ALGEMEEN NIEUWS- EN A8VERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Wielerbaan Sas van Gent. Vrijdag 7 Juni 1929. 69e Jaargang Tweede Blad. No. 8333 ABONNEMENTSPRIJS: HEERENBAAl MOESKOPS BINNKNLAHD. BUITIVLAID. SPORT. rr, XT 4 1 ac\ 1 Ruiton Tpt Neuzen fr oer cost f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetalinq fr. per post f 6,60 per jaar Belfl[e e™er/ka fP2e25. overiqe landen 2.60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetalinq. Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Woensdag- en Vrifdagavond. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Het leggen van een hoofdriool, met bijkomende werkzaamheden, in de Roeiersgang te Ter Neuzen. KONING ALFONSO'S BEELD ONTHOOFD. TER NEUZEN, 7 JUNI 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. VOETBAL. a. INGEZONDEN MEDEDEELIN GEN. Op Zondag 9 Juni a.s. om 3 uur DEGRAEVE ARLET Reeksen van man tegen man. Match a quatre. 50 K.M. KOPPELWEDSTRlJD met NEUZENSCHE COURANT HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van PER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van de AMERICAN PETROLEUM COMPANY te >s Gravehhage, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie M, no. 282, een benzine-installatie met een onder- grondsch reservoir van 6000 L. en een bovengrondsche aftapinrichting te mogen op- richten en in werking brengen door hen is m- gewilligd. Ter Neuzen, den -5 Juni 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, fd. Secretaris. zullen den 18 Juni 1929, des namiddags 3 uur, in het gemeentehuis aanbesteden: Het bestek No. 2 (met twee teekeningen is voor f 1,50 verkrijgbaar ten kantore van de gemeentewerken. Ter Neuzen, 7 Juni 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVTJLLE, Secretaris. DE TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal maakt bekend, dat de voor de kiezers toegankelijke zitting, waarin het Centraal Stembureau de inge- leverde lijsten van candidaten zal nummeren in de volgorde door het lot aangewezen, zal worden gehouden op Dinsdag 11 Juni a.s. des namiddags te 2 uur, in het lokaal van het Gemeentehuis te 's Gravenhage, voorheen voor de vergaderingen van den Raad bestemd. NEDERLAND EN BELGIe. Het antwoord van Belgie op de nota van Nederland zou doze week aan onzen gezant te Brussel worden overhandigd, Het zal te ver- staan geven dat, wanneer rechtstreeksche on- derhandelingan niet tot overeenstemming kun- nen voeren, de aangelegenheid zal worden voorigelegd aan den Raad van den Volkenbond. Het zoeken van een opiossing langs dien weg adht de „Haagsche Post" niet onbedenke- lijik. Sommigen, vast bouwend op ons goed reoht en overtuigd dat ons standpunt redelijk en rechitvaardig is, zullen misschien geneigd zijin te zeggen, dat ze niet beter verlangen. Maar anderen zijn van oordeel, dat verwij- zing naar den Volkenbond bedenkelijke zijden kan hebben. Zij herinneren zich het wijze ge- z-egde, dat ais men een rechtvaardige zaak heeft, een knap advocaat en een onlbevangen recbter, men soms kans heeft zijn geding te winnen. En zij houden rekening met de moge- lijkheid, dat de Volkenbond de aangelegenheid verwijst naar een comimiissie, waarvan de sa- menstellmg niet zonder bedenking voor ons zoude zijn. Men neme bijv. maar eens aan, dat die com- missie bestaat uit een Japanner, een Griek, een Zweed, een Braziliaan en een Portugees. Hoazeer die heeren er ook op uit zouden zijn reoht en billijiklheid te dienen, het zoude van onzen kant dwaas zijn te verwachten, dat zij ooit de zaak zouden kunnen doorgronden met voile waardeering van haar historischen, eco- nomisohen en technischen ondergrond. Ver- moedelijk zouden zij aan den eenen kant vin- den, dat Nederland niet gehouden is een buur- staat een kanaal over Nederlandsoh grondge- bied te geven alleen omdat die buurstaat daar een voordeel in ziet. Maar aan den anderen kant zouden aan onze zijde bijzonder knappe pleitbezorgers noodig zijn om hun duidelijk te maken, dat het heelemaal geen anomalie is, dat de stroom die toegang geeft tot Belgie's grootste haven, met oevers en al geheel onder Nederlandische souvereiniteit staat en moet blijven staan. De meer ingewikkelde aspecten laat het blad nu maar rusten. Belgisch belang brengt inderdaad met zich de zaaik voor den Volken bond te krijgen, of voor arbiters; het kan er nooit minder op worden. Met Nederland's belang staat het echter preoies anders; ons land kan uit arbitrage be- zwaarlijk voordeel putten. De Belgen weten dit zeer wel, en spelen d<us de arbitragekaart als troef uit, half zelfs als dreigement. Men zal zich daardoor op het Plein wel niet van de wij'S laten brengen, of tot onredelijke con- cessies laten brengen; maar het .is missohien juist nu, aleer de Belgische nota daadwerke- lijk in zee is, het rechte oogenfolik om Brus sel er op te wijzen, dat zinspelingen op arbi trage hier zeker niet in goede aarde zouden vallen of de gewensohte uitwerking zouden hebben. Wanneer men het aan gene zijde der grens werkelijk angstig meent met de uitingen van het verlangen naar een blijvend goede ver- standhouding, dan moeten de hangende kwes- ties worden bedisseld tusschen Nederland en Belgie rechtstreeks, zonder de bemoeienis van derden. ONZE HILVERSUMSCHE GOLF VOORLOOPIG BEHOUDEN. wN<*?r,v,ege.n heeft thans, naar ..Wireless World bericht, officieiel het standpunt inge- nomen, dat het nog geen onmiddellijke be- oette heeft aan de golflengte van 1070 M., weshalve het deze golflengte voorloopig ter beschikkmg stelt van Hilversum. (Zooals men weet, moest de Noorsche zender, waarvoor on ze de.egatie de Ned'erlandsohe historische rech- en op deze golf heeft prijsgegeven, nog wor den ontworpen en gebouwd. ACTIE TEGEN DE PERSONEELE BELASTING VAN WINKELS, HOTELS EN CAFe'S. De Kon. Nederl. Middenstandsbond heeft met behulp van zijn aangesloten vereenigin- gen een actie ingezet voor ontheffing van de Personeele Belasting over 1929 van winkels, hotels, cafe's e. d. In een onlangs gehouden vergadering van het bondisbestuur heeft de belastingconsulent, die deze zaak behandelt, de kwestie uitvoerig toegelicbt en kwam men, na deugdelijke in- lichtinigen en juridisch advies ingewonnen te hebben, tot het inzic'ht, dat er alle reden is om aan te nemen, dat het betrekken van vo- rengenoemde bedrijfslocaliteiten in de perso neele belasting niet op de wet steunt, zoodat de heffing ten onreohte geschiedt. De midden- stand ijvert reeds jarenlang, hoewel nog te- vergeefe, voor beeindiiging der heffing van ge- noemde productieve bedrijven, welke in strijd met het karakter eener verteringsbelasting wordt geacht. Mede in veriband hiermede heeft men beslo- ten de aangesloten leden te ad/viseeren door tusschenkomst van den belastingconsulent, die daarvoor aannemelijke motieven weet aan te voeren, tegen den aanslag over 1929 te re- clameeren. De geringe onkosten behoeven voor niemand' een bezwaar te zijn deze poging te wagen. Talrijbe stukken zijn dan ook reeds ingekomen. DE RELLETJES TE FINSTERWOLDE. De heer Schaper, lid van de Tweede Earner, heeft den minister van Justitie verzooht of h bereid is, ten spoedigste een emstig en on- partijdig onderzoek in te stellen naar hetgeen, voorviel in den avond van Dinsdag 28 Mei jl. te Fin&terwolde, toen de marechaussee een aantal schoten loste op de bevolklng, waarbii de persoon van Eltjo Simens doodelijk werd getwond Verder verzoekt de heer Schaper, of de mi nister zoo noodig in overleg met zijn ambtge- nooten. van Binnenl. Zaken en Landbouw en van Defensie, maatregelen wil treffen, dat door politie en marechaussee niet noodeloos tot bloedvergieten wordt overgegaan. Gaarne zag de heer Schaper, dat de minis ter mededeeling deed van de resultaten van zijn onderzoek en van de bevelen, door hem in dezen te doen of gedaan. NEERBOSCH. De te Nijmegen gevestigde vereeniging tot opvoeding en verpleging van verwaarloosde en verweesde kinderen, heeft W oensdagmid- dag ihare jaarlijksche algemeene ledenvergad'e- ring gehouden in hare weesinrichting te Neer- bosoh, onder leiding van den voorzitter der vereeniging, ds. W. C. Posthumus Meijjes, uit Nijmegen. De directeur des weesinrichting, ds. Kluin, secretaris der vereeniging, bracht het jaarver- slag over 1928 uit, waaraan het volgende is ontleend. Tengevolge van het vertrek van ds. en mevr. Steenbeek in Maart, was de inriohting eenigen tij.d zonder directeur en directrice. De leiding werd toen waargenomen door den heer A. L. Gerritsen en den heer en mevrouw Kol- man. Nadat eerst waren benoeimd ds. en mevr. H. Visser te Doetinchem, die bedanikten, volg- de de benoeming van ds. en mevr. Kluin. Op 9 Mei deed ds. Kluin zijn intrede als predikant- directeur. Toen waren er 408 kinderen, bij den aanvang van het jaar 417. In 1928 werden 61 kinderen opgenomen en vertrokken 77, van wie 31 jongens in verschillende betrekkingen wer den geplaatst en 20 meisjes dienstbode wer den. Naar familie of voogden gingen 6 meis jes en 10 jongens terug. Een jongen ging in militairen dienst en naar andere inrichtingen werden 3 jongens verplaatst. Overleden zijn een jongen van 10 en een meisje van 5 jaar. De „Neenbosch Cent" telde 233 afdeelingen met 1300 collectanten; het muziekkorpiS 21 le den en 10 leerlingen; de zangkoren 110 leer- lingen, die staan onder leiding van den heer de Vries. De school voor lager onderwijs telde einde Dec. 137 leerlingen. De gezondheidstoestand onder de bevolking van Neerbosch was niet zoo gunstig als in 1927. In het ziekenhuis der stichting werden. 318 (130) patienten opgenomen; aantal ver- pleegdagen 4174 (1645). Het ongunstig ver- schil is te wij.ten aan de diphteritis-epidemie, die in het najaar uitbrak. De geneesheer van de inrichting stelde met diaconessen een uit- gebreid onderzoek in, met het gevolg, dat 59 kinderen en volwassenen als bacillendragers moeeten worden geisoleerd. Poliklinisch wer den 924 patienten behandeld. De ontvangsten bedroegen 251.224, waar- onder aan giften 5000, „Neerbosoh-Cent" f 12.682, contributies f 1241, legaten f 56.817, verpleeggelden 112.025, opibrengst boerderijen huren en paohten 15.518, winst bedrijven 11.302, subsidie school f 12.672, de uitgaven f 282.259, waaronder voor verpleging f 148.267, onderwijs 16.266, asisuranties 2148, pen- sioenen f 16.423, legatenrekening f 56.817, ge- bouwen en terreinen f 24.427, herstelling cen- trale verwarming f 17.909. Het tekort op de rekening bedroeg f 31.035. De commissie voor het onderzoek der boe- ken adviseerde tot goedikeuring en tot dechar- ge van den penningmeester, waartoe werd be- sloten. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren mr. W. F. F. baron van Verscihuer, te Beesd en P. J. Brunt, te Woenden. De directeur hield daarop een causerie over Neerbosch vroeger, nu straks. Hij schetste Neerbosch als een inzicht van het Reveil, en stelde de groote beteekenis van den stiohter, J. van 't Lindenihout, en ook van diens opvol- ger dr. J. Schrijver, in 't licht. In de jaren na van't Lindenhout is de weesinrichting van ka rakter veranderd), door de opneming ook van voogdijkinderen, waardoor verbinding is ont- staan met de regeering, die ook hare eischen stelt. Aangaand'e de toekamst wijst de direc teur op het wensohelijke van het aanstellen van gehuwd personeel en het verkleinen van enikele z.i. te groote groepen bij het verple- gingswerk. Na den gebruikelijken koffiemaaltijd werd door de koren van Neerbosch het zangspel De Schoone Slaapster van A. F. J. Reiger (getoon- zet door Richard Hoi) uitgevoerd, waarbij ge heel Neerbosch aanwezig was. Tot slot wer den de verschillende gebouwen bezichtigd on der geleide van den directeur en directrice. DE PAUS EN HET FASCISME. Zoomin als Miussolind's rede in de Kamer, heeft de Paus diens toespraak in den Senaat onbeantwoord gelaten. Nog voor de ratificaties der verdragen zijn uitgewisseld wat heden het geval zou zijn heeft Pius XI, schrijft de N. K. Crt., nog eens even de puntjes op de i gezet. De Paus beklaagt er zich over, dat de vreugde over de verzoening al binnen drie maanden „zoo grondig en droevig" verstoord is. Inplaats van de al te vriendelijke woorden aan zijn persoon gewijd, had hij liever een vriendelijke toon gehoord ten aanzien van de Goddelijke instellmg, aan welker hoofd hij staat. Mussolini's uitlating over het katholi- cisme als een Joodsche secte, die eerst in en door Rome een universeel karakter heeft aan- genomen, most het nogmaals ontgelden. Wel heeft Mussolini dit gezegde in den Senaat ver- zacht door te zeggen dat hij niet den Godde- lijken opzet in den loop der gebeurtenissen ontkende, maar hij heeft er toch meteen nog bij gevoegd, dat het dhristelijk verschijnsel zich tot het jaar 64 joodsch-christelijk noemde en dat eerst in dat jaar, het jaar van Nero's ergste wreedheden en van het martelaarschap van St. Pieter, de scheiding is ontstaan tus schen het judaisme en het Christendom, dat het woord van Paulus tot het zijne maakte en zich over de Romeinsche heerwegen verspreidde om de wereld te veroveren. Tot staving van zijn woorden haalde Mussolini in den Senaat toen Fransche katholieke schrijvers aan, omdat „sindis eenigen tijd het Italiaansdhe katholi- cisme niet vruchtbaar is en de intellectueele productie inzake deze dingen van elders komt." De Paus noemt dit een te oppervlakkig oordeel om waar te zijn of rechtvaard'ig jegens de eer van bet katholicisme in Italie of jegens de eer van Italie in het katholicisme. Van meer beteekenis in staatkundig opzicht is evenwel 's Pausen klacht, dat de souvereini teit en de onafhankelijkiheid' van de kerk op sommige plaatsen ten voile erkend worden, maar elders weer in twiifel worden getrok- ken.. Mussolini heeft gezegd, dat in Italie de kerk onderworpen is aan het gezag van den staat, maar de Paus stelt daartegenover, dat de Heilige Steel het hoogste orgaan is van de universeele katholieke kerk en de wet- tige vertegenwoordiger van de kerkelijke orga- nisatie in Italie. „De Heilige Vader vertegen- tegenwoordigt niet de souvereiniteit van de Kerk, maar verpersoonlijkt die en oefent die uit bij Goddelijk mandaat. Daarom is de katholieke organdsatie in Italie niet onder worpen aan den staat, maar oordeelt en be- schikt de Heilige Vader wat goed gedaan is ter meerdere roem Gods en tot grooter heil der zielen." Wat de andere godsdiensten betreft moet eerlijk en duidelijk begrepen worden, dat de katholieke gcdsdienst, en die alleen, volgens de Italiaansche grondwet en volgens het ver- drag van het LateraaVi, de godsdienst is van den staat, met alle natuurlijke en jurid'ische gevolgen van dien. iDe opvoeding, de strijd om de jeugd tus schen kerk en staat, blijft het groote twistpunt. Volledige vrijheid van het woord kan de kerk niet dulden, omdiat deze gemakkelijk onont- wikkelde hoorders van de wijs kan brengen en licht ban ontaarden in verborgen propa ganda, die niet alleen gevaarlijk is voor den Godsdienst van den staat, maar ook voor den staat zelf. De opvoeding moet in banden zijn van de kerk. De staat heeft niets daarvan te vreezen en de wetenschap evenmin; een stelling, die het fascisme nimmer zal kunnen aanvaarden en die ook reedis door dit min of meer academische debat tusschen Mussolini en d^n Paus weersproken wordt. Zoolang de Italiaansche staat zijn zonen wil opvoeden tot krijgslieden en veroveraars kan hij van de opvoeding geen afstand doen. Evenmin kan de kerk ooit benisten in het opgeven van het recht op de opvoeding, zoodat zij steeds tegen- over elkaar zullen blijven staan. Practisoh is dat evenwel van geen beteekenis, daar de kerk zidh voorloopig toch bij den bestaanden toe- stand neerlegt. Wel van practische beteekenis kunnen de slotzinnen worden van 's Pausen brief. Mus solini had verblaard, dat de verzoening duur- zaam was en niet te niet kon gedaan worden, ook al zou missohien het concordaat een.maal worden opgezegd. Neen, verklaart Pius XI, concordaat en verdrag zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden, zelfs al moest de Vatikaan- sche Stad en de Staat van de Vaticaansche Stad er mee gemoeid zijn. Intusschen spreekt toch ook de Paus zijn vertrouwen uit in de duurzaamheid der verdragen en wel om twee redenen, omdat hij, ondanks alles, vertrouwen heeft in 's menschen eerlijkheid en goede be- doellngen, en omdiat hij vertrouwen heeft in Gods hulp. Met andere woorden: Niets staat de uit- wisseling van de ratificaties van het verdrag van het Lateraan in den weg. Een correspondent van de „Quotidien" te Cerbere aan de Fransch-Spaansche grens heeft uit Madrid van betrouwbare zijde, naar hij zegt, vernamen, dat het bronzen borstbeeld van koning Alfonso, dat staat in het amphitheater der Universiteit te Madrid en het werk is van den vermaarden beeldhouwer Benlliure, door studenten is „onthoofd". Het onderste stuk van het beeld werd met roode menie besmeerd. De politie hoopt de bedrijvers van dit van dalisms te vinden door middel van de op het beeld aangetroffen vingerafdrukken. De da- ders zullen worden gearresteerd en wegens ma- jesteitsschennis vervolgd. TE WATER GEVALLEN EN GERED. ;Gi'steren viel een 5-jarig zoontje van den heer K., wonende aan de Van S te&nb e rge n 1 a a n in de Oostschutkolk te water. Gelukkig was de sluisknedht J. de Zeeuw in de naibijheid en bemerkte deze het gebeurde. Daar het hoog- water was kon hij van af den wal het knaapje grijpen en op het droge halen. ONDERWIJS. De heer R. Stouthamer, onderwijzer aan de Chr. school te Sluiskil, is benoemd tot onder- wijizer aan de Chr. school te Rijk (Haarlem- mermeer.) De heer A. Leenihouts, onderwijzer aan de Herv. school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Herv. school te Scheveningen. BENOEMING. Met ingang van 1 Juli a.s. is de brugknecht F. Geensen te Sas van Gent, benoemd tot sluisknedht te Veere. VRIJZ. DEM. BOND. iGisterenavond werd alhier van wege den Vrijz. Democratischen Bond in het „Hotel de Commerce" gelhouden de aangekoridigde open- bare vergadering, waarin als sprekers optra- den de heeren Mr. Dr. A. M. Joekes, lid van de Tweed Kamer, en Mr. J. Adriaanse, lid van de Prov. Staten van Zeeland, welke laatste teivens de vergadering leidde. De sprekers be- handelden verschillende politieke vraagstukken en het standpunt dat hunne partij daarom- trent inneemt, en hoe dit afwijkt van verschil lende andere partijen een en ander in verband met de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer. De belangstelling was voor deze vergadering zeer matig. SCHEEPSBOUW. Door den scheepsmakelaar P. A. van Bou- chaute te Ter Neuzen, is opdracht gegeven aan de N.V. Scheepsibouwrwerf v/h de Groot van Vliet, te Slikkerveer, tot het bouwen van een Rijn-Hernekanaalschip, groot 1345 ton, voor Ter Neuzensche rekening en aan de N.V. Machinefabrielk „Bolnes" te Bolnas, tot het bouwen van een stalen stoomsleepboot, groot 20,50 X 4,60 X 2,30 M. met een triple ex- pansie stoommaohine van 180/200 I.P.K., voor rekening van den heer C. A. Jansen, te Ter Neuzen. Tevens werd opdracht ontvangen- van den heer Eug. de Neef, scheepsexpert te Antwer- pen, voor de levering van twee nieuwe sleep- schepen, groot 570 ton. BEGRAFENIS IR. C. B. SCHUURMAN. Op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage is Woensdag ter aarde besteld het stoffelijk over- schot van ir. C. B. Schuurman, oud-lhoofd-inge- nieur-directeur van den Rijksiwaterstaat. On der de aanwezigen werden opgemerkt ir. A. R. van Loon inspecteur-generaal van den Rijks- waterstaat, ir. Ramaer, oud-inspecteur-gene- raal van den Rijkswaterstaat en Prof. Nele- rnians uit Delft. iDe heer Rarmaer heeft aan de groeve woor den van hulde gesproken, jegens den oud- collegia, met wien hij tegelijk op het „bureau rivieren" heeft gewerkt. Spreker noemde den thans ontslapene een man, die geheel in den dienst opgimg. Van Zijn voornaamste werken noemde spreker de sluizen te Ter Neuzen en Sas van Gent, wellke laatste hij dermate ten genoege der Belgische Regeering uitvoerde, dat hem de Leopoldsorde werd toegekend. Later was ir. Schuurman secretaris der commissie van den Dordtschen Waterweg en als zooda- nig de steller van het belangrijke rapport dier commissie. Daama bewees hij nog belang rijke diiensten als hoofdingenieur in, Limiburg en Overijissel. Een neef van den ontslapene dankte voor de betoonde belangstelling. VLISSINGEN. iHed'enmorgen brak brand uit in een mode- magazijn op de Westzeedijk te Vlissingen. De brandweer wist het vuur te beperken tot den winikel, terwijl den aanliggenden kamer vrij veel schade bekrwam. De oorzaak is ombekend. Kampioenschap van Nederland. De Woensdagavond gespeelde wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen Feijenoord en Sparta is door laatstgenoemde gewonnen met 10. P. S. V. 6 4—2 198 Feijenoord 7 4 3 139 8 Go Ahead 6 3 3 159 6 Sparta 5 2 1 2 4-5 5 Velocitas 6 1 1 4 3—23 3 TERNEUZEN—M. E. V. O. Zal deze belangrijke wedstrijd voor Terneuzen de beslissing brengen? Van de wedstrijd welke a.s. Zondag alhier zal gespeeld worden tusschen M.E.V.O. en Terneuzen, hangt voor laatstgenoemde club alles af, want wordt deze door haar verloren, dan is alle kans om over te gaan naar de tweede klasse geheel verkeken, speelt zij ge- lrjk dan is er nog een heel klein kansje, doch dan moet de wedstrijd tegen M.E.V.O. uit gewonnen worden, evenals die tegen Alliance hier op eigen terrein. Wanneer ook hier weer bewaarheid zou worden: tegenslag doet volharden, dan is het niet onmogelijk, dat de spelers den slechten indruk, welke zij in den wedstrijd tegen Alliance hebben achtergelaten, zullen uit- wisschen, door te laten zien, dat zij in staat zijn tot een heel wat beter spel dan dat van verleden Zondag. Zij moeten er op rekenen een elftal tegenover zich te krijgen, dat alles in het werk zal stellen om de overwinning te behalen, daar van het verloop van den wed strijd voor hen den overgang naar de tweede klasse zal afhangen. Als nu de spelers van Terneuzen van het- zelfde idee doordrongen zijn, dan wacht ons a.s. Zondag een zeer spannenden strijd. Het publiek zal natuurlijk wel in grooten getale opkomen om getuige van dezen match te zijn en het lijkt ons niet ondienstig er hier op te wijzen, dat dit Terneuzen den grootsten dienst kan bewijzen door zich te onthouden van op- of aanmerkingen op de beslissingen Jnflfaa.ts uan gcun>ft£ iahaAJ die door den scheids- of grensrechters worden genomen. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat zij de betreffende clubs niet mogen aanmoedi- gen, integendeel, een aanmoedigend woord vindt zeer dikwijls een goede plaats. Echter woorden van afkeuring, 't zij op't beleid van den scheidsrechter of op 't spel der spelers, heeft dikwijls een geheel averechtsche uit werking, zoodat men deze beter achterwege kan laten. Spelers van Terneuzen, stelt niet teleur, maar toont dat ge waardig zijt den kam- pioenstitel te voeren! DE WIELERFEESTEN TE SAS VAN GENT. Ter gelegenheid van het eerste optredere van dien beroamden en vijfvoudigen wereld- kampioen Piet Moeskops, Zondag a.s. op de wuelerbaan te Sas van Gent, is de belangstel ling van alle zijden zoo groot, dat verwacht mag worden, dat alle bestaande records zullen worden neergehaald. iZoowel uit het Land van Cadzand, als uit het Axelsohe en het Land van Hulst is de aanvraag van kaarten geweldig. Ook de be langstelling van Belgische zijde is enorm, het geen vooral ook moet worden toegesehreven aan de ontmoeting DegraeveArlet. De directie stelt echter geen zitplaatsen meer ter beschikkinig om teleurstellingen te voorkomen en d'e belangstellenden, die Zondag van wijd en zijd komen in de gelegenheid te tegen OSZMELLA -.rf, j Sprintmatches (3 reeksen) tusschen i |]BWaiar>«*atfUiMHUu^:r>LaUL^i-' Pijnenburg en O. Debruycker.fiajgjHI Voorts_JHandicap en Achtervolging en MOESKOPSRANSCHAERT DEGRAEVEHAMERLINCK OSZMELLAODERIE PIJNENBURGBRASPENNING DEBRUYCKERVERSCHELDEN ROELSBOGAERT REDELALB. BUYSSE Muziek van IJzendfjke. Programma f 0,10 stellen eveneens zich van een zitplaats te voorzien. Het aantal van deze plaatsen wordt met 400 uitgeibreid. De wedstrijden zelf beloven. overigens iets schitte rends De vijfvoudige wereldkampioen Moeskops verkeert in schitterende conditie en zet zijn zegereeks steeds voort. Hij won Zondag j.l. nu weer te Hannover, nadat hij verleden week te Amsterdam nogmaals Michard enz. heeft geklopt. Moeskops komt dus geheel tip-top in vonm te Sas van Gent, waar men hem in grootschen stijl zal kunnen bewonderen. De correspondentiegelegenheden zijn overi gens schitterend. Uit de richting Walsoorden ZaamslagAxe! kan men Sas bereiken om 1 uur des middags; uit de richting Oostburg BreskensiSchoondijkeIJzendijke om ruim 2 uur te Sas. Beide gelegenheden per tram. Per trein uit de richting Ter Neuzen komt men om 1 uur te Sas van Gent aan, terwijl des avonds de terugreis kan worden volbracht: per tram richting Land van Cadzand, vertrek om ruim 9 uur; per tram riediting Axel vertrek ruim 10 uur; per trein richting Ter Neuzen vertrek ongeveer 9 uur. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Zitting van 7 Juni 1929. De volgende vonnissen werden uitgesproken P. B., oud 41 j., molenaar en koopman te Stoppeldijk, is wegens een mengsel van vee- voeder verkoopen, terwijl op de verpakking de samenstelling niet vermeld staat, met ver- nietiglng van het vonnis van den kantonrech- ter veroordeeld tot 60 boete of 60 dagen hechtenis. P. B., voornoemd, beklaagd van veevoeder afleveren dat niet aan de normale samenstel ling voldoet, is met vemietiging van het von nis van den kantonrechter, vrijgesproken. C. G., oud 26 jaar te Koewacht; A. G., oud 32 j.,; C. v. O., oud 22 j., te Zuiddorpe; W. P. J., oud 24 j., te Hoek; R. d. M., oud 26 j., te Zuiddorpe; alien landbouwersknechts, en T. C. v. O., oud 29 j., winkelier te Ter Neuzen, zijn alien wegens het met een te zwaar beladen wagen over een kunstweg rijden bij invallend dooiweer met vernietiging van de vonnissen van de kantonrechters, veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5