SPORT. TUINBOUW. TEjR NEUZEN, 24 JUNI 1929. VOETBAL. SHEAF CREST—TER NEUZEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. KORFBAL. Scheie hoofdpijn VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. NED. HERV. KERK. Tot pred'ikant bij de Ned. Herv. kerk alhier is beroepen Ds. J. H. J. Voors te Zierikzee. ARBEIDSBEURS TER NEUZEN. Op 22 Juni stomden bij de arbeidsbeurs al hier ingeschreven: losse en transportaiibeiders 114, zeelieden 3, opperman 1, centrale-machi- nist 1, kanitoonbedlende 1. Totaal 120. Alzoo vermeerderd met 7 pensonen sinds 15 Juni. TE WEINIG BETAALDE BELASTINGEN. De minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont- vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld), bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 31,50. EXAMEN GEMEENTE-ADMINISTRATIE. Geslaagd1 te 's Gravenhage voor het examen Nederl. Ver. voor gemteentebelangen, voor ge- meente-admdnistratie, de heeren J. Versprille te Ter Neuzen en 0. A. E. Verstraaten te Hontenisse. KANAAL AXEL—HULST. Het Tweede Kamerlid de heer Kortenhorst, heeft aan d'en minister van Waterstaat de vraag gesiteld of de minister in staat en be- reid is, mede te deelen, in welk stadium de voorbereiddng der plannen tot het graven van het kamaal AxelHulst zich bevindt, en welke beslissing dfe minister daaromtrent heeft ge- nomen. PROV. WATERSTAAT. Aangesteld tot tijdelijk opzichter bij den Provincialen Waterstaat in Zeela.nd, de heer A F. Goedemondt te Goes, leerling van het Zeeuwsoh Technisch Instdtuut aldaar. De be- noe.riKle zal worden geplaatst bij de werken tat verix'tering van den steiger te Walsoorden. DE ZEEUWSCHE KLOMPENBEURS. De Zeeuwische Klompenbeurs, welke in het najaar van 1928 te Clinge, het centrum der Zeeuiwsche klompenindustrie werd opgericht, heeft in haar laatst gehouden bestuursvergade- ring besloten tot het houden van een Klompen beurs op 31 Juli en 1 Augustus a.s. m het schoollokaal. De klompenbeurs zal de volgende afdeelingen omvatten: handelsklompen (hand- werk); handelsklompen (machinaal werk)aan de klompeniindustrie aanverwante artikelen en machinerien. EXCURSIE. Verleden Zaterdag werd vanwege den Cur- sus voor Waterbouwkundig Opzichter te Goes een excursie gemlaakt naar de duikensluis te Sohore en de sluizen te Hansweert. De uit- waterdngssluis van de breede Watering, welke bijna voltooid is, vertoont bedenikelijke scheu- ren en verzettingen, zoodat nieuwe plannen gemaakt moeten worden om het bouwwerk te herstellen en te beveiligen. De vleugels aan zee- en landzijde zijn d'iep ingescheurd, terwijl na de grondpersingen van 17 Juni ook in het inwendige der sluis breede, diepgaande scheu- ren zijn ontstaan. De ombetrouwlbaarheid van den ondergrond, die voor onze zeeweringen zoo kostbare gevolgen heeft en menigmaal oor- zaak is geweest van landhrerlies, wordt hier weer duidelijk gedemonstreerd. De sluis is pritworpen door Ir. A. G. Venhoeven te Mid- deliburg. Een soortgelijke sluis in den Bies- bosch verkeert in uitstekenden staat, zoodat de slappe ondergrond wel als eenige oorzaak der tegenslagen moet worden beschouwd. Als gevolg van de samemstelling der ondterlagen is eveneens te rekenen de gebreken aan de schutsluis te Hansweert. Aan het dok de groote sluis worden herstellingswerken van wege den Rijkswaterstaat uitgevoerd door de N.V. Int. Gew. Betonibouw te Breda. De uit- voeider der werken benevens de heer C. G. v. Veggel, opzichter le klasse van den Rijks waterstaat, gaven vele inlichtingen betreffende aard en doel der werkzaamheden. Ged'eelten van het muurwerk waren hier opgeperst ten- gevolge van den gronddruk, terwijl de zwalp- vloer geen enkel gebrek had. Het opgaand muurwerk moet duchtige herstelling hebben. Met uitvoering hiervan heeft men geen tegen slagen gehad. Een gevreesde oppersing van den vloer bleef gelukkig achterwege. Binnen- kort zal ook het buitensluishoofd grondige her stelling behoeven, waartoe waaTschijnlijk yais- sonbouw zal worden toegepast. Voorts zijn er scheuren in de muren van (le deurkas, zoodat ook deze herste! behoeft. De tocht werd. gemaakt met autobussen van den heer J. van Fraassen te Goes. Op den terugtocht kon nog worden gewezen op ver schillende verbeteringen van den Rijksweg. P. F. FRUYTIER. t J.l, Vrijdag is te Hontenisse in den ouder- dom van 77 jaar overleden de heer P. F. Fruij- tier, oud-lid der Tweede Kamer en oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De overledene, geboren 1 Februari 1852 werd aanvankelijk opgeleid voor den landbouw en is ook tot 1885 praktisoh landbouwer geweest. Zijn optreden in poldervergadteringen en derge- ljjke bijeenkomsten vestigde op hem de aan- d'acht, met het gevolg dat hij in verschillende administratieve polderbetrekkingen benoemd werd, en ook tot onbvanger der gemieente Hon tenisse. Hij werd meer en meer de graag ge- ziene man en in het jaar 1888 gekozen tot lid der Provinciale Staten, vervolgens in 1901 tot lid van de Tweede Kamier. Van de Tweede Kamer maakte hij deel tot de verkiezingen in het jaar 1922 toen hij in die functie werd' op- gevolgd door zijn zoon, den heer L. Fruytier, de tegenwoordige gouvemeur van Curacao In het jaar 1908 werd de heer Fruytier in de door het overlijden van den lieer Ls van Waesiberghe -Jansens opengekomen plaats benoemd tot lid' van Gedeputeerde Staten van Zeeland, van welk college hij (met een uitzondering van 3 jaar) deelmaakte tot het jaar 1927, toen hij wegens gezondheidsredenen ontslag nam. Bij de her- demking van zijn 40-jarig lidmaatschap der Staten, in het vorig jaar, ontving de overledene van vele zijden blijken van waardeering en belangstelling. Hij maakte deel uit van het bestuur van de stoomtraimmaatschappij Hulst-Walsoorden, van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschap- pij en van het Bestuur d'er vissoherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, en vervulde nog vele andere betrekkingen. De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en officier in de Kroonord'e van Belgie. De teraardebestelling. Hedenmorgen had onder overgroote belang stelling van autoriteiten en belangstellend'en uit Hontenisse en omgeving in de R.K. paro- chiekerk te Groenendijk de plechtige uitvaart plaats. Het kerkgebouw was daarbii geheel gevuld. Na afloop der kerkelijke plechtigheden werd de baar grafwaarts gedragen en nadat ook daar de kerkelijke plechtigheden waren ver- vuld, herdacht de Corrimissaris der Koningin, de heer Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford den overledene in zijn verschillende werkzaam- hed«i, bovenal als Statenlid en als lid van het Gedeputeerd College, in welke hoedanigheid zijn werkzaamheid1 en beleid voor dte provincie kan kft^kenis zijn geweest. Vooral jracht hij hulde aan het voorzichtige finan- cieej iieleid van den overledene en sprak de hoop uit dat het systeem-Fruytier in dit op- zicht nog lang in het provinciaal bestuur zal mogen voortleven. Vervolgens sprak de heer J. A. van Rompu als vriend en als oud-collega. Van af zijn op treden in de Staten heeft hij tot het vorig jaar met den overledene mogen samenweiken, en heeft als jongere veel aan diens leiding te danken. Hij heeft hem steedls beschouwd als een ouderen vriend en leidsman, dien hij noode uit den kring waarin hij zoo lang met hem samenwerkte heeft zien heengaan. Hij herdacht den overledene ook in zijn kwaliteit als Voorzitter van den Raad' van Toe- zicht der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat- schappij (van welke maatschappij en van de HulstWalsoorden tegenwoordig waren de commissarissein de heeren Heille en Van der Vegte en de algemeenrdirecteur de heer Wind van Merkesteyn) en noemde heim in verband met zijn werk bij de totstandkoming dezer lij- nen dte pionier voor de verkeersmiddelen in dit gewest. De heer P. M. Fruytier, zoon van den over- ledtene, dankte namiens de familie, voor de laat- ste eer zijn vader bewezen en tevens voor de hulde aan zijn nagedachtenis gebracht. Van het hoofdkantoor van de Z. V. T. M. alhier woei de vlag halfstok. NATIONALS TREKPAAKDEN- TENTOONSTELLING. Bij de ter gelegenheid der landbouwtentoon- stelling te Goes gehouden nationale trekpaar- dententoonstelling van wege het Nederl. Trek- paardenstamboek werden aan Inzenders uit Zeeuwsch-Vlaanderen de volgende prijzen toe- gekend: le categorie, hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte 1.66 of meer: le pr(js „Adriaan" van Gebr. D'Hoore, Sluis; 3e pr(js „Hans" van Wed. O. Coquyt, Sluis. 2e categorie, hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.66 M. of meer: 2e prjjs „Harold" van R. F. M. Sturm te IJzendijke; 3e prjjs .Albion d'Hermine" van Gebr. Aer- naudts te Sluis; 4e prjjs ,,Frans" van J. Stal- laert te Lamswaarde; 5e prjjs Aldabaran van Rondeputten, van F. Dekker te Axel. 3e categorie, hengsten van 4 jaar, hoogte 1.66 M. of meer: le prjjs Mon Gros de Mon Souhait, van Gebr. de Waal te Ossenisse; 3e prjjs Avenir d'Aardenburg, van P. J. Dan- noye te Aardenburg. 4e categorie, hengsten van 4 jaar, hoogte minder dan 1.66 M.le prjjs Bristol, van P. A. Verdurmen te Kloosterzande; 3e prijs Georges de Veerhoek, van R. F. M. Sturm te IJzendjjke. 5e categorie, hengsten van 3 jaar, hoogte 1.63 M. of meer: le prjjs Mars, van G. Bujjsse te Biervliet; 3e prijs Frits, vein J. F. Verstraa- ten te Graauw. 6e categorie, hengsten van 3 jaar, hoogte minder dan 1.63 M.: 2e prjjs Rippolyte, van G. Buijsse te Biervliet. 7e categorie, hengsten van 2 jaar, hoogte 1.50 M. of meer: le prjjs Gascon d'Ahea, van Gebr. Aemaudts te Sluis; 2e prjjs Dorus, van J. C. de Hullu-v. d. Slikke te Schoondjjke; 3e prjjs Baldad, van E. Cleiren te N.-Namen- Clinge en Gaston d'Ahea, van Gebr. Aer- naudts. 8e categorie, hengsten van 2 jaar, hoogte minder dan 1.59 M.le prijs Certain van Lamswaarde, van Em. C. Fassaert te Lams waarde; 2e prijs Baron de Fair, van Gebr. Aemaudts. 9e categorie, merrien 9 jaar en ouder, hoog te 1.62 M. of meer: le prjjs Dalila, van J. K. Hamelink te Stoppeldjjk; 2e prjjs Julia, van Iz. Lutejjn-Leenhouts te Zuidzande. lOe categorie, merrien van 9 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.62 M.2e prjjs Clara, van Ed. Modde te Oostburg. lie categorie, merrien van 5 tot 8 jaar, hoogte 1.62 M. of meer: 4e prijs Biena, van H. J. Cammaert te Hoofdplaat; 5e prjjs Emma Oranje, van J. de Putter te Axel; Amanda, van J. den Hamer te Axel en Prin- cesse, van Wed. van den Hauwe te IJzendjjke. 12e categorie, merrien van 5 tot 8 jaar, hoogte minder dan 1.62 M.: 3e prijs Cammilla, van Iz. .Luteijn-Leenhouts te Zuidzande; 4e prijs Anna, van P. Kremers te IJzendijke; 5e prjjs Paula de Veerhoek, van Eug. de Badts te Oostburg.. 13e categorie, merrien van 4 jaar, hoogte I.62 M. of meer: 3e prjjs Edith d'Ahea, van Gebr. Aemaudts.. 14e categorie, merrien van 4 jaar, hoogte minder dan 1.62 M.: le prjjs Efemina, van F. P. Brooijmans te Breskens; 2e prijs Ruda d'Hazegras van F. D'Hoore te Sluis; 3e prjjs Mirza, van J. den Hamer te Axel. 15e categorie, merrien van 3 jaar, hoogte minstens 1.60 M.: le prijs Julia van Zuid zande, van Iz. Luteijn-Leenhouts; 2e prjjs Faira van Eede, van D. Lutejjn Pzn., te Zuid zande; 3e prijs Sadora, van J. de Putter te Axel; 5e prjjs Gerarda van Dierkenstein, van Gebr. P. en R. de Milliano te Oostburg. 16e categorie, merrien van 3 jaar, hoogte minder dan 1.60 M.: 2e prjjs Fondina de David, van Gebr. Kerckhaert te Nieuw- Namen; 5e prjjs Irma d'Amice, van A. J. E. Temmerman te IJzendjjke en Clara de Fair, van Gebr. P. en R. de Milliano te Oostburg. 17e categorie, merrien van 2 jaar, hoogte 1.56 M. of meer: 2e prijs Cora van Zuidzande, van Iz. Luteijn-Leenhouts te Zuidzande; 3e prijs Cora de Burrhus, van Wed. W. G. Die- lerhan te Hoek; 4e prjjs. Fairella, van F. P. Brooijmans te Breskens.. 18e categorie, merrien van 2 jaar, hoogte minder dan 1.56 M.: 4e prijs Olga, van G. Buijsse te Biervliet; 5e prjjs Fairance, van F. B. Brooijmans te Breskens. 19e categorie, hengsten met afstammelin- gen: le prjjs Frans, van Aloys de Kock te Koelewei-Hontenisse; 2e prijs Fair, van Gebr. Aemaudts te Sluis. 20e categorie, loten van 4 merrien, op naam staande van een eigenaar: twee 3e prijzen Gebr. Aemaudts te Sluis. 21e categorie, kampioen hengsten. Kam- pioen Jaap van Dinteloord, van A. de Schut- ter te Dinteloord; reserve Mon Gros de Mon Souhait, van Gebr. de Waal te Ossenisse. 22e categorie, kampioen merrien. Kampioen Dalila, van J. K. Hamelink te Stoppeldjjk; reserve Ida van Schaapshoeve, van A. Bax Gz., te Zevenbergsche hoek. Hoefbeslag. In deze afdeeling behaalde firma Gebr. Schieman te Axel drie eerste prijzen, teten voor inzending hoefjjzers en leermiddelen door on- derwijzers in practisch hoefbeslag, teten voor inzending materialen en gereedsohappen voor hoefbeslag en teten voor inzending noodstallen. Voor inzending fabrieksijzers door hoef- ijzers-fabrikanten werd een eerste prijs be- haald door de Zeeuwsch-Vlaamsche Hoefjjzer- fabriek te Stoppeldjjk. HONTENISSE. Donderdagavond is alhier een motorrjjder die voor een wielrijder wilde uitwijken op een groep jongens ingereden waarvan er eenige een lichte hensenschudding opliepen. De politie ondterzoekt de zaak in hoeverre hier sprake is van schuld1. BOSCHKAPELLE. Vrijdag, 21 dezer waren de leden van den Raad ter vergadering opgeroepen. Op 't be- paalde uur wareni aanwezig de Voorzitter en de heeren Stallaert en Koster. Men wachtte op de komst der overige heeren, want niemand had kennis gegeven van verhindering, d'och dit wachten bleek vruchteloos. Blijiklbaar mis- noegd over de houding der leden, vooral wat betreft de heeren Wethouders was de Voor zitter genoodzaakt de zitting te verdagen, het- geen Z. Ed. met te grooter tegenizin deed, om- dat de beide Wethouders erveneens tweemaal ongemlotiveerd geen gevolg hadden gegerven aan den oproep om in 't College van Burg, en Weth. te verschjjnen. Naar we vernemen zal op Woensdag 26 dezer nogrrtaals een vergadering worden uitgeschre- Uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. P. S. V.Velocitas 51 SpartaGo Ahead 24 P. S. V. 8 6 2 27—11 12 Go Ahead 8 5 3 2112 10 Fejjenoord 8 4 4 1411 8 Sparta 8 3 14 1113 7 Velocitas 8 116 5-31 3 Promotiewedstrjjd 2e klasse. St. EmmaWilhelmina 31 De ValkVlissingen 21 St. Emma 6 4 2 1510 8 Wilhelmina 5 3 11 137 7 De Valk 5 3 11 68 7 Vlissingen 6 6 923 Promotiewedstrjjd 3e klasse. M.E.V.O.Terneuzen M.E.V.O. 4 4 Alliance 4 1 Temeuizen 4 1 5—3 16—9 8 3 10—12 2 3 9—14 2 verdediging telkens kan ingrijpen. De verde- diging van S.E.O.L.T.O. grijpt wel wat al te forsch in, dooh de scheidsrechter laat onge- straft door spelen. Riust treedt in met 00. Na de rust wordt het spel veel onderbroken, doordat veel spelfouten worden begaan, wel ke de scheidsrechter niet ontgaan. Nog tracht ieder zijn club de leiding te geven, doch door treuzelen gaan de kansen verloren. Als de scheidsrechter het einde fluit is de stand 00 gebleven. RAPIDE I—SEOLTO I. Axel Ter Neuzen Morgen (Dinsdag) des avonds 7 uur, zal er weer een voetbalwed'strijd plaats hebben tus- schen een elftal der bemanning van het Eng. sjs. Sheaf Crest en Temeuizen. Deze wedstrijd, die tegen een geringe entree toegankelijk is, zal weer wel de belangstelling van het publiek tot zich trekken. M.E.V.O—TERNEUZEN. 5—3. Een geflatteerde overwinning. Gisteren werd te Bergen op Zoom de laat- ste wedstrijd voor de promotie gespeeld en hoewel het pleit reeds was beslecht, trok het elftal van Terneuzen vol goeden moed er op uit, hopenrie door een overwinning de tweede plaats te bemachtigen. Bij aankomst te Bergen op Zoom werden de spelers omtvangen door een der bestuursleden van M.E.V.O. en na een oogenlblik te hebben vertoefd in het clublokaal, werden zij uitge- noouigd zich in den stoet op te stellen. Met het vaandel van de feestvierende club aan het hoofd, gevolgd door het bestuur, daarachter een flinik muziekkorps, de beide elftallen, wel ke vooraf gegaan werden door een jeugd-elftal in de kleuren van M.E.V.O., en door een zeer groote menigte, trok men naar het speel- terrein. Nadat de feestvierende cluib eerst was ge- fotografeerd, werd te ongeveer kwart voor drie onder leiding van scheidsrechter Ypelaar uit Tilburg opgesteld en door den aanvoerder van M.E.V.O. den toss gewonnen, die het voordeel van wind koos. Het was hij het begin te zien dat Terneuzen op het zanderige terrein niet vast in de schoenen stond. Het eerste kwar- tier werd evenwel goed weerstand geboden, maar als bij een aanval de keeper van Terneu zen is uitgeloopen, rolt, door een misversitand der achterhoede, den bal met een gemakkelijk te stuiten vaartje in het doel, waardoor ME.VjO. de leiding neemt. Als er nog een kwartier is verloopen krijgt men weer hetzelfde geval, de keeper loopt uit, de backs houden verkeerd af en het tweede doelpunt is ge maakt. Voor de rust doelpunt M.E.V.O. nog eens, maar als de rechtslbuiten van Terneuzen den bal vrij gespeeld krijgt, scoort deze on- houdbaar en gaat de rust in met 31 in het voordeel van M.E.V.O. Na de rust lijkt het of Terneuzen meer met het terrein vertrouwd is, en is hun halcontrole veel beter dan in de eerste helft. Toch is het weer M.E.V.O., al is het dan ook in zuivere buitenspel-positie, die de score verhoogt en deze brengt op 41. Nu is het blijkbaar voor Terneuzen tijd om in te grijpen en kort na elkaar maken eerst de links- en daarna de rechtsbinnen een mooi doelpunt, zoodat de stand' nu 43 is. Het spel van Terneuzen is zeer goed en de gelijkmaker wordt verwacht. Het lokt dikwijls bijvalsbetuigingen uit van het Bergen op Zoomsche publiek; echter, hoe goed er ook gespeeld wordt, blijkt het onmo- gelijk den gelijkmaker te zetten, terwijl inte- gendeel M.E.V.O., die alle gelukken van den dag heeft, de score brengt op 53, in welken stand het einde komt. Nog dient vermeldt, dat een vrijen trap door M.E.V.O. even buiten het strafschopgebied genomen, door den keeper van Terneuzen prachtig werd gehouden. M.E.V.O. heeft deze overwinning aan vrouwe Fortuna te danken. De eerste 2 goals door een misverstand' in de achterhoede van Terneuzen, een goal in zuivere buitenspel- positie (op het oogentolik dat dit doelpunt gemaakt werd, stond zelfs een der spelers van M.E.V.O. in het Terneuzensche doel!), zoodat zij op zeer goedkoope wijze aan drie doelpun- ten is gekomen. Daarentegen werd door den linksback van M.E.V.O. in het beruchte gebied een schot van den rechtslbuiten van Terneuzen met de han- den bewerkt, dochde scheidsrechter heeft dit niet gezien. Hoewel de wedstrijd door Ter neuzen is verloren, kan toch gezegd worden, dat haar spel veel beter gecomlbineerd was als dat van haar tegenstanders, terwijl de laatsten hun vlugheid weer voor hadden. Te ongeveer 6 uur had in het hotel De Draak de huldiging van M.E.V.O. plaats. Door Ter neuzen werden bloemen aangeboden en de club bij monde van den voorzitter harteljjk ge- lukgewenischit met het behalen van het tweede klasserschap. Na nog enkele oogenblikken de gasten te zijn geweest van de feestvieren de club, was de tjjd van vertrek voor Terneu zen aangebroken. T.S.Cj —S.E.O.L.T.O. 0—0. Vrijdagavond bekampten d'eze twee plaatse- lijke vereenigingen, gemengd met spelers (sters) uit de eerste en tweede twaalftallen, elkander op het H.BiS.-terrein. Nadat de ont- vangende vereeniging ruim een half uur op zich heeft laten wachten, laat de scheidsrech ter opstellen. Het is voor een oningewijde mioeilijk am de vereenigingen te onderschei- den, daar het grootste gedeelte der spelers niet gekleed1 is in de kleuren hunner vereeni ging. Wind of zon hebben geen invloed, zoodat het kiezen van de korf van geen beteekenis is. Oim beurten worden de korven bezocht, doch geen der partijen kan het doel vinden. Van weerszijden wordt in den aanval hard gewerkt, doch hun spel is te doorzichtig, zoodat de Zaterdag 1.1. speelde Seolto I een wedstrijd tegen Rapide I te Axel. Seolto was direct in den aanval en wist al speed ig een schitterend doelpunt te maken. 9—1- i, Rapide pakte nu wat steviger aan en het duurd'e niet lang of zij kon door een fout in de Seolto-verdediging gelijk maken 1—1. Na verwisseling van vakken ging het spel gelijk op, toch wist Rapide even voor de rust de leiding te nemen 21. Na de rust is Seolto sterker en met een mooi doelpunt weet zij gelijik te maken 2 2. In dozen stand komt, hoewel Seolto in de meer- derheid blijft, geen verandtering meer. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Odium. Straf. Pech. Wanneer de Italiaan Constante Girardengo, die gisteren in de Sassche arena voor de eer ste maal uitkwam, de sportgeest van „011an- da" zou afmeten naar de mate van opkomst, dan voorwaar zou hij een slechten indiuk naar het land van Mussolini meenemen. Hij schrijve de bestaande hiaten in de gelederen veeleer toe aan het weer, waardoor de liefhebbers uit den vi eemde zich blijkbaar hadden laten af- schrikkcn# Toch heeft het bestuur van de wielerbaan gemeend de kleine groep van belangstellen- den niet te mogen teleurstellen en de uitge- schreven wedstrijden laten doorgaan. Om kwart voor vier werd dan ook het sem tot den aanvang gegeven, beginnende met een sprintwedstrijd tusschen Girardengo, Hamer- lmok, van Hevel en Van Slembroeck, die in het voordeel van Hamerlinck uitviel. De Ita liaan moest het met een haartje verschil tegen hem aflegigen. Van Hevel en Slembroeck kon- den zich slechts als derde en vierde plaatsen. In den vliegenden ren wist Hamerlinck dte snelheid van Arlet, n.l. 211/b seconde, over de 395 M. te bereiken. Jules van Hevel deed het precies in denzelfden tijd, Girardengo had /5 seeondetje meer noodig en Van Slemibroek ge- bruikte er 2lVs seconde over. Het was dus bijlange geen „festina lente", want door zich langzaam te haasten, zou het verschil al te groot geworden zijn. In de echtervolging over 10 ronden was het nogmaals Hamerlinck, die de kroon spande, Van Slembroeck viel hem al spoedig m han- den, maar Girardengo en zijn antagonist, waarop hij het blijkbaar gemunt had, Van Hevel, wisten hem uit de klavieren te blijven. Bij het loopen van een individueele over 15 ronden met 5 klassementen liep de zaak al heel vreemd. Alhoewel het nemen van een ronde hienbij veriboden was gaf Van Slem broeck in het begin door zijn wegloopen zich de beste cijfers; driemaal snorde hij als nummer 1, eens als nummer 2 en voor de laatste maal als numimer 3 over de strart. Girardengo bracht het tot 11, Hamerlinck tot 15 en Van Hevel tot 16 punten. In een aantal sprinten over 3 ronden toonde Redel, het Asseneedsche jochie, zijn meester- schap over den Gentschen Meuleman. Declercq overvleugelde van Hee en Buijsse, en evenzoo wist dezelfde Declercq in een v ol gende manche Redel weer de loef af te ste- ken Maar straks in den individueelen wed strijd over 50 K.M. zou Redel zijn revanche nemen. Hij was de man, die bij het publiek het meest in de faveur stond, vanwege het spor- tieve feu, dat hij te aanschouwen gaf. Over het algemeen waren het de jongeren, die de meeste bevrediging schonken. Ook de Italiaan viel bij het publiek in den srnaak, zooals trouwens alle rijders, met uitzondering van Hamerlinck. Deze toch, die zijn land- en be- roepsgenoot Van Hevel, „eine ewige Feinde een ge-incarneerde vijandschap, gezworen schijnit te hebben, dreef het spel zelfs zoo vGr, dcit hij zijn g©voGlcins tot zolfs voor hot oog van de toeschouwers meende te moeten of te mogen luchten. Van alle kanten nam men hem dit dan ook kwalijk en niet ten onrechte. Hij dreef het zelfs zoo ver, chut het bestuur, dat aanvankelijk de noodige lankmoedigheid had betracht, het nu toch wel te bont vond en hem, wegens het weigeren van de aohtervolging van den een en den anderen weglooper, een emstige af- keuring moest toedienen. Maar nog scheen dezen strafmaatregel geen genoegzamen indruk op den renner in kwestie te maken. Bij hern scheen het vaste plan te bestaan: Van Hevel er onder. Eindelijk was het geduld van het bestuur dan ook uitgeput en paste het, met luide instemming van alle toeschouwers, op den saboteur van dit nummer een geldboete van 290 francs toe, die hij dan ook met het volste recht verdiend had'. Aan het slot kroeg de Italiaan, die blijkbaar niet in al te beste conditie was, waarvan Amster dam zeker de schuld draagt, zooveel pech met zijn machine, dat hij verder maar niet meer meeliep, zoodat het slot was, dat Redel den wedstrijd won. Behalve, dat hij op al de anderen een ronde uitliep, was de stand van den Asseneedschen kranigen ruiter zoo, dat hij zich driemaal als nummer 1, tweemaal als tweede, tweemaal als derde en eveneens twee maal als vierde klasseerde. Hij maakte dus geen slecht figuur, tusschen de verschillende beroemdheden, tegen wie hij zich te verdedi- gen had. TENNISWEDSTRIJDEN TE MIDDELBURG. De uitslagen van dte te Middelburg tusschen Phoenix" van Middelburg en „Animo" van Ter Neuzen gespeelde wedstrijden zijn als volgt Dames-Enkelspel. Mej. Elzinga (A.) slaat mej. Bosman (Ph.) 6—0; 6—3., Hee ren-Enkel spel Jurrij (A.) slaat Tavender (Ph.) 57; 64; 64. Spaas (A.) verliest van De Jonge (Ph.) 6—8; 6—0; 4—6. Dames-Dubbelspel. Mej. Elzingamej.Verstraeten (A.) slaan mej. Boonemej. Bosman (Ph.) 63; 63. Mevr. Jurrijmej. Kramer (A.) slaan mevr. Ungermjevr. Tavenier (Ph.) 61; 64. Heeren-Dubbelspel. MoggreJurrij (A.) verliezen van Tavenier De Jonge (Ph.) 6—8; 16. SpaasVaivAlphen (A.) slaan Van Verre Naezer (Ph.) 63; 4—6; 75. Gemengd-Dubbelspel. Mej. VerstraetenJurrij (A.) slaan mej. BooneTavenier (Ph.) 6—3; 6—2. Mevr. JurrijMoggre (A.) verliezen van mej. BooneDe Jonge (Ph.) 36; 46. Mej. KramerSpaas (A.) slaan mevr. Unger —Van Verre (Ph.) 3—6; 8—6; 6—3. Van de 10 gespeelde partijen heeft „Animo" er 7 gewonnen en 3 verloren. Fo ste r's Alom verkrijgbaai Is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur Maagpillen a f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. 18 Hoek, 24 Juni 1929. De Cooperatieve Vruchtenveiling „Zeeuwsch- Vlaanderen" G. A., gevestigd te Ter Neuzen, heeft op Woensdag 19 Juni haar arbeid aan- gevangen met de eerste veiling. Het veilings- bestuur was van oordeel, dat van een offi- cieele opening voorloopig moest worden afge- zien aangezien het definitieve gebouw nog moet worden aanbesteed en zij voorloopig is ondergebracht in een op het terrein geplaatste houten keet. De heer H. Dieleman uit Hoek, die, wegens afwezigheid van den voorzitter, met een kort woord de opening van dezen vei ling verrichtte, wees er op, dat tengevolge van de uitbreiding van de tuinbouw in Z.- Vlaanderen deze de afzet van de producten gebood, het oprichten van een op goeden voet geschoeide veiling. Steeds grooter wordt de beteelde oppervlakte en dageljjks stijgt het ledental, zoodat de tuinbouw voor onze streek reeds thans van groot belang is. Waar echter een veiling als deze, die wat de werkwijze be treft, er naar streeft, om zich aan de eischen van den tijd aan te passen, aan het begin van haar werk staat, daar spreekt hij de hoop uit, dat zij zal bijdragen tot bloei en welvaart van onze streek en weldra door haar prestatie zal bewijzen, dat alleen eten veiling als deze ge- schoeid op cooperatieve leest, de aangewezen weg is voor den teler om de hoogste prijzen voor de producten te krijgen. Spreker doet een beroep op alien die daartoe in staat zijn en in dit verband in de eerste plaats op het bestuur met het personeel, benevens de leden, hun beste krachten te stellen in dienst van deze nieuwe vereeniging. Hij vertrouwt daarbjj te mogen rekenen op den steun en de belang stelling van de koopers der aan te bieden producten de verzekering gevende, dat al het mogelijke zal worden gedaan, om de relaties aangenaam en voor beide partijen loonend te doen zijn, waama hij deze veiling voor ge- opend verklaart. De heer Van de Plassche Rijkstuinbouw- consulent te Goes, mede wijzende op het groote belang, dat in deze zaak voor Z.- Vlaanderen is gelegen, spoort de leden aan, tot goede verzorging van hunne gewassen en producten, en zoodoende het bestuur te steu- nen in het moeilijke werk, dat zij heeft ter hand genomen. De tuinbouw zal in deze streek bij doelmatige en oordeelkundige be- handeling ongetwijfeld zoo goed als in andere deelen van ons land tot bloei komen, doch dan is het daarbij een eerste vereischte, dat er is een lichaam, dat op de voordeeligste en solied- ste wijze zorgt voor den afzet van de produc ten en zoo een lichaam is de cooperatieve vei ling, waarin de leden door samenwerking be reiken wat allteen door massale vereeniging bereikbaar is. Spreker wil er op wijzen, dat er naast tijden van voorspoed ook wel eens tegenvallers zullen voorkomen, doch men dient te bedenken, dat, vooral in deze nieuwe veiling er offers zullen moeten worden ge bracht en wanneer dat goed wordt begrepen, dan twijfelt spreker niet of ook deze veiling zal evenals andere reeds bestaande veilingen, haar weg vinden en beantwoorden aan het doel waarvoor zij is in het leven geroepen. Het nieuwe electrische mijntoestel wordt hierop in werking gesteld en worden de vol gende producten geveild aan den daarachter vermelden prijs: Aardbeien f 9,71f 1 per chip. Kruisbessen f 10,40f 11,10 per 100 K.G. Komkommers (groene) 10 cent per stuk. Zaterdag 22 Juni had eveneens onder zeer groote belangstelling plaats de veiling van een groote partij kruisbessen benevens ongeveer 200.000 K.G. aardbeien voor 't vat. Er werden prijzen gemaakt als volgt: Kruisbessen f 0,097f 0,098 per K.G. Aardbeien ,422f 0,44 per K.G. Peulerwten 0,14 per K.G. Groene komkommers 0,120,128 p. stuk. Kropsla f 0,005f 0,017 per stuk. Een speciaal voor het vervoer van naar En- geland verkochte producten, ingelegde Prov. boot, zorgt voor directe inlading voor de om half twee des middags uit Vlissingen vertrek- kende mailboot van de maatschappij „Zee- land", terwijl voor eventueele verzending naar Duitschland steeds wagons beschikbaar zijn op de lijn MechelenTer Neuzen. Goederen die des morgens worden geveild bereiken nog denzelfden dag hunne bestem- ming in Engeland en Duitschland. Gezien de enorm hooge prijzen die Zater dag 1.1. voor de aardbeien werden betaald en de aanwezigheid van de grootste koopers van die artikelen in ons land, twijfelen wij niet of binnen afzienbaren tijd zal deze veilings- vereeniging die thans aan het begin van haar practisch werk is begonnen, mede mogen wor den gerekend tot de veilingen van beteekenis, en het is reeds nu vaststaand, dat den aan- plant van aardbeien nog dit jaar enorm zijn zijn, gezien de vele honderdduizenden aardbei- planten die reeds nu in order zijn gegeven om niet te spreken van de vele groote op- drachten voor levering van bessenstruiken en vruchtboomen. Naast de aardbeien, bessen enz. zal alles worden geveild wat daarvoor door de leden in een beduidend kwantum zal worden aange boden, zoodat reeds spoedig meerdere dagen in de week zal moeten worden geveild. Laten wij hopen, dat deze voor onze streek van zoo groote beteekenis zrjnde instelling haren weg zal vinden! 25 Juni. HOEK. Veiling Woonhuis en Erf. Notaris Van der Veen. SAS VAN GENT. Vergadering van Inge- landen van den „Vergaertpolder" bij den heer V. Wijne. PHILIPPINE. Vergadering van stembe- voegde ingelanden van den Stad Philippine- polder bij den heer A. Wiskerke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3