ALGEMEEN nieuws- en apvertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. 8370 Maandag 6 Mei 69Jaargang (jpDl2? ASQN^ESENTSPBUS: FEUILLET0N. BINNENLAVD. ©n. goen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. smaakt ah room Binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden - Bijvooruhbetalingfr. per post 6,60 per jaar Voor ^elgie en Amerika f 2 25, overiqe landen f 2.60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bi, vooruitbetalmp. Dit blad verschijnt iederen Maandap-, Woensdag- en Vrijdagavond. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN TER NEUZEN, breagen ingevolge artikel 75, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920 ter openbare ken nis, het volgende raadsbesluit De Gemeenteraad van Ter Neuzen, «ezien een op 6 Maart 1929 ingekomen adres van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs te Ter Neuzen, waarbij onder overlegging der vereischte ■tukken wordt verzocht om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden be schikbaar te willen stellen voor het verhar- den van de speelplaats, behoorende bij de school der voomoemde vereeniging, Overwegende, dat deze speelplaats bij regenval zoo modderig is, dat zij niet voldoet aan de eischen welke aan een behoorlijke speelplaats moeten worden gesteld, dat verharding dan ook noodzakelijk is, dat de kosten wegens veranderen van ver harding eener speelplaats behooren tot de ultgaven bedoeld in artikel 72 der Lager On derwijswet 1920, dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, eerste lid, gehoord een voorstel van burgemeester en wsthouders, b e s 1 u 11 sflne medewerking te verleenen. Ter Neuzen, den 2 Mei 1929, De gemeenteraad voomoemd, J HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen, den 6 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN TER NEUZEN, brengen ingevolge artikel 75, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920 ter openbare ken- nis, het navolgende raadsbesluit: De Gemeenteraad van Ter Neuzen, Gezien een op 15 April 1929 ingekomen adres van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs te Ter Neuzen, houdende verzoek om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te willen stellen voor het aanschaffen van 20 gordijnen, Overwegende dat voor het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen gelden kunnen wor den aangevraagd uit de gemeentekas, dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920, gelet op de artt. 72 e. v. der Lager Onder wijswet 1920, gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, b e s 1 u i t ztjne medewerking te verleenen. Ter Neuzen, den 2 Mei 1929. De gemeenteraad voornoemd, J HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen, den 6 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN TER NEUZEN, brengen ingevolge artikel 75, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920 ter openbare ken nis het volgende raadsbesluit: De Gemeenteraad van Ter Neuzen, Gezien een op 23 April 1929 ingekomen adres van het Bestuur der Vereeniging voor in Christelijk Onderwijs te Ter Neuzen (Jozina- straat), waarbij onder overlegging der ver eischte stukken wordt verzocht om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gel den beschikbaar te willen stellen voor de verandering van inrichting van de privaten en urinoirs in die school, overwegende dat de kosten verbonden aan de uitvoering van dit werk behooren tot de uitgaven, bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, eerste lid, gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, b e s 1 u i t zijne medewerking te verleenen. Ter Neuzen, den 2 Mei 1929. De gemeenteraad voomoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen, den 6 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINS. Op bescheiden, maar hartelijke wijze, heeft men, schrijft de N. R. Crt., Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik Vrijdagmiddag in de Zwitsersche hoofdstad ontvangen. Ofschoon de Koningin verzocht had, van een pledhtige ontvan-gst af te zien, en de Zwitsersche re geering zich natuurlijk naar dezen wensch had gesohikt, was het station feestelijk ver- sierd met tapijten en planten. Voor de ont vangst waren op het station aanwezig de ka- binetchef van het ministerie van buitenland- sche zaken, den heer Dinichert, en de Neder- landsche gezant, Mr. W. J. Doude van Troost- wijk, met den Nederlandschen consul den heer J. H. Groeneweg. Om kwart over twee zijn de Koningin en de Prins, die in een bijzonderen salonwagen had- den plaatsgenomen het station binnengereden. personen, blijkbaar landgenooten, in het Hollandsch aangesproken, met een verzoek om inlichtingen, langs welken weg de Konin gin zou rijden. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Het wetsontwerp tot herziening van de fi- nancieele betrekking tusschen rij-k en ge- meenten wordt bij tweede lezing zonder boof- delijke stemming aangenomen, nadat de heer Van den Tempel (s.-d.) verklaard had, dat de sociaal-democraten niet zouden tegen- stemmen om een langdurige vertraging van de totstandkomin-g eener regeling te voor- komen. (De Minister van Financien wordt van ver- schillende zijden gelukgewenscht. Besloten wordt Dinsdagavond verder te be- handelen de begrooting van het Wegenfonds. Op de agenda wordt geplaatst de wijziging van de Armenwet en de conclusie inzake den gewezen rrjksbouwmeester, den heer Vrijman. Het voorstel van den heer Bijleveld (a.-r.) om ook de Ambtenarenwet te behandelen, Neuzen wordt belemmerd? Heeft hij nooit gehoord van de kimstmatige en met den geest der Rijnconventie strijdende protectie (vrjj sleepen, de vrijstelling der surtaxes d'entre- pot), waardoor Belgie Nederlands aandeel in de Rijnvaart poogt te verkleinen? De gedachte, dat Belgie ons voor de bijzon- Zeer vele journalisten en een bijzonder talrijk j publiek waren op het afgezette perron en op j ^rdtTerwomen met38 t'JgeY^sTemmem het stationsplein aanwezig. De Koningin, i WUIUL p 6 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER - NEUZEN, brengen ter voldoening aan het i bepaalde bij de Hinderwet, het navolgende besluit van Burgemeester en Wethouders van J AXEL ter openbare kennis: j j Burgemeester en Wethouders der gemeente AXEL; t I gelet- op het verzoek, onder dagteekenmg van 21 Januari 1929 ingediend door de Com- pagnie Neerlandaise de L'Azote te Brussel, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het op- richten. van een ammoniakfabriek; overwegende, dat de beslissing op dit ver- zoek niet kan worden genomen binnen den ter- mijn, bepaald in artikel 8, eerste lid, der Hin- 1 derwet, op grond dat nog niet is ingekomen I het bericht van den Hoofdinspecteur van den j Arbeid in het Xe district te Dordrecht om- trent het al of niet voldoen der inrichting aan de eischen gesteld krachtens artikel 6 der Vei- ligheidswet; gelet op artikel 8, tweede lid, der Hinder- wet; besluiten: De beslissing voormeld te verdagen. Afschrift van dit besluit zal aan verzoek- ster worden uitgereikt. Axel, 2 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, (get.) BLOK. De Secretaris, (get.) MARIS. Ter Neuzen, 6 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis inge volge artikel 37, juncto artikel 12 eerste lid der Drankwet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om verlof voor den verkoop van al- coholhoudenden drank anderen dan sterken drank van MICHEL MANDERS, van beroep glazenmaker, wonende te Ter Neuzen, voor de benedenlokaliteit van het perceel Stations- weg 63. Binnen twee weken nadat deze bekend- making is geschiedt, kan ieder tegen het ver leenen van het verlof schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Ter Neuzen, den 3 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, j. HUIZINGA, Burgemeester. B. L ZONNEVIJLLE, Secretaris. strak bl-eef aankij-ken. ,,Ben heel inte- ressant aanbod." ,,Waarsonijniijk denkt u, dat ik niet in ernst spreek/" vroeq Bliss. Misschien s-preekt u wel in ernst was her kaime antwoord. „in zekere krinqen is uw naam en uw rijikdom natuurlijk aan iedereen bekend. Ik zou best kunnen be- -grijipen, dat uw .bookmaker", of een van uw leveranciers, bij-voorbeeld van wijn of sigaren, u maar al te graag gedurende een jaar in hun dienst zouden willen heb ben tegen een behoorlijk safaris. Het leek wel of de door en door drif- tige stemming den jongeman heel qoed bekwam. Zijn oo-gen stonden nu niet meer flauw, zijn qeheele qezicht had een geiheel andere tint qekreqen. ,,Ik ben niet zoo n mispunt, als u schiint te denken," zeide hij opqewonden. „Dit ben ik van plan te doen: qedurende een jaar zaf ik op qeen manier van mijn posi- tie, mijn naam of mijn geld profiteeren; als ik -gedurende dat jaar geld opneem zal dat zijn voor een doel, waarbij ik direct gekleed in een grijs blauw reiscostuum, werd door den heer Dinichert namens de Zwitser- j sche regeering verwelkomd. j j H. M. en de Prins zijn dadelijk naar hotel j Bellevue-Palace gegaan. Om 5 uur zijn zij uitgereden voor het officiSele bezoek aan de Zwitsersche regeering in het Bondspaleis. Helaas was het weer hoe langer hoe ongun- i stiger geworden; om 5 uur viel de regen bij Voortgezet wordt de behandeling van de ontwerpen betreffende voorwaardelijke ver- oordeeling, enz. De heer Van Schaik (r.-k.) juicht toe de oombinatie van geldboete en voorwaardelijke gevangenisstraf, maar is minder enthousiast ten aanzien van de combinatie voorwaarde lijke en onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Een maximum termijn van vijf jaren cel- straf acht spreker nog te lang en demorali- stroomen. Niettemm stonden honderden men- geerend Hij juicht de jeugdgevangenissen scben op ftet plem voor het Bondspaleis, d heeft gegn principieeie bezwaren tegen fraai versierd was met de Nederlandsche bewaring, doch wenscht deze vast te knoopen Zwitsersche wapens; verschillende Neder- iylntA VBn snhuld. landsche leeuwen zag men prijken naast het Zwitsersche witte kruis op rooden grond. De rood-wit-blauwe vlag met oranjewimpel en de Zwitsersche rood-witte vlag waren voorts op tal van plaatsen op het bondspaleis aange- bracht. Een zeer groote Nederlandsche rood- wit-blauwe vlag, geflankeerd door den oranje wimpel en het Zwitsersche rood en wit, was gespannen. over de straten, die toegang geven tot het paleis. De Koningin en de Prins waren door den heer Dinichert afgehaald. In de raadskamer van de Zwitsersche regeering zij-n zij door de voltallige regeering ontvangen. Volgens Der Bund te Bern heeft het ge- sprek tusschen de Koningin en de regeering niet geloopen over politieke kwesties. doch heeft de conversatie zich bepaald tot de groote vriendschapsbetrekkingen tusschen de beide landen en volken. Daarbij bleek, dat de Koningin en de Prins Zwitserland heel goecl kennen en verschillende deelen van bet land met bewondering gezien hebben. Het gesprek werd gevoerd in het Duitsch en in het Fransch. De president van Zwitserland, de heer Haab, heeft de Koningin en den Prins uitge- leide gedaan en de heer Dinichert heeft aan het vorstelijk paar een uitlegging gegeven omtrent de groote figuren van de drie Zwit- sers, die als vertegenwoordigers der oerkan- tons in de groote ingangshal van het Bonds paleis staan. Met levendige belangstelling heeft de Koningin kennis genomen van de verklaring van den heer Dinichert. Daama zijn de Koningin en de Prins naar het Nederlandsche gezantschap gegaan, waar zij een tegenbezoek ontvingen van presi dent Haab, den vice-president Scheure en den minister van buitenlandsche zaken, Motta. Vrijdagavond hebben de Koningin en Z. K. H. in hun hotel gedineerd. Zaterdag om half drie zouden zij over Brieg naar Montana reizen, waar de Koningin het grootste gedeel- te van Mei hoopt door te brengen. Bij deze gelegenheid bleek weer, dat de Zwitsersche hoofdstad meer Nederlanders telt dan men vaak meent. Verschillende malen werd ik vanmiddag door mij ontoekende aan een zekere mate van schuld. De heer Van Rappard (lib.) betreurt het, dat niet aanvaard is de combinatie geldboete en gevangenisstraf, maar juicht toe de com binatie voorwaardelijke en onvoorwaardelijke Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 3) (Vervolg.) „Zoo, dat" is dus uiw opin-ie over mij .zeide hij, zonder iets van zijn vroeqere noncltuilance in zijn manier van spreken „Goed, nu u alles qezegd heeft, waar u zta in had, wilt u misschien wel zoo qoed zij®, om cok een paar ooqenblifcken naar mij te luisteren. Dick, Senn heeft me ver teld, dat u vroeqer in Oxford noqal van sport hiel-d. Nu zal ik een weddenscihap met u aan-qaan. U bent de baas van het St. fames Gasthuis, n>iet waar?" ,,Ik ben de voorzitter van het colleqe of indirect qeen enkel voordeel heb. Laten va,n regenten van die inrichting" zeide we elkaar qoed begrijipen. Als ik mijn De heer Heemskerk (a.-r.) sluit zich aan bij den aandrang om de colleges van de re- genten om te zetten in commissies van toe- zicht. Verder zet spreker uiteen, dat het j strafzetsel zich zoodanig behoort te ontwik- kelen, dat gedwongen arbeid boofdzaak wordt en opsluiting een bijkomstige omstandigheid. BELGle EN NEDERLAND. Het Alg. Hbl. schrijft: De Belgische oud-minister Huysmans heeft bij zijn jongste bezoek aan Nederland ook met Mr. Troelstra gesproken. Diens woorden geeft hij, blijkens een telegram uit Brussel aan „Het Volk", aldus weer: „De thesis, die gij steeds hebt verdedigd, is ook de mijne. De havens van Rotterdam en Antwerpen kunnen heel gemakkelijk samen bestaan en zich uitbreiden. Wij zijn nog niet gekomen tot het hoogtepunt van de technische mogelijkheden en beide zul- len nog lang het aantal kranen en het aan- tal kaden kunnen uitbreiden. Haar achter- land streekt zich uit tot ver over de gren- zen van beide landen. De twee havens moe ten er zijn voor ons gemeenschappelijk voordeel, en indien Belgie de Nederland sche rivieren noodig heeft, dan heeft Ne derland de Belgische spoorwegen noodig. In beide gevallen zou sabotage een econo- mische en politieke domheid zijn. En ik voeg er bij, van socialistisch standpunt een misdaad." Hier moet bij den ouden leider der Neder- lansche sociaal-democraten een misverstand in het spel zijn. Niemand ontkent, dat Ant werpen en Rotterdam zeer wel beide kunnen leven. Niemand legt hier aan de ontwikke- ling van Antwerpen een stroobreed in den weg. De feiten bewijzen het, Maar omgekeerd? Weet de heer Troelstra niet, dat door speciale tarieven op de Belgi sche spoorwegen de ontwikkeling van Ter Sir fames eeniqszins uit de hooqte. „Ja, ik herinner me, dat ik een paar dagen qeleden um naam onder een cir- eiulaire heb zien staan," qin-q Bliss voort. „U probeert -qeld bij elkaar te krijqen om een vleuqel aan te bouwen en voor een nieuw laiboratorium. U vroeq in die cir- culaire om vijf en twintiq d-ui'zend pond, nietwaar? Luistert u nu eens qoed. Ik wed met u om vijf en twintiq duizend pond van mijn kant en een handdruk en een eerlijk pemeende verontsdhuldiqinq van uw kant dat ik vandaaq met zes pond in mijn zaik voor een jaar zal verdwijinen en dat ik qe durende dat iaar zal leven van hetqeen ik verdien. Hebt u me verstaan?" „fa, natuurlijk heb ik het verstaan", antwoordde de dokter, terwijl hij Bliss diensten erqens aanbied, z-al het zijn als Bliss, iemand, die toevalli-q buiten werk is. Als -mijn identiteit door toevalliqe omstan- digiheden ontdekt wordt do-or de perso nen bij wie ik in betrekkinq ben, of als ik zelfs o-ok maar merk, dat er qetwijfeld wordt, of ik wel deqene ben voor wien ik me uitqeef, dan zal ik dae betrekkinq onmi-didellijk verlaten. Als ik qedurende dat jaar, op welke manier dan ook, het geld dat ik op het oogeniblik bezit, aan- wend ten vo-ordeele van mezelf, dan heb ik de weddenschap verloren. Gaat u daarmee accoord?" Sir fames kn-ikte eenigszins ironiscih; zijn n-pstellirq in zijn patient was noq niet be: overqroot te noemen. ..Het gasthuis zou vijf en twintiq dui zend pond heel qoed kunnen qebruiken," was ihet eeniqe wat hij- zeide, ,,U heeft alle condities van de wedden scihap qoed b-eqrepen? ,,Voikomen." Toen Bliss wilde weqqaan, haalde hij een envelo-ppe uit zijn zak en leqde haar op de scihrijitafel neer. Sir fames sdhoof de envelo-ppe eeni-qszin-s qeerqerd teruq. „Iik kan qeen qeld aannem-en voor den raad, welken ik u gegeven heb." zeide hij. ,,Waarom niet?" „Omdat die raad in uw qeval toch waardeloos is. Duizend teqen een volqt u hem t-och niet op." ,,Als ik dat niet doe, dan is dat in uw voordeel/' zeide Bliss. ..Dan hebt u vijf en twintiq duizend pond voor uw hospi- taal." De dokter st-ond onqeduldiq op en druk-te even op het belletje naast zijn sohrij-ftafel. Bijna onibeleefd qat hij op die manier zijn patient te kennen, dat hij het onderhoud als geeindi-qd beschouwde. Meteen liet hij het masker van onverschil- liqe beleefdhei-d vallen. Zijn qelaat drukte een bijn-a minachtend onqeloof uit. ,,fa misschien. zeide hij. De qevoelens, welke dez-e twee woor den bij Bliss opwekten, w-aren voor hem zelf een o-penbarinq. De behandel-in-q van den dokter had hem zoo driftig qemaakt, dat hij qeduren de een .paar ooqenblikken qeen w-oord kon uitbrengen. T-oen bal-de hij ziin rechter- hand en qaf met een kraoht, die bewon- derensiwiaardip was voor den zwalckelinq van een paar minuten qeleden, een slaq o-p de scihrijiftafel. ,,Nc-q qeen dertiq te-llen qeleden," zeide hij-, .,was het noq mogelijk qeweest, dat uw qasthuis z"'n vijf en twint*'-n duir-e.nd pond zou verkreqen hebben. Nu wil ik liever qehangen worden, dan dat u er ooit een penny van zult zien. dere faciliteiten, die het van ons verlangt een tegenprestatie behoort te bieden, waarbij de spoorwegen een rol kunnen spelen is wel eer- der geopperd. Het is de vraag, of het vervoer te lancf door Belgie heen voor Nederland van. zooveel belang is, dat in dit transitoverkeer een mogelijkheid van faciliteiten ligt die opwegen kan tegen de concessies, die Neder land bereid is, onverplicht aan Belgie te doen. Belgie bleek trouwens niet bereid tot verdere tegenpraestaties dan het doen ophouden van de opzettelijk op benadeeling van onzen han- del en onze scheepvaart gerichte maatregelen Het meent echter rechten op ons te kunnen doen gelden. Aangezien de heeren Hymans, Segers en hun Roomsch-Katholieke en socialistischa helpers in Belgie aan die voorstelling vast- houden, hebben wij het denkbeeld geopperd daarover en daarover uitsluitend een inter- nationaal-rechtelijke uitspraak te vragen. Nu meldt de „Tijd", dat een Nederlandsch® nota in antwoord op de twee Belgische ter verzending gereed ligt en wellicht reeds is verzonden. In die nota, die niet zal worden gepubli- ceerd, zijn, volgens het blad, geen bijzondera voorstellen over de waterwegen vervat: daar het minister Beelaerts in dit stadium alleen is te doen, een grondslag te leggen waarop de onderhandelingen tusschen de kabinetten, die na de a.s. verkiezingen in Belgie en hier zullen optreden, verder kun nen gevoerd worden. Tot dien grondslag behoort de herhaalde verklaring van onze regeering, dat men hier te lande algemeen een goede verstandhou- ding met Belgie op hoogen prrjs stelt, en in verband daarmede bereid is met gebleken economische behoeften van Belgie rekening te houden, een bereidheid van Nederland sche zijde, die alleen kan voortkomen uit vrijen wil, wijl onze Regeering met beslist- heid de stelling verwerpt, dat Belgie aan de scheidingsregeling van 1839 aanspraak. zou kunnen ontleenen op politieke en eco nomische concessies ten koste van Neder land. Mocht in verband met uitlatingen van den jomgsten tijd van Belgische zijde aan de juistheid van deze juridisch onaantast- bare stelling door de Belgische regeering- twijfel worden geopperd, dan zal aan het Intemationaal Hof van Arbitrage de taak dienen toevertrouwd te worden, om dit struikelblok weg te nemen op den weg naar een bevredigende regeling van de han- gende vraagstukken. Over de vraag of het Hof van Arbitrage daarvoor een geschikter instantie is dan het Permanente Hof van Intern. Justitie zullen wij nu niet twisten. Liever verheugen wij ons erover, dat het hier bescheidenlijk geopperde denkbeeld, om aldus het rechtsobstakel uit den weg te ruimen, dat van Belgische zijde ,,De weddenschap is dus te beschouwen als niet a-anqeqaan?" vroeq de dokter cy- ni-sch. „De weddenschap is wel aanqeqaan, antwoordde Bliss drifti-q, ,,maar ik zal haar winnen." HOOFDSTUK II. De Ernest Bliss, die in dat uur zijn edaantewisselinq had onder-qaan, stapte „e str-aat op met een res-oluten trek op zijn qezicht. Door snel lo-o-pen was t hem qe- iu,kt om de voordeur te bereiken, voordat de bediende hem uit kon laten; met c-pzec sl-oeq hij haar met een smak aohter zich diciht, wat hem een qevoel van groote op- lu-chting qaf. Hij stapte in de auto, nam tot groote verlbazing van den chauffeur, zelf het stuur, en even daarna reed de wa- gen, bestuurd met een zekerlheid, welke voor een type als dat van Bliss opvallend was, door het drukste gedeelte van Lon- den en hie-ld eindelijk stil voor een qroot adv-ocatenikantoor in Lincoln's Inn Fields. ,,D-e ontsteking van een van de cylin ders slaat nu en dan over, Hayes, zej/e hij tegen den dhauffeur, terwijl hij uit de auto stapte. ,.Ik zal bier wel een kwartier- tje opgeihouden worden, kijk jij het onder- tusschien even na." ,,fa. mijnheer", zeide de man. „Waar- schij-nlijik heb ik wat olie op een van de bougies gemorst. Ik za-1 het wel even in orde ma-ken, dan is het klaar als u teruq komt." Het noemen van zijn naam aan den j-ongsten bediende van Crawley Craw ley, adivccaten en procureurs. bracht een geheel ander effect teweeq dan een half uur geleden bij den dokter en zcu. bij der, man, die Bliss non dienochten-d neweest was, zeker alle zelfin-g-enomenheid hebben doen tenuqkeeren. Toen het bekend werd. wie er was, kwarn de eerste bediende onmiddellijtk m ei-gen persoo-n naar Bliss toe en bracht hem zonder eeniq uifcstel in de allerhooq- ste tegenwoordi-gheid van Mr. William Crawley, oudsten dee-l-genoot van het ad- vocatenkantoor, die -door zijn beleefde be- groeting en zijn bemin-nelijks-ien qlimlacb blijik gaf, heel goed te beseffen, dat hit zich in teqenw-oor-diaheid van een van zijn vcornaamiste clienten bevond. ,,Ah mijn waarde heer", riep hij int.. terwijl hij opstond en zijn hand ter be- nroetin-q uitstak ,,dat doet me werkelifk gen-oeoen. Gaat u zitten, daar staat een gemakkelijken stoel dan zal ik om siqa- retten schellen. Mask het u zc-o Qfma - kelrk mogelijk." ,,fa. ja. dat kemt wel good' zeide Blt'ss-- terwij-1 hij een gewonen, rieten stoel naar de sdiriiftafel van den rechtsqeleerde toe trok. „Ik heb op 't ooqenib-lik qeen zm om in een gemekkelijken stoel te zitten en ik wil ook niet r-coken. Ik w-o-u u van daaq over gewiohtaqe zaken spreken. ,.'t f-onige 't jor-qe", ze'd-e Mr. Crawlev. ..-dat belooft wat. Bedoelt u misschien de Hannover Street hvoo-tiheek? Vanmorqeu is mij juist aanqeraden. ,,Die Hannover Street hyr-otheek kans me qeen zier schelen viel Bliss hem in de rede, ,,-u weet heel qoed, dat ik, wat betreft de manier waarop mijn qeld be- le-gd wordt, u al-tijd uw qanq heb laten qa'an. En in het jaar, dat nu voor me ligt.. ben ik niet van plan om ook maar een o-oqeniblik mij't ihoo-f-d te breken over qeld- b el egging." De recht-sgeleerde nam een afwachten- de hou-ding aan. Hij leun-de achterover in zijn stoel, leqde zijn el-lebo-qen op de arm- leunin-qen en dr-rkte zijn vinqertcopen stiff tegen elkaar aan. (Wordt vervolgcL)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1