ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBIAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ■S&sSt No 8335 Maandag 11 Februari 1929, 69e Jaargaag rsaiLtsros. Mesa, Q©w-Tboy. BINNENLAND. BUITENLAND, PUGRZONDEN MEDEDEELTNGFN DE KONING VAN ENGELAND NAAR BOGNOR OVERGEBRACHT. c4& Q>uap dwutft: W. ONGEADRESSEERDE POSTSTUKKEN. '--aMBMPiMK**** a*------ -,ri----««>»^cSfr>3o«»t. a<yvir>f*iWH»M»aWi>W»Paw—P—i^«P—wi—w— i" "in TER NEUZENSCHE COURANT A nnuiirurUTCQO 11 O. Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6.60 per jaar ABU UN bm t R I OrttlJO. Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen /2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. NEDERL.-BELGISCH VERDRAG. In het Afd. verslag der Eerste Kamer over 4e begrooting van Euitenlandsche Zaken werden. na een algemeen ernstig bezwaar tegeu de geheimzinnigheid waarin het Dep. ▼an Buitenlandsche Zaken zich steeds gehuld heeft, in het bijzonder gevraagd naar dan stand der onderhandelingen over het verdrag saet Belgie. Deze leden zouden gaarne vememen, of er seeds door een van beide partijen positieve ▼oorstellen gedaan zijn, en, zoo dit het geval to, hoe die luiden. Bovendien werd gevraagd a&ar het standpunt, dat Belgie thans inneemt. Deze leden zouden het zeer op prijs stellen, «satrerit deze vragen door den Minister te worden ingelicht. (De commissie van rapporteurs teekent hierbjj het volgende aan: „Waar na de vergadering der afdeelingen Ssrichten in de pers verschenen zijn omtrent •en door de Nederlandsche regeering ontvan- gen Belg. nota betreffende het Scheldevraag- aluk benevens de Schelde-Rijnverbinding ■preekt de commissie van rapporteurs den wensch uit, dat door de Nederl. regeering toarop niet zou worden geantwoord, vdordat de behandeling der begrooting van Buiten landsche Zaken in deze Kamer zal hebben plants gehad".) Door genoemde leden werd er voorts op gewezen, dat aan Belgische zijde voortdurend beriehten over de onderhandelingen gepubli- eeerd worden, zoodat het Nederlandsche pu- hiiek alleen van Belgische zijde wordt inge licht. Zij spreken den wensch uit, dat meer aandacht zou worden geschonken aan het helang van publicatie, om het Nederlandsche publiek, dat een warme belangstelling heeft ▼oor deze belangrijke aangelegenheid, op de Itoogte te houden. Enkele leden verklaarden, dat zij het in elk geval dienstig achtten, dat v66r de a.s. ver- kleizingen eenige officieele mededeelingen werden gedaan omtrent den stand der onder handelingen. Vele leden, onder wie er ook waren, die bun stem aan het verworpen tractaat met Belgie hadden gegeven, meenden, dat de re- gsering onmogelijk bij de Staten-Generaal sou kunnen komen met 'n voorstel, waaraan dezelfde of gelijkwaardige bezwaren zouden Meven als aan het eerste voorstel. Enkele andere leden waren van meening, hat Nederland zich, wat de hoofdlijnen be- treft zal moeten stellen op het standpunt, bat het verdrag van 1839 moet worden opge- vat als een definitieve boedelscheiding, die niet anders gewijzigd kan worden dan door be vrijwillige toestemming van beide gecon- tracteerd hebbende partijen. Zij vroegen, of be Minister op hetzelfde standpunt staat. Met bevreemding hadden vele leden kennis genomen van een uiting, voorkomende in de redevoering, die de vorige Minister van Bui tenlandsche Zaken, de heer Vandervelde, op 6 Juli j.l. in de Kamer van Volksvertegen- woordigers heeft gehouden. Sprekende over be inwilliging van de Belgische eischen, zou, ▼olgens de Annales Parlementaires, p. 1578, beze staatsman, o.m. hebben gezegd: „Ik moet voorts bekennen dat, zoo ik al •vertuigd ben van den goeden wil van den heer Beelaerts van Blokland, ik minder opti- mistisch ben betreffende de gevoelens die de leden der meerderheid van de Staten-Gene- saal kunnen hebben." Deze uitlating, die de gedachte zou kun- aen wekken, als zou er een verschil van in- ■Icht bestaan tusschen den Minister en de meerderheid der Nederlandsche Volksver- tegenwoordiging, had bij sommige leden een pjjnlijken indruk gemaakt, die, naar zij ver- trouwden, door den Minister zou worden ge- deeld. De leden, hier aan bet woord, achtten het roorts wenschelijk nog eens te verklaren, dat aaar hun meening het afwijzend votum over bet verworpen tractaat in dien zin moet wor sen verstaan, dat elke herziening der tracta- ten van 1839 op de volgende beginselen moet berusten: le. dat een billijke wederkeerig- heid in acht wordt genomen en 2e dat de grenzen der scheidingsregeling, ook in geo- grafisch opzicht, volkomen worden eerbiedigd. Voorts werd bezwaar geopperd, tegen de wijze waarop nieuwe onderhandelingen zijn aangeknoopt. Men meende, dat de regeering zich na de verwerping van het verdrag op het standpunt had moeten stellen, dat, waar niet wij, maar Belgie wijziging van de ver- dragen van 1839 had gevraagd en daama een tractaat tot wijziging van deze verdragen, door de Nederlandsche regeering bij de Sta ten-Generaal ingediend, door het Nederland sche Parlement was verworpen, opnieuw het eerste woord was aan Belgie, welk land, in tegenstelling tot Nederland, aan de wijziging behoefte heeft. Met betrekking tot de Maas verzochten verscheidene dezer leden inlichting, of ook de Minister, wat betreft de regeling van de door- vaart door Maastricht niet van meening is, dat het voor onze verhouding tot BelgiS in het algemeen en tot het Fransch sprekend deel in het bijzonder te betreuren is, dat niet reeds veel eerder het bewijs geleverd werd, dat Nederland bereid is, deze door-, vaart aan de eischen van de moderne scheep- vaart aan te passen door het graven van een verbindingskanaal door het Bosscherveld en het opheffen der douaneformaliteiten voor schepen in transito, zooals in het uitzicht werd gesteld in de interviews met de Minis ters van Waterstaat, van Financien en van Buitenlandsche Zaken in het Algemeen Han- delsblad van 25 Mei 1927, alsmede door het uitvoeren van het plan der ingenieurs van Konijnenburg en Klink, voor de oplossing van het Maasbrugvraagstuk; zij meenden, dat deze werken, die in het belang van beide landen waren, moesten worden uitgevoerd, zonder daartegenover tegenprestaties te vor- deren, en zouden tevens gaarne vememen, wanneer daarmede een begin van uitvoering wordt gemaakt en wat de oorzaak is ge- weest van de vertraging bij de voorbereiding en de uitvoering dier werken. Sommige leden wezen nog op een artikel in het Handelsblad, waarin werd medegedeeld, dat lr. Konig, hoofd-ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, zich tot een der Belgi sche hoofdambtenaren heeft gewend om deze te spreken over de voorgenomen Maaskanali- satie. Deze hoofdambtenaar verzocht toen de heer Konig zich te wenden tot de Belgische regeering. Deze leden meenden, dat dit geen juiste methode is, en dat het. niet aangaat, dat ambtenaren dergelijke stappen in eigen naam doen. Andere leden meenden echter, dat er geen bezwaar tegen bestond, dat technische details door ambtenaren van beide landen onderling besproken worden. Gevraagd werd of de regeering reeds be- sloten heeft haar medewerking te verleenen aan de wereldtentoonstelling. ZIEKENKASSEN EN ZIEIiTEWET. Een te Utrecht gehouden vergadering van vertegenwoordigers van 477 ziekenkassen (samen met 373.000 verzekerden) heeft in een aangenomen motie van de Tweede Kamer verwerping van het wijzigingsontwerp der Ziektewet gevraagd, onder opmerking: dat zij met ernstig leedwezen hebben ken nis genomen van de plannen der regeering, waardoor de uitvoering der Ziektewet geheel zal worden opgedragen aan de raden van ar- beid en bedrijfsvereenigingen; dat hiervan het gevolg zal zijn, dat de plaatselijke ziekenkassen, die als de oudste instellingen op het terrein der ziektegelduit- keering steeds door belanglooze werkzaam- heid der leden zelf, zooveel tot leniging van den grootsten nood hebben bijgedragen, thans voor een ambtelijke uitvoering der wet zullen moeten wijken; dat daardoor de uitvoering niet alleen veel kosthaarder maar bovendien veel harteloozer zal worden; dat voorts door beperking der verzekerden tot de in een ondememing werkzaam zijnde arbeiders en door de bepalingen betreffende losse arbeiders en de werkloozen een zeer groot aantal van alle verzekering zal uitge- vissohers van de dorpen langs de Beneden- Schelde, tusschen Dendermonde en Antwer- pen, zagen zich verplicht elders een brood- winning te zoeken, daar de palingvangst, welke vroeger een paar millioen francs per jaar opbracht, evenals de elft- en spiering- vangst, thans geheel tot het verleden is gaan behooren. Ook de gewone hengelaars zijn zeer onte- vreden over de bevuiling der rivieren en de daarmede gepaard gaande verdwijning van de visch en hebben nu besloten, onder de auspicien van het verbond der lijnvisschers van de Schelde- en IJzerbekkens, op 12 Mei a.s. een groote betooging te Brussel te hou den. Hun oproep tot deelneming is gericht niet alleen tot de hengelaars, vischkweekers en vischhandelaars maar ook tot alle andere belanghebbenden en belangstellenden als schippers, roeiers, zwemmers, oevereigenaars en toeristen. DE BELGISCHE SCHEEPVAART. Het Belgische nationaal comite voor verde- diging van de binnenscheepvaart heeft in zijn maandelijksche vergadering te Brussel een- stemmig een protestmotie aangenomen tegen den wat dit lichaam noemt onduldbaren toe- stand voor de Rijnscheepvaart, voortspruitend uit de geleidelijke zanding van het Hellegat. Ook is besloten, bij het Belgische departe- ment van buitenlandsche zaken aan te drin- gen tot het doen van een stap bij de Neder landsche autoriteiten, teneinde tot een gron- dig en onpartijdig onderzoek van dezen toe- stand te geraken. De resultaten van dat on derzoek zouden vervolgens moeten worden gepubliceerd. De hooge raad voor het transportwezen, af- deeling warterwegen, heeft zich in zijn bijeen- komst van Donderdag eveneens bezig gehou den met de Belgische Rijnvaartbelangen in het algemeen en meer speciaal met een be- spreking van de tariefmaatregelen, welke kunnen worden geacht de kolentransporten van Roer- en Rijngebied naar Antwerpen af te leiden. Twee leden van den raad, kolonel Fontaine en een vertegenwoordiger der. schip pers, Plouvier, opperden bezwaren tegen de voorgestelde gunsttarieven der spoorwegen, welke naar hun meening de Belgische scheep- vaart fel zouden benadeelen. De directeur van den exploitatiedienst der Belgische spoorwegen Lamalle, betoogde, dat 't geens- zins de bedoeling is, iets aan de binnenvaart te ontnemen, maar wel het transport van Duitsche kolen over Antwerpen te bevorderen wat natuurlijk grootendeels ten nadeel van Rotterdam zou gebeuren. De nationale maat- schappij Belgische Spoorwegen heeft vooral kolensoorten op het oog, die moeilijk een dubbele overlading kunnen verdragen en thans over Rotterdam gaan. Zoo gingen in 1927 13 millioen ton steenkolen over Rotter dam, terwijl deze tak van Antwerpen's bedrijf het niet verder bracht dan 1.500.000 ton, waarvan 40.000 ton slechts was aangevoerd per spoor. Voor den oorlog, in 1913 bijvoor- beeld, bedroeg het kolenvervoer per spoor naar Antwerpen 800.000 ton. Het is dus redelijk, dat thans getracht wordt, een deel van den achteruitgang in te halen. Een andere hooge ambtenaar, Henning, steunde deze zienswijze en constateerde, dat de Rijnvaart er niet in slagen mocht het voor Antwerpen verloren terrein terug te winnen. Hij braCht in herinnering, dat ook voor den oorlog het kolenvervoer over Antwerpen be- vorderd werd door gunsttarieven, die tot 48 pCt. minder bedroegen dan de normale transportprijzen. De volgende vergadering zal gewijd zijn aan de outillago der rivierhavens. VOOR DE VEILIGHEID VAN DEN STAAT. Aan de Belgische Kamerleden is thans de memorie van toelichting betreffende het wetsvoorstel Desaegher c.s. „tot beteugeling van sommige wanbedrijven en misdaden tegen de onschendbaarheid van den Staat" toege- zonden. Daaruit blijkt, dat dit wetsvoorstel bestemd is „om den Staat te wapenen tegen de burgers, die trachten zijne onschendbaar heid' aan te tasten". Deze wapenen zijn, vol- gens de beteekenis van het geval, 10 tot 19 jaar opslulting, levenslange hechtenisstraf, of een gevangenisstraf van 1 maand tot 5 jaar en een geldboete van 26 tot 5.000 francs. Het is, volgens de onderteekenaars: de libs- rale kamerleden Desaegher, Lemonnier, Ame- lot, en de katholiek-conservatieven Poucelet en Wauwermans, de bedoeling alle tegen de een- heid van Belgie ger: elite verklaringen en be- toog'ngen, te beletten, wat naar zij meenen niet in strijd is met de door de Grondwet verzekerde vrijheid van opinie. Het wetsvoorstel Desaegher is gericht tegen de Vlaamsch-nationale actie, maar treft ook de Waalsche federalisten en zal, naar men in parlementaire kringen verwaeht, heel wat tegenstand in de Kamer ontmoeten. Door de indieners is medegedeeld, dat zij er op staan hun voorstel nog voor de aanstaande verkie- zingen te zien aanvaarden en in toepassing brengen. Zaterdagochtend, op den daarvoor bepaal- den tijd van half elf, is de koning in een ziekenauto van het paleis van Buckingham uit Londen vertrokken en naar Huize Craig- weil te Bognor aan de Zuidkust van Enge- land overgebracht. Alle maatregelen, zoo meldt een draadloos bericht, werden volgens het vooraf gemaakte program uitgevoerd. Toen de berrie waarop Zijne Majesteit uit zijn slaapkamer naar de ziekenauto werd overgebracht, buiten verscheen, werd de koninklijke standaard op het paleis door een garde-soldaat gestreken en daarmee het sein gegeven, dat de koning op zijn tocht van drie uur onderweg was. Twee zusters hielden toezicht bij de opne- ming van den patient in de ziekenauto. Na enkele minuten reed de auto langzaam door de noordelrjke toegangshekken weg. Er was een ontzaglijke menigte samenge- stroomd om van 's konings vertrek getuige te zijn. Toen de auto naderde, bleef het stil tot men den koning, in antwoord op dezen stillen groet, door het raampje van de auto met even opgeheven hoofd met de rechter- hand zag wuiven. TNTGRZONPEN MEDEDBR PINT GP k oOv iwbhb door B. M. BOWER o 30) Vervolg. ,,Nu, ik heb wel een plannetjebe- kende Bud. ,,lk heb er nu eens plezier in om te zien, wat die kerels zullen doen, ketzij ik verlies of dat ik win. Ik heb in een circus ook eens om vijf en twintig dollars gewed en toen heb ik waar voor mijn geld gekregen. Ik verheug mij echt op aanstaanden Zondag." Jerry keek achter zich en zei fluiste- rend, vlak in Bud's oor, „ik zou je iets willen zeggen, dat eigenlijk gevaarlijk is om je te zeqgen, Bud. Ik zou het beroerd vinaen als je in moeilijkheden kwam. Heb zooveel plezier als je maar wilt, maar wat geeft het ook eigenlijk?" Plotseling keerde hij zich om en ging naar binnen, terwijl Bud hem verbluft bleef nastaren. Jerry leek Bud niet de man er naar om zich zoo maar met andermans zaken te fcemoeien. Hij was een stille, goedaardige fongen met lachende, lichtbruine oogen. Hij sprak niet veel, maar hij merkte veel op. Bud voelde zich wel geneiqd om Jer ry s waarschuwing te onthouden, maar zij was te vaag om van eeniq werkelijk mut te zijn ,,het was zoo iets als het brief je van Hen", meende Bud. ,,Heel goed bedoeld, maar duister; evenals een roode vlag op de kruising van een spoor- weg waar de baan is opgebroken en ver- legd. Ik heb er eens een gezien en daar schrok mijn paard toch zoo van, dat het mij bijkans uit het zadel wierp. Ik vond toen dat, wat mij betrof, de roode vlag het gevaar zelf was. Maar ik zou toch graag Jerry ter wille willen zijn en mij voor het een of ander in achtnemen, maar Zijn gedachten werden minder duide- lijk, gingen over in niet uitgesproken her- inneringen en veronderstellingen, die weer afgewisseld werden door nijdige zinnetjes, die echter niet tot uiting kwa- men. ,,Maar ik moet mij toch even verqewis- sen, dat zij Smoky niet gaan probeeren als ik niet kijk", besloot hij en verdween in de duisternis. Door een omweg, die van het pad af- leidde, gelukte het hem om bij de om- heininq te komen, zonder gezien te wor den. Er was geen paard te bekennen en hij klom over het hek en zocht zijn weg in het sterrenlicht over de oneffen wei. Heel aan het einde vomd hij de paarden, die op een zandige hoogte stonden, waar zij niet zoo'n last van de muskieten had den. De ,,Little-Lost"-paarden snoven en gingen er van door, zijn drietal liep een einn met ze mee. Bud bleef staan en floot, een bijzonder fluitje dat hij lang qeleden had uitqevon- deT1 toen hij noq Buddv was en de ..To mahawk "-p nrden bewaakte. Ieder paa^d met het „Tomahawk"-merk kende dat sloten zijn, daar verreweg het grootste aantal der ziekenkassen niet zal kunnen blijven be staan; dat de uitvoering der collectieve verzeke ring den verzekerden de vrijheid ontneemt om zich te verzekeren naar hij wenseht. BELASTING BETALEN OP POST- KANTOREN, Het hoofdbestuur van den Bond van admi- nistratief belastingpersoneel heeft in zijn Vrijdag te Utrecht gehouden vergadering het betalen van belasting op postkantoren be sproken en besloten, daartegen een breed op- I gezette actie te ontwikkelen. HET NIEUW DIENSTPLICHT-BESLUIT. De Minister van Defensie heeft aan de bur- gemeesters een circulaire gezonden, waarin wordt meegedeeld, dat de Koningin een nieuw Dienstplichtbesiuit heeft bekrachtigd. Bij de circulaire van den Minister van De fensie aan de burgemeesters is gevoegd een toelichting bij het nieuwe art. 12 van dat be- sluit inzake de samenstelling van het alpha- betisch inschrijvingsregister. Hieraan wordt het volgende ontleend: Bij het nieuwe lotingsstelsel kan de plaats, die aan een ingeschrevene in het Alphabe- tisch register wordt gegeven, verstrekkende gevolgen hebben. Dit gevoegd bij het feit, dat bij het opmaken van dit register de uit- slag van de loting reeds bekend is, maakt het noodig, dat de volgorde, waarin de ingeschre- venen worden vermeld, aan vaste regelen worden gebonden, en niet afhankelijk wordt gesteld van het persoonlijk inzicht van bur- gemeester of Commissaris der Koningin. Teneinde de gevoelens van hen die door on- geadresseerde poststukken worden gekwetst door 'n met die gevoelens niet strookenden inhoudt, wordt bepaald, dat van dergelijke postbestelling, behalve de stukken, waarvan de verspreiding ingevolge eenig wettelijk voorschrift niet toelaatbaar is, mede zijn uit- gesloten, de stukken van godsdienstigen en politieken aard. WEGENFONDS-VERBETERIN G. Op de begrooting van het wegenfonds voor 1929 komen o.a. de volgende posten voor: aanleg rijksweg KapelleNoord-Brabantsche grens 500.000 en een verbetering van den weg op Zuid-Beveland van den Sloedam te Kapelle 225.000. VERHOOGING VAN DE SPOORYVEG- TARIEVEN IN BELGIe. Bij den ministerraad is Donderdag een ver- zoek om verhooging der tarieven ingediend door de nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen, dat in principe door de regee ring is ingewilligd op voorwaarde evenwel, dat zij niet meer dan 10 pet. zou bedragen en niet alle producten en categorieen van rei- zigers zou treffen. De regeering heeft de maatschappij verzocht thans een bepaald voorstel te -willen doen inzake het percentage dezer verhooging. GRIEP IN GEHEEL BELGIe. In geheel Belgie heerscht de griep. Te Brussel en in de voorsteden zijn talrijke scho- len gesloten. Te Brugge gelooft men, dat een derde der bevolking door de ziekte is aange- tast het militair-hospitaal is overvol. Niet anders is de toestand te Gent, waar in de fabrieken een derde van het personeel absent is. De ziekte kenmerkt zich vooral door hevige keelpijnen. EEN VISSCHERSBETOOGING TE BRUSSEL. V66r den oorlog reeds werd door de Bel gische hengelaars herhaaldelijk en scherp ge- klaagd over de toenemende verontreiniging der rivieren en kaualen, vooral in het Vlaam- sche land en het industrieele gebied van het Walenland, maar sedert den oorlog zijn deze kiachten nog bitterder geworden. De talrijke signaal -ofschoon zij het niet alien ge- hoorzaamden. Deze drie luisterden al naar Buds fluitje toen zij nog zooqende veu- lens waren; en toen zij getemd en afge- richt werden en op dien langen tocht naar het noorden hadden zij het altijd gehoor- zaamd. Zij keerden om. liepen op een drafje naar hem toe en snuffelden in Buds handen, die hij ze voorhield. Hij streelde ze om beurten en fluisterde ze lieve woordjes in, wat zij beantwoord- den door hem eventjes te likken en onder- d.rukt te snuiven. Ten laatste nam hij Smoky apart, streek met zijn vlakke hand over zijn rug en zijden, van den schou- der tot de flank en zoo over zijn kruis en j langs zijn achterbeen en hiel, met het fij- ne vetlokje, dat, voor menschen, die er verstand van hadden, qetuigde, dat men hier een aristocraat onder de paarden had. I Smoky stond rustig en Buds hand bleef j daar dralen, al strijkend over den fijnen enkel. Buds vingers voelden het fijn-hari- ge kwastje en toen gaf hij even een rukje. j Hij was ongeveer een minuut bezig qe- weest. met een knie in het zand geknield en met zijn hoofd gebogen. Toen stond hij op, liep naar voren naar Smoky's kop en streek peinzend over den neus van het paard. „Ik heb er zelf een hekel aan om het te doen, oude jongen maar ik moet werken om ons een tehuis te versehaffen wij moeten er dus ook maar samen voor werken. En ik vraaq je. niet meer dan ik zelf zou doen, als ik het paard was en jij een mensch." Hii oaf de drie paarden ieder haastig een tikje en spoedde zich weer terug over de wei naar de omheining. Zij volgden hem als scho-othondjes en toen Bud achterom over zijn schouder kepk. zag hij in het flauwe licht, dat Smokey eenigszins kreupel liep. HOOFDSTUK XII. Sport voor Koningen,. Dien Zondag was het mooi weer en er woei geen al te sterke wind. Voor twaalf uur was het heel druk op de Little Lost"-hoeve en even voor het middag- maal werd het nog veel drukker. Wedren- nen schenen al even geliefd te zijn in de vallei als dansen. Er kwamen zelfs nog mannen binnenrijden, die er bij het dan- sen niet geweest waren. Naar de droge rivierbedding, waar de paarden zouden rennen, liep geen weg, zoodat al de voer- tuigen naar .Little Lost" kwamen en daar bleven, terwijl de menschen te voet naar de rennen gingen. In de omheining kwamen de mannen bij elkaar, glad-geschoren en met schoone hemden aan, als teeken dat dit een gele- genheid was, waarvoor men zich kleeden moest, bekeken de paarden, gingen wed- denschappen aan en redetwistten met el kaar. Pap slofte nu eens hier, dan daar heen, rookte verwoed sigaretten en luis- terde oplettend, daar waar het hardst ge- wed werd. Hij lieo oo Eud toe, die Smo ky uit den stal leidde, en zijn scherpe ooge i bekeken het paard van het hoofd tot de voeten en keken daarop Bud vra- gend aan. ,,Laat je hem toch loopen zoo kreu pel als hij is?" vroeg hij scherp. ,,Ik zal 't in elk geval probeeren", zeide Bud. „Ik heb op hem gewed, qrootvader." „Zoo, zoo! Je wilt zeker verliezen? Je kunt er best nog af. Jeff is niet zoo onre- delijk, dat hij je met een kreupel paard zal laten rijden, is het wel Jeff?" Jeff kwam langzaam aanloopen en oe- keek Smoky met een kritischen blik. .,Wat seheelt er aan? Is de jongen niet van plan om hem te laten loopen? Het lijkt mij anders een best paard toe?" ,,Hij is wat kreupel maar ik laat hem toch in ieder geval loopen", zeide Bud, opkijkend. „Misschien als hij eenmaal aan den gang is, verqeet hij het wel." ..Heb je mijn Skeeter gezien?" ,.Een goed paard, zou ik zeggen merkte Bud onverschillig op: ..maar ik maak me geen zorgen." ,,Nu, ik ook niet", grinnikte Jeff. Pap stond heen en weer te wippen. blijkbaar niet op zijn qemak. ,,Ik zou hem eens heel goed met een smeersel wrijven". raadde hij Bud; ,,ik zal wat voor je halen. ik weet zeker, dat het helpen zal." ,,Wat seheelt er aan, Pap? Heb je soms geld op dit paard gezet?" vroeg Jeff lachend. Pap gaf hem nijdig antwoord. ,,Neen, ik heb geen geld op hem gezet. Maar als hij niet kreupel was, dan zou ik het ge daan hebben Ik zou je laten zien. dat ik bewondering heb voor den durf van dien jongen man. Ik zou zeker op hem gewed hebben." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1