ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8353. Maandag 25 Maart !B29 69 JaargBKg Eerste Blad. Ter Neuzensche Courant Derde Blad. "qemehode beeichtehT AB ONHEMENTS PROS: Dam- en Scha&krubriek* -m m m.,m\ No. 8352. Vrijdag 22 Maart. dierenverwaarloozing te SPANBROEK. DAMMEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 'H SCHAKEN. fjM m mm m WM m wm 'mm I Wm Ifesi mse. V™re°BdSeNe™ Amer!k4a°fP2,25. het Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Wocnsdag- en Vrijdagavond. verworpen bij zitten en opstaan. Art. 107a prophylarefonds wordt aangeno- had willen over.-teken is plotseling geeindigd. Hij hevindt zich thans -|nnm-rl van lie Maurice Sarrail w as op 6 April 1856 te iaat* fl,QiYTPT^ari VAN EEN MEISJE GEDOOD EN EEN ERNSTIG GEWOND. Dinsdagmiddag om 1 uur heeft te Eind hoven een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Ter hoogte van de lucifer-fabrieken verloor de chuaffeur ,die den vrachtwagen der firma Notten bestuurde, wegens een defect aan het stuur de controle over zijn voertuig en reed de 18-jarige mej. H., die in gezelschap van haar vriendin daar op de fiets reed, aan. De beide meisjes werden tegen den grond gesmakt. Mej. H. werd doodelijk gewond, ter- wijl haar vriendin ernstig lichamelijk letsel bekwam. Een dokter kon top mej. H. slechts den dood constateeren. De commissaris van politie en een recher- cheur waren spoedig aanwezig am een onder- zoek in te stellen. De chauffeur is in voorloopig arrest gesteld. In het dorp Spanbroek heeft zich, naar de „Tel." meldt, bij den alleenwonenden land- bouwer P. een ernstig geval van dierenver waarloozing voorgedaan. Deze man, die in den loop der jaren aan lager wal is geraakt, staat in zijn omgeving bekend als een zonderling en verwaarloost niet alleen in hooge mate de verzorging van eigen lichaam, maar ook die van zijn „vee- stapel", tot voor kort bestaande uit een paar koeien... en een vijftal honden. De voedering dezer dieren geschiedde zeer onregelmatig, zoo zelfs, d.at vorige week een der koeien van honger stierf. De man heeft nu een koe over: niet veel meer dan een wrak. Dat ook de hon den vrijwel zijn uitgehongerd, behoeft natuur- lrjk geen betoog. Momenteel heeft de politie deze zaak in handen. Er zal met medewerking van een veearts als deskundige, proces-verbaal wor- den opgemaakt. De man is door den burgemeester nog voor de keuze gesteld, in een tehuis voor ouden van dagen of in de gevangenis te worden onder- gebracht, doch hij sj|iijnt het laatste te pre- fereeren. EEN LICHTSCHIP MIDDENDOOR GEVAREN. Het stoomschip City of New York van de Ellermanlijni heeft bij dichten mist het vuur- schip Downs, dat tijdelijk op de Goodwin Sands lag, middendoor gevaren, zoodat het binnen 2 minuten zonk. De 6 opvarendcn geraakten te water, maar vijf werden door de booten van de City of New York gered. De kapitein van het lichtsehip, Williams, heeft men in d'en mist niet meer kunnen vinden en hij is verdronken. De Britsche draadlooze dienst meldt nog, dat behalve de kapitein ook een lid van de be- manning vermist zou worden. Het stoomschip City of New York is te Lon den binnen geloopen en moet dokken. Na het doormidden varen van het lichtsehip heeft de bemanning van d'e reddingboot te Deal in den nacht van Maandag op Dinsdag in haar open boot de wacht op de banken gehou- den en door middel van scheepsroepers en luidklinkende bellen de naderende schepen op het gevaar opmerkzaam gemaakt. De mist was zoo dicht, dat de mannen de reddingboot verankeren moesten, en zelfs niet af en toe heen en weer konden roeien om warm te worden. Maar ten slotte is hun moeite be- loond. Toen het nieuwe vuurschip verscheen om hen af te lossen, was geen enkele boot op de gevaarlijke banken gestrand. EEN SCHIP DOOR HET IJS INGEDRUKT. De Baltische reederij te Hamburg d'eelt me- de, dat het haar toebehoorende stoomschip „Gotaelf" dat deel uitmaakte van de sleep, die door den Russischen ijsbreker „Marwack naar een Duitsche haven werden gesleept, door het ijs is ingedrukt en gezonken. De be manning is gered en bevindt zich aan boord van den ijsbreker. Het stoomschip „Luleaelf", eveneens behoorende aan bovengenoemde ree derij moest van de sleep van de „Troewar worden losgemaakt en voor anker gaan. ACHT MIJNWERKERS GEDOOD. Te Hales Owen in Worcestershire zijn ten- gevolge van een brand in de mijm Combswood acht mijnwerkers onder vallend gesteente be- dolven. Hun lijken zijn later gevonden. het onmogelijk eenige hulp te verleenen. ONDERNEMENDE MEISJES. Sedert Maandagochtend zijn te Berlijn- Charlottenburg drie schoolmeisjes, leerlingen van het Sophie-Charlottelyceum, spoorloos verdwenen. Het zijn het twaalfjarig dochtertje van den rector Schulz en haar zoowat even oude vriendinnetjes Lotte Schwarz en Marga- retha Lemmann. Twee van de drie hebben uit d'e ouderlijke woning kleine bedragen aan geld meegenomen. Alle drie hadden aan vriendin netjes verzekerd, dat zij naar Hamburg wil- den, om vandaar naar Amerika te gaan. De nasporingen van de politie te Hamburg zijn echter vruchteloos gebleven. EEN TREINMYSTERIE. Op de spoorlijn tusschen Barnehurst (Kent) en Londen is het lijk gevonden van een jonge getrouwde vrouw, wier hoofd van den romp gescheiden was. Aanvankelijk d'acht men aan een ongeluk, doch thans wordt vermoed dat zij vermoord is. Zij reisde in een errste klas coupe; op het laatste oogenblik, toen de trein zich reeds in beweging had gezet, stapte een ietwat sjofel gekleede jonge man in haar com- partiment. Deze jonge man, naar wien thans gezocht wordt, is aan een volgend station uit- gestapt. Voor dit laatste station heeft men ge- gil gehoord, dat blijkbaar uit het compartiment kwam, waarin de jonge vrouw zat. Onder de bank in dezen coupe werden o.a. een spaar- bankboekje en andere stukken gevonden, aan de overledene toebehoorend. Het handtaschje van het slachtoffer werd bij haar lijk gevon den; er wordt een aanzienlijk bedrag aan geld uit vermist. ECHTSCHEIDING OP PROEF. Na d'e huwelijken op proef, waarop Ameri ka de wereld „vergastte", schijnt Engeland nu aan de spits te willen gaan met echtscheidin- gen op proef. De eerste practische poging op dit gebied is ondernomen te Tottenham bij Londen. Daar wilde een paar scheiden. Eigenlijk zonder spe- ciale reden. Zoo was het ^lthans naar de mee- ning van den rechter, die bier geen „scheidings- gronden" wilde aannemen. „U bent beiden wat erg nierveus geworden', zei hij tot de ech- telieden, „en daardoor neemt u alles van el- kaar kwalijk. Gaat eens voor drie maanden van elkaar. Wellicht komt u dan tot bezin- ning. En zoo niet, dan is het nog altoos tiid om te scheiden. Maar voorloopig: drie maan den seheiding op proef." De echtelieden verklaarden, daarmee ac- coord te gaan. Wellicht zijn zij over drie maan den verstandiger. (Tel.) CXVII. We putoliceeren thans eindelijk de oplossin- gen der Blankenaar-eindspelen, die onze op- lossers zwaar op de proef gesteld hetotoen en dan ook door slechts enkelen zrjn gevonden. Het naspelen dezer toeide meesterstukjes kun nen we ten zeerste aanbevelen. De stand van no. 1 is; Zwart: twee schijven op 28 en 41. Wit: drie dammen op 34, 38 en 45. De van een hoogere damkunst getuigende oplossing verloopt als volgt: 1. 38—15! 28—32 gedwongen. Op 4146 volgt n.l. 1510 en 1041, of 3423, indien zwart aansluit met 4632. Op 4147 zou eenvoudig 3429 of 1542 volgen. 2. 1547 4146 Weer gedwongen, want 3238 of 32 37 verliest door 47X36, 3647, 34 25, 47 42 en 4534. 3. 4736! 4637 De eenige zet van zwart. Immers op 3238 of 37 volgt 3641 en desnoods 4132. 4 344g 32 38! Op 3726 of 46 zou volgen 3631 of 36 41. Het schier onmogeljjke wordt nu toereikt. 5. 48X26 38 43 6. 3627 4349 Na 4348 zou wit winnen door 4523, 27 43 en 23—37. 7. 2716! 4944 Op 49—35 volgt 26—8 en 45—7. 8. 2612 4449 Weer kan zwart niet naar 35 wegens 128 en 457. En 44—50 gaat niet wegens de op- sluiting door 121 (zw. 5016 11 en 45—50. 9. 12—17! 49—35 10. 17—8 35X2 11. 45—7 2X11 12. 16X2 gewonnen. Als 8e zet kon zwart ook niet 4439 of 33, enz. spelen, daar wit dan winit door 16 11, 4550 en 5045. Dit eindspel is stellig de vemuftigste crea- tie van den kunstenaar Mr. C. Blankenaar. Het heeft na lange jaren zijn weerga nog niet gevonden. Eindspel no. 2. Zwart: twee schijven op 37 en 45 en een dam op 41. Wit: twee schijven op 27 en 38 en twee dammen op 39 en 50. Oplossing: Wit 396 (zw. 4146, want op 4147 volgt 2722 en na 4136 speelt wit 38—33); wit 27—22 (zw. gedwongen 37—41. Immers na 4641 speelt wit 38 32 en winl Schijf 37 mag zwart niet offeren door 3742, daar de witte schijf 22 dan naar dam loopt en wit ten slotte wint door overmacht)wit 50 28 (zw. 4550, want na 4147 volgt 285 en 6X50); wit nu 285 (zw. 50X17); 6x 33! (41—47); 3315 en wint. Goede oplossingen dezer zeer moeilijke eind- spelen kwamen in van de heeren J. P. Geen- sen, J. v. d. Heuvel en A. de Zeeuw (no. 2) te Ter Neuzen,, W. Boogaard te Middelburg, J. Luteijn te Groede; A. A. Geensen te Vlissin- gen (no. 2); J. van Wijck te Middelburg, J. Sctoeele te Zaamslag (no. 2). Ongeveer de toelft der overige oplossingen was foutief. De betrokkenen zullen aan de hand van bovenstaande oplossingen hun fou- ten wel bespeurd hebben. bloed en Van Zweeden 3 p.; Kramer 2 p. Studie van Pierre Leygues, Rouen (Fr.). ZWART 1 2 3 4 5 De vorige maand plaatsten wij een pro- bleem van den beer Jac. Boogaard te Vlissin- gen, waarin een technische fout voorkwam, die ons echter wel weg te werken leek. De heer W. Boogaard te Middelburg is hierin ge- slaagd, hetgeen blijiken kan uit onderstaande wijziging, welke hij in het probleem van zijn broer aanbracht. De stand van het nieuwe probleem is: Zwart: 4, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 17, 23, 28, 36 en een dam op 32. Wit: 16, 21, 22, 24, 25, 26, 30, 33, 35, 37, 39, 47, 48. Oplossing: Wit. Zwart. 1 4741 36X47 2 2420 47X15 meersl. 3 22X33 15X31 idem 4. 26X10 4X15 5. 4842 17X26 6. 25—20 15x24 7. 30X6 en wint. De oorspronkelijke fout, welke bestond in heit onverklaarbare van zwarts laatsten zet, is inderdaad weggewerkt, zonder dat de in het probleem belichaamde idee is aangetast. In- tusschen kan de zwarte dam in dit nieuwe vraagstuk ons evenmin bekoren, daar deze geen dienst doet en dus slechts figurant is, wat in de problematiek niet is toegestaan. Waar eohter de spelgang bij standverandering moeilijk te handbaven is, kan deze nieuwe be- werking niet onverdienstelijk genoemd wor den. 16 26 ///////j /yo WIT De stand in cijfers is: Zwart: 4, 9, 12, 13, 15, 17, 19, 25 en 26. Wit: 28, 29, 30, 31, 34, 37, 38, 39 en 47. Wit speelt en forceert de wdnst! Oplossin gen, welke echter niet voor den wedstrijd gel- den, worden ingewacht tot 7 April. Correspondentie: 1. Wegens plaatsgebrek deze week geen wedstrijdproblemen. 2. J. A. te Sluis Uw opl. van no. 1 inder- tijd was foutief, terwijl no. 13 en 19 niet door u ingezonden zijn. J- J- Probleem. (S. Loyd.) Een fraai stukje van Weiss. De oud-wereldkampioen I. Weiss is weer op zijn bekende wijze aanjiet werk geweest. Zijn laatste schepping op de 100 ruiten mag er zijn! Bij een dergelijke combinatie is de bi zarre stand bijzaak. De lezer oordeele: Zwart: drie schijven op 31, 34, 42 en drie dammen op 15, 43 en 48. Wit: zes schijven op 14, 28, 29, 33, 40, 41 en twee dammen op 2 en 5. Oplossing: Wit. 1. 2—30! 2. 30—25 3. 4137 4. 40—34 5. 25X47 6. 47x20! 7. 2029 8. 5X14 gewonnen. Kampioenschap van Zeeland. Zoo goed als zeker zal dit jaar de beer W. Boogaard te Middelburg als no. 1 eindigen. Zijn ernstigsten concurrent Meijers heeft hij een verliespartij toegebracht, zoodat hij in zijn laatste partij tegen den heer Van Zweeden aan remise reeds genoeg heeft om den kam- pioenstitel van Zeeland te bemachtigen. De resultaten der sinds de vorige opgave gespeelde partijen waren: Boogaard wint van Meijers; Strooband wint van Goedbloed; Kaan speelt remise met Van Zweeden en Kramer. De stand is thans: Boogaard 8 pun ten; Meijers, Strooband en Kaan ieder 6 p.; Goed- Zwart. 34X32 15X38 32X41 43X30 4826 gedw. 25—34 of 34X10 a b c d e f g h Wit geeft mat in 3 zetten. SpielmannHonlinger Deze onlangs te Weenen gespeelde match bracht den jongen opkomenden meester Hon linger tegen den beikenden aanvalspeler en grootmeester Spielmann in bet strijdperk. Spielmann handhaafde zijn meerderheid met 5 gew., 2 verl. en 4 remisen. De volgende partij uit deze ontmoeting ver- dient de aandacht om haar buitengewone schoonbeid. Wit: Spielmann. 1. e2e4 2. d2d4 3. Pblc3 4. Pc3 X e4 5. Pe4—g3 Zwart: Honlinger. c7c6 (Caro-Kann) d7d5 d5Xe4 Pg8—f6 De ^§e?r!ngwenscht nopens de onderhan- delingen omtrent het verdrag van 1839 geen punten buiten de scheidingsregeling. Overigens kan het kabinet slechts de taak ran de opvolgende regeering voorbereid'en. iSpreker doet ten slotte een beroep op de pers en het volk om het wantrouwen uit te bannen en den geest van vertrouwen te doen Begevieren. De heer Van Embden (v.-d.) repliceert. Hij vraagt, of de regeering niet eerder mededee- lingen had kunnen doen aan de pers. De heer Lohman (c.-h.) wenscht geen trace van een kanaal in meer Oostelijke richting. De heer Colijn (a.-r.) wijst op de consequen- tie daarvan. De Minister dupiiceert en zegt, dat de regee ring niets kon mededeelen aanvankelijk, aan- geaien zij niet wist, of het stuk, dat zij kende, meer authentiek was, dan het eerste stuk van Het Utr. Dagblad. De begrooting wordt z. h. s. aangenomen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Het ontwerp tot de in-gelegenheid-stelling van eenige tandtechnici om alsnog van hun practische bekwaamheid te doen blijken, wordt aangenomen met 70 tegen 5 stemmen. Na aanneming van een aantal kleine ont- werpen wordt voortgegaan met de behandeling van de ziektewet. Het amendement-Kortenhorst om de moge- lykheid te openen bestaande ondememingskas- aen in afdeelingskassen om te zetten wordt verworpen met 5622 stemmen. Art. 93 be- treffende afdeelingskassen wordt aangenomen met 5721 stemmen. De heer Snoeck Henkemans licht een amen- dement toe, om toezicht op de uitvoering door de bedrijfsvereenigingen op te dragen aan den rerzekeringsraad. Spreker acht het niet noo- dig daarvoor een afzonderlijk college te schep- pen. Het amendement-Duys (premie geheel voor rekening van den werkgever) wordt ver worpen met 5821 stemmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren Artz en L. de Visser. Het amendement-Snoeck Henkemank wordt duct der Nederlandsche beetwortelsuiker-in- industrie. IN ACHT DAGEN VAN ROTTERDAM NAAR NEW YORK. De Holland-Amerika-lijn zal eerlang haar afvaartplan zoo inrichten, dat alle passagiers- schepen des Zaterdags te New York zullen aankomen. Daar alle schepen niet even snel loopen, zal het vertrek uit Rotterdam niet voor iedere boot op denzelfden dag vallen. De „Volendam", de „Veendam" en de „Nw. Amsterdam" zullen (het juiste tijdstip wordt door het tij bepaald) in den nacht van Dins dag op Woensdag of Woensdagmorgen vroeg vertrekken. De passagiers zullen zich Dins- dagsavonds moeten inschepen. De Rotterdam" vaart een dag later af, in den nacht van Woensdag op Donderdag of Donderdagsmorgens vroeg. De ,,Statendam" vaart af in den nacht van Donderdag op Vrij dag of Vrijdagsmorgens vroeg. Daar de „Statendam" drie mijlen meer per uur aflegt dan de „Rotterdam", komt zij toch op den voor alle schepen vastgestelden dag te New York aan. Met den overtocht zullen der- halve voor de „Statendam" 8, voor de Rot terdam" 9 en voor de andere schepen 10 dagen gemoeid zijn. Als men in aanmerking neemt, dat het tra- ject, dat de Nederlandsche schepen moeten afleggen, niet alleen langer is dan dat het- welk schepen, die rechtstreeks naar Engelsche of Fransche havens gaan, varen, maar dat zij bovendien nog Boulogne en Plymouth aanloo- pen en verder in den regel niet slechts post en stukgoed, maar ook een belangrijke zware la ding meenemen, dan stemt de reisduur, die voor een schip als de „Statendam" gesteld kan worden, tot tevredenheid. De zware lading, hierboven bedoeld, bestaat op de thuisreis voornamelijk in granen en metalen. Een „0ceaanflyer" neemt dergelijke lading niet DE TOCHT VAN DE ..SCHUTTEVAER". De avontuurlijke tocht van Jacon Schutte- vaer, den 70iarigen zeeman, die in zijn „on- zinkbare" reddingboot den Atlantische Oceaan net district, lNooru-ijanarn door (Te arbeid'erspartij is te voorzien geweest. Het is een district waar veel mijnwerkers wo- nen en groote werkloosheid heerscht en dat vroeger al door een lid van de arbeiderspartij vertegenwoordigd is geweest. In twee andere districten hebben de candidaten van de arbei derspartij daarentegen minder stemmen ge- kregen dan de vorige maal. Over het algemeen hebben de liberalen het er het beste afgebracht en hun overwinning in het district Holland-Boston is werkelijk overweldigend geweest. Daar is hun stem- menaantal van 6413 onder aan de lijst geklom- men tot 13000 boven aan de lijst. De conser- vatieven gebruiken vergeefs het argument dat aan hun candidaat daar door een onafhanke- lijken conservatief die voor de belangen van d'en landbouw opkwam, afbreuk is gedaan, want telt men diens stemmen bij die van den officieelen conservatieven candidaat, dan zijn zij toch nog altijd in de meerderheid tegenover den liberaal. De kansen voor de liberalen lijken dus op dit oogenblik sterk verbeterd. Zij mogen ver- wachten dat zij bij de algemeene verkiezing, zooveel zetels zullen winnen, dat zij tusschen de twee andere partijen een overmachtige po- sitie kunnen innemen, die het hun mogelijk moet maken naar de eene of naar de andere zijde den doorslag te geven, zoodat zij wel niet zelven zouden regeeren, maar de anderen kun nen dwingen om in hun geest te regeeren. GENERAAL SARRAIL. t Zaterd'ag is te Parijs een ander bekend Fransch generaal uit den oorlog overleden, n.l. generaal Sarrail, die later Fransch hooge-com- missaris in Syrie is geweest. In den oorlog was hij eerst commandant van het 5de leger en later bevelhebber van den linkervleugel van het geallieerde leger te Saloniki. Wolff meldt nader uit Parijs, dat generaal Sarrail op staatskosten begraven zal worden. Daar hjj het oppercommando had in de Orient, zal hij evenals maarschalk Foch in den Dom der Invaliden bijgezet worden. De overledene heeft den wensch geuit, dat hem op weg naar den Dom geen militaire eer bewezen zal worden. jaar geschiedt aan de arbeiders (op het land, bij het rooien, vervoeren, verwerken in de fa- 1 briek) circa 2% millioen gulden wordt ver- loond en bijna 7 ton aan vervoerkosten wordt betaald. Vervallen of terugloopen der cultuur zou tot gevolg hebben een sterke toeneming en vroeger intreden der nu al te sterk gevoelde seizoenwerkloosheid en ontwrichting van de locale verkeersmiddelen, die op dat vervoer als het ware drijven, terwijl daarmede ge- paard zou gaan schade voor de verschillende middenstandsbedrijven. GOED AFGELOOPEN. De vorige week kwam te Selzaete bij het Belgisch doaunekantoor een motorongeval voor, dat goed is afgeloopen. Uit Selzaete kwam een motorrrjwiel, bestuurd door een Deen, In de richting Sas van Gent, met ach- ter den bestuurder een inwoner van Selzaete. Naar het schijnt was de bestuurder niet al te best bp zijn positieven, met het gevolg, dat hij een verkeerde beweging met 't stuur maakte en het rijwiel met de opzittenden met een zwaren plof in het kanaal terecht kwamen. Aan toegschoten douanen en bootslieden ge- lukte het de beide mannen, nu opgefrischt, spoedig op den kant te halen. Later is het gelukt ook het motorrijwiel, aanmerkelijk be- sehadigd, op te halen. J. H. DEIBEL. f Op 56jarigen leeftijd is Zondagmiddag in het Gasthuis te Middelburg overleden de heer J. H. Deibel, hoofdredacteur-directeur der Middelburgsche Courant. De overledene, die aanvankelijk aan de Arn- hemscbe en later aan de Zwolsche Courant ver- bonden was, heeft ook enkele jaren in Trans vaal gewerkt aan „Ons Land". In 1900 kwam de heer Diebel naar Nederland terug en werd met ingang van 1 Augustus 1901 benoemd tot redacteur-buitenland' van de Middelburgsche Courant. Met ingang van 1 Januari 1912 werd de overledene benoemd tot hoofdredacteur-di recteur, als opvolger van den heer Joh. L. van de Pauwert. De heer Deibel was een journalist met groot tKtttjiuag £ity maarx meia ae vereeniging „Hulp in Nood" alhier, hare gewone alge meene vergadering bij den heer R. J. van de Veke. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. de Vries, C. A. Wisse, J. van de Wege en D. Dees werden met groote meerderheid herkozen. In de Commissie van Toezicht werden her kozen de heeren A. C. Rouw en J. P. Stout- hamer. In de vacature wegens het overlpden van den heer A. Rouw werd gekozen de heer S. Buijze. In de commissie bedoeld in art. 38 van het huishoudelijk reglement werden ge kozen de heeren Jac. de Bruijne en P. Florus- sen. Uit de rekening van den kassier bleek. dat de ontvangsten hebben bedragen 1944,83, en de uitgaven 2238,62, zoodat het afgeloopen vereenigingsjaar sloot met een nadeelig saldo van 293,79. De wekelijksche contributie werd evenals vorige jaren bepaald op 12 cent per week. Werd met 30 tegen 3 stemmen besloten dit jaar geen jaarverslagen te laten drukken. Voorts werden een paar wijzigingen gebracht in enkele artikelen van het huishoudelijk reglement. Ten slotte werd op voorstel van enkele leden met 30 tegen 3 stemmen be sloten, dat voortaan alleen ziektegelden uitgekeerd mogen worden op ziektebewijs van een geneesheer. PHILIPPINE. Het gebrek aan regenwater alhier is zoo groot, dat het gemeentebestuur het noodig heeft geoordeeld, om de bij haar nog beschik- bare hoeveelheden te distribueeren. Elken middag mag ieder huisgezin aan het raadihuis twee maal twee emmers afhalen. SAS VAN GENT. Gemeenteraadsvergadering. Dinsdag, 26 dezer, des avonds om 6 nur zal er een vergadering van den gemeenteraad plaats hebben. Van de 22 op de agenda voorkomende pun- ten stippen we enkel aan o.a.: Uitloting van aandeelen in de geldleeningen der gemeente van 1892, 1915, 1923, 1924, 1925, 1925 en 1928.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 9