AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. FLORA'S Kuikenvoeder Woensdag 2Mei 1929 Jaargan; Eerste Bla.d. ZORGT VOOR UW KUIKENS! 8376. ABONNEMENTSPRIJS: BINNEN! AND. FEUILLETON. 1UITENLAMD. smadkt als room V^™BdS!NrSitof,M5. Xni»'°a«7JtM plr 3 lanta, (.'per post - Abonnemen.en voor he. bui.enl.nd alleen bi| voo,ui.be,alin,. r>it blad verschijnt iederen Maandaa-, Woeusdag- en Vrijdaqavond. tweede kamer. INGEZONDEN MEBEDEELINGETSL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEM. ©3% TER NEUZEN, 22 MEI 1929. Fa A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS INGEZONDEN MEDEDEELIN GEN- I*. rti xT„ r nn„t f 1 80 oer 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Vergadering van Vrijdag. De wijzigingen van de Ou derdom&wet en tie wet op de regeling van het armbestuur wo "den zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een amendement-Duymaer van Twist mzake de begrooting van het Zuiderzeefonds wordt met 49 tegen 34 stemmen verworpen, waarna de begrooting zonder hoofdelijke stemming wordt aanvaard. Het wetsontwerp tot bevordermg van den luchtdienst NederlandIndie van de K. L. M. wordt aangenomen zonder discussie of stem- ming. He heer Duymaer van Twist (a.-r.) jbestrijdt d'aarna het voorstel-Duys tot wijiziging van de Zuiderzee-steunwet. Het voorstel laat de be- staande rigoureuse bepalingen onaangetast en vertraagt indiening van een regeeringsont- werp. Ook de heer Snoeck Henkemans (c.-h.) is eveneens tegenstander. De heer van de Bilt (r.-k.) wil een wets- voorstel afwachten. De heer Bijleveld (a.-r.) acht het voorstel-Duys ondeuglijk. De heer Duys (s.-d.) verdedigt zijn voorstel. DE ONDERHANDELINGEN MET BELGIE. De Belgische minister van buitenlandsche zaken, de heer Hymans, heeft in een gehou- d'en bijeen'komst van den ministerraad een re sume van den inhoud en de beteekenis van de jongste Nederlandsche nota van antwoord ver- strekt. Daar de verschillende diensten van het departement van buitenlandsche zaken met de bestudeening van de details dezer nota, welke 38 pagina's groot is, nog niet klaar zijn geko- men, werd' over de Nederlandsche nota geen bespreking gehouden. Wei bleken alle aan- weziige ministers in principe geneigd, op het Nederlandsche verzoek om publicatie van de sedert de hervatting van de onderhandelingen tusschen de beide Regeeringen gewlsselde do- cumenten toestemmend te antwoorden. NEDERLAND EN BELGIe. De Morning Post van Zaterdag bevatte een telegram uit Bruissel, volgens hetwelk de Nederlandsche en de Belgische regeering het eens zouden zijn geworden over de publicatie van de laatste nota's. Volgens dit bericht zou er op bet oogenblik zelfs overleg plaats hebben tusschen beide regeeringen teneinde vast te stellen, welke documenten in die pu blicatie zullen worden opgenomen. Te bevoegder plaatse werd in Den Haag meegedeeld, dat er omtrent dit overleg en omtrent een beslissing der Belgische regee- ring inzake de publicatie nog niets bekend is. Het bericht van de Morning Post werd in elk geval zeer voorbarig genoemd. DE VERBINDINGEN MET DE Z.-H. EN ZEEUWSCHE EILANDEN. Volgens Het Volk zou de Minister van Waterstaat voornemens zijn, een commissie in het leven te roepen, die het vraagstuk van de Zuid Westelijke verbindingen met Holland apart onider de oogen ziet en daarover zoo spoedig mogelijk rapport uitbrengt. DE DORNIER YVALVLIEGBOOTEN NAAR NED-INDIe. Bij het departement van defensie is tele- grafisch bericht ingekomen, dat de beide Domier-Walvliegbooten 18 Mei om 4 uur middelbare tijd Java te Tandjong Priok zijn aangekomen. De bemanning der vliegbooten werd bij haar aankomst verwelkomd door talrijke autoriteiten en het geheele consulaire corps. De commandant der zeemacht in Ned.-Indie scbout bij nacht A. ten Broeke Hoekstra hul- digde de bemanningen voor haar prestaties. Een telegram van den Minister van defensie waarin gemeld werd, dat de Nederlandsche regeering de hoogste waardeering voor de bemanning heeft, temeer, nu het moreel der bemanning ongeschokt bleek, niettegenstaan- de het droevig ongeval te Bagdad. Ook de deken van het Oonsulair corps, sir Josiah Crosby sprak een woord van hulde en memo- reerde eveneens den officier-vlieger Everts, die in den strijd is gevallen. Tengevolge van een ontploffing van den benzinevoorraad aan boord, is de D 23 gebee'i uitgebrand. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in een contact van een elec- trische looplamp met dien voorraad, waar schijnlijk tijdens bet bijvullen van benzine. Twee Inlanders liepen emstige brandwon- de aanvankclijke bezwaren ter sprake gebracht die van Engelsche zijde tegen list nieuwe i Amerjkaansche plan tot vermindering der kruisarsterkte gtoppcvd worden Zij bewezen, hoe moeilijk er in de voorbereidmg van een I tweede kruiserconferentie, die bet „nieuwe j geluid" van Amerika te Geneve scheen aan te j konddgen, schot te brengen zai zijn. Voor een kruiserconferentie zijn er bovendien, als zij wil slagen, meer noodig ran Engelanci, Ame rika en Japan alleen, nanielijk ook de klednere zeemogendheden Frankrijk en Italie, tusschen wie den laatsten tijd steeds meer teekenen van een wedijver in wapening in de Middelland- den op, en een Europeesch marine-scbepeling j Jcj)e gee mer'kbaar zijn geworden. De positie werd licht gewond. HET AVRO-PETITIONNEMENT. Zaterdag is ten departemente van Water staat den Minister het petitionnement der Algem. Vereeniging Radio Omroep aange- boden. De commissie van aanbieding bestond uit de heeren Dr. H. Molhuizen, baron G. Tindal, J. C. E. baron van Lynden, Dr. P. Westerling en W. Vogt. Deze commissie reed in den optoebt voorop, daama volgden de vracbtauto en de begeleidende motorrijtuigen. In het petitionnement verzekeren de onder- teekenaars de regeering, dat zij zoo met den cuiltureelen arbeid van de A.V.R.O. zijn inge- nomen, en deze als een z66 groot geestelijk bezit beschouwen, dat zij daaraan bet recbt ontleenen te verlangen, dat de pogingen van anideren, tot verkrij;ging van zendtijd die een historisch geworden bezit van de A.V. R.O. is zullen worden afgewezen, doch in- tegendeel aan de A.V.R.O. verdere gelegen- heid wordt gegeven om zich te ontplooien, waartoe noodiig is een zendtijd van een voile week, op een eigen zender op de beste om- roepgolf. Bij de aanbieding bield de voorzitter der commissie, Dr. Molhuizen, een rede, waarin bij zeide, dat de A.V.R.O. geen reden heeft om te twijfelen aan den oprechten wensch van den Minister am de rechtvaardigheid te betrachten, ook tegenover de wenschen en de hoop der A.V.R.O. Dr. Molhuizen wees daarbij op de 450.000 hanidteekeningen op bet request. Ongeveer 100 personen van de A.V.R.O. zijn geregeld in haar dienst. Ruim een mil- lioen gulden heeft de organisatie van Neder landsche Radio-luisteraars van alle gezindten bijdragen ontvangen. j AHeen in 1929 mag worden gerekend op een totaal van een half millioen gulden. Het officieel orgaan heeft thans een oplage van ruim 170.000 exemplaren, waarbij kan worden opgemerkt, dat iedere betrekker van het blad dezen omroep steunt, zoodat men mag zeg- gen, dat het aantal van de ingeschreven aan- banigers ruim 170.000 heeft. Minister Van der Vegte antwoordde, dat hij zich welbaast genoopt zou zien, bij suppletoir begrooting gelden aan te vragen voor uitbrei- ding van archiefrudmte in het departements- gebouw om de collectieve handteekeningen te bergen. Hij vond het voor het aangeboden exemplaar, dat zoo keurig verpakt en verze- geld was gelijk een kostbare koek, bijna zonde om het open te maken. Na in tusschen het doosje te hebben ge- opend en zich overtuigd te hebben, dat de handteekeningen werkelijk als zoodanig op de adres-exemplaren waren neergeschreven, zei de de Minister op 't oogenblik nog geen be- sluit te kunnen nemen, daar hij eerst den Radioraad wil hooren. Daarop gaf de Minister machtiging om de overige 456 doozen in het departement binnen te brengen. Nog vertelde de Minister, gaame op den Radio-salon te Scheveningen kennis te zullen nemen van den A.V.R.O.-stand, daar hem bij de opening van dezen salon dezer dagcn de tijd had ontbroken om rustig te be- zidhtigen wat daar alles aanwezig was. tusschen Frankrijk en Italie vertoont eenige overeenkomst met die tusschen Engeland en i Amerika. Wanneer er van gelijke sterkte tus- ;chen de Fransche en Italiaansche vloten spra- I ke is, komt men van Franschen kant met de I bedenking aan dat men weliswaar genoegen 1 zou kunnen nemen met een Fransch-Italiaansch vlootovenwicht voor de Middellandsche Zee, rnaar men Frankrijk dan nog aan zijn West- kust en in het Kanaal een vloot moet toestaan I die het tegen de Duitsche, waarvan de om- vang door het tractaat van Versailles beperkt is, zou kunnen opnemen, en het verd'er kruisers voor de bescherming van zijn buiten-Europee- sche kolonien zou moeten gunnen. In Frank rijk neemt men intusschen met eenige onge- rustheid de teekenen van sterke maritieme be- drijvigheid van Italie waar. Begin Januari werd bekend dat Italie het besluit had genomen, twee kruisers van 10.000 ton elk en twee „exploratori" van 5200 ton, een groot type van torpedojagers, te bouwen. Op het Fransche bouwprogram stond niet meer dan een kruiser en geen enkel schip dat met de nieuwe exploratori te vergelijken is. In Maart heeft de rapporteur over d'e marine- begrooting in den Franschen Senaat gezegd, dat de regeering hierop moest antwoorden met het ontwerpen van nieuwe eenheden boven het reeds vastgestelde program. Een rede van Mussolini, waarin hij de nieuwe schepen „van vitaal belang voor de nationale veilighedd" noemde, en opgewonden commentaren in d'e Italiaansche pers hebben de Fransche ge- moedsrust nog meer gestoord. Maar aver een nog andere zorg spreekt de Temps in een artikel waarin zij het heeft over „den wapeningswedstrij d die in de Middelland- sche Zee begonnen is", maar waarvoor zij Frankrijk niet aansprakelijk stelt._ Die andere zorg is de nieuwe Duitsche pant- serkruiser, van 10.000 ton (Ersatz Preussen) die een „dreadnought in zakformaat" genoemd is. Het type schijnt bestemd om, gelijk de eer ste dreadnought, heele smaldeelen die nu in dienst zijn, waardeloos te maken. Frankrijk kan tegen zijn geduchte artillerie-wapening en den actiekring van 10.000 mijl niets van gelijke waarde stellen. Wanneer Duitschland den bouw van dit tvne voortzet en zich vier of zes van die kruisers aanschaft, zou het, vreest de Temps, een onaverkomelijken slagboom in den zeeweg van West-Europa naar de Oostzee-sta- ten (met name Polen) kunnen leggen. De slotsom ligt voor de hand: Frankrijk zal zich moeten inspannen om op zijn twee zee- fronten gereed te blijven en de wedstrijd in wapening ter zee die al gaande is, dreigt nu verscherpt te zullen worden. Dit is de werke- lijkheid tegenover het ideaal van beperking en vermindering van krijgstoerustingen. In stede van op te schieten in de richting van verster- king van den vrede, opent de wedstrijd in wa pening het vooruitzicht op nieuwe oorlogen. In de termen van het pact van Kellogg schij- nen nog slechts weinigen te denken. De wedijver ter zee tusschen Frankrijk en Italie belemmert intusschen de onderhandelin gen aver een tractaat van vriendsehap en ar bitrage, welke Chamberlain niet zoo lang ge- leden bij zijn bezoek aan Italie bespoedigd heeft trachten te krijgen. te dicht bij de tramrails stonden. Toen dan oolc de tram daar voorbijreed, werd een der rijwielen door de treeplank van een rijtuig geraakt en kwam de geheele zaak in bewe- g-ing, zoodat, toen de machinist, die het ge- beurde bemerkte had geremd, bleek, dat 4 rijwielen geheel stuk waren. Naar we vemamen komt het meermalen voor, dat rijwielen langs den weg te dicht bij de trambaan worden neergezet. Vermelding van het gebeurde, kan misschien als waar- schuwing strekken. Het is niet alleen een schadepost voor den eigenaar van het rijwiel, maar er ontstaat ook gevaar voor het uit de rails springen van locomotief of rijtuigen, in- dien een der zwaardere rijwieldeelen tusschen rails en wielen terecht zouden kamen. CONCERT OP DE MARKT. Bij gunstig weer zal het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, morgen (Donderdagavond) te 8 uur op de Markt het volgende programma uitvoem 1. Wilhelmus. Souvenir de Beersse, Pas-red. Lt. Pumotte. En Gamison, Fantaisie J. B. Minne. Les Dragon de Villars sur l'Opera de Maillart. Op ter Olympiade. G. van Weesel. Pauze. Dixmuiden Nieuwpoort, marche. J. de Smetsky. Franche Amitee, Fantaisie. J. Martin Loflied. Constantinopel. en licht gekleed neemt Let op den oranje band ec het Baverkruis. Prijs 75 cts. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. DE WATERLEIDINGKWESTIE. In den laatsten tijd is door opposanten tegen het aanhangige waterleidingplan als grond voor hun twijfel aan de capaciteit der waterwinplaats te St. Jansteen naar voren gebracht, dat zij vernomen hebben, dat door den vroegeren directeur van het Rijks Drink- waterleidingbureau, den heer J. van Olden- borgh, thans directeur van het Prov. Noord- Hollandsch waterleidings- en electricitedts- bedrijf, een „een Zeeuw" een brief zou ge- schreven zijn, waarin hij te kennen gaf, dat er te St. Jansteen of in Zeeuwsch-Vlaanderen geen voor een waterleiding geschikt water zou zijn. Door meerderen werd aan dien brief aan „een" niet genoemd persoon, die ,,zou" be- staan nog al groote waarde geheoht. Men zag over het hoofd, dat de heer Van Olden- borgh thans nog lid is der Centrale Commis sie voor Drinkwatervoorziening en als zoo danig behoort tot de adviseurs van de Regee ring en dus mede verantwoordelijkheid draagt voor de aanhangige plannen. Ook heeft hij aan den tegenwoordigen directeur van het Rijks Drinkwaterleidingbureau verklaard zich niet bewust te zijn ooit dergelijken brief te hebben geschreven. Naar men ons mededeelde is dezer dagen door een belangstellende bij den heer Van Ol- denborgh naar het mogelijke bestaan van het besproken schrijven geinformeerd. Men gaf ons inzage van het d.d. 4 Mei 11. door den heer Van Oldenborgh gegeven ant woord, waarin hij schrijft: ,,ik ben even ..nieuwsgierig als u, naar den datum en de j ..bestemming van den bewusten brief en (zal) j ,,een en ander dus gaame van den betrokken j Zeeuw" vememen! Een Zeeuw is immers j "altijid „rond" en deze zal dus wel geen be- 1 ..zwaar hebben den datum en den geadres- ..seerde bekend te maken! Wij vonden heden in ..Zelandia" een bericht, dat alhier in bestuurskringen der gemeente, reeds een voornemen zou worden gekoesterd, betreffende het inrichten eener waterleiding voor de gemeente Ter Neuzen. We weten niet, of aan het publiceeren van dat bericht een zekere bedoeling ten grond- slag ligt, doch kunnen wel zeggen dat dit moet beschouwd worden als uit een grooten duim te zijn voortgekomen. Dergelijke voornemens bestaan hier op dit oogenblik niet. EXTRA-REIZEN DER PROV. BOOT OP DE WESTER-SCHELDE OP ZONDAG. Zooals destijds werd gemeld, zijn door het lid der Staten van Zeeland, den heer Mr. J. Adriaanse, tot Ged. Staten enkele vragen ge- steld in verband met het niet beschikhaar stellen door den directeur van den Prov. Stoombootdienst op de Wester-Schelde van een boot voor een extra-reis van een Fran schen automobildst van Breskens naar Vlis- singen op Zondag 31 Maart jl. Thans hebben Ged. Staten eveneens schrif- telijk daarop geantwoord en erkend, dat de boot reeds van Vlissingen naar Breskens was gekomen en door een tegenorder van den directeur ledig weer naar Vlissingen moest terugkeeren, doch deelen mede, dat de auto van den Franschen automobilist nog niet was geladen, zoodat van ontladen er van niet ge- sproken kan worden, wat Mr. Adriaanse wel deed. De vraag of indien het bericht niet i juist was, Ged. Staten dit niet hadden moe ten logenstraffen, kan h. i. vervallen worden beschouwd door de beantwoording in positie- ven zln van de eerste vraag. 1 x>e vraag of indien de feiten wel juist zijn, de directeur heeft gehandeLd krachtens hem I verstreikte opdracht, beantwoorden Ged. Sta ten door mede te deelen, dat het onderhavige geval het gevolg blijkt te zijn geweest van een verschil in opvatting aangaande een, door de commissie van toezicht op de Prov. stoom- bootdiensten aan den directeur van den Wes- ter-Schelde-dienst gegeven opdracht. Die op dracht Meld in een verbod tot het beschik- Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. O 9) (Vervolq.) De deur qinq otpen en mr. Masters kwam op zijn qewone drukke, joviale ma- nier naar binnen stapipen. Met het meest qenoefllij'ke gezicht van de wereld neu- riede hijt een liedje, maar zijn houdinq, die wilde zegqen, dat er niets aan de hand was, was te qewild, om waar te zijn. „Zoo ben je daar nog, Bliss, zeide hij opge- wekt. ,,'t Spijt me, dat ik het je moet zeggen, maar wil je er aan denken, dat aanstaanden Zaterdag je proeftijd om is. [e weet toc'h wel, dat we een maand proef tijd hadden afgesproken." Bliss stond eenigszins moeilijk op. ,,'t Spijt me, dat ik tot dusver nog niets verkocht helb, mijn'heer," zeide hij lang-' zaam. ,,Maar ik heb nog twee dagen voor den boeg, en nu helb ik gedacht... ik be- doel, terwijl ik hier zat, heb ik een plan- netje gemaakt. Misschien draait het op niets uit, maar in elk geval kan ik 't mor gen nog eens probeeren." Mr. Masters .keek hem een beetje nieuwsgierig aan. ,,Ben je van plan om je geluk nog eens in een andere buurt te probeeren vroeq hij. ,,Je moet maar denken, jij hebt den alleenverkooip en 't is werkelijk het beste fornuis dat er bestaat. Alls het je eerst WEDSTRIJD IN WAPENING TER ZEE. Dezer dagen zijn hier, schrijft de N. R. Crt., maar luikt om de menschen die er wat voor voelen te pakken te krijgen. j Ja, dat helb ik ook al gedacht, mijn- heer." zeide Bliss nog diep in qedachten. ,;0 ja, dan wou ik u nog vragen, als de een of andere klant het fornuis eens wil zien, kan dat dan...?" - ,,In het magazijn staat er een kant en klaar ingepaikt," viel mr. Masters hem snel in de rede. „Tim is nog niet weg, hij kan het overal naar toe brengen, waar- heen je maar wilt. Den heelen dag heeft j hij nog niets uitgevoerd. Zal ik hem zeq- i gen, dat hij het op een handkar moet la- 1 den Bij die woorden nam Bliss zijn besluit. ,,Graag," zeide hij, met een gevoel, als- of hij zijn laatste steunpunt weqsloeq. Roepend om Tim, liep mr. Masters zoo hard hij kon naar het magazijn. t Was alsof hij door de woorden van Bliss weer al zijn oude veerkracht teruq qekrege: had. Het meisje keek Bliss bijna verwii- tend aan. ,,Vindt u het wel heelemaal in den haak, om hem zoo iets wijs te maken? vroeg ze. ,,Ik maa'k hem albsoluut niets wijs," ant woordde Bliss, terwijl hij naar zijn hoed greep, „voordat het morgenavond is, heb ik het bewuste fornuis, dat nu buiten staat en misschien nog wel een dozijn meer verkocht." Onderzoekend keek ze hem aan. Ze moest toegeven, dat de Ernest Bliss van nu een geheel ander iemand was, dan de jonge man, die een maand geledenop den- zelfden stoel gezeten had. Toen had ze niet het minste vertrouwen in hem qe- had. Nu klonk zelfs zijn stem anders, de lijnen om zijn mond waren harder, strak- ker geworden, zijn geheele manier van RIJWIELEN ONDER DE TRAM. Jl. Maandagavond hadden eenige jongelie- den hun rijwiel tegen de heining geplaatst van de danslokaliteit in de buurtschap Drie- wegen, daarbij er niet op lettende, dat deze doen gaf veel meer den indruk van be- slistheid. Zonder dat ze het zelf wist, klonk er in haar stem een zweempje hoop door. ,,0. als u dat zoudt kunnen doen Haar oogen schitterden hem tegen. 't Was alsof hij alle krachten in hem voel- de groeien; een tweede Simson voelde hij zich. „Dat kan ik zeker zeide hij nog eens. ,,En wat dan?" Op dat oogenblik was zijn overheer- schend gevoel een groote verwondering dat hij nog nooit opgelet had, hoe verba- zend aantrekkelijk dat meisje was. Even lacbte ze tegen hem, maar toen qing ze weer kalm voor haar schrijfmachine zit- ten. ,,Wel, dat moeten we afwachten. HOOFDSTUK V. Toen Bliss, met Tim plus de handkar achter hem aan, de straat afwandelde. voelde hij zich als iemand, die, door de omstandigheden genoodzaakt, plotseling een plan ten uitvoer moet brengen, dat nog geen tien minuten geleden alleen als een mogelijke oplossinq bij hem opgeko- men was. Diep in gedachten liep hij snel voort, zonder zicih om den weg te bekom- meren. Tim, die langzamerhand aan niets doen gewend was geraakt, begon zich veronachtzaamd te voelen, ,,Hoe ver moeten we, mijnheer vroeg hij eindelijk, terwijl hij even staan bleef om zijn voorhoofd af te vegen. Bij het hooren van die stem bleef Bliss plotseling stokstijf op het trottoir staan en keerde zich toen langzaam om. ..Allemachtig, ik had je heelemaal ver- geten," zeide hij. „Voordat ik het fornuis Geeft ze weerstandsvermogen door Ze hebben 't noodig 1 TER NEUZEN noodig heb, moet ik eerst nog even naar een paar menschen toe. Jij hoeft dus niet j heelemaal mee te gaan. Luister eens, weet jij St. James street „Bedoeit u de St. James street, die vlak bij het West End is?" vroeg Tim met een armezondaars gezicht. „Ja juist. Je zult het toch wel kunnen vinden? Je kunt er net zoo lang over doen als je wilt, als je maar zorgt, dat je binnen een uur aan het adres bent, dat ik je za! opgeven. No, 37, de naam is Broandben en het is een makelaarskantoor. Daar moet je dan maar wachten; ik zal zorger dat ik er op tijd ben." Tim veegde nog eens zeer in het ooq- vallend zijn voorhoofd af, en vertelde Bliss toen in vertrouwen, dat het onmogelijk voor hem zou zijn, om dat adres te berei- ken, als hij' niet onderweg de noodiqe ver- verschingen kon innemen. Met een zucht stak Bliss zijn hand in zijn broekzak en bekeek toen berustend zijn geheele gelde- lijke bezit. Twee shillings en negen en een halve penny, dat was alles tot Zater dag. Na even nadenken gaf hij de negen en halve penny aan den magazijnknecht. ,,Maar dan moet je ook zorqen, dat je er op tijddoent", zeide hij met nadruk. ,,Het is van het grootste gewicht." Nadat Bliss eenmaal zijtn besluit geno men had, ginq hij zijn zelfqekozen weg met een souvereine minacbtinq voor alles wat ook maar op een moeilijkheid leek. Toen hij het kantoor van zijn zaakwaar- neimer gesloten vond, hield hij zijn vin- ger doodeenvoudig zoolanq op het elec- trische drukknopje aan de bediendengann totdat hij gehoor kreeg. Het noemen van zijn naam maakte natuurlijk de rest ge- makkelijk. Toen de bediende van de ma- kelaars in St. James street hem uitlachte, omdat hij den leegstaanden winkel in Re gent street maar voor een korten tijd wilde huren, liet Bliss hem staan, alsof hij een stulk van het meubilair was en maakte door een handvol bankpapier op tafel te leggen, de zaak in een ommezien met den makelaar zelf in orde. Eenige minuten daarna wandelde hij kalm naar zijn nieu we, tijdelijke venblijfplaats, met als gevolg de makelaarslbediende met den sleutel en daaraehter Tim met handkar en fornuis. Toen ze aan het nieuwe adres kwamen, sloot de bediende de deur open. Tim laadde de paikkist af, welke volgens order van Bliss in de uitstalkast vlak voor het groote spiegelruit werd neergezet. De jonge man vertrok weer, nadat hij Bliss eenige kleinigheden, zooals het sehaikel- bord en de verschillende knopjes voor het licht, aangewezen had. Met een zucht van verlichting sloot Bliss de deur achter hem af en keerde zich tot Tim. ,,Zeg, jij hebt toch verstand van die fornuizen, is 't niet?" vroeg hij Tim. „Ik ken ze als mijn eigen moeder," ant woordde Tim, ,,maar wat moeten we met dat ding hier beginnen ,,Dat zal je morgenochtend wel te we ten komen," was het antwoord. ,,'t Eenige- wat jiji te doen hebt is: het ding uit pak ken, het precies midden in de uitstalkast in elkaar zetten en zorgen, dat het mor genochtend om acht uur precies qebruikt kan worden. De rest kan je heusch wel aan mij overlaten." Tim gaf zijn pet een duw naar achte- ren en krabde zich met een bedenkeliik gezicht op zijn hoofd. ,,Om het werkelijk qoed in orde te ma ken, moet ik noq brandstoffen, wat olie en poetsgedoe hebben." zeide hij toen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1