ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8354. 69" Jaargang Woensdag 27 Maart 1929 Eerste Blad. |©a ©ow-boy. ABONNEMENTSPRIJS: Wegens het Paaschfeest zal aT Maandag GEEN nummer van dit blad verschijnen, BINNENLAND. f KU1LLSTO BUITENLAND. De abonne's van hef Gei'llustreerd Zondagsblad, H.H. Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland TER NEUZEN, 27 MAART 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. TA B LETTE M Vdlen huiveringen U op't l?r, ASPIRINzaJ U helper) buiten k?r. iTir_r OPANJE INGEZONDEN MEDEDEELIN GEN. ENS HE m:: Binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1.80 per 3 maanden - Bij vooruitbetalinq fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belpie en Amerika f 2.25, overiqe landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bn vooruitbetalinq. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. welke het blad per post ontvangen, wor sen verzocht, hun abonnementsqeld voor 1 April a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 CCat' DE UITGEEFSTER. worden verzocht het abonnementsqeld over het le kwartaal 1929 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 April a.s. in te zenden. Wij vestiqen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij teruq-ontvanqst van eene onbetaalde kwitantie, onmiddel- lijk de toezendinq van het blad zullen s taken. DE UITGEEFSTER. worden drinqend verzocht, het verschul- digde abonnementsqeld voor 15 April a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement qestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aanqenomen bij vooruit- betalinq. DE UITGEEFSTER. BELASTING BETAI.EN OP POST- KANTOREN. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wets- ontwerp tot verhooging van het zevende hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1929. A an de Memorie van Toelichting wordt ont- leend: In 1927 is, hoofdzakelijk in de provincie Noord-Holland, en voorts o.a. ook in Den Haag, een proef begonnen om het publiek in de gelegenheid te stellen, aanslagen in de di- recte belastingen te betalen aan de postkan- toren. Als gevolg hiervan hebben in dat jaar mim 700.000 en in 1928 circa 974.000 betalin- gen aan die postkantoren plaats gehad. Het Ugt in het voornemen, de postkantoren in het geheele land voor dit doel open te stellen. De postadministratie zal wegens haar be- mooiingen 'n vergoeding van 5Vz c. voor elke betaling genieten. In verhouding tot het aan- tal postbetalingen in Noord-Holland enz. moet aaar de raming van den Minister, voor 1929 (aannemende dat de verdere invoering zal in- gaan op 1 Juli van dit jaar op een hoogere ultgaaf worden gerekend van 79.000 wegens ultkeering aan de Posterijen. Voorts zal de maatregel medebrengen een uitgaaf van 17.000 wegens kosten van druk- werk, dat door de belasting-administratie aan het Staatsbedrijf der P. en T. wordt verstrekt. Hiertegenover staat een verlaging van de bu- reelkosten van de ontvangers van 5000 ten- gevolge van de afschaffing van de zitdagen in de buitengemeenten. DE KAMERVERKIEZINGEN. In een Zaterdag te Rotterdam gehouden ▼ergadering van de Centrale Dordrecht van door B. M. BOWER, 48) Vervolq. Nu laq de haeve achter hem. De ster- rca schenen helder en hij kon d'en omtrek van de berqen rondom zien. De weq scheen zandiq en qaf mee onder de hoe- ven van Sunfish. Bud leunde meer voor- over in het zadel en dacht er over wat hij zou doen, als hij in Crater was aanqeko- men; hij had zelfs noq tijd om te kunnen hopen, dat Marianne teruq was qeqaan en het schieten niet qehoord zou hebben. Weer hondenqeblaf, nu aan zijn rech- terkant. Bud zaq dat hij lanqs een om- theininq reed. Het qeblaf van dezen hond maakte weer een ander aan den qanq, nu weer links. Huizen zoo dicht bij elkander konden er alleen op wijzen, dat hij Crater naderde. Bud liet nu Sunfish een meer bedaarden qanq aannemen. Hij had lie- ver niet, dat er hoofden buiten de ramen qestoken zouden worden en hem vraqen toeqeschreeuwd werden. De Catrock- bende mocht eens vrienden in deze buurt hebben. Het zou wel vreemd zijn, als zij t niet hadden, meende Bud. Hij draafde lanqs den weq, die nu bree der en qelijker was qeworden. Veel hui zen reed hij voorbij en lanqs de inqanqen van vele donkere dwarsweqen. Honden schoten uit. Bud qinq stapvoets rijden, keerde zich in het zadel om en luisterde. In de verte, waar hij de eerste teekenen van beschavinq ontmoet had, hoorde hij den hond, dien hij opqeschrikt had, weer de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond is de combinatie met den kieskring Zeeland goedgekeurd. De candidatenlijst is als volgt vastgesteld: 1. Mr. G. A. Boon, 2. Jhr. R. de Muralt, 3. C. G. Roos, 4. Mr. J. Erasmus, 5. M. v. d. Hout, 6. C. G. Hage, 7. Mevr. Cohen TervaertIsraels, 8. candidaat door Zeeland aan te wijzen, 9. F. den Hartog, 10. Ph. J. van Dixhoom. CONGRES VOOR STAATSPENSIOEN Op aansticbting van den Bond voor Staatspensionneering zal op 3 April te 's Gra- venhage een oongres voor staatspensioen worden gehouden. Als sprekers zullen optre- den: Mr. G. W. Sannes, onderwerp: De on- misbaarheid van het staatspensioen; de heer A. Braat, onderwerp: Premievrij staatspen sioen aan alien, die dat noodig hebben, met opheffing van de thans bestaande pensioenen; Mr. G. A. Boon, onderwerp: De wenschelijk- heid en de mogelijkheid van staatspension neering; de beer K. Dilling, onderwerp: Pre mievrij staatspensioen; Mr. P. J. Oud, on derwerp: De misiukking van de verzekerings- politiek op het stuk der oudersdomsverzor- ging, en Mr. P. M. Arts. DE SUIKERINDUSTRIE. In een te Zevenbergen goed bezochte ver gadering van de N. Biabantsche Maatschappij van Landbouw is in een rede van den heer J. M. van Rommel van Vloten te Goes, penning- meester der cooperative suikerfabriek en raf- f.naderij „Dinteioord" te Stampersgat over de suikeicivsis en het in.tiatvet'-voorstel-van de Heuvel de volgende motie aangenomen: „De Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw enz.; oveiwegende, dat de suikerbietenteelt en sulkerindustrie in zeer moeilijke omstandighe- den verkeert; dat deze toestand is ontstaan tengevolge van maatregelen genomen door de regeeringen van alle bieten- en rietsuiker produceerende landen, met uitzondering van Nederland en zijn kolon.en; dat in de eerste plaats d'e cooperatieve sui- keifabrieken zullen ondergaan door deze maat regelen, daar de Nederlandsche speculatieve su.kerfabrieken, vereenigd in een internationale maatschappij, door dezelfde maatregelen in het buitenland extra-winsten behalen; van meening dat onze regeering niet ltjde- lijk mag aanzien, dat zoo'n voorname bron van volksbestaan, vooral voor d'e landbouwbe- volking van een groot gedeelte van ons land door genoemde maatregelen dreigt onder te gaan; bssluit de beide Earners der Staten-Gene- raal te verzoeken het initiatief-voorstel van wet tot steun aan de suikerindustrie, inge diend bij de Tweede Kamer door de heeren v. d'. Heuvel c.s., aan te nemen. DR. RITTER EN DE NEDERLANDSCHE JOITRNALISTENKRING. In de algemeene vergadering van den Ned. Jouxnai-'SienKr.ng Zonuag te Rotterdam ge houden is het beleid van het bestuur inzaxe de Utrechtsche puDUcaties besproken. De be- strijders nuenden dat de voorzitter en het da- geujksch bestuur met buiten het bestuur en den kivng om mochten handeien, dat pubheatie omtrent de act.e te vroeg geschred was, waar- door de persivrijheid gevaar hep en dr. Ritter's naam geschaad werd. De verdedigers meen- den dat eer en aanz.en der pers tot optreden dwongen en brachten hulde aan 't bestuur. De voorz.tter verdedigde onder verzekering van zijn geloof aan dr. Ritter's goede trouw hat bestuursbe.eld in het belang der zuivere journalistieke methed'e in een zaak die met oorlog en vrede verband houdt. Tijdens de vergadering deelde dr. Ritter telefonisch mee z.ch nu de regeering blijkbaar van een onder- zoek afziet ter beschikkmg van het kringbe- stuur te stellen voor nadere inlichtingen. De voorzitter deelde mee dat het bestuur daarvan stellig gebruik zal maken. De motie van ver- trouwen, voorgesteld door den heer Ed'. Polak te Amsterdam werd met groote meerderheid aangenomen. blaffen; zijn diep qeblaf was qesmoord door den atstand. Bud lachte in zichzelf, reed stapvoets verder, sprak nu en dan tot een blattenden hond en qaf hem lieve woordjes om hem te kalmeeren. Na de omqevinq vluchtiq te hebben op- qenomen, zaq hij, dat Crater niet veel meer was dan een ver uitqeqroeid dorp. Het qerechtshof en de qevanqenis stonden in de hooldstraat en even daar voorbij was de Bank. Bud reed even rond, be- keek aandachtiq de verschillende qevels der huizen, totdat hij tot de slotsom kwam, dat er maar een bank in Crater was. Toen hij daar heel zeker van was, zocht hij een plaats uit dicht bij den achterkant van de Bank, waar een paard en een koe binnen een qezeiiiqe omheininq stonden, met veel hooi. Hij ontzadelde Sunfish, liet hem daarin en was zeif teruq bij de Bank, voordat de andere nachtelijke ruiters de eerste, verstrooid staande huizen van de stad voorbij waren. Onder de portiek van het qerechtshof, achter een vooruitsprinqenden pilaar op den hoek, die qemaakt scheen te zijn om een man, die in de omstandiqheden van Bud verkeerde, te verberqen, rolde hij een ciqaret, die hij van plan was te rooken, als de weq vrij zou zijn. Hier wachte hij de komst van zijn vervolqers af. Spoediq daarop verschenen zij ook, re- den naar een punt teqenover het qerechts- qebouw en de Bank, terwijl zij maar even vluchtiq zijn kant uitkeken en hielden stil voor een onooqelijk loqementje aan de overzijde van de straat. 1 wee bleven te paard zitten, terwijl de derde op de deur Oonsde en aan den knop rammeide en zoo eindelijk den waard uit zijn slaap opwekte. Nu had er een onderhoud plaats, dat Bud met veel belanqstellinq volqde. In het kale kantoortje had men een lamp aanqestoken TEGEN DE V1ERING VAN HET EEUWFEEST. Door de Vlaamsch-nat.onale pers wordt de volgende, door het hoofdbestuur van het „A1- geniaen Vlaamseh lioogstudentenverbond" aangenomen motie gepubLceerd: „liet Algemeen Viaamsch Hoogstudenten- verbond groepeerende al de Vlaamsche stu- denten aan de umversiteiten en hoogere on- derwijsgestichten van het land in hoofdbe- stuursvergadering bijeengeroepen te Brussel op Wcensdag 13 Maart 1929. Na grondig onderzoek der feiten die aanlei- din,g gaven tot de gebeurtenissen van 1830, in het licht van de laatste onthullingen gedaan door vooraanstaande Nederlandsche historici aan de hand van overvloedige en onweerlegbare documenten. Dringt er bij de Nederlandsche regeering met alien nadruk op aan dat zij zich afzijdig zou houden ter gelegenheid van de verheerlij- k ng van Belgie's honderdjarig bestaan en verdrukking van Dietsche stamgenooten. Besluit deze motie bekend te maken in de pers en er een afschrift van te sturen aan het Nederlandsche gezantschap te Brussel." DE UITVAART VAN MAARSCHALK FOCH. Tijdens de geheele plechtigheid in de Notre Dame heerschte daar een emotievolle indruk- wekkende stemming. Onder de aanwezigen werden o.a. opgemerkt de prins van Wales en de graaf van Vlaanderen, de zoon van koning Albert van Belgie. De gevel van de Notre Dame was geheel met rouwfloers be- hangen, terwijl ook de lantaarns langs den weg welke de lijkstoet zou volgen alle met floers omhangen waren. Te 10 uur begonnen alle klokken te luiden en van minuut tot minuut klonken de kanonschoten. De straten zijn opgepropt met een stil wachtende menigte, die zichtbaar onder den indruk is. In de Dom des Invalides werd het eerst het woord gevoerd door Poincare. Hij schetste hoe men hier stond in het bewust- zijn van het uitdooven van een heldere vlam, een der helderste vlammen. Foch bezat alle eigenschappen van dapperheid, eerlijkheid, groot indringensvermogen en genialiteit. Foch heeft het commando gevoerd over millioenen soldaten, heeft veldslagen geleverd tusschen volken, niet uit eerzucht maar voor het vaderland. Zijn doel was nooit vreem- den grond te veroveren, maar te verdedigen voor het vaderland. Hij verlangde niets anders dan voor zich te weten, dat hij zijn plicht had gedaan. Niet alleen Frankrijk maar een groot deel van de menschheid is daarom in rouw. Maar Fooh is niet voor goed heengegaan, hij laat een onuitwischbaar voorbeeld achter. BESCHERMING VAN DE BURGERBEVOLKING TEGEN DEN CHEMISCHEN OORLOG. De tweede zitting van de intemationale commissie van deskundigen voor de bescher- ming van de burgerbevolking tegen den che- mischen oorlog, onder de auspicien van het Internationale Roode Kruis, zal in de tweede helft van April a.s. plaats hebben te Rome. De Nederlandsche generaal Schrijver zal in deze tweede zitting evenals in de eerste zitting in den aanvang van 1928 te Brussel het geval was het Nederlandsche Roode Kruis vertegenwoordigen. De commissie zal bij haar voortgezetten arbeid gebruik maken van door verschillen de harer leden ingediende rapportem, o.a.: gebruik van de particuliere gebouwen; op- leggen van neutraliseerende stoffen in de schuilplaatsen; met gas besmette voedings- middelen en besmet water; fabricage, op- legging en onderhoud van gasmaskers en besohermende kleeding; materieel en Wee ding van ontsmettingsploegen; de organi- satie van en de instructie voor de ploegen voor eerste hulp van het Poolsche Roode Kruis; vorming van personeel belast met de instructie van de burgerbevolking. en teqen den qelen schijn kon Bud den waarci duidelijk tweemaal met zijn hoold zien knikken wat duidelijk te kennen qaf, dat zij tot een soort van schikkinq kwamen. Hij was blij, dat hij niet bij het loqement was atqestapt en voelde zich veel veiliqer in de portiek van het qerechtshot. „Moe- der s beschermenqelen komen vannacht juist op tijd,' mompelde hij. De ruiters reden teruq naar een stal, dien Bud wel had opgemerkt, maar niet was binnengegaan. Daar schenen zij ook al naar hem te informeeren. Ce zult u evenwel herinneren, dat Bud langzaam en zacht door het bewoonde gedeelte van Crater qereden had en zijn voorbijrijden was onopqemerkt qebleven, behaive voor de blattencie honden, die de nachten altijd besteedden met bij elk qelui-d te gaan hui- len en waarop qeen acnt werd geslagen. De drie ruiters waren blijkbaar in ver- Jeqenheid en spraken ianq tluisterend met eikaar, voordat zij weqreden. Het was duidelijk, dat zij Bud wilden vinden, als zij tenminste konden. Bud verdiepte zich er maar niet in zich voor te stellen, wat zij met hem voor hadden. Hij niet van plan zich te laten vinden. Na een poosje reden de ruiters weer teruq naar het loqement, kregen den waard nu met heel wat minder moeite uit zijn huis en hadden weer een onderhoud met hem. „Hij heeft het paard van David Tru man gestolen," hoorde Bud een van het drietai heel duidelijk zeqqen: „dat mooie renpaard van David". De waard stroopte zijn hemdsmouwen op en beqon luid uit te varen, en Bud hoorde hem den schout noemen. Maar daar qinqen zij blijkbaar niet op in. Zij praatten noq wat door en wendden toen Verder zullen ter sprake komen het hou den van een intemationaal concours, met betrekking tot een ontwerp eener ideaal- schuilplaats; de samenwerking met de bur- gerlijke autoriteiten en vermoedelijk nog en- kele andere onderwerpen. PRIMO DE RIVERA GAAT HEEN. De Spaansche dictator heeft er zoowaar genoeg van. Geen wonder, na al de emoties der laatste maanden, de opstand der artille- rie-officieren, en die der studenten. Officieel heeft hij verklaard, dat hij, als zijn gezond- heid zulks zou toelaten, niet zal aarzelen wederom voor 5 jaren het vertrouwen van den Koning en het volk te aanvaarden en aan het hoofd der Regeering te blijven. Zijn ge- j zondheidstoestand is echter zoodanig, dat hij zich daartoe niet meer in staat gevoelt en j hij ziet zich daarom gedwongen„naar een opvolger uit te kijken, die zijn moeilijke taak kan ovememen". Men acht het te Madrid wel waarschijnlijk, dat Primo zal aftreden na het beeindigen der groote tentoonstelling te Barcelona en te Sevilla. Het zou voor het land, vond hij, zeer na- deelig zijn om zijn opvolger onvoorbereid te laten, want dat zou voor het grootste deel der burgers een groote wanorde meebrengen. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. De heer C. de Raad, adjunct-commies ter secretarie alhier, is in dezelfde functie be- noemd ter secretarie te Weesp. AMBACHTSSCHOOL TE TER NEUZEN. Avondteekenschool. Het resultaat van het cursusjaar 1928/'29 der avondteekenschool, is als volgt: Bevorderd naar hoogere klassen: A. H. Vermast, B. van der Eijk, Aclr. van de Velde, A. J. Luteijn, C. Verschelling, G. L. Molegraaf, D. van Wijck, Aug. de Smidt, A. J. Smallegange, M. J. Neve, D. van Dix- hoorn, M. J. van der Werf, J. van Meeren- donk, J. M. de Groen, A. Lensen, A. M. Die- leman, W. G. Simons, C. F. de Bree, J. Moens, J. M. Scheele, J. G. van Houcke, A. J. van Aken, L. L. Dobbeleir, J. C. van der Est, C. J. den Boer, en P. de Jonge, alien te Ter Neuzen; P. F. van de Velde, Alb. Klaas- sen, J. Wisse, D. W. F. Kaijser, Ms. Wisse, F. M. Moens, N. J. van Biezen en P. J. J. Willemsen te Zaamslag; L. Haers te Philip pine. Gediplomeerd werden: D. W. F. Casteleijn, J. C. Jansen, H. W. de Feijter, C. P. van Noord en F. Lippens te Ter Neuzen; P. Rinders, J. A. A. Jurrij, L. de Blaeij en A. J. Tholens te Hoek. Niet bevorderd: 2 leerlingen. In eene gisteravond in een der lokalen van de school gehouden bijeenkomst van bestuur, directeur met leeraren en cursisten, werden na eene toespraak van den voorzitter, den heer J. Huizinga, de diploma's uitgereikt en de bevorderingen meegedeeld. Namens de cursisten werd door H. W. de Feijter een woord van dank gericht tot directeur en leeraren, voor het genoten onder- wijs. TIJDELIJK LEERAAR R.H.B.S. Bij Kon. besluit is benoemd tot tijdelijk lee- raar aan de R.H.B.S. te Ter Neuzen, G. A. den Decker, aldaar. NAGEKOMEN BELASTINGGELDEN. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont- vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar het inkemen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der d.recte belastingen te Axel f 774,85 en te Breskes f 16 en f 10,50. ZAAMSLAG. Tot onderwijzer aan de Christelijke school is benoemd, de heer F. B. Harkema te Assen. hun paarden, om denzelfden weq teruq te rijden, dien zij qekomen waren. ,,Hij is ons zeker erqens buiten de stad ontsnapt," besloot een van hen. ,,Wij moeten teruqrijden en het onderzoeken. Als hij hier noq komt, zal hij wel wat te eten besteilen... En stuur Dick dan naar de plaats van Stivers. Wij komen dan zoo qauw moqelijk. Hij had zoo zacht gesproken, dat Bud niet meer hooren kon wat er qebeuren moest, voordat de waard Dick zou zenden; hij besloot echter zich daar maar niet in te verdiepen en niet te trachten de leemte in het qesprek aan te vullen. Hij bieef waar hij was, totdat het drie tai den zandigen weq, die voor straat j diende, was teruggereden. Toen sloop hij achter het qerechtshof, rookte zijn si- garet, qinq naar de kraal, leende wat van t hooi van de koe en het paard, maakte daarop voor zichzelf een soort van bed met behulp van de deken die hij onder zijn zadel had en sliep in tot den morqen. HOOFDSTUK XVIII. De Catrock-bende. Een vrouw, met een qeruit schort en een moederlijk voorkomen kwam aange- loopen, om haar kippen los te laten en haar koe te melken en zij wekte Bud, om hem te vertellen, dat hij zeker „uit was geweest", want dat hij anders zeker nooit de vrijheid zou qenomen hebben, om op haar erf te komen overnachten. Bud qaf toe, dat hij ,,uit was geweest", veront- schuldiqde zich en vroeg haar wat te eten. En r.a hem eerst noq eens goed te hebben opgenomen, reikte zij hem den melkem- mer toe en vroeg hem, hoe hij liefst eieren at. „Van eieren houd ik in elken vorm Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „BAYER" staat. Prijs75cts ion imuMMiMi-iL .ii.i i wiMrn ii hi SAS VAN GENT. Gemeenteraad. In de vergadering van. den Raad dezer ge- meente, gehouden op Dinsdagavond ten 6 uur, werd een groot aantal punten behandeld. Als voorioop:g relaas deelen we hier in be- knopten vorm de besluiten en handelingen me- d'e, die als de belangrijkste kunnen beschouwd worden. Van de geldleening 1893 werd uitgeloot aan- deel no. 23, van 1915 de aand'eelen no. 8 en 27, van 1923 no. 6, van 1924 no. 18, van leening 1925 A-, no. 32, van leening 1925 B, no. 10 en van de leening 1928 kwam no. 42 uit de urn te voorscliijn. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd berkozen de heer Th. Stubbe. Tot plaatsvervangend voorzitter van het stembureau voor de op 3 Juli te houden ver- kiezing vcor d'e Tweede Kamer werd gekozen de heer P. A. Neeteson, wethouder, terwijl tot leden benoemd werden de heeren De Leux en Verschaffel. Tot hun plaatsvervanger.-- werden aangewezen de heeren F. Stuhbe en Stoutha- mer. In verband met een ministerieel schrijven werd de oude verordening op de keuring van waren ingetrokken en de nieuwe, aangevuld" als doQr den Minister geadviseerd, met alge meene stemmen aangenomen. De pensioengrondslag van den. keurmeester J. V. Vermoet werd vastgesteld op 229. Aan de Hondendressuurvereen. „Zeeuwsch- Vlaanderen" werd een subsidie toegekend' van 10 gulden. De verzoekschriften van de heeren A. van Avermaete, A. M. Kalle en A. Vernaeve, om gemeentegrond in erfpacht, werden goedge keurd. Aan eerstgenoemde wordt het door hem aangevraagde terrein naast den heer P. IJse- baert toegewezen. Laatstgenoevnden krijgen het terrein naast den heer P. Dees tot het bouwen van een dubbele woning. In verband* daarmede wordt besloten de landpachten van de heeren IJsebaert, de Roo, Schauwvlieghe de Fever in te trekken. De straat ontworpen langs het nieuwge- bouiwde perceel van mevr. de wed. Stub-be zal lachte Bud en de vrouw lachte ook en i noemde hem een mooie en zeide hem, dat hij, zoodra de koe qemolken was, bin- nen mocht komen. Hij qebruikte, samen met de weduwe Hanson, een uitstekend ontbijt. Zij ver- telde hem van allerlei en Bud kwam heel wat te hooren over Crater en zijn omqe vinq en toen hij over rooverbenden sprak, scheen zij onmiddellijk te beqrijpen, waar hij op doelde en zij vertelde hem noq veel meer over de Cat-rockers, dan Ma rianne gedaan had. Alles schoof zij op rekeninq van tde Cat-rockers, van den moord en de berooving van een marskra- mer af, tot aan de plundering van de Ban- ken in Crater en Lava toe. 't Waren roofvoqels in menschenqedaante, die azend over het land zwalkten en omlaaq schoten, overal waar maar geld te zien was. De schout kon niets teqen hen doen en voor zoover Bud kon ontdekken, ver- wachtte dat ook niemand van hem. Lang aarzelde hij, voor hij iets over Marianne Morris durfde vraqen. Juffrouw Hanson schreide, terwijl zij hem Marian ne s geschiedenis verhaalde, die in hoofd- zaak overeen kwam, met hetqeen Mari anne zelf hem reeds had medeqedeeld Maar juffrouw Hanson vertelde hem daar enboven noq, hoe Marianne had qestre- den, om haar vader en Ed te redden, en hoe haar huwelijk met Lewis Morris eiqenlijk een episode was in haar strijd voor eerlijkheid en recht. En nu was zij in Little Lost" en kockte daar voor een troep mannen, zeide juffrouw Hanson ter wijl zij eiqenlijk de wijde wereld had moe ten inqaan en voor duizenden toehoorders behoorde te zinqen, qekleed in zijde met diamanten, inplaats van hier in 't katoen rond te loopen en dat noq wel zuiniqjes. (Wordt vervolqd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1