ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. ASPIRIN Woensdag 17 April 1929 69e Jaargang binnenland. BlTrFEHL Ofd" 8362 ABONNEMENTSPRIJS: FIUILLlTOll, NOG EEN OPVARENDE DER IJMUIDER R EDDINGBOOT OVERLEDEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. TABLETTEN Niet prettig. migraine misscbien? Probeert t maar eens met een ASPIPIN 56) TTir_ ORANJE NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Vwr Belflie en Amerika f 2,25, overige landen 2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bq vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. Gemeer.te Ter Neuzen. VACCINATIE. Op Donderdag 18 April a.s. des namiddags half twee zal door den gemeente-geneesheer, in een der lokalen van de openbare ,,Kop- school", aan de Walstraat, zitting worden igehouden tot het gratis vaccineeren. Te SLUISKIL is hiertoe gelegenheid op Donderdag 18 April a.s., des namiddags vier uuir in de openbare school D. Ter Neuzen, 16 April 1929. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen J. HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, fd. Secretaris. DE KONINGIN DIT JAAR NIET NAAR NOORWEGEN In tegenstelling met in verschillende bla- den verschenen berichten, vemeemt het pers- taureau Vaz Dias, uit betrouwbare bron, dat de Koningin dit jaar geen reis naar Noor- wegen zal ondememen. EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag 16 April. Aan de orde is Hoofdstuk XI (Kolonien) van de Rijksbegrooting. De heer De Savomin Lohman (c.-h.) maakt een onderscheid tusschen de voorstanders van oonsolidatie en der liquidatie van het gezag in Indie en verdedigt de consolidatiepolitiek, daar ons gezag, dat zich door daden legimi- teert, noodig is voor de ontwikkeling van Indie. TVVEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 16 April. De regeling van werkzaamheden wordt vastgesteld overeenkomstig het voomemen, te kennen gegeven door den voorzitter. De eindstemming over de Ziektewet wordt be- paald op 17 April. Aan de orde is de interpellatie-Gerhard over de schoolquaestie te Murwerwoude. De interpellant (s.-d.) zet uiteen, dat het bestuur van de Christelijke mulo-school te Dantumadeel het hoofd ontslag verleende met voorbijgaan van de commissie van tae- roep, die in de aanstelling van het hoofd was genoemd. Spreker acht dit in strijd met het algemeen belang en de Lager-onderwijswet en vraagt onder meer of het juist is, dat de hoofdambtenaar van 's ministers departe- ment tevens optrad als adviseur van het schoolbestuur. Minister Waszink acht de feiten, door den heer Gerhard genoemd, juist. Het school* Ibestuur heeft zijns inziens recht zich van een bepaalde beroepscommissie af te schei- den zonder het personeel er in te kennen. De afsoheiding heeft thans rechtskracht tegen- over de betrokkenen, doch spreker acht wets- wijziging te dezen opzichte noodig. Daar mede echter moet gewacht worden tot de totstandkoming van de amtotenarenwet. wan- neer ook de positie van de openbare onder wijzers geregeld moet worden. Dat een ambtenaar van sprekers departe ment adviezen gaf aan het bestuur, is niet jiuist; de besprekingen hadden alleen plaats tusschen bestuursleden en den chef van de afdeelinig onderwijs. Men zal een schadever- goeding overwegen wegens het ten onrechte niet uitgekeerd salaris. Mej. Katz (c.-h.) acht ten aanzien van de beroeps-instantie directe wetswijziging nood- Z3>k6lijk. De heeren Zijlstra (a.-r.) en Ketelaar (v.-d.), mej. Westerman (lib.) en de heeren Tilanus (c.-h.) en Surin-g (r.-k.) dringen aan op onmiddellijke voorziening in de leemte die handelingen als van het schoolbestuur mo- gelijk maakt. De Minister zal trachten een wijziging in het betreffende Kon. besluit te bevorderen De vergadering duurt voort. SCHADEVERGOEDING VAN DE BRITSCHE REGEERING. Het departement van Buitenlandsche Zaken deelt Set volgende mee: Bij de Britsche regeering waren nog steeds uit den wereldoorlog stammende gevallen van aanboudingen, vasthoudingen en ver- beurdverklaringen aan-hangig, waarin de Ne derlandsche regeering voor de Nederlandsche belanghebbenden voor schadevergoeding was opgekomen, waaronder in de eerste plaats een aanzienlijik aantal bij de Britsche regee ring ingediende schadevorderingen wegens schade, toegabracht aan schip, want en la ding van Nederlandsche haringvisschers en IJslandvisschers, die in den zomer van 1916 naar Britsche havens waren opgebracht. Het is niet mogelijk gebleken, voor alle gevallen bevrediging te verkrijgen, doch de Britsche regeering is bereid gevonden, voor de bedoel- de visscherssohade de som van 1 millioen gulden ter beschikking van de Nederlandsche regeering stellen. De Nederlandsche regee ring heeft dit aanbod aanvaard. Voor zoover de Nederlandsche en Britsche regeeringen betreft zijn hiermee de nog han- gende uit den oorlog dateerende reclamaties afge-daan. Zooals bekend, is bij de poging van de IJmuider reddingboot, om de opvarenden van het op 26 November j.l. bij Bloemendaal ge- strandde Italiaansche stoomschip „Salento" te redden, de roeier P. Visser omgekomen na het omslaan der reddingboot. Eenige andere opvarenden der reddingboot liepen verwon- dingen op en de 28-jarige roeier R. H. King klaagde sindsdien over pijnen in het hoofd. Den laatsten tijd werd zijn toestand erger en thans is King na operatief ingrijpen in een ziekenhuis te Amsterdam overleden. TERUGROEPING MILITAIRE WACHT- GELDERS. De Minister van befshsie heeft het voor- nemen, om onderoffieieren-wachtgelders wederom 111 actieven dienst terug te roepen. Het ligt in de bedoeling hen, wier wachtgeld reeds is afgeloopen, alsmede de op wachtgeld- gepensionneerden in geen geval in aanmer- king te do en. komen. Voorloopig zullen al leen de jongeren, te beginnen met hen, die in 1927 op wachtgeld zijn geplaatst terug wor den geroepen en dan alleen bij kleine aantal- len, circa 20 per jaar. Hoofdzakelijk zal dit terugroepen het wa- pen der infanterie betreffen, waar geen vol- doende staf voor aanvulling tot sergeant aanweeig is. Bij de cavalerie, waarover een voldoend aantal vrijwillige korporaals met de geschiktheid voor waehtmeester, wordt be- schiikt, zal deze maatregel voorshands geen toepassing vinden. De geheele terugroeping is hoofdzakelijk gericht op vermindering van den wachtgeld- post op de begrooting. DE PHILIPS FABRIEKEN TE EINDHOVEN. Het is nog geen anderhalf jaar geleden, dat de lO.OOOste arbeider bij de Philips Fa ta rieken, te Eindhoven, in dienst werd ge- nomen. Maandag heeft, zooals men weet, de 20.000ste arbeider zijn intrede in dit bedrijf gedaan. Om kwart voor twaalf werd en op de fabrieks- en kantoorgebouwen de vlaggen geheschen en gierden de fabrieksfluiten ten teeken, dat het gedenkwaardige oogenblik was gekomen. Toen trad, meldt de N. R. CrL, terwijl de Philips' Harmonie het Wilhelmus speelde, de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, Pr. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de fa- briekspoort binnen, vergezedd van den direc- teur-generaal van den arbeid, den heer C. J. Ph. Zaaltoerg; Mr. L. Lietaart Peertoolte, directeur-generaal, hoofd der afdeeling volks- gezondheid; F. K. J. Heringa, administrateur hoofd der afdeeling handel en nijverheid; den heer Ant. Folmer, hoofd van den dienst der werkloosheidsvoorziening en arbeidsbemidde- ling; Ir. C. Donker, hoofdinspecteur van den arbeid te Maastricht en tal van plaatselijke autoriteiten. Aanwezig waren voorts de fa- milie Philips, de staf van Philips en afge- vaardigden van het personeel. Toen de „20.000ste", P. J. van Luyk, ge- boren te Stratum, de poort binnenkwam, werd hij met fanfares begroet. Hij werd door Dr. A. F. Philips toegesproken en er werd hem een enveloppe met inhoud aanigeboden. Hiema voerde de Minister van Arbeid het woord, waarna de 20.000ste dankte. In de groote hall van het nieuwe admini- stratiegebouw, waar de staf en vertegen- woordigers van het personeel eveneens waren verzameld, gewaagde de Minister van Arbeid van de nationale beteekenis van dezen ge- denkwaardigen dag. Voor ons groeiende volk is het noodzakelijk, dat landbouw, handel en industrie zich uitbreiden. Een ondememing, die den 20.000-sten arbeider kan en durft aannemen, brenigt het arbeidsvraagstuk hier te lande aanimerkelijk nader tot zijn oplos- sing. Het feit, dat spreker is vergezeld van verschillende zijner ambtenaren, hoofden van afdeelingen, v/ijst eveneens op de veelomvat- tende beteekenis dezer industrie. Dankbaar is spreker er ook voor, dat de leiding van de Philips Fabrieken een open oog heeft voor de sociale en cultureele zijde van haar taak. Namens het gemeentebestuur van Eind hoven bood burgemeester Verdijik gelukwen- sohen aan. Deze ondememing heeft de over- winning behaald op de wisseling van het eco- nomische leven en welvaart heerscht overal waar Philip's lied van den arbeid weerklinkt. Nadat namens het bestuur van de Kamer van Koophandel voor Oostelijk-Brabant en de R. K. Werkgeversvereeniging gelukwenschen waren aangeboden, was het woord aan den heer Zaalberg, die mede namens zijn aan- wezige collega's sprak. In een geestige rede dankte hij voor de aangename samenwerking tusschen Philips en de amibtenaren van het departement. Wjj weten, dat Philips zoo weinig mogelijk geremd moet worden. Namens den directeur-generaal der volks- gezondheid bracht spreker warme hulde aan mevrouw PhilipsDe Jongh voor de voor- treffelijke wijize, waarop zij haar taak op het gebied der zorg voor de gezondheid van de arbeiders vervult. Nederland heeft een gezonde en kranige industrie; temidden dezer sterke burchten steekt Philips uit als een wolkenkrabber. Hulde bracht spreker aan den moed en de wilskracht van de beide stichters dezer onder- neming en het streven naar het volmaakte, dat deze vennootschap kenmerkt. Het voor- beeld van Philips werkt stimuleerend op andere industrieen en wekt het besef, dat Nederland in staat is tot groote dingen op industrieel gebied. De heeren P. L. N. Staal en J. H. Gaaren- stroom, onder-directeuren, huldigden, resp, namenis het fabrieks- en het commeroieele personeel, Dr. A. F. Philips om zijn bekwaam- heden als leider, tevens vertolkend de gevoe- lens van aanhankelijkheid van het personeel. Nadat namens de arbeiderskem en de arbeiderscommissie der glasfabriek geluk wenschen aan mevrouw en Dr. Philips waren aangeboden, was het woord aan Dr A. F. Philips. Deze bracht dank voor de gelukwenschen en hulde, hem gebracht. Hp aanvaardt deze laatste als een hulde aan de onderneimmg, aan alien, die hun schouders onder dit werk hebben gezet. Spreker bracht op zijn beurt hulde aan den Minister van Arbeid, die op de bres staat zoowel voor de werknemers als voor de werkgevers, wat onder meer uit de Ziektewet blijkt. Spreker merltte op, dat het steeds zijn doel is geweest, het personeel een goed en mensch- waardig bestaan te geven, verzorgd op den ouden dag. Dr. Philips dankte ook den burgemeester en wijst op de aangename verhouding met het gemeentebestuur, onder andere nog gebleken bij het aanbieden van een legpenning ter ge legenheid van de radio-telefonische verbinding tusschen Indie en het moederland. Spreker wees o-p den grooten zender, te Huizen ge- bouwd, waardoor dit mooie werk wordt voort gezet. Vervolgens bracht spreker hulde aan zijn broer, Dr. Gerard Philips den mede-oprichter van het bedrijf, en aan alle andere medewer- kers. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat alien krachtig voort zullen werken aan den verderen bloei van de ondememing. Nadat nog Mr. H. F. van Walsum, secre taris der N.V. Philips' Gloeilampen-Fabrie- ken, het woord had gevoerd, werden bloem- stukken aangeboden. BESCHIJLDIGING TEGEN EEN BURGEMEESTER. Tijdens de Dinsdagmorgen getoouden ver gadering van den raad der gemeente Oud- Heusden en Elshout werden door het raads- lid Sprengers de voor eenigen tijd tegen den burgemeester, den heer Van Liempt, in sa menwerking met wethouder Van Herpt uit- gesproken emstige beschuldigingen wegens gepleegde malversaties, waarvan zij bij den officier van justitie een aanklacht hadden gedeponeerd, herhaald. Toen de voorzitter hierop de vergadering schorste en voorstelde in geheime vergadering deze grieven te be- handelen, verlieten het raadslid Sprengers en wethouder Van Herpt uit protest de verga dering. „HET ZEEUWSCHE SCHOOLFONDS Daar de achterstand in ontwikkeling bij schipperskinderen, gezien de eischen van het moderne verkeer, zich al meer en meer doet gevoelen, is opgericht. „Het Zeeuwsche Schoolfomds". In verschillende andere pro- vincies bestaan reeds verscheidene jaren deze fondsen. Het streven is nu om ook voor de kinderen van alle Zeeuwsche schippers dien steun die uit 's Rijks schatkist betaald wordt te bemaohtigen. Tot medewerking worden de Zeeuwsche schippers opgeroepen. Voorzitter is de heer S. Stoel te Stavenisse, en secretaris de heer J. van der Slikke te Stavenisse. DE BEETWORTELSUIKERINDUSTRIE. De Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft naar aanleiding van het voorstel van wet van den heer Van den Heuvel c'.s. tot het verleenen van tijdelijken steun aan de beetwortelsuikerindustrie een adres gezonden aan de Tweede Kamer. Op grond van verschillende bezwaren en uit overweging, dat de bedoelde industrie door den tijdelijken steun niet afdoende kan ge- holpen worden, verzoekt het hoofdbestuur van de Maatschappij de Kamer haar goed- keuring aan het wetsvoorstel te onthouden. ENGELSCHE REDDERS BELOOND. De Nederlandsche regeering heeft beloo- ningen toegekend aan de bemanningen van de reddingbooten Cromer, Gorleston, South- wold en "Yarmouth, terzake van de redding op 22 November 1927 van de opvarenden van het Nederlandsche tank-sitoomschip Georgia. HET BEAMBTENREGLEMENT VOOR HET PERSONEEL VAN DEN RIJKSWATER- STAAT. Het hoofdbestuur van -den Centralen Nederl. Amlbtenaarsbon-d heeft van den Minister van Waterstaat bericht ontvangen, dat de toe- zending van een ontwerp tot herzieming van het beambtenreglement rijkswaterstaat 1921 aan de bijzondere commissie voor georgani- seerd overleg in zaken, rakende het personeel van den rijkswaterstaat en den dienst der Zuiderzeewerken, binnenkort kan worden tegemoet gezien. DE NEDERLANDSCHE GROENTEN- VEILINGEN. De totale ornzet der Nederlandsche groen- tenveilingen bedroeg in 1928 ruim 100 mil lioen gulden of ongeveer 18 millioen meer dan in 1927. Van dit bedrag in 1928 kwam alleen voor rekening der provincie Zuid-Holland reeds het bedrag van 52 millioen. Hieruit blijkt wel de enorme beteekenis van den tuinbouw in door B. M. BOWER Vervolg.) HOOFDSTUK XX. Voetje voor voetje. Besluiteloos zat ihet drietal op hun paar- den bij den uitgang van den tunnel door den Gap, turend over de vallei van de Redwater en naar de bergen daarachter. Bud's gelaat was bleek en de trekken om zijn mond waren strak. Het was zulk een onmetelijk groot land om in te zo-eken naar een klein vrouwtje, dat niet was te- rugigekeerd om zich te overtuigen of fer ry's afgesproken teeken gegeven werd, ja of neen. „Ik verwed er wat om, dat Zus er tus schen uit geknepen is", flapte Eddie er uit, Bud bemoedigend aanziende, alsof hij naar een vertroostend woord gezocht had. ,,Zus heeft durf in zich. Zij noemde mij altijd een bangen wezel, als iik niet met haar mee wou gaan, waar'heen zij wou. Ik verwed er wat om, dat zij Boise geno- men heeft en met hem er van door is qe- gaan. Zij is er best toe in staat, als zij er eenmaal toe besloten had en ik qeloof, dat zij- er flink haar bekomst van had, om daar -maar altijd op Little Lost" te koken en Bud ihief zijn hoofd op en keek Eddie aan, als iemand die uit een slaap ont- waa'kt. „Ik heb haar geld gegeven om ,cbat naar mijn huis te brengen, naar moe- der, die daar voorbij Laramie woont. Ik vroeg haar daar heen te gaan als ze er herrie over kon krijgen, dat zij de hoeve verlaten had. M-aar zij zei, dat ze niet gaan zou, tenzij men haar gezocht had. Zij wist, dat ik weer op de hoeve zou ter-ugkomen, Ik heb in het donker haar handen vol gestopt met bankpapier en haar gezegd, dat zij het gebruiken moest als zij naar ,,Misschien heeft zij dat wel gedaan". waagde Jerry vol hoop te zeggen. ,,Mis- schien is zij langs een anderen weg naar huis geslopen om haar goed te halen. Ze zal toeh wel wat kleeren hebben mee wil- len nemen. Vrouwen hebben altijds iets in te pakken. En dan, zij kan Boise best erqens verstopt hebben en Voor een jongen man, die kans had qe- lyncht te zullen worden door zijn baas, voor het stelen van een paard en gevaar had geloopen aangerand en bestolen te worden door een beruchte rooversbende, was Buds dorst naar avontuur onverza- digbaar. Want om de maat vol te maken liep hij thans de kans zijn nek te breken door het roekelooze rijden, dat hij nu on geveer een uur lang volhield. Hij deed Sunfish keeren, gaf hem de sporen, en dook weer in den donkeren tunnel, alsof de twee, die hem volgden. moordenaars waren, die hem achtervolg- den. Eens sprak hij en dat was tot Sun- fish. Zijn stem was woest. ..Vooruit, jou lui beest, je bent hier nu al tweemaal door.heen gegaan en nu heb je nog daglicht erbij neem je beenen op en loop door!" En Sunfish liep; en de pas, dien hij er in zette, benam zelfs ferry soms den adem als zij langs gevaarlijke plaatsen kwamen en hij het gel-uid van de galoppeerende hoeven ver voor hem uit Jhoorde, terwijl Eddie, die achter hem aankwam, van tijd tot tijd zijn stem verhief om tot voorzich- tigheid aan te manen. Zelfs de Catrockers hadden eerbied gehad voor den Gaptun- nel en ihadiden dien kronkelenden weg al tijd met een zekere voorzichtigheid ge- r-ed-en. Maar voorzichtigheid was een woord, dat Bud o-p het oogenblik niet kende, terwijl er een sprankje hoop in hem oplichtte. Den laatsten draai, waar den eersten keer, dat zij er doorningen Sunfish Boise verloren had en een oogenblik geweigerd had verder te gaan, nam hij thans zoo snel, dat Sunfish een vlokje geelachtig haar op een puntiqe rots achterliet en nu snuivend van woede het open veld in rende. Hij liep over den steenachtigen bodem als een springende antiloop, om- dat hij te woest was er iets om te geven, hoeveel beenen hij zou breken. Bij de hooge rotspunt scheen hij neiqing te heb ben om te stoppen en Bud, die al maar aan het denken en plannen maken was, liet hem tot staan komen en bleef daar op de anderen wachten. Zij mochten niet dichter bij de kralen komen, anders liepen zij gevaar gehoord te worden en dat mocht niet. ,,fou vervloekte gek", knarsetande fer ry. toen hij Bud ingehaald had. „Als ik geweten had, dat je van plan was om zelfmoord te plegen, dan had ik je hoofd wel met een steen kunnen verpletteren en mijzelf den dolzinniqsten rit bespaard hebben, dien ik nog ooit van mijn leven gemaakt heb!" Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord .BAYER" staat. Prijs75cts deze provincie. Op Zuid-Holland volgt Noord- Holland met 25 millioen gulden. Niet minder dan 29 veilingen wijzen een jaaromzet aan van meer dan Sen millioen. Het hoogst staat Rotterdam en Omgeving met ruim 5 millioen gulden. Die te Poeldij-k, Delft, Broek op Langendijk en Noord-Scbar- woude oversell rijden de 4 millioen. De laag- ste omzet is die te Oostburg met een bedrag van ruim twee duizend gulden per jaar. DE NOOD IN DEN VEE- EN VLEESCHHANDEL. Door het bestuur van den Ned. Bond van Veehandelaren is een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken alsmede aan dien van Financien gezonden, waarin dringend verzocht wordt, emstig te willen overwegen, de bevordering van: 1. de afschaffing van den vleeschaccijns2. dat ter bevordering van den afzet van inlandsch vleescb, waar van de handel door het zoo goed als totaal ontbreken van export van vee zeer lij-dende is; aan de militairen, ziekenhuizen, gevange- nissen en andere rijksinstellingen, waar dat het geval zoude zijn, niet langer buiten- landsch bevroren vleesch worde verstrekt, doch inlandsch vleesch; 3. dat door het mi- nisterie van Financien en den deslbetreffen- den dienst der invoerrechten en aecijnzen, rekening worde gohouden en in acht geno- men worde, de bepalingen, door den veteri- nairen dienst van het departement van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw gegeven voorschriften, in het bijzonder voor wat be treft het van de abottoirs in marktstallen ondembrengen van wegens vermoedelijk te lage aangifte in beslag genomen vee. ONTWAPENING. Maandag kwam, onder voorzitting van Jhr. Loudon, te Geneve de voorbereidende com missie voor de ontwapening voor de zesde maal bijeen. Na den geringen voortgang, die in haar werk de laatste twee jaar waar te nemen is geweest, zal thans schrijft de N. R. Crt. een poging gedaan worden. om het ontwerp van de overeenkomst van 1927 voor de tiweede maal te lezen. Drie vierden van de staten, die door delega- ties in de commissie vertegenwoordigd zijn, heitaben uitsluitend belang bij de vermindering der ooriogstoerustingen van land- en lucht- maoht en graaf Bemstorff, het hoofd van de Duitsche legatie, traeht op dit geibied het eerst tot een regeling te komen met zijn voor stel om de kwestie van de beperking der vlo- ten aan een sub-commissie toe te vertrou- „Kom, houd je mond!" sn-auwde Bud hem ongeduldig toe. ,,Wij zijn er nu im- mers. Luister nu liever wat je doen moet. jullie gaac mijn paarden ophalen ferrv wil je met mij meegaan? je kunt het ge- rust doen. Ik ben plaatsvervanqend schout en mocht iemand je aanhouden. voor wat je gedaan hebt, dan kan ik hem een bevel tot inheclhtenisneming toonen. En, voeg- de hij er met een gedwongen lachje bij: ,,ik zal er qebruik van maken ook, als ik je daardoor bij mij kan houden. Ik weet niet wat je uitgevoerd hebt en het kan mij niet schelen ook. Ik heb je noodig. Zorg dus voor mijn paarden en ferry je kunt mijn tasch pakken en je kunt jou dekens en de mijne in elkaar rollen. als ik het soms te volhandig mocht hebben, zoolang ik hier ben.' ,,Nu, er is wel kans, dat jij het te druk zult ihebben". zeide ferry knorrig. .Zij zullen jou niet lastig vallen. Ed, misschien is het beter, dat jij voor de paarden zorgt. Hier, neem Sunfish en laat hem ergens grazen, waar niemand hem ziet. Wij gaan zoo weer door en wii mochten eens plotseling moeten ver- trekken." ,,Maar, wat doe je dan met Zus? Ik dacht ,,Ik ga Little Lost" van onder tot bo- ven doorzoeken om haar te vinden, als zij tenminste hier is. Is zij hier niet, dan heb ik een stille hoop, dat zij naar mijn moeder gegaan is. Zij zei mij, dat zij nie mand had om naartoe te gaan. En mis schien Iheeft zij zich ook wel gedronqen gevoeld om het geld te gaan bezorqen want ik moet haar wel een paar duizend dollars gegeven hebben. Het was een heel pak, de meeste van vijftig en van hon- derd en zooveel heb ik tekort. Nu heb ik zoo'n hoop, dat die groote som haar het gevoel heeft gegeven, dat zij moest gaan." ,,-Dat zou net iets voor Zus zijn, me- neer Birnie". Eddie keek onrustig om zich heen. De zon scheen hen; recht in de oogen en zonlicht had voor Eddie lanq gelijk gestaan met gevaar. ..Laten wij dan maar gauw voortma- ken. Ik zal de paarden wel ergens uit het gezicht brengen en dan te voet terugko- men en hier wachten. ..Doe dat, jongen", zeide Bud. met moeite van Sunfish afstijgend. Hij gaf Eddie de teugels in handen, wenkte ferry hem te volgen en baastte zich langs het kronkelpaid naar de kralen. Voor het eerst van zijn leven deed de koele glans van den morgenstond en het vroolijk gekweel van de kleine wilde kanaries in de bosch- jes, waar hij langs liep, zijn hart niet van vreugde trillen. Hij vroeg zich af of hij recht op het huis af zou gaan om het zoo noodig geheel te doorzoeken om te zien of Marianne er geweest was, dan wel of Indiaansche slimheid hem beter zou kun nen dienen. Zijn geheele wezen brandde om da-delij-k te handelen; zijn hart trilde van angst, dat hij Marianne's veiliqheid in gevaar zou brengen, door zijn voort- varendheid om haar te willen helpen Pap, die uit den stal kwam, op hetzelf- d-e oogenblik, dat Bud de kraal overstak, loste de vraag voor hem op. Pap keek hem scherp aan, hield zijn hand onder tegen zijn rug aan en kwam vluq op hem toestappen, terwijl zijn kaa-k zich bewooq als van een schaap. dat hooi eet. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1