ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN, 'tUifl&dbcA No. 8369 Vrijdag 3 Mei 1929. 69e Jaargang Eerste Biad. HEEREN-BAA1 ABONNEMEfcTSPBIJ S: BINNENL AND. BUITENLAND. V/asch mei Zorgt voor Uw Dieren S FEUILLETON, EEN REDE VAN DEN PAUS OVER NEDERLAND. TER NEUZEN, 3 MEI 1929. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGEZONOEN MEDEDEELINGEN. Geen wrijven en geen boenen meer. Persil reinigt de wasch door deze slechts eenmaal korten tijd te koken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Steeds voorradig FLORA'S Fa A VAN QVERBEEKE-IEUNIS ^i—iaMJiiai i«g TER NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr per post 1,80 per 3 maanden - Bij vooruitbetaling fr. per post J 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overiqe landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bmtenland alleen bii vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdaqavond. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Voortgezet wordt de ibehandeling van het ontwerp tot wijzig'inig van de financieele be- trekking tusschen het rijk en de gemeenten. Minister de Geer neemt het amendement- van den Tempel tot uitbreiding van de be- voegdheid der commissie van advies inzake de uifcvoering van wet over. De heer Schaper (s.-d.) geeft den heer van den Tempel in overweging, zijn amendement tot verhooging van de opcenten op de fonds- belasting na de onaannemelijkverklaring van de regeering in te trekken, daar de aange- brachte regeeringswijziging reeds een overwin ding is. De heer van Vuuren (r.-k.) meent, dat de regeeringswijziging practisch neerkomt op honderd opcenten, en geeft de voorkeur aan het amendement-Smeenk, dat daartegen nog voorwaarden bevat. De heer Oud (v.-d.) geeft de voorkeur aan de regeeringswijziging, daar volgens het amen dement-Smeenk de kleine inkomens eerst zoo hoag mogelijik moeten zijn belast, alvorens men de opcenten tot 100 zal kunnen opvoeren. De heer van Gijn (Mb.) steunt het amen dement-Smeenk, daar de regeeringswijziging het ontwerp denatureert. De heer van den Tempel trekt zijn amende ment in. De Minister laat de beslissing aan de Earner Spreiker meende door de wijziging aan de be- zwaren der Earner tegemoet te komen, doch geeft de voorkeur aan het amendement- Smeenk. D'it amendement wordt aangenomen met 47 tegen 21 stsmmen. De eindste. ming over het ontwerp zou he- den plaats vinden. Aan de orde is het ontwerp, houdende bepa- lingen inzake in en doorvoer van kip- en eende- eieren en waarborgen van eigenschappen van landibouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelpro- ducten. De heer Elbels (v.-d.) juicht het ontwerp toe en vraagt de verplichte merking van eieren uit te strekken tot de koelhuiseieren. De heer Weitkamp (c.-h.) stemt in met het door den heer Efoels gesprokene en wenscht geen vrijstelling voor het opslaan van onge- merkte buitenlandsche eieren. Ter gelegenheid van het gouden priester- juibile van Paus Pius XI heeft een „Neder- landsche Rationale bedevaart" naar Rome plaats gehad, weliker deelnemers j.l. Maandag op het Vaticaan zijn ontrvangen. Hun woord- voerder was mgr. H. van de Wetering, die d'e gelukwenschen van de Nederlandsche katho- lieken overhracht. In zijn antwoord zeide de Pans volgens het verslag in de „Maaslbode" o.m. het volgende; Wij brengen eer aan Holland voor deze mooie pelgriinage, voor zijn geloof en kinderlijke toewijding jegens mijn persoon en jegens onze Moeder de Heilige Kerk. Ik ben tevreden over het brave Holland, over zijn eerbare kleeding, over zijn onderwijs en de opleiding zijner geestelijkheid, over de i universiteit van Nijmegen, die onlangs zijn eerste lustrum heeft gevierd. Door de ont- wikkelingsgeschiedenis van al deze factoren loopt een gouden ketting, die Holland met Rome venbindt. Gij toont een levendige be- langstelling voor alles wat de kerk betreft en daarom eer aan Holland. Altijd hebt gij ge- luisterd naar den Paus, wat er ook gebeurde. Gij zijt hier dan ook als geliefde kinderen in ons huis. Ik wil u hartelijk zegenen met uwe pries- ters, die voor u werken en uwe bisschoppen die u leiden. Gij representeert hier ook dege- nen, die zijn achtergebleven en daarom zult gij teruggaan met een zegen ook voor hen. DE STOPZETTING DER ZEELAND. Van hoe grooten algemeenen invloed het stopzetten van de suikerfabriek Zeeland te Bergen op Zoom zal zijn, blijkt weer uit het feit, dat Burg, en Weth. van die plaats voor- stellen, het percentage van den H. O. niet op 2.8, doch op 3 vast te stellen, alleen omdat de opbrengst der havengelden als gevolg van ge- noemde stopzettimg, belangrijk zullen vermin- deren. HET BELGISCHE KONINKLIJK GEZIN EN DE NEDERLANDSCHE TAAL. Sedert eendgen tijd legt men, aan het Bel- gische Hof, een buitengewone belangstelling aan den dag voor de Nederlandsche taal en de letterkundige producten der Vlaamsche auteurs Eoning Albert leest iederen dag een Vlaam sche, gematigd Vlaamschigezinde en vrijzinnig- getinte courant. Hij houdt er aan van elke gelegenheid gebruik te maken, om zich in het spreken der Nederlandsche taal te volmaken en onlangs deed zich zelfs het totdusver in Belgie nooit voorgekomen feit voor, dat de koning en de koningin, in het hij zijn van een paar Vlamingen en een Noord-Nederlander, met elkaar enkele woorden in het Nederlandsch wisselden en bijna den heelen tijd door, met deze Nederlandsch-sprekende personen, in onze taal spraken. EEN FORT BESTORMD. Volgens de bladen heeft een groep arbeiders die werkte in een fort in een der voorsteden van Warschau, getracht onder leiding van den communistische afgevaardigde Cypula in het inwendige van het fort door te dringen. Toen de wacht d'it wilde heletten, schoten de anbei- ders eenige revolverkogels op de soldaten af, die hunnerzijds antwoordden met eenige ge- weersalvo's. Het heet, dat slechts een arbei- der gewond is; er werden zes personen gear- resteerd. EEN VROUWELIJEE BURGEMEESTER. In den „Mon.iteur Beige" van Zondagoch- tend verscheen een koninklijk besluit waaribij mevr. Le Bailie de Tilleghem, weduwe van baron Gilles de Pelichy, tot burgemeesteres der gemeente Snellegen in het arrondissement Brugge, wordt benoemd. Mevrouw weduwe de Pelichy volgt, in deze hoedanigheid, haar echt- genoot op, die voor korten tijd overleed. POLITIEKE MOORD TE LUXEMBURG. Op den kanselier van het ltaliaansche ge- zantschap te Luxemburg, Alfonso Arena, is een aansiag gepleegd door den 29-jarigen Ita- liaanschen schoenmaker Ascanio Gino. Gino woonde sedert 1928 in Luxemburg, waar hij als schoenmaker werkte. Hij had zich tot het gezantschap gewend, om de noodige papie- ren te verkrijgen. De kanselier had geweigerd deze te verstrekken. Toen hij kort daarop het gezantschap verliet werd hij op straat door Gino opgewacht, die rnkele revolverschoten op hem loste. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij kort na zijn opnemen in het ziekenhuis overleed. De dader is gearresteerd. Omtrent den moord op den Italiaanschen kanselier Alfonso Arena wordt nader gemeld, dat de aansiag gepleegd is, toen de kanselier zich Dinsdagmiddag om een uur van het ge- zantschapsgebouw naar zijn woning begaf. De moordenaar had zich achter een auto bij de woning van den kanselier vendekt opgesteld. Toen deze voorfoij kwam werd hij bij zijn naam geroepen en onmiddellijk daarna door een doo- delijfc schot getroffen. De dader trachtte tevergeefs te ontkomen. De kanselier stierf kort nadat hij in de naast bijgelegen kliniek was opgenomen en daar het laatste oliesel had ontvangen. Aan zijn sterfbed was de ltali aansche gezant tegenwoordig. Bij zijn ver- hoor verklaarde de dader, dat hij meermalen vruchteloos een paspoort had trachten te krii- gen. Ook schijnt hij zijn broeder en zwager hebben willen wreken. 10.000.000 DOLLAR VOOR LIEFDADIGHEID De Republikein James Couzens, die als sena tor voor Midhigan zitting heeft te Washing ton, heeft een fonds gesticht, groot 10.000.000 dollar, voor liefdadigheid ten behoeve van kin deren in Michigan en elders in de wereld. De dokter van den senator, die ook het hoofd is van het bestuur, dat de trust zal beheeren, dr. Hugo Freund, heeft de bedoeling van Couzens met de stidhting van dit fonds in het licht ge- steld. Er zal worden getracht aan kinderen een gezonden geest in te prenten, klinieken op te richten voor kinderhygiene, kinderen een opvoeding te geven die in. overeenstemming is met hun aanleg en verlangen, te zorgen voor gepaste ontspanning en studie te maken van het veriband tusschen voeding en gezondheid bij kinderen. In tegenstelling met wat gewoonliik bij de stichting van een fondis voor liefdadigheid, wetenschap of openbaar nut geschiedt, heeft Couzens bepaald, dat in een termijn van vijf- en-twintig jaar zoowel kapitaal als interest moeten zijn uitgegeven. Hij wil dat bereiken, door ieder jaar 700.000 dollar te laten uitge- ven. Wordt door bijzondere omstandigheden in een of ander jaar dit bedrag niet ten voile besteed, dan moet de te weinig uitgegeven som het volgend jaar worden besteed de dan vervallende 700.000 dollar. Er zal dus geen fonds-voor-de-eeuwigheid worden in het leven geroepen en ook zullen er geen potjes worden gemaakt. Senator Couzens was schatrijk geworden door zijn participatie in de automobielonder- neming van Ford. Reeds vroeger had hii groote schenkingen gedaan. bii voorkeur ten bate van kinderen. Zoo gaf hii 2.000.000 dollar voor een kindenziekenhu's in Michigan, 1.300.000 dollar voor een verpleegsters-tehuis aan het Harper- ziekenhuis van de universiteit van Detroit en het Michigan-ziekenbuis in Ann Arbor. Onder de bestuurderen van het nieuwe fonds is ook een zoon van Courzens. COMMUNISTISCHE PRAKTIJKEN. Relletjes, die zich een dezer dagen in de Berlijnsche wijik Steglitz hebben voorgedaan, vonden hun oorzaak in tien jaar achter ons liggende gelbeurtenissen. In Maart 1919 had- den de communisten het gebouw van de Vor- warts bezet en dit werd door de politie en troepen bestormd, waarbij zelfs kanonnen in actie kwaimen. Bij den stormaanval werd een. majoor door den communist Eckart aan den arm gewond, waarop hij zijn aanvaller liet arresteeren. Sedert dien wordt de majoor door de communisten vervolgd. Reeds eengen tijd woont deze majoor bij zijn schoonouders, die in Steglitz een restaurant bezitten. Verieden week Maandag kwam Eckart met twee partijgenooten in de uniform der roode frontstrijders in het lokaial en alle drie uitten dreigementen tegen den majoor. Den volgen- den dag kwamen zij met hun zevenen terug en trofl'en den majoor zelf in het restaurant aan. Nu brulden zij hem toe, dat hij er spoe- dig aan zou moeten gelooven. Woensdag ging Eckart naar de woning van den majoor en beet hem toe, dat hij had te zorgen, 's avonds om 7 uur in het restaurant van zijn schoonouders te zijn. De imajoor bleef echter wijselijk thuis. Precies om 7 uur kwam een vrachtauto en een taxi voor het restaurant 25 a 30 communisten ten deele in de uniform van de rootle front strijders, sprongen er uit, bezetten de beide ingangen en twee man bleven bij de telefoon staan. Zes kerel.f gingen met getrokken dol- ken op den 19-jarigen zwager van den majoor af en eischten, dat hij dezen zou halen. De jongeman weigerde dit en de communisten namen een zeer dreigende houding aan, toen plotseling een der posten het naderen van politie meldde. Daarop vluchtte de gansche bende in de auto's en ging er van door. Dus nu nog, na ruim 10 jaar, willen de communis ten wraak nemen. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd voor kennis- geving aangenomen een adres van verschil- lende ingezetenen over het optreden van de gemeemtepolitie tegen voetballende jongens, welke door een agent naar het politiebureau waren meagenomen en eenigen tijd in de eel geborgen. Verschillende raadsleden achtten dat optreden van de politie ontactisch en te ver gaand. De voorzitter betoogde, dat er over voetballen op plaatsen waar dit niet is toegelaten verschillende klachten waren in- gekomen en dat de politie toen heeft be- raadslaagd hoe daartegen op te treden. De houding der jongens tegenover de politie kan aanleiding zijn, dat men meer doortastend optreedt. Men had ook proces-verbaal kun nen opmaken. De ouders hadden er dan meer last van gehad dan thans het geval is. Het is een zaak die buiten den raad staat. Indien men klaohten over de politie heeft, behooren die te worden ingebracht bij den officier van Justitie. Van verschillende zijden werd het adres der ouders als minder tactisch beoor- deeld. Aangenomen werd een voorstel van Burg, en Weth. om aan mevr. de wed. P. J. van de Sande en aan mevr. Van Borssum Waal- kes tegen den prijs van dertigmaal den canon te verkoopen een oppervlakte erfpachts- grond, gelegen achter het door verzoeksters van de gemeente aangekocht perceel aan de Smidswal, met 7 tegen 6 stemmen. Het voor stel werd bestreden door den heer D. Scheele, ECHTE FRIESCHE S Jnpiaa/s van ge wont fabaAJ die den prijs per meter op dezen basis te laag achtte. De heer Hamelink voerde hier tegen aan, dat dit nu niets aniders is dan een voortzetting van de regeling waarmede de heer Scheele en anderen tegen zijn advies begonnen zijn. Ook andere perceelen. veel gunstiger gelegen, zijn tegen die voorwaar den verkocht. Aan I. M. van Driel en L. Breepoel werd afwijking toegestaan van de Bouwverorde- ning. De laatste afwijking heeft ten doel mo gelijk te maken het plaatsen van een tijdelijk houten gebouw voor de veilingsvereeniging aan den Stationsweg. Voor de Hervormde school werden gelden beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van gordijnen en voor het verharden van de speel- plaats voor die school, voor de bijzondere chr. school aan de Jozinastraat voor het ver- anderen der inriehting van de schoolprivaten, terwijl werd besloten tot verharding, met tegels van de speelplaatsen bij de openbare soholen A en C. Besloten werd tot aansluiting bij het cen- traal archief en inlichtingenbureau inzake maatschappelijk hulpbetoon in Nederland. Een verzoek van bewoners van de Koedijk om subsidie voor electrificatie van die buurt werd aangehouden voor nadere bespreking. De meening werd uitgesproken, dat men daar op gewone wijze volgens het verbruik we! aan het garantiebedrag zal komen. Burg, en Weth. stellen voor het verzoek af te wijzen, op grond, dat het een verkeerd beginsel zou zijn om subsidie te geven voor doeleindeti van huiselijk gebruik. Het verzoek van den Zeeuwseh-Vlaamschen Slagersbond, om terugbetaling van de winst op den keuringsdienst, werd afgewezen. Burg, en Weth. betoogden, dat er in de plaats van winst in den regel tekort was. Aan den los-werkman I. de Lijser, wegens zijn leeftijd niet meer voor werk bij de ge meente in aanmerking komend, zal een pen- sioen worden toegekend berekend op de jaar- wedde der vaste werklieden en zijn diensttijd. Dit zal ongeveer f 300 bedragen. Burg, en Weth. hadden ae.nvankelijk /200 voorgesteld, terwijl de heer Van Driel f 400 voorstelde. Het cijfer van de gemeentelijke inkomsten- helasting werd overeenkomstig het voorstel HONDENBROOD KATTENVOEDER DUIVENVOEDER HOENDERBESCHUIT KUIKENVOEDER TER NEUZEN Elenig Importeur E. Ostermann Co's Handel Mij., Amsterdam Uit het Enqelsch door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 2) (Vervolq.) De dokter ping nog lets gemaikkelijker in zijn stoel zitten en keek zijn patient oniderzoeikend aan. Het voorkomen van dien jongen main was niet onaangenaam. Hij was klein, eerder iets onder de middel- bare lengte dan daarboven en tamelijk mlager. Door de eigenaardige, fatterige snit van zijn kleeding kon men zijn figuur niet goed beoordeelen. Zijin manier van doen was onverscihillig en ofschoon zijn ge-zicbt goed gevormd was, kon men niet ontkennen, dat zijn gelaatstrekken en de uitdnuikking van zijn gezioht iets vaags, iets onibestemds hadden. Hij had een bleeke, onqezonde tint, zijn hand, welke hij op de schrijftafel had gelegd, trilde eeniqszins. Zijn oogen echter deden door hun vorm en hun kleur prettig aan, de lijinen om zijn mond lieten duidelijk zien, dat een zeker gevoel voor humor, hoewel oip het oogenibliik niet ontwikkeld, toch wel aamwezig was. „Uw kwaal is," zeide de dokter heel ikalmpjes, ,,een slechte spijsverteering door nerveuze corzaken, iets wat mijn geaohte colleqa in de volgenide straat neurasthe nic zou noemen. U gevoelt hetzelfde als iemand die -overwerkt is, maar bij u is de oorzaak een gehee'l andere. V an beide gevallen is het uwe het moeilijkst te be- handelen. Dit is mijn opinie als dokter.' ,,Zoo," zeide de jongeman. ,,En nu de behandeling. Wat moet ik doen?' „Uw genezing, zeide Sir James, ,,moet van u zelf uitgaan. Niemand anders kan u helpen. Wanneer u volkomen gezond wilt worden, moet u, gedurende een zeke- ren tijd, een geheel andere manier van leven vo'lgen. U moet, om zoo te zeggen, het boeteikleed van uw verkeerde leef- wijize aantrekiken. Tot dusver heeft u eliken wenscih, die in uw hooifid opkwam, kunnen bevredigen, en van die moge- lijikheid heeft u veel gebruik of eigen- lijik misbruik gemaakt. Niu heeft u de nadee'lige gevolgen van die handelwijze te sli'kken." Mr. Ernest Bliss ging onwillekeurig iets redhter in zijn stoel zitten. Het leek wel of er in de volkomen beheersdhte manier, waaroip de dokter sprak, iets was, dat de juiste snaar bij hem aansloeq. ,,Dus eigeniijik sc'heelt mij niets? Ik heb u toch verteld hoe ik me voel, zenuwach- tig, duizelig, som®, vooral 's morgens, heb ik precies een gevoel of ik flauw zal val- len. Mijn hart schijnt niet geheel en al in orde te zijn.' „Uiw hart is zoo goed als t maar zijn kan," stelde de dokter hem gerust. ,,U heeft een uitstekende gezondlheid, die u op het ooigeniblik druk beziq bent te ver- knoeien. Uw lichaam is volkomen in orde. Of u gedurende uw verdere leven gezond zult zijn of niet, hangt geheel af van de manier, waarop u zelf van plan bent te handelen. Als u zoo doorgaat, zccals u nu dcet, bent u over tien jaar licihamelijk niets meer waard. Begin een niauw leven drink bier inplaats van champagne, en nu en dan water in plaats van bier; neem behoorlijk beweginig, werk zooals het de plicht van ieder mensch is, en iu zult zien, dat u alle symptomen, waar- over u nu klaagt, binnen niet al te lan- gen tijd kwijt zal zijn- ,,Is dat de eenige raad, dien u mij geven ikunit?" ,,Iik kan u natiuurlijik wel wat voorschra- ven, maar al die dranikjes en poeders zul len u eerder schaden dan goed doen, ant- woordde de dokter. „Voor mensdhen van uw soort zijn medicijnen lapmiddeltjes, die den toestand eerder sledhter dan beter maken." ,,Dat kan alles wel zoo zijn," zeide Bliss ontevreden, ..rnaar ik hoopte, dat u me iets meer positiefs gezegd zou hebben. Ik weet geen en'kel soort werk, waarvoor ik geschikt ben, en bier kan ik onmogelijk verdrageu. Ik zou s morgens paard kun nen rij'den, maar de gedachte alleen vind ik al vervelemd. U kunt zioh niet voor- stellen. Sir lames, hoe lamlenidiig ik eigen- lijk het leven vind. Ik heb niemand, waar ik iets om geef, ik weet niets, waar ik werkelijk belang in zou stellen. Als ik 's morgens wakker word, krijg ik het ge voel, of iik het liefst maar weer naar bed zou gaan. Ellendig, vindt u niet? ,,Ja, nogal ellendig", antwoordde Sir James droogjes. ,,U zoudt dus^een meer positieven raad willen hebben?" „Ja., daarvoor ben ik hier qekomen,' gaf Bliss toe. ,,Dan zult u uw zin heibben, ging Sir James voort, „iu zegt, dat u in niets be lang stelt, verder meen ik begrepen te heibben, dat u geen edhte vrienden heeft, dat u niamiamd weet, op wiens qezelschap u cob maar eeniqszins prijs zcu stellen. Goed. Laat dit leven dan in den steek. Verdwijn voor ean zekeren tijd. Zeg, tagen uw bekenden, dat u voor een - Fabrikante: Henkcl fit Cic. A, G.f Diisaeldorf gen tijd buitenslands gaat. En dan moet u in een of andere stad u kunt ook in Loniden blijven eens probeeren om uw eigen brood te verdienen. Probeer eens een pond in de week te verdienen. als u teniminste iemand kunt vinden, die uw diensten gebruiken kan, en tracht dan van dat geld, en geen cent meer. te leven. U zult dan eens zien, hoeveel interessante ondervindinlgen u zult opdoen en., in elk geval zal uw gezondheidstoestand er ze ker veel door verbeteren. Mr. Ernest Bliss stond lanqzaam op. Is dat al de raad, dien u me te geven hebt, dokter?" vroeg hij. ,,Dat is de beste raad, dien u ooit in uw leven pehoord heeft. antiwoordde de dokter kortaf. „Natuurlijik zult u hem niet aan nemen. In de laatste dagen heb ik wel vier of vijf jonge mannen van uw slag bij mij gehad, die allemaal zoo ongeveer dezelfde klaohten hadden. Bliss stak den dokter zijn hand toe. ,,'t Kan best zijn," zeide hij noncha lant, ,,idat ik vandaag o«f morqen uw raad eens opvolq. Dag, dokter. Nu wilde het toeval, dat Sir James dien dag in een nog al prikkel'bare stemming was en daarbij had hij op een zeer onpro- fessioneele manier een zekere antipatihie voor zijn patient opgevat. Gewoonlijk gaf hij nooit aan zulke gevoelens toe. Maar toevallig maakte hij dien dag een uitzondering op dien regel. Even keek hij naar de hand, die Bliss nog steeds uit- gestretkt hield, toen draaide hij zich een fcwart Slag om, haalde zijn notitieboekje te* voorschijn en begon erin te bladeren. ..Goeden morgen," zeide hij kortaf. Bij den toon van die woorden voelde Bliss zich het bleed naar het hoofd stijgen. Alsof er lood onderaan zat, viel zijn uit- gestrekte hand naar zijn zijde terug. Dat was de eerste keer in zijn leven, dat hij zullk een behandding ondervond. Maar uitspreken wilde hij zich toch. „ll scihijnt me niet bepaald synnpathiek te vinden, dokter, zeide hij. „Als u eerlijk mijn opinie weten wil, neen," antwoordde Sir James bruusk. ,,Ik zal zelfs nog iets verder gaan. Ik vind u niet het soort patient, dat ik graag op mijn spreekuren zie en elk oogenblik tijd, wat u in beslag neemt, vind ik weggegooid „Waarom vroeg Bliss. Omdat er in de wereld zoo veel men- schen zijn. die werkelijk lijden,' ant woordde de dokter. ..mannen en vrouwen, die buiten hun schuld ziek worden, soms door te hard werken, soms door onder- voeding, soms door hun overgroote toe wijding aan anderen. Aan zulke patien- ten wi'jd ik a'l mijn aandadht, het is mijn trots om zulke mensohen weer er bovenop te helpen. Wat u betreft," ging hij voort, terwijl zijn stem een eeniqszins minachten- den klan'k kreeg, ,,uw moreele ruqgegraat is zoo slap als liet maar kan. Als u wilde, zoudt u misschien een week laraq uw ver- langens kunnen tegenlhcuden, maar dan zou u vinden, dat u nu lar.g genoeg uw best had gedaan. Jonge nu mien van uw slag weten niet vol te houden. Zonder eenig vast voornemen om door te zetten, probeeren ze iets te doen. en zonder zich rekenschap te geven, hoever ze gevorderd zijin, laten ze na een iheel korten tijd. alle verdere pogingen varen. Wilt u de deur vooral achter u diciht doen, als u weggaat?" Bliss bleef onbeweeqli;k staan. 1 er- wijl de dokter siprak had hij zijn lippen opeen qeklemd op een manier welke een geheel andere uitdrukking aan zijn gelaat (Wordt vervdlqd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1