus de heer IJsebaert, waren aan- wezig. INadat de notulen van de op 15 Juni 1.1. ge houden vergadering, die zooals te dier gele genheid opgemerkt werd binnen den recordtijd van 20 minuten werd afgedaan, waren voorge- lezen en zonder op- of aanmerkingen waren goedgekeurd, nam de Voorzitter het woord. „Mijne Heeren", aldius de Voorzitter. „Alvo- rens de agenda te behandelen, wensch ik de heeren, die de vorige keer de vergadering we- gens ziekte niet konden bijwonen, verwelkom- men, en hun gelukwenschen met hun spoedig herstel. De heer Verschaffel: Ze zien er best uit. Voorzitter: (beamend). Ja. Ik breng in behandeling punt 1 van de agenda: Verzoek- schrift van E. Kersbulck te Westdorpe om vergunning tot afwijking van de bepalingen vervat in art. 7 der Bouwverordening. De Voorzitter licht deze aanvraag toe, door te zeggen, dat Kersbulck wenscht te bouwen op een stuk eigen grond, gelegen aan den Oostdam, volgens overgelegde teekening. Ter nadere verklaring voegen we er bij, dat bedoeld stuk grond gelegen is aan den Oost dam, allias Platten Djjk, zooals deze omgeving in den volksmond algemeen genoemd wordt, en deel uitmaakt van een terrein, dat in kavels verdeeld voorbeschikt is, om een complex van huizen het aanzijn te schenken. Terwijl de teekening bij de leden circuleert, wordt de opmerking gemaakt, dat het een heel aardig huisje zal worden, hetgeen algemeen het gervoelen is. Voorzitter: B. en W. stellen voor de ge- vraagde afwijking te verleenen, mits gebouwd worde volgens den wensch van B. en W. In dien zin wordt z. h. s. besioten. Het tweecie punt aan de orde behelst een verzoekschrift van den heer P. Hamelink om gedeeutenjxe ontheffmg van zyn hondenoelas- ting over Uit jaar, aangezien rekwistrant me- dedeelt, dat hjj zijn hond nog juist voor het mgaan van het rueuiwe half jaar van de hand heeft geaaan. Vooizitter: Mjjne heeren, onzerzijds is ge bleken, dat de zaak zoo staat en stellen wij voor om dit verzoek in te willigen. Aldus geschiedt. Punt 3. Voorstel tot wijziging van het tarief van het electrisch hcht. I Voorzitter: B. en W. hebben het genoegen aan de vergadering voor te stellen, het hoog tarief te verlagen met 5 cent per K.W. en te brengen van 45 op 40 cent en het laag tarief van kracht en daggebruik te brengen van 15 op 10 cent. Wanneer de omstandigheden het toelaten hopen B. en W. nog eens in de gelegenheid te zijn een vermindering voor te stellen. il>e heer Verschaffel: Dat is een heel aar- dige verrassing. Voorzitter: Zijn de heeren daarmee accoord. Niemand komt tegen de voorgestelde verla- ging in verzet. Het voorstel wordt met alge meen goedvinden aangenomen. We houden het ervoor, dat deze maatregel een sterke gebruiksuitbreiding tengevolge zal hebben van electromotoren, strij.kijzers, stof- zuigers en andere modeme gebruiksvoorwer- pen. iNog een stap verder en... de electrische melkkoker, braadpan, ventilator en fornuis en kachel zullen hun intrede binnen de oude veste doen. Als het zoover komt, gaat de vlag uit' en draaien in de naaste toekomst bij gelegen heid der Sassche kermis alle orgels electrisch hun foxtrotten en steps af. Zoodoende halen we de schade in, en wat oogenschijnlijk verlies heet, wordt in winst omgezet, tenzij er werke- loosheid mocht ontstaan in 't orgeldraaiersvak. Het volgende punt is een voorstel tot intrek- king van het raadsbesluit genomen d.d. 14 Mei 1.1. en het nemen van een nieuw besluit tot het aangaan eener geldleening groot 16000 voor aanleg van straten, stoepen en riolen. Voorziiter: tB. en W. hebben het genoe- mee te deelen dat zij geslaagd zijn met het plaatsen dezer leaning aan 4% a pari bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. De geldschieter zou echter graag hebben, dat in het raadsbesluit te ver- melden. De rentebetaling moet per half jaar geschieden en de jaarlijiksche aflossing be- draagt f 400, terwijl voorts bedongen wordt, dat binnen de eerste vijf jaren geen algeheele aflossing zal kunnen geschieden. Aldus wordt besioten. Bij de intrede van het jaar 1971, als wanneer de meesten onzer zich zelfs niet meer mogen verheugen over deze ten ondergang gekomen scbuld, zal er vreugde heerschen in 't groote gezin en zullen de nakomelingen niet meer behoeven te ful- misseeren over opgelegde verplichtingen, hun door de voorvaderen op de schouders gelegd. Het laatste punt van de agenda beoogt een verbetering in het verkeerswezen. Het behelst een voorstel tot rooii'ng van een lindeboom aan de Westkade en van een kastanjeboom aan het postkantoor. IVoorzitter: Mijne heeren. U hebt zeker bemerkt, dat aan het postkantoor een boom midden in den weg staat. B. en W. stellen voor dien boom te rooien en aan de Westkade, den lindeboom, die aan de noordzijde staat ook op te ruimen. IHet voorstel wordt aangenomen. In de fleur van hun leven zullen de beide sta-in-den-weg er aan moeten gelooven, als slachtoffers van het modeme verkeer. Voorzitter: Mijne heeren, Mermede is de agenda doorloopen. Wenscht nog iemand het woord, tot het stellen van vragen. De heer De Leux: Mijnheer de Voorzitter, ik zou eens willen vragen of voor den vuilnis- man het traject niet te groot wordt. De man kan het alleen niet meer af, op sommige plaat sen liggen vuilnishoopen. !De spreker noemt enkele plaatsen, waar de ongerechtigheden maar worden neergeworpen. Om de geesten in die omgeving niet te prikke- len, wil ik echter hierover een diplomatisch stilzwijgen betrachten. Voorzitter: Bij B. en W. is in overweging om een straatman bij te nemen. De heer De Leux neemt genoegen met deze bevredigende verklaring en daar niemand meer iets op het hart heeft, waarvan hij zich wenscht te ontlasten, sluit de Voorzitter de vergade ring CORRESPONDENTS. Aan X. Wij kunnen uw stuk geschreven naar aanleiding van het laatste ingezondene van den heer C. Hamelink niet plaatsen, aangezien dit geheel valt buiten de zaak waarover het ging tusschen de heeren Hame link en Dieleman. Hetgeen daar bijzaak was zou dan hoofdzaak worden en vermoedelijk een stroom van politieke beschouwingen ont- ketenen, waarvoor wij de kolommen van ons blad niet kunnen beschikbaar stellen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Juni. Adriaan Ma- rinus Kolijn, oud 23 j., jm. en Pietemella Hen- drika Geensen, oud 20 j., jd. Leendert van Eck, oud 25 j., jm. en Geertrui Johanna Dooms, oud 22 j., jd. Jan de Doelder, oud 27 j., jm. en Adriana Maria van der Klooster, (van Rotterdam), oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Adries Jan van Dixhoom (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Elisabeth Levina de Zeeuw, oud 25 j., jd. 27 Juni. Comelis de Doelder, oud 32 j., jm. en Sara van Drongelen, oud 38 j., jd. Jan Jacob van den Berge (van Schoondijke), oud 27 j., jm. en Maria Donze, oud 26 j., jd. Geboorten. 24 Juni. Pieter Willem, z. van Daniel Janse en van Maria Willemina Rie- mens, 25 Juni. Marijke Hendrika, d. van Paul Fijn van Draat en van Louise Caroline Brons- wijk. Comelis, z. van Jozias de Kraker en van Cornelia Santina Zegers. 26 Juni. Leen dert, z. van Daniel Willem den Herder en van Adriana Muller (wonende te Puttershoek). 27 Juni. Theophiel Petrus Emiel, z. van Gusta- vus Camillius Petrus Vanhijfte en van Rosa lia Sophia Notte. Overlijden. 28 Juni. Maria Verstraaten, oud 67 j., wed. van Comelis de Kraker. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Bondewel, zonder, Tramstraat 12, van Gent. A. G. Crince, zonder, le Kortestraat 10, van Utrecht. J. de Doelder, varensgezel, L. Kerkstraat 84, van Rotterdam. L. J. J. Mudde, Noordstraat 63, van Vlis- singen. M. Hamelink, zonder, O 105, van Zaamslag. G. J. W. van der Peijl, student, Statlonsweg 10, van Delft. E. P. Leenknecht, zonder, O 93, van Honte- nisse. K. Tchurr, timmerman, Kanaalweg 47 (Sluiskil), van Geleen. Zelk Willi, timmerman, Kanaalweg 47 (Sluiskil), van Geleen. Ger. M. Peters, timmerman, Nieuwe Kerk straat 4 (Sluiskil), van Groesbeek. P. J. Peters, fabrieksarbeider, Nieuwe Kerk straat 4 (Sluiskil), van Duitschland. Ch. L. Cleeren, grondwerker, Dekkerstraat 16, van Hoofdplaat. N. P. Reigel, Hoogsteeg 3, van Brussel. A. Verpoorte, onderwijzer, Veldstraat 5, (Sluiskil), van Oostburg. J. L. Dregmans, hoofd-commies ter secre- tarie, Scheldekade 11, van Hoek. Vertrokken: C. de Leijzer, zonder, Noordstraat 37, naar Hontenisse. E. G. Leunis, zonder, L. Kerkstraat 29, naar Schiedam. J. E. A. Tjarks, mandenmaker, woonwagen, naar Yerseke. J. F. Kaas, dienstbode, Noordstraat 50, naar Westdorpe. M. Donze, zonder, O 60, naar Schoondijke. C. Verstraeten, fabrieksarbeider, Veldstraat 16 (Sluiskil), naar Wesdorpe. J. van den Ouden, zonder, Kersstraat 3/5, naar Goes. N. E. Gort, zonder, Donze-Visserstraat 10, naar Nieuwendam. E. C. de Caluwe, dienstbode, Stationsweg 30, naar Eindhoven. J. A. Doppegieter, dienstbode, Van Boven- straat 9, naar Den Haag. J. A. Herrebout, zonder, Nieuwstraat 30a, naar Bloemendaal. 4 Juli. SAS VAN GENT. Veiling bij mstel van een Woonhuis en Schuur. Notaris Van der Veen. 6 Juli. HULST. Aanibesteding herleggen van een keiibaan. Het Bestuur van den polder Beoos- ten- en Bewesten Blij PHILIPPINE. Vergadering van stembe- voegde ingelanden van het waterschap Groote en Kleine Isabella, in het paviljoen bij den heer E. de Cuelenaere. 8 Juli. IJZENiDIJKE. Verpachting van het recht tot het weghalen van broed- of mosselzaad. Het Uitvoerend Bestuur van het waterschap der Sluis aan de Wielingen. Van Ter Neuzen: 28 Juni. Eng. s.s. INNIS- HANON, 152, steen, Londen. Voor Sluiskil: 30 Juni. Eng. s.s. STEL- LING, 1257, kolen, New-Castle. Voor Selzaete: 29 Juni. Eng. s.s. DORfe, 1140, kolen, New-Castle. 30 Juni. Eng. s.s. BYRNESS, 1115, kolen, New-Castle. Voor Riemen: 30 Juni. Belg. s.s. PRESI DENT FRANCQOI, 2425, petr., Batoem. Voor Gent: 28 Juni.. Eng. s.s. PYLADES, 294, pijpaarde, Fowey; Deensch s.s. AAL- BORG, 723, hout, Haaksham; Fransch s.s. GALLIUM, 880, pyr., Caen; Eng. s.s. SHEAF FIELD, 1682, kolen, New-Castle; Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, Boness; Eng. s.s. NY- ROC A, 634, stukg. .Manchester; Eng. s.s. BARMOOR, 1317, kolen, New-Castle; Eng. s.s. KENTON, 2412, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Antwerpen. 29 Juni. Deensch s.s. STELLA, 489, ledig, Grimsby; Eng. s.s. HEBBURN, 1807, kolen, New-Castle; Eng. s.s. ALICE MARIE, 1216, kolen, New-Castle; Spaansch s.s. GUERNI CA, 1865, pyriet, Huelva; Eng. s.s. YORK- GLEN, 115, ledig, Londen; Poolsch s.s. KA TOWICE, 1107, led., Rouaan; Eng. s.s. WAY- PARK, 837, kolen, Hull; Zweedsch s.s. FRED- MAN, 787, hout, Skeleftea; Noorsch s.s. GUL- HAG, 742, ledig, Caen. 30 Juni. Eng. s.s. GLYNYMEL, 1050, kolen, Goole; Eng .s.s. DONA ISABEL, 290, kolen, New-Castle; Eng. s.s. SOUTHERNER, 263, ledig, Ipswich; Eng. s.s. HORNCHURCH, 1250, kolen, New-Castle; Eng. s.s. MERAN- NIO, 563, stukg., Londen; Eng. s.s. TYNE- MOUTH, 1611 kolen, New-Castle; Eng. s.s. CONT. COASTER, 214, ledig, Londen; Eng. s.s. BRIAN, 606, kolen, Boston; Deensch s.s. ELIE, 1112, kolen, Danzig; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 28 Juni. Eng. s.s. MARVILLE, 335, ijzer, Grangemouth; Noorsch s.s. SKA- RAAS, 1957, ledig, R'dam; Eng. s.s. GARTH CLYDE, cement, Londen; Eng .s.s. THERE- SE, 607, ledig, Goole; Eng. s.s. AVOCET, 688, stukg., Belfast; Zweedsch s.s. LOUIS DE GEER, 1323, ledig, Immingham; Belg. s.s. ROSA, 828, ijzer, Boness; Grieksch s.s. WAN DA, 2705, ledig, Antwerpen; Belg. s.s PETER BENOIT, 859, ijzer, New-Castle; Eng. s.s. NIOBE, 417, ijzer, Boness. 29 Juni. Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, ledig, Brugge; Estl. s.s. KAI, 736, ledig, Ant werpen; Eng. s.s. WHITWOOD, 1147, ledig, Sunderland; Fransch s.s. ASTREE, 427, kolen, Havre; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Belg. s.s. BELGICA, 1384, fosfaat, Riga; Eng. s.s. MIDDLEHAM CASTLE, 2899, stukg., Antwerpen; Russ. s.s. LIEUTENANT SCHMIDT, ledig, Havre; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull; Eng. s.s. NIDD, 457, stukg., Goole; Zweedsch s.s. ATLANTIC, 709, fosf., Gotemburg. 30 Juni. Lett. s.s. KRIMULDA, 1150, ledig, Danzig; Eng. s.s. ALICE MARIE, 1216, ledig, New-Castle; Eng. s.s. BARMOOR, 1317, led., Methil; Eng. s.s. SHEAF FIELD, 1682, ledig, New-Castle; Eng. s.s. ZELPHA, 165, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Belg. s.s. YVONNE, 385, ijzer, Boness. komt vaak voort uit slechte spijsvertering. Alle spijsverterings- stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpillen. het laxeermlddel bl) uitnemendheid. Foster's Maagpillen, Alom verkrijgbaar f 0.65 per Bacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. 18 FUNE ZADEN. Geen noteering. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 0,801,25; Zeeuw- sche Bonte /0,801,25; Red Star 0,60 1,20; Bravo's 0,60/1,20, alles per H.L. Westlandsche Schoolmeesters 1014 cent; Westlandsche Klei 79 cent; Westlandsche Poters 46 cent; Malta Spring 1516 cent per K.G.; aanvoer flink, vraag kalm. VLAS. AangevoerdBlauwbloei 340 K.G.Gro- ningsch 4500 K.G.; W. Zeeuwsch 900 K.G.; Holl. Geel 6200 K.G. Van hetgeen er verhan- deld is zijn de prijzen pl.m. 1,tot f 1,20. De handel was zeer stil. s.s. HELENA in lading te Rosario voor Kaap- stad of Durbandistrict. s.s. MAGDALENA in lossing te Barry, s.s. TERNEUZEN vertrok 29 Juni van Car diff naar Kemi. (Zonnetjjd.) voorm. nam. Dinsdag 2 Juli 9.13 9.47 Woensdag 3 10.17 10.48 Donderdag 4 11.18 11.44 Vrrjdag 5 12.11 Zaterdag 6 0.38 1.05 Zondag 7 1.31 1.55 Maandag 8 2.19 2.46 te TER NEUZEN. Kleine Veilingen op Woensdag 3 Juli en Zaterdag 6 Juli telkens des na- middags t uur. Op Zaterdag 6 Juli, Groote Veiling des voormiddags 9,45 uur. Rotterdam, 1 Juli 1929. VEEMARKT. Aangevoerd werden 563 vette runderen, 251 vette- en graskalveren, 680 schapen en 1am- meren en 654 varkens. In vette runderen konden de prijzen van verleden week gehandhaafd worden, de handel was kalm. De aanvoer van kalveren was niet groot en de handel zeer traag. In schapen en lammeren was de aanvoer veel grooter en de handel vlug. Varkens waren minder aange voerd. Vooral zouters waren weinig ter markt. De handel was hierdoor vlug en de prijzen duur. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /I—f 1,02, 2e kw. f 0,90-/1, 3e kw. 0,75— /0,88; Ossen le kw. 0,90f 1,02, 2e kw. f 0,80—/ 0,90, 3e kw. 0,65f 0,79; Kalveren le kw. 1,50—1,63, 2e kw. f 1,401,50, 3e kw. f 1,161,38; Schapen le kw. j 0,85 0,95, 2e kw. f 0,70f 0,83, 3e kw. f 0,50 /0,68; Zuiglammeren /20f 28 per stuk; Varkens le kw. 0,80f 0,91, 2e kw. 0,70 0,79, 3e kw. /0,50/0,70; exportv. /0,80 0,90. Het Bestuur van het Waterschap Groote en Kleine Isabella, maakt aan de eigenaren van gronden in dat Water schap bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1928/1929 en deont- worpen begrooting voor het dienstjaar 1929/1930 met de memorie vantoelichting gedurende acht dagen, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van Stembe- voegde Ingelanden is belegd in het ge- woon lokaal in het paviljoen bij den heer E. Cuelenaere aan de Isabellasluis te Philippine, op Zaterdtig Juli 1929, des v.m. IOV2 uur (Zomertijd) dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Stembevoegde Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen te rekenen van den dag na de vaststelling ten vermelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de vermelde stukken af- schriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Philippine, 1 Juli 1929. Het Bestuur voornoemd, C. BARBfi, Dijkgraaf. E. CUELENAERE, Ontvanger-Griffier. De DIRECTIE DER N.V. BATAAF- SCHE IMPORT Mij. te 's-GRAVENHAGE is voornemens op Vrljdag 12 Juli a.s., des mamiddags 2 uur openbaar aan te besteden Bestek en teekeningen zijn vanaf Woensdag 3 Juli a.s. verkrijgbaar tegen betaling van f 15,— per stel. Restitutie op den dag der besteding ad. f 10,— ten Kantore van J. D. POSTMA, Architect B.N.A., Polstr. 74 te Deventer. Tel. 416. Witte Suiker per pond 21 ct Lichte 25 ct Bruine 24 ct Margarine 28 ct Rozijnen 18 - 20 - 30 ct Biscuits per V2 pond 16 ct Slaolie per flesch 75 ct Zoute Visch per pond 15 - 25 - 35 ct Boereboter 85 ct enz. enz. Ook deze week, bij aankoop van /2,50 aan boodschappen, (witte Suiker en boereboter uitgezonderd) een

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3