ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. FLORA'S Kuikenvoeder No. 8353. Maandag 25 Maart >929 69 Taargsug Eerste Blad. "bu i t e nT aid! ZORGTVOORUW KUIKENS! ABONNEWEKTSPRUS: BINNENLAND. TER NEUZEN, 25 MAART 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Fa A. VAN OVERBEEKE-LEUNtS ENSCHE m—i mimi hi hi win i^—p— Binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling ft per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen /2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Wocnsdag- en Vrijdagavond. HINDER WET. Bargemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter voldoening aan het be- paalde in het laatste lid van artikel zes der Hlnderwet ter openbare kennis, dat ter gemeente-aecretarie van Axel ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Compagnie Neerlandaise de 1'Azote te Brussel, om ver- gimning tot het oprichten van een Anunoniak- (abrlek op het terrein kadastraal bekend: gemeente Axel, Sectie A nos. 821, 819, 820, 818, 915, 1046, 146, 147, 154, 155, 156, 157, 158, 586, 589, 599, 601, 630, 789, 961, 1072, 151, 152, 161, 162, 163, 164, 165, 587, 595, 598, 600, 602, 604, 963, 965, 966, 967, 548, 822, 975, 191, 976, 192, 193, 194, 197, 196, 195, 198, 200, 201, 199, 202, 946, 1050, 202, 812, 518. Op Donderdag 4 April 1929, des voormid- dags elf uur zal ten gemeentehuize van Axel gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en daze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovengemelde tijdstip ter secretarie dier gemeente kennis nemen van de ter zake in- gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudence niet tot beroep gerechtigd zijn zjj, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hlnderwet op de bovenvermelden dag voor het gemeentebestuur zijn venschenen teneinde banne bezwaren mondeling toe te lichten. Tier Neuzen, 25 Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVTJLLE, Secretaris. EERSTE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Bij de voortgezette behand'eling van de be- grooting van buitenlandsche zaken bepleit de beer Briet (a.-r.) een verbeterde voorlichting van Nederland in het buitenland. De critiek van den heer Van Embden op het Utr. Dagblad acht hij overdreven scherp, aangezien in Belgie de bronnen zijn te zoeken en niet te Utrecht. De volkomen valschheid der documenten is trouwens nog niet bewezen. -Tenslotte wenscht hij bij de nieuwe onder- bandelingen over het verdrag met Belgie ver- band' te zien gehouden tusschen de economi- sche en politieke beteekenis der overeenkomst. Minister Beelaerts van Blokland beant- woordt allereerst de opmerkingen inzake den Volkenbond, waaromtrent hij niet pessimis- tisch is gestemd. De Volkenbond bracht in zijn tienjarig bestaan reeds veel goeds. Ten aanzien van de vermindering van de bewapening heeft ons land te Geneve geens- ains een ongunstig figuur gemaakt. In prof. Rutgers heeft spreker het voile vertrouwen. iHet ontwerp tot toetreding van Nederland tot het verdrag tot vreedzame berechting van Internationale geschillen zal spoedig het depar- tement verlaten. Minister Beelaerts van Blokland ontkent de geheimzinnigheid van zijn departement. Wat betreft de Utrechtsche publicaties zegt bij, dat de heer Van Beuningen de stukken heeft gekocht, toen hij wist, dat de regeering nieh er voor interesseerde. Hjj heeft niet aan de publicatie medegewerkt. De regeering wilde de al of niet echtheid doen onderzoeken door tusschenkomst van de Belgische regee ring, maar wenschte geen publicatie. Een pu blicatie kon evenwel door onze regeering in bet algemeen niet worden verhinderd. De Bel gische regeering heeft thans alle gegevens en fotografische copieen van de stukken van den heer Van Beuningen, en onze regeering zal daarop bericht ontvangen. De regeering wenscht nopens de onderhan- delingen omtrent het verdrag van 1839 geen punten buiten de scheidingsregeling. Overigens kan het kabinet slechts de taak van de opvolgende regeering voorbereid'en. Spreker doet ten slotte een beroep op de pers en het volk om het wantrouwen uit te barmen en den geest van vertrouwen te doen zegevieren. De heer Van Embden (v.-d.) repliceert. Hij vraagt, of de regeering niet eerder mededee- lingen had kunnen doen aan de pers. De heer Lohman (c.-h.) wenscht geen trace van een kanaal in meer Oostelijke richting. De heer Colijn (a.-r.) wijst op de consequen- tie daarvan. De Minister dupliceert en zegt, dat de regee ring niets kon mededeelen aanvankelijk, aan gezien zij niet wist, of het stuk, dat zij kende, meer authentiek was, dan het eerste stuk van hot Utr. Dagblad. De begrooting wordt z. h. s. aangenomen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Het ontwerp tot de in-gelegenheid-stelling van eenige tandtechnici om alsnog van hun practische bekwaamheid te doen blijken, wordt aangenomen met 70 tegen 5 stemmen. Na aanneming van een aantal kleine ont- werpen wordt voortgegaan met de behandeling van de ziektewet. Het amendement-Kortenhorst om de moge- Hjkheid te openen bestaande ondememingskas- aen in afdeelingskassen om te zetten wordt verworpen met 5622 stemmen. Art. 93 be- treffende afdeelingskassen wordt aangenomen met 5721 stemmen. De heer Snoeck Henkemans licht een amen- dement toe, om toezicht op de uitvoering door de bedrijfsvereenigingen op te dragen aan den verzekeringsraad. Spreker acht het niet noo- dig daarvoor een afzonderlijk college te schep- pen. Het amendement-Duys (premie geheel voor rekening van den werkgever) wordt ver worpen met 58—21 stemmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Artz en L. de Visser. Het amendement-Snoeck Henkemank wordt verworpen bij zitten en opstaan. Art. 107a prophylarefonds wordt aangeno men bij zitten en opstaan. Het amendement-Van Schaik (definitie be- drijfsvereeniging is aangenomen z. h. s. Het amendement-Duys tot niet erkenning der werkgeversbedrijfisvereenigingen wordt verworpen met 6019 stemmen. Het amendement-Kuiper om de werkgevers- vereenigingen na 5 jaar niet meer te erkennen als bednjfsvereeniging, is verworpen met 48 31 stemmen. Het amendement-Vai\ Schaik om alleen de werkgeversvereenigingen te erkennen die vo6r 1 Juli 1929 bestaan, wordt aangenomen z. h. s. DE TELEFOONTARIEVEN. De Earners van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, Utrecht, Groningen, Leeuwarden, Veendam, Meppel, Venlo, Eindhoven, Waal- wijk, Breda, Tilburg, Ter Neuzen en Middel- burg hebben bij den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie, nogmaals geprotesteerd tegen het voornemen, bij de te lethon in locaal verkeer een gesprekkentarief in te voeren, aangezien naar het inzicht dier Earners het belang van zeer vele belangheb benden en in het bijzonder van handel en in dustrie hierdoor ernstig zullen worden ge- schaad. DE UITVOER VAN LANDBOUW- FRODUCTEN. j Met een enkel woord is reeds aangekondigd de indiening van een wetsontwerp op den uit- voer van landbouwproducten. j Het Hbl. verneemt, dat d'e strekking van het ontwerp is, aan den uitvoer van bepaalde groenten zekere officieele eischen te stellen i waaraan zij zullen moeten voldoen. Een re- geeringscontrole op groenten dus, ongeveer gelijk aan die op boter en kaas bestaat, met de bedoeling den naam van de Nederlandsche groenten in het buitenland hoog te houden. NEDERLANDSCHE EMIGRATIE BINNEN ONZE GRENZEN. In de laatste weken zijn wederom een 70tal Philipswoningen gereed gekomen en betrokken door een gelijk aantal arbeidersgezinnen, die tezamen ca. 750 prsonen tellen. Deze voor de Philipsfabrieken te Eindhoven bestemde werk- krachten zjjn afkomstig uit Zeeland, Gelder- land, Brabant, Limburg en de Noordelijke pro- vincien. Tengevolge van de gestadige uitbreiding der Philipsfabrieken neemt het inwonerstal van Eindhoven zoo snel toe, dat dit in de historie der Nederlandsche stedenontwikkeling zijn weerga niet vindt. De Philipsfabrieken zullen volgens verwach- ting, in 1929 aan radioproducten het dubbele exporteeren van den geheelen export van Twente naar Ned. Indie. De regeering ziet het groote belang in van een dergelijke industrie, speciaal in verband met de groote bevolkings- toename van Nederland en toont deze belang- stelling daadwerkelijk door Philips de helpen- de hand te bieden inzake woningbouw, waar- voor dit jaar 3000 woningen op het bouwpro- gram van de woningbouwvereeniging „Thuis Best" staan. DE CRISIS IN DE SU1KER-INDUSTRIE. De Bond van Eigenaren van Nederlandsch- Indische Suikerondememingen heeft zich in een adres tot de Tweede Kamer, in verband met het voorstel van wet van den heer van den Heuvel c.s. tot het verleenen van tjjdelijken steun aan de beetwortelsuikerindustrie hier te lande, als zijn oordeel uitgesproken, dat het verleenen van dergelijken steun aan de producenten van beetwortelsuiker hier te lan de, ten zeerste in strijd zoud'e zijn met de be- langen van de producenten van Java-rietsui- ker, daar toch bescherming van de Nederland sche bietsuikerindustrie van nadeeligen in- vloed zal zijn op de afzetmogelijkheid van Java-rietsuiker hier te lande. Door het wetsvoorstel wordt voorts de mo- gelijkheid geschapen, dat het product d'er Javarietsuiker-industrie op buitenlandsche markten de concurrentie zal ondervinden van het door de „garantiepremie" beschermde pro duct der Nederlandsche beetwortelsuiker-in- industrie. IN ACHT DAGEN VAN ROTTERDAM NAAR NEW YORK. De Holland-Amerika-lijn zal eerlang haar afvaartplan zoo inrichten, dat alle passagiers- schepen des Zaterdags te New York zullen aankomen. Daar alle schepen niet even snel loopen, zal het vertrek uit Rotterdam niet voor iedere boot op denzelfden dag vallen. De „Volendam", de „Veendam" en de „Nw. Amsterdam" zullen (het juiste tijdstip wordt door het tjj bepaald) in den nacht van Dins- dag op Woensdag of Woensdagmorgen vroeg vertrekken. De passagiers zullen zich Dins- dagsavonds moeten inschepen. De .^Rotterdam" vaart een dag later af, in den nacht van Woensdag op Donderdag of Donderdagsmorgens vroeg. De „Statendam" vaart af in den nacht van Donderdag op Vrij dag of Vrijdagsmorgens vroeg. Daar de „Statendam" drie mijlen meer per uur aflegt dan de ..Rotterdam", komt zij toch op den voor alle schepen vastgestelden dag te New York aan. Met den overtocht zullen der- halve voor de „Statendam" 8, voor de „Rot- terdam" 9 en voor de andere schepen 10 dagen gemoeid zijn. Als men in aanmerking neemt, dat het tra- ject, dat de Nederlandsche schepen moeten afleggen, niet alleen langer is dan dat het- welk schepen, die rechtstreeks naar Engelsche of Fransche havens gaan, varen, maar dat zij bovendien nog Boulogne en Plymouth aanloo- pen en verder in den regel niet slechts post en stukgoed, maar ook een belangrijke zware la ding meenemen, dan stemt de reisduur, die voor een schip als de „Statendam" gesteld kan worden, tot tevredenheid. De zware lading, hierboven bedoeld, bestaat op de thuisreis voornamelijk in granen en metalen. Een „Oceaanflyer" neemt dergelijke lading niet mee. DE TOCHT VAN DE „SCHUTTEVAER". De avontuurlijke tocht van Jacon Schutte- vaer, den 70iarigen zeeman, die in zijn „on- zinkbare" reddingboot den Atlantische Oceaan had willen oversteken is plotseling geeindigd. Hij bevindt zich thans aan boord van de „Co- millas", die hem midden op den Atlantischen Oceaan gered heeft en op weg is naar San Juan. Reuter heeft van den kapitein der „Co- millas", Miranda, bijzonderheden over de red ding ontvangen. Het kleine scheepje werd aan boord geheschen en de kapitein met zjjn uit 2 koppen bestaande bemannmg waren, gered. Zij vertelden aan kapitein Miranda, dat, indien zijn schip hen niet gevonden had, zij van honger en dorst waren omgekomen. 8 Februari is de „Schuttevaer" uit Lissabon vertrokken en sindsdien heeft men er niets meer van ver- nomen, De „Comillas" wordt 25 Maart in San Juan verwacht. Het telegram van Miranda aan Reuter hield nog het volgende in: Op 18 Maart 's avonds om 10 uur bemerkten wij af en toe luchtpijlen, welke afkomstig bleken te zijn van een heel klein vaartuigje. Dan zagen wij een nieuw licht, dat in Morseteekens om hulp vroeg. Ik gaf bevel op het scheepje af te ste- venen en liet bjj nadering de machines stil zetten. Mijn schip beschermde zoodoende de ,ySchuttevaer" tegen den wind en de zee. De bemanning werd aan boord genomen. Zij ver- klaarden van den verderen tocht af te zien. Zij werden vriendelijk onthaald en verzorgd en deden een interessant verhaal over hun avon- tuurlijken tocht. HET MILITAIRE VERDRAG TUSSCHEN FRANKRIJK EN BELGIe. Uit Brussel wordt aan Het Volk gemeld: Het bericht over de samenwerking van de Belgische en Nederlandsche regeeringen om de echtheid van de documenten na te gaan, wordt te Brussel officieel bevestigd. De Bel gische regeering heeft reeds aan de regeering te Den Haag het be wij s geleverd, dat de hand- teekeningen van Michem en Galet, die op de documenten voorkomen, grove vervalschingen zijn. Er is in de berichten sprake van twee docu menten, terwijl er maar een is gepubliceerd. Het tweede document is een zgn. brief van generaal Galet. Over den inhoud ervan wensch te men te Brussel nog geen inlichtingen te verschaffen. Het is echter waarschijnlijk, dat in den loop van den dag inlichtingen aan de pers hierover zullen worden verstrekt. Over de handteekeningen zelf wordt nog in officieele kringen te Brussel verklaard, dat zij op zulk een wijze zijn nagemaakt, dat er geen kwestie van vervalsching is. Alleen iemand, die nooit de handteekeningen van deze twee personen heeft gezien, of die zich de moeite niet heeft genomen de zgn. handteekeningen van het document met de echte te vergelijken, kan worden bedrogen. TEGENSLAGEN VOOR DE ENGELSCHE REGEERING. Van de vijf conservatieve zetels in het La- gerhuis waarom de vorige week gestreden is, heeft de regeering van Baldwin er slechts twee kunnen behouden. Van de overige drie zijn er twee aan de liberalen en is er een aan de ar- biederspartjj verloren gegaan. Dit is schrjjft de N. R. Crt. een ontmoedigende uitslag voor een regeering die zich straks aan een al- gemeene verkiezing zal moeten onderwerpen. Lloyd George ziet er den „vinger van het oor deel" in, dat dan over haar los zal breken en meent dat zij thans „onherstelbaar gediscredi- teerd" is. Het is slechts een schrale troost wanneer de conservatieven opmerken dat de strijd bij zulke tusschentijdsche verkiezingen gestreden wordt, terwijl de ministers in West minster en Whitehall nog de handen vol werk hebben. Zij hopen dat de concentratie van alle krachten van de regeering op de algemeene verkiezing den toestand in haar voordeel zal wijzigen, maar daar staat weer tegenover dat, zooals wij herhaaldelijk hebben opgemerkt, de aanwas van nieuwe kiezeressen van 21 tot 30 jaar weer een geheel onzekeren factor in den strijd brengt en het zeer wel mogelijk is, dat de positie van de conservatieven er nog meer door zal verzwakken. De verovering van het district Noord-Lanark door de arbeid'erspartij is te voorzien geweest. Het is een district waar veel mijnwerkers wo- nen en groote werkloosheid heerscht en dat vroeger al door een lid van de arbeiderspartij vertegenwoordigd is geweest. In twee andere districten hebben de candidaten van de arbei derspartij daarentegen minder stemmen ge- kregen dan de vorige maal. Over het algemeen hebben de liberalen het er het beste afgebracht en hun overwinning in het district Holland-Boston is werkelijk overweldigend geweest. Daar is hun stem- menaantal van 6413 onder aan de lijst geklom- men tot 13000 boven aan de lijst. De conser vatieven gebruiken vergeefs het argument dat aan hun candidaat daar door een onafhanke- lijken conservatief die voor de belangen van d'en landbouw opkwiam, afbreuk is gedaan, want telt men diens stemmen bij die van den officieelen conservatieven candidaat, dan zijn zij toch nog altijd in de meerderheid tegenover den liheraal. De kansen voor de liberalen lijken dus op dit oogenblik sterk verbeterd. Zij mogen ver- wachten dat zij by de algemeene verkiezing, zooveel zetels zullen winnen, dat zij tusschen de twee andere partijen een overmachtige po sitie kunnen innemen, die het hun mogelijk moet maken naar de eene of naar de andere zijde den doorslag te geven, zoodat zij wel niet zelven zouden regeeren, maar de anderen kun nen dwingen om in hun geest te regeeren. GENERAAL SARRAIL. t Zaterd'ag is te Parijs een ander bekend Fransch generaal uit den oorlog overleden, n.l. generaal Sarrail, die later Fransch hooge-com- missaris in Syrie is geweest. In den oorlog was hij eerst commandant van het 5de leger en later bevelhebber van den linkervleugel van het geallieerde leger te Saloniki. Wolff meldt nader uit Parijs, dat generaal Sarrail op staatskosten begraven zal worden. Daar hij het oppercommando had in de Orient, zal hij evenals maarschalk Foch in den Dom der Invaliden bijgezet worden. De overledene heeft den wensch geuit, dat hem op weg naar den Dom geen militaire eer bewezen zal worden. Maurice Sarrail was op 6 April 1856 te Carcassone geboren en is dus 72 jaar geworden. Bij het begin van den wereldoorlog was hij bevelhebber van het 6de legercorps en kreeg in den slag aan de Marne het opperbevel over het derde leger, aan welks hoofd hij een werk- zaam aandeel nam aan de vervolging van de terugtrekkende Duitschers. In den daarop volgenden positie-oorlog was hij bevelhebber in Argonne, vanwaar hij in het laatst van 1915 naar het Naburige Oosten werd verplaatst. Twee jaar later werd hij hier door generaal Guillaumet vervangen en ging in April 1918 naar de reserve over. Na den oorlog heeft hij met Herriot en Pain- leve de Republikeinsche Liga opgericht, die zich tegen Poincare keerde. Na de verkie- zingszege der linksche partijen werd hij^ toen in Mei 1924 weer in actieven dienst gesteld en in November van dat jaar tot hoogen com- missaris in Syrie en tot opperbevelhebber van het Fransche Levant-leger benoemd. Einde October riep het kabinet-Briand hem vandaar terug naar aanleiding van de beschieting van Damascus en de daaruit voortgevloeide inter national ontstemming. UIT DE LUCIIT GEGREPEN. Sinds eenigen trjd liep alhier een praatje rond, dat van wege de Philipsfabrieken te Eindhoven een terrein zou zijn aangekocht, voor het vestlgen eener nederzetting dier ondememing. We hebben daaraan geen ver- dere aandacht geschonken omdat geen enkel bekend positief feit daarop wees. Die praatjes werden ten slotte zwart op wit gedrukt in enkele locale bladen, en vonden vandaar hun weg naar de groote pers, hetgeen begrijpelijk verwachtingen wekte. Uit een daama te be- voegder plaatse ingesteld onderzoek kan wor den gemeld, dat dit praatje niets anders is dan een sprookje, geheel uit de lucht ge- grepen. UITVOEREN BAGGERWERK. Door den Rvjkswaterstaat is het baggerwerk in het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de West- en Oost-buiten- havens te Ter Neuzen gegund aan E. van Noordenne te Sliedrecht voor resp. 0,707 en 0,157 per M3. ZELANDIA PRIJSVRAAG. Blijkens de advertentie in dit nummer wordt door de firma Maljers Zoon te Vlis- singen weer uitgeschreven de voorjaars- Zelandia prijsvraag. Behalve het voordeel en gemak, dat de gebruiksters der artikelen van die firma genieten, is daaraan ook 'n aardige attractie verbonden, weer mooier dan het voorgaande jaar, waarbij als loon voor het vemuft en vindingrijkheid der deelneemsters mooie prijzen kunnen behaald worden. Het is met het oog daarop te verwachten, dat de deelneming aan de prijsvraag weer druk zal zijn. STEUN AAN DE BEETWORTELSUIKER INDUSTRIE. De Kamer van Koophandel en Febrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen wendde zich tot de gemeentebesturen in dit gewest met het ver zoek zich naar aanleiding van het voorbeeld van het gemeentebestuur van Amsterdam, dat zich naar gemeld wordt op grond van plaatse- lrjke belangen (zij ziet er in een gevaar voor de Westersuikerraffinaderij) tot de Tweede Kamer zal wenden met een adres waarin ver- zocht wordt verwerping van het wetsvoor- stel-Van den Heuvel c.s. tot het verleenen van steun aan de beetwortelsuikerindustrie, even- eens tot dat Hooge College te wenden, doch integendeel te verzoeken dien steun w61 te verleenen. Dit verzoek grond zich op de zeer groote algemeene economische belangen die deze industrie en cultuur voor Zeeuwsch- Vlaanderen hebben. Ruim 20 procent van het beschikbare bouwland wordt met dit product bezaaid, terwijl alleen in dit gewest aan de verwerking, die slechts in een deel van het jaar geschiedt aan de arbeiders (op het land, hij het rooien, vervoeren, verwerken in de fa- briek) circa 2(4 millioen gulden wordt ver- loond en bijna 7 ton aan vervoerkosten wordt betaald. Vervallen of terugloopen der cultuur zou tot gevolg hebben een sterke toeneming en vroeger intreden der nu al te sterk gevoelde seizoenwerkloosheid en ontwrichting van de locale verkeersmiddelen, die op dat vervoer als het ware drijven, terwijl daarmede ge- paard zou gaan schade voor de verschillende middenstandsbedrijven. GOED AFGELOOPEN. De vorige week kwam te Selzaete bij het Belgisch doaunekantoor een motorongeval voor, dat goed is afgeloopen. Uit Selzaete kwam een motorrijwiel, bestuurd door een Deen, in de richting Sas van Gent, met ach- ter den bestuurder een inwoner van Selzaete. Naar het schijnt was de bestuurder niet al te best bij zijn positieven, met het gevolg, dat hij een verkeerde beweging met 't stuur maakte en het rijwiel met de opzittenden met een zwaren plof in het kanaal terecht kwamen. Aan toegschoten douanen en bootslieden ge- lukte het de beide mannen, nu opgefrischt, spoedig op den kant te halen. Later is het gelukt ook het motorrijwiel, aanmerkelijk be- schadigd, op te halen. J. H. DEIBEL. t Op 56jarigen leeftijd is Zondagmiddag in het Gasthuis te Midd'elburg overleden de heer J. II. Deibel, hoofdredacteur-directeur der Middelburgsche Courant. De overledene, die aanvankelijk aan de Arn- hemsche en later aan de Zwolsche Courant ver bonden was, heeft ook enkele jaren in Trans vaal gewerkt aan „Ons Land". In 1900 kwam de heer Diebel naar Nederland terug en werd met ingang van 1 Augustus 1901 benoemd tot redacteur-buitenland' van de Middelburgsche Courant. Met ingang van 1 Januari 1912 werd de overledene benoemd tot hoofdredacteur-di recteur, als opvolger van den heer Joh. L. van de Pauwert. De heer Deibel was een journalist met groot Geeft ze weerstandsvermogen door Ze hebben 't noodig I TER NEUZEN talent, en zijn hoofdartikelen in genoemd blad, alsook artikelen van zjjn hand in verschillende tijdschriften, gaven daarvan blijk. O.a. het vraagstuk van de Schelde, had steeds zijn groote belangstelling en daarover had hij zich een groote kennis eigen gemaakt. Zijn heengaan op dezen niet hoogen leeftijd moet dan ook voor d'e journalistiek als een. groot verlies worden aangemerkt. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier, maakt bekend, dat omtrent onderstaande voorwer- pen inlichtingen te verkrijgen zijn aan de daar achter vermelde adressen: Sleutel en Signaalfluit, politiebureau. Horloge met ketting, M. Harte, Van Steen- bergenlaan 47. Das, J. A. Riemens, Nieuwediepstraat 76. Rijwielbelastingmerk, L. Kolle, Pierssens- polderstraat 28, Sluiskil. Kammetje, A. Geyp, Havenstraat 3. Muts, politiebureau. Paar dameshandschoenen en kinderporte- monnaie, P. Standaert, Westkolkstraat 10. Eenig geld, H. Coene, le Verbindingstr. 17. Damestasch met geld, K. Dees, le De Fejj- terstraat 41. Handveger, G. W. Verbiezen, t Steenkamp- laan 55. Slopkousen, P. Leunis, Van Steenbergen- laan 36. Kinderhandschoen, C. Aertsen, Lange Kerk- straat 62. Kinderportemonnaie met inhoud, F van Wijnsberghe, Nieuwstraat 5. Das, B. v. Kolk, Kazemestraat 26. Etenszak, P. Volkrijk, Dekkerstraat 28. Schepje, H. v. Gelderen, Nieuwediepstr. 54. Damesportemonnaie met inhoud, M v. Boven, Steenkamplaan 112. Mantelband, P. v. Dixhoom, Van Steenber- genlaan 37. Tennisbal, Sokkenhouders, Sleutel met kettingtje, Kousenbanden, G. Klaassen. Noordstraat 93. Beursje, J. Geers, Schoollaan. Boek, Schippershaak, Gordijnroede, politte- bureau. Klompen, P. Dieleman, le Kortestraat 11. DE KROONRIJWIELEN. De firma Stokvis Zonen te Rotterdam, die de ,,Kroonrijwielen" in den handel brengt, bepaald er zich niet toe fietsen te verkoopen die het rijden daarmede tot een genot maken, doch zij tracht ook de rijders den weg te wijzen die ze te nemen hebben, voor bevorde- ring van het toerisme. Zij stelde daarvoor thans, evenals het vorig jaar, weer prachtig uitgevoerde kaarten beschikbaar, die gratis verkrrjgbaar zijn. Het zijn er ditmaal van de duinstreken, het Gooi en Zuid-Limburg. Een gemak voor hen, die in deze streken een tocht zouden willen maken. DRIEWEGEN. Tot onderwijzeres aan tie Chr. school te Drie- wegen is benoemd mej1. J. J. de Koster te Vlissingen. ZAAMSLAG. j Zaterdag 23 Maart hield de Vereeniging ,,Hulp in Nood" alhier, hare gewone alge- 1 meene vergadering bij den heer R. J. van de Veke. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. de Vries, C. A. Wisse, J. van de Wege en D. Dees werden met groote meerderheid herkozen. In de Commissie van Toezicht werden her kozen de heeren A. C. Rouw en J. P. Stout- hamer. In de vacature wegens het overljjden van den heer A. Rouw werd gekozen de heer S. Buijze. In de commissie bedoeld in art. 38 van het huishoudelijk reglement werden ge kozen de heeren Jac. de Brurjne en P. Florus- sen. Uit de rekening van den kassier bleek. dat de ontvangsten hebben bedragen 1944,83, en de uitgaven 2238,62, zoodat het afgeloopen vereenigingsjaar sloot met een nadeelig saldo van f 293,79. De wekelijksehe contributie werd evenals vorige jaren bepaald op 12 cent per week. Werd met 30 tegen 3 stemmen besloten dit jaar geen jaarverslagen te laten drukken. Voorts werden een paar wrjzigingen gebracht in enkele artikelen van het huishoudelijk reglement. Ten slotte werd op voorstel van enkele leden met 30 tegen 3 stemmen be sloten, dat voortaan alleen ziektegelden uitgekeerd mogen worden op ziektebewijs van een geneesheer. PHILIPPINE. Het gebrek aan regenwater alhier is zotr groot, dat het gemeentebestuur het noodig heeft geoordeeld, om de bij haar nog beschik bare hoeveelheden te distribueeren. Elken j middag mag ieder huisgezin aan het raadhuis twee maal twee emmers afhalen. SAS VAN GENT. Gemeenteraadsvergadering. Dinsdag, 26 dezer, des avonds om 6 uur zal er een vergadering van den gemeenteraad plaats hebben. Van de 22 op de agenda voorkomende .pun- ten stippen we enkel aan o.a.: Uitloting van aandeelen in de geldleeningen der gemeente van 1892, 1915, 1923, 1924, 1925. 1925 en 1928.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1