ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. mar i o 8381 Maandag 3 Juni >929, 698 Jaargang gpD!|? buitenland. A80NNEMENTSPRIJS: BIKHENLAHD. FEUILLET0N. smaakt aIs room DE WEGGELOOPEN SCHILDWACHT. INGEZONDEN MEDEDEELINGE3SL TER NEUZEN, 3 ]UNI 1929. EUZENSCHE m x 1 on a maanden Bii vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per iats? S^tadJ/28 per" - Abonnementen voor Dit blad verschijnt iederen Maandaff-, Woensdag- en Vrqdagavond. het buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE AFLOOP DER VERKIEZING IN ENGELAND. UITXIt£ hotfn i Vanochtend, ald-us schrijft de N. R. Crt. van DE BURGEMEESTER VAN BUNslnuiL,.. Zaterdag, ontbreken nog 16 uitslagen op de 615 Het Berate Kamarlid de beer Hermans, heeft i b;j de verkiezing voor het Engelsohe Lagerhuis, den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw maar een aanmenkelijke verandermg in de ue volgende vragen gesteld: verhoud'ing tus-s-ohen de drie groote partyen Ts het den minister bekend, dat in een korte 1 js daarvan iniet te verwachten, al zal zich mis- e-edhwzaak voor den president der Utrechtsche schien nog wel een enkele verandermg voor- rechtbank, mr. S. Tnezenberg, tegen den bur- doen. Wat wij gisteren reeds waarschynlyk o-enieester van de gemeente Bunschoten door- t achtten,, heeft zich bewaarheid. De volstrekte mr. Sieburg een artikel, door genoemden bur- meerderheid van 308 stem-men waarop de ar- tremeester geschreven en opgenomen in het be;ders-partij gehoopt had, is met door haar Geref Weelkiblad, is geciteerd en waaruit blijkt behaald, maar wel is zij, m plaats van de con- dat de schriiver, dus de burgemeester van Bun- f servatieven, de sterkste party in het Lage - burgemeester te kennen te geven dat zulke grond was, nog overtroffen heeft uitxlrukkingen in een openoaar stuk met te t De conservatieven die op 269 geimWew oas komen voor het hoofd der gemeente en dat stonden, hebtben het nog slechts tot 252 ge bb zicTvoortaL daarvan heeft te onthouden? bracht, maar zullen wanneer de uitkomsten Is het dan den minister verder bekend, dat Hie nog na komen druppelen, bekend worden, iron H ovfin l4-,' -r>/-vrc iTArbof prori 7f door het zeer ontactisch optreden van dezen burgemeester groote onru-st heerscht in de ge meente Bunschoten? Zoo ja, wil dan de Minister het daarheen leiden, dat de burgemeester door een meer ge- matigd optreden den normalen gang van zaken. weer zal herstellen? GEMEENSCHAPPELIJKE GOLF VOOR DE A.V.R.O. Naar de Radiobode meldt heeft de techni- sohe commissie van de internationale Radio- Unie te Brussel aan de A.V.R.O. de beschik- kinsr verleend over een gemeenschappelij ke golf van 218 meter lengte. De energie, waar- mede de A.V.R.O. eventueel op deze golflengte zal mogen zenden, zal gemiddeld per station veel grooter zijn dan een halve K.W. Onider gemeenschappelijke golflengte (onde commune) wordt verstaan een bepaalde golf lengte, die door verschillende landen gemeen- schappelijik gebruikt wordt, in tegenstellmg met de zgn. exclusieve golflengte, waarvan er slechts een voor een, bepaald land in E-uropa bezet mag worden. De gemeenschappelijke golflenigte wordt, om onderlinge storing te voorkomen, aan landen toegewezen, die geogra- fisoh ve-r van elkaar liggen. De te gebruiken antenn-e-energie mag dan ook een bepaald maximum niet overschrijden. DE ONGESTELDHEID VAN DEN ENGELSCHEN KONING. Een bericht uit Windsor meldt nader dat de Koning Woensdag een lichte verkoudheid had en Donderdag, op raad van de dokters, op bed is gebleven. iDe geneeskundige medewerker van de i imes laat uitkomen dat elk teeken van ziekte bp den Koning na zijn langdurige ziekte natuur- lijk zorg moet geven. Voor het oogenblik heb- ben de dokters echter geen verschijnsel kun- nen ontdelkken, dat een terugkeer van zyn vroegere ziekte zou aankondigen. De Koning die zich de laatste drie vier da- gen niet goed gevoeld, heeft koorts en verder valt er niets te zeggen. Men zal ongetwijf eld de bron der infectie ontdekken. Er is geen reden om te veronderstellen, dat 's Konings toe- stand op eenigerlei manier geleden h«f" °nder den druk van zijn werk aan de zaken van ataat of onder bet vooruitzicht van bet werk dat hem komende week in verband met den afloop van de verkiezing wacht. Reu-ter meldde Zaterdagavond uit Londen, dat een officieel bulletin, dat door 3 genees- heeren was onderteekend, mededeelde, dat het abces zioh op normale wijze ontwikkelt, wat uit den aard der zaak langzaam gaat. De dokters hebben geadviseerd om de ilank- dienisten -voor het herstel van den Koning uit te stellen tot later datum. Daar de toestand van den Koning in het algemeen bevredigend is, bestaat er geen reden om elken dag een bulletin uit te geven. bun positie nog verbeteren, zoodat zij niet zoo heel veel beneden het verwachtte getal zullen De liberalen eindelijk heibben het er veei si echter afgebracht dan, niet hun eigen party- organisatie, maar de beurs verwacht had. Van de hun bij de berekening ter beurze toegewe zen 89 zetels hebben zij er totdus-ver slechts 54 gehaald. Hun Keele winst in vergelykmg met den stand bij de ontbinding van het par- lement bedraagt slechts acht man. Zy zyn echter bij de overtalrijke driehoeksverkiezm- gen blijklbaar het meest in de verdrukkmg ge- komen. Het Engeische kiesstelsel schreeuwt waar- lijk om herziening en de conservatieven die toen zij een geweldige meerderheid hadden, uit partij-egolsme, in gebreke zijn gebleven het te herzien, ondervinden van hun kortzich- tige politiek nu zelven mede de nadeelige ge- volgen. Gisterenavond laat hadden zij met net grootste aan-tal op eenige partij uitgebrachte stemmen, ongeveer 8.450.000 stemmen, 252 zetels gekregen, maar de arbeidersparty met haar 8.265.000 stemmen 287 zetels. De liberalen met 5.155.000 stemmen slechts 54 zetels. Elxe arbeidszetel kostte dus ongeveer 28.800 stem- men, elke conservatieve zetel 33.000, elike libe rate zetel zoowaar ruim 95.400 stemmen. Voor de liberalen is de onrechtvaardigheid werke- lijk monsterlijk. Bij een evenredige verdeeling zouden zij ongeveer 139 zetels (nu 54) ge kregen hebben, on zouden do conservatieven de sterkste partij in het Lagerhuis zyn ge bleven. Het aantal uitgebrachte cijfers bewij-st ver der dat er onder de kiezers die gestemd heb ben een stehke anti-socifllistische meerderheid van 13.6 millioen kiezers tegenover het kie- zercorps van ongeveer 8.3 millioen van de ar- beiderspartij staat. In het nieuwe parlement zal de hervorming van het verouderde kies- stelsel hoe dan ook aan de orde moeten komen en de arbeiders-partij zou, indien zij het uit eigenibela-ng wilde handhaven, door de conser vatieven en liberalen overstemd worden. Wat moet Baldwin nu doen? Geen van de twee sterkste partijen heeft een meerderheid in het parlement en allerwegen wordt de toestand reeds met ..pat" gekenmerkt. Hij zal of on- verwijld zijn ontslag bij den Koning moeten indienen of zijn ministerie moeten hervormen en dan op 25 Jumi voor het nieuwe parlement versohijnen, om zich aan zijn genade over ie leveren. In 1923 kwamen de conservatieven eveneens uit de verkiezing zonder vaste meer derheid, maar zij waren toen zij in dat jaar met dat al het bewind aanvaarden, de sterkste partij. Dus zou nu volgens dit precedent de vorming van de nieuwe regeering aan de arbei- derspartij opgedragen moeten worden. De conservatieven zouden zich dan niet aan het verwijt blootstellen dat zij de arbeiderspartij uit de regeering gehouden hadden. Maar de aibeiderspartij kan als zij de nieuwe regeering samenstelt, niets uitrichten in de richting van haar eigen politiek. Zij zal de gevangene van conservatieven en liberalen samen blijven en zoodra er betwist punt van haar program aan de orde komt, zou zij, gelijk de vorige maal toen zij aan het bewind was, tuimelen. Mac Donald heeft herhaaldelijk verklaai-d dat hy er niet aan d'acht, om den _steun of de gunst de-r liberalen te vragen. Hij kan zichzelf met verloochenen zonder aan prestige te verliezen. En de conservatieven zullen. van hun kant met verder gaan dan de arbeiders het vormen van een regeering niet te beletten. De toestand is zoo onzuiver dat het rna^r het best zou zijn, hoe dan ook, de hervorming van het kiesstelsel in het nieuiwe parlement zoo snel mogelijk af te doen en daama een nieuwe verkiezing te hou-den, om te zien of men dan een partijgroe- peering verkrijgt, waarmee het land gerageerd kan worden. De berichtgevens die in het conservatieve kamp voor het best ingelicht doorgaan, mee- nen, dat het Baldwin's plicht is, zich met een gereorganiseerd kalbinet in het laatst van Juni aan het nieuwe parlement voor te stellen, een kort program in de zomerzitting af te doen en daarna af te wachten wat de oppositie-partijen tegen hem ondememen. Dit opent dan tweeerlei verschiet; vorming van een conservatief-1 iberale coalitie of een n'euwe verkiezing in het najaar. Uit het Enqelsch door PHILLIPS OPPENHEIM. DE MOEILIJKHEDEN MET DE V L EESCHV OORZIENING. IN RUSLAND. De moeiliikheden met de vleeschvoorziening, met het gevolg, dat er ook voor de slageryen in de groote steden in de rij gestaan wordt, blijken o.m. 'n aanzienlijke toeneming van het vleesehgebruik als oorzaak te hebben. In de eerste helft van het rekenjaar l928/'29 werden in d-e sowjetunie 227.000 ton vleesch beschik- baar gesteld, tegen 131.000 ton yerleden jaar. Het vertbruilk steeg echter te Moskou met 31 Id en in de andere groote steden met gemiddeld 34 in vergelijking met verleden jaar en be- reikte 240,000 ton, zoodat (Je toch al niet groote reserves aangesproken moesten worden. Daanbij komt, dat de beschikbaarstellnLg van vleesch den laatsten tijd verminderd is door den achteruitgang van den veestapel, uie weer het gevolg is van een tekort aan veevoeder. De kleine plaatsen dreigt nu al gebrek en zy beperken den toevoer naar de groote steden, om hun eigen verbruik te heveiligen-. In de Oekraine zijn b.v. in April 20.000 stuk-s vee, die voor Moskou bestemd waren eigenmachtig op- gehouden. EEN GRENS, DIE ZICHZELF WIJZIGDE. Naar uit Boekarest aan den Pester Lloyd geseind wordt, had de Poolsch—Roemeensche grenscommissie indertijd de beek Taramusul als grens tusschen beide landen vastgesteld, waardoor de gemeente Serenizait Roemeensch werd. Waar nu echter ten gevolge van zware regens de beek haar loop heeft gewijzigd, is dit dorp overeenkomstig de grensibepalmgen, Poolsch geworden. Een commissie, die ter regeling van de zaak dezer dagen ter plaatse verscheen, heeft dan ook na langdurige dis- cussie het dorp aan Polen toegewezen. DE KATHOLIEKE KERK EN MEXICO. De Paus heeft kardinaal-aartsbisschop Ruiz gelast van Washington naar Mexico (stad) te- rug te keeren om als zijn gevolmachtigde op te treden bij een bespre-king van den toestand met de Mexicaansehe regeering, waarby een nieuwe basis voor de betrekkingen tusschen kenk en staat in Mexico gezocht zal worden. EEN PROCES TEGEN INDIeRS. Te Shanghai wordt op 't oogenblik een pro- ces gevoerd tegen tien voorname Britsch- Indiers, die daar ter stede wonen en onlan-gs door de Britsche autoriteiten werden gearres- teerd, beschuldigd van „opruiend-e agitatie Ofschoon het proces achter besloten deuren plaats heeft, zoo is toch, volgens den corr. van de Daily Tel., bekend, dat de gearresteerde Indiers betrokken zijn bij een wijdvertakte samenzwering tegen het Britsche bestuur m Indie. De Indiers zijn alle tien lid van een or ganisatie, genaamd „Genootschap van ver- drukte v oik en in het Oosten", welke sedert de laatste drie jaren in Nanking een bureau had en die in alle deelen der wereld propaganda maakte voor de onafhanikelijkheid van Indie, vooral in -de Vereen. Staten. De Indiers zou den ook propaganda hebben gemaakt tegen het zenden door de Britsche regeering van twee regimenten sikhs naar China in 1921 HET LEVEN TE MOSKOU LIJKT NIET ERG PRETTIG. Het bekende bolsjewistische dagblad „Wet- sjernjaja Moskawa" geeft de vo-lgende be- schrijving van de toestaiwien te Moskou, die het gevolg zijn van den woningnood en de ge meenschappelijke keukens: De inwoners gieten op elkaar heet water, slaan elkaar met koekenpannen en an dere voorwerpen> die in een keu-ken te vinden Z1J,^Bij het bereiden van de spijzen en het zet- ten van thee, binden alle vrouwen haar pott-en, pannen en ketels stevig vast. Wie het met doet en zich even uit de ke-uken verwydert, vmdt bii zijn (of haar) terugkeer in het eten afval, modder en andere weinig aantrekkelyke voor- Dat als gevolg hiervan elken dag gevech- ten ontstaan, dat er een felle haat vooral tus schen vrouwen, heerscht, is niet moeilyk te begrijpen. Een afzonderlijike womng, al is net van twee kamers, en een eigen keukentje worden te Moskou als 'n onbereikbaar ideaal, als iets wat alleen zeer rijke menschen of ge- lukskinderen kunnen bezitten, beschouwd. De krijgsraad te Chelsea heeft de zaak be- hand'eld van den milicien S^vnght, die op 30 Anril terwiil hii op schildwaoht stond voor het Buck'inghampaleis zijn post verlaten had en 11 dagen later bij zyn moeder te Aberdeen m Schotland opgedoken is, waar hy zichzelf by de politie aangegeven heeft. Beklaagde be- -K i 1^11 iron 5Pr- weerde7 dat hij door plagerijen van een ser geant en een paar soldaten dien middag zyn hoofd kwijt was geweest en automatisch den weg naar het noorden ingeslagen was. Uit een omferzoek bleek, dat Sievright die 2 shillings op zak had, inderdaad den geheelen weg naar Aberdeen te voet heeft afgelegd 1000 K M en pas bij zijn moeder tot bewustzyn van »-aetoHU[ verkl»rf, maar d'e straf zal nader bekend worden gemaakt. HET GOUDEN JUBILe VAN DE N.V. AUG DE MEIJER ZONEN S EXPEDITIE EN AGENTUUR- MAATSCHAPPIJ. de menschen denken, dat ik heel rijk ben. En dan zal ik je nog iets zeggen," voegde hij er bijna fluisterend aan toe, „ik lees g ere geld „the Police News" en nu kan ik de geda-chte maar niet kwijtraken, -dat mijn persoonlijkheid als gekni-pt zou zijn Het jubile dezer vennootschap, waarvan wy in ons vorig nummer een en ander over het ontstaan en de geschiedems meedeelden, is begrifpelij kerwij ze - Jl. Zaterdag niet onop- gemerkt voorbijgegaan. Zoo-wel uit d®^e en omgeving als van elders, viel de firma eene overgroote belangstelling ten deel. Des namiddags hielden de directeuren, de heeren F. H. de Meijer in het „Hotel Rotter dam" receptie. De ruime kamer waarm die receptie plaats had was bij den aanvang reeds in een prachtigen bloementum herschapen, door de ingekomen vele bloemstukken en nog steeds werden die toen aangevoerd. De directeuren werden aldaar gecomplimen- teerd door het college van burgemeester en wethouders van Ter Ne-uzen, door het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabneken vooi Zeeuwsch-Vlaanderen, door den hoofdingenieur van 's Rijksiwaterstaat te Ter Neuzen, den heer Witteveen, door den Rijks-haven-meester, de heer Lambreohtsen van Ritthem, door de Maritime Vereeni-ging, verschillende voilega s en de vele anderen die in het havenbedryf werkzaam zijn, benevens ook door tal van par- ticulieren. Des avonds waren de directeuren met hunne familie en het vaste personeel vereenigd aan een feestmaaltijd. Bij die gelegenheid went hen eene serenade gebracht door het muzaek- gezelschap „De vereenigde werklieden", nege- leid door eene overtalrijke menigte, lietgeer aan den in het verleden wel eens genoemden .ystillen Westkant", hetgeen een ^evleueeki woord geworden is, een zeer bijzondere drukte teweeggebrac-ht, tijdens de „verrichtingen" van het muziekgezeischap. Tijdens de serenade werd medegedeeld dat de werkbaas der firma, de heer Andr. Frede- riiksen, die haar reeds 46 jaar dient, door H.M. de Koningin hegiftigd is met het eere- kruis der Oranje-Nassau-orde in brons. ARBEIDS-ONGEVAE. Vrrjdagmiddag had de werkman A. I—, alhier, werkzaam bij de N.V. ,,De Hoop'', bdt ongeluk, met zijn linkerhand beklemd ter ge- raken tusschen een knijper van een loskraan,, tengevolge waarvan hem eenige vingers ge— deeltelrjk werden afgeknepen. KINDERSPEL. Niet alle kinderspel is zonder gevaar. ai loopt het dikwijls goed af. Gister speelden op de hofstede van den landbouwer K. D.. aan den Baandijk, bij het wagehhuis, waa.r sett driewielskar opgeklapt stond, eenige kinderen. Tijdens het spel sloeg de kar neer, en trof esis. 7- en een 5-jarig knaapje, met het gevolg. tiat de eerste zyn been brak en de ander een beem- kneuzing beliep. STUK PUIN OP HET HOOFD. Hedenvoormiddag kreeg de opperman V ats H., werkzaam bij het venbouwen van het per- ceel van den heer J. van der Bent, aan d» Markt, een vallend stuk puin op het hiKfld. waardoor hij een verwonding aan het -Kioto bekwam en geneeskundige hulp moest woniexs ingeroepeii. D€ jongen word door do genieouto— politie per brancard huiswaarts gebracht. GEMEENTELJJKE ARBEIDSBEURSS. Op 1 Juni stonden bij de arbeidsbeurs inge*- schreven: Losse- en transportarbeiders 134; zeeiiedsc, 3; voermansknecht 1; centrale-machinist I chauffeur 1; bakkersknechts 2; oppei-man If totaal 143; alzoo verminderd met 4 personal sinds 25 Mei. De aanmeldingen bedroegen: 27 Mei 58. 28 Mei 29, 29 Mei 52, 30 Mei 49, 31 Mien 236. en 1 Juni 30. R. H. B. S. Bij Kon. besluit is met ingang van 21 Jul*, a.s. aan G. A. den Decker eervol ontslag- ver leend als tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S.. te Ter Neuzen. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt be kend, dat omtrent onderstaande gayoswtec voorwerpen inlich-tingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Huissleutel, A. den Tenter, Schoolpleiri 9. iSpionn-etje (spiegel), E. van Lecuwaarden. Noordstraat 96. Zalkmes, J. d'e Ruijter, Dekkerstraat 42 Kinderportem-onnaie met inhoud, J. Scheete- Schoolweg 18. voor een aanranding. Dat is eigenlijk de dat er nog een was.. Jujits-u" schreeuwde de papegaai, ter- wijl hij zijn kop met 'n scho-kje naar vo- ren bracht. „0, poitverdikkie' ..Dat is niet de eenige, die ik ken ginq Bliss voort. „Ik heb indertijd eens les van een Japanee-s gelhad. Ik herinner me, 14) (Vervolg.) ,,-Nou, daar heeft u toch niet bepaald een Sandow voor noodig," protesteer-de Bliss. Mr. Cockeril zu-chtte die-p. ,,]onge man," zeide hij, ,,ik zal je maar precies zeggen, waar het om gaat. Ik ben buitengewoon nerveus. Zooals je hier wel aan d'e geheele omgeving kan zien, houd ik van rust en vrede om me heen. Iik voel me absolu-ut niet in staat mezelf te verdedigen. Mijn spieren zijn veel te slap. Lichamelijk heb ik niet de minste kracht. En ik ben heel, heel zenurwachtiq. Hier in deze kamer, waar ik wejrk en waar ik het grootste gedeelte van mijn leven doorbreng ben ik, om zoo te zeggen, af- gesloten van de bu-itenwereld en aan de genade overgeleverd van iederen man met diefachitige of andere neigingen, die het in zijn hoofd1 zo>u halen, om hier binnen te komen." ,,Heelemaa-l ibegrijip ik het niet,' moest Bliss toeg-even. ,,Krijgt u hier dan veel bezoek ,,Niet veel," antwoordde mr. Cockeril, ,,maar zoo nu en dan komt er toch wel iemand. Door den aar-d van mijn werk ben ik wel genoodzaakt zoo nu en dan bezoek te ontvangen en daarbij komt, dat reden, waarom ik een portier noodig heb. Zijn plaats is \4aik bij de deur, zoodat ik hem gemakkelijk kan beroepen, als ik hem noodig mocht hebben. Binnen twee se- conden is hij dan binnen en de aanvaller merkt, -dat hij zich vergist heeft. Zoo zit de zaak in elkaar." ,,Maar dat zou ik to-ch best kunnen doen", zeide Bliss verwonderd. ,,A1 ben ik geen Sandow, zooveel kracht heb ik toch wel en laf ben ik niet. Mr, Cockeril stond op. Hij was keu- rig gekleed in een zwart jaquet en een licht-grijs gestreepte broek; zijn schoenen met breede punten, welke glommen als een spiegel, waren gedeeltelijk bedekt door witte slobkousen. Uit zijn vestzakje hing een breed, zwart zijden lint, zijn das- speld bestond uit een enkelen, grooten briljant. ,,-Kijik nu eens even, zeide hij spijtig, ,,zelfs ik ben nog grooter -dan jij. Als ik nu met alle geweld de kamer uit zou wil- len, hoe zou je dat dan kunnen verhinde- ren?" ,,Zal ik het u eens laten zien vroeq Bliss. ,,}e zou er niet toe in staat zijn." Bliss strekte zijn arm tiit, draaide zich iets om en boo-g zijn linker knie... Met moeite veranderde mr. Cockeril zijn hori- zontale houding in een zittende en zette zijn bril op. Hij was in t minst niet boos, maar men kon wel zien, d-a-t zijn nederlaag een diepen in-druk op hem gemaakt had. ,,Hoe heb je hem dat geleverd?' vroeg hij. Juijitsu", antwoordde Bliss. O die andere komen er niet op aan onder'brak mr. Cockeril hem haastig, ter- wijl hij met zijn za'kdoek het stof van zijn mouwen sloeg. „Ie kunt meteen hier blij ven. Ie salaris is vij-f-en-twintig shilling per week, een half dozijn linnen boorden om mee te -beginnen en een behoorlijke hoed. Hier heb je een boek over vogels. Buiten de deur staat een stoel, ga daar zitten en lees het door. Als ik je noodig heb, zal ik je wel roepen. Begrepen? „Ja mijnheer, dank u wel." Begin maar eens met dat artikel over het eten van goud-vinken voegde mr. Cockeril er aan toe. ..Dan ^weet je ten- minste, waarvan ze houden. Bliss ging zitten op den stoel, die vlak bij de deur stond, legde zijn hoed naast zich op den grond en sloeg het boek, dat mr. Cockeril hem gegeven had, open. Hy voelde zich suf. Van uit de kamer klonk het langzame tikken van de schrijimachine die hij'op de schrijftafel van mr. Cocke ril had zien staan, gedempt tot hem door. De kanaries zongen het hoogste lied uit, -de papegaai was gelukkig stil geworden. Zoo nu en dan hoorde ihij het suizend op- stijgen van de lift en het luid ratelend openscbuiven van het hek; als ondertoon van al die gelui'den klonk het eentonige straatgedruisch flauwtjes tot hem door. Zoo verliep het eerste half uur. Precies om een kwarn een keurig gekleede kell- ner met een bla-d, waarop verscheiden dichtqedekte schaaltjes stonden, de trap op. Brutaal staarde hij Bliss aan, en Bliss staarde even brutaal teruq. ,,Voor wie is dat vroeg Bliss. Voor je patroon," antwoordde de keilner. „Hij is er toch wel Bliss klopte even aan, deed de deur open en zei: „De kellner met uw lunch, mynheer. ,,Laat hem maar binnenkomen, zeide mr. Cockeril. Met groote handigheid, die alleen door lange o'etening verkregen wordt, zette de keliner de schaaltjes op een tafeltje naast de schrijftafel. „lk geef je permissie, zeide mr. Uocke- ril, '„om aan -dezen jongen man een por-tie kou-d of warm vleesch, kaas en een glas bier te bestellen. Buiten op je stoel kun je het ope ten, maar denik er aan, rooken is verboden." Dat liet Bliss zich geen tweemaal zeg- gen; voor dat er een half uur verloopen was, had hij zijn lunch met een merkwaar- digen eetl-ust verorberd, daarna ging hy op zijn gemak in zijn stoel zitten en sloeg zijn armen over elkaar. Hij begon te mer- ken, dat niets do-en nog niet zoo gemak kelijk was. Het hoofdstuk over de eiqen- aar-dighe-den en de culinarische gewoon- ten van goudvinken werd nog eens zorg- viuldig overgelezen. Ook leerde hij in dat eerste uur na de lunch heel wat over de huwelijiksgedragingen van kanaries en de kwalen, welke een papegaai elken dag van zijn leven bed-reigen. Daarna begon hij er genoeg van te krijnen. Hij dankte -den hemel toen hij om ongeveer yier-uur de lift op de verdieping beneden hem hoorde stilhouden; even daarna kwamen lichte, vlugge voetstapjes de laatste trap op. De bezoekster was lang en slank, en voor zoover Bliss erover kon oordeelen ze had een d-ichte voile voorge-daan was ze heel knap. ./Komt u voor mr. Cockeril, mevrouw? vroeg Bliss, zoo professioneel mogelijk. ,,Ja", antwoordde het meisje kortaf. ,Wie kan ik zeggen dat er is, me vrouw.' oni- „Mr. Kockeril weet dat ik kom.' week ze hem. Bliss klopte even en liet de bezoekstex binnen. Daarna ging hij weer gemakke lijk in zijn stoel zitten en dutte langzainer- hand in. Ongeveer een twintig minute® later ging de deur weer open en kwam het jonge meisje de kamer uit. Bliss ston-d op- Het lag in zijn bedoeling om haar voor te gaan en om de lift te schellen. Maax hij had1 geen tij-d om zijn plan ten uitvoer te brengen, omdat ze hem veel te viocs voorbij was, en omdat iets in de uitdruk— king van haar g-ezicht hem overblufte Toen zij kwam, had hij den in-druk gekre gen dat ze nerveus was; n-u ze weqaino; leek het wel, alsof ze daar in die kamer een geestverschijning had gezien Ver- baasd liet Bliss zich weer op ziin stoe* terug vallen; toen kneep hij zich hard in zijn been, om er achter te komen of hit wel walkker was. Om half zes precies; deed mr. Cockeril de deur open.. „Ik zal je nu eens precies laten zien hoc ik de kooien schoongemaalkt wil heblbe®. zeide hij. ..Zooals je wel zult merke.n is Tommy erg kieskeuriq wat zijn zand be- treft, terwijl -die kleine kanarie -daar, lenn^ helb ik haar gedoopt, eenvoudiqweg wei- gert in 't -donker te slapen. We moeten de gordijnen d-us altijd een eindje open laten. Haal even wat water, daar is de. Een kwartier lang ontving Bliss on- derricht in de kunst om vogels te verzor- gen. Daarna nam Mr. Cockeril zijn ken- rig gla-d gestreken hoogen hoed op. desc zijn schrijftafel dicht, ging met Bliss naar buiten en sloot zorgvuldig de deur van d'e kamer achter zich af. (Wordt vervolgct

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1