ALGEMEEN NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No, 8386. Vrijdag 14 Juni 1929. 6Qe Jaargang Eerste A80NNFMENTSPRIJS: vZe BINNENLAHD. BPITEMLAHD. FETJILLETON, iviyj m &XX I smaakt als room LANDBOUWBEBICHTEN. Zcrgt voor Uw Dieren E TER NEUZEN, 14 JUNI 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bliss. Steeds voorradig FLORA'S Fa A VAN GVERBEEKE-LEUNIS ms> TERNEUZENSCHE COURANT ^UAmefdkf fP2e25 ^Sqflanlen per" - ^neL'ntefvSorhet *vSn^ Jing. Voor Belgte ea Maandag. Woensdag- en Vnjdagavond. j!««K (j PERSONEELE BELASTING VAN WINKELS, HOTELS, ENZ. In antwoord op vragen van bet Tweede Kameriid Staalman in verband met een door den Koninklijken Nederlandschen Midden- standsbond onder zijn leden verspreide circu- laire betreffende het z.i, ten onrechte heffen van personeele belasting van winkels, hotels en koffiehuizen, zegt de Minister van Finan cial dat het feit van de verspreiding dezer circulaire hem bekend is, Hem is eehter geenerlei rechterlijke beslissing bekend, welke het zenden eener dergelijke circulaire wettigt. financieele verhouding tusschen RIJK EN GEMEENTEN. In het voorloopig verslag van de afdeelin-* gen der Eerste Kamer over bovengenoemd wetsontwerp wordt medegedeeld, dat er leden waren, die de regeering verwijten, dat zrj er zich niet toe heeft bepaald voor te stellen een billijke vergoeding te geven aan de gemeenten voor de kosten door haar gemaakt ten be- hoeve van het rijk. Vrij algemeen was men het er over eens, dat de afstand van de hoofdsom der perso neele belasting en van het overgroote deel van de hoofdsom der grondtaelasting aan de gemeenten viel toe te juichen. Ook de afschaffing der forensenbelastmg vond van verschillende zijden instemming, al werd door sommige leden betreurd, dat ten- gevolge van het amendement-Oud de belas ting der woonforensen weder .is ingevoerd. Verder vreesden enkele leden zeer, dat de totale belastingdruk zal stijgen, doordat de gemeenten genoopt zullen worden, grootere uitgaven te doen. Sommige leden achtten een bepalmg nood- zakelijk, dat na de aanneming van dit ont- werp geen nieuwe lasten voor uitvoeringen van wetten, die nationale voorzieningen be- oogen of nationale doeleinden willen verzor- gen, meer op de gemeenten zullen worden ge- legd. Van andere zijde werd uiteengezet, dat om een goede regelirfg van de financieele ver houding tusschen het rijk en de gemeenten te verkrijgen, eene splitsing, tusschen de uit- gaven der gemeenten had moeten zijn ge maakt, namelijk in die uitgaven welke door de gemeenten worden gedaan ten algemeenen nutte, en die zij dus doen als orgaan van de rijksregeering, en die, welke zij doen geheel in haar eigen huishoudelijk belang. Alleen laatstgenoemde uitgaven behooren dan ten laste van iedere gemeente afzonderlijk te komen, terwijl de uitgaven ten algemeene nutte door het rijk zouden moeten worden betaald of vergoed. Rugby, waar de laatste verkiezing voor het nieuwe Lagerhuis gehouden wordt, schrijft Sir Herbert Samuel: ,,Ook nu is weer de stel- ling verkondigd, dat de liberalen zich zouden terugtreklken. Wanneer wij dit met de alge meene venkiezingen hadden gedaan, dan zou den wij slechts de nederlaag van de conserva- tieven bereikt hebben ten koste van een abso lute meerderheid der socialisten, of nederlaag dezer laatsten ten koste van bestendiging van de conservatieve regeering. De raim 5 mil- lioen liberate kiezers hebben gezorgd, dat beide gebeurtenissen niet zijn ingetreden, waarmee het bestaansrecht onzer partij schit- terend bewezen is. Wij zullen den huidigen regeering geen bepaalde moeilijkheden in den weg leggen, zoolang zrj zich onthouden zal van het ontwerpen en indienen van zuiver socialistische wetten en mocht deze regeering te eeniger tijd falen in de volbrenging van de taak, die zij beloofd heeft te zullen uitvoeren, j dan zal de liberale partij weer op de bres staan om te zorgen, dat geen regeering der conservatieven de opvolgster van de pas op- getreden regeering zou worden. INTERN ATIONAAL SPOORWEGSTATION TE ANTWERPEN. Het Bestendig Comite van de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen heeft in zijn jongste bijeenkomst, tot den onverwi)l- den bouw van een nieuw internationaal spoor- wegstation, op het grondgebied der Antwerp- sche voorstad Borgerhout, besloten. Deze werken moeten met spoed worden verncht en tegen Juni 1930 voltooid zijn. het bestaansrecht der liberale PARTIJ IN ENGELAND. In een brief aan den liberalen candidaat te Uit het Engelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. o HOOVER EN MACDONALD. Men heeft de nieuwe Engelsche arbeiders- regeering gelukgewensdht, schrijft de N. R. Crt„ met het feit. dat zij het bewind heeft overgenomen op het oogenblik, dat het moei- lijke herstelvraagstuk als geregeld te be- schouwen is, welke regeling haar weldadigen terugslag op de Europeesche verzoening moet hebben, gelijk vooreerst blijken zal uit de nu wel vaststaande spoedige ontruiming van het Duitsche gebied door de vreemde bezettmgs- troepen Toch heeft Baldwin's conservatieve regeering aan MacDonald en zijn ambtgenoo- ten ook nog een onafgedane zaak van het grootste belang nagelaten, namelijk de rege ling van de betrekkingen met de Vereemgde Staten, welke van de mislukte kruisersconfe- rentie zulk een nadeeligen invloed ondervon- den hadden. Billijkheidshalve moet erkend worden, dat de afgetreden Britsche regeering zoo vlak voor een algemeene verkiezing die een groote verandering in de parlementaire constellatie deed verwachten, niets meer kon doen, toen Amerika den 26sten April in de ontwapeningscommissie te Geneve bij monde van zijn gedelegeerde Gibson een nieuw geluid deed hooren. t Wij brengen in herinnering dat Gibson zich toen voor Amerika bereid verklaard heeft, in het vraagstuk van de ontwapening ter zee een oplossing te willen zoeken die de ruogy" lijkheid voor algemeene aanvaarding bood. Als basis voor gedachtenwisseling was het daarom gezind thans vrede te hebben met een grooter soepelheid bij de verdeeling der tonne- maat over de verschillende categorieen van oorlogsbodems. Het kwam erop aan, zoo zeide Gibson verder, substantioneele uitkom- sten in de richting, niet van beperking, maar vermindering van wapening te bereiken, en de methoden volgens welke men aan dit doel kwam, deden er minder toe. MacDonald kan nu de zaak aanpakken, aangezien hij voor een maritieme verzoening met Amerika zeker op den steun der liberalen mag rekenen, en zal dit op doortastende wijze doen door zelf in het najaar naar Amerika toe te gaan. De laatste maal, dat een Britsch eerste-minister als een Mahomed naar den berg toe ging, was toen Baldwin den Atlant. Oceaan overtrok, om de Engelsche oorlogs- schuld aan Amerika te regelen. Nu zal de missie van het hoofd van de Engelsche regee ring verkwikkelijker zijn. In persoonlijke aanraking met president Hoover wil Mac Donald de grondslagen voor de nieuwe vloot- overeenkomst leggen. De bemoedigende kant van dit plan is, dat de zaak dan niet door de admiraals, maar door de staatslieden op- nieuw op gang gebracht zal worden, iets waamaar welmeenende menschen altijd ver- langd hebben. De door Amerika beloofde soepelheid opent het vooruitzicht dat Mac Donald gehoor zal vinden voor het Britsche standpunt, dat het over alle wereldzeeen ver spreide rijk bijzondere eischen aan verdedigmg en verbinding door kruisers stelt. De overrom- peling van Willemstad door revolutionairt vrijbuiters die in Midden- en Zuid-Amerikaan- sche republiek elk oogenblik het roer in han- den kunnen krijgen, is raisschien een welkome illustratie voor dit Britsche argument. In elk geval kan de wereld in het algemeen slechts gebaat zijn bij het totstandbrengen van een nieuwe warme verstandhouding tus schen de twee groote Angelsaksische landen. Een nauwe samenwerking tusschen deze twee moet een onderpand voor den wereldvrede vormen en in de leemte voorzien, die het ge- volg van Amerika's afzijdigheid van den Vol- kenbond is. Begint zij op maritiem gebied, dan kan zij later ook op ander terrein vruch- ten dragen, want Europa heeft Amerika s medewerking nog voor andere dingen noodig. De beteekenis van de pas getroffen regeling van het herstelvraagstuk is immers, dat te Parijs voorgoed het verband tusschen de oor- logssdhuld aan Amerika en de herstelverplich- tingen van Duitschland is erkend en dat elk kwijtscheldend gebaar van Amerika ook de financieele spanning voor Duitschland zou verlichten, wat weer politieke ontspanning ten gevolge zou hebben. NUMMERING CANDIDATENLIJSTEN TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Voor den kieskring Middelburg is het resul tant der loting als volgt: No. 1. Comanunistisclie Partij (lijst Snee- No. 2. Communistische Partij (lijst-Wijn- No. 4. Staatkundig Geref. Partij (lijst- Kersten). No. 5. Anti-Rev. Partij. No. 7. Christ. Hist. Unie. No. 8. R. Kath. Staatspartij. No. 10. Plattelandersbond (lrjst-Braat). No. 12. Communistische Partij (lijst L. de Visser). No. 13. Christ. Dem. Unie. No. 14. Lijst-W. Siedenburg. No. 15. Vrijz. Dem. Bond. No. 16. Ned. Christ. Arbeiderspartij. No. 20. Herv. Geref. Staatspartij. No. 21. Alg. Welvaartspartij No. 23.. S. D. A. P. No. 29. Democratische Partij. No. 31. Vrijheidsbond. No. 34. R. Kath. Volkspartij. ONDERL. VERZEKERINGS MIJ. TEGEN HAGELSCHADE IN ZEELAND. In de Maandag 10 dezer gehouden bestuurs- vergadering der Onderlinge Verzekerings- Maatschappij tegen Hagelschade in Zeeland werd gekozen tot voorzitter de Hoogwelge- boren heer H. A. A. Collot d'Escury, in de plaats van zijn overleden vader. In de algemeene vergadering van deelge- nooten werd gekozen tot plaatsvervangend lid der commissie om in 1930 en 1931 de reke- ning na te zien, de heer Jos. de Vleeschouwer te Koewacht. Over den toestand der maatschappij en hare verrichtingen gedurende het afgeloopen jaar ontleenen wij het volgende: Het afgeloopen jaar was gunstig voor de maatschappij, slechts e<5n schadegeval van geringe beteekenis kwam voor. Voor schade moest f 12,worden uitgekeerd. Het van het Provinciaal Comity ontvangen bedrag ad 14.242,werd aan de deelge- nooten die in 1927 schade hadden geleden, uitbetaald. Het reglement der maatschappij onderging eenige belangrijke wijzigingen, waarvan de voornaamste zijn: Het terugbrengen der thans bestaande minimum sohade van 10 op 5 z0°" dat i em and die 5 schade heeft reeds vergoeding ontvangt. b. De werkkring der maatschappij strekt zich thans uit over geheel Zeeland. De minimum bedragen der aan te geven vruchten werden meer in overeenstem- ming gebracht met de tegenwoordige waarde. De maatschappij telt thans 484 deelge- nooten, die ruim 19120 gemet of 8520 H.A. hebben verzekerd, hetgeen een vooruitgang met vorig jaar beteekent van 1750 gemet De verzekerde waarde bedroeg f 3.499.249,28. Van den 19120 gemet zijn er 16559 gemet verzekerd door 410 deelgenooten, mede deel- gerechtigd in het afzonderlijk beheerd kapi- taal (art. 23 rgt) bestaande uit: f 12000, 5 Rotterdam 1918; 10000,5 Tilburg 1915; 11000,— 5 Amsterdam; 1000, 5 Hilversum 1925; 2000,6 Amster dam 1924; 1000,4 Bataafsche Olie; 5 1000,6 Rotterdam /1924; j 2000, 5 Holl. IJzeren Spoor; 5000,5 Staatsspoor; 1000,— 5 Schiedam 1915; f 2000,4% 's Gravenhage 1927; 5000, 4% Vlaardingen 1928; 2000,4% Rotterdam 1927; alle in bewaring bij de Nederlandsche Bank; 491,08 ingelegd bij de Rijkspostspaarbank, terwijl er een batig kas- saldo is van 4059,14, zoodat het aandeel in dat gemeenschappelijk bezit bedraagt f 3,79. Gezamentlijk bezitten alle deelgenooten (art. 22 rgt): 8000,— 4% Indie 1926; 1000,5 Semarang 1925; alle hi bewa ring bij de Nederlandsche Bank, terwijl er een batig kassaldo is van 1352,76, zoodat het aandeel in dat gemeenschappelijk bezit op 31 December bedroeg f 0,55. In de algemeene vergadering gehouden 10 April 1928 had de verkiezing plaats van 2 be- stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Cam. Plasschaert te St. Jansteen en A. J. M. Cortvriendt te Hoek, waarvan de uit- slag was, dat beiden werden herkozen. Beiden aanvaardden hunne herbenoeming. Herbenoemd werden tot leden van de com missie van 3 personen om in 1929, 1930 en 1931 de rekening na te zien: de heeren Al. Govaert te Westdorpe, Ch. Ysebaert te St. Jansteen en C. J. van Waes te Westdorpe en tot plaatsvervangende leden de heeren H. Bonte te Koewacht en C. D. de Smetde Deckere te Clinge, terwijl in de plaats van den heer G. de Buck te St. Jansteen, die als be- stuurslid deze functie niet kan blijven waar- nemen, werd benoemd de Heer P. Nijskens te Terhole. De vereeniging, opgericht in 1891 en be- gonnen zonder kapitaal, heeft aan hare deel genooten reeds ongeveer 215.000,twee honderd vijftien duizend gulden) voor schade- vergoeding uitgekeerd 19) Vervolg. Precies om tien uur stapte hij den in- ganq van de groote club in Pall Mall binnen. De eerste dien hij teqenkwam was Mr. Cockeri'l zelif, die klaariblijkedijik al op hem had zitten wachten. Nadat hii hem van Tommy's herstel verteld had wat Mr. Cockeril een zucht van verlich- ting deed slaken, keerde hij zich om, om weg te gaan. ,,'t Schijnt, dat je vanmorgen zelf niet al te best in orde bent, Bliss," zeide Mr. Cockeril met zijn meest vaderlijke gezicht. ,,Iik hoop, dat je een kleine vergoeding voor deze verstoring van je Zondagsrust zult willen aannemen. We kunnen het ook beschouwen als een dankoffer voor het spoedigste herstel van Tommy. Met een hoofd als vuur weigerde Bliss den hem aangeboden halven sovereign. t ,,'Neemt u me niet kwalijik, mijnheer zei hij, ,,ik kan werkelijk geen geld van u aannemen werkelijk niet. Ik zal zor gen bijtijds op kantoor te zijn morgenoch tend." Toen de deur van de club zich achter hem sloot, slaakte hij een zucht van ver- lichting. Het verdere gedeelte van den ochtend bracht hij in het Park door, daar- na ging hij naar zijn zolderkamertje, waar Mrs. Heath een heel eenvoudig middag- maal voor hem klaar gezet had; en einde- lijk teqen vier uur wandeme hij de rich- tinq van Hampstead uit en vond na eenig zoeken het adres, dat Miss Clayton hem qeqeven had: een keurig huisje in een bu'urt die hem absoluut vreemd was. Frances deed zelf de deur open. En?" vroeg ze nieuwsgieriq, terwip ze hem binnenliet in de kleine zitkamer Bliss legde zijn hoed neer en keerde zich impulsief om. Hoor eens, zeide hij, ,,ik hoop, dat u me niet onredelijk zult vinden, maar ik heb qrooten zin om te zeggen, ik wou dat Miss Morrison in de lucht gevlogen was Door haar toedoen heb ik iets gedaan, dat ge woonweg niet te excuseeren is. Vanmor qen heb ik de heele schrijftafel van Mr. Cockeril nagezooht. Mijn kop gloeit er nog van. Ik heb een gevoel alsof ik mezelt een pak slaag zou kunnen geven. En?" herhaalde ze. Ik heb niet de minste aanwijzing ge vonden, dat Miss Morrison de waarheid heeft gezegd, verklaarde Bliss. ,,Alles tot de kleinste notities toe, had betrekking op vogels. Ik heb het manuscript van zijn boek zelfs doorgelezen. En alles wijst er op dat hij steeds, en vooral den laatsten tijd, hard gewerkt heeft, zoodat hij heusch niet veel tijd voor iets anders overgehou- den zal hebben. Niet het kleinste bewijsje heib ik kunnen vinden, dat hij behalve dat vogelgedoe, nog andere... liefhebberijen had." Frances had tact genoeg om te begrij- pen, dat ze niet op het onderwerp door moest gaan. ,,'t Is jammer zei ze, ,,maar er is niets aan tc doen. U heeft pedaan, wat u dacht dat u plicht was, en dat is voor u de hoofdzaak. Gaat u nu gezellig in dien stoel zitten. Dan zal ik een kopje thee inscheniken." De volgende twee uren verliepen voor Bliss zoo prettig, als hij maar had kunnen van 1891 tot 1928 f 214.947,29 in 1928 12,— Totaal 214.959,29 hagelsahade de laatste jaren zoo duidelijk is gebleken, wekken wij iederen landbouwer in Zeeland op daartoe over te gaan. Het entreegeld is thans zoo laag dat het voor niemand een bezwaar kan zijn daartoe te besluiten. BOSCHKAPELLE. Betreffende de verpachtdng der bouw- en weilanden, eigendommen van 't Algemeen Armbestuur, gehouden op 31 Mei j.l. en waar van wij den uitslag in Uw blad hebben ver- meld, verzoekt men ons de volgende rectifica- tie te willen aanbrengen. De totale opbrengst der pachtsom bedroeg niet, zooals wij berichtten, f 1138 doch f 1527 zeven jaar geleden was deze ruim 2600. Zondag 16 dezer zal het 12% jaar ge leden zijn, dat hier een afdeeling van den R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" werd gesticht. Bij gelegenheid hiervan zal om 5 uur n.m. een feestvergadering worden gehouden, waar- op alle leden met hun vrouwen zijn uitgenoo- digd. Als sprekers zullen optreden: de heer Kuiper, hoofdbestuurslid van voomoemden bond en een Zeereerw. Pater Capucijn van j Langeweg; ook zullen aanwezig zijn de heer Kalle van Westdorpe, benevens de oud-voor- zitter der afdeeling, de heer Ant. de Bakker, zoodat het een genotvolle avond beloofd te worden. De vergadering is tevens toeganke- lijk voor alle arbeiders met hun vrouwen, dus ook voor niet-leden. DE BIETENVLIEG. De Plantenziektenkundige dienst te Wage- ningen berioht: Vrijiwel overal in ons land worden de bieten en daaraan verwante cultuuiplanten en on- kruiden op het oogenlblik sterk aangetast door de maden van de bietenvlieg, die de bladeren inwendig uitvreten (z.g. mineeren) waardoor de bladeren sterven. Dit zijn maden, gekomen uit door vliegen van de eerste generatie, die in de lente uit den grond komen, gelegde eieren. Ook in 1928 was dit in eenige streken in ern- stige mate het geval, waarom toen een vlug- schr.ift werd uitgegeven, waarin de levenswijze Zij bezit thans nog ruim 73.000,- De premien bedragen voor: Ajuin, boekweit, karwij, koolzaad, mais, vlas, mosterdzaad, j blauwmaanzaad en lupinen 0,45 per 100, j aangegeven waarde. Voor kanariezaad, granen en peulvruchten 0,35 per f 100,aangegeven waarde. Voor aardappelen en wortelgewassen 0,25 per /100,— aangegeven waarde. Voor spinazie, koolraapzaad, raapzaad, chi- choreizaad, salizaad, mangelwortelzaad en bessen 0,90 per f 100,— aangegeven waarde. Slechts in *1917 werd een napremie ge- vorderd. Waar het nu tot eene verzekering tegen wenschen. Het was alsof Frances door haar onibezorqd bestaan een geheel andere persoonlijkheid geworden was. Zooals hij haar nu zag, in die smaakvol ingerichte kamer, terwijl zij op haar eigen gracieuse manier thee schonk, leek ze hem heel aan- trekkelij'k, heel begeerenswaardig toe. rlu merkte nu ook, dat ze veel gevoel voor humor had. Telkens en telkens weer kwam hun gesprek vanzelf op die eerste moeilijke weken, toen Bliss reiziqer was bij Masters en Co., en een paar maal zaten ze hartelij'k te lachen om de wanhopiqe pogingen, die hij toen had aangewend om teriminste een fornuis te verkoopen. Maar tegen het einde van zijn bezoek zeide Bliss iets, dat haar deed blozen. ,,'t Lijkt wel, alsof hier iemand jarig ge- weest is," zeide hij, terwijl hij veelbetee- kenend naar de groote glazen bowl vol met wilde viooltjes kee:k, welke midden op tafel stond. Zij bloosde nog iets dieper. „Zoo nu en dan stuurt Mr. Masters me bloemen", zeide ze nonchalant-weq, ,,ik zou eigenlijk liever willen, dat hij het niet deed." Is Mr. Masters getrouwd? vroeg Getrcuwd qeweest antwoordde ze, ,,hij is nu weduwnaar, ik qeloof al een jaar of tien." tt „Hoe oud is hij nu? Hij wordt vijftig. Soms vind ik, dat hij er veel ouder uit ziet en soms toch ook weer niet. Dat komt, omdat hij zoo op- gewekt is en zooveel enerqie heeft. Hij is nu bezig, om agentschappen voor den verkoop van Alpha-fornuizen over de ge- heele wereld te vestigen." Na die woorden viel er een oogenblik van stilte. Bliss had een gevoel, alsof zijn genoegen door de mededeeling van Frances vergald was. Hij trachtte zich- zelf tot de orde te roepen, door eraan te denken, dat hij maar portier was op een salaris van dertig shilling in de week. Maar ondamks al zijn moeite ontsnapte de vraag hem tegen wil en dank. ,,Denkt u, dat Mr. Masters van plan is u ten huwelijk te vragen? Bij die vraag keek Frances Clayton hem ernstig aan. Ze stonden nu beiden, want bij de eerste vraag, welke tot deze ern- stige wending in het gesprek geleid had, was hij juist opgestaan om weg te gaan. „Ja, ik geloof van wel", zeide ze toen. Waarom vraagt u dat?" ,,Bent u van plan ,,ja" te zeggen?" ,,Lk weet het nog niet. Wat zoudt u me raden?" ,,Hoe kan ik u raden?" vroeg Bliss met een stem, die hij tevergeefs kalm trachtte te doen klinken, „mijn raad zou niet van eigenbelang vrij te pleiten zijn. ,,Toeh zou ik graag willen, dat u zeide ■hoe u erover dacht." Een oogenblik keek hij haar onderzoe- kend aan." „Neen," zeide hij toen beslist, ,,daarin moet uw eigen gevoel u leiden. Zwijqend volgde ze hem, toen hij naar de deur ging. Daar stak ze hem de hand toe en ofschoon ze niets meer zeide, kreeq Bliss een gevoel, alsof ze hem volkomen begrepen had. ,,Komit u de volgende week Zondag weer een kopje thee drinken vroeg ze. Even keek hij haar lachend aan, voor- dat hij antwoordde. ,,Als ik mag, heel graag." Langzaam wandelde hij den heuvel af. Voor hem, eenigszins in de diepte, lag Londen met zijn millioenen lichten, waar van de weerschijn als een lichtende wolk over de stad bleef hangen. Hij had een gevoel, alsof hem iets heel bijzonders was overkomenallerlei gedachten stormden op hern af, lieten hem geen oogenblik met rustongeduldig, alsof de een geen tijd had om te wachiten, totdat de ander klaar was, verdrongen ze elkaar. Hoe kwam het toch, dat hij vroeger nooit tijd gehad HONDENBROOD KATTENVOEBER DUIVENVOEDER HOENDERBESCHUIT KUSKENVOEDER TER NEUZEN had om te denken Dat vroeger de ge- heele natuur, de sterren, de frissche wind' langs zijn gezicht niets voor hem betee- kend hadden? Dat het leven zoo zonder eenige waarde had geleken? Even school hij in een lach, toen hij in zijn vestzakje voelde, of hij nog een trammetje kon be- kostigen, toen hij dacht aan het avond- maal, dat hem wachtte: brood en kaas op het zolderkamertje bij Mrs. Heath. Over een uur zouden ze bij Carlton of in the Savoy gaan dineeren, zijn vroegere vrienden, de actricetjes, die zoo gechar- meerd waren als hij naast ze wilde zitten, die zoo gelukkig waren, als hij ze wilde vergezellen naar haar woning, waar dan inpromptu-feestjes werden georganiseerd, waarop gedanst werd, gezongen werd, geflirt werd Thuis, in zijn eigen wo ning, zat de beroemide „chef de cuisine' met zijn arrnen over elkaar; daar hingen zijn kleeren, die nu door niemand gedra- gen werden, daar was zijn badkamer, waarvan de inrichting hem toentertijd zoo veel hoofdbreken geikost had, daar had hij zijn auto's en honderd andere weelde- dingen, welke hem alle toebehoorden. Hif moest lachen, toen hij aan dat alles dachtr het werd ook langzamerhand zoo moeilijk om te begrijpen, dat dat alles waar was. Zijn vroegere vrienden, aan wie hif nog zooeven gedacht had! Wat leken hun typen hem nu onbeteekenend toe. hun ge- doe kinderachitig, kleingeestig; wat leek hem hun geheele milieu dat ze hadden op- gebouwd door verkeerde voorstellinqen verkeerde gedachten, verkeerde opvat- tingen over de waarde van dingen, nu buiten prcsportie toe! Toen hij zoover met zijn gedachten gekomen was, ontdekte hij een extra penny in zijn vestzak en met een half bedwongen uitroep van pleizier klau- terde hij op de eerste de beste autobus, welke hem passeerde. (Word vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1