DEKENS, Land Hypotheken J. P. A. SPAAS BREUKEN Foto-Artikelen LEVENROMANS jOips' dfiluis-dnricRting BreuklijdersZiehier Bewijzen een Hofstede, een Electrische Gehaktmachine Ontwerpen van Woonhuizen, extra Bruine Boonen Huii en K«f. Pluimvee-rubriek. Een WOONHUIS Openbare^Verkooping. Aanbesteding. P. FIJN VAN DRAAT DRUKKERIJ - BOEKHANDEL - MAIS0N MODERNE - J. E. JURRIJ DE KOSTER Co. Kippenhouders Piano's Orgels VAN DAMME's SjfSi, geld beschikbaar INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. DANKBETUIGING. Zaterdag 15 Juni 1929, Het herstel, de vernieu- wing en het onderhoud tot 30 April 1930 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemde calami teuze polders. Wegens aanschaffen van zwaarder A. J. KRAS, 1 de hesie ADR. VAN WIJCK, Handelsagent Ter Neuzen ZAAMSLAG D. KOOLE PARFUMS, EAU DE COLOGNE'S, ZEEP, TANOPASTA'S, enz. enz. ONTVANGEN: Kampeerdekens groote maat /i,45 Prachtige Zomerdekens A. F. DAELMAN, Verbouwingen en Schurenbouw, alle voorbereidingen voor aanbesteding, toezicht enz. Billijke voorwaarden, P. L. BOGAARD, Bouwkundige, TANDARTS Heerengracht 13. Telef. no. 105. Fa P. J. VAN DE SANDE, Nog verkrijgbaar voor den Zaai Maaiklaverzaad. FRANS DE BRUIJN, NIEUWE Stemmen - Repareeren - Yerhuren - Inruilen Voor le Hypotheek L. v. d. HEMEL, De Nieuwe Serie Firma P. J. van de Sande het vriendelijk verzoek aan de tuf-tufs lang- zaam te rijden, zooals dJit gebeurt te Sas van Gent. i. De Inspecteur der Directe Belastingen verzoekt aan de betrakken amibtenaren in zake den aanslag in, de belastingen geiheimhouding op te leggen. j. Een request van Anth. Schuren betref- fende zijn schoolgeld. Aidressant meent hierin niet billijk te zijn aangeslagen in vergelijk met beter gesitueerden in de gemeente. De Voorzitter aoht 't gewenscht, hierover in geheime vergadering te spreken. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat op 't verzoek afwijzend is beschikt. k. Sohrijven van de gemeente Amsterdam dat zij op grond van art. 25 der Nijverheids- onderwijistwet hare vordering handhaaft van j 15,71 voor den leerling Bene v. d. Wielen, indertijd leerling aan een onderwijsinrichting en dus beschouwd werd als Amsterdamsoh in.- gezetene. Er wordt voorgesteld en ook goedgevonden hierover inlichtingen in te winnen bij den Bond van Ned. Gemeenten. De heer Stallaert stelt al lachend' voor deze vordering door den heer v. d. Wielen zelve te laten betalen, imrners ook hij is gegoed, waarop den heer v. d. Wielen antwoordt, dat hij er niets mede te inaken heeft, trouwens hem wordt ook niets gevraagd. I. 't Beredeneerd verslag van den toestand der gemeente wordt ter inzage gelegd. II. Vaststelling kohier der belasting op de honden. Dit werd vastgesteld op 19 dieren in de hoogste en 50 in de laagste klasse. III. Wijziging Gemeentebegrooting dienst 1929. Ged. Staten hadden eenige op- en aanmer- feingen en verzoeken de wijzigingen aan te brengen, hetgeen geschiedt. IV. Benoeming leden Stembureau voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Gekozen moeten worden twee leden voor 't stemibureau en drie plaatsvervangers. Na herhaalde stemmingen en herstemircingen werden voor de eerste functie aangewezen de heeren Koster en Stallaert. Voor de tweede de heeren Bun, de Rooij en Mangnus; deze laatste bij loting met den heer v. d. Wielen. V. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing der plaatselijke inkom- stenbelasting, wat betreft aftrek nood- zakelijk levensonderhoud. De Voorzitter wil dit punt uitstellen tot de volgende vergadering aangezien drie leden af- wazig zijn (de heeren de Rooij en Bun hadden reeds vroeger de vergadering verlaten) en de bespreking van dit voorstel ernstiger overwe- ging verdient. Hiermede was de agenda ten einde. Alsnog brengt de Voorzitter ter tafel het Rapport van het Bureau van Drinkwatervoor- ziening te Den Haag in zake de Z. VI. Water- leiding. Dit zal bij de leden circuleeren. In verband hiermede deelt de Voorzitter mede, dat hij zioh genoopt voelt, zijn functie als afgevaardigde naar de aandeelhoudersver- gadering neer te leggen, aangezien het bindend mandaat, om slechts die voorstellen te steunen, die tot strekking hebben de ontbinding der Maatschappij, voor hem een onoverkomenlijk bezwaar oplevert als in strjjd met sprekers inziohten. De heer Stallaert informeert nog of de ver ordening nog van kracht is, waarin verboden wordt een nieuw gebouwde woning te betrek- ken, voordat ze gekeurd is. De Voorzitter geeft hierop een bevestigend antwoord, doch zegt, dat bij overtrading der verordening de risico eener bekeuring voor den bewoner is. De heer Stallaert d'ankt voor de inlichting waarna de Voorzitter de vergadering sluit. HET FRISCH HOUDEN VAN AFGESNEDEN BLOEMEN. Behalve de gewone kamerplanten, worden ook afgesneden bloemen met graagte aange- wend om de kamers aantrekkelijk te maken. Bij afgesneden bloemen is het er om begonnsn, de bloemen zoo lang mogelijk frisch en aan trekkelijk te houden, zelfs indien een eigen bloamentuintje ruimsohoots in staat is vol- doende bouquetten te leveren. Talrijke middeltjes worden er vaak aan de hand gedaan om dit doel te bereiken, een- voudige middeltjes, heel gemakkelijk toe te passen, dooh wier eenige deugd feitelijk be- staat uit eenvoudigheid. Een groot deel dezer middeltjes hebben geen of nagenoeg geen ef fect, tot groote teleurstelling der huismoeders, die aan de bereidwillig verstrekte middeltjes van een of andere buurvrouw of vriendin door niets gemotiveerde hooge verwachtingen heb ben vastgeknoopt. In hoofdzaak bepalen zich deze middeltjes tot den vriendelijken raad wat zout of houtskool of meer dezer stoffen in het water te doen. Met vrijwel hetzelfde recht zou men een hoofd'pijnpoeder kunnen innemen als middel tegen een hinderlijke likdoorn. In beide gevallen zal het weinig of niet helpen. Het lang frisch houden der afgesneden bloe men is werkeljjk niet zoo erg geleerd, doch zoo eenvoudig als het door bovengenoemde middel tjes wordt voorgesteld, is het toch niet. Eenig verstand' van bloemen, overleg en ervaring zijn hierbij zeer gewenscht. Om te beginnen snijde men de bloemen in jongen toestand en niet als ze reeds geruimen tijd in bloei staan, zoodat ze volgens de na- tuurlijke wetten spoedig uitgebloeid zijn. Ver- schillende bloemen kan mien reeds als knoppen snijden, terwijl men met andere dient te wach- ten tot ze half geopend zijn. Vaste rozeknoppen komen bijvoorbeeld in het water niet tot ontwikkeling, terwijl papavers juist als knoppen worden afgesneden, wil men er lang plezier van hebben. Het uitbloeien der knoppen wordt bevorderd door warm water, warme droge lucht en na- tuurlijik eveeens door het later afsnijden. Om de bloemen zoo lang mogelijk frisch te hou den snijden we's morgens of's avonds, dus op een tijd dat de temperatuur zoo laag mlogelijk is. Na het afsnjjden plaatst men de bloemen dadelijk in het water dat reeds eenigen tijd aan de buitenlucht is blootgesteld, zoodat het op temperatuur is gebracht. Gedurende den nacht worden ze in een grootere vaas of iets dergelijks geet en wel zoo zd'iep mogelijk, doch altijd zoo, dat de bloemen er boven blijven. Het geheel wordt met een papier afgedekt, waardoor de bloemen niet met de droge lucht in aanraking konien. Hoe frisscher en koeler plaats gedurende den nacht, hoe beter. Een kelder of kast leent zich hier- voor uitstekend. Bijvoeging van zout of houts- kool of meer dezer middeltjes, kan gerust ach- terwege blijven. Ondanks al deze voorzorgen is het mlogelijk dat het succes maar matig is, oim de eenwoudige redenen, dat verschillende bloemen minder geschikt zijn voor bouquetten en spoedig het hoofdje laten hangen en ver- welken. Bij seringen, de populaire bloemheesters bij uitnemendheid en die zich ondanks alles tooh altijd met eenige fraaie bloempluimen sieren, welke met graagte voor bouquetten worden gebruikt, heeft men vooral op het volgende te letten: Slnijden we zoo'n bloeiende seringentak af, dan bemerken we onder de bloemtrossen eenige scheuten. Deze scheuten, welke hun best doen boven d!e bloemtrossen uit te komen, zijn de bloemtwijgen voor het volgende jaar. Om lang plezier te hebben van de afgesneden serin gen, verwijderen we een deel dezer scheuten, omdat de bladeren daarvan een massa water verdampen, terwijl de aanwoer gestoord is, wat tot gevolg heeft dat bloemen en scheuten an- ders heel spoedig verwelken. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96, Rotterdam. Postzegel van 7% cent voor ant woord insluiten en blad vermelden. OVER BATTER1J-KUNSTMOEDERS. Kuikens opfokken op Gaas-Vloeren. Centra'e Kuiken-Upfokkerijen. Op mijn prijsvraag van verleden week ont- ving ik reeds eenige zeer interessante be- schouwmgen, waarover ik binnenkort een en ander hoop te vermelden. Niet iedereen grijpt na lezing van zoo'n stukje direct naar de pen en dus wachten we nog even of er meer lief- hebbers komen. Inimiddels gaan we door met m'n serie die beoogt kuikens zoo hygienisch mogelijk op De foKken. Op het gebied der huisvesting heeft men n.l. in den laatsten tijd interessante nieuwigheden ingevoerd van uit Amerika. Het eigenaaidige is dat het i feit geen nieuws is, doch al zeer oud. Al jaren lang worden n.l. bij de pollers en de pluinweemesters de kui kens en kippen gemest in kleine hokjes met een bodem van latten. Hierdoor werd de zin- delijkheid zeer bevorderd1 omdat de mest tus- schen de latten door naar beneden valt in de laden die gemakkelijk gereinigd konden wor den. Hier gold dus het principe: de bodem open maken, zoodat de dieren niet in den mest kunnen loopen of pikken. Welnu, eenigszins gewijzigd komt deze methode, eveneens gebaseerd op vermijding van vuil, uit Amerika nu weer tot ons. In Amerika heeft men centrale broederijen waar honderden, duizenden, zelfs millioenen kuikens uitgebroed worden elk seizoen. Daar gebeurde het wel eens dat men als zoo'n reu- zen machine uitkwam, niet direct weg wist met de kuikens. Wat te doen? Ruimte om ze in opfokhuizen te zetten had men niet en liet men ze in doozen enz. eenige dagen staan, dan werden ze geweldig bevuild en stierven bij hoopen. Gelukkig kwam er iemand op het idee ze in een soort ijzeren kooi te zetten en d'eze kooi in een warm vertrek te plaatsen. De bo dem der kooi werd gemaakt van ijzergaas en de voer- en drinkbakjes werden buiten de tra- lies aangebracht. De mest viel dus door het gaas heen en zoodoende konden de kuikens zich niet bevuilen of besmetten. Deze schijn- baar eenvoudige uitvinding bleek een gewel dig succes te worden. Men maakte kooien in den vorm van vierkante laden en zette deze doodeenvoudig boven elkaar. Ziedaar de nieu- we Amerikaansche batterij-kunstmoeder. Een kast van ongeveer 2 M. hoog, geheel van ijzerwerk. Hierin vijf of zes laden, een twin- tig centimeter hoog, met ongeveer een vier kante meter oppervlakte. In elke lade onge veer 150 kuikens, dus op een ruimte van een vierkante meter, 1000 kuikens te gelijk! De heele kast werd op wieletjes gezet en zoo solt men de heele verdiepingkunstmoeder van de eene plaats naar de andere. Werk n,u dit idee nog verder uit en zet desnoods 40 van die batterijen in een klein vertrek en ge hebt voor u de rrtoderne Amerikaansche opfok-in- richting van millioenen kuikens. Het systeem is pas een paar jaar oud doch vindt steeds meer ingang. Hoe gek het dus op het eerste gezicht lijkte het moet voordeelen hebben anders gingen de Amerikanen er niet toe over. Natuurlijk gaat het niet zoo gemakkelijk als ik het daar in de gauwigheid zeg. Er komen tallooze moeilijkheden te overwinnen, die niet gering zijn. Denik b.v. eens even aan deze op- fokkamers, als we d'at zoo eens noemen wil- len. 40.000 kuikens in een kleine ruimte bij- een hebben geweldig veel zuurstof en frissche lucht noodig. Verder hebben ze warmte noodig en nu is het geen kunst boven in de kamer warme lucht te krijgen, maar de onderste kui kens mogen toch ook geen koude of tocht heb ben. Ziedaar dus al direct een groote moei- lijkheid. Goede ventilatie, geen tocht, de lucht zoo gemengd dat de bovenste lagen niet te warm zijn en de onderste niet te koud. Hier- voor nu zijn aparte mstallaties aangebracht. De frissche lucht wordt als het ware door een kacihelpijp van buiten aangezogen, wordt door een groote electrische ventilator tegen ver- warmingspijpen geblazen en wordt dan weer door het vertrek geleid en afgevoerd. De kui kens zitten dus in een voortdurende lucht- stroom van warme, frissche lucht. De jongste kuikens, die de meeste warmte noodig heb ben, komen in de bovenste laden en verhui- zen al naar mate ze ouder worden naar de onderste koelere laden. Naast dit systeem van onverwarmde batte- rij-kunstmoeders in verwarmde kamers is zich weer een ander systeem aan het ontwikkelen, dat werkt met apart verwarmde laden in on verwarmde ruimten. Bij dit systeem is feite lijk elke lade een kunstmoeder apart, die van boven af electrisch wordt verwarmd. Hoe het ook zij, als eerste principe hebben we dus: een geweldige massa kuikens op een ongekend kleine oppervlakte. Wat moet daar nu van terecht komen? Tot voor enkele jaren was er absoluut niets van terecht gekomen. Men wist toen niet hoe men kuikens binnenshuis groot moest bren gen, zonder dat ze als ratten stierven aan beenzwakte (Engelsche zieke) of aan pullo- rom of coccidiosis. Dank zij de moderne voedingsleer die de vitamine, minerale zouten, enz. nader bestu- deerd heeft, is het opfokken van kuikens bin nenshuis, zonder directe zonnestralen, geen groote kunst meer. Levertraan en gist bleken mer de weeg- en meetbare vitaminebronnen in fleschjes en zakjes, die men anders in groenvoer en zonnestralen die niet door glas mochten vallen, vond. Het voer was dus ook geen probleem meer, maar de ziekte bleef over. Welnu, hier kwam nu d'e ouderwetsohe kui- kenmester met zijn tralievloer voor den dag. De bodem der laden wordt gemaakt van ge- vlochten ijzerdraad dat mazen heeft van on geveer een halve duim wijd. Op deze gaas- vloeren zitten en loopen nu de kuikens den ge- heelen dag en nacht, vanaf dat ze uit het ei gekomen zij n. Weer zal iedereen direct zeggen: dat kan niet, dat houden die stomme diertjes geen dag uit, ze kunnen op die ijzeren mazen niet loo pen, ze loopen zich de voeten stuk, het is die- renmishandeling, enz. enz. Welnu, laat mij U gerust stellen, tegen alle verwachting in, gaat het uitstekend. Natuurlijk zouden de Amerikanen het heusch niet d'oen als het niet ging, maar laat ik U zeggen dat ik het direct zelf ben gaan probeeren en het gaat goed. Zooals bij zooveel dier-proeven bekijken wij de dieren te veel met ons menscbelijk verstand en maken daardoor vaak groote fouten. Een pasgeboren kuikentje dat overal aan pikt en we gaan het voeren in ons medegevoel. Het gevolg is dat het beestje doodgevoerd wordt. Zoo is het ook met de gaasvloeren. Als men ze maakt staat men verbaasd hoe handig die kleine apen er op rondspringen en loopen, geen stap gaat mis en van voetgebreken geen spoor! Ik beken U eerlijk, dat ik zelf eerst ook in spanning het resultant afwachtte en verbaasd gestaan heb. De gaasbodem is dus voor de kuikens absoluut niet schadelijk. Of ze het nu prettig vinden daarop Neen, dat geloof ik niet en als ze de kans krijgen gaan ze er gauw af en op zand of turfmolm loo pen, krabben en zich besmetten. We begrijpen echter dat we door dit systeem opeens van een enorme onderlinge besmetting af zijn, van drinkwatervervuiling door strooi- selmateriaal, enz. De batterijkunstmoeder doet hygienisch echter nog meer! De voer en drinkbakjes zit ten n.l. aan den buitenkant en de kuikens kunnen door de tralies heen er uit eten of drinken. Er is dus geen kans dat zij er in kun nen gaan loopen of het vervuilen en wat er udtgegooid wordt valt naar beneden en kan niet meer opgepikt worden. Van een tijdelijke bewaarplaats om de overtollige kuikens een paar dagen te bewaren, werd de moderne bat terijkunstmoeder al heel gauw van veel groo- VOOR VROUWEN. Vrouwen vooral, hebben nu en dan behoefte aan de hulp van Foster's RugpijikNieren Pil- len. Vanaf de vorming tot voorbij den middel- baren leeftijd treden in het vrouwelijk organis- me voortdurend veianderingen op, die veel in spanning van de nieren vorderen. Eveneens in het kritieke tijdperk en in de maanden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nie ren .veel extra werk te doen.. Het is daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan ruigpijn, afmattende pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid, zenuw- aohtigheid en urinestoorniisisen. Vrouwen behooren te weten, dat de nieren de gewichtige levenstaak hebben om de onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Als de nie ren verzwakt of overspannen zijn, wordt de bloedsomloop gemfecteerd en het geheele ge- stel aangedaan, waardoor spit, blaasontsteking, rheumatiek, lendezwakte enz. kunnen ontstaan. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen voor vrouwen in tijd van nood een zegen blijken. Zij worden aanbevolen door vele dankbare, verstandige vrouwen, die haar herstel en wel- zijn aan het tijdig gebruik van dit versterkend niermiddel te danken hebben. Verkrijgbaar (in glaswerpakking met geel etiket let hder vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 33 Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke- Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. ter belang, n.l. werkelijk een opfokgelegenheid waar men thans reeds kuikens tot drie maan den leeftijd in groot brengt. Natuurlijk moe ten de laden voor oudere kuikens grooter zijn en moeten er meer wijzigingen in aange bracht worden en bezwaren overwonnen wor den, doch het gebeurt al op het oogenblik. Mijns inziens moeten we echter deze groote nieuwigheden nog eens eerst kalm probeeren voor we ze zelf in het groot gaan aanbevelen, maar de goede principes van het systeem kunnen we overnemen. Vooral voor de pullo- rum-bestrijd'irig (en later de coccidiosis) zag ik er direct groot voordeel in. Naar mijn idee zullen zich in ons land even goed als elders in de toekomst centrale opfokkerijen ontwikkelen in aansluiting aan de centrale broederijen en ik geloof zeker, dat in dat bedrijf nog wel wat zit. Ik kan dat niet alles uitvoerig uitleggen thans, maar dit is een feit, dat als besmette kuikens onder goede behandedinig komen zien we vaak geen pullorum en komen ze in minder goede behandeling, dan sterven ze alien aan deze ziekte. Op die manier gaan er jaarlijks millioenen kuikens te gronde die van de broe derijen naar de pluimveehouders gestuurd worden en daar verongelukken. Welnu, waar- om de teere diertjes gedurende de eerste ge- vaarlijke levensperiode niet toevertrouwd aan de zorgen van een bekwiaam specialist kuiken- opfokker en als ze dan over den gevaarlijken leeftijd heen zijn, geen zware zorgen meer stellen aan voedering, temperatuur der kunst- moeders, enz., dan naar de pluimveehouder „Jan en Alleman", die er nu niet veel kwaad meer aan kan d'oen in zijn onschuld. Ik zie aankomen dat we dien kant .uitgaan. Volgende keer meer hierover. Dr. TE HENNEPE. (Zonnetijd.) voorm. nam. Zaterdag 1 Juni 7.52 8.29 Zondag 2 9.06 9.40 Maandag 3 10.11 10.40 Dinsdag 4 11.06 11.30 Woensdag 5 11.54 Donderdag 6 0.15 12.37 Vrijdag 7 0.58 1.20 Ondergeteekende betuigt hiermedezijn welgemeenden dank, ook namens de andere Familie- leden, voor de zeer vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de 60-jarige EchtvereeniginghunnerOuders. Uit aller naam, P1ETER V. D. BERGE-Oppeneep. Zaamslag, Reuzenhoek. Aan den heer K. H. BOUVAiN, Ortho- paedische en Chirurgische Inrichting te Sluiskil, betuig ik mijn hartelljken dank, voor het leveren van een Kunstbeen. Het been is mij voor een half jaar door dezen heer vervaardigd en ofschoon ik zoo goed als geen stomp heb, en den geheelen dag van 's morgens tot's avonds op de baan ben, is het mij toch niet aan te zien dat ik een kunstbeen draag. Het been is heel sterk gemaakt en weegt slechts 1 K.G. 800 Gr., wat voor mij zeer licht is. A. DE VOS, Kuitaart. Zij, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van MAR1NUS DE ZWARTE, in leven Commissionnair te Hoek, worden verzocht daarvan op- gaaf te doen ten kantore van Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen, v66r den 5 Juni 1929. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middel- burg, van den 13 Mei 1929 is LEON JEAN CONSTANT GEER1NCKX, Koop- man, wonende te Ter Neuzen, doch verblijf houdende te Sas van Gent, in staat van faillissement verklaard, met benoeming van den E.A.Heer Mr. A. van der Hoop, lid dier Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van ondergetee kende tot Curator. De Curator, Mr. H. C. J. ZAAIJER. Goes, 28 Mei 1929. De Notaris E. B. DUMO- LEYNte Hontenisse zal, ten verzoeke van zijn Principalen krach- tens art. 1223 B.W. op WOENSDAG 19 JUNI 1929, des nam. 3 uur (N.T.), in het hotel „Pays-Bas" te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen zijnde het cafe „Het Zwaantje" met aanbehooren en erf, aan den Provin- cialen weg tusschen Ter Neuzen Driewegen, kadaster sectie E nos. 583, 897 en 900, samen groot 11,71 Aren, eigendom van P. J. VAN den Bossche. Aanvaarding bij betaling koopsom, uiterlijk binnen een maand. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. Notaris H. v. MAZIJK te Sluis, is voornemens voor de Erven van den heer J. R1SSEEUW, op Donderdagen 6 en 20 Juni 1929, telkens n.m. 2'/2 ure (Zomertijd) te Retranchement, Ter Hofsteden, publiek te verkoopen met goede Gebouwen en Kleigronden te Retran chement, groot 25.64.10 H.A. Verhuurd bij gedeelten tot 19301931 en 1935. Boekjes en kaarten verkrijgbaar bij genoemden Notaris. Het Bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders SERLIPPENS, NIEUW-OTHENE, MARGARETHA, KLEINE HUISSENS en EENDRAGT zal op des middags ten 12 ure, in het Directiegebouw aan den Margaretha- polder, in het openbaar aanbesteden De besteding geschiedt volgens 1 der A.B. De bestekken liggen vanaf heden ter inzage in het Directiegebouw en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger, waar deze tevens tegen betaling der kosten ad 1,— per stuk verkrijgbaar zijn. De aanwijs zal plaats hebben op Vrijdag 7 en Dinsdag 11 Juni a.s., telkens des voormiddags van 10 tot 12 ure, waartoe zal worden bijeengekomen aan het Directiegebouw. Zaamslag, 21 Mei 1929. Het Bestuur voornoemd, A. DE KRAKER Kzn, Voorzitter. J. STOLK Lzn, Secretaris- Ontvanger. TE KOOP met Motor 1 P.K. Oostdam, Sas van Gent, Tel. 46. ibrlek ..Het Klaverblad" HAARLEM Nu de warmte heerscht i;S PUDDING O.J.M. Welkom op elke tafel. Voor den handel bij TANDARTS Zandstr. 9, Telef. 204, Ter Neuzen. SPREEKUURalle werkdagen van 1112 en 1.302.30. Verder vol gens afspraak. PLAATST ADVER TEN TIEN EN NEEMT ABONNEMENTEN OP IN ALLE BLADEN ZONDER EENIGE PR1JSVERHOOGING AANBEVELEND NIEUWSTRAAT 34. Uw adres voor Bekende kwaliteiten. J. A. v. d, REE, Dames- en Heerenkapper. een groote parti] middel maat 0,60 vanaf 3,50. Ziet Etalage. Beleefd Aanbevelend, Mag. ,,De Vlinder" Ter Neuzen. vanaf 4'/2 Billijke con dition. Geen kosten vooruit. Schriftelijk te bevragen onder No. 279, bureau dezer courant. Beleefd aanbevelend. le Verbindingstr. No. 1, Ter Neuzen (Timmerzaak blijft). muxm IM wm 4m JmrmUhWUMU Zekere en Kadikale Genezing zonder Operatie door de methode van M. J. Glaser Vader, Broederschapstraat 19, Brussel. AUGUSTE VERRYCHT, Ziersel, ge- nezen van dubbele breuk in 12 maanden. CAMIEL REYNAERT, Wytschaete, genezen in 5 maanden. FELEX VERHOEVEN, Ridderstraat 20, Saventhem, genezen in 5 maanden. BREUKLIJDERSAarzelt niet langer meer. Beproef de nieuwe toestellen van J. GLASER, vader die alleen uwe breuken zullen weerhouden en ze zullen genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Ondergeteekende verklaart hierbij, in 10 maanden te zijn genezen van twee beklemde breuken door toepassing van de methode van den heer J. Glaser Vader. 12-1-'29. J. B. WIJNEN, Arfendonck, (Prov. Antwerpen). Ondergeteekende verklaart in 4l/2 maand te zijn genezen van mijn breuk door de aanwending van de band J. Glaser Vader. ENGELEN, Gheel, (Prov. Antwerpen). Kostelooze raadplegingen van 9 tot 3 ure te: SELZAETE, 17 Juni, Hotel Cafd „Aux Armes de Zdlande". ST.-NICOLAAS-WAES, 27 Juni, „H6tel du Vieux Gambrinus". ANTWERPEN, le en 3e Vrijdag en 2 Juni, „Hotel Monico" (Station). Ook nog Witte Klaver voor groen- bemesting, bij Zaadteler - Hulst - Telefoon 65. VOERT GEMENGD GRAAN. P. SLUIS OCHTENDVOER. OPFOKVOER No. 1. No. 2. KUIKENZAAD (PRIMA) ENZ. ENZ. P HAJVIELINK, in Zaden, TER NEUZEN. met volledige garantie. Walstraat 74 - Vlissingen. Vlooswijkstr. - Telef. 144 - Ter Neuzen. 35 cent per complete Roman is voorhanden bij Boekhandel - TER NEUZEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3