ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. No. 8351. Woensdag 20 Maart 1929. 69e Jaargang Eerste Blad. Aspirin- ABONNEMENTSPRIJS: BIHNEMLASP. FSUILLITOB. BUITEHLAND. 8 P 0 B T. QEHfEHGDE BEBICHTEH, verkoudheid. De abonne's van het Geillustreerd Zondagsblad, 15 "e"t* DE UITGEEFSTER. H.H. Kantoorhouders Onze abonne's in het Buitenland DE UITGEEFSTER. door B. M. BOWER SLACHTOFFERS VAN DE IJSRAMP. NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Een iocht gevat tablelten, TER NEUZENSCHE COURANT a&m Binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden - Bij vooruitbetalingJr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overipe landen 2,60 per 3 maanden fr. per post A'bonnementen voor het buitenland alleen bii vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iedcren Maandaq-, Woensdag- en Vrijdagavond. welke het blad per post ontvanqen. wor den verzocht, hun abonnementsqeld voor 1 April a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooqinq van w-oiden verzocht het abonnementsgeld over het le kwartaal 1929 van de Ter Ne«zensche Courant, voor 1 April a.s. in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op, dat wij bij teruq-ontvanqst vana eene onbetaalde kwitantie, oniniddel- lijk de toezending van het blad zullen *tekCn' DE UITGEEFSTER. wonden drinqend verzocht, het verschul- digde abonnementsgeld voor 15 April a.s. in te zenden. Bij niet-ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het buitenland worden slechts aangenomen bij vooruit- DE KAMERVERKIEZINGEN. Het Verbond van Nationalisten zal met eigen candidaten deelnemen aan de verkiezin- geo voor de Tweede Kamer. DE NEDERLANDSCHBELGISCHE KVVESTIE. Naar oanleiding van de rede van staats- miniatei' Segers in den Belgischen Senaat over het Nederlandsch-Belgische vraagstuk schrijft de heer Krijger in ,,De Nederlander' om. Nederland zal er zich niet door van den reehten weg laten afvoeren. Ook niet door des heeren Segers hedreiging met interventie van <to Groote Mogendheden. Ook op dit punt staat de heer Segers weer aeei zwak. De heer Segers, sprekende over de verbinding van Schelde en Rijn, heeft ook het plan-Konijnenburg, dat immers gaat tot tte uiterste geografisohe grenzen, waarvan in het tractaat van 1839 sprake is, afgewezen en hlerdoor bewezen, dat hij noch met bedoeld tractaat, noch met het heerschend intematio- naal Rivierenrecht rekening wenscht te hou den. Welnu, in zijn brochure „Nederland-Belgie en de Groote Mogendheden" heeft wijlen prof. Struycken onwederlegbaar aangetoond, dat, aoolang Nederland zich daaraan houdt de Sroote Mogendheden staan buiten t Neder- taradsch-Belgisch vraagstuk. In 1919 heeft de heer Van Kamebeek de onderhandelingen overgebracht uit de sfeer van een zekere voogdij in die van overleg van een volmaakt autonoom en souverein Nederland met Belgie, en te Parrjs hebben de Groote Mogendheden de afdoening van het Nederlandsch-Belgiscli vraagstuk dan ook wel moeten overlaten aan de Regeeringen van deze beide landen. Hierop kan Nederland mits het waakzaam bKjft, rustig vertrouwen. Niet wat Belgie begeert, maar waarop het rechtens aanspraak kon maken en wat het behoeft, kan voor Nederland, met inacht- neming van wederkeerigheid, basis zijn voor onderhandelingen. Intusschen, de heer Segers heeft anders ge- eproken en is toegejuicht. En dit is, helaas niet het eerste onbevredigende en teleurstel- lend antwoord van Belgische zijde op de ver- klaring van onzen Minister-President van 5 Maart. Maarde heer Segers is niet de Bel gische regeering. En daarom zien wij met belangstelling uit naar wat de Belgische re geering den heer Segers zal antwoorden. Moge zij de gelegenheid om vertrouwen te wekken en te versterken, niet laten voorbtj- gaan. TUSSCHENTIJDSCHE VERK1EZ1NGEN VOOR HET ENGELSCHE LAGERHUIS. De politieke belangstelling in Engeland heeft, schrijft de N. R. Ort., zich, wegens de naderende verkiezing, uit het parlement naar het strijdperk daarbuiten verpiaatst. De leiders van de voorhoeden der kiezers zijn reeds met elkaar in groote redevoeringen aan het schermutselen geweest. Een voorproeve van den grooten strijd wordt op het oogenblik bij het bewerken der kiezers in vijf kiesdistric- ten geleverd, waar deze week tusschentijdsche verkiezingen voor vijf conservatieve zetels ge- houden worden. De eerste was gisteren, te Liverpool, de tweede (heden) Woensdag te Eddisbury in Cheshire, de drie andere op Donderdag te Bath, te Holland in Lincolns hire en te Noord-Lanark. Het wordt dus een generate repetitie voor de algemeene verkie zing. Zonder kleerscheuren kan de regeering er niet afkomen. Het is een geiwoon ver- schijhsel, dat niet geheel zekere districten omgaan, wanneer een regeering bijna heeft uiitgediend. De vraag is alleen hoeveel van haar zetels zij deze week zal verliezen. In alle districten op een na, Eddisbury, waar een conservatief en een liberaal tegenover elkaar staan, zullen het driehoeksverkiezingen zijn, waarin dus conservatieven, liberalen en arbei- derspartij elk met hun eigen candidaat uit- komen. In Holland zijn zelfs vier candidaten gesteid. De conservatieven achten Bath een veilig district, maar zij zijn minder gerust ten aan- zien van het Liverpoolsche district Oost- Toxteth, hoewel dit sedert zijn oprichting in 1885 steeds conservatief gekozen heeft. De liberalen verwachten het plattelandsdistrict Eddisbury te zullen veroveren en de arbei- derspartij heeft al haar hoop op Holland in Lincolnshire gesteid, omdat de kansen van den conservatieven candidaat daar vermin- derd worden door het mededingen van een onafhankelijken candidaat, den rijken boer Dennis die voor de verwaarloosde belangen van den landbouw opkomt. Verliest de regee ring haar twee zetels in Cheshire in Lincolns hire dan zal zij dit als een veeg teeken moeten beschouwen, want haar sterkte berustte tot dusver op het platteland. Het zou een aan- wijzing zijn, dat men bij de algemeene verkie zing op een ,,grondverschuiving" in de graaf- schappen moet rekenen. Met dat al blijft het een onzekere factor, hoe bq de algemeene verkiezing de nieuwe kiezeressen van 21 tot 30 jaar zullen stem- men, want bij de aanvullingsverkiezingen van nu gelden nog altijd de oude kiezerslijsten. In de Observer betoogde Garvin, dat de kie zers er zich echter ter dege rekenschap van zullen moeten geven, dat een overwinning van de arbeiderspartij, groot genoeg om haar aan het bewind te brengen, beteekenen zal, dat de begrooting tot 1 milliard pond zal op- geschroefd worden en dat zij dan een aanval op alle bezittendan zal doen om de opbrengst van de directe belastingen tot het uiterste op te drijven en de spaarders te treffen. De bur gers met matige beleggingen zal onder een nieuwe extra-belasting even goed moeten bloeden als de multi-millionair. In een ander Zondagsblad, de Sunday Ex press, voorspelt Lord Hugh Cecil, dat Bald win's persoonlijkheid in vergelijking met Lloyd George, den liberalen leider, en Ramsay MacDonald, den aanvoerder der arbeiderspar tij, de beste kansen behoudt. Maar ook hij zal zich wel niet aan de illusie overgeven, dat een overwinning der conservatieven anders dan ten koste van een lange veriieslijst te be- halen is. Op de beurs wedt men nu op 280 conservatieve zetels tegen ruim 260 zetels 46) Vervolg. ,Zij wedden nooit zoo," zei Marianne. ,,'Aij stellen zich altijd voor, dat de een of ander hun een poets zal bakken. Meestal wedt Jeff tegen zijn eigen paard, in 't ge- niep. Dat doen zij allemaal, tenzij zij er zeker van zijn, dat zij de anderen te slim af zijn. .jD'at hadden zij dan vandaag ook maar moeten doen", merkte Bud droogjes op. „Maar je hebt het mij nu uitgelegd. Zij dachten, dat ik een groote gek was. Uit de duisternis kwam Mariannes stem tot hem. ,,Het komt omdat je zoo heel an ders bent. Zij kunnen je niet begrijpen. Bud stelde op dat oogenblik niet heel veel belang in zijn zoogenaamde dwaas- heid. lets in haar stem had hem opnieuw vurig doen verlangen haar te kunnen hel pen, daar hij overtuigd was, dat zij drin gend hulp noodig had. Er was iets aan- doenliik-geduldigs in haar stem, toen zij de geneele zaak in deze laatste twee zin- nen beknopt weergaf. Het leek alsof zij hem hiermede vertelde dat ook haar ge- heele leven zoo donker was, omdat zij zelf zoo anders was en omdat haar omqe- ving een vrouw niet kon begr'en, die voor de arbeiderspartij en ongeveer 80 voor de liberalen, in het gunstigste geval voor Bald win, waama de liberale party in het Lager- huis dus den doorslag zou geven. De arbei- dersparty heeft alle reden om de groote be- drijvigheid der liberalen toe te juichen, want hoe harder dezen zich tegen de regeering weren, hoe grooter de kans van MacDonald's aanhangers wordt, om den conservatieven bij driehoeksverkiezingen zetels af te nemen. De afloop der tusschentijdsche verkiezingen in deze week zal den drie partijen in elk geval kostbare aanwyzingen over de strooming in den lande verschaffen. EEN BEDREIGING VAN NOTHOMB. De Brusselsche berichtgever van het Hbld. seint d.d. 15 Maart: De beslissing om den voetbalwedstrijd BelgieNederland uit te stellen, kwam hier ook gansch onverwacht. Vrydag was men nog bezig met de samen- stelling van de Belgische ploeg. Naar ver- luidt, zou de beslissing zyn genomen na een demarche van de zijde der regeering, die van Pierre Northomb zelf de mededeeling zou heb ben gekregen van diens voomemen om met een aantal leden der „Jeunesses nationales" op 25 Maart een betooging tegen den voetbal- wedstrgd te houden. Bevestiging der juistheid van dit bericht was niet te krijgen. De meeste dagbladen .zooals ,,Independance Beige" en Neptune", betreuren de genomen beslissing, die ook in sportkringen zeer wordt afgekeurd. Het bestuur van den voetbalbond is urgent bijeengeroepen tegen vanmiddag om vyf uur, om de quaestie opnieuw cmder het oog te nemen. Le Peuple, het hoofdorgaan der Arbeiders partij, betreurt het besluit tot uitstel van de voetbalwedstryden NederlandBelgie en AntwerpenRotterdam. Is er vraagt het socialistisch blad, druk geoefend van regee- ringszgde onder bedreiging van een fascis- tische betooging? wy weigeren het te geloo- ven, want politiek heeft, zooals de IndCpen- dance Beige eveneens opmerkt, met sport niets te maken. Het uitstellen van den wedstrijd Nederland- Belgie, een der grootste sportgebeurtenissen van het jaar, aldus Le Peuple nog verder, valt diep te betreuren. De comity's hadden onge- iyk te wgken voor bedreigingen van zekere personen, die met reden en recht door het publiek wei tot kalmte zoudem zijn gebracht. zoo fijngevoelig, zoo oprecht en zoo lief- tallig was. „Wat kan er gebeuren, als zij je afwe- zigheid bemerken? Als je teruggaat en je ziet Jerry's zakdoek aan den struik han- gen, wat ga je dan doen? Je kunt niet teruggaan, als zij merken dat Hij be- hoelde zijn zin niet te eindigen. ,,Ik weet nog niet wat ik doen zal, zeide Marianne: ,,Ik heb daar eigenlijk nog niet over nagedacht.' „Ik heb haast over niets anders kunnen denken", zeide Bud heel openhartig. ,,Als Jerry je het sein geeft, is het beste, dat je vlucht. Zou je niet naar vrienden kunnen gaan?" ,,Dat zou ik wel kunnen, als ik ze maar had. Bud, je begrijpt het niet. Eddie is, voor zoover ik weet, de eenige bloedver want dien ik op de wereld bezit. Hij be hoort... hij is een van de Cat-rockers en Lewis heeft hem heelemaal in zijn macht. Lewis heelt Ed tot de slechtste dingen ge bracht, zoodat ik ze of beiden moet be- schermen, of geen van beiden; en Eddie is nog maar een jongen. Dus ik heb nie- mand." Bud dacht hierover na, terwijl zij door den nauwen pas reden, die grootendeels een tunnel was, daar de op elkaar vol- gende grotten altijd een uitgang hadden, die Marianne wist te vinden. Zij was stil blijven staan en afgestegen, en zij leidden nu hun paarden lanos een steilen halsbre- kenden weg, terwijl de sterren boven hen schitterden. „Weer een tochtgat", zeide Marianne VIJFTIEN STT7KS VEE OMGEKOMEN. Zondagnacht half een is door onbekende oorzaak de landbouwschuur van W. M. Lan- gejan te St. Maartensdqk (Z.) geheel afge- brand. Zeven melkkoeien benevens acht stuks jang vee kwamen in de vlammen om. De in- ventaris ging mede verloren. Verzekering dekt de schade. EEN STUK ROER VAN EEN VLIEGTUIG. Op een van de waarden vain Terschellimg is een stuk van het horizontale roer van een vliegtuig gevonden. MOTORONGELIK. Op den Tilburgschen weg onder Dorst is Maandagnacht, vermoedelijk tegen half 66n, een emstig ongeluk gebeurd, dat eerst Maan- dagmorgen is ontdekt. Men vond aan den kant van den weg, tegen over een boom, een motorrijder met een kame- raad op de duozitting liggen. Bij onderzoek bleek, dat de levensgeesten waren geweken. De motor was totaal verbrijzeld en de lyken der slachtoffers zagen er verschrikkeiyk uit. Beiden werden ondergebracht in het caf6 van den heer J. van Gool; men heeft de iden- titeit van beide personen nog niet kunnen kortaf, „wij komen heel gauw weer in een andere grot en omdat het beter is dat je het weet, zeg ik je nu vast vooruit, dat je voor je paard uit moet loopen en met je rechterhand altijd den muur moet kunnen voelen, totdat wij weer de sterren zien Daar loopt de weg langs een afqrond op de nauwste plaatsen nog vijf voet breed; je mocht anders sorns zenuwachtig worden als je er af valt, dan val je on geveer een tien voet diep. Wij hebben uitgemaakt, dat die kant gemakkelijker te berijden is, omdat de weg zelf vol ligt met steenen en allerhande hindernissen, die men alleen kan zien als men licht bij zich heeft." Zij zette haar weg weer voort, gevolgc door Bud, die met zijn gehandschoende hand langs den rechtschen muur streek met het gevoel van ontzag voor de groot- heid van ziel van dit jonge vrouwtje met de ernstige, droefgeestige oogen. Toen zij er weer uitkwamen en het licht der sterren zagen, bleef zij staan en luisterde een geruimen tijd, naar het Bud voor kwam, ,,Als zij komen, dan zijn zij toch een heel eind achter ons zeide zij blijkbaar opgelucht, terwijl zij weer opsteeg. „Boise kent dezen weg en heeft zich goed qehou- den; en jou paard heeft getoond, dat hi ontegenzeggelijk een raspaard is. Ik heb oaarden zien weigeren voort te gaan, waar wij nu gegaan zijn." ,,En ik heb wel mannen ontmoet, die zich moediger achtten dan eenig ander en die niet zouden gedaan hebben, wat vaststellen. Het zijn jonge mannen, van ver moedelijk ongeveer 25 jaar. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Men veronderstelt, dat zy uit Oisterwijk af- komstig zijn. Beiden zyn gekomen van de richting Breda. Zaterdagmiddag vond onder overgroote be langstelling te Hoeselt de teraardebestelling plaats der drie slachtoffers van de ijsramp te Varik. De lijkstoet, bestaande uit drie iyk- wagens .gevolgd door familie en leden eener plaatseiyke zangvereeniging, arriveerde om- streeks 2 uur op de begraafplaats. Aan de groeven werd allereerst het woord gevoerd door den heer Brouwers, burgemeester van Varik, die de moeder herdacht als een steeds opgewekte en zorgzame vrouw en hulde bracht aan de kinderen, die getracht hadden hun moeder te redden. Verder werd nog ge- sproken door Ds .Van Beeuwen en den heer Jonkers, burgemeester der naburige gemeente Ophemert, waar mej. Van Ballegoyen werd geboren, die namens de inwoners dezer ge meente zyn deelneming betuigde. Ook het dagelijksch bestuur der gemeente Varik was vertegenwoordigd. RANGEERDER GEDOOD. Zaterdagmiddag is op het rangeerterrein by de nieuwe groenten- en vruchtenveiling aan de Croeselaan te Utrecht de rangeerder K. Faber, die wegens de drukte tijdelijk van Gro- ningen naar Utrecht was overgeplaatst met een voet tusschen een wisseltong geraakt en door een naderenden goederenwagen over- reden. Beide beenen zijn hem afgereden, on- middellijk is hy naar de Ryksklinieken ver- voerd, waar hij nog denzeifden avond is over- leden. WAT VOOR DE ERWTENSOEP NOODIG WAS. Aardig is het, na te gaan, hoeveel voor de voedselverstrekking in het koude tijdperk te Amsterdam noodig is geweest. In de eetzalen, waarin het voedsel geduren- de 30 dagen werd verstrekt, werden 127.978 porties uitgereikt, d.i. gemiddeld per dag 4660, op Zondag gemiddeld per dag 1704. Voor het bereiden van het voedsel werd ge- bruikt: worst 1579 K.G.„ vleesch 8933 K.G., vet 3247 K.G., spek 90 K.G., groene erwten 25.235 K.G., soepgroenten 3095 K.G., aardap- pelen 420 K.G., rijst 673 K.G., witte boonen 675 K.G., capucijners 140 K.G., zuurkool 110 K.G., zout 1200 K.G. In totaal dus 50.487 K.G. EEN MODDERIGE „AUTOVAL". De weg Beek's Heerenberg is tijdelijk voor het verkeer gesloten. Deze maatregel is noodig gebleken omdat de weg door den inge- valien dooi zoo slecht was geworden, dat auto's tot de assen er in weg zakten. Dezer dagen waren op deze wijze zelfs 23 auto's onwrikbaar in de modder vastgeraakt. Met het weer uit- graven der wagens maakten een aantal boe- renarbeiders, die zich by deze „autoval" hadden opgesteld een aardig daggeld. Was de wagen eindeiyk tot bovenaan de helling gesleept, dan eischte, volgens het Hbl., de tolgaarder zijn tolgeld, terwijl om de situatie heelemaal be- lachelijk te maken, ter plaatse eenige commie- zen controleerden, of de autobestuurders hun wegenbelasting hadden voldaan! NIEUW SPOOR IN DEN MOORD TE WILRIJCK? Men schrijft uit Antwerpen aan de Tel.: Misschien herinnert men zich nog de mis- daad, die te Wilrijck werd gepleegd. Een man liet er in een winkel een bankbiljet van 1000 frs. wisselen. Toen hij het wisselgeld aan zijn klant had ter hand gesteid, merkte de winke- lier, dat hem een nagemaakt bankbiljet was aangeboden. Kort eonflct. De winkelier werd met een revolverschot gedood. Zijn toegesnelde vrouw eveneens. Een derde persoon werd bo- vendien getroffen. Na moeizame opsporingen werd een per soon gearresteerd, Willaumez uit Wilrijck, die steeds heeft volgehouden onschuldig te zijn. Het Hof van Assizen behandelde dezer dagen zijn proces. Meer dan 200 getuigen waren ge- dagvaard. Bleeke gabardine en pet waren de herkenningsteekens, die in het proces een groote rol speelden. De verdachte werd' tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. En nu wordt plotseling de openbare opinie geschokt door een ophefmakende arrestatie. Donderdagavond werd in den Grooten Bazar, op de Groenplaats te Antwerpen, een man op heeterdaad betrapt bij het stelen van blik- ;es zalm. Toen het personeel hem wilde aan- houden, sloeg hij op de vlucht. Inspecteurs zet- ten hem na. Op het punt gevat te worden, trok hy een revolver. Doch hij werd overmeesterd nog voor hy zijn wapen had kunnen gebrui- jij nu vanavond gedaan hebt; Jerry, bii voorbeeld. Ik wou, dat je nu terugging. Ik wil niet hebben, dat je je Jeven waagt." ,,Ik kan niet teruggaan, Bud. Zelfs niet al missen zij mij niet. Toen hoorde hij haar zachtjes lachen. „Ik kan mij nog niet begrijpen, waarom ik zoo lang gebleven ben en dit alles zoo lang verdragen heb. Ik geloof. dat ik om in opstand te komen alleen het psychologische oogenblik noo dig had, en vanavond is dat oogenblik gekomen. Je ziet dus, dat je mij een dienst bewezen hebt, door mij in deze moeilijk- heid te brengen. Het is de eerste keer in een heel jaar dat ik eens uit de hoeve kom." „Als je dat ,,een dienst bewijzen' noemt dan wil ik je vragen of ik ook iets voor jou mag doen". Bud moest in de donkerte in zichzelf glimlaohen, toen hij dacht hoe diplomatisch hij was. ,,Als zij je afwezig- heid ontdekken, dan moet je toch blijven voortgaan en ik denk, dat het je dan ook niet erg veel kan schelen, waar je heen gaat. Ik zou zoo graag willen hebben, dat je de zorg voor een gedeelte van mijn geld op je nam en als je toch weg wilt, ga dan naar mijn moeder, op de Tomahawk-hoe- ve, even voorbij Laramie; als je daar bent, zal iedereen je kunnen zeggen waar het is. Mocht je geld noodig hebben, gebruik het dan, en vertel aan moeder, dat ik haar de beste kookster uit het heele land stuur. Tusschen twee haakjes Marianne, moeder is een groote muziekliefhebster; zij leerde mij alles, wat ik van muziek afweet. Je zoudt zoo prachtig met moeder kunnen den volgenden dag is U "zwaar in het hooid" en voelt zich niet lekker. Dit zijn de zekere voorboden eener Voorkomt dan ernstiger gevaren en neomt dadelijk die op den gestoorden bloedsom- loop een weldadigen invloed heb ben. Men verlange steeds de origi- neele verpakking "aaya" enjette er op, dat op eiketabtet het woord "BAYER" staat.. Prijs 75 cts. ken. Het was een met zes kogels geladen browning. De politie werd van de zaak in kennia ge steid en ten huize van den gearresteerde, Jos. W. uit Wilrijck, werd een huiszoeking gedaan. Men vond er, behalve een tweede geladen re volver, diverse uiteengenomen fietsen, een bleeke gabardine en pet. Onwillekeurig heeft men- deze zaak in verband gebracht met de moordzaak van Wilrijck, waarvoor Willaumez werd veroordeeld. Begrijpelijkerwijs heeft de opvallende gelijkenis der kleedingstukken en der wqze van handelen vrij veel ophef gemaakt DE ANTWERPSCHE WOLKEN- KRABBER. Het is thans een uitgemaakte zaak, dat de aan de Schoenmarkt te Antwerpen op te rich- ten wolkenkrabber er wel degelijk komt en de eerste steen van het reusachtige gebouw 5 April a.s. zal gelegd worden. Het oorspronke- lyke plan is zoodanig gewijzigd, dat het ge bouw 10 meter achteruitgebracht wordt, ter wijl eveneens aangenomen is dat een deel van dit gebouw in plaats van tien, negen etages zal tellen. Het aantal etages van den toren biy'ft echter bepaald op 24. De heele constructie zal op een verscheidene meter diep gelegen be- tonnen vloer worden gebouwd. In den toren, 88 meter hoog, wordt een waterreservoir aan- gebracht, bestemd om gebruikt te worden in geval van brand. De Antwerpsche wolkenkrab ber zal het hoogste commercieele gebouw zijn van Europa. opschieten. En eerlijk gezegd, ze heeft je erg noodig. Zij is niet zoo heel sterk, en zij kan daarginds niemand geschikt vin den „Maar zij zou mij misschien ook niet ge schikt vinden", zeide Marianne met een ietwat gesmoorde stem. „0, daar ben ik niet bang voor. En ik heb een boodschap, die ik zoo graag gestuurd wou hebben ik beloofde aan moeder, dat ik „0, houd toch op! Heusch, Bud, je speelt al heel slecht comedie. Al die plan- netjes, die jij maakt, zijn om mij te hel- pen.' ..Volstrekt niet het is juist om mif te helpen, dat ik je vraag een gedeelte van mijn geld bij je te houden. De bende zal jou toch niet aanhouden, zal zij wel? En ik wou zoo graag hebben, dat moeder het had. Ik wou, dat zij jou ook had om haar te helpen als er gasten komen, soms wel vijftien of twintig tegelijk. Vooral 's Zondags. Moeder moet dan bedienen en voor ze koken en en als je dan toch moet koken voor een troep menschen, zou je het net zoo goed kunnen doen, daar, waar het op prijs gesteid werd en waar je behandeld zoud worden zooals een zooals een dame behandeld moet worden." ,Je bent zelfs nog erger begon Ma rianne zacht lachend, toen zij opeens op- hield en luisterde en achter zich omkeek. „Sstt daar komt iemand achter ons" fluisterde zij: „wij zijn er bijna door kom mee en houd je stil!" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1