Vreest geen examen! MIJNHARDT's Financieele Berichten. INGEZQNDEN MEDEDEELINGEN ZENUWT ABLETTEN EEN LEGAAT VOOR ELF KINDEREN. n°g- PORTUGEESCHE KOTTER VERGAAN. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ - TER NEUZEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. £2 jfti Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Eenige weken geleden is op dezelfde werf een ongeluk geibeurd met een zuurstofappa- raat, waarbij de vader van den thans gedoo- den heer Appelo jr. om het leven kwam. DRAMA TE BEVERWIJK. Uit Beverwijk meldt men aan de N. R. Crt. Maandagocfctend heeft zich hier een bloe- dig drama afgespeeld, dat waarschijnlijk aan twee menschen het leven zal kosten. Zekere P. G. B., uit Haarlem, heeft zijn vrouw, die zich ongeveer drie weken geleden te Beverwijk vestigde, met een z.g. schoenmakersmes zware verwondingen toegebracht en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Beiden werden in hoogst bedenkelijken toe- stand naar het Roode Kruis-ziekenhuis ver- voerd. De vrouw van B. was met drie van haar kinderen van Haarlem naar Beverwijk geko- men en woonde daar in de Jan Vermeyen- 6traat 20 tezamen met een vroegeren kostgan- ger. Maandagochtend was B. uit Haarlem ge komen om met zijn vrouw over deze verstand- houding te spreken. Zij kregen twist, waarbii de vrouw een schoenmakersmes nam en haar man daarmee in den hals stak. De vrouw wierp het mes weg, holde de trap af, nagezet door B., die het weggeworpen mes had opge- nomen en waarschijnlijk in folinde woede op zijn vluchtende vrouw heeft losgestoken. De vrouw, die door zeven emstige steken getrof- fen was, stak de straat over en zakte in het poortje aan den overkant van de straat ineen, waar ze door toesnellende buren hevig bloe- dend werd aangetroffen. Inmiddels was een voonbij ganger naar het bovenihuis gegaan en vond daar B. badend in zijn bloed met een ernstige wonde aan den hals. IJlings werd geneeskundige en geeste- lijke hulp ingeroepen. Beide slachtoffers wer den in levensgevaarlijken toestand naar het Roode Kruis-ziekenhuis overgebracht. De politie heeft den man nog een verhoor kunnen afnemen. Hij verklaarde, dat zijn vrouw hem het eerst had gestoken. Het drama verwekte in deze volkrijke buurt een geweldige opschudding. Nader meldt men: De vrouw van B., die vanmorgen door haar man met een schoenmakersmes ernstig werd verwond, is in het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk aan de verwondingen overleden. MELK GOED HOUDEN. Dat is het probleem, waarmee de huisvrouw in den zomer te kampen heeft. Het wachtwoord is natuurlijk in de allereerste plaats zoodra de melk in huis komt: koken! Dat voorkomt zuur worden. En verder? Wei, doe de melk altijd in absoluut schoone, met kokend water gerei- nigde kannen of pannen. Een achtergebleven zuur melkrandje in de kan van den vorigen dag kan uw melk in een ommezien bederven! Bewaar de melk in ondiepe, wijde kommen of schalen, of zoo dit moeilijk gaat, in wijde kan nen. Om dan verder nog te zorgen, dat de melk frisch en koel blijft, wendt men ver- schillende hulpmiddelen aan. Het enkel en al- leen in een pan met water zetten helpt niet voldoende. Men moet bovendien de kan be- dekken met een dubbelgevouwen neteldoek- sche lap, waarvan de uiteinden in het water moeten hangen. Op een koele plaats zetten en liefst in een koele luchtstroom. Water af en toe bijvullen, daar het zoo snel verdampt. Flesschenmelk houdt men veel koeler, als men ze in zaagsel begraaft, dan wanneer men ze in gewoon water uit de kraan zet. Is de ongekookte melk, ondanks alle voor- zorgen toch nog zuur geworden, gooi ze dan niet weg in uw boosheid, maar bewaar ze en laat ze nog wat zuurder worden, tot dikke brokken. Doe de dikgeworden melk dan in een kussensloop en hang dat op, 'boven een schaal, om het dunne vocht op te vangen. Als al het water er uit is, neemt men de dikke massa uit het sloop. Dan heeft men een heer- lijk frisch gereoht, dat men met suiker en ka- neel kan nuttigen. Dit heet naar het Duitsch ,rDickmilch". Maakt men het van karnemelk op dezelfde manier, dan heet het „hangop". EEN GESTOORDE HUWELIJKS- VOLTREKKING. Er zou een huwelijk op het stadhuis te Nijmegen worden voltrokken. In auto's aldus schrijft ,,Het Vad.", waar- aan wij dit hericht ontleenen, arriveerden bruid en bruidegom, mitsgaders de familie- leden. Eensgezind werd het bordes betreden en dra sloten zich achter het bruidspaar de deu- ren der zaal, waar het vonnis zich te voltrek- ken had. Eohter bleek hij het vervullen der formali- teiten, dat de bruidegom 'n belangrijk schrift- uur miste, zonder hetwelk het huwelijk geen doorgang kon vinden. Doch geen nood, de jomgeling in quaestie, die in Lobith het levens- licht zag, zou even op het postkantoor gaan kijken of het stuk wellicht daar reeds gearri- veerd was. En met rasse schreden verwijder- de hij zich om zich van deze taak te kwijten. In de trouwzaal kortte zich het wachtende gezelschap den tijd met luchtige, schertsende gesprekken. Daar rinkelde de telefoon: de bruidegom deelde mede, dat het stuk op het postkantoor niet aanwezig was, doch dat hij zich in een auto naar Dobith spoedde om het daar mees- ter te worden. Deze tijding drukte de stemming van de wachtenden in de trouwzaal eenigszins iet- wat nerveus werd het bruidje. Den auto's voor het stadhuis gaf men order op een later trjdstip weer voor te komen, als het huwelijk voltrokken zou zijn. En in de trouwzaal wachtte men lijdzaam. Het duurde echter niet lang of de wachten den in de trouwzaal werden opgeschrikt door de mare, dat de bruidegom, instede van zich naar Lobith te reppen, gansch op zijn gemak in een van de kleine cafdtjes aan de Grootestr. zich te goed deed aan het eene glaasje Catz na het andere en niet van plan was zich aan het huwelijk te onderwerpen een besluit waarvan hij 00k door een zuster van de bruid, die ijlings van het stadhuis werd uitgezon- den, niet af te brengen was. Dies keerde het gezelschap noodgedwongen onverrichterzake huiswaarts thans te voet. De auto's, die op het vastgestelde tijdstip ten stadhuize voorreden, keerden ledig terug. De advocaat Alexander Neilson, King's Counsel, die onlangs te Londen gestorven is, heeft van zijn vermogen van 115.632 aan de elf kinderen van zijn neef Cumming die te Dufflown predikant is geweest, een som van 40.000 nagelaten, tusschen hen in gelijke parten te verdeelen. De predikant zelf is ver- leden jaar gestorven, maar zijn weduwe leeft Van de rest van het vermogen krijgt zim broer Jan Neilson het vruchtgebruik voor zijn leven. EEN GOED ZAAKJE. pe stad Glogau heeft een goed zaakje ge- daan. Een maand geleden kocht de stad voor 1.500.000 mark een landgoed van de hertogin van SleeuwijkHolstein. De dame heeft zich thans bedacht en wil het landgoed terugkoo- pen, waarbij de stad een winst van 250.000 mark maakt. Een Portugeesche kotter met 22 passagiers aan iboord is op een tocht van de Canarische eilanden naar San Juan Ribeira in een hevigen storm geraakt en gezonken. Elf personen zijn verdronken, terwijl negen personen door een kannoneenboot zijn gered. Twee opvarenden worden nog vermist. VERGIFTIGING. Bij een schuttersfeest te Pansfelde zijn na het noenmaal alle deelnemers en hun dames ziek geworden onder vergiftigingsverschijnse- len. Men vermoedt, dat onder het karweizaad (kumrriel), waarmee een schotel was toebereid zaad van den gevlekten scheerling is gekomen. Veertien deelnemers zijn nog bedlegerig en een verkeert zelfs in levensgevaar. GROEP SCHOOLKINDEREN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. In de nabijheid van Czentochau werd een groep van ongeveer tachtig schoolkinderen door een onweer overvallen, terwijl zij een uitstapje maakten. De bliksem trof de groep kinde ren en vier kinderen en een onderwijzer wer den gewond. Een der kinderen verloor tenge- volge van den bliksem het gezichtsvermogen. DE AMERIKAANSCHE VERSTEKELING. Arthur Schreiber, de Amerikaansche verste- keling aan iboord van den Gelen Vogel, heeft Parijs verlaten en zich te Cherbourg inge- scheept. Zijn passage is door Lotti, een der drie opvarenden van den Gelen Vogel, betaald. Naar verluidt zal Schreiber te New-York in plaats van gehuldigd, door de politie in ont- vangst worden genomen, aangezien door de maatschappij aan wie het vliegveld te Old Orchard toebehoort, een aanklacht wegens huisvredebreuk tegen hem is ingediend. De maatschappij wenscht den jongen man niet zwaar gestraft te zien, maar toch voldoende om andere candidaat-verstekelingen in de toe- komst af te schrikken. Naar de Magyar Hirlap schrijft, is de blinde passagier van den Gelen Vogel de kleinzoon van een Hongaar, die 4060 jaar geleden naar Amerika emigreerde en wiens zuster nog te Boedapest woont. De in later tijd schatrijke Amerikaansche koopman was toen een heel arme Boedapester jongen die net genoeg geld had, om tot Hamburg te komen. Hier liep hij dagen in de haven rond en probeerde alles, om zich het noodige reisgeld te verdienen. Per slot van rekening reisde hij toch als ver- stekeling. Hem ontdekten ze 00k gedurende de reis en 00k hem namen ze mee. MASSA-AANBOD VOOR BLOED- TRANSFUSIE. Verscheidene honderden inwoners van New York, o.w. vele jongens en meisjes, hebben belangeloos hun bloed aangeboden voor trans- fusie op een 14-jarig kind, dat gevaarlijk ziek aan zwarte pokken in een der ziekenhuizen ligt en nog slechts door herhaalde bloedtrans- fusies in het leven wordt gehouden. De aan- biedingen zijn ingekomen op de rondvraag der familie naar „vrijwilligers", daar zij verdere transfusies niet kan bekostigen. TALRIJKE IJSBERGEN IN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Door een Hamburgsch stoamschip zijn in het noordelijk deel van den Atlanitischen Oceaan talrijke ijslbergen aangetroffen. Op reis van Canada naar Hamburg zag men on geveer 33 ijsbergen van zeer bijzondere grootte. Een der bergen stak ongeveer 60 meter boven het water uit en had bijna den omvang van het eiland Helgoland. TREINBOTSING BOVEN SIXTH AVENUE. Twee treinen van den luchtspoorweg zijn boven Sixth Avenue te New-York met elkaar in botsing gekomen. Een persoon werd gedood en verscheidene gewond. Het ongeluk had plaats, doordat een uit vijf wagons bestaanden trein in een bocht, waar de lijn 70 meter boven de straat ligt, bleef staan. Een tweede trein reed ondanks krach- tig remmen op de stilstaande wagens in, waardoor de achterste twee rijtuigen werden beschadigd. Vdlgens nadere foerichten is de gedoode een conducteur. Dertig passagiers van den dicht- bezetten trein werden zoo ernstig gewond, dat men vreest, dat verscheidenen nog zullen overlijden. Onder de passagiers brak een ontzettende paniek uit, daar de wagens in brand geraak- ten en de komst van de brandweer moest worden afgewacht, alvorens tot redding kon worden overgegaan. Het vuur had reeds zoo ver om zich heen gegrepen, dat brandende stukken van een wagon op straat vielen onder het publiek, dat beneden naar de gebeurtenis- sen stond te kijken. TROUW VAN EEN KAMERAAD. De schilder Paul Seidel uit Innsbruck is in het Karwendelgebergte van een hoogte van 30 meter naar beneden gestort en verpletterd. Toen hij zag, dat hij zich niet meer kon red den, riep hij nog zijn kameraad boven toe, zich onmiddellijk los te maken van het touw, dat hen beiden verbond. Zoo werd diens leven nog gered, daar hij anders mee in de diepte was gesleurd. Maar niet alleen volwassen bergbeklimmers toonen zulk een kameraadschappelijke trouw. Dertig jaar geleden ruim werden in een win ter bij de adelborstenopleiding te Nieuwediep exercities aan de zeilen in het want van het oefenschap „Aruba" gehouden. Het schip lag in de haven vastgemeerd en er was in het dikke ijs een bijt rondom het schip gehakt. Bij deze exercitie moesten de adelborsten in ijzige koude met verkleumde handen, zich vasthoudende aan de ra uitleggen in de paar- den, om de losse bevroren zeilen te bergen. Daarbij was een der jongelui, F. D., te laat boven gekomen en moest nu op de marsra achter zijn kameraad om trachten zijn plaats te bereiken. Met de voeten in de paarden probeerde hij, zijn vriend bjj den hiel vasthou- demd, achter hem om te komen. Doch deze kon met zijn koude vingers niet twee man vasthouden en riep F. D. toe, zich te haasten, daar hjj anders zou moeten loslaten. En liever dan samen van de hooge marsra naar beneden te vallen, liet F. D. zich nu ^.lleen los. Zijn vriend was gered. Gelukkig kwam in dit ge- val, de flinke jongen er nog goed af. Hij viel niet op het ijs of op het scheepsboord, doch juist in de bijt, en kwam er met een korte ziekte af. Maar kranig was het toch, en wie het mee hebben beleefd of onmiddellijk daarna het gebeurde hebben gehoord, zullen nooit ver- geten hoe hier een 16jarige moed genoeg had, om, den dood voor oogen, zich alleen te laten vallen, liever dan een vriend in gevaar te brengen. ZES EN DERTIG UUR IN DOODSGEVAAR. Een Nederlandsch toerist, die in Grindel- waid logeerde, heeft in de afgeloopen week met zijn echtgenoote verscheidene onaange- name uren op een bergtop doorgetoracht, aldus lezen wij in de Tel. Bij het bloemenplukken waren zij afgedwaald en plotseling gleden zij van den weg af en vielen langs de berghelling naar beneden. Hun val werd gestuit door eenige strui'keri op een vooruitstekende rots boven een 100 mieter diepen afgrond. Zij konden zich aan de struiken vastklemmen, doch verder dalen of naar Jooven klimmen was volkomen onmo- gelijk. Gedurende 36 uur zijn de beide Ne- derlanders in deze haohelijke positie gebleven, zonder voedsel of drinken. Zij konden niet gaan zitten en moesten zich voortdurend vasthouden aan de struiken. De plaats, waar het ongeval was gebeurd is zeer eemzaam en er passeerde niemand, die op het hulpgeroep kon toesnellen en den heer en de dame red den. Gedurende den nacht hadden de Neder- landers zeer van de koude te lijden en zij waren zoo uitgeput, dat zij op het punt ston- den zich in den afgrond te laten vallen. Inmiddels had' de hotelier echter eenigen gidsen opgedragen een onderzoek in te stel- len en daar hij ongeveer wist, waarheen de wandeling van zijn gasten was gegaan, slaag- de de hulpexpeditie er na eenig zoeken in, de vermcsten te ontdekken. Gidsen daalden met touwen naar de Nederlanders af en brachten hen naar boven, waarna zij in uitgeputten, doch niet hopeloozen toestand naar het hotel konden worden gebracht. AAN HET LIGHT GEKOMEN. In Januari 1927 verdween te Bremervorde op raadselachtige wijze een postgeldzending ten bedrage van 23.900 M. Tot dusver was geen spoor van dader of daders ontdekt. Thans is aan het licht gekomen, dat de postbeambte Peters de schuldige is. Het eigen kind heeft onbewust tot de ont- dekking van vader als de dief meegewerkt. De kleine Peters speelde namelijk met eeni ge andere kinderen op zolder en vond in een donkeren hoek verborgen een hoop papieren geld. Dadelijk werd besloten hiermede „koop- man" te spelen. Toen de pret gestaakt moest worden omdat moeder riep 'voor het „Abend- essen" stak ieder zooveel papier in z'n zak als hij bergen kon om den volgenden dag het spelletje voort te zetten. Een der kleine kooplieden legde thuisgeko- men het geld keurig opgestapeld in de keu- kenkast en vertelde op moeders vraag hoe hij er aan kwam, van de vondst op zolder bij Pe ters. De vrouw meende dat het een pakje waardeloos inflatiegeld was en dacht er ver der niet aan. Maar de postbode Peters hoorde 00k van het spel der kinderen hij ijlde van huis tot huis om de hiljetten terug te halen. Des nachts biechtte hij zijn vrouw dat het geld afkomstig was van den postdiefstal en dat hij de dief was geweest. 's Morgens vroeg verdween hij spoorloos. Voor zijn aanhouding werd 2000 M. uitgeloofd, maar Peters heeft zich al spoedig bij de po litie gemeldt, die hem in de gevangenis sloot. GEHEIMZINNIGE GASWOLK IN TEXAS. Te El Paso (Texas) verspreidde zich, zon der dat zich iets bijzomders had voorgedaan, een geheimzinnig gas over het terrein van een petroleum-raffinaderij. Twee kinderen stier- ven aan gasvergiftiging, terwijl 16 personen naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Een aantal paarden, koeien en kippen kwamen \n de gaswolk om. EEN SCHAT ONTDEKT? Bij baggerwerken in de Elbe in de buurt van Nitzow (West Priegnitz) hebben arbei- ders op den bodem van de rivler een eiken- houten geldkist gevonden. Bjj de kist lagen zilver- en goudstukken, die opgehaald zijn. Men zal nu trachten de kist op te halen. AARDBEVING IN NIEUW-ZEELAND. De vorige week door verschillende be- langrijke observatoria geregistreerde aardbe- ving, welke enkele uren aanhield, blijkt op het Noordelijke deel van het Zuideiland en in het algemeen op geheel Nieuw-Zeeland, groote schade te hebben aangericht. Men vreest, dat het aantal slachtoffers aanzienlijk is, nauw- keurige gegevens ontbreken echter nog, daar alle telegrafische en telefonische verbindingen verbroken zijn, en slechts de draadlooze de verbinding met de overige wereld in stand houdt. Tot dusver staat vast, dat 8 personen zijn omgekomen. Vier der slachtoffers werden onder vallend rotsgesteente bedolven. Door de aardbeving zijn het electrisch krachtstation te Takaka, de toren van het postkantoor te West-port en andere gebouwen verwoest: zoo zijn de centrale te Nelson en de kathedraal van Qhristchurch ernstig beschadigd, doordat groote rotsblokken in de rivier Buller zijn ge stort, vreest men, dat de loop dezer rivier zal worden gestoord hetgeen overstroomingen met zich zal brengen. Volgens de Engelsche bladen was de aard beving, waardoor Nieuw-Zeeland is geteisterd, de hevigste sedert 28 jaar, In vele steden en dorpen in het Noorden van het Zuidelijk ge- deelte van het eiland was de schok waar te nemen; zelfs in het uiterste Zuiden werd hij gevoeld. Te Nelson werden vele scholen be schadigd. Ook daar stortten honderden sohoorsteenen in. Te Wellington ontstond een paniek en vrouwen en kinderen snelden gil- lend de straat op. Volgens de radio-berichten van schepen in de haven is de stad zwaar getroffen. Tengevolge van het instorten van den toren van het postkantoor, is de telefoonverbinding met de stad verbroken. In vele districten zijn de water- en electrische geleidingen on- bruikbaar geworden, waardoor het zakenleven tot stilstand kwam. Volgens berichten uit de door de aardbeving geteisterde streek is de aangerichte schade in het algemeen ernstig. Te Westport, waar ook een brug is ingestort, zijn talrijke huizen zwaar beschadigd. De spoorrails zijn verbo- gen, de wegen onbegaanbaar gemaakt en een automobiel met 6 personen wordt vermist. 's Avonds zijn er opnieuw een aantal schokken geweest, doch deze waren minder hevig en richtten vrijwel geen schade apn. GIFTMENGSTER. Bab a Anuscha, een 93jarige vrouw te Wla- dimirovac in Zuid-Slavie, staat als giftmeng- ster te Pancevo terecht. Zij heeft haar heele leven lang haar kostje verdiend met het ver- schaffen van „liefdedranken" aan bijgeloovige boerinnen. De vrouw, wier rrSam omgeven is door allerlei geheim^innige legenden, is bij de bevolking algemeen bekend als de „heks van Wladimirovec". Volgens de akte van beschuldiging heeft zij minstens 50 mannen uit de omgeving van Pan cevo om het leven gebracht, door hen lang- zaam te vergiftigen door het toedienen van kleine hoeveelheden arsenicum. Zij placht per sonen die den een of ander hinderlijk werden, zonder opzien uit den weg te ruimen. Haar „lclanten" waren hoofdzakelijk vrouwen, die haar echtgenooten of vrienden wilden doen verdwijnen. Vele jaren moet de heks gewerkt hebben; haar begunstigers kwamen tenslotte uit alle deelen van het land. In April 1928 echter aohterhaalde haar het noodlot. Toen stierf in een dorp hij Pancevo plotseling een rijke boer en kort daarop weer een, beiden onder zeer vreemde verschijnselen. De gendarmerie bemoeide zich met de zaak en toen werd bekend, dat een der gestorvenen een jaar lang vergiftigingsverschijnselen had vertoond. Een vrouw kwam vertellen, dat zij van een haar bekende boerin vernomen had, hoe deze sinds een jaar haar man dagelijks een bepaald drankje mgaf, hetwelk zij van „de heks" gekregen had. Maar tot dusver, zoo had de boerin geklaagd, had dit nog niet tot het doel gevoerd'. Nu was eohter de .gelegenheid voor de auto- riteiten om in te grijpen en in den loop van het onderzoek kwamen vreeselijke bijizonder- heden aan het licht. In verschillende dorpen vond mien talrijke klanten van de oude heks en vrijwel steeds bleken de echtgenooten van deze klanten na een ziekteproces van een jaar ongeveer gestorven te zijn. In vele gevallen ook waren de klanten schoonzoons en schoon- doohters. iBij tientallen werden de lijken opgegraven en bij vele kon de aanwezigheid van sporen van arsenicum worden vastgesteld. In 50 ge vallen kon met zekerheid worden geconsta- teerd. Tot de medeplichtigen van Anuschka be- hoort ook een bekende dorpsschoonheid, die verschillende malen getrouwd is. In haar om- geving was vaak gesproken over het opmer- kelijk verschijnsel, dat haar echtgenooten steeds na korten tijd stierven. Anuschka, die sinds April 1928 in de ge vangenis zit, ontkent eenig misdadig opzet te hebben gekoesterd. Zij was de dochter van een rijken boer uit Roemenie, die zich vele jaren geleden in het Banaat vestigde. Zij had een goede opvoeding genoten en zich speciaal op de studie van de soheikunde toegelegd. Na den dood van haar man richtte zij een deel •van haar huis in als laboratorium en maakte geneesmdddelen uit planten, welke zij ver- kocht. Bij haar verdediging wees zij er op, dat haar middelen, welke arsenicum en andere doodelijke vergiften bevatten, waardevolle ge- neesmiddelen waren. Dat de vrouwen, die ze kochten, er roekeloos mee omgingen, was niet haar fout. GROOTE PETROLEUMBRAND TE LEMBERG. Op het terrein van het Lemberger station is een geweldige brand uitgebroken, die eerst na zes uren kon worden gebluscht. De brand schijnt ontstaan te zijn, doordat een arbeider, uit een petroleumbekken in het groote reser voir van de Galicia-maatschapplj petroleum wilde overgieten. Hierbij vatte de vloeistof vlam en in enkele seconder, stond het geheele bekken in brand. De terstond aanwezige brandweer bepaalde zich er toe het reservoir uit de nabijheid der vlammenzee te rollen. Desondanks sloeg de brand op een loods over, waarin zich vele vaten petroleum en benzine bevonden, welke tot ontploffing kwamen. In totaal werden 3 groote reservoirs geheel vernield. De uitstroomende brandbare vloei- stoffen brachten verscheidene woonhuizen in gevaar. Ten slotte werd de hulp van de mi- litairen ingeroepen, die het vuur door het op- werpen van aarden dammen tot staan wist te brengen. Behalve de geweldige schade aan de installaties ging aan petroleum en benzine voor een waarde van ruim een half millioen zloti verloren. ONTPLOFFING IN EEN MUNITIEDEPOT TE KANTON. Naar het Indo Pacifique-agentschap uit Hongkong meldt, is in een munitiedepot te Kanton een ontploffing geschied, waardoor meer dan 500 menschen getroffen zouden zrjn. De wapenvoorraden van een heele divisie zijn vernield. ZWART TEGEN ZWART. Te New-York (stad) zijn aanhangers van twee concurreerende neger-organisaties, die beide het terugbrengen van negers uit de Ver. Staten naar Afrika voorstaan, met elkaar handgemeen geworden. Het werd zoo erg, dat de politie er zich mee moest bemoeien en zelfs machinegeweren, tegen de vechtersbazen moest gebruiken. Er vielen twaalf slacht offers. EINDE VAN EEN AVONTUURLIJK LEVEN. In de eerste jaren na den oorlog, en ook later nog wel eens stonden de Belgische bla den vol verhalen over een avonturier, die on der een valschen naam in tal van landen in West- en Zuid-Europa oplidhtingen pleegde. Het was Otto Stephane bijgenaamd de Beney. Hij vocht hoewel hij nog geen 18 jaar oud was in den oorlog mee, werd gewond en kreeg het oorlogskruis. Na den vrede begonnen zijn avonturen. Nu eens gaf hij zich uit voor 'n Belgisch officier, dan weer voor een Fransch militair, ook wel voor den graaf van Tervueren, of als kamer- heer van den Belgischen koning. En in al deze functies wist hij het vertrouwen van menschen te winnen en geld van hen los te krijgen. Zoo bedroog hij hotelhouders, officie- ren, diplomaten. Het sterkste staaltje, dat hij uithaalde was wel, dat hij zich in een gerequireerd Belgisch militair vliegtuig naar Coblenz liet brengen en daar den Amerikaamschen generaal Aller met een Belgische ridderorde decoreerde, 's avonds een groot bal gaf en daarop kans zag een som gelds te leenen, dat hij natuurlijk niet terug gaf. Deze avonturier is noodlottig aan zijn eind gekomen. Een dezer dagen heeft hij, in dron- ken toestand twist gekregen met eenige werk- lui. Hij opende plotseling een raam en gooide zich daaruit. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij kort daarna stierf. OOK DAT IS APENIAEFDE. In een der apenkooien van den Berlijnschen Zoo had een apenmoeder een jong gekregen. Vol echte apenliefde liet ze het diertje geen seconde alleen, sleepte het overal mee naar toe en was teeder, gelijk alleen een apen moeder kan zijn. Dit verdroot het eenjarig broertje van het jonge aapje. Die kon het niet zetten, dat nu de kleine alle liefde van de moeder alleen scheen te bezitten, En hij wilde zijn broertje wegtrekken, om zelf weer aan moeders borst te worden gekoesterd. In de worsteling met de moeder, die het jongste krampachtig vasthield, trok het aapje zijn broertje het kopje van den romp. Hij was broedermoordenaar geworden uit echte apenliefde. LEEUWEJACHT. Een vrachtauto waarop een kooi met leeu- wen van een circus stond, reed Vrijdag bij Bridport tegen een boom en werd zoo bescha digd, dat een van de leeuwen, een mannetje van ongeveer negen jaar, los kon breken. Het dier ging eerst op den berm van den weg lig- gen, blijkbaar voldaan over het herkrijgen van zijn vrijheid. Een half uur lang bleef hij zoo liggen, terwijl een menigte nieuwsgie- rigen zich op een eerbiedigen afstand op den weg verzamelde. Een heele rij auto's werd in beide richtingen opgehouden. De temmer liep daarop met een touw naar den leeuw toe, maar het dier stond toen op en liep den weg op, waarop de toeschouwers aan dien kant de vlucht namen. De leeuw schrok en sprong, gevolgd door zijn temmer, over een heg. Hij besnuffelde den grond, sprong over een tweede heg en viel daarop een koe aan. Toen hij de koe bij de keel had vuurde de directeur van het circus op hem en trof hem in zijn achterkwartier en in een oog. Het dier begon daarop als een razende door de weide te rennen, en zat nog om een huis heen een man na. V6or hij echter verder kwaad kon doen, werd hij met verdere schoten afgemaakt. Het was een goed gedresseerde leeuw, die volgens den directeur ongeveer 3000 gulden waard en de vader van drie onlangs geboren welpen was. DE LASTIGE DEBATER, OF: HOE EEN INDISCHE VEREENIGING OM HALS WERD GEBRACHT. Dr. A. D. Lindsay heeft dezer dagen gezegd: „de mensdh die mij verdriet, is hij die dade- lijik gelooft wat ik zeg". Woorden, die ons her- innerden aan de meest merkwaardige figuur, die wij in het aan incidenten zoo rijke Indi- sche vereenigingsleven hebben gekend. Het was heel lang geleden, in de jaren van den Indischen Bond te Batavia. Die bijna elken Zondagmorgen vergaderde, hoewel voor de ibijeenkomsten alleen belangstelling werd getoond door de pers en den man, dien wij hier bedoelen, en die als heftig gei'nteresseerd lid fungeerde. Op alles iets had aan te merken, steeds formeele quaesties opwierp en altijd even lange als voor het bestuur hinderlijke speeches hield. Te remmen was de welspre- kendheid en spitsvondigheid van dezen burger niet! Wij alien ondergingen hem. Eens onderbrak de voorzitter een van zijn mieest geslaagde oratorisohe buitensporigheden met de ietwat verveelde opmerking: „ja na- tuurlijik, mijnheer Dinges, u heeft gelijk!" Waarop de spreker zich geweldig opwond, met een vuist op tafel sloeg en repliceerde: „neen, mijnheer de voorzitter, ik heto geen gelijk!" Toen wist niemand meer raad. De pers ging naar huis en... in een den dag daarop gehouden bestuursvergadering werd de ver- eenigimg ijlings ontbonden. Er zat niets an ders op!--- Men hield toen ginds van dergelijke maat- regelen, Ward niet eens een Maleisch blad opgeheven, omd'at de redactie geen kans zag een slot aan het reeds langer dan een jaar loopende feuilleton te „draaien"? (Hbl.) UIT DEN TREIN GEVALLEN. Een Berlijnsch ingenieur is Maandag uit den sneltrein BerlijnBreslau gevallen en ge dood. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Ten paleize van justitie te Amsterdam heeft Maandag onder leiding van den rechter-com- missaris HUllsmann plaats gehad de verifica- tie-vergadering in het faillissement der Veen- dammer Hypotheekbank. Alle betwiste vorderingen werden verwezen naar de zitting van 4 September, derde kamer der reohtbank alhier. Hiema brachten de curatoren verslag uit van den boedel. In dit lijvige rapport gaan curatoren uitvoerig de oprichting en ontwik- keling van de Veendammer Hypotheekbank na en gaan curatoren in op de uit het straf- proces bekend geworden handelingen. Naar aanleiding hiervan deelen curatoren mede, dat zij zich ontheven zagen van den plicht klachten in te dienen tegen de raads- lieden die bij de genoemde onderhandelingen een leidende rol hebben gespeeld, aangezien de raden van toezicht na de gedragingen van de raadslieden een onderzoek hadden ingesteld. Er wordt verder dank gebracht aan den directeur Meynema, die alles in het werk heeft gesteld om te redden wat te redden viel. Curatoren kunnen omtrent den huidigen stand van de begin-actie van de zaken der gefailleerde Bank meedeelen, dat het totaal erkend passief bedraagt f 8.553.979,70. Curatoren vertrouwen in de gelegenheid te izullen zijn aan crediteuren uitkeeringen te ikunnen doen tot een gezamenlijk bedrag van ruim 50 IntuSschen zrj uitdrukkelijk op- gemerkt, dat hoewel in het a.s. najaar een eerste uitkeering van naar raming 25 zal kunnen plaats hebben, de volgende uitkeerin gen eerst over wellicht geruimen tijd kunnen worden verwacht. De vervallen coupons over 1927 en 1928 zullen worden terugbetaald met ruim 50 De vergadering werd hiema gesloten. Het rapport der curatoren zal in druk verschtj- nen. s.s. HELENA in lading te Rosario voor Kaap- stad of Durbandistrict. s,s.MAGDALENA van Jacobstad naar Car diff passeerde 25 dezer Lands End. s.s. TERNEUZEN in lossing te Cardiff. Voor Ter Neuzen: 24 Juni. Eng. s.s. SHEAF CREST, 1617, kolen, New-Castle; Eng. m.s. INNISULVA, 157, ledig, Londen; Eng. s.s. STANWELL, 164, pijpaarde, Fowey. Van Ter Neuzen: 25 Juni. Eng. s.s. STAN TON, 682, ledig, Londen; Eng. s.s. INNISUL VA, 157, macadam, Londen; Lett. s.s. AUS- MA, 1495, ledig, Danzig. Voor Sluiskil: 24 Juni. Eng. s.s. STEE LING, 1257, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 25 Juni. Eng. s.s. STEL- LING, 1257, ledig, Tyne. Voor Gent: 24 Juni. Eng. s.s. STANISLAS, 574, kolen, Grangemouth; Belg. s.s. NIEUW- CAPPELLE, 782, kolen, Goole; Belg. s.s. PETER BENOIT, 859, kolen, Methil; Eng. s.s. NEW LAMPTON, 1141, kolen, New-Castle; Eng. s.s. AVOCET, 688, stukg.., Manchester. 25 Juni. Grieksch s.s. CHRYSANTHI, 2083, fosfaat, Sfax. Van Gent: 25 Juni. Duitsch s.s. BOR- KUM, 582, ledig, Danzig; Fransch s.s. MAR QUIS DE LUBERSAC, 449, ijzer, Swansea; Eng. s.s. CASTLE GARTH, 2453, ledig, New- Castle; Eng. s.s. BLACKSTOFT, 654, ledig, Goole; Eng. s.s. TEMPO, 687, ledig, New- Castle; Eng. s.s. HEBBURN, 1685, ledig, Tyne; Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Lett. s.s. KATIE, 1439, ledig, Grant- sund; Eng. s.s. NEWHAVN, 2108, ledig, Swansea; Belg. s.s. NIEUWCAPPELLE, 782, ledig, Goole; Eng. s.s. STANISLAS, 574, ijzer, Grangemouth; Eng. s.s. TYNEMOUTH, 1611, ledig, Tyne; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3