algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. N.V. Stoomwasscherij TRiO Vrijdag 8 Maart 1929 69e Jaargang Eerste Blad. $?o. 8346. Cowboy. 1 FBUILLITOJT BINNENLAND. is toch goedkooper. AbUN*t*th"l bPHUb: TOELATING LEERLINGEN OPENBARE LAGERE SCHOLEN. De Documenten. door B. M. BOWER H" voeade de daad bii het woord en hij bereikte er mee, dat Bud niet „het hoekje om gmg en noq een halven nacht gerust sliep. En toen Bud weer geheel hersteld, zich probeerde te herinneren wat hij qe- geten had en tot het besluit kwam, dat het de komkommersla was, waar hij niet tegen had gekund, verzekerde Jerry hem ernstig, dat het ongetwijfeld de combina- tie was van de komkommersla en den eier- schotel en dat Bud no~ van neluk mocht spreken, dat hij, na zoo'n roekelooze ma- nier van eten, nog leefde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN VLISSINGEN INGEZONDEN~ MEDEDEELINGEN^ M cpuop dwLtjfL: Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen tr. per post l.SU per 3 maanden Bij vooruitbetalinq fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overiqe landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verscbijnt iederen Maandaq-, Woensdaq- en Vrijdaqavond. TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOOL VOOR UITGEBREII) LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat aanvragen om teeinting tot de Openbare School voor U'tge- breid Lager Ond'erwijs kunnen worden gedaan bij het Hoofd der School en ter gemeente- secretarle voor den 26 Maart a.s. Onderwijs wordt gegeven in alle vakken, wdke opleiden voor het U. L. O.-d'plorna. Ter Neuzen, den 5 Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretar:s. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat aanvragen om toelating tot de Openbare Lagere Scholen A C en D kunnen worden gedaan voor den 26 Maart a s. bij de Hoofden der betrokken scholen en ter gemeente-secretar'e. Alleen kunnen worden toegelaten kind'eren, die voor den 1 November van d't jaar den Veftijd van zes jaren zullen bereiken. Ter Neuzen, den 5 Maart 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. (Vervolg.) 41) Jerry nam het glas van haar over en zag haar aan. ,,Een prachtig middel, dat is zeker, zeide hij, terwijl zijn bovenlip zich even krulde. ,,'t Gaat mij niet aan, ik zal niets vragen, maar „Dat is verstandig, viel Marianne hem in de rede. ,,Ik wou dat hij hier weg ginq uit deze streek. Zeg, Jerry, kan jij „Neen. Ik heb hem al qezegd om er van door te gaan, maar hij lachte me uit. Ik wist, dat ze vanavond het plan hadden om iets met hem uit te halen Marianne sloeg met een ongeduidige beweging haar handen in elkaar. Jerry, ik wou dat ik wist, in hoeverre ik je ver- trouwen kon!" riep ze uit. ,,Durf je zijn partij te kiezen? We zijn pas aan't begin. Ik kon het niet hebben hem daar zoo vol goed vertrouwen naar het bal te zien gaan daarom heb ik hem iets ingege- ven. Als je dat aan iemand anders ver- telt. dan ben ik verl „Nou, zeg eens, zoo'n ellendeling ben ik niet". mompelde Jerry. ,,Ik ben al slecht ee-roeg. Zoo denk jii tenm'nste ovc me." Toen, zooals meestal qebeurde, besloot Jerry maar niets meer te zeonen. Hij wendde zich om en lichtte de klink van de deur op. ,,Maar je hebt je doel bereikt, NOG IETS OVER DEN SPION ALBERT FRANCK. Het feit, dat Franck (Heine) voorloopig alechts inzake van vervalsching van geschrifte (n.l. paspoort) wordt vervolgd, is, naar het het, hieraan te wijten, dat het mandaat tot aanhouding binnen 24 uur bekrachtigd moet worden en tot nog toe alleen de vervalsching van't paspoort zoozeer vaststaat, dat aan be- krachtiging van de aanhouding niet kan wor den betwijfeld. Vandaag verschijnt, naar de Brusselsche berichtgever van het „Hbld." meldt, Franck (Heine) ter raadkamer. Daar- na zal hij ook, wegens andere feiten terecht- staan. Toen hij te Brussel werd aangehouden riep hij zijn vrouw toe, drie personen, wier namen hij noemde, te waarschuwen. Twee van genoemde personen zijn agenten bij de rechterlijke politie. Men vermoedt, dat Franck, door het noemen dier namen, indruk heeft willen maken op de politieagenten, die hem kwamen aanhouden. Ook gaat het verhaal, dat Franck naar Am sterdam is gegaan met het voornemen, weer in het bezit te komen van het zoogenaamd origineele stuk, dat door het „U. D." werd gepubliceerd, Dat origineele stuk zou hij voor grot geld verkocht hebben aan de ,,Soir". Franck had, toen hij gearresteerd werd. eenige getypte bladzijden bij zich met het op- schrift: ,,Landsverdediging". Als nu Dr. Ritter verklaard, nooit Franck te hebben ge- zlen, is de zaak zeer eenvoudig. Franck had een nieuw exemplaar van het origineele stuk gemaakt, dus een nieuwe falsificatie van de falsificatie, en de „Soir" zou er in zijn ge- loopen, indien de politie niet tusschenbeide was gekomen. Dit verhaal brengt de ,,Demi6re Heure. In verband hiermede mag worden opge- merkt, dat alleen de verslaggever van de „Demi6re Heure" met zijn collega van de ..Nation Beige" de arrestatie hebben bijge- woond. En nu wil het toeval, dat, naar het beet, de dende naarn. die door Franck werd genoemd, Van Goethem luidt, een redacteur van de „Soir". Misschien kwam hij te laat en de politie te vroeg! Franck-Heine is Woensdagavond in vrijheid gesteld. De justitie was van meening, dat het wetboek van strafrecht niet toeliet hem lan- ger in hechtenis te houden, op grond van de feiten, die hem ten laste worden gelegd. Franck-Heine heeft tijdens de instructie be- weerd, dat hij gehandeld heeft voor rekening van den spionnage dienst. In die richting zal het onderzoek worden voortgezet. Tot nader order zal er echter een administratief onder zoek plaats hebben. DE STAND DER ONDERHANDELINGEN MET BELGIe. In de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over de begrooting voor Buiten landsche Zaken voor 1929 deelt de Minister van Buitenlandsche Zaken het volgende mede omtrent den stand der onderhandelingen met Belgie: Gelijk destijds is bekendgemaakt, zijn in October j.l. voorloopige besprekingen gevoerd tusschen door de Nederlandsche aan de Bel gische regeering aangewezen deskundigen be- treffende de verbinding te water tusschen Antwerpen en den Rijn, het punt waaromtrent naar het oordeel der regeering te Brussel overeenstemming moest worden verkregen al- vorens tot eigenlijke onderhandelingen kon worden overgegaan. In denzelfden tijd heeft de Nederlandsche Regeering aan de Belgische regeering doen weten, welke oplossing zij meende te kunnen geven aan een aantal van Belgische zijde geuite desiderata, indien van Belgischen kant eenige Nederlandsche wen- schen werden ingewilligd. De bedoeling zal daarbij voor, aan de regeling die de regeering tusschen de beide landen tot stand wenschte te zien komen, een zoodanig wederkeerig ka- rakter te geven, als mogelijk is met het oog op de werkelijke beteekenis der prestaties, die over en weer gedaan kunnen worden. De Kamer zal het billijken, zoo gaat de memorie voort, indien de Minister zich in dit stadium onthoudt van een overzicht van bij- zonderheden, doch hij stelt er prijs op te ver- klaren, dat datgene, wat aan de Belgische regeering is medegedeeld, als een voor Neder land aanvaardbare regeling, evenmin de gren- zen der resultaten van het in 1927 en 1928 gehouden interdepartementaal overleg heeft overschreden, als de perken gesteld door de zienswijze van de colleges, diensten en per sonen, die door de regeering buiten den kring der departementen van algemeen bestuur zijn geraadpleegd. Op 14 Jan. 1929 heeft daarop de Belgische regeering een memorandum aangeboden. Dat die regeering in de gegeven omstandigheden haar positie niet wenscht vrij te geven, zal gereedelijk worden verstaan en het behoeft dan ook geen bijzondere teleurstelling te wek ken, dat zij voor de Nederlandsche rechten en zienswijze, met name op het gebied van de waterverbinding tusschen Antwerpen en den Rijn, niet die waardeering toont die de Neder landsche regeering, gegeven de door haar ge- toonde goede wil, had gehoopt te zullen ont- moeten. Bij de overweging van de verschillende pun- ten van het Belgische memorandum blijft de regeering, rekening houdende met den inter- nationalen toestand ten voile bereid mede te werken tot herziening der verdragen van 1839 maar van haar is niet te verwachten, dat zij daarbij zonder meer zou voldoen aan begeer- ten op verkeersgebied, welker vervulling voor Nederland schadelijk wordt geacht. Van zins hare verbintenissen ook op het terrein naar de eischen des tijds, in het belang mede van eigen handel en scheepvaart, ten voile na te komen, zal de regeering daamaast blijven let- ten op de beperkingen, haar bij het scheppen van nieuw recht gesteld door hare roeping om rechtmatige Nederlandsche belangen passend te beschermen. Aldus hare gedragingen rege- lend naar een zoowat nationaal als intematio- dat is zeker", zeide hij met een Iachje. „Nu zal ik maar gauw zorgen, dat Bud dit binnen krijgt, voordat hij heelemaal het hoekje om in." Nu het bal zoo geheel aan zijn neus voorbij was gedaan, zag Bud met onge- duld uit naar den komenden Zondag. Het is zeer wel mogelijk dat er anderen wa- ren, de met evenveel onqeduld dien daq verbei den. doch wii zullen ons voor het oogenblik bepalen bij Bud's standpunt en slechts even gissen naar de ware gedach- ten. die er achter'de mco;e woorden van eenige mannen uit de Vallei verborgen liggen. We zijn zoo gelukkiq Pap's gedachten te kennen, want Pan kon men daaeLiks een bedevaart naar de wei zien maken, om Smoky kalm te z:en rondhinken met Stopper en Sunfish. Zate^dagmiJdaa zag Bud, hoe Pap probeerde om Smokv te pakken te krijoen, denkeliik met het doel om zijn kreupelen enkel te betasten. Maar Smo'-y zag h~st kans om on zii.n drie b~e- nen buiten Pap's fcereik te bliiven. Pan ire-rrat zijn rheumat'ek en hij lien hard voor een man van zijn leeftiid doch toen Bud naderbij kwam, verwonderde Pap's liaal gesproken, haar inziens zuiveren maat- stofr kan zij ter bereiking van de haar met alien emit nagestreefde duurzame goede i verstandhouding met Belgie de voortzetting van de onderhandelingen, welke in den mee3l vriendschappelijken geest worden gevoerd, met vertrouwen tegemoet zien en daaraan, zooveel als van haar afhangt, richting geven. Gaarne geeft zij daarbij in antwoord op de daaromtrent gestelde vraag de verzekering, dat het niet in haar voornemen ligt een be- slissing te nemen betreficnde de verbinding tusschen de Nederlandsche Schelde en den Rijn zonder met bevoegde vertegenwoordiger3 der verschillende betrokken belangen voeling te houden. In het Voorloopig Verslag wordt gevraagd, waarom in de Memorie van Antwoord op het Voorl. 'Verslag van de Tweede Kamer betref- fende hoofdstuk III der Rijksbegrooting voor 1929 werd verklaard, dat het noodig is, dat de te treffen regeling „zooveel mogelijk" (en niet „geheel") op den voet van wederkeerigheid geschoeid zij. De verklaring moge worden ge- vonden in de omstandigheid, dat de wederzijd- sche desiderata, wat him beteekenis betreft niet in alien deele gemakkelijk vergelijkbaar zijn. Intusschen is het streven der regeering gericht op het bereiken van die billijke weder keerigheid die yele laden wenschten te zien in acht genomen. Met betrekking tot het door sommige leden geopperd bezwaar tegen de wijze, waarop de nieuwe besprekingen met de Belgische Regee ring zijn aangeknoopt, zij er aan herinnerd, dat de verwerping van het verdrag van 1925 door de Staten-Generaal de bereidverklaring van de Nederlandsche Regeering om mede te werken tot en herziening der verdragen van 1839 niet ongedaan heeft gemaakt. De Regee ring heeft na die verwerping te kennen ge geven, dat zij eenigen tjjd zou behoeven, om zich op nieuwe onderhandelingen te kunnen voorbereiden. Toen die voorbereiding was beeindigd heeft zij zich met de Belgische Re geering, die inmiddels meermalen den wensch te kennen had gegeven spoedig de besprekin gen te hervatten in verbinding gesteld en toen haar duidelijk was geworden welke desiderata van Belgische zijde naar voren werden ge- bracht, heeft zij zich dienaangaande geuit en de Nederlandsche contraverlangens in grooto lijnen kenbaar gemaakt. De wenschelijkheid van spoed bij het tot stand brengen van de vergemakkelijking der doorvaart langs Maastricht, waardoor zoowel Nederlandsche als Belgische belangen worden gediend, is door den Minister bij herhaling uitgesproken. Er bestaat intusschen geen enkele grond om te betwijfelen, dat de ter zake door de Regeering genomen besluiten met voortvarenaneid zullen worden uitge- voerd en dat de aanleg der werken in kwestie zoo spoedig als met het oog op de noodige onteigeningen doenlijk is, zal beginnen. De vruchtelooze stap van den hoofdinge- nieur-directeur van den Rijkswaterstaat, den heer Konig, bij zijnen ambtgenoot te Luik, ge- schiedde op last van den Minister van Water- staat in overleg met den Minister van Buiten landsche Zaken. Technische besprekingen over details tusschen wederzijdsche hoofden van dienst kunnen naar het oordeel der Re geering in menig geval wenschelijk en nuttig zijn voor de behartiging van gemeenschappe- lijke gewestelijke belangen. Tot de Belgische Regeering heeft genoemde Nederlandsche hoofdambtenaar zich niet gewend. Regelmatige en franco afhaling en bezorglng. Nette hediening. woordenrijkdom hem nog meer dan zijn vlugheid. „rleD je op je zelf gewed, Pap?" riep Bud hem toe toen Pap heen en weer bleef rennen, in de hoop, Smoky in een steen- achtig hoekje te drijven. „Ik wil best een dollar op je zetten!" Pap kwam naar hem toe en liet hem eenige zinnen hooren, die niet in het boek van rnadame Etiquette opgeteekend staan. De inhoud ervan kwam hierop neer, dat hij reeds de geheele week gezocht had naar een gelegenheid om Bud te spreken en dat Bud ait blijkibaar ontweken had. nadat hij hem beloofd had zijn raad te volgen en het zoo te zullen aanleggen, dat ze met de wedrennen wat geld zou- den verdienen. ,.Nu. ik heb er wat mee verdiend", zoo verdedigde Bud zich. ,,Als jij dat niet hebt gedaan, komt dat. omdat je niet flink ge- noeg hebt ingezet." ,,lk sta er op, om het achterbecn van je paard te onderzoeken", hield Pap vol. ..Dient nergens toe. Hij is veel te kreu- pel. om tegen Boise te loopen. Dat zie je toch zelf wel". Pap zag Bud wantrouwcnd aan en trok zich eens aan zijn baard. „Ben je van plan mij een poets te bak- ken, jonqe man?" vroeg Pap onderzoe- kend. „Ik heb een paar flinke wedden- schappen loopen op dezen wedren. Als je den ouden Pap voor den gek wilt hou den. zal je 't gauw betreuren. Je hebt je al vijanden genoeg gemaakt in de Vallei, dat wil ik je wel vertellen. Met de Hoef- ijzerhoeve kan je zoo qemakkeli'k niet sootten en ze loeren op je. dat zie ik best. Ze denken, dat je een sneurder bent of zoo iets. Is dat soms zoo?" „Nou, of ik dat ben, Pap! En ik heb al ELKS IE KAMER. Aan de Mom. v. Antw. op het Voorl. Ver slag (o. b. 8 Febr. j.l.) over de Defensiebe- grootir.g voor 1929 is het volgende ontleend: Landmacht. De Minister heeft bezwaar, in voor ieder ve.krijgbare stukken gegevens omtrent de Iandveideu.ging welke g-heim behooren te blijven openoaar te maken. Hij moet trou- wens aannvinen, dat d.t n.et in de bedoeling van de Kamer kan liggen. Daarom meent hij te me_ten voistaan in_t da mededeel.ng, dat voor elk denkbaar geval de vereischte tege.i- maatregelen zijn overwogen en voorbereid, terwijl hij overigens zeer besllst de verzekering kan geven, dat de weleens verkondigde mee- rnng, dat het veidleger, in geval van oorlog of are gende neutraLteitsschending, zich ach- ter de N.euwe Hollandsche Wateriinie, dus in de vesting Holland, zou terugtrekken, tot het rijk der fatclen behoort. Het verspre.den van deze fabel is niet zon der bedenkmg omdat zij bij de ons omringen- de mogendheuen ongerusthe.d zou kunnen ver- wekken, waarvoor geenerlei aanleiding is. Onze weermacht zal zeer zeker ook in de grenspro- vinc.en worden ingezet, indien zulks noodig is, b.v. ter handhaving van onze neutraliteits of uit preventief oogpunt. De oorlogvoering in het polderland geschiedt cp geheel andere wijze, dan de stellers van de h.eiomtrent gedane vragen klaarblijkelijk voor oogen staat. De dijken, kaden, bewoonde oor- den, boerderijen en andere terreinvoorwerpen, alsmede de talrijk te b'zigen booties, b'eden gelegenheid om mitiailleurs op te stellen, waaivan het vuur versteikt aoor cat der meer achterwaarts opgestelde artlllerie, een zeer krachtigen weerstand mogelijk maakt, vooral omdat de aanval ten zeerste bemoeilijkt wordt door het voor de nadering uiterst gevaarlijk terrein, waarln de beteekenis der tallooze wa- terscheidingen door het stellen van inundatlen kan worden verhoogd. Door gebrulk te maken van zandzakken en aan te voeren zand in den geest zcoals aan den Yser op zoo groote schaal is toegepast kunnen terre'ngedeelten, waarin elke dekking ontbreekt, worden versterkt. Voor legering kan worden gebruik gemaakt van vaartuigen, van bovenstaande oorden, van boerderijen, waarvan de bescherming tegen vuur kan worden verbeterd, zoomede van te maken schu'lplaatsen in dijken, enz. Voorbereidingen zijn getroffen om zoo nood'g versterkingen in beton te maken, zooals dit trouwens tusschen 19141918 op ond'erscheidene plaatsen is geschied. Ind'en in geval van oorlog de tegenpartij tot gebruik van chemische strijdmiddelen haar toevlucht zou nemen, zal ook onzerzijds aan- wer.dlng in agressieven zin van zoodanige middele.i noodzakelijk zijn. De toepass'ng daarvan in cen toekomst'gen oorlog staat ech ter nog g~ensz:ns vast. Daarom wo:den voor- lroo:g allesn passieve strijdmiddelen aange- schaft. De meen'ng, dat u'tre:king van gasmaskers aan dp goheele burge~bevolk'ng onmbsbaar zou zijn, kan d'e mln'ster geenszins deelen. D't dient alleen voor de groep, d'e hulp moet b'edan (pol't'e, brandweer enz.). De ande-e cro-p daarentegen kan ->b d-o- im'-,'.. king van te voren ingericbte collectieve schuil- pla'tren aa-n de inwerk:r.g van het gas ont- trekken. Deze maatregelen zijn aan de gemeen- te' °"t --en overgelatr-n. Inzake econom'sche oorlogsvoorbere:d:ng is het overleg met de hoofden van andere depar- termnten nog met gee'nd'gd. He' bet rtrov^-- dr.n m'n'ater d'° m'-'- dewerking van part'cul'eren bij den aanmaak v-n o—-'c-bonoo^'-dhed'-n st°rk n't te b-ei- den. Die medewerking is in oorlogstijd onmis- baar. NEDERLAND EN BELGIe. D= Bri'sso'sobc correspondent van het Hbl. schrijft d'd. 2 Maart: Het rapport van den heer Segers over de begrooting van buitenlandsche zaken voor 1929 een mooie manier opqespoord om geld te verdienen en tegelijk nog plezier te heb ben ook!' Bud zag den ouden man aan en dacht aan Marianne's mededeeling, dat Pap niet erg te vertrouwen was. Hij zocht naar een middel, om den oude wat moed in te spreken, zonder iets los te laten, wat beter gezwegen was, zooals bijvoorbeeld het onmiddellijk gevolq van het vastbin- den van een haar boven een paardenhoef, of wel de ultwerking van het verwijderen daarvan. Daarom kon hij Pap niet veel zeggen; alleen, dat hij niet orobeeren zou een kreupel paard tegen Boise te laten loopen. ,,'t Eenige wat ik je nog te zeggen heb, Pap, is, dat je morgenochtend je ooren open moet houden en je mond dicht. En wat er ook gebeurt, jij gebruikt je gezond verstand." Den volgcr.den morgen toonde Pap, dat hij Bud s raad ter harte genomen had. Toen de toeschouwers kwamen aanstrco- men veel vroeqer dan anders en veel talrijker dan Eud het hier in de Vallei nog ooit gezien had dribbelde Pap heen en weer, luisterend en aan zijn baard trek- kend, en onderwijl hield hij Bud scherp in het oog, als deze jonge man maar even in zijn buurt kwam. Bud bracht Smoky tegen twaalf uur naar buiten en Smoky was nog steeds kreuoel. DavH V~ek eerst r^ar het oaard en toen naar Bud en arinnikte. „Ik zou zegqen dat ik de boete al in mim zak heb", ze-'de hij op zijn gewonc, kalme manier. Dient r^rgens toe. om dat paard te laten !oopen. Ik rou 't cp eigen beenen wel van hem winnen." Dat was hef beg;n noq maar. Anderen begonnen Bud te plagen en te honen en is thans in druk verschenen. Den hoofdinhoud van dit, naar verhouding, uitvoerige stuk heb ik u, r.a een vlucht ge inzpge van de drukproe- ven, destijds medegedeeld. Thans eenige bij- zoudeiheutn nog, die ik in het resume niet heb kunnen vermelden. Na eerst d'e geschiedenis van de tot nog toe gevoerde onderhandelingen andermaal on- i*. dc&Aty. t5**.65c6 der de aandacht der patres conscriptle te heb ben gajracnc, besiu.t de beer Segeis: „Het vait niet te loochenen, dat indien, spijis ons meest onbetwistbaar recht Ne- aeiiand tot dusver bet pie,t beelt gewon- nen, art Oaaiaan te wijten is, dat de open- ba.e besturen, sch.er wgen hun wil in, ge- rugsteuno weroen door de Kracntoadrge acc.e van de openDare meening, rijKeiyjr op- ge.itQ en oruiernouoen door pe.soorujjKe be langen die, hoe eerb.edwaardig ook, noch- tans oen voorrang met hebnen mogen heb ben op de internat.onaie verphchtingen. Het is uus hoog tijO uat wij tot bezirm.ng ko- m.en. Up onze oeurt mocten wij de openbare mee rung voorlrcbten." Daarmee begint alvast de heer Seegers. Hij dee.t, nuc, Wciiw net ne..mcm is van ue ocnelde. Daarna stelt de heer Segers de vraag: Wel ke v^jiutuuugtii m.t 11actaac 1639 aan Neuerrano opgelegd? Deze haalt de rap porteur aaiu irt.ei.oy verwyst de jbt.er oogors iiaar het ,,dooisiaanaart.kel van itolin Jacque.i.yns m ae „Kevue oe Droit internatio nal''. Derde vraag: Is Nederland deze verplichtin- gen nagekomen Het antwoord luidt ats volgt (naar urn. Vmam.scnen texst van het rapport): Daarop aarzelen wij niet ontkennend te antwoo. uen. 1. Het heeft nooit aangenomen dat het een.g werK urt te voeren had tot verbete- r.ng van de rrvier. 2. Vv at betrett de gewone onderhouds- werken, heett het gewe.gerd de kosten te betalen d.e te zynen laste vielen en heeft het d.e ten laste van beigie geraten. 3. Eike vraag uitgaande van Belgie met betrekKmg tot nochtans onmisbare werken, stu.tte heiiiaaiueryK op aarzeimg en iang getaim. 1) 4. v aan werd gewelgerd in te gaan op de verzcerien vanwege Belgie met betrek- k.ng tot de bebakenmg en betonning. Tien jaar meest er worden gestreden om l.cht- toe.en te bekomen, d.e nochtans voor d'e scneepvaart onm-sbaar waren. 5. irerhaaiuelyk werden dijken aange- legd of werken aan hjofddy'ken u.tgevoerd, zo.ider dat men z.ch bekieunde om den weerslag van deze werken op den toestand der vaarwaters. 6. Het heeft de scheepvaart ettelijke ma- len be.emmcrd onder meer wat betreft het recht van onderzoek, de sanltaire formali- te.ten, de eischen van den toldienst. Voor den oorlog, heeft het, met het oog op de concunent.e tusschen Belgische en Neder landsche loodsen, een gevaarlijk stelsel van strijd in voile zee ingevoerd. De Schelde echter levert geen enkel rechtstreeksch belang voor Nederland op. Vl.ss.ngen ligt bu.ten den stroom. Ter Neuzen is enkel een dcorvaarhaven voor de schepen, die naar Gent stevenen. Duidelijk blijkt uit de politiek door Ne derland voor den oorlog, spijts bet herhaal- de protest van Belgie, gevoerd, dat Neder land zijn actie op de Schelde veel minder vcortzet voor zichzelf dan wel tegen ons. Nederland kan zelfs het excuus n'et doen gelden dat het een:'g onmiddellijk belang op den stroom heeft. De ware reden van de be- stendlge vijandlgheid van talrijke belang- iiuhim ui ii hi in■■■■in.mm— dcor Jeff's aanhangers werd hem menig spotwoord voor de voeten geworpen. Ze zouden dat lef er wel uit krijgen bij dien zanger, lachten ze. Hij was gek genoeg geweest om een boete af te spreken op het met uitkomen bij dezen wedren en nu het zoo ver was, had zijn paard maar drie beenen, om op te loopen. ,,Doe t op je eigen voeten, jong!" schreeuwde Jeff Hall. „Als je half zoo goed loopen kunt als dat je kunt praten, kom je Boise vier lengten voor op de eerste kwartmijl!" Bud antwoordde in denzelfden geest en liet Smoky een eindje rondstappen, alsof hij hoopte, dat het paard, door een of ander wonder opeens zou genezen, om zijn mzesters figuur te redden. De toe schouwers jouwden hem uit, toen zij za- gen, hoe Smoky voorthinkte, terwijl hij met zijn kreupel been den grond haast niet durfde aanraken. Bud bracht hem terug naar een tro-g, die met versch hooi gevuld was en keek uitdagend naar de joelende menigte. Bud herkende verschei- dene mannen van de Hoefijzerhoeve te midden der toeschouwers, die zonder twij- fel naar Little Lost" waren gekomen, op het gerucht van Bud's buitenpewoon ge- luk op de twee voorafciaande Zondagen. Hij zag Hen en Dav Masters en Chub. Hij zag ook vreemdelingen die, naar hun dampende paarden te oordeelen. van heel ver qekomen waren. Onder al die drukte en al dat gelach bracht David Boise naar buiten, die goed was geroskamd en ge- scbm'erd en zijn nek trotsch geboqen hield. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1