m, m ALGEMEEN NIEllWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. FLORA'S Kuikenvoeder No. 8361 Maandag 15 April 1929 69e Jaargang Eerste Blad. ZQRGT VOOR UW KUIKENS! ABONKEMENTSPBIJS: BI,N NjE nal and. fKUILLXTOV. m TER NEUZEN, 15 APRIL 1929. door B. M. BOWER. SAS VAN GENT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Fa A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS I NSCHE COURANT .PB1 Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verscfejjnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdaqavond. HET WKTSVOORSTEL VAN DEN HEUVEL C.S. De voorzitter der Tweede Kamer is voorne- mens a_s. Dinsdag voor te stellen om het voorstel van wet van den heer van den Heuvel c.s. tot het verleenen van tijdelijken steun aan de beetwortclsuikerindustrie hier te lande aan de orde te stellen terstond na de interpellatie van den heer Gerhard. EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. Het Partijhestuur der S. D. A. P. heeft vol- gens de socialistische bladen den Partijraad voorgesteld de groslijst voor de Eerste Earner voor de provineies Noord-HollandFrieslan<l ala voligt doen luiden: 1. H. Polak, 2. Mevr. C. Pothuis-Smit, 3. F. M. Wilbaut, 4. J. Oudegeest, 5. L. van der Wal, 6. J. Kolk, 7. M. A. Reinalda, 8. S. de Wolf. Voor de provineies Noord-Braibant, Zeeland, Limbing en, Utrecht: 1. P. Moltmaker, 2. G. F. Landeyer, 3. Ghr. van der Bilt, 4. J. F. Anker- smit, 5. P. G. Gruys, 6. J. H. Paris, 7. L. On- derdijk. RADIOKWESTIE TE VENLO. Het Tweede Kamerlid Kleerekooper heeft den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de Minister van Water staat een doorzendvergunning heeft verleend aan een radiodistrifouteur te Venlo, onder voor waarde, dat, voor zoover mogelijk steeds on- verkort twee Nederlamdsche programma's moe- ten worden doorgezorden? B. Is 'het juist, dat echter het gemeente- bestuur van Venlo aan een vergunning tot het aanbrengen van draden. boven den openbaren weg de voorwaarde heeft verbonden, d'at de vergunninghouder het gesproken woord van de V.A.R.A. niet mag doorgeven, zoodat de d:s- tributeur slechts aan die voorwaarde van het gemeentebestuur kan voldoen, door in strijd te komen met hetgeen de regeering heeft voor- behouden 8. Zoo ja, is dan de Minister voornemens, te bevorderen, dat het besluit van het gemeen tebestuur, voornoemd, vernieitigd worde, als •trijdig met het algemeen helang? 4. Zoo neen, laat de Minister dat dan na tot de algemeene maatregel van 't bestuur op grond der nieuwe wetbepalingen zal ziin tot stand gekomen, waarin de regeering, blii- kens 's Ministers ver strekkende verklaring in de Tweede Kamer op 6 Maart j.l., haar tot dusverre irigenomen standpunt onverzvvekt zal hardhaven, omdat daarna hesluiten. als dat van het Venlosche gemeentebestuur, kunnen wor den vernieitigd, als strqdi g met de wet? RADIO-STORING EN DE HINDERWET. v Bij besluit van 21 Augustus 1928 werden door Burg, en Weth. van Ter Neuzen inge- volge de Hinderwet vergunnlngen verleend voor het plaatsen van electro-motoren, waar- bi) als nieuwe voorwaarde o.m. werd bepaald, dat de te plaatsen electro-motoren moeten worden voorzien van toestellen die beletten, dat de stroomfrequenties dier apparaten hinderlijk zijn voor de radio-telefoon- ontvangst. In verband met de sterke uitbreiding der radio-ontvangstftpparaten en het veelzijdig gebruik dat daarvan gemaakt wordt, en den gTooten hinder die de betrokkenen kunnen hebben door de electro-motoren welke, de een meer, de ander minder, als zeer hinderlijke eender fungeeren, werd het stellen van der- 55) Vervolg. Jerry kwam te paard terug, met drie onaangestoken lantaarns, bungelend in een hand. Eddie wendde zijn paard on- middellijk om en reed door het struikge- was om Bud heen, om opnieuw de leiding te kunnen nemen. „Je hebt flink voortge- maakt, zeide hij goedkeurend tot Jerry. „lk heb Davids geheime whiskyberg- plaats geplunderd, anders was ik nog wel eerder terug geweest," legde Jerry uit. „We konden die wel eens noodig heb ben." Bud knerste met zijn tanden. ,,Rijd op! Wat doe je?" vroeg hij met iets ruws in zijn stem. ,,Wat mankeert dat paard van »ou? Heb je hem de pooten gebonden?" Eddie keek over zb'n op en neer schok- kende schouders achterom, terwijl zijn paard het bijna onzichtbare pad door de struiken volgde. ,,'t Is geen renbaan ihierzeide hij, vriendelijk tereehtwijzend. ,,Het gaat het vlugst zonder gebroken pooten." Er lag waarheid in zijn betoog en Bud zeide niets tegen. Maar meer dan eens, gedurende di-en tocht bonsde Sunfish- hoofd tegen den staart van Eddie's paard. In de Gap echter, met een ontstoken lantaarn in dezelfde hand, waarin hij de gclijke voorwaarde dringend noodig, terwijl plaatselijk reeds de ervaring was opgedaan, dat het wegnemen van die storing mogelijk was. Door belanghebbenden werd (na minnelijk overleg en met de bedoeling dat deze kwestie tot in hoogste instantie zou worden beslist) tegen die voorwaarde bij de Kroon in beroep gegaan, o.m. op grond dat die voorwaarde geen steun vond in de Hinderwet, omdat in het onderhavige geval „luchtstoringen" voor de radio-telefoonontvangst veroorzaakt door bet in werking brengen van een electromotor noch gevaar, noch schade, nocb binder van emstigen aard kunnen opleveren, als in de Hinderwet bedoeld; dat het op dat oogenblik onmogelijk was aan de gestelde voorwaarde te voldoen, daar nog geen toestellen in den handel zijn, die de storingen, veroorzaakt door electro-motoren afdoende wegnemen; <Jat als proef bij haar eenige Philips-conden- satoren zijn geplaatst op een electro-motor, evenals bij een collega, zulks om te trachten de bedoelde storingen weg te nemen, evenwel met geen afdoend resultant; dat de fabrikan- ten zelf nog zoekende zijn, wat wel bieruit blijkt, dat de Directie van de Philipsfabrie- ken bij het afleveren van die apparaten steeds vraagt haar op de hoogte te willen houden met de verkregen resultaten. Bij Koninklijk besluit van 28 Maart 11., no. 75 is het ingestelde beroep verworpen. daarbij werd overwogen: dat de bestreden voorwaarde ten doel heeft, tegemoet te komen aan het bezwaar van stoomis, welke de radio-telefonie ontvangst bij het in werking zijn van den motor der in- richting zal ondervinden; dat blijkens ingewonnen ambtsberichten de electriciteit, welke in de gemeente Ter Neu zen gebezigd wordt, gelijkstroom is en bij het insobakelen van motoren stroomfrequenties worden uitgezonden, welke de radio-telefoon- ontvangst in de naaste omgeving onmogelijk maken; dat een dergelijke stoomis voor de eige- naren van radio-ontvangsttoestellen is aan te merken als hinder van emstigen aard, waar- van in art. 11 onder c der Hinderwet sprake is; dat daartegenover geen beroep kan worden gedaan op de in deze wetsbepaling voor- komende toevoeging, inhoudende dat tot den daar genoemden hinder van emstigen aard behoort bet ter bewoning ongeschikt maken van woonhuizen of gedeelten van woonbuizen, bet belemmeren van het gebruik van de lo- kalen en gebouwen, in art. 5, 3°. bedoeld, ieder overeenkccnstig de bestemming, die het gebouw of lokaal tijdens bet verzoek werd gedaan, bad, en bet verspreiden van vuil of van walgelijke uitdampingen; dat toch de bewoordingen van deze toevoe ging geen aanleiding geven het begrip van ernstigen aard in zoo beperkten zin op te vat- ten, dat buiten de daar genoemde gevallen het bestaan van dezen hinder niet zou mogen wor den aangenomen; dat voorts uit de geschiedenis van het arti- kel duidelijk blijkt, dat deze toevoeging enkel is geschied', omdat het niet mogelijk werd ge- acht van het begrip hinder een objectieve de finite te geven en het daarom wenschelijk werd geoordeeld de meening van den wetgever door eenige uit de ondervinding geputte voor- •beelden te verduidelijken; dat de opvatting van de apellante, dat d'e aan de vergunning verbonden voorwaarde krachtens de Hinderwet niet zou mogen worden gesteld, mitsdien niet kan worden gedeeld; dat vooits het door de apellante aargtvoerde, als zoude het onmogelijk zijn aan deze voor waarde te voldoen, omdat nog geen toestellen in-den handel zouden zijn, welke de storingen, veroorzaakt door electro-motoren, afdoende wegnamen, geen grond oplevert de vergunning onvoorwaardelijk te verleenen; d'at blijkens een nader ambtsbericht van den Directeur-Generaal van den Arbeid, ingewon nen naar aanleiding van een schrijven van de afdeeling van den Raad van State voor de Ge- sch lien van Bestuur, door toepassing van con- den satoren in deze een gunstig resultaat ver kregen wordt, al moge op dit geibied nog niet over afdoende ervanng worden beschikt; dat onder deze omstandigheden eene voor waarde van de strekking als die, door Burg, en Weth. gesteld, aan de vergunning behoort' te blijven verbonden; dat het intusscben aanbeveling verdient de gestelde voorwaarde eenigszins tewijzigen, op- dat nauwkeurig worde aangegeven aan welke verplichting de concessionary zal hebben te voldoen gezien de Hinderwet: hebben goedgevonden en verstaan: met handhaving voor het overige van het bestreden besluit, de daarbij aan de vergun ning vertbonden voorwaarde te doen luiden als volgt: „Ter voorkoming van storingen in de radio- „telefoonontvan,gst door de stroomfrequenties „van den electromotor moet de collector van ,/1'ezen motor zijn overbrugd door twee in serie „geschakelde condensatoren met eene aardver- „ibinding tusschen de beide condensatoren,". Voor het gebruik van de radio-ontvangtoe- stellen is dit eene beslissing van groote betee- kenis. Aangezien volgens de bepalingen der Hinderwet ten alien tijde nieuwe bepalingen kunnen worden opgelegd, kan ook voor be- staande motoren, die onder de Hinderwet vallen, (boven 2 P.K.) dit voorschrift worden uitgevaardigd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Op 13 April stonden bij de arbeidersbeurs ingeschreven I 147 losse- en transportarbelders; 1 opper- man; 6 zeelieden; 1 voermansknecht; 1 land- arbeider; 1 centrale machinist; 1 magazijn- knecht-timmerman; 1 chauffeur; 2 bakkers- knechts; totaal 161; alzoo verminderd sinds 6 April met 45 personen. De aanmeldingen hebben bedragen: 8 April 37, 9 April 46, 10 'April 56, 11 April 69, 12 April 53 en 13 April 58. Te Niel, Terhaegen en Rumpst (omgeving Boom) kunnen worden geplaatst op steen- fabrieken: arbeiders van 19 a 20 tot 45 jaar. Minimum uurloon frs. 4.20. In accoord be- draagt het uurloon 5.25 tot 6.50 francs per uur. Te Vlissingen 2 volslagen- en 5 halfwas- timmerlieden, en enkele halfwas schilders. DOODEEIJK ON GEVAL, TE MIDDELBURG. Zaterdagmorgen is de 56jarige werkman F., die bezig was de stelling af te breken aan i de Abdijgebouwen, uit de goot gevallen. De man kreeg een schedelbreuk en was onmid- dellijk dood. What's a name? Wat beteekent een naam? Een vroed- vrouw ecbt of gefingeerd daarvan wil ik afziien, scbijnt er een verbazend gewicbt aan te hechten, nademaal zij zich genoopt gevoelt, me eens onder handen te nemen over 'it ongewone gebruik van een woord. Het zou mij niet invallen om op het epistel- tje van Madame te reageeren want, waar zou het einde zijn, als een journalist zich bij elk meeningsverschil zou moeten aangorden tot een onverkwikkelijke repliek, die in den regel niemand interesseert, dan den aanvaller zelf. Het blijft nu eenmaal een vaststaand feit, zooals de Franschman zegt: „On ne peut pas contenter tout le monde et son pere," men kan het niet dedereen naar den zin ma ken. Met deze eeuwenoude waarheid voorop, kon ik de zaak haar beloop laten, doch Ma dame schijnt aan het slot van haar episteltje de lust niet te kunnen onderdrukken, mij een muggeibeetje toe te dienen, waarop ik, om 't zoo maar eens uit te drukken, een korreltje zout wensch te leggen om mogelijke infectie te voorkomen. Muggebeten immers kunnen onaangename gevolgen te weeig brengen. Volgens de zienswijze van de inzendster zou leidsels hield en zijn revolver in de an- dere want het was een gevaarlijke tocht met hun lichtjes, die hen aan ieder, die in de omtrek modht zijn, konden ver- raden in ,de Gap echter, had hij op dit langzame tempo niets tegen en oplet- tend tuurde hij om zich heen onder het voortgaan. Eens hield Eddie stil en wendde zich om, om tot hen te kunnen spreken. „Ik ben zeker, dat Boise het pad niet verlaten zal hebben. Als Zus zicji ge- noodzaakt heeft gezien er van af te wij- ken, om zich voor iemand te verbergen, zou Boise er toch weer op terug qekeerd zijn. D'at zou hij alleen zelfs doen. Zus en ik hebben hier de heele streek ver- kend, voor de aardigheid en we hielden het geheim, totdat Lewis er achter kwam. Zij reed dan altijd Boise. Ik ben er abso- luut zeker van, dat het paard haar er heel- huids door heen brengt." ,,Maar ze is er dan toch noq niet door. Ga verder," zeide Bud, en Eddie, qehoor- zaamde. Drie uren lang doorzochten ze al de schuilhoeken, waar Eddie het mo gelijk achtte dat Marianne zich in ver- borgen had. Bud zag, dat het pad dat zij gingen, nog vrij veilig was, de omstandigheden in aanmerking genomen, doch hij ver- wonderde zich over den moed en den durf van broer en zuster, die deze streek hadden verkend en onderzocht hadden waar de vreemde kronkelingen van ,het pad heen leidden. Naderhand hoorde hij, dat Marianne twaalf en Ed tien jaar oud waren, toen zij zich daar voor het eerst verborgen hadden voor de Indianen en dat zij er vijf jaar over hadden gedaan, om uit te vinden waar iedere gang naar toe*voerde. En ook was het bij dag niet zoo verschrikkelijk op deze plaats, waar het zonlicht drong door de openingen, hoog boven de onderaardsche gangen in versichillende gangen door. ,,Hier is ze niet, dat wist ik ook wel", zeide Eddie, toen de laatste tunnel hen naar buiten voerde in de qrijze ochtend- schemering. „In dat geval Bud zag Jerry aan, die zijn lantaarn uitblies. Jerry liet voor- zichting het glas van de lantaarn zakken en keek Bud kalm aan. „Die jongen weet beter dan ik, wat of er gebeurd kan zijn, als Lewis haar en Boise te pakken heeft gekregen." Eddie schudde treurig het hoofd, zijn oogen hield hij hulpeloos op Bud geves- tigd. Lewis heeft haar niet te pakken ge kregen, meneer Birnie, Ik ben bij hem ge weest vanaf dat het donker werd tot dat de kassier hem neerschoot. Wij kwa- men langs den weg, dien ik u gewezen heb, door de bergkloof. Lewis heeft evenmin als ik, geweten, dat zij weg was." Jerry beet zich op de lippen. ,,Maar jongen, als de bende, wetend, dat Lewis dood was, haar bemachtigd heeft, wat dan?" riep hij tusschen zijn tanden door. ,,Zij, met Boise nog wel! Ze zeggen, dat Bud Boise gestolen heeft. David is er met de jongens op uitgegaan, cm te zien, of ze hem konden krijgen en ze hebben hem nog niet dus ze zijn noq op zoek, la- ten we hopen. Ed, jij weet drommels goed hoe de bende David zal behandelen. nu Lewis dood is. Als ze 't paard te pakken krijgen, zullen ze 't dan aan David terug geven?" bet dus niet meer oirbaar te achten zijn, wan- neer het een of ander woord in een afwijken- de beteekenis gebruikt wordt. Een kat moet dan altijd een kat beteeke- nen, en een serpent altijd een slang. Wij weten wel beter. En wanneer b.v. een vroed- vrouw na het afloopen van haar taak van den gelukkigen vader het loon voor de door haar bewezen diensten zou ontvangen met de bijvoeging: „En hier is nog een geelvink extra, als blijk van tevredenheid voor de bui- tengewone wijze, waarop deze taak door u vervuld werd" zou zij het goudstukje terug- wijzen, met de bijvoeging: Ik houdt niet van die soort vogels. Zeker na'ief! Tien pop zou, met dergelijke opvattingen, ook al niets van haar gading zijn! Kluiten hebben, een voor velen aantrekkelijk iets, zou naar de letter opgevat, den bezitter meer tot last dan tot gerief strekken. Een hoofd zou geen knikker mogen ge- noemd worden, een oud paard niet meer als een knol worden gekwalificeerd. Wie noemt zijn fiets soms niet zijn karretje en betitelt een rooden neus wel niet eens als i een karbonkel, terwijl algemeen beweerd wordt, dat een schoone gevel het huis siert. Als een soldaat het beeft over zijn spuit, zijn slakkensteker of kaasmes, zijn turftrap- pers of sigarenkistjes, begrijpt bem het kleinste kind. En als men ons in zeker land met den ver- eerenden naam van kaaskoppen betitelt laat dit aan duidelijkheid niets te wenschen over. De student spreekt heel studentikoos van zijn kast of zijn hok en als bij met geldgebrek te kampen heeft, bezoekt hij wel eens Oome Jan. Tante Pos bezorgt menigeen wel eens een verrassing en John Bull en Uncle Sam zijn j voor de meesten welbekende figuren. Zoo zou ik kunnen doorgaan tot in 't oneindige, doch meen te kunnen volstaan met de uitspraak, dat zoowel in de spreek- als in de scbrijftaal de beteekenis van een woord moet afgeleid i worden uit bet tekstverband. Wat nu het gebruik van bet woord vroed- meester in verband met den tekst aangaat, geen mensch, die het leest, tenzij een enkele uitzondering, zal daaraan de eigenlijke betee kenis willen toekennen. Het woord aldus gebruikt is niets anders dan de zuivere weergave van het obsolete of in onbruik geraakte Fransche prud' homme, dat de beteekenis heeft, die ik er aan beb toegekend. Dat ik hen liet samenkomen om Gericht te houden niet te doen, want dat is absurd was dus zoo stom nog niet, al zeg ik het zelf, waarmee ik volstrekt niet wil beweren, dat ik niet bereid zou zijn nog iets te leeren. Dat heb ik dan ook, maar niet datgene wat Madame de vroedvrouw zich heeft voorge steld. De lezer moge zelf gissen, wat dan wel. Nog een enkele bijvoeging wensch ik aan deze korte bescbouwing te mogen vast- knoopen. Het groote woordenboek der Nederland- sche taal is nog lang niet volledig. De helft ongeveer is pas bewerkt. Maar wie den tijd beleven mag zal wanneer het woord vroed- meester aan de beurt van bewerking geko men is, daarvan nog vrij wat meer vememen, dan uit deze korte beschouwing blijkt. We zullen ons echter met geduld moeten wapenen, want de eerste vijfentwintig jaar bestaat daarop nog geen vooruitzicht. Vlervoetige gasten. Een ongewone drukte op Zond&gmorgen v66r het douanekantoor. Er wordt toegang verzoobt van een heele lading viervoetige bozoekers, welke zonder paspoort de grens hebben overschreden. '■t Is een heele menagerie van blaffers, die straks op de piste bewijzen van him geoefend- heid en vlugheid zullen afleggen. Ieder exemplaar in zijn getralied hokje oefent zich reeds bij voorbaat in het maken van het bem eigen geiuid. Terwijl binnen het kantoor de vereischte formaliteiten vervuld worden, interpelleeren „Nee, mijn kop er af, als ze dat doen!" antwoordde Eddie. „En hoe dan met haar?" onderbrak Bud met een onheilspellende kalmte in zijn toon, ,,Zij is jou zuster, Ed. Zou 't jou onverschillig zijn, als je wist, dat ze haar en het paard te pakken hadden?" 't Was of Ed iets wegslikte en hij wendde zijn hoofd om. ,,Zij zullen haar niets doen, zoolang zij niet weten, dat Lewis idood is. En zij, die naar Crater gingen, zijn allemaal doodgeschoten of ge- vangen genomen, daarom Hij aar- zelde even. ,,lk geloof, dat Anse in de hut zat te wachten, tot ze uit Crater zouden terugkomen. Hij hij is nooit erg op zijn gemak als ze uittrekken en lang wegblij- ven en 't is net iets voor hem, om daar te blijven zitten tot den oohtend toe. Dat is zoo'n gewoonte van ihem, meneer Birnie en de rest weet nog niet, dat het in Crater op een fiasco is uitgeloopen. Ze zouden er niet aan denken, om zus of zelfs Boise met zich mee te nemen. als ze niet zeker weten, dat Lewis dood is." ,,Ben je daar heelemaal zeker van Bud hield den jongen zoo stevig vast, dat Ed's oogen al wijder en wijder open gin- gen. ,,Ja, heelemaal, meneer Birnie. Alles, wat niet naar Crater ging, bleef thuis, vobr zoover ze niet op een anderen tocht uit waren. Waarachtig!" Hij trok zich los, plotseling verontwaardiqd over Bud's ongeloovigheid. ,,Wat denkt u wel? Zou ik zoo'n ellen,deling zijn, dat ik rust zou hebben, als ik wist, dat mijn zuster bij de Gat-rockers was? Ik weet dat zij haar niet in hun macht hebben. Eerder David." David is naar de Burroback Vallei gegaan", zeide Jerry. „Hij en de jongens we even den bewaker van de waardevolle lading, die een heele autotruck vult. Dat zijn de windhonden mijnheer, die atraks op de piste zullen optreden. 't Weer valt niet mee, maar de onkosten zijn gemaakt en alles is in gereedheid ge- bracbt voor de vertooning. Zijn het honden van Belgisch ras? Neen, van zuiver Engelsch ras. Er is 66n exemplaar bij, die 30.000 francs waard is. De totale waarde van deze verzameling be- draagt meer dan 150.000 francs. Dat wil nog al wat zeggen, 150.000 francs. Ja, we treden op in de plaatsen, die daar- voor geschikt zijn. In Oostende gaven we voorstellingen. Nu komen we van Gent. Vandaag gaan we een stance geven in 't Sas en Zondag a.s. op de piste van, ja vanwacht eensVan Kapellerbrug Justement Kapellerbrug. Ge moet dat zien, hoe deze beesten kunnen ren- nen en aan 't einde vechten zq wie 't eerst de lap te pakken heeft. Waarom zitten zij alien afzonderlijk Wel, als zij bij elkander zitten, vechten zij met elkaar. Dat mag niet. Er zou een on- geluk kunnen gebeuren. En daardoor zijn 't te dure beestjes. Zij hebben 't koud, kijk maar ze rillen over bun heele ledematen. Dat zal dan ook wel de reden zijn, waarom zij op 't oogenblik zoo- blaffen. Als zij straks aan 't loopen gaan, zullen zij 't niet meer koud hebben. Maar dan zult ge nog eens een ander spektakel hooren. Jam mer, dat 't weer zoo tegenslaat. Niets aan te doen, maar wij moeten 't nemen zooals het komt. Ondertusschen zijn de formaliteiten ver vuld en onder oorverdoovend geblaf rrjdt de truck voort naar de plaats van bestemming. STOPPELDIJK. Door den gemeenteraad van Stoppeldijk was de post jaarwedden ambtenaren van den Burgerlijken Stand geraamd tot een bedrag van /290; en dus geweigerd dit te brengen op 490, zooals door Ged. Staten ingaande 1 Jan. 1922 is bepaald. Dd. 8 Maart besloten Ged. Staten de f 200 meer toch op de begrooting te brengen en den raad uit te noodigen binnen 14 dagen de middelen tot dekking van genoemd bedrag aan te wijzen. Ook dit heeft de raad geweigerd en thans hebben Ged. Staten besloten, dat de post on- voorziene uitgaven 1929 met 200 vermin derd moet worden en gebracht op f 590. SELZAETE. Zaterdag arriveerde hier op zij.n doortocht naar het kamp van Beverloo bet 3de regiment infanterie uit Oostende met de muziek aan 't hoofd. Tot bedenmorgen werden de man- j schappen hier in kwartier ondergebracht, De volgende etappe is Moerbeke, daarna Dender- j monde. Om 11 uur concerteerde de stafmuziek op de Groote Markt en gaf een prachtig reper toire ten beste. 't Was de eerste maal na den oorlog, dat een Belgisch regiment zijn intrede binnen deze gemeente deed. In alle kwartieren werden de manschappen met on-- derscheiding ontvangen. Geeft ze weerstandsvermogen door Ze hebben 't noodig TER NEUZEN zijn niet aan dezen kant van de heuvels geweest. Ze hadden uitgemaakt, dat Bud. van af Crater, ineens door de Zwarte Heuvels zou rijden en ze reden dien kant uit om hem daar op te vangen." Jerry giimlachte even. ,,Ze wilden het geld terug hebben, dat je Zondag van de mannen hebt gewonnen, Bud. Ze vonden het best, dat je naar Crater ging, en de cheques inde, voor dat ze je zouden aan- houden en opknoopen." ,,Maar je denkt toch niet, dat ze Ma rianne iets zullen doen, als ze haar met Boise zouden vinden? Ze is misscihien doorgereden naar Crater ,,Dat is ze niet sprak Eddie tegen. En Jerry viel hem bij met de woorden: ,,Ze zou veel te bang zijn voor Lewis. Neen, als ze haar met het paard hebben gevonden, hebben ze Boise meegenomen en haar op een ander paard naar de keu- ken teruggestuurd voor 't werk. Als ze jou zouden vinden zonder het paard, nou -er is wel eens meer een verdachte op- gehangen, Bud Geld is iets wat iedereen noodiq heeft en er is geen man in de val lei of hij heeft tot op een cent uitgerekend wat jij gewonnen hebt. En nou is 't een wedstrijd, welke troep jou 't eerst zal te pakken krijgen." ,,0, wat 't geld betreft, ik zou den hee- len rommel aan den eersten den besten man willen geven, die me kon vertellen, dat Marianne in veiligheid is," riep Bud, door zijn verdriet alle voorzichtiqheid vergetend. Jerry en Ed zagen elkander veelbetee- kenend aan. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1